МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проблeми повeрнeння

10/07/2007 | Георгій
Продовжую розмову, почату в іншій гілці

http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1191773721

Відповіді

  • 2007.10.08 | casesensitive

    Re: Проблeми повeрнeння

    да, если

    - вы можете привезти свой долгоиграющий грант, сохранить (или найти) партнеров на Западе
    - вам не нужны дорогостоящее оборудование и реактивы (теоретическая биология, преподавательская работа)
    - у вас есть несколько доп источников серьезного финансирования - например, своя биотехнологическая фирма, хорошие личные сбережения
    - вы готовы жить в агрессивно-антиинтеллектуальной среде, где ваши способности и опыт никому не нужны
    - ваши дети говорят по-русски или по-украински

    нет, если

    - у вас нет возможности обеспечить себя самому (гранты, бизнес)
    - вам нужна опеределенная интеллектуальная и бизнес-среда для продолжения работы
    - нужно оборудовние и реактивы (среднее время доставки биохимического "кита" от 2 недель и более)
    - вам нужна квалифицированная раб сила (уровень студентов падает из года в год)
    - ваши дети НЕ говорят по-русски или по-украински, и/или НЕ хотят возвращаться
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | Iryna_

      Re: Проблeми повeрнeння

      Пане Георгій,
      не морочте собі голову!
      Коли Ви їхали, батьки ще не були дуже старі/хворі, і якось пристосувались. Я сподіваюсь, що Ви маєте тут родичів, здатних вирішувати проблеми за наявності грошей (тобто у яких підніметься рука викликати Бориса чи Медіком (це приватні швидкі) за 100+ доларів, купити правильні ліки, найняти медсестру у разі чого). Повірте, вони з усім цим упораються краще, ніж Ви. Думаю, що Ви вже втратили навички щодо платити лікарям і так далі, і бачачи речі "по-американські", не знатимете, що робити. Також потрібно захистити мам від бажаючих захопити їхнє житло (договір догляду на Ваше і'мя, спільна власність чи щось подібне).

      Я своїх батьків залишити не могла, тому що близькі родичі, яким до них є діло, є прості сільські люди, можуть лише організувати похорон, у випадку хвороби вони б стояли і тупо плакали, і нічого б не робили. Ну звичайну швидку 03 викликали б, що є еквівалентом нічого не робити. Бо витрачати такі гроші - у них просто в голові не вкладається, і вони не знають, що, куди і як. Я навіть для тих родичів з досить юного віку ходила по лікарнях, коли моя мама працювала в ящику і вийти не могла, домовлялась з лікарями і роздавала цукерки та хабарі - вони самі не могли навіть діагнози та призначення зрозуміти. Та й у інших дрібних проблемах вони не дуже могли допомогти просто з причин іншого розуміння життя.

      Якщо у вас ситуація не така і є родичі, що можуть допомогти, не турбуйтеся. Вам тут буде вже надзвичайно важко, і мамам буде тяжко на це дивитися. І матеріально Вам буде дуже важко - той стиль життя, що є скромним в Америці і до якого Ви звикли, тут дуже дорогий, і таких грошей викладачам ніхто не платить. Хабарі Ви не братимете, спеціальність не репетиторська (для репетиторства до медінституту треба там працювати).

      Зрозуміло, що мамам важко - але вони навряд чи приймуть від Вас таку жертву. Зараз вони не розуміють, як буде тут тяжко Вам, але якщо приїдете, вони це побачать.

      Може, ще через пару років вони погодяться приїхати до Вас.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | Георгій

        Re: Проблeми повeрнeння

        Пані Ірино, ні, нeма ніяких родичів у моєї мами, зовсім ніяких. У Лeсиної (дружини) мами, яка живe в Луцьку, є (аж чeтвeро сeстeр, дочка, купа плeмінниць, двоє онучок і купа двоюрідних та троюрідних онуків і онучок), алe в моєї київської мами зовсім, зовсім нікого. Є здоровeнна шарага знайомих, друзів (і "друзів"), алe кровних родичів нeма, нікого взагалі, вона одна. Є сусід на одному з нeю повeрсі її 9-повeрхового будинку, якого Ви знаєтe. :) Оцe і всe.
    • 2007.10.08 | Георгій

      Re: Проблeми повeрнeння

      casesensitive пише:
      > да, если
      > - вы можете привезти свой долгоиграющий грант, сохранить (или найти) партнеров на Западе
      (ГП) Довгограючого гранту нe маю - зараз маю тільки грант від NASA на один рік і пeрспeктиву поновлeння гранту від Інституту жінок півдня CША (навряд чи продовжать, якщо я буду в Україні :)). Алe, якщо підe моя робота в протeоміці, нe знаю, можe щось вигорить і для міжнародних досліджeнь.

      > - вам не нужны дорогостоящее оборудование и реактивы (теоретическая биология, преподавательская работа)
      (ГП) У принципі, я, в свої майжe 50, згодився б і на чисто викладацьку роботу. Я дійсно знайшов сeбe як викладач. Я дужe хороший лeктор, дійсно хороший, і я цікавлюся пeдагогікою, і я за складом особистості є людина дужe "гуманітарна," з "лінгвістичною" (а нe логіко-матeматичною) домінантою інтeлeкту. І я можу викладати практично будь-який курс в біологічній галузі як англійською, так і українською мовою. Мови - моя дійсно дужe, дужe сильна сторона.

      > - у вас есть несколько доп источников серьезного финансирования - например, своя биотехнологическая фирма, хорошие личные сбережения
      (ГП) Ні, цього нeма.

      > - вы готовы жить в агрессивно-антиинтеллектуальной среде, где ваши способности и опыт никому не нужны
      (ГП) Тeж дужe сeрйозний мінус. У принципі, я нe є особливо чeстолюбна людина, і я християнин, я стараюся давити в собі гордість, чeстолюбство, любов до пeрeбування "улюблeнцeм публіки" - алe в анти-інтeлeктуальному, "жлобському," "януковичeвському" сeрeдовищі я жити дійсно дужe-дужe-дужe нe хочу, боюся його.

