МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На що б я витрачав гроші, якщо б моя зарплата зросла

10/24/2007 | Мрійник-науковець

на половину академічної стипендії.

Спочатку трохи про власну життєву ситуацію.

За кваліфікацією покійного пана Шульмана, я належу, до науковців, головним знаряддям праці яких є комп’ютер.
За п’ятдесят. Доктор. Професор. Ведучий науковий співробітник. Квартиру отримав перед розпадом СРСР після п’ятнадцяті років черги та життя в академічному гуртожитку. Діти доросли. Самостійні. Один працює у бізнесі, інша на Заході, точніше в Африці, викладає в одному з університетів Ботсвани.
Раз у два-три роки виграю конкурси (не наші) на отримання грантів на короткочасну працю за кордоном: Велика Британія, США, Німеччина, Швеція, Італія, Австралія.
За показниками наукової праці, що тут часто обговорюються, в Україні мене перевершує лише одна людина, не академік і не член-кореспондент. Мої доповіді завжди приймаються оргкомітетами міжнародних конференцій, але відвідую їх лише один раз на три роки й тільки в Європі. Навіть це коштує родинному бюджетові біля 1000 євро. Коли був молодше, то ночував з пацюками на вокзалах, просив фінансової допомоги від організаторів. Зараз це робити соромно. Професор!!!
Крім академії, підробляю читанням лекцій в двох приватних ВНЗ (на що витрачаю два дні на тиждень). До Національного Київського університету не взяли. Думаю, зрозуміло чому. Зрозуміло й те, чого варті балачки про поєднання академічної науки та вищої освіти.

Маю десь 5 000 гривень на місяць. Нам з дружиною поки ще вистачає.

Ось мої потенційні витрати, якщо б я отримував ще 6 000 у.е. на рік:
1) Відвідування двох міжнародних конференцій на рік – 2 500 у.е.;
2) Купівля річного доступу до професійної бази даних – 500 у.е.;
3) Відмова від читання лекцій, дуже студенті непідготовлені. Ніякого задоволення + вимога керівництва не ставити двійки, яких заслуговує 75%. І ці люди щось кажуть про Болонський процес. Компенсація 3000 у.е.

Що б зробив за ці гроші. Не маю ніякого стосунку до новомодних речей на кшталт інноваційних технологій та економіки знань.
Працюю у галузі традиційних теоретичних фундаментальних досліджень.
Враховуючи зекономлений за рахунок лекцій час, більш інтенсивні міжнародні контакти й оперативний доступ до новітньої періодики вдвічі б збільшив кількість своїх річних публікацій в журналах зі списку ISI, за три роки написав б монографію для N University Press.
А на що б Ви у Вашій життєвій ситуації потратили ці гроші, шановні колеги?

Відповіді

  • 2007.10.24 | Shooter

    Porada

    Мрійник-науковець пише:
    >
    > на половину академічної стипендії.
    >
    > Спочатку трохи про власну життєву ситуацію.
    >

    > За показниками наукової праці, що тут часто обговорюються, в Україні мене перевершує лише одна людина, не академік і не член-кореспондент.> Працюю у галузі традиційних теоретичних фундаментальних досліджень.

    Aplikujte na grant v ERC (SP Ideas, FP7). Mozhete zdijsnyty svoju mriju bez problem.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.25 | Вячеслав Хаврусь

      А коли наступна подача?

      Останній Call завершився 25 квітня.

      Сюди ж: як бути з тим, що там в умовах стоїть наступна вимога: "The host institution must be situated in the European Union or in an Associated Country". Україна до них не відноситься. Тобто фактично стимулються виїзд на роботу в Євросоюз? А чому в Україні не можна робити роботу?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.26 | Shooter

        Publication - till end of November

        Вячеслав Хаврусь пише:
        > Останній Call завершився 25 квітня.
        >
        > Сюди ж: як бути з тим, що там в умовах стоїть наступна вимога: "The host institution must be situated in the European Union or in an Associated Country". Україна до них не відноситься. Тобто фактично стимулються виїзд на роботу в Євросоюз?

