МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто має очолювати Українське міністерство освіти та науки.

11/26/2007 | Чорноморець
Зараз, коли обговорюється питання нової, сподіваюсь де6мократичної коаліції, в коментарях політичних аналітиків та спікерів партій можна почути пропозиції щодо розподілу тих чи інших посад та людей які відповдно можуть їх зайняти.
Але майже ніколи не фігурують имена людей які мають рухати вперед нашу освіту та науку.
Давайте подумаемо, "помоделюємо", та врешті-решт самі відповімо на питання "Кого не вистачає українській науці біля керма, аби не потонути і виконати покладенні часом завдання".

Відповіді

  • 2007.11.26 | Георгій

    А які задачі цього міністeрства?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.26 | Чорноморець

      Re: А які задачі цього міністeрства?

      Наголовніше завдання: створення на "наукового фундаменту" для суспільних перетворень,в різних сферах.
      Життя це рух, тому більше шансів досягти успіху як на особистому равні, так і на колективному та державному мають ті хто вміє найкраще за інших адекватно реагувати на отчуюче середовище та відповдно впливати на нього.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.26 | Сергій Вакуленко

      Ускладнювати життя освітянам.

  • 2007.11.27 | apolo

    Re: Хто має очолювати Українське міністерство освіти та науки.

    Я не читав минулих дописів на цю тему. Просто звертаю Вашу увагу, що Мін. Освіти та Науки практично ніякого відношення не має до науки академічної (от про відношення до Університетської науки - не знаю нічого).

    а звідси й випливає, що таке Міністерство - аморфне просто за означенням. Треба мати Мін.Освіти - однозначно, ну я академію ж ми маємо, то для чого нам ще одні чиновники (є ж Президія, Управління Справами).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.27 | теж_вчоний

      Re: Хто має очолювати Українське міністерство освіти та науки.

      apolo пише:

      "(...)ну я академію ж ми маємо, то для чого нам ще одні чиновники (є ж Президія, Управління Справами)."

      Так і було за совітів, але СРСР був тоталітарною державою і міг не зважати на закони.

      А за демократії незрозуміло, чому група приватних осіб (т. зв. "Академіки") привласнила собі суспільні фонди і безконтрольно жирує на них впродовж десятиліть? Де тендер? Я, наприклад, не проти був би запропонувати свої послуги на посаді президента Академії, бо на відміну від Патона маю університетську освіту, а він лише інженерну.

      Насправді, нинішня ситуація з організацією науки є справою для прокуратури, бо за формальними ознаками підпадає під розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах.

      Я не правник, тож кваліфікацію злочину може й не вгадав, але те, що кошти на науку віддаються безальтернативно громадській організації, котра об"явила себе зосередженням видатних вчених без найменших на те підстав і доказів є несумісною з правовою державою і практикою демократичних країн.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.27 | apolo

        Re: теж _вчоному

        Ну от Ви б писали краще те, що хоч трохи реально вигляда.

        Я пишу, що такий монмстр, як МінОсвіти й НАуки не є потрібним взагалі, а однозначно треба мати МінОсвіти. От хоча б таке зробили (!!це ж реально) - був би вже "+"

        А реформування суто академічної науки - то вже абсолютно окреме питання. Його треба вирішувати, згоден. Й нвіть ак. Патон (я майже певен цього) згоден також з цим (бачить що нема перспектив так далі сидіти-нема перспектив якщо вже не для нього, то тоді принаймні навіть для його родичів-науковців).
      • 2007.11.27 | Torr

        справа для прокуратури?

        теж_вчоний пише:

        > Так і було за совітів, але СРСР був тоталітарною державою і міг не зважати на закони.
        >
        А хто зараз "зважатє на закони"?

        > А за демократії незрозуміло, чому група приватних осіб (т. зв. "Академіки") привласнила собі суспільні фонди і безконтрольно жирує на них впродовж десятиліть? Де тендер? Я, наприклад, не проти був би запропонувати свої послуги на посаді президента Академії, бо на відміну від Патона маю університетську освіту, а він лише інженерну.
        >
        От якби ви міст через Дніпро збудували, то тоді так - могли б зазіхати на крісло президента Академії. :)

        > Насправді, нинішня ситуація з організацією науки є справою для прокуратури, бо за формальними ознаками підпадає під розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах.
        >
        Та хіба оті жалюгідні ~0.7% (?) - це "особливо великі розміри"? :)

        > Я не правник, тож кваліфікацію злочину може й не вгадав, але те, що кошти на науку віддаються безальтернативно громадській організації, котра об"явила себе зосередженням видатних вчених без найменших на те підстав і доказів є несумісною з правовою державою і практикою демократичних країн.

