МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

my first time :)

10/25/2007 | apolo
Згадав власне враження після закінчення процедури захисту в Спец. Раді:
величезне здивування стосовно того часу, який дається для того, щоб дооформити якийсь висновок Спец. Ради, ще щось незначне, та завезти все в ВАК та в БНТІ + віддати щось на зберігання в Спец. Раду.
(Через багато років почув, що один пан так цілий рік тягнув після самого захисту докторської у Спец. Раді).

Уявіть собі, що можна зробити з самою дисертацією (текст якої вже повністю до захисту перечитаний та затверджений рецензентами та опонентами). Крім того, у Вас на руках ще й аудіозапис Вашої доповіді, з якої ви робите стенограму. От знову таки уявіть собі, що можна з ним зробити.

Відповідаю: дисертацію можна показувати рецензентам та опонентам одну, а віддавати вже назавжди на зберігання - досить в іншому вигляді. Таким чином можна на захисті орально не показати плагіату (чи фальшування), а відвезти вже документи, що свідчать про те, що Ви свідомо (з усіма посиланнями) перезахищаєте чиїсь результати.

Якщо рецензети й опоненти свої (або погано знають вузьку (як завжди) літературу з даної проблематики) - то можна досить непогано проскочити.
Єдина проблема - це автореферат, що розсилається перед захистом. Однак, за браком місця та з традиційних причин стислості, з допомогою аморфних фраз типу "було отримано" можна легко поставити у відповідність попередньо розісланий автореферат та поновлені після захисту в Раді дисертацію та аудіозапис (стенограму).

Мені здається, що таких затягувачів легко бачити. Наприклад тепер на сайті ЦНБ ім. Вернадського в електронному каталозі, при введенні певного прізвища йде увесь перелік тем авторефератів та дисертацій (що відповідають цьому прізвищу) з датами їх отримання. Єдина тут маленька незручність - це те, що автореферат же обовязково українською, а от дисертація може бути й російською (а тому деякі прізвища для пошуку дисертацій відповідно зміняться й порівнювати буде дещо незручно). Однак в принципі можливо. Ну і звичайно на електронному каталозі ЦНБ ім. Вернадського все ж тільки з середини 90-х років.

Відповіді

  • 2007.10.27 | apolo

    Re: my first time :)

    в електронному каталозі, при введенні певного прізвища йде увесь перелік тем авторефератів та дисертацій (що відповідають цьому прізвищу) з датами їх отримання.

    (apolo)
    вибачаюсь, дати (а тобто відстань у часі між отриманням автореферата та самоі дисертації можна "бачити" не безпосередньо а опосередковано.
    Тобто по номеру реэстрації. Ну і (для наукових організацій Києва це точно - та думаю і для України також (але не впевнений)) очевидні просто наявності "таранок". Пояснюю : поодинокий (без дисертації)автореферат означає, що або захисту не відбулося, або негативний результат голосування, або дисертацію завернув ВАК (тут причин може бути також досить багато). Але якщо "таранка" досить пристойного віку (видно по року анонсованого в авторефераті захисту) - то це означа, що такий кандидат (або доктор) не відбувся.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".