МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

вузи, рейтинги та інтернет (л)

09/14/2007 | Iryna_
http://www.courier.com.ru/cour0789/3000.htm

Про рейтинги сайтів освітніх та наукових закладів.
Цікаві рекомендації.

"Типовой сайт исследовательского института предоставит вам среднего качества фотографию его директора, возможно, его замов, некоторую контактную информацию, описания неких установок, исторический раздел про научно-административные приключения былинных академиков и оканчивающийся 2002 годом список публикаций."

У нас теж більшість сайтів вузів радують фейсом ректора. А фейси ще часто не дуже інтелектуальні.

Цікаво було б показати цю статтю якимось вузівським чи академічним начальникам. І транслювати реакцію у прямому ефірі.

Відповіді

  • 2007.09.17 | Хома Брут

    Re: билінньіе академікі

    Я пам"ятаю з старих дискусій, що у Вас має бути багато досвіду в тому як власне краще зробити систему контент-менеджменту (CMS), про яку пише, зокрема, автор. Чи можна було б отримати консультацію?

    thomas_brutus НА yahoo.com
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.17 | Iryna_

      Re: билінньіе академікі

      Хома Брут пише:
      > Я пам"ятаю з старих дискусій, що у Вас має бути багато досвіду в тому як власне краще зробити систему контент-менеджменту (CMS), про яку пише, зокрема, автор. Чи можна було б отримати консультацію?
      >
      > thomas_brutus НА yahoo.com

      На жаль, я навряд чи чомось Вам допоможу, бо у нас система виключно "зроби сам". Тобто юзер має повноваження сам собі робити сторінку, тобто частіше всього - це досить простий html файл, зроблений вордом чи просто руками. Це дуже просто, хтось сам собі щось робить, комусь роблять аспіранти. В теорії в наукових установах та університетах має бути проста для заповнення та редагована форма власної сторінки, на якій має бути можливість вішати файли статей, фото та подібні речі. На жаль, для наших вузів та інститутів проблемою є те, що начальство раз комусь заплатило за дебільну сторінку з портретом ректора, а викладачі/науковці ніякої можливості створювати власні сторінки не мають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.17 | Хома Брут

        Re: билінньіе академікі

        > На жаль, я навряд чи чомось Вам допоможу, бо у нас система виключно "зроби сам".

        Тоді напевно в мене питання "соціологічне": як виходить так, що нарід чи сам сторінки робить чи аспірантів просить? Це наслідок атмосфери в колективі? Який досвід її утворення (якщо його можна зформулювати). Чи можна його застосувати на більшу кількість людей, маю на увазі наприклад "фізиків України" (хіміків, біологів і т.ін). Я припускаю що активні люди в принципі розуміють що веб-сторіка це непогано, але часто мотивації в них не вистачає, інших справ і так повно. Також припускаю, що справа з хостігом якось магічно вирішена.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.09.18 | Iryna_

          Re: билінньіе академікі

          Хома Брут пише:
          > > На жаль, я навряд чи чомось Вам допоможу, бо у нас система виключно "зроби сам".
          >
          > Тоді напевно в мене питання "соціологічне": як виходить так, що нарід чи сам сторінки робить чи аспірантів просить? Це наслідок атмосфери в колективі? Який досвід її утворення (якщо його можна зформулювати). Чи можна його застосувати на більшу кількість людей, маю на увазі наприклад "фізиків України" (хіміків, біологів і т.ін). Я припускаю що активні люди в принципі розуміють що веб-сторіка це непогано, але часто мотивації в них не вистачає, інших справ і так повно. Також припускаю, що справа з хостігом якось магічно вирішена.

          У нас відповідна атмосфера в колективі є. Досвід утворення .... спитайте щось простіше. Але думаю, що і без всякої атмосфери сайт зробити можна. Щодо застосування досвіду - просто робити сайти.
          Хоча наскільки я бачу сайти багатьох вузів та інститутів не надають можливості співробітникам робити свої сторінки.