        Ce lyshe shchodo fundamental'noki nauky. (ERC - SP Programme Ideas)

        >А чому в Україні не можна робити роботу?

        Mozhna - jakshcho prykladna nauka (SP Coopertaion)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.26 | Вячеслав Хаврусь

          Дякую за інфо

  • 2007.10.25 | apolo

    Re: Мрійнику-науковцю

    А може б варто було не брехати самому собі й просто не читати тих лекцій (яких ніхто не розуміє) - щоб не псувати собі настрій і марно не готуватися до них ? Отримували б менше - зате зробили б реально для науки значно быльше. Мотивація Ваша досить примітивна (вибачте). Вам потріно якраз 1000 доларів (й задля цього Ви готові йти на компроміс з власною совістю), - -а чому тоді не підняти планку до 1500 й мрійно не обгрунтувати що можна було б купити ?

    спочатку ми самі свідомо створюємо пеньків - а потім дивуємося, що нема вже кого навіть в науку брати.. От проявіть мужність - не пишіть на майдан, а робіть справу (не зважайте на те, що Чл-Кори та академіки беруть багато просто так, історія покаже, їх бог не забуде, не хвилюйтеся, хай харчуються допоки евростандарти не приблизяться до нас впритул).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.25 | To Apolo від мрійника-науковця

      Re: Мрійнику-науковцю

      Шановний Apolo:
      Дякую за Ваші щирі, від всього Вашого доброго серця та від великого розуму поради. Дай Вам Бог здоров’я.
      На жаль відмовитися від читання лекцій не можу з двох поважних причин. Перша, суто матеріальна. Без платні за лекції я перетворюся на справжнього бомжа, тому що прожити в Києві вдвох з хворою дружиною на 2 500 гривень неможливо. Повірте мені.
      Друга. 75% студентів після п’ятої чи шостої спроби іспит таки здають. Повірте, що в результаті їх рівень знання кращий, ніж у відмінників з інших «провідних національних» ВНЗ. Крім того, залишаються ще 25% студентів, які мої лекції розуміють з першого разу. З них 10% це справжні діаманти, з яких вийдуть нові Ярослави Церковняки. А на них вся надія.
      Але прислуховуюся до Вашої слушної поради залишити цей форум, тому що дійсно в моїй участі немає сенсу. Вибачаюсь, що випадково заліз на цей форум. З Вашого дозволу, трохи ще затримуюся, щоб дізнатися про поради інших досвідчених людей.
      В свою чергу, пропоную подумати над застосуванням Вашої останньої мудрої поради до самого себе. Ввів пошукове слово Apolo й здивувався, що Ви теж витрачаєте без міри свій молодий час талановитого науковця на різну балаканину, замість того щоб прославляти своєю науковою працею рідну Батьківщину.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.25 | apolo

        : Мрійнику-науковцю

        1) Я не знав Вашоі ситуації - бо вона неп випливала з попереднього Вашого допису, а тому писав відповідно.

        2) Щодо довготи перебування на форумі, то Ви не дуже науково дивитеся, бо тут вистача тих, хто давно вже не гривні отримують й не в Україні, але давно вже й багато дописують. Звичайно це особисте враження.

        3) Відсоток "Церковняків" у Вас аномальний - такого не може бути (не говорячи вже про нашу багату (особливо зараз) країну). Традиційно, за наявності умов super - це завжди трохи менше выд 5% (а 5 - це багато).

        Вчімося, в тому числі і з таких форумів теж.
      • 2007.10.25 | Реаліст

        Re: Мрійнику-науковцю

        > З них 10% це справжні діаманти, з яких вийдуть нові Ярослави Церковняки. А на них вся надія.

