Нецелевое использование госсредств: "2 серпня 2007 року Володимир Литвин здійснив РОБОЧУ поїздку до Житомирської області". Это в каком качестве совершил РАБОЧУЮ поездку? Что в Житомире находится один из институтов секции общественных и гуманитарных наук НАНУ? И куда это КРУ смотрит?
П Е Р Е Л І К
пріоритетних напрямів фундаментальних досліджень
Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України
Воплощение скромности -- они-с забыли упомянуть все свои регалии и должности, как-то академик академии правовых наук, зав кафедрою КНУ, председатель наблюдательного совета КНУ и прочая.
А вот интересно -- они-с взяли отпуск без сохранения зарплаты на всех своих синекурах на время избирательной кампании?
Сайт, по-видимому, создан не на личные деньги будущего парламентария и будущего кандидата на Президента. А на чьи?
Как всегда советы не по делу и в сторону.Точнее, в одну всем очевидную определенную сторону.
Вынужден указать на поверхностость Вашей очередной апологии известных персонажей. И сайт хороший, и список публикаций приличный (!) и возможность пообщаться с такой академической звездой обеспечена и т.д.
Так вот: Никого посылать вперед не надо!
По поводу фактов и объемов плагиата, а также качества трудов дважды академика уже давно высказались профессиональные историки. Они ДОКАЗАЛИ заимствования из их СОБСТВЕННЫХ РАБОТ нашим сивым молодящимся защитником обиженных и убогих. См. krytyka.kiev.ua/articles/s.4_6_2006.html.Вот туда я Вас и посылаю.
Прочитайте пожалуйста и ответьте, какие Вам еще нужны доказательства плагиата.
В суд наш выдающий спец по праву не обратился и таким образом признал, что ему ничего не светит по поводу выдвинутых в его адрес обвинений. Используемая им риторика: он, видите-ли, как никто другой знает, насколько наши суды продажны. Уверен, что его финансовые возможности три порядка превосходят превосходят финансовые возможности тех, у которых он скатал. И если б он не скатал, то не только бы в суд обратился, да и потребовал несколько миллионов за МОРАЛЬНЫЙ УЩЕРБ.
К сожалению, те, кто будет за него голосовать, этот журнал не читают и интернетом не пользуются, наш форум не посещают. Так что очередной раз купятся на его благообразный вид и демагогию.
А как насчет рабочих поездок Вашего любимца, кстати, за Ваш и мой счет? Про охрану я уже не говорю -- она формально легитимна.
Я считаю, что обиженным этим плагиатором надо именно сейчас активироваться (самое время) - а не считать вопрос закрытым. Если таки плагиатор возглавляет науку - то надо высвечивать его регулярно и особенно перед тем, как он снова куда-то хочет двигать(все нормально)! Про остальное пока не слыхал (кроме "кассет" Мельниченко).
Насчет транспорта - я думаю у него деньги есть на бензин, чай не бедный (более 2 штук в месяц чистыми кладет, не особо напрягаясь).
Сам же транспорт тоже арнендовать можно (да и друганы могут на шару дать поюзать какие-то автобусики на месяцок). Тут тоже все будет схвачено.
Про охрану почти понятно: если еще не истек 1 год с момента увольнения его как спикера - то охрана на шару (от государства).
Невже пройдисвіта мусять зупиняти лише обкрадені? Пане Apolo, га? Ну хоч раз висловіться, що красти не личить нікому, а тим паче академіку. А то крутитеся Ви, пане, як карась на пательні, щоб слова проти ваших улюбленців не мовити. Сором та ганьба за антидержавну та антинародну позицію і Литвину, і його посіпакам!
Я не маю уподобань стосовно конкретних переваг В.Литвина. Я просто намагаюся об'єктивно мислити, як дослідник, оскільки це просто навіть особисто корисніше, аніж не тільки кидатися лайном інколи, а й просто повторювати одне й теж - особливо перед кожними виборами.
Коли люди вхлянуть від правління олігархів - то шукатимуть помірних політиків для правління. Якщо не виявиться кращих на той час - то ймовірно буде В.Литвин (от таке доречі нещодавно я прочитав і згоден). Тому - час В. Литвина (якщо буде) - то ще не настав.
2007.08.09 | Георгій
UVMOD
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ну набридло вжe бачити самe на цій сторінці "Майдану" бeзкінeчні атаки на особу і дурний парканний агітпроп (то російськосовeцькомовнохазановокультурний, то вeликоукраїнський). "Ганьба." "Шануймося, бо ми цього варті." З усіма нашими трьома з половиною звивинками.
... оту хріновину, типу того в дописі Блондина, "ганьба таким-то, а ви, панe, крутитeся, гeй, давай, викриваймо підлих запроданців литвинів," і т.д. Особливо дратує цeй агітпроп самe на сторінці про освіту й науку. Алe Ви маєтe рацію, формально Правила, мабуть, нe порушeні... Вибачтe щe раз. Більшe нe буду.
Пане Георгію, я живу туточки, і підтримка БІЛЬШІСТЮ співробітників НАН такого пройдисвіта (для мене кожний плагіатор -- пройдисвіт), як Литвин, зачіпає МОЄ (і одночасно наше спільне) сьогодення й майбутнє. Тому й "ганьба". Але норми суспільної моралі я не порушував і не порушуватиму.
Один академічний високопосадовець і непоганий науковець говорив мені рік тому (на кшталт того, що пише Аполо), що Литвин -- це хороша кандидатура на посаду президента НАН. Він, ніби-то поміркований, чемний. Про плагіат й справу Гонгадзе, про сотні прихватизованих публікацій в той час, як Литвин керував Радою, і слухати не схотів. Так що Ви праві: на жаль, ми саме цього й варті.
Розумієтe, мeнe просто дужe гнітить тe, що на сторінці про освіту і науку всe мeншe і мeншe обговорюються шляхи розвитку української освіти і науки, а всe більшe і більшe всякі шахраї типу Литвина, і при цьому цe обговорeня ідe в якомусь агітаційнo-пропагандистському, нeконструктицному ключі.
Так, я тeж чув від ДУЖЕ хорошого українського науковця-біолога (який довго і успішно працював у CША, став тут профeсором, а потім повeрнувся в Україну), що, як цe нe парадоксально, Литвин можe і був би *відносно* хорошим Прeзидeнтом НАНУ. Принаймні він нe має власних наукових амбіцій і нe станe будувати під сeбe чeрговий Інститут eлeктрозварювання. І так, так, він, Литвин, є гeть аморальний тип, злочинeць, крадій-плагіатор. Алe рeшта - НЕ-злочинці - як Прeзидeнт, будуть гірші.
Георгій пише:
> Розумієтe, мeнe просто дужe гнітить тe, що на сторінці про освіту і науку всe мeншe і мeншe обговорюються шляхи розвитку української освіти і науки, а всe більшe і більшe всякі шахраї типу Литвина, і при цьому цe обговорeня ідe в якомусь агітаційнo-пропагандистському, нeконструктицному ключі.
>
Вам, як знавцeві історії рeлігії, мабуть, відомо, що Вольтeр усe своє життя прожив із гаслом: "Розчавіть гадюку!" - нe надто конструктивно, чи нe так?
Чи могла б Католицька Цeрква очолити Рeформацію?
IMHO, Акадeмії радянського "пошиву" просто заміняли цeркву в атeїстичному суспільстві. Їхнім завданням було лишe підтвeрджувати "єдино правильнe і строго довeдeнe наукою" право КПCC мати абсолютну владу. Тобто акадeміки, - цe такі собі "єпископи" компартії. Чи нe на часі їм піти на відпочинок?
Я розумію і про Вольтeра з гадюкою, і про злочинців, алe...
... тут цілком рeальні співробітники НАНУ (напр., пані Ірина) вжe багато разів дужe слушно писали, що просто отак взяти і "розчавити гадюку" - розігнати всі акадeмії - привeдe до того, що тисячі хороших, чeсних людeй опиняться бeз роботи, а дужe ціннe майно акадeмій будe "роздeрибанeнe." То можe нe варто бути такими радикальними "якобинцями?"
Георгій пише:
> ... тут цілком рeальні співробітники НАНУ (напр., пані Ірина) вжe багато разів дужe слушно писали, що просто отак взяти і "розчавити гадюку" - розігнати всі акадeмії - привeдe до того, що тисячі хороших, чeсних людeй опиняться бeз роботи, а дужe ціннe майно акадeмій будe "роздeрибанeнe." То можe нe варто бути такими радикальними "якобинцями?"
"якобинцями" буть звістно не варто, але радикальними - так, бо мені здається саме в цьому і полягає сутність науки. Де є літвіни - там науки буть неможе. Отака теорема...
2007.08.10 | снс
Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку
Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку, є те що вони ототожнюють інститут довічних академіків с академією наук як мережею науково-дослідних інститутів. Тому деякі й роблять, на мою думку, дивний висновок: не чіпайте академіків, бо академію закриють, а нам, хто в ній ще залишився, буде погано. А деякі, не буду називати прізвищ, це ототожнення свідомо (сподіваюсь, що безкоштовно) відстоюють.
Нагадую тривіальні речі. Хто не згоден, прошу аргументовано їх спростувати.
Інститут довічних академіків, у тому вигляді, як він існує у нас, відсутній у цивілізованих країнах. Хіба він є такий у США пане Георгій? Хіба він є у Швеції пане Torr? Хіба він є у Японії? Німеччині? Великій Британії? Франції?
Існування інституту академіків спотворює наукове середовище, НЕ НАЙГІРШІ представники якого свідомо роблять кар’єру не науковців, а адміністраторів, тому що це єдиний шлях отримати в нашій науці можливість забезпечити більш-менш пристойне життя. Цей інститут надає прошарку, який належить до нього, владу, права, преференції та привілеї, які у 90% ніяк не обґрунтовані науковими доробками цих панів.
Аналоги академії наук як мережі науково-дослідних інститутів існують у будь-якої цивілізованій країні. Хиба не так, шановне панство?
Але академічна верхівка та її холуї досить успішно створили та підтримують міф, який сприймає за абсолютну істину суспільство, політична так звана еліта та, на превелику жаль, переважна більшість науковців: БЕЗ АКАДЕМІКІВ ПРИЙДЕ КІНЕЦЬ АКАДЕМІЇ ЯК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ. Це міф є калькою з міфу КПРС, що без неї та її мудрого керівництва взагалі неможливо існування життя на Землі. Ну й що, де та клята КПРС?
Хиба життя значної частини АКТИВНО ПРАЦЮЮЧИХ НАУКОВЦІВ не стало кращим після КПРС? Але не завдяки панам академікам, а завдяки науковим контактам з Заходом. Хиба не так?
До речі, хто б підрахував, скільки наших академіків приймали участь в справжньому науковому обміні (ідеться про участь та долю їх ВЛАСНИХ НАУКОВИХ ПРОЕКТІВ в закордонних, а не вітчизняних кишенькових конкурсах), а не відрядженнях за державний кошт завдяки їх посадам та званням? І скільки не академіків спромоглася відправити на конференції або в наукові відрядження НАНУ?
Ви щe забули нас навчити, що Волга впадає в Каспійькe морe
Можe варто про щось прeдмeтнe поговорити, замість агітпропу? Вибачтe...
2007.08.10 | Torr
От і я ж про цe...
снс пише:
> Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку, є те що вони ототожнюють інститут довічних академіків с академією наук як мережею науково-дослідних інститутів. Тому деякі й роблять, на мою думку, дивний висновок: не чіпайте академіків, бо академію закриють, а нам, хто в ній ще залишився, буде погано. А деякі, не буду називати прізвищ, це ототожнення свідомо (сподіваюсь, що безкоштовно) відстоюють.
> Нагадую тривіальні речі. Хто не згоден, прошу аргументовано їх спростувати.
> Інститут довічних академіків, у тому вигляді, як він існує у нас, відсутній у цивілізованих країнах. Хіба він є такий у США пане Георгій? Хіба він є у Швеції пане Torr? Хіба він є у Японії? Німеччині? Великій Британії? Франції?
> Існування інституту академіків спотворює наукове середовище, НЕ НАЙГІРШІ представники якого свідомо роблять кар’єру не науковців, а адміністраторів, тому що це єдиний шлях отримати в нашій науці можливість забезпечити більш-менш пристойне життя. Цей інститут надає прошарку, який належить до нього, владу, права, преференції та привілеї, які у 90% ніяк не обґрунтовані науковими доробками цих панів.
> Аналоги академії наук як мережі науково-дослідних інститутів існують у будь-якої цивілізованій країні. Хиба не так, шановне панство?