          Щодо хостингу - інститут має власний сервер, за інтернет колись давно платив ІНТАС, вже багато років платить інститут. Проблеми з хостингом навряд чи зараз існують, повно безкоштовних можливостей, та й власний домен і сторінку особливі ентузіасти заводять, це явно більшості науковців вже по кишені. НМД всі науковці та викладачі повинні мати сторінки мінімум зі списком робіт, такий собі звіт перед громадськістю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.09.18 | Статистик to Iryna

            Re: билінньіе академікі

            Всі та не всі – за винятком академіків та членів-кореспондентів держакадемій, бо оприлюднення такої інформації порушує їх права людини – див. офіційну відповідь НАНУ на інформаційний запит деяких членів ВУА ЗЄЦН. www.ukrnauka.org.ua
            «В) 3 повними переліками наукових праць членів НАН України станом на момент обрання їх до складу академії можна ознайомитися: у період виборів до Національної академії наук України - у відповідних відділеннях НАН України; В ІНШИЙ ЧАС - ШЛЯХОМ ЗВЕРНЕННЯ ДО НИХ ОСОБИСТО, ЗА МІСЦЕМ ЇХ ОСНОВНОЇ РОБОТИ АБО У ВІДДІЛІ НАУКОВИХ І КЕРІВНИХ КАДРІВ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ (ЗА ЗГОДОЮ ЦИХ ОСІБ, СТ. 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ІНФОРМАЦІЮ»).
            З ЩОРІЧНИМИ ЗВІТАМИ АКАДЕМІКІВ І ЧЛЕНІВ-КОРЕСПОНДЕНТІВ НАН УКРАЇНИ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ У ВІДПОВІДНИХ ВІДДІЛЕННЯХ НАН УКРАЇНИ В ЗАЗНАЧЕНОМУ ВИЩЕ ПОРЯДКУ».

            Взагалі, шановна Iryna, реалізація Вашої необережної та непродуманої пропозиції призведе до того, що Ви так побоюєтесь – можливого реформування НАНУ з перспективою її ліквідації завдяки оприлюдненню доказів творчої імпотенції значної кількості її офіційно найрозумніших та найвидатніших членів, тобто самі знаєте кого.
            Як наслідок у Вас не буде навіть пристойної affiliation для Ваших проектів на отримання закордонних грантів. Будьте обережними з Вашими «ррреволюційними» пропозиціями.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.09.18 | Iryna_

              Re: билінньіе академікі

              Статистик to Iryna пише:

              > Взагалі, шановна Iryna, реалізація Вашої необережної та непродуманої пропозиції призведе до того, що Ви так побоюєтесь – можливого реформування НАНУ з перспективою її ліквідації завдяки оприлюдненню доказів творчої імпотенції значної кількості її офіційно найрозумніших та найвидатніших членів, тобто самі знаєте кого.
              > Як наслідок у Вас не буде навіть пристойної affiliation для Ваших проектів на отримання закордонних грантів. Будьте обережними з Вашими «ррреволюційними» пропозиціями.

              От впливу сайтів науковців на розгон академії я якраз не боюся, бо ті, хто приймає рішення, інтернету не читають і обробкою інформації на сайтах займатись не будуть.

              НАНУ разом з affiliation все одно розгонять (бо землі для дерибану все менше і менше, а без ліквідації НАНУ всі оті гарні шматочки в центрі ніяк забрати не вийде).

              Он Патон вже самі знаєте куди готується. Якоюсь грамотою від церкви запасся, мабуть, щоб апостолу Петру на вході показати. А опісля самі побачите.