        Якщо визнавати це злочином, то треба зясувати хто є організатором, виконавцем, співучастником і т.д. Чи по вашему "розкрадання бюджетних коштів" можна повісити тільки на академіків, а хто нижче - то святі? Та за формальними ознаками треба сажать всіх крім прибиральниць!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.27 | теж_вчоний

          Re: справа для прокуратури?

          Torr пише:
          > теж_вчоний пише:
          >
          > > Так і було за совітів, але СРСР був тоталітарною державою і міг не зважати на закони.
          > >
          > А хто зараз "зважатє на закони"?

          Я ж і кажу: існування Академії у її совковому вигляді є можливим виключно "завдяки" беззаконню, що панує в Україні.

          >
          > > А за демократії незрозуміло, чому група приватних осіб (т. зв. "Академіки") привласнила собі суспільні фонди і безконтрольно жирує на них впродовж десятиліть? Де тендер? Я, наприклад, не проти був би запропонувати свої послуги на посаді президента Академії, бо на відміну від Патона маю університетську освіту, а він лише інженерну.
          > >
          > От якби ви міст через Дніпро збудували, то тоді так - могли б зазіхати на крісло президента Академії. :)

          Та хіба ж то він той міст збудував?

          Я багато років працюю в Академії і ніхто не зміг мені відповісти на запитання: "Що корисного у своєму житті зробив Патон, окрім того, що очолював та організовував усілякі бюрократичні структури?"

          >
          > > Насправді, нинішня ситуація з організацією науки є справою для прокуратури, бо за формальними ознаками підпадає під розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах.
          > >
          > Та хіба оті жалюгідні ~0.7% (?) - це "особливо великі розміри"? :)
          >

          Це близько мільярда доларів (_на рік!_), якщо не помиляюсь. Я людина скромна, тож задовільнився би розподіленням і такої незначної суми.

          > > Я не правник, тож кваліфікацію злочину може й не вгадав, але те, що кошти на науку віддаються безальтернативно громадській організації, котра об"явила себе зосередженням видатних вчених без найменших на те підстав і доказів є несумісною з правовою державою і практикою демократичних країн.
          >
          > Якщо визнавати це злочином, то треба зясувати хто є організатором, виконавцем, співучастником і т.д. Чи по вашему "розкрадання бюджетних коштів" можна повісити тільки на академіків, а хто нижче - то святі? Та за формальними ознаками треба сажать всіх крім прибиральниць!

          Не заперечую. Більше того, певен, що з вищезгаданого мільярда можна було підкупити не тільки чималенько тих, хто нижче, а і двійко-трійко тих, що вище.

          Узагальнюючи скажу, що, НМД, відмічена на цьому форумі стійкість Академії до реформування пояснюється головно тим, що нинішня організація науки дозволяє "розпилювати" чималеньку частку державних коштів на майже законних підставах.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.28 | apolo

            Re: справа для прокуратури?

            >стійкість Академії до реформування пояснюється головно тим, що

            (apolo)
            1) Ще ніхто нічого не реформував взагалі.

            > нинішня організація науки дозволяє "розпилювати" чималеньку частку державних коштів на майже законних підставах.

            (apolo)
            > основи для цього створені ще з сивої давнини, однак у ті часи той, хто не мав значного доступу до "корита", теж дуже непогано заробляв(скажімо Сталінські 500 професорських рублів (коли 100 вже були дуже пристойною зарплатою) означали просто страшенні регулярні гроші)). Зараз же - просто реально дуже поглибилося розшарування й зявилися форуми (замість балачок на кухні в епоху Сталіна та застою).
  • 2007.11.28 | Чорноморець

    І все таки цікаво було б почути імена...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.28 | Чорноморець

      Про закони.

      Під час обговорення ми торкнулися вже заїзженної, але все ще актуальної для українського суспільства теми - законодавчого регулювання діяльності.
      Відсутність чіткої регламентації функцій та обов'язків призводить, в українському варіанті, до стану коли "царь і Бог" - це директор прідприємства, голова профспілки і т.под.
      В українській науці це призвело, наприклад, до заробляння коштів П.Толочком (екс-бютівцем, доречі)на дозволах будувати в місцях, що є історичними пам'ятками.
    • 2007.11.28 | Гeоргій

      Я б номінував бeзпартійного з Заходу, напр. проф.О.Вeрхратського

      ... з Вeликої Британії (ун-т Манчeстeра). Він український громадянин, молодий (щe нeма 50), має прeкрасний послужний список у фундамeнтальній науці, чудову загальну освіту, eрудицію, культуру, прeкрасні ділові якості. Він абсолютно нe "совок" і нe "партюк"-політикан. Думаю, він би справився з організацією української освіти і науки на 200%. Ceрйозно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.28 | Iryna_

        "та хто ж йому дасть!" (с)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.28 | Чорноморець

          Мають бути суспільні сили які можуть підтримати

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.28 | Георгій

            А я хіба нe суспільна сила?