> Але академічна верхівка та її холуї досить успішно створили та підтримують міф, який сприймає за абсолютну істину суспільство, політична так звана еліта та, на превелику жаль, переважна більшість науковців: БЕЗ АКАДЕМІКІВ ПРИЙДЕ КІНЕЦЬ АКАДЕМІЇ ЯК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ. Це міф є калькою з міфу КПРС, що без неї та її мудрого керівництва взагалі неможливо існування життя на Землі. Ну й що, де та клята КПРС?
> Хиба життя значної частини АКТИВНО ПРАЦЮЮЧИХ НАУКОВЦІВ не стало кращим після КПРС? Але не завдяки панам академікам, а завдяки науковим контактам з Заходом. Хиба не так?
> До речі, хто б підрахував, скільки наших академіків приймали участь в справжньому науковому обміні (ідеться про участь та долю їх ВЛАСНИХ НАУКОВИХ ПРОЕКТІВ в закордонних, а не вітчизняних кишенькових конкурсах), а не відрядженнях за державний кошт завдяки їх посадам та званням? І скільки не академіків спромоглася відправити на конференції або в наукові відрядження НАНУ?
2007.08.11 | Блондин
Суть справи
Мені байдуже, що в когось здали нерви. Йдеться не про миттєві амбіції, а про майбутнє науки, а, ergo, і держави.
Більшість дописувачів вважає, що заради цього майбутнього можна співпрацювати з фашистами (лише трішечки) чи аморальними колишніми професійними комуністами (хоча б тимчасово майно та робочі місця збережемо). Але знехтувавши мораллю один раз, людина втрачає моральну цноту і зрівнюється з тим, перед ким поступилася своєю душею та поглядами. Тому більшість рядового складу НАН підтримує її керівництво. Ті, хто не підтримує (є й такі), тікають за кордон.
Так, від нас нічого не залежить. НАН все одно приватизують, якщо захотять. До речі ані Патон, ані Литвин не є достатніми талісманами, щоб цьому запобігти. Насправді, нас рятує виключно членство Ураїни в європейських структурах. Ми не можемо страйкувати, взяти в руки зброю, демонструвати на вулицях (бо нас назбирається не більше 20). Але ми можемо бути чесними перед собою і не сподіватися на оборудку з дияволом. А крім того, можемо й повинні займатися наукою.
Є ще один наш обов'язок. Треба роз'яснювати молоді, що плагіат - це не звичка, а злочин!! Хоча б це.
Мабуть це краще, ніж повна відсутність інформації.
2007.08.10 | igorg
От цікаво. Премєр - дві судимості, нуль освіти - д.е.н.
І його підтримує 30%!!!! населення. Ще 30% взагалі все байдуже. Патону 90 років і за суто фізіологією він уже є музейним експонатом. Список можна продовжити до нескінченності. І за таких умов доводиться не серед гарних відбраковувати окремі негідні екземпляри, а серед лайна шукати щось більш-менш придатне до вжитку. Така реальність нашого життя. Однак, чомусь, найбільше й найагресивніше кидаються саме на більш-менш придатних до вжитку.
Якась абсолютно дивна й паталогічна реакція на абсолютно нормальну й нейтральну інформацію. Литвин має сайт де потенційно із ним можна поспілкуватися. Такого бажання не виявляє ні Патон, ні Янукович, ні Юля, ні Луценко. Їм воно із зрозумілих причин не потрібно. Натомість Литвину, якщо хоче втриматися, необхідно пахать і пахать. І тут цілком можливий конструктив.
Білим, пухнастим, геніальним і т.п. ніхто не заважає створити власну академію наук без Патонів і Литвиних , за найкращими моральними зразками. Які проблеми? У світі десятки таких академій. Покажіть гарний приклад. В добрий путь.
важко уявити сайти Шпака, Походенка, Гончарука ...
igorg пише:
> Литвин має сайт де потенційно із ним можна поспілкуватися. Такого бажання не виявляє ні Патон, ні Янукович, ні Юля, ні Луценко. Їм воно із зрозумілих причин не потрібно. Натомість Литвину, якщо хоче втриматися, необхідно пахать і пахать. І тут цілком можливий конструктив.
Також дуже важко уявити сайти Шпака, Походенка, Гончарука ... Що вони можуть сказати. Дзеркало тижня колись намагось взяти інтерв"ю, але марно. Я не є симпатиком Литвина. Його перевага в тому, що він публічна людина.
2007.08.10 | Компаративист
Re: От цікаво. Премєр - дві судимості, нуль освіти - д.е.н.
Уважаемый Igorg!
Всегда с интересом читаю Ваши тексты и комментарии. Процентов на 95 я их поддерживаю, с 5 – не согласен, что, как мне кажется, естественно.
Но вот меня просто убили эти Ваши тезисы о публичности и профпригодности дважды академика, заслуженного плагиатора, который якобы для того, чтобы удержаться, будет пахать и пахать ради науки, став президентом НАНУ или ректором КНДУ и т.д.
Несколько к Вам вопросов для прояснения Вашей позиции.
Будет ли делать что-либо для науки человек, получивший НЕЗАСЛУЖЕННО от этой науки все мыслимые и немыслимые для УЧЕНОГО льготы, и стремящийся опять всеми фибрами своей души вернуться в политику?
Он же претендует на звание историка. Допустим, что он действительно им является и в отношении его идет кампания дискредитации. Он же УЧЕНЫЙ в расцвете сил. И такое необъятное поле деятельности по созданию подлиной истории УКРАИНЫ. Нет, они стремятся из науки в политику. Почему, Вы не задумывались?
Далее, они и так хорошо «держатся». Дай Вам одну сотую долю того, что он имеет, так Вы с ней смогли сделать в своей научной области науки то, что Вы можете, но Вам не дают!
Вот уже год с лишним как он второе-третье лицо в НАНУ. Что это лицо сделало для науки, кроме использования своей должности для возврата в эту политику? Ау, гуманитарии и обществоведы приведите хотя бы один пример благоприятного воздействия на вашу научную жизнь дважды академика?
Что мешало нашему герою во время многолетнего пребывания на не последних постах в нашей стране (глава президентской администрации, спикер) хоть что-то сделать для реализации тех прекрасных лозунгов, на которые он большой мастер? (что Вы хотите, иных демагогов, софистов и аморальных типов на кафедры истории КПСС не брали).
Как Вы думаете, примкнул бы в ширке наш герой, попади он в Верховную Раду?
И как вы думаете, с кем он будет, если туда попадет?
По поводу доступности по Интернету? Ставлю бутылку Хеннесси, что она исчезнет сразу после попадания в новую Верховную Раду.
От якраз вже майже прочитав Григорія Гусейнова "Пісчаний брід і його околиці" й пробую зібрати до купи всю ту мозаїку. Рекомендую й Вам (на форумі історія є адреса де можна спробувати придбати). Це мозаїка історії 17-25-х років в центральній і східній Україні. І якщо дивитися відверто, то таких однозначних діячів певно власне й не буває ніде й ніколи за складних обставин. Але погоня за привидами завжди губить реальність.
Наприклад, УПА довелося спиратися на фашистів й миритися з ними (довелося в основному пасивно відбиватися у відповідь на репресії й розстріли, бо активні дії лише прискорили б прихід ще гіршого ворога), і на відміну від УНР, протрималися майже 15 років, зробивши велику справу, не давши тотально винищити українців, влаштувати черговий голодомор. Не було б цього, мали б у же давно в Україні якогось бацьку-пуціна. Й була б Україна єдиним Сходом-Донбасом.
Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці. Ясно, що Литвин не вчений, не смішіть. Однак у нашій структурі НАНУ не передбачено посад менеджерів. Тобто, менеджер має бути обовязково вченим та ще й академіком. Тому маючи оргздатності (будучи менеджерами) вони й набивають списки публікацій. Бо це формальні вимоги на шляху в академіки. До речі, академіком Литвина обрали академіки, чи я помиляюся? Ну не самогубці ж вони. Отже має бути керівник, який ЗМОЖЕ втримати НАНУ від тотального розграбування в непевний час. І з цієї суто утилітарної точки зору Литвин якнайкраще підходить. Бо просто так, не стикуючи носами зацікавлених, й не маючи сильних аргументів, не вдасться. Мені здається, що не здасть він академію за 10 соток дачі . Велике політичне майбутнє йому явно не світить, але присутність у ВР не є зайвою (хоча навряд чи він туди потрапить). Тож принаймні в НАНУ він може триматися й на неї спиратися.
Не мед звичайно. Але назовіть когось іншого. Я, звісно, знаю цей компартійний трюк - нищити можливих конкурентів і наступників на дальніх підходах і під чисту. Тож і маємо таку біду.
Є якийсь інший варіант?
Потрібно шукати з ним контактів, спілних поглядів, ідей. Може щось і вийде, а може й ні . Не спробувавши не дізнаємося.
Якби Ви знали скільки різних дивних трансформацій мені за останні декілька років довелося побачити . Тож єдиний вихід за таких умов - використовувати певні фактори й певні моменти, хоч би й тимчасові.
Такий мій погляд, не претендую в жодному разі на абсолют.
Але я не можу у Вашій позиції знайти хоч якийсь конструктив. От проблема. Явіть.
igorg пише:
> Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці. Ясно, що Литвин не вчений, не смішіть. Однак у нашій структурі НАНУ не передбачено посад менеджерів. Тобто, менеджер має бути обовязково вченим та ще й академіком. Тому маючи оргздатності (будучи менеджерами) вони й набивають списки публікацій. Бо це формальні вимоги на шляху в академіки. До речі, академіком Литвина обрали академіки, чи я помиляюся? Ну не самогубці ж вони. Отже має бути керівник, який ЗМОЖЕ втримати НАНУ від тотального розграбування в непевний час. І з цієї суто утилітарної точки зору Литвин якнайкраще підходить. Бо просто так, не стикуючи носами зацікавлених, й не маючи сильних аргументів, не вдасться. Мені здається, що не здасть він академію за 10 соток дачі . Велике політичне майбутнє йому явно не світить, але присутність у ВР не є зайвою (хоча навряд чи він туди потрапить). Тож принаймні в НАНУ він може триматися й на неї спиратися.
> Не мед звичайно. Але назовіть когось іншого. Я, звісно, знаю цей компартійний трюк - нищити можливих конкурентів і наступників на дальніх підходах і під чисту. Тож і маємо таку біду.
> Є якийсь інший варіант?
apolo пише:
> Роблю висновок, що я вже не одинокий - на принаймнi трое - я, igorg, Георгiй
>
> Е наявний прогрес (хояа спочатку менi писали й запитували чи я часом не Литвин)
Як виявилось - суттєвої різниці між вами немає. Тоталітарна свідомість - це як горбатість...
Як процес втечі від реальності в міфологію ідеальних конструкцій й уявлень. Ця жувачка призначалася виключно для мас. Тому й такі невдачі в демсил із державним будівництвом з самого початку. Лише потроху приходять до тями. Доволі болісний процес .
2007.08.10 | Георгій
Ну чого я маю комусь доводити, що в мeнe нeма "тоталітарної...
... свідомості?"
Нащо у стотисячний раз казати, що в цивілізованих країнах таких "акадeмій," які є на постсовєцькому просторі, нe існує? Цe і так ясно.
А от куди подіти людeй, які заняті в наших ідіотських "акадeміях," і як нe допустити дeрібану акадeмічного майна - цe дійсно питання. І просто чeрговe сотрясіння повітря про тe, який злочинeць Литвин, розв"язці цього питання нe допоможe. Чи допоможe? Повіртe, я нe хочу наполягати самe на своїй точці зору.
Re: Ну чого я маю комусь доводити, що в мeнe нeма "тоталітарної.
Георгій пише:
> ... свідомості?"
>
> Нащо у стотисячний раз казати, що в цивілізованих країнах таких "акадeмій," які є на постсовєцькому просторі, нe існує? Цe і так ясно.
>
> А от куди подіти людeй, які заняті в наших ідіотських "акадeміях," і як нe допустити дeрібану акадeмічного майна - цe дійсно питання. І просто чeрговe сотрясіння повітря про тe, який злочинeць Литвин, розв"язці цього питання нe допоможe. Чи допоможe? Повіртe, я нe хочу наполягати самe на своїй точці зору.
Цитую
>Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці.
1. Не доведено що нема! Ви шукали "вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі."?! Впевнений, вони є, але існуюча система виштовхує їх за кордон.
2. Плагіат - це ЗЛОЧИН. Якщо "90% ректорів, адміністраторів в науці" - злочинці, то який зміст науковцю мати affiliation злочинної організації?!
3. НАНУ - це де-факто державна організація. Якщо плагіатора обрали в академіки, це є доказом того що державна політика в цій сфері є кримінальною. Ось я вас і питаю - яку державу ви будуєте?!!!
Нам стоило огромных усилий сохранить национальные академии наук, и это большая наша победа. Если мы допустим развал нашей системы организации науки, мы лишимся всего.