              А хороше представництво наших науковців в інтернеті може чимось й допоможе. Міжнародна спільнота (яка читає, що в інтернеті написано) трохи повиступає і матиме матеріал для виступів. Та й гранти легше одержувати, маючи власну сторінку.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.09.30 | Вячеслав Хаврусь

                Питання. Конструктивне

                Iryna_ пише:
                > А хороше представництво наших науковців в інтернеті може чимось й допоможе. Міжнародна спільнота (яка читає, що в інтернеті написано) трохи повиступає і матиме матеріал для виступів. Та й гранти легше одержувати, маючи власну сторінку.
                Як не дивно, не можу ніде в дискусії знайти елементарну відповідь: як зареєструвати сайт для себе? Куди звертатися? Скільки це коштує? Контент я мабуть міг би й сам якось наваяти, а от куди це діло розміщувати? Не будеш же десь на народ.ру чіпляти, мабуть варто зареєструвати типу myname.edu.ua ??? Маєте досвід? Поділіться блск, якщо можна, по крокам.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.09.30 | Iryna_

                  Re: Питання. Конструктивне


                  Вячеслав Хаврусь пише:
                  > Iryna_ пише:
                  > > А хороше представництво наших науковців в інтернеті може чимось й допоможе. Міжнародна спільнота (яка читає, що в інтернеті написано) трохи повиступає і матиме матеріал для виступів. Та й гранти легше одержувати, маючи власну сторінку.
                  > Як не дивно, не можу ніде в дискусії знайти елементарну відповідь: як зареєструвати сайт для себе? Куди звертатися? Скільки це коштує? Контент я мабуть міг би й сам якось наваяти, а от куди це діло розміщувати? Не будеш же десь на народ.ру чіпляти, мабуть варто зареєструвати типу myname.edu.ua ??? Маєте досвід? Поділіться блск, якщо можна, по крокам.

                  А чому б його не розмістити просто на сайті інституту? та й виглядати (для зарубіжних читачів) це буде якось пристойніше, порівняно з сайтом на безкоштовному сервері.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.10.01 | Вячеслав Хаврусь

                    Не хочу

                    Аби не було потім зайвих запитань, чому в тебе є, а в мене нема. Ти що - вискочка? А так - моє, воно і є моє. Звичайно, у вашій пропозиції логіка є, але не в наших реаліях.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.10.01 | Iryna_

                      Re: Не хочу


                      Вячеслав Хаврусь пише:
                      > Аби не було потім зайвих запитань, чому в тебе є, а в мене нема. Ти що - вискочка? А так - моє, воно і є моє. Звичайно, у вашій пропозиції логіка є, але не в наших реаліях.

                      До речі, про європейські стандарти. НМД - основний стандарт - це відсутність заздрощів до досягнень інших. Але ще складніше, ніж ІЦ з ІФ.

                      Наскільки я розумію, система управління сайтом в більшості інститутів НАНУ і практично всіх вузах не дозволяє співробітникам самим робити собі сторінки. На відміну від європейських стандартів.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.10.01 | Вячеслав Хаврусь

                        А все-таки, чи не підкажете, як зробити сторінку?

                        Iryna_ пише:
                        > До речі, про європейські стандарти. НМД - основний стандарт - це відсутність заздрощів до досягнень інших. Але ще складніше, ніж ІЦ з ІФ.
                        Згоден. В Європах заздрощів нема. Як і зазнайства типу "я начальник - ти дурак".


                        > Наскільки я розумію, система управління сайтом в більшості інститутів НАНУ і практично всіх вузах не дозволяє співробітникам самим робити собі сторінки. На відміну від європейських стандартів.
                        При бажанні я міг би все це зробити на сервері свого інституту. Але при цьому треба повністю узгоджувати зміст матеріалу. Воно мені треба? Дешевше для власного здоров"я просто придбати десь хостінг під власний сайт. Питання - як це робиться? До кого звертатися? Скільки коштує на день чи місяць чи скільки там?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.10.01 | Iryna_

                          Re: А все-таки, чи не підкажете, як зробити сторінку?


                          Вячеслав Хаврусь пише:
                          > При бажанні я міг би все це зробити на сервері свого інституту. Але при цьому треба повністю узгоджувати зміст матеріалу.

                          У нас ні з ким нічого узгоджувати не треба.
                          Тому не дуже в курсі щодо платних сайтів.
                          До речі, про європейські стандарти. А чи не краще замість боротьби за стандарти оцінювання поборотись за можливість для всіх викладачів і науковців мати власні сторінки на сайтах інститутів/вузів. Без контролю і затвердження. Це що, главліт рілоадед?

