МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Азаров дає 500 млн грн на нанотехнології ?

10/11/2007 | 27.09.2007
27.09.2007

Україна хотіла б співробітничати з Росією в області нанотехнологій. Про це сьогодні на міжнародній конференції заявив перший віце-прем'єр-міністр України, міністр фінансів Микола Азаров. За його словами, в Росії почала діяти держпрограма розвитку даної галузі, на яку виділяється 8 млрд дол.

"Україна не може виділити такий ресурс на розвиток такого напрямку", - сказав М.Азаров, додавши, що в проекті держбюджету України на 2008 р. на розвиток нанотехнологій закладено 500 млн грн. Нанотехнологія є галуззю прикладної науки і техніки, яка якісно відрізняється від традиційних інженерних дисциплін і вивчає властивості і взаємодії окремих атомів, молекул, квантові ефекти.

http://www.rbc.ua/ukr/top/2007/09/27/244869.shtml

Відповіді

  • 2007.10.12 | Shooter

    НаноазароФФщіна

    Уміляют.

    Дадім 500 млн на вєтєр! нє, пардон, на нанотєхналогіі!!! Бо москалі 8 млрд дають!!!

    Ні ума в хлопців, ні фантазії.

    І чому на спільні розробки саме з Росією? Невже Росія - лідер в цьому напрямку? Чи невже в Росії є можливості запустити розробки в серію, як це сталося з відкриттям, за яке отримали останню Нобелівську премію?

    Більше того: зауважу, що першим опублікував француз, патент зробив німець, а до пуття все одно доводили американці з IBM...

    Образливим є те, що азаровосовіцькою "реалізацією працесса" просто спаскудять ідею...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.12 | відповідь Шутеру

      Re: НаноазароФФщіна

      Shooter пише:

      > І чому на спільні розробки саме з Росією? Невже Росія - лідер в цьому напрямку? Чи невже в Росії є можливості запустити розробки в серію, як це сталося з відкриттям, за яке отримали останню Нобелівську премію?

      Ви що забули про міжнародно-партійні нанотехнології

      25-07-2007 15:40, ЦИТАТА ДНЯ
      Международно-партийная «нанотехнология»

      Вчера произошло экзотическое с точки зрения межгосударственных отношений событие: Партия регионов (Украины) и партия «Единая Россия» (РФ) заключили договор об экономическом сотрудничестве двух указанных стран.

      Вот как описано это «эпохальное» действо в официозе и СМИ:

      «Как сообщается на официальном сайте партии «Единая Россия», об этом заявил председатель политического совета Партии регионов, первый вице-премьер, министр финансов Украины Николай Азаров по итогам сегодняшней встречи в Москве между представителями двух партий.

      «Мы обсудили ситуацию в наших странах, прежде всего, политическую. Кроме того, обсудили аспекты экономического сотрудничества. Поскольку «Единая Россия» - правящая партия в России, представители Партии регионов возглавляют правительство в Украине, мы договорились к съезду нашей партии подготовить совместное заявление, в котором мы обрисуем основные направления экономического сотрудничества двух стран, где бы наши партии могли взять шефство над этими направлениями», – сказал Н. Азаров.

      По его словам, речь, прежде всего, идет о наукоемких экономических отраслях - нанотехнологии, их применение в машиностроении, в медицине для лечения раковых заболеваний. «Есть серьезнейшие достижения в России, есть аналогичные достижения в Украине. Это совместное участие в создании суперкомпьютера. Это совместная программа в области ракето-, самолето-, судостроения. Это направления, от которых зависит развитие как Украины, так и России», - пояснил он».

      Конечно, впечатляет, когда Азаров рассуждает о компьютерах и нанотехнологиях! Сразу чувствуется размах и интеллектуальный потенциал договаривающихся сторон. Не что-нибудь там вместе сварганить, хотя бы работающий приличный мобильный телефон, а сразу суперкомпьютер. Телефоны и кастрюли у них «не получаются пока» (не говоря уже про автомобили и велосипеды), но нет никакого сомнения, что если эти две партии поставят перед своими народами высокую цель, то народы будут вынуждены сказать «Есть!»

      http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_osvita&thread=1185367241&trs=-1
    • 2007.10.12 | apolo

      Re: НаноазароФФщіна

      Образливим є те, що азаровосовіцькою "реалізацією працесса" просто спаскудять ідею...

      (apolo)
      ідеї ніякої нема. То була передвиборна обіцянка ще того уряду (втілекна у draft version бюджету на наступний рік). Новий же уряд розставлятиме свої нові пріоритети (й тут, думаю, що 100 млн зелених у них не дуже заваляється на невідому їм nano-науку, бо пріоритет вони віддаватимуть якраз однозначно загальнонаціональним (а не hi-tech) чинникам). У нас рак, туберкульоз, снід... - це все дуже актуально потребує (просто пресує до виділення) конкретних грошей на дуже-дуже конкретні (а не досить туманні (як це є з НАНО-дослідженнями) цілі, й тим паче - однозначно задля користі усього суспільства (а не для проривів у науці).