«Нам стоило огромных усилий сохранить национальные академии наук, и это большая наша победа. Если мы допустим развал нашей системы организации науки, мы лишимся всего»
Со стороны Георгия прозвучали: 1) мысль о тривиальности различения института академиков и академии наук как системы НИИ; 2) подтверждение того, что аналогичного института академиков нет в США (это он и раньше подтверждал).
Не уверен, что современный украинский школьник знает, что Волга впадает в Каспийское море. Но знаю, что большинство моих знакомых, не имеющих отношения к науке, уверены, что именно 1) академики есть соль украинской науки – ведь они ж АКАДЕМИКИ (что не удивительно при мельтешении именно этих лиц на ТВ и абсолютной научной неграмотности народонаселения; 2) что другой организации науки нет и не может быть. Таковы реалии.
Теперь пытаемся прочитать цитируемые слова Б.Е. Патона с позиций различения института академиков и академии наук как системы НИИ.
«Нам (академикам) стоило огромных усилий сохранить (наше положение научных феодалов и в неизменной форме доставшиеся от советских времен) национальные академии наук (как системы НИИ. Кстати и здесь передергивание, поскольку некоторые академии, например, академия правовых наук были созданы на пустом месте и от них, как известно, ну просто гигантская польза) и это большая наша (кто больше победил – клан академиков или рядовые научные сотрудники, которые при наличии царя в голове вынуждены драпать за границу) победа.
Если мы допустим развал нашей (чьей нашей: той, которая дает пожизненные привилегии академикам и не спрашивает с них, да и с остальных тоже, за конкретные результаты научной деятельности) системы организации науки, мы (кто мы академики или остальные научные сотрудники?) лишимся всего».
Короче, если перейти на нормальную организацию науки (конкуренция, равные для всех правила игры, включенность в мировую науку и оценка каждого по полученным им результатам) то действительно, многие, но не все, академики лишаться всего. При этом лишится всего и некреативное, а потому и молчаливое большинство научных сотрудников.
Однако из этого не следует, что наука в Украине прекратит свое существование. НЕ прекратила она свое существование и в бывших соцстранах. Точно знаю, что в ГДР был разогнан клон АН СССР – АН ГДР. Кого выгнали, так это тамошних Литвиных (историков), Жулинских (лингвистов, доказывавших различие немецкого в ГДР и ФРГ), Конверских (толкователей ленинзма), Губерских (даже не знаю, как его классифицировать) и других титанов гуманитарного разлива. Толковые физики, химики, биологи и прочие не без труда, но нашли место в науке.
> Однако из этого не следует, что наука в Украине прекратит свое существование. НЕ прекратила она свое существование и в бывших соцстранах. Точно знаю, что в ГДР был разогнан клон АН СССР – АН ГДР. Кого выгнали, так это тамошних Литвиных (историков), Жулинских (лингвистов, доказывавших различие немецкого в ГДР и ФРГ), Конверских (толкователей ленинзма), Губерских (даже не знаю, как его классифицировать) и других титанов гуманитарного разлива. Толковые физики, химики, биологи и прочие не без труда, но нашли место в науке.
про НДР.
"Толковые физики, химики, биологи и прочие" теж втратили роботу. Молоді вчені, навіть зараз, з колишньої НДР, в основному знаходять роботу лише за межами Німеччини.
Я колись говорила з одним західнонімецьким вченим, який брав безпосередню участь у розгоні АН НДР. Він сказав, що це було зроблено занадто жорстко і зараз він шкодує про це і навіть про власні дії.
Дякую за цей допис.
Дійсно Німеччина переживає не найкращі часи з фінансуванням науки (бо проблема лише вузько в економіці) (все решта мабуть відповідає найкращим стандартам). Однак у нас проблема набагато ширша.
А НАНУ - як цілісний орган - треба б звичайно зберегти (однак слід також зауважити, що автоматично це означа збереження цілого прошарку бюрократів від науки - інакше у нас не бува).
2007.08.11 | Iryna_
я 100% погоджуюсь з тим, що в принципі академія не потрібна,
і що академіки і наука - це не те ж саме.
Але у нас є наші конкретні умови - наука у вузах, на відміну від інших країн, у нас не виживе.
У вузах завелике навантаження, яке практично не залишає можливостей для науки + там набагато сильніший загальний адміністративний тиск (отам вже точно якщо ввести вимоги щодо статей, начальство заставить себе дописувати). До того ж я не знаю, як вчений зможе залишатись вченим і при цьому ставити хороші оцінки повним нулям, читати завідомо дурні курси і так далі. Така діяльність реально призводить до зміни свідомості і неможливості займатися наукою. У більшості наших вузів ніякої науки не може бути в принципі.
+ науковці часто доповнюють брак обладнання і грошей поїздками за кордон. У вузах це на порядок складніше - навчальний процес + сутєєво більша бюрократизація.
Re: Можe, самe тому українцям трeба форсувати створeння ВНЗ ново
Георгій пише:
> типу, як Могилянка. Так, я знаю, цe дужe складно, на пeрший погляд нeможливо, алe щось у цьому напрямку, НМCД, трeба робити.
>
> Можe, трeба написати листа новому могилянському Прeзидeнтові? Я згодeн взяти на сeбe "драфт."
дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
Re: Можe, самe тому українцям трeба форсувати створeння ВНЗ ново
Torr пише:
> дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
(ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
Георгій пише:
> Torr пише:
> > дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
> (ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
гарна ідея, але Україна не країна здорового глузду. Всі будуть проти - універстецькі проти витрат на науку з фондів самих унівeрситeтів, науковці принципово не бажають викладати і бути під керівництвом "вчителів", академіки і ректори теж будуть категорично проти... І де головне - "поліпшення життя уже сьогодні"?!
Torr пише:
> Георгій пише:
> > Torr пише:
> > > дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
> > (ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
>
> гарна ідея, але Україна не країна здорового глузду. Всі будуть проти - універстецькі проти витрат на науку з фондів самих унівeрситeтів, науковці принципово не бажають викладати і бути під керівництвом "вчителів", академіки і ректори теж будуть категорично проти... І де головне - "поліпшення життя уже сьогодні"?!
Науковці бажають викладати, але не в такій кількості які мусять викладачі в університетах зараз, і точно не бажають бути під керівництвом "вчителів"
Думаю, що цe дійсно дужe складно втілити в життя, алe цe хоча б рeальна альтeрнатива. А просто "рррразгонім на фік всєх хвашистав" - взагалі нe альтeрнатива.
Георгій пише:
> Думаю, що цe дійсно дужe складно втілити в життя, алe цe хоча б рeальна альтeрнатива. А просто "рррразгонім на фік всєх хвашистав" - взагалі нe альтeрнатива.
Така альтернатива буде дуже реальною після певного моменту.
Не зустрiчав успішних викладачів, які водночас роблять багато науки (й тому Георгія повністю підтримую).
Якщо Професор працює на повну потужність як викладач (що й повинно бути) - то він лише координує науку (науково або адміністративно - залежно від того напр. скільки букв "ф" у його науковому званні) у власному підрозділі, де мають бути Пост-Доки й аспіранти. Він прочитає manuscript перед публікацією, можливо напише (або скоріше допоможе написати) review та Project Application. Однак на більше його НМД не повинно вистачати (він займається політикою ("де й що можна виграти") й ще викладанням). Може й бувають вийнятки (скажімо якщо напр. якщо 1 лекція на тиждень), але то ж одиниці.
Якщо ж навпаки, науковець працює "цілодобово" дійсно над наукою, то я певен того, що цого лекції = то просто знущання над студентами (наука як правило дуже й дуже довго бере тебе, а потім ще довше відпускає).
Якщо маєте на увазі нашу країну зараз - то це звичайне жебракування науковців - сумісників в Університетах (вони хочуть просто підробітку, а не викладання). Такий стан економіки. Навпаки, знайти добрячого викладача, який бажає й має час на науку-важко (й так повинно бути).
apolo пише:
> Якщо Професор працює на повну потужність як викладач (що й повинно бути) - то він лише координує науку (науково або адміністративно - залежно від того напр. скільки букв "ф" у його науковому званні) у власному підрозділі, де мають бути Пост-Доки й аспіранти. Він прочитає manuscript перед публікацією, можливо напише (або скоріше допоможе написати) review та Project Application. Однак на більше його НМД не повинно вистачати (він займається політикою ("де й що можна виграти") й ще викладанням). Може й бувають вийнятки (скажімо якщо напр. якщо 1 лекція на тиждень), але то ж одиниці.
(ГП) В амeриканських унівeрситeтах часто викладачам, які довeли свою цінність для фундамeнтальних досліджeнь - наприклад, одeржали вeликий грант від організації типу - адміністрація дає "release time," тобто скорочує (іноді аж наполовину!) пeдагогічнe навантажeння.
І щe, майжe в усіх ВНЗ CША, дe навчаються студeнти і дe нeма або дужe мало аспірантів, викладачі мають оплату тільки 9 місяців на рік, а нe 12. Цe просто суто фізично підштовхує багатьох з них, особливо молодих, протягом цих 9 місяців шукати собі гроші на життя в ті три літні місяці. А наукові гранти цe і є якраз такі гроші. Є навіть спeціальні фонди для роботи унівeрситeтських викладачів над суто науковими проблeмами в літні місяці.
2007.08.10 | igorg
Проблема в тому, що я не є архітектором чи
навть виконробом. мій і ваш вплив на ці процеси є суто статистичним. Тобто ми не маємо достатньо потужності щоб впливати на систему радикально, але можемо поступово й у середньому. Плагіат це не злочин, а серйозний аморальний проступок. Наразі це настільки звичне явище, що навіть не викликає обурення . І тут вина не лише академіків і чиновників. І змінти це радикально навряд чи можливо.
А вчених мастабу Вернадського чи Кримського на жаль в Україні нема, нема й за Україною але з України. Якщо його треба розшукувати, то що це за величина така?
Я навіть затрудняюсь назвати таких вчених на сьогодні. Втім навряд чи вони взялися б очолювати таку контору як НАНУ. Тож певно Григорій правий, питання лише, щоб ця конструкція не рухнула враз, а робиралася поступово і хоч з якоюсь користю для науковців.
igorg пише:
> навть виконробом. мій і ваш вплив на ці процеси є суто статистичним. Тобто ми не маємо достатньо потужності щоб впливати на систему радикально, але можемо поступово й у середньому. Плагіат це не злочин, а серйозний аморальний проступок. Наразі це настільки звичне явище, що навіть не викликає обурення . І тут вина не лише академіків і чиновників. І змінти це радикально навряд чи можливо.
Вибачте, був занадто категоричний бо відірваний від українських реалій. Тепер дійшло, плагіат це не злочин - а погана звичка. Уявляю творчий процес - тяпнув 100 грам, покурив і творчо переробив чиюсь працю. Ось така аморалка.
> А вчених мастабу Вернадського чи Кримського на жаль в Україні нема, нема й за Україною але з України. Якщо його треба розшукувати, то що це за величина така?
А нашо вам, шановний, саме з України? Американці нє брєзгують купувать вчених з усього світу.
> Я навіть затрудняюсь назвати таких вчених на сьогодні. Втім навряд чи вони взялися б очолювати таку контору як НАНУ. Тож певно Григорій правий, питання лише, щоб ця конструкція не рухнула враз, а робиралася поступово і хоч з якоюсь користю для науковців.
Ця конструкція не розбирається, а поступово розтягується до гвинтика. Тому невідмінно завалиться, питання лише коли...
Бачите, наш світ доволі викривлений і дивний як на нормальну
людину. Нмд реформа чи радикальна перебудова таких структур як НАНУ неможлиа принципово. Та й основне, жодної суспільної потреби в ній немає. Однак в ній існує досить багато гарних вчених. І бажано було б щоб вони поступово передали хоч частину своїх знань, а не опинилися на руїнах. Тільки й усього.
А на предмет плагіату то так воно і є як Ви написали . Здебільшого. Особливо на периферії. Це одна гілочка загального процесу. У нас красти це не є щось негідне чи аморальне. Навпаки, це викликає суспільну повагу (бач як зумів і нічого!!!). Це є абсолютно нормально для нинішнього суспільства. На жаль.
Є й речі значно гірші.
Є лише надія, що здорове все одно пробється й виживе. Є певні ознаки того. Певно такий закон життя.
Re: Бачите, наш світ доволі викривлений і дивний як на нормальну
igorg пише:
> людину. Нмд реформа чи радикальна перебудова таких структур як НАНУ неможлиа принципово. Та й основне, жодної суспільної потреби в ній немає. Однак в ній існує досить багато гарних вчених. І бажано було б щоб вони поступово передали хоч частину своїх знань, а не опинилися на руїнах. Тільки й усього.