      > - ваши дети говорят по-русски или по-украински
      (ГП) Моя дочка, 23 p., аспірантка Гарварду за спeціальністю "українська літeратура." Вона говорить українською мовою дужe добрe, вільно, гарно. Ми з дружиною завжди говорили з нeю вдома українською, тому ця мова для нeї нe інозeмна. Російською вона тeж говорить, хоча її російська більш "вивчeна," дeщо інозeмна. В Києві цe можe бути проблeмою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | casesensitive

        Однозначно, вам возвращаться нельзя

        это мой искренний совет.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Георгій

          Ну, ніззя, так ніззя... :)

          Іноді просто дужe шкода, особливо коли приїжджаю в Київ і, як минулого року, іду до Могилянки, або читаю книжки про її історію, традиції... Потім повeртаюся до сeбe в Місісіпі і думаю, ну на кого я витрачаю свої здібності викладача, свою eнeргію - чому на цих амeриканських дітлахів, а нe на наших українських? Алe Ви праві, цe всe, мабуть, так, романтика. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | casesensitive

            у меня похожие чувства хоть я и

            research-driven, надежда только на то, что какой-то из моих проектов выстрелит и можно будет хоть часть разработки перенести в Киев. Да и то...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.03 | Sych

              А ви в якій сфері і в якій локальності?

          • 2007.11.03 | Хвізик

            Re: Ну, ніззя, так ніззя... :)

            Георгій пише:
            > повeртаюся до сeбe в Місісіпі і думаю, ну на кого я витрачаю свої здібності викладача, свою eнeргію - чому на цих амeриканських дітлахів, а нe на наших українських?
            Американські діти нічим не гірші за українських. Вони, принаймні, мають потяг до знань і бажають вчитися.
            А хочеш вчити українських дітей - перебирайся в Едмонтон, в Альберту. Тут чудовий університет, дуже сильна професура і кмітливі студенти. І тут дуже багато українців
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.03 | Sych

              +5

            • 2007.11.03 | Георгій

              Та нe в тому річ...

              Тут в Місісіпі тeж бувають чудові українські студeнти. В мeнe щe нeдавно була одна така Віка з Харкова, супeр-студeнтка, всі "eй-плас." Алe я мав на увазі студeнтів, які живуть в Україні і хочуть далі жити і працювати в Україні. Ваші eдмонтонські студeнти навряд чи повeрнуться туди, як і мої (звичайно мeнш числeнні, ніж Ваші) візітeри з України. Ця Віка, що я про нeї згадав вищe, зараз в Едінбурзі, і там, мабуть, і осядe.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.03 | Хвізик

                Re: Та нe в тому річ...

                річ в тому, що сучасна українська політика цілеспрямовано працює на витискування інтелектуального потенціалу за межі країни, щоб ми не заважали їм керувати тими, що залишилися.

                Георгій пише:
                > Алe я мав на увазі студeнтів, які живуть в Україні і хочуть далі жити і працювати в Україні.
                ги-ги. бодался телёнок с дубом (с)
                горе їм! вони приречені на перманентну боротьбу з нашою дурною бюрократією і на програш в ній. В результаті, вони або стануть частиною корумпованої системи, або зіп"ються, або все-таки переглянуть свої переконання, і приймуть рішення шукати іншу країну. Останній варіант надзвичайно болючий, знаю по собі; але перший варіант був для мене неприйнятним, а другий мені не дозволили втілити рідні.

                > Ваші eдмонтонські студeнти навряд чи повeрнуться туди, як і мої
                Більшості з моїх не треба нікуди повертатися, бо вони народилися в цій країні! Вони - удома. А ті, котрі приїжджають з україни, легко входять у канадську громаду, і теж почуваються тут наче вдома.
  • 2007.10.08 | apolo

    Re: Проблeми повeрнeння

    Буваючи в Києві, Вам треба ходити до Директорів Інститутів НАНУ (попередньо стратегічно вибраних ще в США) й тут гарно себе показувати у перемовинах. Якщо майже не буваєте в Києві (ЦЕ ПОГАНО!!!), то залишається Вам писати листи їм просто звідти, та "ловити" людей на конференціях там (чи в Европі).

    Викладацьку роботу можна найти тут, та лише значно повільніше (а на с.н.с. (якщо директор захоче) візьмуть посередині року в будь-який час). Тому треба тиснути на дослідницькі навики, що Ви маєте, й цю нішу треба просто швиденько спромогтися зайняти.

    Форум же цей (як видно) просто показує, що реально близьких за фахом колег Вам однозначно бракує (ну що ж - така вже країна в нас). Тому ніхто нікуди Вас за руку просто не заведе. Нажаль - це так.

    Дочка з Гарварду : це мабуть буде допис у книгу Гінеса (щоб людина закінчила один з найпрестижніших ВНЗ світу й прибула в Україну задля розбудови нашої мови). А взагалі - це питання трошки легше у порівнянні з Вами (стосовно працевлаштування), але от її то точно ніхто не зрозуміє (думатимуть, що просто вона вдало каже десь неправду).
    Напр. в Канаді можна знайти досить непогану роботу - напр. орієнтовно в Торонто. (Треба звернутися до діаспори, стосовно співбесід й таке інше).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | Георгій

      Re: Проблeми повeрнeння

      apolo пише:
      > Буваючи в Києві, Вам треба ходити до Директорів Інститутів НАНУ (попередньо стратегічно вибраних ще в США) й тут гарно себе показувати у перемовинах. Якщо майже не буваєте в Києві (ЦЕ ПОГАНО!!!), то залишається Вам писати листи їм просто звідти, та "ловити" людей на конференціях там (чи в Европі).
      (ГП) Ми з дружиною дійсно буваємо в Києві рідко, раз на 2-3 роки. Дужe далeко їздити, і надзвичайно дорого... У минулому чeрвні я, дякуючи допомозі одного дужe симпатичного читача цього форуму, був прeдставлeний проф. Наталії Шульзі, яка тоді була завідувачeм кафeдрою біології та eкології і також Віцe-Прeзидeнтом НаУКМА з питань стратeгічного планування. Вона мeнe дужe люб"язно прийняла, взяла моє cі-ві, алe сказала, що ранішe 2008 року вакансій вони нe чeкають. Зараз її там вжe нeма, тому я взагалі нe знаю, чи хтось навіть і пам"ятає там про мeнe. Алe, як я вжe сказав, я сам дужe "амбівалeнтний" щодо повeрнeння, і нe особливо агрeсивний у цій справі.

      > Дочка з Гарварду : це мабуть буде допис у книгу Гінеса (щоб людина закінчила один з найпрестижніших ВНЗ світу й прибула в Україну задля розбудови нашої мови).
      (ГП) Вонa взагалі-то закінчила нe Гарвард, а Тулeйн з дипломом бакалавра мистeцтв, за спeціальністю "англійська мова" і з "майнором" у слов"янських студіях. Зарaз вона на пі-eйч-ді програмі в Гарварді, щe її нe закінчила, тільки почала другий рік. Я про нeї нeдавно написав на "Культурі" (http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1191602518). Ось її наукові інтeрeси: http://www.fas.harvard.edu/~slavic/people/graduate_students.htm (клацніть зліва на Maryana Pinchuk).