      Думаю, що не бачити ні нам, ні нано-Бонзам нашим таких грошей найближчим часом.
    • 2007.10.15 | Фотон

      Re: НаноазароФФщіна

      Скільки зараз дають на нанопрограму Шпака ? Приблизно.
  • 2007.10.12 | Фотон

    ВЖЕ Є ОДНА СПІЛЬНА ПРОГРАМА. АЛЕ ЧИ Є РЕЗУЛЬТАТИ ?

    26–28 вересня 2005 року в нашому університеті пройшов VI Міжнародний українсько-російський семінар “Нанофізика і наноелектроніка”, організований МОН України, НАН України, Науково-виробничим концерном “Наука”, Інститутом фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова, НТУУ “КПІ”. У ньому взяли участь провідні вчені України та Російської Федерації: лауреат Нобелівської премії, віце-президент Російської академії наук, іноземний член НАН України, депутат Державної Думи Росії Ж.І.Алфьоров; академіки НАН України А.П.Шпак, М.Г.Находкін, А.Г.Наумовець, В.Г.Бар'яхтар, члени-кореспонденти НАН України Ю.І.Якименко, В.Ф.Мачулін, М.Я.Валах, Ф.Ф.Сизов та інші представники провідних наукових центрів України та Росії.

    В урочистому відкритті семінару, яке пройшло у великій конференц-залі НАН України, взяли участь і виступили з привітаннями президент НАН України академік Б.Є.Патон, віце-президент РАН академік Ж.І.Алфьоров, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні В.С.Черномирдін, народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України академік НАН України І.Р.Юхновський, перший заступник міністра освіти і науки України А.Н.Гуржий.

    Учасники семінару обговорили результати реалізації Російсько-української програми з нанофізики та наноелектроніки, в рамках якої виконується 30 проектів, направлених на створення нових технологій та пристроїв в найперспективнішій галузі сучасної науки. Всього на семінарі було заслухано понад 60 доповідей.

    26 вересня відбулося засідання об'єднаної науково-технічної ради Російсько-української програми “Нанофізика і наноелектроніка”, до якої входять представники Міністерств освіти і науки України та Росії, Академій наук обох держав, співробітники галузевих міністерств, керівники наукового напрямку С.- Петербурзького та Київського політехнічного університетів.

    Головував на засіданні ради науковий керівник програми “Нанофізика і наноелектроніка” почесний доктор НТУУ “КПІ”, академік Ж.І.Алфьоров. Він повідомив присутніх про підписане разом із президентом НАН України Б.Є.Патоном звернення до керівників парламентів Росії та України та виконавчих органів обох держав про необхідність фінансової підтримки даної програми. У виступі Ж.Алфьорова та при обговоренні йшлося про важливість державної підтримки подальшого розвитку даної наукової галузі як в Росії, так і в Україні, про необхідність законодавчого вирішення цього питання.

    Науково-технічна рада з Програми “Нанофізика і наноелектроніка” відзначила високу якість проведених досліджень та результатів, отриманих учасниками спільних проектів. Серед результатів необхідно виділити такі:

    – виявлено закономірності формування дво- та тривимірних структур квантових точок, перспективних для застосування в нових поколіннях приладів оптоелектроніки, лазерів, запам'ятовуючих пристроїв, сенсорів;

    – виготовлено за допомогою нанотехнологій багатоелементні датчики ІЧ-випромінювання з чутливістю, близькою до теоретичної границі;

    – реалізовано надвисокочастотні (150 ГГц), лавинопролітні діоди й діоди Ганні на основі нанорозмірних структур;

    – отримано ряд важливих фундаментальних даних, у тому числі на атомно-молекулярному рівні, про процеси, які визначають утворення, стабільну роботу та деградацію наноструктур різних типів.

    Враховуючи надзвичайну важливість досліджень та розробок у галузі нанофізики і наноелектроніки для науково-технічного прогресу України та Російської Федерації, накопичений досвід продуктивного співробітництва спеціалістів обох країн у цій сфері, об'єднана науково-технічна рада з Програми “Нанофізика і наноелектроніка” рекомендує продовжити дослідження в цій галузі у 2006–2007 роках. Рада також звернулась до урядів обох країн з клопотанням щодо збільшення фінансування спільної Програми та підтримки її на державному рівні.

    У підсумковому протоколі засідання, серед іншого, було вирішено за рахунок Алфьорівського фонду заснувати дві премії найкращим молодим науковцям за участь в Російсько-українській програмі з нанотехнологій.

    Наступний семінар вирішено провести у 2006 році на базі С.-Петербурзького технічного університету.

    http://www.ntu-kpi.kiev.ua/newspaper/529-1.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".