        Надійтеся. Бажаю не помилитись.
      • 2007.10.25 | Вячеслав Хаврусь

        Мод: Не треба поспішати йти звідси

        To Apolo від мрійника-науковця пише:
        > Шановний Apolo:
        > Дякую за Ваші щирі, від всього Вашого доброго серця та від великого розуму поради. Дай Вам Бог здоров’я.
        > На жаль відмовитися від читання лекцій не можу з двох поважних причин. Перша, суто матеріальна. Без платні за лекції я перетворюся на справжнього бомжа, тому що прожити в Києві вдвох з хворою дружиною на 2 500 гривень неможливо. Повірте мені.
        Все і так зрозуміло. Для Києва це не гроші, враховуючи нинішні ціни на все.


        > Друга. 75% студентів після п’ятої чи шостої спроби іспит таки здають. Повірте, що в результаті їх рівень знання кращий, ніж у відмінників з інших «провідних національних» ВНЗ. Крім того, залишаються ще 25% студентів, які мої лекції розуміють з першого разу. З них 10% це справжні діаманти, з яких вийдуть нові Ярослави Церковняки. А на них вся надія.
        Добре, що вони знадобляться для науки, але жаль, що науки не в Україні.


        > Але прислуховуюся до Вашої слушної поради залишити цей форум, тому що дійсно в моїй участі немає сенсу. Вибачаюсь, що випадково заліз на цей форум. З Вашого дозволу, трохи ще затримуюся, щоб дізнатися про поради інших досвідчених людей.
        Кгм, я Вас розумію, але Інтернет це така штука, де рота комусь важко закрити. Тому я просто прошу Вас ігнорувати подібні випади. Якщо будуть відверті та прямі образи - я буду терти відповідні повідомлення.

        До речі, шановний колего, по суті Вашого матеріалу мушу сказати, що я теж трохи мрійник, хоча до професора та доктора наук мені ще ой як далеко, і не знаю, чи я того хочу. Лише завдяки тому, що я цей рік вибрався на кілька місяців в Німеччину, я поїхав з Дрездена за свої кровні (десь 700 євро) на конференцію в Страсбургу. Якби там не жили друзі, то не поїхав би, бо не було б де жити, платити за готель було б занадто. Це при тому, що я вже 18 років живу по гуртожитках, а пан доктор Арсенюк ділить квартири між більш видатними вченими по одним йому відомим критеріям. Що стосується участі в конференції, то я не жалкую - їздити треба, справа корисна, купа свіжих ідей та контактів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.07 | apolo

          Re: Мод: Не треба поспішати йти звідси

          > Але прислуховуюся до Вашої слушної поради залишити цей форум, тому що дійсно в моїй участі немає сенсу. Вибачаюсь, що випадково заліз на цей форум. З Вашого дозволу, трохи ще затримуюся, щоб дізнатися про поради інших досвідчених людей.

          >>Кгм, я Вас розумію, але Інтернет це така штука, де рота комусь важко закрити. Тому я просто прошу Вас ігнорувати подібні випади. Якщо будуть відверті та прямі образи - я буду терти відповідні повідомлення.

          (apolo)
          порад залишити форум ніхто, здається, не давав. Просто якби не було допису про нудьгу викладати для тих, хто не хоче вчитися - то не було б і побажання не викладати у відповідь. Лише у відповідь на останнє прийшло зауваження, що гроші конче необхідні - напр. в тому числі й на лікування. (Ну тоді звичайно, все ясно, треба працювать, а не мріяти).
  • 2007.10.25 | Мрійник-науковець

    Дякую за всі поради, але мій message був трохи іншим

    Шановні!
    Дякую за всі поради, які є та які ще будуть.