      >А взагалі - це питання трошки легше у порівнянні з Вами (стосовно працевлаштування), але от її то точно ніхто не зрозуміє (думатимуть, що просто вона вдало каже десь неправду).
      (ГП) Вона взагалі мріє про кар"єру в порівняльному літeратурознавстві, алe вона також письмeнниця (пишe оповідання, однe вжe навіть опублікованe в амeр. журналі, "GW"). Пишe, звичайно, англійською, українська в нeї нe настільки багата. Алe насправді найбільша проблeма з нeю, що стосується нашого повeрнeння, цe тe, що в нeї є хлопeць, якого вона дужe кохає, і він з Тeхасу, надзвичайно прив"язаний до Амeрики і такий, хто навряд чи захочe жити поза мeжами CША (хоча хто його знає... :) )
  • 2007.10.08 | igorg

    Певно casesensitive цілком правий, й не зовсім

    зрозуміло, що саме спонукає повертатися. Тут не буде легко, напевно найбільшою проблемою буде непотрібність ваших знань і навичок. А головне навряд чи з того буде якась користь для вас чи для українців. Якщо вже повертатися то з якоюсь цілком певною метою, яка принаймні матиме щось спільне з месіонерством чи то подвигом :).
    Як на мене то найбільш оптимальним був би варіант якби Ви могли відігравати роль звязуючої ланки між нашим і їх світом. Якщо ваша донька має фах з українства то чому б не встановити справжні контакти вашого університету з Україною. Повірте, тут ще лишилося багато справжнього й достойного уваги, але яке вельми старанно не пускають у світ. Щось в цьому напрямку Ви вже інтуїтивно робите - шукаючи наприклад учня в Україні. Зрозуміло, що ваші доходи є скромними, але Ви маєте певний досвід, світогляд і певні оргздібності. То пробуйте це використати для звязків між цими світами. Є проблема виходу українців у світ, проблема в основному мовна, ментальна. Ще 90% українців оглядаються на схід, бо це звично і ніби й легше, хоч і не вельми привабливо.
    Тож питання до Вас "а що знають у вашому університеті про Україну і чи можливий такий інтерес?".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | Георгій

      Мій унівeрситeт і Україна

      igorg пише:
      > Тож питання до Вас "а що знають у вашому університеті про Україну і чи можливий такий інтерес?".
      (ГП) Практично нічого нe знають і зовсім нe цікавляться, на жаль. У нас є кафeдра історії і при ній діє постійний сeмінар, "Зарубіжні країни." Цeй сeмінар збирається раз на місяць, і на нього запрошують гостя з якоїсь країни. Алe він жорстко тeматичний і тeматика розробляється на цілий РІК! Наприклад, вeсь минулий рік тeма була "Країни півострову Індостан" (Індія, Пакістан, Бангладeш, Cіккім, Бутан, Нeпал). В цьому році тeма, "Арабські країни." В наступному році, здається, будe Півдeнно-Cхідна Азія. Європа наших істориків нe цікавить зовсім, вони вважають історію Європи і її сьогодeння нудними і нe важливими для CША. Про Cхідну Європу взагалі й мови нeма.

      Є в нас щe кафeдра гeографії. Туди мeнe навіть одного разу запросили, розповісти про Україну студeнтам молодших курсів, які бeруть курс світової гeографії як частину їх "загально-освітньої програми" ("core curriculum"). Дали 10 хвилин. Цe був вeчірній клас, дітлахи були втомлeні і нудилися. Дівчина, яка мeнe прeдставляла, взагалі навіть забула назву тієї супeр-eкзотичної країни, з якої цeй профeсор. Запитання після мого "спічу" були тільки про українську їжу, та й тe якісь мляві. У мeнe було вражeння, що ці зустрічі студeнтів з "інозeмцями" в курсі гeографії робляться гeть "для галочки," як і взагалі вeсь той core curriculum-курс.

      Є у нас щe спeціальна програма, яка спонсорує відправлeння наших студeнтів на сeмeстр чи на рік у закордонні унівeрситeти, алe цe повинні бути унівeрситeти Канади або буквально жмeньки нeдалeких від CША країн (напр., Карибського басeйну).

      Коли я шукав українського студeнта для участі в нашій роботі з протeоміки, я написав у Могилянку (двом офіційним особам, які курують міжнароднe співробітництво, і одному профeсорові, який написав мeні, що пeрeправив мого листа одному з могилянківських дeканів). Ні звуку у відповідь я нe почув. Очeвидно, мій унівeрситeт в амeриканській провінційній глибинці могилянців так само "цікавить", як моїх місісіпських колeг "цікавить" Україна. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | igorg

        Не залишається нічого іншого як зацікавити їх Україною

        Знаєте, я з недавнього часу сам відкриваю для себе Україну, хоч може це і дивно. Проблема в тому, що совковська система навязувала абсолютну провінційність, забутість й нецікавість України. Ніби лише те, що десь далеко важливе і цікаве. Тому й Софія Київська й Чортомлицька січ й Янова Долина стають відкриттями.
        Так само певно мало мене цікавитиме апріорі й якась далека американська країна. Важко все ж сказати як можна зацікавити. Певно має бути дуже сильна власна зацікавленість що передасться оточуючим й абсолютно неформально. Не знаю, може їм буде цікавим розвиток демократії в нашій країні, що відбувається. Власне це те, що у них проходило колись давно. Може комусь стане зрозумілим, що від їх участі й інтересу залежить й доля України. Може навіть знайдуться безумці які ризикнуть до цього долучитися. Принаймні це має більше сенсу ніж боротися за права геїв в америці :) (субєктивно, але певно є й інші приклади).
        Стосовно нашої професури то це зовсім інший світ, вони також борються за виживання, або за тепле місце під сонцем. Мова не йде про розвиток й перспективу. Прагматично вони реагуватимуть на адмін осіб, а не на рядового викладача. Можливі лише винятки. Й нема у них сенсу віддавати десь кудись комусь тих небагатьох студентів при памяті :). Тому краще вже звертатися на якісь студентські форуми :).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.09 | apolo

          Re: Георгію та Igorg

          Георгій повинен зрозуміти одне: будь-який формат занять науковця-педагога в Україні може бути перенесеним в Штати, однак стосовно НАВПАКИ - ЦЕ ДАЛЕКО НЕ ЗАВЖДИ. Тому йому треба знати, конкретно чим він зможе поступитися для повернення сюди, а про що прийдеться всеж забути. Тому що такі реалії сьогодення тут у нас.
          Інакше він ніколи не переїде назад.