                          Чи науковці/викладачі підлітки нерозумні, що вішатимуть на сайт інституту недоречні тексти чи фото? Ну можна якісь загальні стандарти ввести - типу про політику, хобі та дітей не можна і так далі.
                          А у мене, та й у більшості колег сайт взагалі інгліш онлі - навіть теоретично це ніхто не проконтролює.

                          > Воно мені треба? Дешевше для власного здоров"я просто придбати десь хостінг під власний сайт. Питання - як це робиться? До кого звертатися? Скільки коштує на день чи місяць чи скільки там?

                          Тоді дійсно краще придбати хостінг. Особливо якщо є бажання робити не чисто науковий сайт. Наскільки мені відомо, ціна за домен - десь біля 20 доларів, залежить від домену (орг - дешевше).
                          Ціни за хостинг дуже різні, треба шукати. Це залежить від різних факторів. Треба шукати таке, щоб можна було редагувати з довільного місця. Треба спитати у різних провайдерів. Проста сторінка має бути 20-25 доларів на рік, але це залежить також від різних факторів (обсягу, трафіку).
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.10.02 | Вячеслав Хаврусь

                            Дякую

                          • 2007.10.02 | To Iryna

                            Please, awake from a sound sleep

                            Два-три года назад в каждом институте НАНУ висело объявление, что фонд Прометей (prometeus.org.ua) в рамках программы поддержки украинской науки (бесплатное создание сайтов для выдающихся ученых -- "выдающихся" -- я бы убрал -- там представлены данные, которые в целом ниже тех, что имеет средний западный профессор).
                            готов обеспечить ВСЕХ ДОКТОРОВ НАУК БЕСПЛАТНО страничками.
                            И что? Таковых на всю НАНУ с ее 2, 500 докторов, за каждым из которых по научному направлению, оказалось аж четыре десятка. Остальные дружно проигнорировали! Догадываетесь почему? Да предъявить нечего! Нечего, по тем самым стандартам, которые почти единодушно отвергаются и академиками и мнсами. Так, что дело не в отсутствии публичной арене, а в том, что большинству, кроме своих регалий и пока еще претензий нечего показать.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.10.02 | Iryna_

                              Re: Please, awake from a sound sleep

                              To Iryna пише:
                              > Два-три года назад в каждом институте НАНУ висело объявление, что фонд Прометей (prometeus.org.ua) в рамках программы поддержки украинской науки (бесплатное создание сайтов для выдающихся ученых -- "выдающихся" -- я бы убрал -- там представлены данные, которые в целом ниже тех, что имеет средний западный профессор).
                              > готов обеспечить ВСЕХ ДОКТОРОВ НАУК БЕСПЛАТНО страничками.
                              > И что? Таковых на всю НАНУ с ее 2, 500 докторов, за каждым из которых по научному направлению, оказалось аж четыре десятка. Остальные дружно проигнорировали! Догадываетесь почему? Да предъявить нечего! Нечего, по тем самым стандартам, которые почти единодушно отвергаются и академиками и мнсами. Так, что дело не в отсутствии публичной арене, а в том, что большинству, кроме своих регалий и пока еще претензий нечего показать.

                              І Ви праві!
                              Хоча те, що вони запропонували - не дуже добре. там також стандартна система і обмежені можливості оновлення. Наскільки я розумію, статті там також не можна вішати. А ще банери з посиланням на порносайти (причому стабільні посилання, а не просто випадкові банери).
                              Я б від такого сайту відмовилась.

                              НМД громадськість не відгукнулась не тому, що нічого показати, а тому що 1) зовсім непросунуті не розуміють навіщо 2) просунутим такий сайт (без статей, лінків та можливості швидкого оновлення) не потрібен.
                              А "середня" категорія якраз склала отаку кількість.