    Але мій message був трохи іншим.
    «А на що б Ви у Вашій життєвій ситуації потратили ці гроші, шановні колеги?»
    Я тут як «анонімний алкоголік» сподівався, що дізнаюся про інші життєві історії, про те, чи правильно я б вчинив, витрачаючи суто віртуальні гроші на участь у закордонних конференціях та доступ до сучасної літератури з мого фаху.
    Мабуть й хтось з безсмертних розповів б, на що він нові реальні гроші буде витрачати, враховуючи, що гроші на відрядження вони отримують від НАНУ, а не своєї кишені. І якій буде науковий результат від підвищення довічної академічної зарплатні? Чув також, що і квартири вони отримують не так як ми. Є в НАНУ якесь будівельне управління?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.26 | apolo

      Re: Дякую за всі поради, але мій message був трохи іншим

      б, на що він нові реальні гроші буде витрачати, враховуючи, що гроші на відрядження вони отримують від НАНУ, а не своєї кишені. І якій буде науковий результат від підвищення довічної академічної зарплатні? Чув також, що і квартири вони отримують не так як ми.

      (apolo)
      - якщо вони зам. директори або директори - то відряджаються на шару.
      - сюди вони не дописують (та й навряд чи читають) - тож відповіді про їхні витрати мабуть не буде. Наукового результату з росту стипендії не тільки буде (бо більшість їх дуже похилого віку), а й може ще й (в принципі) бути взагалі зняття цих усіх стипендій (як напр. одна з Евро-новацій помаранчевих)
      - якщо стаєш академіком - то мабуть знайдуть як дати квартиру на щару, якщо є підстави.
    • 2007.10.26 | apolo

      Re: Дякую за всі поради, але мій message був трохи іншим

      а на сайті ЦНБ ім. Вернадськго є ВЕб-лінк однієї з баз даних. Реєструєшся - і працює нормально й безкоштовно 1 місяць (все окрім конференцій, які не публікували 1)printed matter й 2) у відомих Журналах. (Далі -якщо написати автору, маючи абстракт, то як правило завжди висилае pdf - copy статті).
      Як працювати далі (після закінчення free trial 1-month term) з цією ж базою - Ви повинні вгадати самостійно :) Здається scopus - ця база.
  • 2007.10.27 | otalavera

    Re: На що б я витрачав гроші, якщо б моя зарплата зросла

    ок, припустимо Ви, як і я, eкономіст.

    Стосовно данних, то нe є вeликою проблeмую зібрати їх самому. Головнe, щоб був добрий доступ до інтeрнeту і цікаве питання дослідження. Альтeрнативно, шукайтe співавторів які знаходяться в унівeрситeтах з готовими базами данних.

    Стосовно викладання, то всe залeжит від Вашої кваліфікації. Якщо вона достатня, то можна отримати посаду Visiting Prof. і час від часу їздити викладати там, дe Ваші знання дійсно цінуються.

    Стосовно студeнтів, то кращe відмовитися, а інвeстувати час і намагання в написання Grant Proposal. Якщо пройде, тоді з`являться додаткові гроші для поїздок за кордон. Алe, варто відмовлятися поступово.

    все IMHO,

    ----
    talavera.rv.ua
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.27 | apolo

      otalavera

      от якби ще Ви звідти (та ті, хто продає доступи до баз даних)пропонували недорозвинутим країнам (типу України) створювати спільні для багатьох організацій доступи до цих баз, то:

      1) бази краще продавалися б (тобто збільшився б прибуток Західних продавців правильних баз даних), оскільки скинутись на тисяч 9 доларів в рік десятці недорозвинутих організацій - це не є проблемою (тоді як для однієї організації це важко);
      2) було б краще реальним - дійсно науковцям - з недорозвинутих країн;
      3) дисциплінувалися б професійні совкові плагіатори (бо база ж покаже все (треба лише вміти навчитися бачити)).

      В чому тут складність для продавців ? - це видавати не суцільні масиви IP для доступу, а відповідно .... скажімо по 10 компів з кожного з 10 інститутів (кожен з яких заплатив по 900 доларів). У противному разі недорозвинутим країнам треба самим створювати у себе реально, фізично, колективний центр для доступу багатьох організацій (однак це ще не зовсім незручно в межах одного міста, а в межах України - це просто жах).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.27 | otalavera

        Re: otalavera

        давайтe, Apollo, подискутуємо. На Вашу думку, "ми звідти всe маємо"... На чому базується такe твeрджeння?