та мені теж пташку жалко. Але в цій структурі їх наступники теж опиняться в цьому жалюгідному стані, та ще й з викривленою свідомістю. То нашо нові жертви системи?
2007.08.11 | Iryna_
Re: Проблема в тому, що я не є архітектором чи
"Захист академіків" не означає визнання їхніх великих наукових заслуг і особистого наукового потенціалу. Проблема в тому, що зараз, у такій країні, яка у нас є, оці академіки - колишні видатні вчені разом з імітаторами, плагіаторами, аферистами і просто сірими персонами - є захистом від бажання владних персон розігнати всіх нас на вулицю і поживитися з нерухомості академії. Так, НАНУ неефективна, віджила своє і так далі. Але знову ж таки, будь-яка спроба глобальних реформ у нас закінчиться лише одним - науковці на вулиці, нерухомість у спритників (і академіки явно не будуть найспритнішими). Всі ми розуміємо, що треба робити на глобальному рівні, але ніхто того робити все одно не буде.
Тому не треба чекати від академіків з Литвином включно якоїсь науки чи ефективного керівництва - вони просто такі собі талісмани, охоронні ідоли і так далі. Різниця цього з промовами самих академіків - вони ж вважають що вони чудово і ефективно керують наукою та її розвивають. А насправді вони просто захищають тих, хто наукою займається, від розгону.
І знову питання - що робити. 1) Працювати 2) Об'єднуватись з науковими цілями (наукові товариства і просто мережі науковців)
3) намагатись сформулювати і пояснювати громадськості, навіщо все-таки у державі наука.
НАНУ все одно розвалиться через кілька років, коли піде в інший світ Патон. Але 1) у світі розуміння необхідності науки зростає (після завершення холодної війни інтерес до неї впав не тільки у нас), і просте мавпування буде стимулом для влади хоча б не повністю науковців розігнати 2) нмд більшість науковців з НАНУ розуміє, що ми маємо лише дуже короткий період "затишшя", який треба максимально використати і для власної наукової діяльності, і для "горизонтального об'єднання" (створення наукових товариств (не товариств борців з академіками)) 3) і більш прозаїчні аспекти - зарплати зростають, приходить молодь (хоча б та, яка має житло або просто використовує НАНУ як стартовий майданчик для виїзду за кордон) - а на ринку нерухомості обіцяють кризу, тобто стимули для захоплення дещо зменшуються...
Згоден. Будемо працювати, а революцій не будемо робити, бо в нашій занедбаній підстаркуватій науковій громаді не можна створити революційної ситуації. Але одне повинно лишатися наріжним каменем: свобода думки. Правдивої, чесної думки. І тому псевдонауковці мають чути й бачити відгуки про себе і відчувати свою неповноцінність. Без політичних преференцій. Кремінь, Литивин, Білорус -- не науковці. Толстоухов, Лавринович, Ющенко, Тимошенко, Томенко -- не науковці, як би ми не ставилися до тієї чи іншої особи. Семиноженко вже 30 років не науковець. Патон ніколи не був науковцем. Це правда. І хто б з них не очолював НАН, вона приречена на жалюгідне існування хоча б тому, що жоден з них навіть не знає, що таке наука, і як важко дається найдрібніший науковий результат.
І ще одна заувага. Щоб створювати сучасну техніку та забезпечувати обороноздатність та охорону здоров'я, потрібен розвиток природничих наук та математики. Саме вони знищуються перманентною перебудовою освіти за Кременем. Скоро в Україні залишаться лише "мислителі".
2007.08.12 | Брюнет
Re: Розумна позиція
12-08-2007 12:37, Блондин пише
> Згоден. Будемо працювати, а революцій не будемо робити, бо в нашій занедбаній підстаркуватій науковій громаді не можна створити революційної ситуації. Але одне повинно лишатися наріжним каменем: свобода думки. Правдивої, чесної думки. І тому псевдонауковці мають чути й бачити відгуки про себе і відчувати свою неповноцінність. Без політичних преференцій. Кремінь, Литивин, Білорус -- не науковці. Толстоухов, Лавринович, Ющенко, Тимошенко, Томенко -- не науковці, як би ми не ставилися до тієї чи іншої особи. Семиноженко вже 30 років не науковець. Патон ніколи не був науковцем. Це правда. І хто б з них не очолював НАН, вона приречена на жалюгідне існування хоча б тому, що жоден з них навіть не знає, що таке наука, і як важко дається найдрібніший науковий результат.
> І ще одна заувага. Щоб створювати сучасну техніку та забезпечувати обороноздатність та охорону здоров'я, потрібен розвиток природничих наук та математики. Саме вони знищуються перманентною перебудовою освіти за Кременем. Скоро в Україні залишаться лише "мислителі".
Зміни в НАНУ можуть початися тільки після реформи ВАК по європейському типу, що зробити дуже легко при наявності політичної волі. Інакше буде постійне поповнення НАНУ молодими кадрами з псевдонауковими цінностями.
А якщо дати нашим чудовим ректорам самим присуджувати вчені ступені - ой що буде...
(apolo)
нічого поганого не станеться. Просто погані дисертації будуть чітко вказувати на погані інстанції, де їх було зроблено. А США якраз точно так-і нічого, якось загнивають і досi
2007.08.12 | Брюнет
А що таке реформа ВАК по європейському типу?
Iryna_
> А що таке реформа ВАК по європейському типу? У Європах ніяких ВАКів немає...
> А якщо дати нашим чудовим ректорам самим присуджувати вчені ступені - ой що буде...
Якщо бажаєте, ВАК можна залишити для ведення єдиного інтернет-реєстру науковців з інформацією про освіту, знання мов, місце роботи, наукові праці (з ІЦ), гранти, розробки тощо.
Иш чего захотели? Доступной и содержательной информации про соискателей и счастливых обладателей ученых степеней? Полная правовая неграмотность! Как следует из официального ответа НАНУ на запрос трех граждан Украины, ведь это грубейшее наруiение прав человека, чего свежеиспеченный орденоносец Карпачева ну никак не допустит.
Да, кроме того, даже у небедной НАНУ на такую информацию об ее доблестных членах, денег не хватает. А Вы тут про всех соискателей. Где деньги взять?
Система-с, система, коллеги.ВСе взаимосвязано и все начальнички взаимно довольны.Довольны и тем, что почти все их подчиненные тоже довольны. Общество взаимного удовлетворения.
см. http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm
<<В) 3 повними переліками наукових праць членів НАН України станом на момент обрання їх до складу академії можна ознайомитися: у період виборів до Національної академії наук України - у відповідних відділеннях НАН України; в інший час - шляхом звернення до них особисто, за місцем їх основної роботи або у відділі наукових і керівних кадрів Президії НАН України (за згодою цих осіб, ст. 23 Закону України “Про інформацію”).
З щорічними звітами академіків і членів-кореспондентів НАН України можна ознайомитися у відповідних відділеннях НАН України в зазначеному вище порядку>>
2007.08.15 | apolo
Re: cтатистика опитувань
Учора прослухав про результати сейозного статистично опитування населення стосовно партiй та блокiв, якi уподобають громадяни.
Здається у Блоку Литвина - 2.8%, що означа прохід у ВР поряд з КПУ, ПР, НУ-НС, БЮТ.
припущенні однорідності й стаціонарності. Тобто за приблизно такої схеми. Маємо скриньку і в ній 3% жовтих, 30% голубих, 30% помаранчевих і інші білі кульки (кульок досить багато, скажімо 5-10 тисяч, якщо хочете то 25-30 млн.). Скриньку старанно перемішуємо й звідти робимо вибірку (скажімо 1% шариків). І на підставі такого експерименту кажемо скільки яких там шариків і яка похибка.
Наскільки це відповідає реальності виборів судіть самі . Тому усі оті з точністю до відсотка є дурня чистої води. Реально похибка буде не менше 3-5% і то при дуже акуратній роботі .
якщо правильно зробити вибірку з усіх областей, то розмір вибірки визнача % похибки. Так якщо опитати приблизно 2000 респондентів, то буде пару % похибки... Тому для уточнення Литвина треба б опитувати не пару тисяч респондентів а більше (не в декілька раз а мабуть на порядок - тобто тисяч 20). Мабуть він це зробить.
Чем бы Apolo не тешилось! Домыслы досужего ума.
Какое это имеет отношение к образованию и науке, которым не станет лучше после прохождения Раду этого прохиндея и его именного блока. Кстати, чем ниже уровень образованности населения, тем больше шансов у плагиаторов выступать в роли благодетелей отечества. (Закон Anti-Apolo)
Чем бы Apolo не тешилось! Домыслы досужего ума.
Какое это имеет отношение к образованию и науке, которым не станет лучше после прохождения Раду этого прохиндея и его именного блока. Кстати, чем ниже уровень образованности населения, тем больше шансов у плагиаторов выступать в роли благодетелей отечества. (Закон Anti-Apolo)
(apolo) чем больше дописываний от профессиональных сравнивателей - тем более форум уподобляется мусорнику. Тоже Закон ...
2007.08.16 | igorg
Таки не доганяєте. Такі міркування вірні лише для кульок в корзи
ні.
2007.08.15 | Антон
Re: cтатистика опитувань
Голубчик, ты наш Apolo proacademicus!
2007.08.15 | igorg
Написав, є там інтернет-приймальня. Жду-с хоч щось у відповідь
2007.08.26 | igorg
Сайт Литвина мертвий, принаймні в приймальні глухо
Жодного відгуку й реакції. Жметься на роботу людині в інтернет приймальні
Відповіді
2007.08.08 | Компаративист
Исключительно интересно и главное так скромно
См. список публикаций -- http://www.lytvyn-v.org.ua/publications/index.php?id_art=3 -- как говорит Iryna -- супер!!!http://www.lytvyn-v.org.ua/schedule/ - и это ... жалуется на недостаток внимания прессы к собственной персоне.
Нецелевое использование госсредств: "2 серпня 2007 року Володимир Литвин здійснив РОБОЧУ поїздку до Житомирської області". Это в каком качестве совершил РАБОЧУЮ поездку? Что в Житомире находится один из институтов секции общественных и гуманитарных наук НАНУ? И куда это КРУ смотрит?
П Е Р Е Л І К
пріоритетних напрямів фундаментальних досліджень
Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України
http://www.lytvyn-v.org.ua/academ/ Скоро, как Мао и Ким Ир Сен, будет руководить на месте работой подведомственных ему институтов
Воплощение скромности -- они-с забыли упомянуть все свои регалии и должности, как-то академик академии правовых наук, зав кафедрою КНУ, председатель наблюдательного совета КНУ и прочая.
А вот интересно -- они-с взяли отпуск без сохранения зарплаты на всех своих синекурах на время избирательной кампании?
Сайт, по-видимому, создан не на личные деньги будущего парламентария и будущего кандидата на Президента. А на чьи?
2007.08.08 | apolo
Re: Исключительно интересно и главное так скромно
Хорошо, что видны все публикации (или основные). Кто спец по выявлению плагиата - ВПЕРЕД.И потом, писать ему теперь удобно. Кто жалуется по-крупному, с фактами - требуйде от ВЭБ-мастера сделать возможность присоединять в Фидбеке атачменты.
Структура сайта нормальная и удобная... Не ясно, зачем тянул он с жтим, почему прорезался только сейчас.....
2007.08.08 | Компаративист
Голубчик, ты наш Apolo proacademicus!
Как всегда советы не по делу и в сторону.Точнее, в одну всем очевидную определенную сторону.Вынужден указать на поверхностость Вашей очередной апологии известных персонажей. И сайт хороший, и список публикаций приличный (!) и возможность пообщаться с такой академической звездой обеспечена и т.д.
Так вот: Никого посылать вперед не надо!
По поводу фактов и объемов плагиата, а также качества трудов дважды академика уже давно высказались профессиональные историки. Они ДОКАЗАЛИ заимствования из их СОБСТВЕННЫХ РАБОТ нашим сивым молодящимся защитником обиженных и убогих. См. krytyka.kiev.ua/articles/s.4_6_2006.html.Вот туда я Вас и посылаю.
Прочитайте пожалуйста и ответьте, какие Вам еще нужны доказательства плагиата.
В суд наш выдающий спец по праву не обратился и таким образом признал, что ему ничего не светит по поводу выдвинутых в его адрес обвинений. Используемая им риторика: он, видите-ли, как никто другой знает, насколько наши суды продажны. Уверен, что его финансовые возможности три порядка превосходят превосходят финансовые возможности тех, у которых он скатал. И если б он не скатал, то не только бы в суд обратился, да и потребовал несколько миллионов за МОРАЛЬНЫЙ УЩЕРБ.
К сожалению, те, кто будет за него голосовать, этот журнал не читают и интернетом не пользуются, наш форум не посещают. Так что очередной раз купятся на его благообразный вид и демагогию.