                              П.С. Зараз там банерів нема, але були. Ми колись добре посміялися.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.10.02 | To Iryna

                                Re: Please, awake from a sound sleep

                                Продолжайте смеяться!
                                Кстати, свободное размещение статей, которые опубликованы во многих приличных журналах, является нарушением соглашения автора с журналом.
                                Не подписывали? Не знали?
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.10.02 | Iryna_

                                  Re: Please, awake from a sound sleep

                                  To Iryna пише:
                                  > Продолжайте смеяться!
                                  > Кстати, свободное размещение статей, которые опубликованы во многих приличных журналах, является нарушением соглашения автора с журналом.
                                  > Не подписывали? Не знали?
                                  Відкрийте arXiv.org і подивіться скільки там є статей з пристойних журналів. Відкрийте сайти зарубіжних колег.

                                  Зараз пряма заборона - це скоріше виключення.
                                  Вам відомий такий термін як fair use, тобто належне використання?
                                  більшість журналів вважають розміщення статей на особистих сайтах авторів у їх наукових установах саме fair use.

                                  Це доречі ще одна причина, чому сайтам науковців краще знаходитись на сайтах їхніх установ. Бо розміщення статей на сайті комерційного/вільного провайдера з рекламою дійсно може розглядатись як порушення копірайту.
          • 2007.09.18 | Хома Брут

            Re: билінньіе академікі

            > У нас відповідна атмосфера в колективі є. Досвід утворення .... спитайте щось простіше. Але думаю, що і без всякої атмосфери сайт зробити можна.

            ОК, питаю інакше. Який сервіс в плані утворення сайтів міг би стимулювати велику кількість науковців зробити собі сайт, навіть поза рамками власного інституту? Я погоджуюсь, що в фінансовому плані більшість спроможна на хостінг і можливо ситуація зараз така, що наукова спільнота У. наближається до вибуху кількості сайтів. Досвід ЗАЄНЦ поки що негативний... Що на Вашу думку може бути детонатором?

            Додатково: на цьому форумі особистисті не афішуються... На це є потужні об"єктивні причини (крім персональних стосунків присутніх)? Бо принципі - це тенденція, що не сприяє масоваму утворенню сайтів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.09.18 | Iryna_

              Re: билінньіе академікі

              Хома Брут пише:
              > ОК, питаю інакше. Який сервіс в плані утворення сайтів міг би стимулювати велику кількість науковців зробити собі сайт, навіть поза рамками власного інституту? Я погоджуюсь, що в фінансовому плані більшість спроможна на хостінг і можливо ситуація зараз така, що наукова спільнота У. наближається до вибуху кількості сайтів. Досвід ЗАЄНЦ поки що негативний...
              А що ЗАЄНЦ робили для збільшення кількості сайтів?

              > Що на Вашу думку може бути детонатором?

              Зараз - виключно вимога начальства.

              > Додатково: на цьому форумі особистисті не афішуються... На це є потужні об"єктивні причини (крім персональних стосунків присутніх)? Бо принципі - це тенденція, що не сприяє масовому утворенню сайтів.

              Чесно кажучи, не бачу ніякого зв'язку між анонімністю на цьому чи інших форумах та кількістю персональних сайтів науковців. Чи ми тут маємо піарити власні сайти?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.09.18 | Хома Брут

                Re: билінньіе академікі

                > А що ЗАЄНЦ робили для збільшення кількості сайтів?
                Не знаю. Може і нічого. В тому абазці це речення не мало особливої ваги.


                > > Що на Вашу думку може бути детонатором?
                > Зараз - виключно вимога начальства.
                Зрозумів. Якось песимістично :)



                > Чесно кажучи, не бачу ніякого зв'язку між анонімністю на цьому чи інших форумах та кількістю персональних сайтів науковців.
                Моя думка полягала в тому, що сайти врешті утворюються для взаємодії між науковцями. В цьому сенсі PR сайтів тут був би цілком доречним, і в цьому ж сенсі анонімність тут НМД є індікатором незацікавленості у співпраці.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.09.18 | Iryna_

                  Re: билінньіе академікі

                  Хома Брут пише:
                  > > > Що на Вашу думку може бути детонатором?
                  > > Зараз - виключно вимога начальства.
                  > Зрозумів. Якось песимістично :)
                  Реалістично.
                  Чому? Хто хотів зробити собі сайт без вказівок - вже зробили.