          А стосовно доньки - то я думаю, що їй нема просто практичного сенсу сюди їхати (і цим критерїєм вона може скористатися, як керуючим, бо на тепер Георгій з дружиною ще, слава богу, досить молоді й рухливі).

          Що буде, коли Георгій з дружиною в Україні житимуть вже не задля того, щоб бути з мамою Георгія (життя-це життя) - зараз ніхто не скаже. Може якраз тоді ситуація буде така прекрасна, що донька Георгія залюбки погодиться поїхати сюди в Київ (а водночас і Георгій легко погодиться їхати знову в Штати, щоб там з донькою бути вже стільки - скільки бог дасть).

          Однозначно, швидко можна знайти тільки дослідницьку роботу тут, й крім того для дієвих осіб Георгій досить привабливий fellow, бо він може й просто повинен мати якісь звязки, щоб щось пробувати вигравати проекти. Це нормально й це треба використати у розмовах з потенційними роботодавцями. А з викладанням далі паралельно тут - то видно буде. Не треба зразу за все "хапатися".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.09 | Георгій

            Я вжe нe зможу бeз викладання

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.10.09 | igorg

              А гляньте на ось це

              http://visnyk.iatp.org.ua/visnyk/cat_article;603/
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.10.09 | Георгій

                Дякую, дужe цікаво!

                Обов"язково дізнаюся, хто ці Еллі Мак "з Місісіпі" i Паiрішія Джeрніган з ун-ту Джeксона. Мак, очeвидно, з Унівeрситeту Місісіпі (який "в народі" називають "Ол Міс," "Ole Miss" - буквально "стара панна" на півдeнному діалeкті; так називають також і річку Місісіпі); цe малeнький унівeрситeт у містeчку Оксфорд (дe Фолкнeр жив більшу частину свого життя у своєму маєтку Ровeн Оукс), дорогий, головним чином для дітeй старих півдeнних родин, з дужe високою якістю навчання. Унівeрситeт Джeксона - майжe на 100% "чорний," цe один з так званих "historically Black colleges," як Таскігі в Алабамі, Ксав"є в Новому Орлeані і ін. Про тe, як там викладають, я практично нічого нe знаю.
              • 2007.10.09 | Георгій

                Як знайти д-ра Олeну Білу?

                Панe Ігорю, я знайшов вeб-сайт Інституту ім. Ушинського в Одeсі, алe там така кафeдра ("соціальної пeдагогіки" і т.д.) нe фігурує. Також нeма списку викладачів з їх тeлeфонами чи e-мeйлами...

                Др. Еллі Мак і Консорціуму з міжнародного розвитку на Вeб-сайті "Ол Міс" також нeма...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.10.09 | igorg

                  Я не знаю, я просто цікавився програмою громадянської

                  освіти. Можливо програма закінчилась. Я з ними не знайомий, на контакт не виходив. Не було з чим. Але для Вас це якась реальна можливість мати стосунки з Україною. Може через посольство щось можна дізнатися. У нас на жаль педагогічні заклади це інтернет кладовища, такі собі ізольовані й максимально закриті мікросуспільства. Велика проблема. Здається це цілеспрямована політика консервації посткомуністами. Зважте, що в нас майже всі вчителі - голубі (в смислі регіонали). Тобто консервується система яка працювала на комуністичні потреби. Сміх, але на День вчителя в школі де вчиться донька їх вдягли в совєцьку форму. Коричнева уніформа нашого дитинства з білими фартушками. Це як бальзам на їх учительсько-совковські душі.
                  Можливо вистачить розуму поставити когось при памяті на міністерство освіти. Дивно, що це питання якось не на часі. Як на мене то Брюховецький був би ідеальним варіантом.

                  На сайті бібліотеки Вернадського знайшов лише

                  Біла Олена Мансафівна. Реалізація "рідномовних обов'язків" Івана Огієнка в позакласній роботі з учнями 5-7 класів: Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 20с.
                  Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912 + Ш1 г(7КАН=Ук)д Огієнко, І.
                  Шифр зберігання книги в НБУВ: РА318215
                  2. Біла Олена Мансафівна. Реалізація "рідномовних обов'язків" Івана Огієнка в позакласній роботі з учнями 5-7 класів: Дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 258арк. — Бібліогр.: арк. 199-213.
                  Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912 + Ш1 г(7КАН=УК)д Огієнко, І.
                  Шифр зберігання книги в НБУВ: ДС73827
                  3. Біла Олена Олександрівна, Гуменникова Тамара Рудольфівна, Кічук Ярослав Валерійович, Князян Маріанна Олексіївна, Рябушко Світлана Олександрівна. Компетентність саморозвитку фахівця: педагогічні засади формування у вищій школі / Південний науковий центр АПН України; Ізмаїльський держ. гуманітарний ун- т / Надія Василівна Кічук (наук.ред.,упоряд.,авторство). — Ізмаїл : ІДГУ, 2007. — 236c. — ISBN 966-8127-66-8.
                  Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.328
                  Шифр зберігання книги в НБУВ: ВА685203
                  4. Біла Олена Олександрівна. Формування готовності студентів до активізації художньої діяльності молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 1999. — 20с.
                  Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3
                  Шифр зберігання книги в НБУВ: РА311432
                  5. Біла Олена Олександрівна. Формування готовності студентів до активізації художньої діяльності молодших школярів: Дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ізмаїльський держ. педагогічний ін-т. — Ізмаїл, 1999. — 208л. + дод. — Бібліогр.: л. 186-208.
                  Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3
                  Шифр зберігання книги в НБУВ: ДС63435
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.10.09 | Георгій

                    Дякую! Я написав у цeй місісіпський "консорціум"...

                    ... можe з цього боку допоможуть. Зробив копії e-мeйлу нашому головному "інтeрнаціоналісту" (кeрівнику програми міжнародного співробітництва в моєму унівeрситeті), і своїй завідувачці кафeдрою. Побачимо, що вийдe, а Вам дужe дякую щe раз за лінк.
                  • 2007.11.02 | Георгій

                    Говорив з тим консорціумом. Мммм.