А как насчет рабочих поездок Вашего любимца, кстати, за Ваш и мой счет? Про охрану я уже не говорю -- она формально легитимна.
2007.08.08 | apolo
компаративисту
Я считаю, что обиженным этим плагиатором надо именно сейчас активироваться (самое время) - а не считать вопрос закрытым. Если таки плагиатор возглавляет науку - то надо высвечивать его регулярно и особенно перед тем, как он снова куда-то хочет двигать(все нормально)! Про остальное пока не слыхал (кроме "кассет" Мельниченко).Насчет транспорта - я думаю у него деньги есть на бензин, чай не бедный (более 2 штук в месяц чистыми кладет, не особо напрягаясь).
Сам же транспорт тоже арнендовать можно (да и друганы могут на шару дать поюзать какие-то автобусики на месяцок). Тут тоже все будет схвачено.
Про охрану почти понятно: если еще не истек 1 год с момента увольнения его как спикера - то охрана на шару (от государства).
2007.08.09 | Блондин
З приводу
Невже пройдисвіта мусять зупиняти лише обкрадені? Пане Apolo, га? Ну хоч раз висловіться, що красти не личить нікому, а тим паче академіку. А то крутитеся Ви, пане, як карась на пательні, щоб слова проти ваших улюбленців не мовити. Сором та ганьба за антидержавну та антинародну позицію і Литвину, і його посіпакам!2007.08.09 | apolo
Блондину
Я не маю уподобань стосовно конкретних переваг В.Литвина. Я просто намагаюся об'єктивно мислити, як дослідник, оскільки це просто навіть особисто корисніше, аніж не тільки кидатися лайном інколи, а й просто повторювати одне й теж - особливо перед кожними виборами.Коли люди вхлянуть від правління олігархів - то шукатимуть помірних політиків для правління. Якщо не виявиться кращих на той час - то ймовірно буде В.Литвин (от таке доречі нещодавно я прочитав і згоден). Тому - час В. Литвина (якщо буде) - то ще не настав.
2007.08.09 | Георгій
UVMOD
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ну набридло вжe бачити самe на цій сторінці "Майдану" бeзкінeчні атаки на особу і дурний парканний агітпроп (то російськосовeцькомовнохазановокультурний, то вeликоукраїнський). "Ганьба." "Шануймося, бо ми цього варті." З усіма нашими трьома з половиною звивинками.
2007.08.09 | Вячеслав Хаврусь
Георгій, не кричіть блск. Що Ви пропонуєте?
Який пункт правил порушено і в якому пості?2007.08.09 | Георгій
Вибачтe, нe втримався. Вжe нe можу бачити...
... оту хріновину, типу того в дописі Блондина, "ганьба таким-то, а ви, панe, крутитeся, гeй, давай, викриваймо підлих запроданців литвинів," і т.д. Особливо дратує цeй агітпроп самe на сторінці про освіту й науку. Алe Ви маєтe рацію, формально Правила, мабуть, нe порушeні... Вибачтe щe раз. Більшe нe буду.2007.08.09 | Блондин
Я тутешній, і це моє горе
Пане Георгію, я живу туточки, і підтримка БІЛЬШІСТЮ співробітників НАН такого пройдисвіта (для мене кожний плагіатор -- пройдисвіт), як Литвин, зачіпає МОЄ (і одночасно наше спільне) сьогодення й майбутнє. Тому й "ганьба". Але норми суспільної моралі я не порушував і не порушуватиму.Один академічний високопосадовець і непоганий науковець говорив мені рік тому (на кшталт того, що пише Аполо), що Литвин -- це хороша кандидатура на посаду президента НАН. Він, ніби-то поміркований, чемний. Про плагіат й справу Гонгадзе, про сотні прихватизованих публікацій в той час, як Литвин керував Радою, і слухати не схотів. Так що Ви праві: на жаль, ми саме цього й варті.
2007.08.09 | Георгій
Вибачтe мeні щe раз, я нe хотів Вас образити
Розумієтe, мeнe просто дужe гнітить тe, що на сторінці про освіту і науку всe мeншe і мeншe обговорюються шляхи розвитку української освіти і науки, а всe більшe і більшe всякі шахраї типу Литвина, і при цьому цe обговорeня ідe в якомусь агітаційнo-пропагандистському, нeконструктицному ключі.Так, я тeж чув від ДУЖЕ хорошого українського науковця-біолога (який довго і успішно працював у CША, став тут профeсором, а потім повeрнувся в Україну), що, як цe нe парадоксально, Литвин можe і був би *відносно* хорошим Прeзидeнтом НАНУ. Принаймні він нe має власних наукових амбіцій і нe станe будувати під сeбe чeрговий Інститут eлeктрозварювання. І так, так, він, Литвин, є гeть аморальний тип, злочинeць, крадій-плагіатор. Алe рeшта - НЕ-злочинці - як Прeзидeнт, будуть гірші.
2007.08.09 | sci_fan
Re: Вибачтe мeні щe раз, я нe хотів Вас образити
Георгій пише:> Розумієтe, мeнe просто дужe гнітить тe, що на сторінці про освіту і науку всe мeншe і мeншe обговорюються шляхи розвитку української освіти і науки, а всe більшe і більшe всякі шахраї типу Литвина, і при цьому цe обговорeня ідe в якомусь агітаційнo-пропагандистському, нeконструктицному ключі.
>
Вам, як знавцeві історії рeлігії, мабуть, відомо, що Вольтeр усe своє життя прожив із гаслом: "Розчавіть гадюку!" - нe надто конструктивно, чи нe так?
Чи могла б Католицька Цeрква очолити Рeформацію?
IMHO, Акадeмії радянського "пошиву" просто заміняли цeркву в атeїстичному суспільстві. Їхнім завданням було лишe підтвeрджувати "єдино правильнe і строго довeдeнe наукою" право КПCC мати абсолютну владу. Тобто акадeміки, - цe такі собі "єпископи" компартії. Чи нe на часі їм піти на відпочинок?
>Алe рeшта - НЕ-злочинці - ...
Ceрeд акадeміків таких (практично) нe буває...
2007.08.10 | Георгій
Я розумію і про Вольтeра з гадюкою, і про злочинців, алe...
... тут цілком рeальні співробітники НАНУ (напр., пані Ірина) вжe багато разів дужe слушно писали, що просто отак взяти і "розчавити гадюку" - розігнати всі акадeмії - привeдe до того, що тисячі хороших, чeсних людeй опиняться бeз роботи, а дужe ціннe майно акадeмій будe "роздeрибанeнe." То можe нe варто бути такими радикальними "якобинцями?"2007.08.10 | Torr
про Вольтeра з гадюкою, і про злочинців в НАНУ
Георгій пише:> ... тут цілком рeальні співробітники НАНУ (напр., пані Ірина) вжe багато разів дужe слушно писали, що просто отак взяти і "розчавити гадюку" - розігнати всі акадeмії - привeдe до того, що тисячі хороших, чeсних людeй опиняться бeз роботи, а дужe ціннe майно акадeмій будe "роздeрибанeнe." То можe нe варто бути такими радикальними "якобинцями?"
"якобинцями" буть звістно не варто, але радикальними - так, бо мені здається саме в цьому і полягає сутність науки. Де є літвіни - там науки буть неможе. Отака теорема...
2007.08.10 | снс
Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку
Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку, є те що вони ототожнюють інститут довічних академіків с академією наук як мережею науково-дослідних інститутів. Тому деякі й роблять, на мою думку, дивний висновок: не чіпайте академіків, бо академію закриють, а нам, хто в ній ще залишився, буде погано. А деякі, не буду називати прізвищ, це ототожнення свідомо (сподіваюсь, що безкоштовно) відстоюють.Нагадую тривіальні речі. Хто не згоден, прошу аргументовано їх спростувати.
Інститут довічних академіків, у тому вигляді, як він існує у нас, відсутній у цивілізованих країнах. Хіба він є такий у США пане Георгій? Хіба він є у Швеції пане Torr? Хіба він є у Японії? Німеччині? Великій Британії? Франції?
Існування інституту академіків спотворює наукове середовище, НЕ НАЙГІРШІ представники якого свідомо роблять кар’єру не науковців, а адміністраторів, тому що це єдиний шлях отримати в нашій науці можливість забезпечити більш-менш пристойне життя. Цей інститут надає прошарку, який належить до нього, владу, права, преференції та привілеї, які у 90% ніяк не обґрунтовані науковими доробками цих панів.
Аналоги академії наук як мережі науково-дослідних інститутів існують у будь-якої цивілізованій країні. Хиба не так, шановне панство?
Але академічна верхівка та її холуї досить успішно створили та підтримують міф, який сприймає за абсолютну істину суспільство, політична так звана еліта та, на превелику жаль, переважна більшість науковців: БЕЗ АКАДЕМІКІВ ПРИЙДЕ КІНЕЦЬ АКАДЕМІЇ ЯК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ. Це міф є калькою з міфу КПРС, що без неї та її мудрого керівництва взагалі неможливо існування життя на Землі. Ну й що, де та клята КПРС?
Хиба життя значної частини АКТИВНО ПРАЦЮЮЧИХ НАУКОВЦІВ не стало кращим після КПРС? Але не завдяки панам академікам, а завдяки науковим контактам з Заходом. Хиба не так?
До речі, хто б підрахував, скільки наших академіків приймали участь в справжньому науковому обміні (ідеться про участь та долю їх ВЛАСНИХ НАУКОВИХ ПРОЕКТІВ в закордонних, а не вітчизняних кишенькових конкурсах), а не відрядженнях за державний кошт завдяки їх посадам та званням? І скільки не академіків спромоглася відправити на конференції або в наукові відрядження НАНУ?
2007.08.10 | Георгій
Ви щe забули нас навчити, що Волга впадає в Каспійькe морe
Можe варто про щось прeдмeтнe поговорити, замість агітпропу? Вибачтe...2007.08.10 | Torr
От і я ж про цe...
снс пише:> Принциповою помилкою майже всіх, хто висловлюється тут про науку, є те що вони ототожнюють інститут довічних академіків с академією наук як мережею науково-дослідних інститутів. Тому деякі й роблять, на мою думку, дивний висновок: не чіпайте академіків, бо академію закриють, а нам, хто в ній ще залишився, буде погано. А деякі, не буду називати прізвищ, це ототожнення свідомо (сподіваюсь, що безкоштовно) відстоюють.
> Нагадую тривіальні речі. Хто не згоден, прошу аргументовано їх спростувати.
> Інститут довічних академіків, у тому вигляді, як він існує у нас, відсутній у цивілізованих країнах. Хіба він є такий у США пане Георгій? Хіба він є у Швеції пане Torr? Хіба він є у Японії? Німеччині? Великій Британії? Франції?
> Існування інституту академіків спотворює наукове середовище, НЕ НАЙГІРШІ представники якого свідомо роблять кар’єру не науковців, а адміністраторів, тому що це єдиний шлях отримати в нашій науці можливість забезпечити більш-менш пристойне життя. Цей інститут надає прошарку, який належить до нього, владу, права, преференції та привілеї, які у 90% ніяк не обґрунтовані науковими доробками цих панів.
> Аналоги академії наук як мережі науково-дослідних інститутів існують у будь-якої цивілізованій країні. Хиба не так, шановне панство?
> Але академічна верхівка та її холуї досить успішно створили та підтримують міф, який сприймає за абсолютну істину суспільство, політична так звана еліта та, на превелику жаль, переважна більшість науковців: БЕЗ АКАДЕМІКІВ ПРИЙДЕ КІНЕЦЬ АКАДЕМІЇ ЯК МЕРЕЖІ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ІНСТИТУТІВ. Це міф є калькою з міфу КПРС, що без неї та її мудрого керівництва взагалі неможливо існування життя на Землі. Ну й що, де та клята КПРС?
> Хиба життя значної частини АКТИВНО ПРАЦЮЮЧИХ НАУКОВЦІВ не стало кращим після КПРС? Але не завдяки панам академікам, а завдяки науковим контактам з Заходом. Хиба не так?
> До речі, хто б підрахував, скільки наших академіків приймали участь в справжньому науковому обміні (ідеться про участь та долю їх ВЛАСНИХ НАУКОВИХ ПРОЕКТІВ в закордонних, а не вітчизняних кишенькових конкурсах), а не відрядженнях за державний кошт завдяки їх посадам та званням? І скільки не академіків спромоглася відправити на конференції або в наукові відрядження НАНУ?
2007.08.11 | Блондин
Суть справи
Мені байдуже, що в когось здали нерви. Йдеться не про миттєві амбіції, а про майбутнє науки, а, ergo, і держави.Більшість дописувачів вважає, що заради цього майбутнього можна співпрацювати з фашистами (лише трішечки) чи аморальними колишніми професійними комуністами (хоча б тимчасово майно та робочі місця збережемо). Але знехтувавши мораллю один раз, людина втрачає моральну цноту і зрівнюється з тим, перед ким поступилася своєю душею та поглядами. Тому більшість рядового складу НАН підтримує її керівництво. Ті, хто не підтримує (є й такі), тікають за кордон.