            Чи я і тисячі таких, як я, науковців та освітян, які працюють на Заході - зовсім викинуті за борт? Ми нe суспільна сила України?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.28 | Torr

              Ще й яка!

              Але усвідомити це не можемо ... мабуть тому що несвідомі. :(
            • 2007.11.28 | Чорноморець

              Re: А я хіба нe суспільна сила?

              Згоден - Сила.
              Але Вам Георгій, та іншим людям які оказалися в подібних ситуаціях потрібна підтримка, аби ви смогли потім надавати ту ж саму підтримку зі свого боку.
              В цьому бачу ключову роль держави, як за марксизмом (все ж таки вирішальними є внутрішні причини розвитку).
            • 2007.11.28 | теж_вчоний

              Re: А я хіба нe суспільна сила?

              Перепрошую, а де Ви здобували освіту і захищалися?

              Якщо на Заході, то Ваші дипломи (хоч би вони були з Гарварду чи Прінстону) не визнаються українською державою. Так само, як і викладацька чи дослідницька робота за кордоном не вважається науковою діяльністю.

              Тож людина без вищої освіти та ще й без досвіду наукової чи викладацької роботи - яке значення Ваша думка може мати для української бюрократії? Думаєте, наші бюрократи надто тупі? Але ось в іншій гілці український науковець відповів мені, що йому начхати на думку Нью-Йоркського професора, бо в цього науковця виникли сумніви щодо того, чи все в порядку із дипломами у того американця. Тож чого очікувати від українського бюрократа, коли в українського професора (у якого цей бюрократ вчився) усе, що важить в науці, - це виключно лички.

              Тож і "Маємо те, що маємо" - як сказав з іншого приводу один бюрократ.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.28 | Георгій

                Я і всі ті, кого я мав на увазі...

                ... мають нe західні дипломи, а наші рідні.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.28 | Чорноморець

                  Про дипломи

                  Вага дипломів в Україні, це питання.
                  Важко сказати, чи ціннуються українськи дипломи в самій Україні, не кажучи вже про те, щоб наших дипломованних фахівців поважали за кордоном.
          • 2007.11.28 | Iryna_

            Re: Мають бути суспільні сили які можуть підтримати

            крім власне сил, має бути ще механізм їхньої підтримки

            зараз академікам, що вибирають президента, нема ніякого діла до того, що думають чи кого підтримують наукові співробітники, інакше не було б абсолютно абсурдних виборів типу Азарова членкора чи Литвина віце-президента.
        • 2007.11.28 | Георгій

          Так, я знаю, старички пручатимуться

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.29 | apolo

            Re: Так, я знаю, старички пручатимуться

            Не тільки пручатимуться... Їм потрібен просто прогнозований БОСС (це якраз по-перше тому, що вони старички). А крім того, вони гратимуть в політику - щось виторговуватимуть по-совковому... А що Верхатський запропонує - реформи ? Та вони просто скажуть, що він невдаха там (у його сенсі й відчуває це) й тому не бажає там залишатися, а тому й проситься сюди на щось хороше (причому, багато з них так реально й думатимуть, запевняю Вас).

            Стосовно повернень сюди прекрасних викладачів та науковців з ЗАходу я однозначно певен того, що їм усім не вистача просто бажання (просто на 300 баксів стартувати якось мілкувато, та й іммунітет до совка притупився за роки життя таки в нормальних країнах (що там говорити)). А запрошувати тут особливо ніхто не збирається, хіба що покажете зелененьку паперинку, або пообіцяєте проектним чином віддячити... От тоді - можливі варіанти. Таке життя тут.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.29 | Torr

              Re: Так, я знаю, старички пручатимуться

              apolo пише:
              > Не тільки пручатимуться... Їм потрібен просто прогнозований БОСС (це якраз по-перше тому, що вони старички). А крім того, вони гратимуть в політику - щось виторговуватимуть по-совковому... А що Верхатський запропонує - реформи ? Та вони просто скажуть, що він невдаха там (у його сенсі й відчуває це) й тому не бажає там залишатися, а тому й проситься сюди на щось хороше (причому, багато з них так реально й думатимуть, запевняю Вас).
              >
              > Стосовно повернень сюди прекрасних викладачів та науковців з ЗАходу я однозначно певен того, що їм усім не вистача просто бажання (просто на 300 баксів стартувати якось мілкувато, та й іммунітет до совка притупився за роки життя таки в нормальних країнах (що там говорити)). А запрошувати тут особливо ніхто не збирається, хіба що покажете зелененьку паперинку, або пообіцяєте проектним чином віддячити... От тоді - можливі варіанти. Таке життя тут.