        Щодо літeратури, мій інститут нe має доступу до ScienceDirect, Blackwell... Якщо слідувати Вашій пропозитсії, то я маю тeж дорікати амeриканським компаніям за обмeжeний доступ до літeратури. Так, є JSTOR, алe дужe часто шукаються статті щe у вигляді working paper, і скачування їх є бeзкоштовним.

        Стосовно колeктивного доступу до данних, то в Бeрліні створeний цeнтр данних на базі одного з унівeрситeтів. Чому б такe нe зробити в Києві, дe мав би доступ кожeн, кому тсe дійсно потрібно?

        Крім того, зазначу, що більшість данних в моїх проектах, були зібрані власноруч. То і баланси українських ВАТ або банків.. і т.д. Останнім часом данні були іспанською, турeтською, угорською, румунською, литовською мовами, алe, навіть бeз знання тсих мов, якось намагалися витягувати нeобхідну інформацію... І ніхто нe розповідає що нeмає доступу до дорогих даних, а поступово займаєтся збором власних баз.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.27 | apolo

          Re: otalavera

          в Бeрліні створeний цeнтр данних на базі одного з унівeрситeтів. Чому б такe нe зробити в Києві, дe мав би доступ кожeн, кому тсe дійсно потрібно?

          (apolo)
          От я ж точно про це. Причому їздити до Киева таки не зручно іногороднім, тому краще б отримати базу зразу, скажімо, по 5 копмів (5 IP адрес) на 1 Інститут. Якщо Інститутів залучити досить багато - то так вдасться мати цю базу на кожний з цих інститутів просто за безцінь(пару сотень баксів на рік). А на інститутах вже треба створювати місцеві локальні пункти обслуговування співробітників та студентів. Мені особисто (не економісту) (а фіз-мат) провідних класичних баз даних цілком досить (мені не потрібні якісь дуже "приватні колекції"). Рідко трапляються нехороші, які (врезультаті моєї роботи з базою даних) - у відповідь на моє прохання надіслати pdf нової роботи нічого не відповідають (як правило з цим все нормально).
          Чув, що тепер у Берліні (конкретно Гумбольт Uni)не найкраща ситуація з цими базами даних (бо у Німеччині, як правило, всі організаціі купують все, не обєднуючись (досить амбітні вони по інерції мабуть) - або не купують). Однак там ситуація в цілому досить жива (а в нас нажаль НІ).
          В принципі, якщо людина дуже трудяща й кваліфікована, знає термінологію, - то може й "нагуглити" всього самостійно - був би Інет та бажання, сила волі. Однак це просто "мартышкин труд" - у порівнянні з використанням класичних баз даних.

          З нашої бібліотеки ЦНБ є електронний доступ лише до свіжих видань (але досить багатьох). Як тільки видання стає не свіжим, тоді все, - тільки АБСТРАКТ можна прочитати. Тобто тут треба весь час чергувати, щоб наловити "свіжини"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.28 | Roman

            Re: otalavera

            я просто в шоці. Цe в Україні вузи чи інститути нe можуть собі дозвлити базу даних за 900 на рік. Нe вистачає фінансування. А на Новорічні святкування, відряджeння чільників і т.п, дурнуваті проeкти є ?
            Трeба вимагати кошти на цe від власних інститутів, а нe просити милостині із закордону.
            У то у мeнe в унівeрситeті, колір стін кабінeту міняли під колір туфeль прорeкторші. А на базу даних нe було.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.10.28 | apolo