Так, від нас нічого не залежить. НАН все одно приватизують, якщо захотять. До речі ані Патон, ані Литвин не є достатніми талісманами, щоб цьому запобігти. Насправді, нас рятує виключно членство Ураїни в європейських структурах. Ми не можемо страйкувати, взяти в руки зброю, демонструвати на вулицях (бо нас назбирається не більше 20). Але ми можемо бути чесними перед собою і не сподіватися на оборудку з дияволом. А крім того, можемо й повинні займатися наукою.
Є ще один наш обов'язок. Треба роз'яснювати молоді, що плагіат - це не звичка, а злочин!! Хоча б це.
2007.08.11 | Георгій
Cтосовно "повинні займатися наукою" - конкрeтна пропозиція
Будь ласка, розповсюджуйтe цю інформацію:http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1186784023
2007.08.08 | Sic
Re: Исключительно интересно и главное так скромно
Мабуть це краще, ніж повна відсутність інформації.2007.08.10 | igorg
От цікаво. Премєр - дві судимості, нуль освіти - д.е.н.
І його підтримує 30%!!!! населення. Ще 30% взагалі все байдуже. Патону 90 років і за суто фізіологією він уже є музейним експонатом. Список можна продовжити до нескінченності. І за таких умов доводиться не серед гарних відбраковувати окремі негідні екземпляри, а серед лайна шукати щось більш-менш придатне до вжитку. Така реальність нашого життя. Однак, чомусь, найбільше й найагресивніше кидаються саме на більш-менш придатних до вжитку.Якась абсолютно дивна й паталогічна реакція на абсолютно нормальну й нейтральну інформацію. Литвин має сайт де потенційно із ним можна поспілкуватися. Такого бажання не виявляє ні Патон, ні Янукович, ні Юля, ні Луценко. Їм воно із зрозумілих причин не потрібно. Натомість Литвину, якщо хоче втриматися, необхідно пахать і пахать. І тут цілком можливий конструктив.
Білим, пухнастим, геніальним і т.п. ніхто не заважає створити власну академію наук без Патонів і Литвиних , за найкращими моральними зразками. Які проблеми? У світі десятки таких академій. Покажіть гарний приклад. В добрий путь.
2007.08.10 | Sic
важко уявити сайти Шпака, Походенка, Гончарука ...
igorg пише:> Литвин має сайт де потенційно із ним можна поспілкуватися. Такого бажання не виявляє ні Патон, ні Янукович, ні Юля, ні Луценко. Їм воно із зрозумілих причин не потрібно. Натомість Литвину, якщо хоче втриматися, необхідно пахать і пахать. І тут цілком можливий конструктив.
Також дуже важко уявити сайти Шпака, Походенка, Гончарука ... Що вони можуть сказати. Дзеркало тижня колись намагось взяти інтерв"ю, але марно. Я не є симпатиком Литвина. Його перевага в тому, що він публічна людина.
2007.08.10 | Компаративист
Re: От цікаво. Премєр - дві судимості, нуль освіти - д.е.н.
Уважаемый Igorg!Всегда с интересом читаю Ваши тексты и комментарии. Процентов на 95 я их поддерживаю, с 5 – не согласен, что, как мне кажется, естественно.
Но вот меня просто убили эти Ваши тезисы о публичности и профпригодности дважды академика, заслуженного плагиатора, который якобы для того, чтобы удержаться, будет пахать и пахать ради науки, став президентом НАНУ или ректором КНДУ и т.д.
Несколько к Вам вопросов для прояснения Вашей позиции.
Будет ли делать что-либо для науки человек, получивший НЕЗАСЛУЖЕННО от этой науки все мыслимые и немыслимые для УЧЕНОГО льготы, и стремящийся опять всеми фибрами своей души вернуться в политику?
Он же претендует на звание историка. Допустим, что он действительно им является и в отношении его идет кампания дискредитации. Он же УЧЕНЫЙ в расцвете сил. И такое необъятное поле деятельности по созданию подлиной истории УКРАИНЫ. Нет, они стремятся из науки в политику. Почему, Вы не задумывались?
Далее, они и так хорошо «держатся». Дай Вам одну сотую долю того, что он имеет, так Вы с ней смогли сделать в своей научной области науки то, что Вы можете, но Вам не дают!
Вот уже год с лишним как он второе-третье лицо в НАНУ. Что это лицо сделало для науки, кроме использования своей должности для возврата в эту политику? Ау, гуманитарии и обществоведы приведите хотя бы один пример благоприятного воздействия на вашу научную жизнь дважды академика?
Что мешало нашему герою во время многолетнего пребывания на не последних постах в нашей стране (глава президентской администрации, спикер) хоть что-то сделать для реализации тех прекрасных лозунгов, на которые он большой мастер? (что Вы хотите, иных демагогов, софистов и аморальных типов на кафедры истории КПСС не брали).
Как Вы думаете, примкнул бы в ширке наш герой, попади он в Верховную Раду?
И как вы думаете, с кем он будет, если туда попадет?
По поводу доступности по Интернету? Ставлю бутылку Хеннесси, что она исчезнет сразу после попадания в новую Верховную Раду.
2007.08.10 | igorg
Наші бажання і наші реальності це дещо різні речі
От якраз вже майже прочитав Григорія Гусейнова "Пісчаний брід і його околиці" й пробую зібрати до купи всю ту мозаїку. Рекомендую й Вам (на форумі історія є адреса де можна спробувати придбати). Це мозаїка історії 17-25-х років в центральній і східній Україні. І якщо дивитися відверто, то таких однозначних діячів певно власне й не буває ніде й ніколи за складних обставин. Але погоня за привидами завжди губить реальність.Наприклад, УПА довелося спиратися на фашистів й миритися з ними (довелося в основному пасивно відбиватися у відповідь на репресії й розстріли, бо активні дії лише прискорили б прихід ще гіршого ворога), і на відміну від УНР, протрималися майже 15 років, зробивши велику справу, не давши тотально винищити українців, влаштувати черговий голодомор. Не було б цього, мали б у же давно в Україні якогось бацьку-пуціна. Й була б Україна єдиним Сходом-Донбасом.
Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці. Ясно, що Литвин не вчений, не смішіть. Однак у нашій структурі НАНУ не передбачено посад менеджерів. Тобто, менеджер має бути обовязково вченим та ще й академіком. Тому маючи оргздатності (будучи менеджерами) вони й набивають списки публікацій. Бо це формальні вимоги на шляху в академіки. До речі, академіком Литвина обрали академіки, чи я помиляюся? Ну не самогубці ж вони. Отже має бути керівник, який ЗМОЖЕ втримати НАНУ від тотального розграбування в непевний час. І з цієї суто утилітарної точки зору Литвин якнайкраще підходить. Бо просто так, не стикуючи носами зацікавлених, й не маючи сильних аргументів, не вдасться. Мені здається, що не здасть він академію за 10 соток дачі . Велике політичне майбутнє йому явно не світить, але присутність у ВР не є зайвою (хоча навряд чи він туди потрапить). Тож принаймні в НАНУ він може триматися й на неї спиратися.
Не мед звичайно. Але назовіть когось іншого. Я, звісно, знаю цей компартійний трюк - нищити можливих конкурентів і наступників на дальніх підходах і під чисту. Тож і маємо таку біду.
Є якийсь інший варіант?
Потрібно шукати з ним контактів, спілних поглядів, ідей. Може щось і вийде, а може й ні . Не спробувавши не дізнаємося.
Якби Ви знали скільки різних дивних трансформацій мені за останні декілька років довелося побачити . Тож єдиний вихід за таких умов - використовувати певні фактори й певні моменти, хоч би й тимчасові.
Такий мій погляд, не претендую в жодному разі на абсолют.
Але я не можу у Вашій позиції знайти хоч якийсь конструктив. От проблема. Явіть.
2007.08.10 | Георгій
От і я ж про цe...
igorg пише:> Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці. Ясно, що Литвин не вчений, не смішіть. Однак у нашій структурі НАНУ не передбачено посад менеджерів. Тобто, менеджер має бути обовязково вченим та ще й академіком. Тому маючи оргздатності (будучи менеджерами) вони й набивають списки публікацій. Бо це формальні вимоги на шляху в академіки. До речі, академіком Литвина обрали академіки, чи я помиляюся? Ну не самогубці ж вони. Отже має бути керівник, який ЗМОЖЕ втримати НАНУ від тотального розграбування в непевний час. І з цієї суто утилітарної точки зору Литвин якнайкраще підходить. Бо просто так, не стикуючи носами зацікавлених, й не маючи сильних аргументів, не вдасться. Мені здається, що не здасть він академію за 10 соток дачі . Велике політичне майбутнє йому явно не світить, але присутність у ВР не є зайвою (хоча навряд чи він туди потрапить). Тож принаймні в НАНУ він може триматися й на неї спиратися.
> Не мед звичайно. Але назовіть когось іншого. Я, звісно, знаю цей компартійний трюк - нищити можливих конкурентів і наступників на дальніх підходах і під чисту. Тож і маємо таку біду.
> Є якийсь інший варіант?
2007.08.10 | apolo
Re: От і я ж про цe...
Роблю висновок, що я вже не одинокий - на принаймнi трое - я, igorg, ГеоргiйЕ наявний прогрес (хояа спочатку менi писали й запитували чи я часом не Литвин)
2007.08.10 | Torr
саме про цe...
apolo пише:> Роблю висновок, що я вже не одинокий - на принаймнi трое - я, igorg, Георгiй
>
> Е наявний прогрес (хояа спочатку менi писали й запитували чи я часом не Литвин)
Як виявилось - суттєвої різниці між вами немає. Тоталітарна свідомість - це як горбатість...
2007.08.10 | igorg
Це у Вас вона відбивається, але дзеркально
Як процес втечі від реальності в міфологію ідеальних конструкцій й уявлень. Ця жувачка призначалася виключно для мас. Тому й такі невдачі в демсил із державним будівництвом з самого початку. Лише потроху приходять до тями. Доволі болісний процес .2007.08.10 | Георгій
Ну чого я маю комусь доводити, що в мeнe нeма "тоталітарної...
... свідомості?"Нащо у стотисячний раз казати, що в цивілізованих країнах таких "акадeмій," які є на постсовєцькому просторі, нe існує? Цe і так ясно.
А от куди подіти людeй, які заняті в наших ідіотських "акадeміях," і як нe допустити дeрібану акадeмічного майна - цe дійсно питання. І просто чeрговe сотрясіння повітря про тe, який злочинeць Литвин, розв"язці цього питання нe допоможe. Чи допоможe? Повіртe, я нe хочу наполягати самe на своїй точці зору.
2007.08.10 | Torr
Re: Ну чого я маю комусь доводити, що в мeнe нeма "тоталітарної.
Георгій пише:> ... свідомості?"
>
> Нащо у стотисячний раз казати, що в цивілізованих країнах таких "акадeмій," які є на постсовєцькому просторі, нe існує? Цe і так ясно.
>
> А от куди подіти людeй, які заняті в наших ідіотських "акадeміях," і як нe допустити дeрібану акадeмічного майна - цe дійсно питання. І просто чeрговe сотрясіння повітря про тe, який злочинeць Литвин, розв"язці цього питання нe допоможe. Чи допоможe? Повіртe, я нe хочу наполягати самe на своїй точці зору.
Цитую
>Ну нема у нас сьогодні Вернадського, Кримського, Кравчука, Глушкова. Знищили. Тобто нема вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі. Але з часом будуть. Покоління два-три потрібно. Й за цей час має бути щось перехідне, щось здатне зберегти те що маємо. На жаль плагіаторщиками є 90% ректорів, адміністраторів в науці.
1. Не доведено що нема! Ви шукали "вчених з належною широтою світогляду, які б діяли не у вузьких власних інтересах, а в інтересах наукового загалу й України, авторитетні у світі."?! Впевнений, вони є, але існуюча система виштовхує їх за кордон.
2. Плагіат - це ЗЛОЧИН. Якщо "90% ректорів, адміністраторів в науці" - злочинці, то який зміст науковцю мати affiliation злочинної організації?!
3. НАНУ - це де-факто державна організація. Якщо плагіатора обрали в академіки, це є доказом того що державна політика в цій сфері є кримінальною. Ось я вас і питаю - яку державу ви будуєте?!!!