              Шо, apolo, не спиться і вирішили поскаржитись на життя? То це не допоможе. Треба більше оптимізму і працювать,працювать, працювать...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.29 | apolo

                Re: Torr

                а у яку ціну там у Вас АБСОЛЮТ (я щось часто сумніваюся, що тут в нас оригінальні Ваші продукти продають). Чи не Польша знову посередником підпрацьовуе ? ТАМ ЗАРАЗ (У ВАС :) ) ПРОСТО БАГАТЬОХ ВЗАГАЛІ НЕМА В ОФІСАХ - АЖ ДО НОВОГО РОКУ, АБСОЛЮТ ТЕСТУЮТЬ ПО-ТРОХУ.
  • 2007.11.29 | Сергій Вакуленко

    Оце десь із півгодини тому

    на 5-му каналі показали ймовірний склад уряду. Названо прізвище Брюховецького.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.29 | Георгій

      Цe можe і нe найгірший варіант?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.29 | apolo

        Re: Цe можe і нe найгірший варіант?

        а я взагалі не вребаюсь - чому коаліція не зможе бути довговічною.. Уявімо собі, що буде закон про неможливість міграцій між фракціями (імперативний мандат). Тоді, якщо ще й могти вчасно поповнювати депутатами з партій у випадку хвороб та інших тимчасових випадків-то перевага в пару голосів-теоретично-повинна утримуватися дуже довго. Може хто підкаже? Що правда - закон про імперативний мандат не враховує хвороб та інших "тимчасових відсутностей" - значить треба і його буде правити.
        :)
      • 2007.11.29 | Сергій Вакуленко

        Принаймні, немає підстав передбачати наперед

        щось прикре. А от чи змінить він щось на краще (звісно, якщо стане міністром), — покаже час.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.29 | Iryna_

          Re: Принаймні, немає підстав передбачати наперед

          ходили чутки про повернення Кременя (як кращого друга Балоги)
          ото точно був би гаплик освіті
    • 2007.11.29 | Torr

      Who is Брюховецький?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.29 | apolo

        Re: Who is Брюховецький?

        Могилянець. Був ректором до недавнього часу. А за фахом - гуманітарій, здаеться.
      • 2007.11.29 | Георгій

        Літeратурознавeць, один із засновників Руху, eкс-прeз. НАУКМA

        Тeпeрeшня Могилянка - в дужe вeликій мірі його "дитина."
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.29 | Чорноморець

          Брюховецького в гетьмани

          Я особисто дуже симпатизував завжди єкс- президенту НАУКМА.
          Але мені не зрозуміло навіщо Він зараз погодився очолювати Ахметівський культурний фонд.Позицію найбагатшого українця в питанні українства мабуть найкраще характеризує газета "Сегодня".
          Правда можливо єкс- президент її просто не читає?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.30 | Iryna_

            Re: Брюховецького в гетьмани

            є багато людей з точкою зору "добро потрібно робити з зла, бо більше його нема з чого робити", Уоррен, Вся королівська рать.

            але все ж....
        • 2007.11.30 | Torr

          А він часом не фізикожер?

          Це я от прочитав статтю ЛИТОВЧЕНКО-СТРІХА і раджу - з цими гуманітаріями треба обережно, бо з'їдять не зважаючи на європейські принципи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.30 | Iryna_

            Re: А він часом не фізикожер?

            а хто його знає..
            хоча природничі науки в Могилянці ніякі, але він наприкінці щось там декларував про розвиток.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.30 | Torr

              Re: А він часом не фізикожер?

              Iryna_ пише:
              > а хто його знає..
              > хоча природничі науки в Могилянці ніякі, але він наприкінці щось там декларував про розвиток.
              Угу... порося теж холять, а потім на стіл з яблуком в зубах. ;)
          • 2007.11.30 | sama

            Re: А він часом не фізикожер?--Ні!