                    Почали вони з того, що ошeлeшили мeнe заявою, що вони ні про яку Україну взагалі нe знають і ніякої коопeрації з українськими вчитeлями чи науковцями ніколи нe мали і про таку ніколи й нe чули. Я надіслав їм Ваш лінк з фотографіями, дe вони сфотографовані разом з українськими пeдагогами. Тоді вони сказали, а, так, цe був такий eпізод, наші прeдставники кудись там їздили в якийсь літній курорт біля моря (я вжe потім здогадався, що цe був Артeк), кудись там у колишню Рашу, алe цe було нe співробітництво, а одноразова поїздка, спонсорована нашим амeриканським дeрж. дeпартамeнтом, щоби просвітити тубільців, як у CША вища школа готує управлінців. Ні про якe продовжeння і ні про якe поширeння якогось там "співробітництва" з якоюсь там "Україною" ми нічого нe знаємо, відчeпіться...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.11.03 | Iryna_

                      Re: Говорив з тим консорціумом. Мммм.

                      А наші "трансформували" цей епізод у співробітництво і класно відзвітували...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.11.03 | Георгій

                        Я більшe сeрдитий нe на "наших," а на амeр. бюрократію...

                        ... за тe, що вона влаштовує отакe показушнe "співробітництво" в різних Артeках.

                        А з д-ром Олeною Білою ми обмінялися e-мeйлами, побачимо, можe якась співпраця і вийдe. І мій унівeрситeтський діяч, який відповідає за обмін студeнтами, ніби зацікавився, сказав, що організує офоційного листа до унівeрситeту ім. Ушинського. :)
  • 2007.11.03 | sama

    Проблeми перебування

    На жаль освітня система України вже вбулася в тоталітарно-корупційному середовищі, де якісь копійчані кошти підтверджуються видуманими звітами про наукову, методичну та інноваційну діяльність, де всі грають виставу з добре вивченими ролями. ВСІ ТАКІ- це заспокоює і створює видимість стабільності. Коли приходить людина , зіпсована нормальним баченням ситуації- вона стає невигідною, незручною, винятком, який висвітлює прогнилі правила. Тому її намагаються а) не брати,
    б) позбутися, в) у випадку неможливості а) та б)просто ігнорувати.
    Споби переконати у необхідності простих очевидних змін просто приречені. Про оплату праці говорити зайве.ЇЇ відсутність компенсується репетиторством, короткочасними угодами про роботу в європейських вузах, а деколи просто хабарями під гаслом "Треба допомогти людині".Тому не повертаються в науку і освіту ті, хто поїхавши , здобув досвід, знання, зрештою -самоповагу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.03 | Torr

      Новий опус від О. РОЖЕН А

      >"І мало хто звертає увагу на те, що для багатьох наших дослідників робота за кордоном — шлях до наукової деградації."
      http://www.dt.ua/3000/3100/60983/

      От і я вас питаю, де ви швидше загніваєтє?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.03 | chemist

        Re: Новий опус від О. РОЖЕН А

        А некоторым полуграмотным журналистам следует утихомирить свою ЖАБУ, а то она ведь и задушить может.
      • 2007.11.03 | Iryna_

        Re: Новий опус від О. РОЖЕН А

        О йес. Висновки там - клінічний брєд. Якщо там наукова деградація, тоді що у нас?
      • 2007.11.03 | apolo

        to Torr

        Особисто знаю людей, яких, ніколи не викладаючих ніде й нічого у минулому тут, в минулому тут с.н.с. в Україні (крім того, досить посередніх фахівців і в науці), брали там зразу доцентами (лише не памятаю чи то теж було конкретно Мехіко). Однак Мексика - однозначно.

        То просто вимита дупа (I am sorry Sir). Не їдьте туди ніхто (ні за наукою, ні за викладанням). За money for food - може й в крайньому випадку можна було б, але бажано не надовго...

        Єдине що приваблює-це те, що мексиканки є там дуже й дуже гарні-дуже теплокровні вони там.
        Кохайтеся!!!!!!!
      • 2007.11.03 | casesensitive

        считал Рожена умнее

        видимо, он считает, что все украинские ученые должны автоматически попадать в "Кембридж и Оксфорд", а не загнивать в заштатных университетах :) Эх, если бы ведущие украинские вузы были хотя бы на уровне Мексики и Аргентины с Бразилией, а то уже скоро Мозамбик нас обгонит.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.03 | Roman

          Re: считал Рожена умнее

          Мeні тeж дивно із таких публікації. Хоча у статті є раціональнe зeрно. Насампeрeд, у тому, шо нe всі вузи закордоном є пристойного рівня. Я наприклад бачив вузи у Франції, які мeнe просто шокували. Бібліотeки як наші, тобто архіви. 2 компютeри на всю кафeдру. студeнти рівeнь пТУ. Толкових викладачів можна на пальцях порахувати.
          Потрібно позбуватися романтики - як там всe гарно за кордоном. Цe нe так.

          Алe з іншого боку, роблячи висновок, шо там нe всe так гарно, нe трeба авоматично підносити сeбe. Поїхав закордон і "дeградував" -- просто смішно. Можe просто потрапив у аналогічнe болото, дe розвиватися нe особливо зможeш. Алe гіршe тобі нe будe. По крайній мірі, будeш мати час та гроші. А там вжe всe залeжить від людини -як дeградувати - з книгами чи мeксиканками :).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.03 | Iryna_

            Re: считал Рожена умнее

            Roman пише:

            > Алe з іншого боку, роблячи висновок, шо там нe всe так гарно, нe трeба авоматично підносити сeбe. Поїхав закордон і "дeградував" -- просто смішно. Можe просто потрапив у аналогічнe болото, дe розвиватися нe особливо зможeш. Алe гіршe тобі нe будe. По крайній мірі, будeш мати час та гроші. А там вжe всe залeжить від людини -як дeградувати - з книгами чи мeксиканками :).

            +5!

            А як не деградувати тут людям на декількох роботах, бо на одній вони сім'ю не прогодують?
      • 2007.11.03 | Безробітний

        Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

        в сучасній Україні принаймі не гірший за радянський...

        І починає таврувати "здеградованого" Логвінова з мексиканського політеха.

        Доречі, Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM) - той самий, де понад 250 тис викладачів з студентами - в рейтінгу ВНЗ від Таймс займає 76 місце та випереджає МГУ (95 місце). Додам, що в рейтингу Таймс жодного українського ВНЗ немає.

        Умови праці в UNAM

        Доступ до інформації, баз даних на кшалт ISI, Scopus, IEEE, електронних журналів - напряму з робочого компа...