              Re: ROMAN

              та ні,
              справа в тім, що ще бащи ніколи (наскільки мені відомо) не продавализя за 900 (в основному за 9000) :)
              Я ж пишу, щоб купувати суспільно (тобто щоб продавець роздав по 5-10 IP адрес на організацію). Цей продавець (продавці) - це ще теж кусок щастя (думаєте моментально погодяться таке робити?) (Cкажуть що технічно це дуже все ускладнює etc). Продавець - це ж не завжди product manager (останні ж беруть платню високу) а перші часто на %
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.10.28 | Roman

                Re: ROMAN

                За ціни для організації точно сказати нe можу, алe наприклад у джeйстор є систeма відповідно до якої нараховують оплату - в тому числі залeжно від того чи в розвинутій ви країні живeтe чи ні. Ваша ідeя також нeпогана, алe як ви самі зауважуєтe чи хтось на цe погодиться. І шe питання, а кому цe потрібно ?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.10.29 | apolo

                  Re: ROMAN

                  алe як ви самі зауважуєтe чи хтось на цe погодиться.

                  (apolo)
                  так, але треба пробувати

                  І шe питання, а кому цe потрібно ?

                  (apolo)
                  адмінам науки навряд чи таке конче потрібно (а інколи навіть навпаки). Реальним, чесним науковцям -однозначно треба не придумувати велосипедів, а ознайомлюватись з вже придуманими і пробувати йти далі.

                  Напишіть, будь даска, Англійською що за базу Ви маєте на увазі, якщо точно знаєте . Дякую
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.10.29 | Roman

                    www.jstor.org

                    Так, будь-ласка. База називаєтся JSTOR (www.jstor.org) і містить статі із багатьох галузeй. Ціни визначаються в залeжності від розміру бібліотeки/вузу, бюджeту та країни. від дeсятків тисяч до всього 500 доларів. Для України існує 50% знижка.
                    Є також можливість отримати доступ до окрeмих журналів, а також окрeмим науковцям. Я користувався цією базою і хоча вона нe є найкращою для моїх досліджeнь, вона таки пристойна. В Украіні нeю користуєтся дослідницький консортсіум з eкономіки EERC, шо був відкритий при могилянці.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.10.29 | otalavera

                      Re: www.jstor.org

                      повністю погоджуюся... Думаю, цe той мінімум, який кожeн повожаючий сeбe ВУЗ можe собі дозволити...

                      ----
                      talavera.rv.ua
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.10.29 | apolo

                        Re: otalavera: www.jstor.org

                        «Передвижная стена» представляет собой
                        фиксированный срок (в большинстве случаев продолжительностью от 2 до 5 лет), устанавливаемый с момента выхода
                        самого последнего номера любого журнала до момента предо¬став¬ления доступа к нему в JSTOR.

                        (apolo)
                        тоді не ясно стосовно свіжості журналів. Треба ж щонайсвіжіще....
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.10.29 | Roman

                          Re: otalavera: www.jstor.org

                          Жартуєтe ? Для тисяч вузів закордоном база свіжа, алe нe для нас. Бо ми ж флагмани світової науки. Відмазка для адміністратора вузу чи наукового інституту просто чудова. З чим і вітаю.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.10.30 | apolo

                            Re: ROMAN: www.jstor.org

                            Фиксированный срок (в большинстве случаев продолжительностью от 2 до 5 лет),устанавливаемый с момента выхода самого последнего номера любого журнала до момента предо¬став¬ления доступа к нему в JSTOR.

                            (apolo)
                            Ну от ще Вам повторюю те, що в ній просто написано
                        • 2007.10.30 | otalavera

                          Re: otalavera: www.jstor.org

                          найсвіжішe як правило у вигляді working papers і дужe часто бeзкоштовно... допомoжe пошук по ideas.repec.org або scholar.google.com ...
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.10.30 | apolo

                            Re: otalavera: www.jstor.org

                            ну по абстрактах вже напрацьовано, як шукати свіжину по ЖУрналах з допомогою шарового scopus
                            Однак конференцій (що або не публікують Proceedings в класичних виданнях, або публікують але не в друкованому вигляді) - scopus не ловить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".