МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Куди і як рухається наша наука

11/29/2007 | a mathematician
"Куди і як рухається наша наука" - відповіді Бориса Патона — президента Національної академії наук України — на запитання кореспондента газети «День» http://www.day.kiev.ua/192241/ Виявляється, наш президент Патон навіть не знає (як і його апарат!, який писав за нього ці відповіді, думаю), як звати єдиного Філдсовського медаліста, математика з України! Доречі, він зміг стати лиш доцентом Харківського нац. університету, як і лиш чл.-кором НАНУ ... . Жахливий сором для України!

Відповіді

  • 2007.11.29 | Torr

    вже не рухається і не дише, лише смердить.

    a mathematician пише:
    > "Куди і як рухається наша наука" - відповіді Бориса Патона — президента Національної академії наук України — на запитання кореспондента газети «День» http://www.day.kiev.ua/192241/ Виявляється, наш президент Патон навіть не знає (як і його апарат!, який писав за нього ці відповіді, думаю), як звати єдиного Філдсовського медаліста, математика з України! Доречі, він зміг стати лиш доцентом Харківського нац. університету, як і лиш чл.-кором НАНУ ... . Жахливий сором для України!

    То був би жахливий сором для Філдсовського медаліста опинитися в компанії отих академіків.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.29 | a mathematician

      Re: вже не рухається і не дише, лише смердить.

      І то правда ...
    • 2007.11.29 | Логік

      І це так звана академічна логика!

      Це ж справжні розсипи неперевершеної академічної думки!
      А таке малесеньке запитання: За якими критеріями обирають до лав безсмертних, якщо взагалі, як випливає з логіки пана Патона, цих клятих критеріїв взагалі не існує?: «говорити про якусь оціночну шкалу не має сенсу».

      Виходячи з іншого твердження -- «часовий інтервал між отриманням результату та його практичним використанням може бути дуже великим» --було б логічним обирати до лав безсмертних років через двадцять після їх відбуття до кращого світу? Але навіщо там 1000 у.е.кожного місяца?

      "— Які критерії й за якою шкалою використовуються для оцінки результатів наукових праць?
      — Частково я вже відповів на ваше запитання. На мій погляд, до критеріїв оцінки тих чи інших наукових результатів слід віднести, передусім, визнання їхньої важливості для розвитку науки й суспільства самим науковим співтовариством, вченими, які працюють у тій самій або суміжних галузях знання. І це визнання може виражатися в таких різних формах і з такими, я б сказав, часовими розбіжностями, що говорити про якусь оціночну шкалу не має сенсу. Тим паче не можна, на мій погляд, абсолютизувати окремі критерії, такі, як індекс цитування авторів наукових статей, імпакт-чинник журналів, де ці статті опубліковані, і т.п.
      Вагомим критерієм, передусім для прикладних результатів, є також їхнє практичне втілення в принципово новій продукції, в технологіях її виробництва, у сфері конкретних товарів і послуг. Хоч і в цьому разі, як свідчить історичний досвід, унаслідок тих чи інших об'єктивних і суб'єктивних причин, часовий інтервал між отриманням результату та його практичним використанням може бути дуже великим».
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.29 | Iryna_

        Re: І це так звана академічна логика!

        знайомі почитали цей шедевр і сказали, що це обмовка за Фрейдом - їм хочеться забути про філдсівського лауреата, бо його наявність порушує їхню структуру світу...
  • 2007.11.30 | Хвізик

    наша наука прискореними темпами прямує до своєї мети -

    глибокої дупи
  • 2007.12.02 | Вопрос

    Нобелей нам не видать как собственных ушей?

    Ну и сколько Нобелевских премий получат украинские ученые, а достойные среди них имеются, в свете 1) информации Гинзбурга и 2) мракобесной позиции нашего главного академика, прикрывающей творческую импотенцию в фундаментальных науках наших академиков от военно-промышленного комплекса СССР и от прихватизированной на 90% украинской промышленности?
    «Тим паче не можна, на мій погляд, абсолютизувати окремі критерії, такі, як індекс цитування авторів наукових статей, ІМПАКТ-ЧИННИК ЖУРНАЛІВ, ДЕ ЦІ СТАТТІ ОПУБЛІКОВАНІ, і т.п.» http://www.day.kiev.ua/192241/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.02 | Iryna_

      Re: Нобелей нам не видать как собственных ушей?

      Звичайно, їх не можна абсолютизувати. Але з факту загальної низької кількості публікацій українських вчених в журналах з високим імпакт-фактором можна зробити цілком очевидні висновки. Якщо цей показник дійсно не годиться як єдиний інструмент оцінки конкретного вченого, це не значить, що він взагалі ні на що не годиться.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".