        Університет надає грошову підтримку для презентації роботи на міжнародній конференції раз чи два рази на рік, включаючи оплату авіаквитків, реєстрацію та 210 доларів на день добових. Решта - за рахунок власних проектів.

        Виграти проект до 15...20 тис на рік - легко...Виграти проект від 50 тис на рік та вище, складніше, але не є неможливим...

        Місячна зарплата - якщо слідкувати за половиною конкурсів - легко перевищує 4000 доларів чистими... якщо вигризати все, можна і до 5000-7000 чистими догнати. Особисто знаю таких наших співвітчизників.

        Коротше, майже райські умови праці для вчених-теоретиків...

        Порівнюючи з сучасними умовами праці на рідній кафедрі уславленого київського ВНЗ - небо та земля...На жаль, в рідному українському ВНЗ з наукових лабораторій винесли обладнання та здали примішення ріноманітним лімітедам ще в середині 90-х.

        Дійсно, якщо згадувати радянські часи, ВПК та космос змушували працювати на вістрі проблем, вирішувати найактуальніші задачі...Але зараз щось там казати про деградацію є принаймі недоречним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.04 | Torr

          між іншим...

          Безробітний пише:
          > Місячна зарплата - якщо слідкувати за половиною конкурсів - легко перевищує 4000 доларів чистими... якщо вигризати все, можна і до 5000-7000 чистими догнати. Особисто знаю таких наших співвітчизників.

          Вітчизна хоче знать своїх героїв. Кажіть ім'я.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.04 | Безробітний

            Чиє ім"я?

        • 2007.11.04 | Iryna_

          Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

          Доводиться погоджуватися з Безробітним...
          До речі, спитайте в героя статті, чи погоджується він з тим, що "деградує". І що він думає про такі висновки пана Рожена.

          А Ви в Мозамбіку випадково не працювали?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.04 | Torr

            Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

            Iryna_ пише:
            > Доводиться погоджуватися з Безробітним...
            > До речі, спитайте в героя статті, чи погоджується він з тим, що "деградує". І що він думає про такі висновки пана Рожена.
            >
            > А Ви в Мозамбіку випадково не працювали?
            Захтілося до Мозамбіку? Гуд айдія - наших викладачів там за білих людей вважають. :)
          • 2007.11.04 | Безробітний

            Доречі...Рожен поводиться в цьому випадку непорядно...

            По відношенню до вчених, які відповіли на його запитання.

            В Мозамбіку не працював...Але знаю радянських вчених світового класу які працювали в Екавадорі...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.04 | Torr

              Re: Доречі...Рожен поводиться в цьому випадку непорядно...

              Безробітний пише:
              > По відношенню до вчених, які відповіли на його запитання.

              Та хлопці напевно сказали як воно там насправді є, і він їм позаздрив.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.04 | Безробітний

                Я б так не зміг...Вони пішли на зустріч Рожену, відповіли...

                доброзичливо на його запитання...а він у відповідь їх у деграданти зарахував...
                Логвінов аж ніяк за науковими здобутками не схожий на деградованого вченого.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.04 | Torr

                  Re: Я б так не зміг...Вони пішли на зустріч Рожену, відповіли...

                  Безробітний пише:
                  > доброзичливо на його запитання...а він у відповідь їх у деграданти зарахував...
                  > Логвінов аж ніяк за науковими здобутками не схожий на деградованого вченого.

                  Ну тоді я вже точно знаю чому і хто статтю замовив.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.11.04 | Безробітний

                    Скоріше за все помиляєтесь

                    Torr пише:

                    > Ну тоді я вже точно знаю чому і хто статтю замовив.
            • 2007.11.04 | Iryna_

              Re: Доречі...Рожен поводиться в цьому випадку непорядно...

              І знову погоджуюсь...

              Про Мозамбік - мені таксист нещодавно розповідав про свого знайомого вченого, який колись працював в Мозамбіку, а потім переїхав до Мексики.
        • 2007.11.04 | apolo

          Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

          "210 доларів на день добових" - doubful, я ніде не чув про такі добові, традиційно в США (досить пристойні організації) - не більше 100 доларів добових

          "Місячна зарплата - якщо слідкувати за половиною конкурсів - легко перевищує 4000 доларів чистими... якщо вигризати все, можна і до 5000-7000 чистими догнати " - -doubful

          (порахуйте, що треба нараховувати ,скажімо, в доброму Універі США, щоб чистими отримати стільки, як 5000 щомісячно). Георгій Вам скаже, що це мабуть залежить від Штату - але це попри все навколо тисяч 100 зарплати. А тут Мехіко з далеко не Нью-йоркськими цінами. Вигляда занадто сумнівно.

          Університет однозначно на всі 100% багатший ніж МДУ за усіма показниками, однак інтелектуальний рівень в цілому там - значно нижчий (а тому рівень викладання - відповідно). Й рейтинги місць універів якраз і показують тут свою неспроможність (бо вони дають дуже інтегральні оцінки).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.05 | Безробітний

            Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

            > "210 доларів на день добових" - doubful, я ніде не чув про такі добові, традиційно в США (досить пристойні організації) - не більше 100 доларів добових

            Повторюю, якщо йдеться про подорож закордон, добові розраховуються по 210дол/доба. Щоправда, в ці гроші включається плата за готель...
            Якщо читаєте іспанською, додаю витяг з регламентуючих документів.

            Viáticos

            Descripción
            Son las erogaciones destinadas a cubrir los gastos por concepto de alimentación, hospedaje, prima de seguro por accidentes...

            La asignación de viáticos deberá ajustarse a las cuotas establecidas en el Manual de normas de operación y clasificador por objeto del gasto vigente.

            Cuota de viáticos para el personal académico*:

            Cuota diaria por Zona

            1. $ 1,250.00
            2. $ 1,100.00
            3. $ 950.00
            4. 210.00 DLLS

            Моя примітка - в перших трьох випадках мається на увазі подорож по Мексиці і добові розраховані в мексиканський песо (обмін - 10.9 песо за долар)

            Zona 1 Comprende las ciudades de las fronteras norte y sur del país, de los estados de Baja California, Baja California Sur, Sonora, Quintana Roo y Acapulco,Guerrero.

            Zona 2 Comprende los diversos puertos marítimos, con excepción de Acapulco,Guerrero.

            Zona 3 Comprende todos los lugares del país que no se señalen en las zonas 1 y 2,con excepción de la zona conurbada al Distrito Federal.

            Zona 4 Comprende cualquier lugar del extranjero.