                  > > Чесно кажучи, не бачу ніякого зв'язку між анонімністю на цьому чи інших форумах та кількістю персональних сайтів науковців.
                  > Моя думка полягала в тому, що сайти врешті утворюються для взаємодії між науковцями. В цьому сенсі PR сайтів тут був би цілком доречним, і в цьому ж сенсі анонімність тут НМД є індікатором незацікавленості у співпраці.

                  Всі, з ким і у кого є зацікавленість щодо співпраці, і так відомі.
                  Щодо мене особисто, я тут викладаю все, чим можу поділитись з громадськістю. На якусь конкретну співпрацю з широкими верствами громадськості часу та можливостей я не маю, думаю, як і більшість науковців. Якщо Ви вважаєте, що розкриття анонімності демонструє зацікавленість у співпраці, навіщо ж обманювати громадськість, якщо можливості такої співпраці немає? Точніше, є інші пріоритети?

                  А форуми потрібні для обміну інформацією, чому анонімність зовсім не шкодить.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.09.19 | Хома Брут

                    Re: билінньіе академікі

                    > Всі, з ким і у кого є зацікавленість щодо співпраці, і так відомі.
                    > Щодо мене особисто, я тут викладаю все, чим можу поділитись з громадськістю. На якусь конкретну співпрацю з широкими верствами громадськості часу та можливостей я не маю...
                    Просто я не входжу в число тих, кому "всі і так відомі"... Тому і питаю. Не для того, щоби мораль про "необхіднісь праці з широкими верствами" комусь прочитати, чесне слово :)
  • 2007.10.04 | igorg

    рейтинги украънських ВНЗ

    WORLD RANK UNIVERSITY SIZE VISIBILITY RICH FILES SCHOLAR

    1467 NATIONAL TARAS SHEVCHENKO UNIVERSITY OF KYIV 1,791 1,350 2,033 2,283

    2073 DONNETSK NATIONAL TECHNICAL UNIVERSITY 2,232 2,658 2,805 836

    2168 NATIONAL TECHNICAL UNIVERSITY OF UKRAINE KIEV POLYTECHNIC INSTITUTE 2,020 2,295 3,300 3,060

    2570 IVAN FRANKO NATIONAL UNIVERSITY OF LVIV 2,819 3,479 1,981 1,610

    2640 KIEV INTERNATIONAL UNIVERSITY OF CIVIL AVIATION 2,415 3,835 2,834 820

    2822 NATIONAL UNIVERSITY OF KIEV MOHYLA ACADEMY 3,278 2,816 3,097 4,274

    2843 NATIONAL AGRICULTURAL UNIVERSITY 4,536 2,099 3,960 3,919

    2903 UKRAINIAN CATHOLIC UNIVERSITY 3,697 1,623 5,828 6,087

    2923 KHARKOV NATIONAL UNIVERSITY 3,716 3,641 2,091 1,924

    2926 LVIV MEDICAL UNIVERSITY 5,208 2,343 4,370 1,872

    3440 NATIONAL TECHNICAL UNIVERSITY KHARKOV POLYTECHNICAL INSTITUTE 5,016 3,287 2,403 4,400

    4864 LVIV POLYTECHNIC NATIONAL UNIVERSITY 4,650 4,819 5,607 6,087

    4930 CHERNIHIV STATE TECHNOLOGICAL UNIVERSITY 3,612 5,515 6,517 4,941

    4940 SUMY STATE UNIVERSITY 5,150 6,026 2,556 3,829
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.04 | Skapirus

      Питання: звідки взято і які критерії укладання списку?

      Мене дивує, як так вийшло, що КПІ нижче, ніж Донецький універ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.04 | Iryna_

        Re: Питання: звідки взято і які критерії укладання списку?

        Список судячи с оцінок звідти ж. Чому КПІ нижче - дійсно незрозуміло.
      • 2007.10.05 | igorg

        http://www.webometrics.info/comparative_methodology.html



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".