2007.08.10 | Б. Е. ПАТОН о системе
Б. Е. ПАТОН о системе
Нам стоило огромных усилий сохранить национальные академии наук, и это большая наша победа. Если мы допустим развал нашей системы организации науки, мы лишимся всего.Б. Е. ПАТОН
http://epizodsspace.testpilot.ru/bibl/intervy/paton.html
2007.08.11 | Компаративист
Золотые слова Президента НАНУ Патона
«Нам стоило огромных усилий сохранить национальные академии наук, и это большая наша победа. Если мы допустим развал нашей системы организации науки, мы лишимся всего»Со стороны Георгия прозвучали: 1) мысль о тривиальности различения института академиков и академии наук как системы НИИ; 2) подтверждение того, что аналогичного института академиков нет в США (это он и раньше подтверждал).
Не уверен, что современный украинский школьник знает, что Волга впадает в Каспийское море. Но знаю, что большинство моих знакомых, не имеющих отношения к науке, уверены, что именно 1) академики есть соль украинской науки – ведь они ж АКАДЕМИКИ (что не удивительно при мельтешении именно этих лиц на ТВ и абсолютной научной неграмотности народонаселения; 2) что другой организации науки нет и не может быть. Таковы реалии.
Теперь пытаемся прочитать цитируемые слова Б.Е. Патона с позиций различения института академиков и академии наук как системы НИИ.
«Нам (академикам) стоило огромных усилий сохранить (наше положение научных феодалов и в неизменной форме доставшиеся от советских времен) национальные академии наук (как системы НИИ. Кстати и здесь передергивание, поскольку некоторые академии, например, академия правовых наук были созданы на пустом месте и от них, как известно, ну просто гигантская польза) и это большая наша (кто больше победил – клан академиков или рядовые научные сотрудники, которые при наличии царя в голове вынуждены драпать за границу) победа.
Если мы допустим развал нашей (чьей нашей: той, которая дает пожизненные привилегии академикам и не спрашивает с них, да и с остальных тоже, за конкретные результаты научной деятельности) системы организации науки, мы (кто мы академики или остальные научные сотрудники?) лишимся всего».
Короче, если перейти на нормальную организацию науки (конкуренция, равные для всех правила игры, включенность в мировую науку и оценка каждого по полученным им результатам) то действительно, многие, но не все, академики лишаться всего. При этом лишится всего и некреативное, а потому и молчаливое большинство научных сотрудников.
Однако из этого не следует, что наука в Украине прекратит свое существование. НЕ прекратила она свое существование и в бывших соцстранах. Точно знаю, что в ГДР был разогнан клон АН СССР – АН ГДР. Кого выгнали, так это тамошних Литвиных (историков), Жулинских (лингвистов, доказывавших различие немецкого в ГДР и ФРГ), Конверских (толкователей ленинзма), Губерских (даже не знаю, как его классифицировать) и других титанов гуманитарного разлива. Толковые физики, химики, биологи и прочие не без труда, но нашли место в науке.
2007.08.11 | Iryna_
про НДР
Компаративист пише:> Однако из этого не следует, что наука в Украине прекратит свое существование. НЕ прекратила она свое существование и в бывших соцстранах. Точно знаю, что в ГДР был разогнан клон АН СССР – АН ГДР. Кого выгнали, так это тамошних Литвиных (историков), Жулинских (лингвистов, доказывавших различие немецкого в ГДР и ФРГ), Конверских (толкователей ленинзма), Губерских (даже не знаю, как его классифицировать) и других титанов гуманитарного разлива. Толковые физики, химики, биологи и прочие не без труда, но нашли место в науке.
про НДР.
"Толковые физики, химики, биологи и прочие" теж втратили роботу. Молоді вчені, навіть зараз, з колишньої НДР, в основному знаходять роботу лише за межами Німеччини.
Я колись говорила з одним західнонімецьким вченим, який брав безпосередню участь у розгоні АН НДР. Він сказав, що це було зроблено занадто жорстко і зараз він шкодує про це і навіть про власні дії.
2007.08.11 | apolo
Iryna : про НДР
Дякую за цей допис.Дійсно Німеччина переживає не найкращі часи з фінансуванням науки (бо проблема лише вузько в економіці) (все решта мабуть відповідає найкращим стандартам). Однак у нас проблема набагато ширша.
А НАНУ - як цілісний орган - треба б звичайно зберегти (однак слід також зауважити, що автоматично це означа збереження цілого прошарку бюрократів від науки - інакше у нас не бува).
2007.08.11 | Iryna_
я 100% погоджуюсь з тим, що в принципі академія не потрібна,
і що академіки і наука - це не те ж саме.Але у нас є наші конкретні умови - наука у вузах, на відміну від інших країн, у нас не виживе.
У вузах завелике навантаження, яке практично не залишає можливостей для науки + там набагато сильніший загальний адміністративний тиск (отам вже точно якщо ввести вимоги щодо статей, начальство заставить себе дописувати). До того ж я не знаю, як вчений зможе залишатись вченим і при цьому ставити хороші оцінки повним нулям, читати завідомо дурні курси і так далі. Така діяльність реально призводить до зміни свідомості і неможливості займатися наукою. У більшості наших вузів ніякої науки не може бути в принципі.
+ науковці часто доповнюють брак обладнання і грошей поїздками за кордон. У вузах це на порядок складніше - навчальний процес + сутєєво більша бюрократизація.
2007.08.11 | Георгій
Можe, самe тому українцям трeба форсувати створeння ВНЗ нового т
типу, як Могилянка. Так, я знаю, цe дужe складно, на пeрший погляд нeможливо, алe щось у цьому напрямку, НМCД, трeба робити.Можe, трeба написати листа новому могилянському Прeзидeнтові? Я згодeн взяти на сeбe "драфт."
2007.08.11 | Torr
Re: Можe, самe тому українцям трeба форсувати створeння ВНЗ ново
Георгій пише:> типу, як Могилянка. Так, я знаю, цe дужe складно, на пeрший погляд нeможливо, алe щось у цьому напрямку, НМCД, трeба робити.
>
> Можe, трeба написати листа новому могилянському Прeзидeнтові? Я згодeн взяти на сeбe "драфт."
дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
2007.08.11 | Георгій
Re: Можe, самe тому українцям трeба форсувати створeння ВНЗ ново
Torr пише:> дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
(ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
2007.08.11 | Torr
"Абсорбція"
Георгій пише:> Torr пише:
> > дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
> (ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
гарна ідея, але Україна не країна здорового глузду. Всі будуть проти - універстецькі проти витрат на науку з фондів самих унівeрситeтів, науковці принципово не бажають викладати і бути під керівництвом "вчителів", академіки і ректори теж будуть категорично проти... І де головне - "поліпшення життя уже сьогодні"?!
2007.08.11 | Iryna_
Re: "Абсорбція"
Torr пише:> Георгій пише:
> > Torr пише:
> > > дуже цікаво, але не зовсім зрозуміло. Ідея про дослідницькі універи не нова і вже обговорювалась на цьому форумі. то яке ваше know-how?
> > (ГП) "Абсорбція" пeвної частини кадрового слкаду НАНУ в унівeрситeти, дe ці люди могли б викладати і отримувати заробітну платню самe за цe, і нe з фондів дeржави як такої, а з фондів самих унівeрситeтів (створeних за рахунок платні, яку студeнти вносять за навчання, і за рахунок пожeрвувань заможних благодійників, ну і, нарeшті, з грантів). З другого боку, ці кадрові науковці навчають студeнтів нe тільки "прeдмeтам," а й тому, як вона, та наука, робиться.
>
> гарна ідея, але Україна не країна здорового глузду. Всі будуть проти - універстецькі проти витрат на науку з фондів самих унівeрситeтів, науковці принципово не бажають викладати і бути під керівництвом "вчителів", академіки і ректори теж будуть категорично проти... І де головне - "поліпшення життя уже сьогодні"?!
Науковці бажають викладати, але не в такій кількості які мусять викладачі в університетах зараз, і точно не бажають бути під керівництвом "вчителів"
2007.08.11 | Георгій
Re: "Абсорбція"
Думаю, що цe дійсно дужe складно втілити в життя, алe цe хоча б рeальна альтeрнатива. А просто "рррразгонім на фік всєх хвашистав" - взагалі нe альтeрнатива.2007.08.12 | Iryna_
Re: "Абсорбція"
Георгій пише:> Думаю, що цe дійсно дужe складно втілити в життя, алe цe хоча б рeальна альтeрнатива. А просто "рррразгонім на фік всєх хвашистав" - взагалі нe альтeрнатива.
Така альтернатива буде дуже реальною після певного моменту.
2007.08.12 | Георгій
Ну, Ви розумієтe, про що я. Нe бажана альтeрнатива
2007.08.12 | Torr
Re: Ну, Ви розумієтe
Не знаю як у вас там в Місісіпі, а в Україні такі справи починають з "бізнес-прожект". А ви, Георгій, листом хочете закритись.2007.08.12 | Георгій
Поясніть блск. (тут або привaтно)?
Я нe проти бізнeс-проeкту...2007.08.12 | apolo
Iryna_
Не зустрiчав успішних викладачів, які водночас роблять багато науки (й тому Георгія повністю підтримую).Якщо Професор працює на повну потужність як викладач (що й повинно бути) - то він лише координує науку (науково або адміністративно - залежно від того напр. скільки букв "ф" у його науковому званні) у власному підрозділі, де мають бути Пост-Доки й аспіранти. Він прочитає manuscript перед публікацією, можливо напише (або скоріше допоможе написати) review та Project Application. Однак на більше його НМД не повинно вистачати (він займається політикою ("де й що можна виграти") й ще викладанням). Може й бувають вийнятки (скажімо якщо напр. якщо 1 лекція на тиждень), але то ж одиниці.
Якщо ж навпаки, науковець працює "цілодобово" дійсно над наукою, то я певен того, що цого лекції = то просто знущання над студентами (наука як правило дуже й дуже довго бере тебе, а потім ще довше відпускає).
Якщо маєте на увазі нашу країну зараз - то це звичайне жебракування науковців - сумісників в Університетах (вони хочуть просто підробітку, а не викладання). Такий стан економіки. Навпаки, знайти добрячого викладача, який бажає й має час на науку-важко (й так повинно бути).
2007.08.12 | Георгій
В амeр. унівeрситeтах є концeпція "release time"
apolo пише:> Якщо Професор працює на повну потужність як викладач (що й повинно бути) - то він лише координує науку (науково або адміністративно - залежно від того напр. скільки букв "ф" у його науковому званні) у власному підрозділі, де мають бути Пост-Доки й аспіранти. Він прочитає manuscript перед публікацією, можливо напише (або скоріше допоможе написати) review та Project Application. Однак на більше його НМД не повинно вистачати (він займається політикою ("де й що можна виграти") й ще викладанням). Може й бувають вийнятки (скажімо якщо напр. якщо 1 лекція на тиждень), але то ж одиниці.
(ГП) В амeриканських унівeрситeтах часто викладачам, які довeли свою цінність для фундамeнтальних досліджeнь - наприклад, одeржали вeликий грант від організації типу - адміністрація дає "release time," тобто скорочує (іноді аж наполовину!) пeдагогічнe навантажeння.
І щe, майжe в усіх ВНЗ CША, дe навчаються студeнти і дe нeма або дужe мало аспірантів, викладачі мають оплату тільки 9 місяців на рік, а нe 12. Цe просто суто фізично підштовхує багатьох з них, особливо молодих, протягом цих 9 місяців шукати собі гроші на життя в ті три літні місяці. А наукові гранти цe і є якраз такі гроші. Є навіть спeціальні фонди для роботи унівeрситeтських викладачів над суто науковими проблeмами в літні місяці.
2007.08.10 | igorg
Проблема в тому, що я не є архітектором чи
навть виконробом. мій і ваш вплив на ці процеси є суто статистичним. Тобто ми не маємо достатньо потужності щоб впливати на систему радикально, але можемо поступово й у середньому. Плагіат це не злочин, а серйозний аморальний проступок. Наразі це настільки звичне явище, що навіть не викликає обурення . І тут вина не лише академіків і чиновників. І змінти це радикально навряд чи можливо.А вчених мастабу Вернадського чи Кримського на жаль в Україні нема, нема й за Україною але з України. Якщо його треба розшукувати, то що це за величина така?
Я навіть затрудняюсь назвати таких вчених на сьогодні. Втім навряд чи вони взялися б очолювати таку контору як НАНУ. Тож певно Григорій правий, питання лише, щоб ця конструкція не рухнула враз, а робиралася поступово і хоч з якоюсь користю для науковців.
2007.08.11 | Torr
Re: Проблема в тому, що я не є архітектором чи
igorg пише:> навть виконробом. мій і ваш вплив на ці процеси є суто статистичним. Тобто ми не маємо достатньо потужності щоб впливати на систему радикально, але можемо поступово й у середньому. Плагіат це не злочин, а серйозний аморальний проступок. Наразі це настільки звичне явище, що навіть не викликає обурення . І тут вина не лише академіків і чиновників. І змінти це радикально навряд чи можливо.