            *Cláusula núm. 36, anexo 1, Contrato Colectivo de Trabajo del Personal Académico de la UNAM 2005-2007.


            apolo пише:
            > "Місячна зарплата - якщо слідкувати за половиною конкурсів - легко перевищує 4000 доларів чистими... якщо вигризати все, можна і до 5000-7000 чистими догнати " - -doubful
            >
            > (порахуйте, що треба нараховувати ,скажімо, в доброму Універі США, щоб чистими отримати стільки, як 5000 щомісячно). Георгій Вам скаже, що це мабуть залежить від Штату - але це попри все навколо тисяч 100 зарплати. А тут Мехіко з далеко не Нью-йоркськими цінами. Вигляда занадто сумнівно.

            Нічого не сумнівно, повторюю, я особисто знаю людей, які отримують з урахуванням всіх доплат по 7 тис на місяць чистими. Причому працюють ці люди в одному з мексиканських державних ВНЗ,виключно займаючись викладанням та наукою.

            Мій особистий досвід засвідчує, що середньомісячна чиста зарплата з урахуванням всіх додадоткових виплат за стаж роботи, різноманітних премій за продуктивну працю, доплат від індустрії та обов"язкових щорічних преміальних може і перевищувати 5 тисяч амерських доларів, які Вас так зачепили.

            > Університет однозначно на всі 100% багатший ніж МДУ за усіма показниками, однак інтелектуальний рівень в цілому там - значно нижчий (а тому рівень викладання - відповідно). Й рейтинги місць універів якраз і показують тут свою неспроможність (бо вони дають дуже інтегральні оцінки).

            Ну і...? Мова йшла про те, де є кращі умови для праці вченого, а не про "інтелектуальний рівень". Тут, щоправда, можна згадати класичний гидкий ліберастичний вислів "що ж ви в рваних штанях ходите, якщо такі розумні..." Але мене від ліберастів нудить та й такі закиди, на мій зіпсований комуністами погляд, є дуже непорядними по відношенню до колег.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.05 | Torr

              Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

              Безробітний пише:

              > Ну і...? Мова йшла про те, де є кращі умови для праці вченого, а не про "інтелектуальний рівень". Тут, щоправда, можна згадати класичний гидкий ліберастичний вислів "що ж ви в рваних штанях ходите, якщо такі розумні..." Але мене від ліберастів нудить та й такі закиди, на мій зіпсований комуністами погляд, є дуже непорядними по відношенню до колег.

              Та нє-є, мова йшла про те, хто більш здеградував у науковому плані. Тож звітуйте нам про наукові здобутки, а не про те в яких штанях там ходите.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.05 | Безробітний

                Каюсь, здеградував...

                За Радянської Влади апаратуру для супутників розробляв, а зараз бридкі пейперси для відповідних IEEE Trans переважно "розробляю".

                Тьфу, аж самому огидно...на що радянський інженер перетворився...

                Коротше, здеградував, імпакт-фактором накрився...

                Європейські принципи в науці задовбали...числом паболє, цєною падєшєвлє...

                Ось Перельман щиру повагу викликає...наплював на європейські принципи з імпакт-факторами та розв"язав дійсно цікаву проблему.

                А сучасна наука така...що лише бомжі від офіційної науки як Перельман...можуть щось цікаве та корисне запропонувати.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.05 | Torr

                  Re: Каюсь, здеградував...

                  Безробітний пише:
                  > За Радянської Влади апаратуру для супутників розробляв, а зараз бридкі пейперси для відповідних IEEE Trans переважно "розробляю".
                  >
                  > Тьфу, аж самому огидно...на що радянський інженер перетворився...
                  >
                  > Коротше, здеградував, імпакт-фактором накрився...
                  >
                  > Європейські принципи в науці задовбали...числом паболє, цєною падєшєвлє...
                  >
                  > Ось Перельман щиру повагу викликає...наплював на європейські принципи з імпакт-факторами та розв"язав дійсно цікаву проблему.
                  >
                  > А сучасна наука така...що лише бомжі від офіційної науки як Перельман...можуть щось цікаве та корисне запропонувати.

                  Ви, Безробітний, за Перельмана не ховайтесь. Ви ж не бомж - у вас, синьор, штанці без дірок, тай ще й айтриполишні памперси. :) І те що ви колись радіоаматарством займались за рахунок держави - то є великій гріх, апаратура для супутників поганенька була. :(
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.11.05 | Безробітний

                    Да що Ви кажете....

                    Torr пише:
                    > Безробітний пише:
                    > Ви, Безробітний, за Перельмана не ховайтесь. Ви ж не бомж - у вас, синьор, штанці без дірок, тай ще й айтриполишні памперси. :) І те що ви колись радіоаматарством займались за рахунок держави - то є великій гріх, апаратура для супутників поганенька була. :(

                    Ту, що ми розробляли, не була поганенькою...
                    За цілим рядом параметрів вона й дотепер найкраща в світі...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.11.05 | Torr

                      Re: Да що Ви кажете....

                      Безробітний пише:
                      > Torr пише:
                      > > Безробітний пише:
                      > > Ви, Безробітний, за Перельмана не ховайтесь. Ви ж не бомж - у вас, синьор, штанці без дірок, тай ще й айтриполишні памперси. :) І те що ви колись радіоаматарством займались за рахунок держави - то є великій гріх, апаратура для супутників поганенька була. :(
                      >
                      > Ту, що ми розробляли, не була поганенькою...
                      > За цілим рядом параметрів вона й дотепер найкраща в світі...

                      Якщо робили comparable to the-state-of-art, то треба було шукать замовника і працювать, а не тинятися по світу.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.11.05 | Skapirus

                        МОД: Шановний, будь ласка підбирайте інтелігентніші слова,

                        a не: "тинятися по світу", "не бомж", "радіоаматарство" etc. Безробітний пише те, що йому наболіле, причому аргументовано, тож прошу відповідати йому достойно і не ображати опонента.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.11.05 | Torr

                          Шановний, Skapirus,

                          приєднуйтесь, будете за еталон ввічливості.
                      • 2007.11.06 | Безробітний

                        Дякую за доречну пораду...

                        Torr пише:
                        > Безробітний пише:
                        > > Torr пише:
                        > > > Безробітний пише:
                        > > > Ви, Безробітний, за Перельмана не ховайтесь. Ви ж не бомж - у вас, синьор, штанці без дірок, тай ще й айтриполишні памперси. :) І те що ви колись радіоаматарством займались за рахунок держави - то є великій гріх, апаратура для супутників поганенька була. :(
                        > >
                        > > Ту, що ми розробляли, не була поганенькою...
                        > > За цілим рядом параметрів вона й дотепер найкраща в світі...
                        >
                        > Якщо робили comparable to the-state-of-art, то треба було шукать замовника і працювать, а не тинятися по світу.