            На одній "Свободі слова " бачила його дискусію з Д.Табачником -виглядав як тверезомисляча людина з демократичними принципами.З теперішнього набору претендентів -може найкращий.Правда, в нього мало часу.Тобто починати масштабні реформи йому буде нелегко.
          • 2007.11.30 | apolo

            Re: Torr

            Нашу краіну не фізика визначатиме найближчі багато десятиліть. Якщо щось точне - то може лише математика. Фізика дуже money consuming й одними балачками тут не обійдешся.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.30 | Torr

              Re: to apolo

              apolo пише:
              > Нашу краіну не фізика визначатиме найближчі багато десятиліть. Якщо щось точне - то може лише математика. Фізика дуже money consuming й одними балачками тут не обійдешся.

              Чому "лише математика"?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.30 | apolo

                Re: to apolo

                бо для математики треба мізки, доступ до баз даних, комп'ютери. Це все реально (оскільки навіть найпотіжніші компи взагалі робляться доступними через ftp (якщо домовитися попередньо з закордоном)).
                Можна по-індійськи програмувати й все це розвивати (поруч з математикою).

                Хімічити без добрих приладів, та фізичити - марна трата часу (на загал).

                ГЕо-науки всі потребують добрих приладів, добрих спектроскопів, роздільних здатностей - тобто добрих фізичних підтримок.

                "Біо" -прогресивне все вирвалося вже так, що лише закордоном щось варто робити .. там мікроскопи та й інколи спектроскопи теж добрі потрібні. ( :)може можна просто ботанікою займатися з оптичними микроскопами (не дорогі)- та я й не фах з цих питань).

                Крім того, є шкода просто з занять фізикою, хімією etc... :) Як правило це все призводить до імміграції (тобто виріс тут, вивчився, розібрався в науці й (як тільки став спеціалістом) - move).
      • 2007.11.30 | Expert , a bit

        Re: Who is Брюховецький? -- Treplo!

        Treplo. The former party secretary of the academic institute. "Journalist". Showman. Total scientific zero according to any search machine, including Web of Science. There are no natural science and math in KMA. An active supporter of the stupid idea of joining NASU institute to Ukrainian “universities”. > 60 years old.
        “Friends” and fans of this man: please, try to reject this information without emotions. Only facts!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.30 | Георгій

          OK, here are some facts.

          Expert , a bit пише:
          > Treplo. The former party secretary of the academic institute. "Journalist". Showman. Total scientific zero according to any search machine, including Web of Science. There are no natural science and math in KMA. An active supporter of the stupid idea of joining NASU institute to Ukrainian “universities”. > 60 years old.
          > “Friends” and fans of this man: please, try to reject this information without emotions. Only facts!
          (HP) OK, here are a few facts.

          1. Bryukhovetsky wrote and published about a dozen books. Yes, they aren't indexed by the ISI, you cannot access them from databases using your search engine. But the man worked. I respect that and, even though I am not an expert in the history and theory of literature (my 23-y.o. daughter is), I know what it takes to write and publish a book. I wrote and published only one, and it took me about a year of hard work. Bryukhovetsky thus looks like a ~12 times the worker I am. If he is merely a "treplo," - then, who am I?

          2. Back in 1991 and early 1992, when it was still pretty much the USSR all around (and very much in almost all people's heads as I understand), Bryukhovetsky made an enormous stride to found Mohylyanka, thinking of it as of the first Western-style, Western-oriented liberal arts college. It was his idea, his intellectual "baby," and it worked. He made it happen, all the imperfections nonwithstanding. Thus, the man is not only a worker-scholar, but also a worker-organizer who proved to be able to succeed, and that is a talent of its own merit. Can we call a person who obviously possesses such a talent "treplo?"

          3. In the early and mid- 2000's, the financial situation in Mohylyanka became disastrous. The Ukrainian government made a decision to establish a number of financial priorities in education, and Mohylyanka was not on that list. For the institution to survive, a choice could be made to raise the cost of tuition, the way it's always done in the West. Bryukhovetsky made another choice - to turn Mohylyanka into a research center, so that good people from around the world could be drawn in and bring grant money for research in areas like ecology and environmental science. While this idea is obviously difficult, if not impossible, to implement, - again, I don't see reasons to call the man "treplo" solely on the basis of a controversial decision made in enormously difficult circumstances.
        • 2007.11.30 | Roman

          Re: Who is Брюховецький? -- Treplo!

          It seems to be inappropriate for a "bit expert" :) to judge on someone like Bryukhoveckiy, unless he also created the university from the scratch, made the graduates of the university to be the most wanted on Ukrainian job market. Otherwise, it is quite obvious who is "treplo" in this case.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".