Вибачте, був занадто категоричний бо відірваний від українських реалій. Тепер дійшло, плагіат це не злочин - а погана звичка. Уявляю творчий процес - тяпнув 100 грам, покурив і творчо переробив чиюсь працю. Ось така аморалка.
> А вчених мастабу Вернадського чи Кримського на жаль в Україні нема, нема й за Україною але з України. Якщо його треба розшукувати, то що це за величина така?
А нашо вам, шановний, саме з України? Американці нє брєзгують купувать вчених з усього світу.
> Я навіть затрудняюсь назвати таких вчених на сьогодні. Втім навряд чи вони взялися б очолювати таку контору як НАНУ. Тож певно Григорій правий, питання лише, щоб ця конструкція не рухнула враз, а робиралася поступово і хоч з якоюсь користю для науковців.
Ця конструкція не розбирається, а поступово розтягується до гвинтика. Тому невідмінно завалиться, питання лише коли...
2007.08.11 | igorg
Бачите, наш світ доволі викривлений і дивний як на нормальну
людину. Нмд реформа чи радикальна перебудова таких структур як НАНУ неможлиа принципово. Та й основне, жодної суспільної потреби в ній немає. Однак в ній існує досить багато гарних вчених. І бажано було б щоб вони поступово передали хоч частину своїх знань, а не опинилися на руїнах. Тільки й усього.А на предмет плагіату то так воно і є як Ви написали . Здебільшого. Особливо на периферії. Це одна гілочка загального процесу. У нас красти це не є щось негідне чи аморальне. Навпаки, це викликає суспільну повагу (бач як зумів і нічого!!!). Це є абсолютно нормально для нинішнього суспільства. На жаль.
Є й речі значно гірші.
Є лише надія, що здорове все одно пробється й виживе. Є певні ознаки того. Певно такий закон життя.
2007.08.11 | Torr
Re: Бачите, наш світ доволі викривлений і дивний як на нормальну
igorg пише:> людину. Нмд реформа чи радикальна перебудова таких структур як НАНУ неможлиа принципово. Та й основне, жодної суспільної потреби в ній немає. Однак в ній існує досить багато гарних вчених. І бажано було б щоб вони поступово передали хоч частину своїх знань, а не опинилися на руїнах. Тільки й усього.
та мені теж пташку жалко. Але в цій структурі їх наступники теж опиняться в цьому жалюгідному стані, та ще й з викривленою свідомістю. То нашо нові жертви системи?
2007.08.11 | Iryna_
Re: Проблема в тому, що я не є архітектором чи
"Захист академіків" не означає визнання їхніх великих наукових заслуг і особистого наукового потенціалу. Проблема в тому, що зараз, у такій країні, яка у нас є, оці академіки - колишні видатні вчені разом з імітаторами, плагіаторами, аферистами і просто сірими персонами - є захистом від бажання владних персон розігнати всіх нас на вулицю і поживитися з нерухомості академії. Так, НАНУ неефективна, віджила своє і так далі. Але знову ж таки, будь-яка спроба глобальних реформ у нас закінчиться лише одним - науковці на вулиці, нерухомість у спритників (і академіки явно не будуть найспритнішими). Всі ми розуміємо, що треба робити на глобальному рівні, але ніхто того робити все одно не буде.Тому не треба чекати від академіків з Литвином включно якоїсь науки чи ефективного керівництва - вони просто такі собі талісмани, охоронні ідоли і так далі. Різниця цього з промовами самих академіків - вони ж вважають що вони чудово і ефективно керують наукою та її розвивають. А насправді вони просто захищають тих, хто наукою займається, від розгону.
І знову питання - що робити. 1) Працювати 2) Об'єднуватись з науковими цілями (наукові товариства і просто мережі науковців)
3) намагатись сформулювати і пояснювати громадськості, навіщо все-таки у державі наука.
НАНУ все одно розвалиться через кілька років, коли піде в інший світ Патон. Але 1) у світі розуміння необхідності науки зростає (після завершення холодної війни інтерес до неї впав не тільки у нас), і просте мавпування буде стимулом для влади хоча б не повністю науковців розігнати 2) нмд більшість науковців з НАНУ розуміє, що ми маємо лише дуже короткий період "затишшя", який треба максимально використати і для власної наукової діяльності, і для "горизонтального об'єднання" (створення наукових товариств (не товариств борців з академіками)) 3) і більш прозаїчні аспекти - зарплати зростають, приходить молодь (хоча б та, яка має житло або просто використовує НАНУ як стартовий майданчик для виїзду за кордон) - а на ринку нерухомості обіцяють кризу, тобто стимули для захоплення дещо зменшуються...
2007.08.11 | Георгій
Offtop. Блск., росповсюджуйтe цю інхву
http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1186784023Дякую!
2007.08.12 | Блондин
Розумна позиція
Згоден. Будемо працювати, а революцій не будемо робити, бо в нашій занедбаній підстаркуватій науковій громаді не можна створити революційної ситуації. Але одне повинно лишатися наріжним каменем: свобода думки. Правдивої, чесної думки. І тому псевдонауковці мають чути й бачити відгуки про себе і відчувати свою неповноцінність. Без політичних преференцій. Кремінь, Литивин, Білорус -- не науковці. Толстоухов, Лавринович, Ющенко, Тимошенко, Томенко -- не науковці, як би ми не ставилися до тієї чи іншої особи. Семиноженко вже 30 років не науковець. Патон ніколи не був науковцем. Це правда. І хто б з них не очолював НАН, вона приречена на жалюгідне існування хоча б тому, що жоден з них навіть не знає, що таке наука, і як важко дається найдрібніший науковий результат.І ще одна заувага. Щоб створювати сучасну техніку та забезпечувати обороноздатність та охорону здоров'я, потрібен розвиток природничих наук та математики. Саме вони знищуються перманентною перебудовою освіти за Кременем. Скоро в Україні залишаться лише "мислителі".
2007.08.12 | Брюнет
Re: Розумна позиція
12-08-2007 12:37, Блондин пише> Згоден. Будемо працювати, а революцій не будемо робити, бо в нашій занедбаній підстаркуватій науковій громаді не можна створити революційної ситуації. Але одне повинно лишатися наріжним каменем: свобода думки. Правдивої, чесної думки. І тому псевдонауковці мають чути й бачити відгуки про себе і відчувати свою неповноцінність. Без політичних преференцій. Кремінь, Литивин, Білорус -- не науковці. Толстоухов, Лавринович, Ющенко, Тимошенко, Томенко -- не науковці, як би ми не ставилися до тієї чи іншої особи. Семиноженко вже 30 років не науковець. Патон ніколи не був науковцем. Це правда. І хто б з них не очолював НАН, вона приречена на жалюгідне існування хоча б тому, що жоден з них навіть не знає, що таке наука, і як важко дається найдрібніший науковий результат.
> І ще одна заувага. Щоб створювати сучасну техніку та забезпечувати обороноздатність та охорону здоров'я, потрібен розвиток природничих наук та математики. Саме вони знищуються перманентною перебудовою освіти за Кременем. Скоро в Україні залишаться лише "мислителі".
Зміни в НАНУ можуть початися тільки після реформи ВАК по європейському типу, що зробити дуже легко при наявності політичної волі. Інакше буде постійне поповнення НАНУ молодими кадрами з псевдонауковими цінностями.
2007.08.12 | Iryna_
Re: Розумна позиція
А що таке реформа ВАК по європейському типу? У Європах ніяких ВАКів немає...А якщо дати нашим чудовим ректорам самим присуджувати вчені ступені - ой що буде...
2007.08.12 | apolo
Re: Розумна позиція
А якщо дати нашим чудовим ректорам самим присуджувати вчені ступені - ой що буде...(apolo)
нічого поганого не станеться. Просто погані дисертації будуть чітко вказувати на погані інстанції, де їх було зроблено. А США якраз точно так-і нічого, якось загнивають і досi
2007.08.12 | Брюнет
А що таке реформа ВАК по європейському типу?
Iryna_> А що таке реформа ВАК по європейському типу? У Європах ніяких ВАКів немає...
> А якщо дати нашим чудовим ректорам самим присуджувати вчені ступені - ой що буде...
Якщо бажаєте, ВАК можна залишити для ведення єдиного інтернет-реєстру науковців з інформацією про освіту, знання мов, місце роботи, наукові праці (з ІЦ), гранти, розробки тощо.
2007.08.12 | Компаративист
Re: А що таке реформа ВАК по європейському типу?
Иш чего захотели? Доступной и содержательной информации про соискателей и счастливых обладателей ученых степеней? Полная правовая неграмотность! Как следует из официального ответа НАНУ на запрос трех граждан Украины, ведь это грубейшее наруiение прав человека, чего свежеиспеченный орденоносец Карпачева ну никак не допустит.Да, кроме того, даже у небедной НАНУ на такую информацию об ее доблестных членах, денег не хватает. А Вы тут про всех соискателей. Где деньги взять?
Система-с, система, коллеги.ВСе взаимосвязано и все начальнички взаимно довольны.Довольны и тем, что почти все их подчиненные тоже довольны. Общество взаимного удовлетворения.
см. http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm
<<В) 3 повними переліками наукових праць членів НАН України станом на момент обрання їх до складу академії можна ознайомитися: у період виборів до Національної академії наук України - у відповідних відділеннях НАН України; в інший час - шляхом звернення до них особисто, за місцем їх основної роботи або у відділі наукових і керівних кадрів Президії НАН України (за згодою цих осіб, ст. 23 Закону України “Про інформацію”).
З щорічними звітами академіків і членів-кореспондентів НАН України можна ознайомитися у відповідних відділеннях НАН України в зазначеному вище порядку>>
2007.08.15 | apolo
Re: cтатистика опитувань
Учора прослухав про результати сейозного статистично опитування населення стосовно партiй та блокiв, якi уподобають громадяни.Здається у Блоку Литвина - 2.8%, що означа прохід у ВР поряд з КПУ, ПР, НУ-НС, БЮТ.
2007.08.15 | igorg
Там похибка не менш 1 відсотка. Окрім того слід
врахувати фактор фальшування, що в основному стосуватиметься дрібних партій.2007.08.15 | igorg
Пояснюю. Статистична похибка рахується в
припущенні однорідності й стаціонарності. Тобто за приблизно такої схеми. Маємо скриньку і в ній 3% жовтих, 30% голубих, 30% помаранчевих і інші білі кульки (кульок досить багато, скажімо 5-10 тисяч, якщо хочете то 25-30 млн.). Скриньку старанно перемішуємо й звідти робимо вибірку (скажімо 1% шариків). І на підставі такого експерименту кажемо скільки яких там шариків і яка похибка.Наскільки це відповідає реальності виборів судіть самі . Тому усі оті з точністю до відсотка є дурня чистої води. Реально похибка буде не менше 3-5% і то при дуже акуратній роботі .
2007.08.15 | apolo
Re: Пояснюю. Статистична похибка рахується в
якщо правильно зробити вибірку з усіх областей, то розмір вибірки визнача % похибки. Так якщо опитати приблизно 2000 респондентів, то буде пару % похибки... Тому для уточнення Литвина треба б опитувати не пару тисяч респондентів а більше (не в декілька раз а мабуть на порядок - тобто тисяч 20). Мабуть він це зробить.2007.08.15 | Компаративист
Apolo -- вычислитель
Чем бы Apolo не тешилось! Домыслы досужего ума.Какое это имеет отношение к образованию и науке, которым не станет лучше после прохождения Раду этого прохиндея и его именного блока. Кстати, чем ниже уровень образованности населения, тем больше шансов у плагиаторов выступать в роли благодетелей отечества. (Закон Anti-Apolo)
2007.08.16 | apolo
КОМПАРАТИВИСТУ
Чем бы Apolo не тешилось! Домыслы досужего ума.Какое это имеет отношение к образованию и науке, которым не станет лучше после прохождения Раду этого прохиндея и его именного блока. Кстати, чем ниже уровень образованности населения, тем больше шансов у плагиаторов выступать в роли благодетелей отечества. (Закон Anti-Apolo)
(apolo) чем больше дописываний от профессиональных сравнивателей - тем более форум уподобляется мусорнику. Тоже Закон ...
2007.08.16 | igorg
Таки не доганяєте. Такі міркування вірні лише для кульок в корзи
ні.2007.08.15 | Антон
Re: cтатистика опитувань
Голубчик, ты наш Apolo proacademicus!2007.08.15 | igorg
Написав, є там інтернет-приймальня. Жду-с хоч щось у відповідь
2007.08.26 | igorg
Сайт Литвина мертвий, принаймні в приймальні глухо
Жодного відгуку й реакції. Жметься на роботу людині в інтернет приймальні