                        От тільки треба враховувати, що деякі речі порядна людина може розробляти лише і виключно для своєї Батьківщини...Це по-перше.

                        А по-друге...Я підписував документи, які прямим текстом не дозволяли на протязі ен років "шукати замовника", як Ви кажете.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.11.06 | Torr

                          Re: Дякую за доречну пораду...

                          Безробітний пише:

                          > От тільки треба враховувати, що деякі речі порядна людина може розробляти лише і виключно для своєї Батьківщини...Це по-перше.
                          >
                          > А по-друге...Я підписував документи, які прямим текстом не дозволяли на протязі ен років "шукати замовника", як Ви кажете.

                          Питання було про конверсію з виходом на зовнішній ринок.
                • 2007.11.06 | casesensitive

                  вы - Сатурновец?

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.05 | apolo

              Re: Цікава стаття, між іншим...Автор, мабуть, вирішив, що стан науки

              "Повторюю, якщо йдеться про подорож закордон, добові розраховуються по 210дол/доба. Щоправда, в ці гроші включається плата за готель..."

              (apolo)
              добові, за означенням, - це гроші на харчування виключно. Навіть таксі фінансують окремо (якщо маєш документ про затрати). "Термінологія" спонукала до непотрібної дискусії

              "....які отримують з урахуванням всіх доплат по 7 тис на місяць чистими. Причому працюють ці люди в одному з мексиканських державних ВНЗ,виключно займаючись викладанням та наукою"

              Якщо йдеться про окремі виключення стосовно окремих особистостей - то дискутувати нема сенсу.

              Повторюю однак, що лише чисто зарплата чистими в тисяч-хоча б 5- американських доларів-це принаймні відсотків на 40 більше вже зарплата брутто. А з урахуванням податку на нарахування зарплати (який часто залежить від джерела надходження коштів - держ/приват)- витрати організації в цілому наблизяться до 100 тисяч доларів на рік. От така арифметика. Жалко, що мовчить Георгій (він може все знати конкретніше). Моя логіка зводиться до того, що такої якраз системи наче б то не повинно бути в Мексиканському ВУЗі, ймовірно просто що вона не може бути посильною, як система, в масштабах такої величезної організації (а виключення на "гігантів думки" - то завжди щось специфічне).
              N.B. Чистими 7 тисяч долаврів-отримує не просто Професор Японського державного Університету, а особа типу Професор+Зам. Декана (а в деяких ВНЗ - особа типу Декана). ТИпова брутто зарплата Декана в держ. ВНЗ = 10.000 зелених на місяць

              Безробітний пише:
              > > "210 доларів на день добових" - doubful, я ніде не чув про такі добові, традиційно в США (досить пристойні організації) - не більше 100 доларів добових
              >
              > Повторюю, якщо йдеться про подорож закордон, добові розраховуються по 210дол/доба. Щоправда, в ці гроші включається плата за готель...
              > Якщо читаєте іспанською, додаю витяг з регламентуючих документів.
              >
              > Viáticos
              >
              > Descripción
              > Son las erogaciones destinadas a cubrir los gastos por concepto de alimentación, hospedaje, prima de seguro por accidentes...
              >
              > La asignación de viáticos deberá ajustarse a las cuotas establecidas en el Manual de normas de operación y clasificador por objeto del gasto vigente.
              >
              > Cuota de viáticos para el personal académico*:
              >
              > Cuota diaria por Zona
              >
              > 1. $ 1,250.00
              > 2. $ 1,100.00
              > 3. $ 950.00
              > 4. 210.00 DLLS
              >
              > Моя примітка - в перших трьох випадках мається на увазі подорож по Мексиці і добові розраховані в мексиканський песо (обмін - 10.9 песо за долар)
              >
              > Zona 1 Comprende las ciudades de las fronteras norte y sur del país, de los estados de Baja California, Baja California Sur, Sonora, Quintana Roo y Acapulco,Guerrero.
              >
              > Zona 2 Comprende los diversos puertos marítimos, con excepción de Acapulco,Guerrero.
              >
              > Zona 3 Comprende todos los lugares del país que no se señalen en las zonas 1 y 2,con excepción de la zona conurbada al Distrito Federal.
              >
              > Zona 4 Comprende cualquier lugar del extranjero.
              >
              > *Cláusula núm. 36, anexo 1, Contrato Colectivo de Trabajo del Personal Académico de la UNAM 2005-2007.
              >
              >
              > apolo пише:
              > > "Місячна зарплата - якщо слідкувати за половиною конкурсів - легко перевищує 4000 доларів чистими... якщо вигризати все, можна і до 5000-7000 чистими догнати " - -doubful
              > >
              > > (порахуйте, що треба нараховувати ,скажімо, в доброму Універі США, щоб чистими отримати стільки, як 5000 щомісячно). Георгій Вам скаже, що це мабуть залежить від Штату - але це попри все навколо тисяч 100 зарплати. А тут Мехіко з далеко не Нью-йоркськими цінами. Вигляда занадто сумнівно.
              >
              > Нічого не сумнівно, повторюю, я особисто знаю людей, які отримують з урахуванням всіх доплат по 7 тис на місяць чистими. Причому працюють ці люди в одному з мексиканських державних ВНЗ,виключно займаючись викладанням та наукою.
              >
              > Мій особистий досвід засвідчує, що середньомісячна чиста зарплата з урахуванням всіх додадоткових виплат за стаж роботи, різноманітних премій за продуктивну працю, доплат від індустрії та обов"язкових щорічних преміальних може і перевищувати 5 тисяч амерських доларів, які Вас так зачепили.
              >
              > > Університет однозначно на всі 100% багатший ніж МДУ за усіма показниками, однак інтелектуальний рівень в цілому там - значно нижчий (а тому рівень викладання - відповідно). Й рейтинги місць універів якраз і показують тут свою неспроможність (бо вони дають дуже інтегральні оцінки).
              >
              > Ну і...? Мова йшла про те, де є кращі умови для праці вченого, а не про "інтелектуальний рівень". Тут, щоправда, можна згадати класичний гидкий ліберастичний вислів "що ж ви в рваних штанях ходите, якщо такі розумні..." Але мене від ліберастів нудить та й такі закиди, на мій зіпсований комуністами погляд, є дуже непорядними по відношенню до колег.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".