МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Експертиза корупційних схем при витрачанні бюджетних коштів

01/10/2008 | Мін‘юст на доручення Кабінету Міністрів
http://www.pravda.com.ua/news/2008/1/9/69483.htm

Оніщук почав шукати корупцію в актах Януковича

09.01.2008 16:38___ www.ПРАВДА.com.ua

Мін‘юст має намір проаналізувати акти Кабінету Міністрів, видані з серпня 2006 по грудень 2007 року, на предмет можливих корупційних схем.

Відповідну експертизу Мін‘юст проведе на доручення Кабінету Міністрів, повідомляє прес-служба міністерства.

Предметом експертизи, за словами міністра юстиції Миколи Оніщука, стане виявлення можливих корупційних схем та зловживань під час витрачання бюджетних коштів, відчуження державного майна тощо.

Міністерство юстиції також запрошує до співпраці в цьому напрямку громадські, зокрема правничі та правозахисні організації, що зацікавлені у відповідному реагуванні нового Уряду на такі факти.

Міністр повідомив, що в Мін‘юсті виділено спеціальний номер (т. 8 (044) 271-16-95), на який можна надсилати факсом інформацію про видання актів Кабінетом Міністрів України та іншими державними органами, що містять в собі корупційні схеми під час витрачання бюджетних коштів.

Це також можна зробити за електронними адресами themis@minjust.gov.ua та korz@minjust.gov.ua.

Українська правда

Відповіді

  • 2008.01.12 | igorg

    Бюджет заблоковано так, що робити хоч щось в бюджетній організац

    ії просто неможливо.
    Єдиний порятунок - укласти тотальний договір про обслуговування з комерційною організацією. Відповідно, при цьому сплачується 10-30% додатково, а враховуючи ризики бюджету то й всі 50%.
    Тендеризація взагалі поставила на коліна. Починаючи з 20 тисяч закупок по лоту потрібно проводити тендер. Наприклад, з компютерної техніки до лоту входить вся обчислювальна техніка й комплектуючі. Що це за сума?! Тендер це ще 5-10 тис. грн додатково плюс куча клопоту, паперів, обмежень. Фактично це механізм підсовування певних фірм. Внутрішній механізм тендера такий, що некришованого учасника можна кинути в будь-який момент. Скажімо так, для бюджету, будь-який пересічний чиновник в казначействі є цар і бог.
    Наразі потрібно говорити не про корупцію, а про ефективність роботи бюджетної організації взагалі. Що маємо.
    Наприклад, закуплено обладнання для тиражування документів на 500-800 тис., а витратні матеріали в бюджет на закладено, обгрунтування необхідності в цій техніці нема, нема й контролю за наступним використанням техніки. Отже, ці гроші пішли на вітер. Це вже не кажучи про персонал, який пальцем в носі колупається, але отримує заробітну плату.
    Початок року. 2-3-5 місяців бюджетна організація паралізована. До затвердження бюджету платежів не буде, або це настільки складно, що краще й не починати. Кошти як правило надходять або рахунки проплачуються в останній тиждень року. І тоді доводиться купувати все що є або може знадобитися, або й просто аби лише потратити кошти. Часу на пошуки чи вибір чи роздуми нема, аби встигнути оформити папери.
    Ще біда - жодної попередньої оплати. Як мають розрахуватися між собою дві бюджетні організації? Або небюджетний посередник, або грубе порушення, джентельменські домовленості. Саме такі речі й видають в 90% за тіньові схеми, кримінал і т.п.
    Тобто, система роботи бюджетних організацій сама по собі є найбільшою проблемою.
    В бюджеті легше потратити мільярдні суми ніж купити вкрай необхідну річ за 20-1000 грн. При великих закупівлях практично неможливо передбачити всі деталі, врахувати особливості комплектації й поставок. Тому робота часто через дрібниці зупиняється на тижні й місяці. Збитки сягають десятків й сотень тисяч гривень, але вони не явні не задокументовані. Відповідати за них ніхто не буде, та й відповідального тут не знайдеш.
  • 2008.01.14 | obozrevatel.com

    Андрей Богдан возглавит антикоррупционное направление

    http://obozrevatel.com/news/2008/1/14/210960.htm

    Министерство юстиции инициирует введение антикоррупционной экспертизы законодательства, как отдельного направления экспертизы, которая будет осуществляться Министерством юстиции.

    Как сообщили УНИАН в пресс-службе Минюста, об этом заявил министр юстиции Николай Онищук во время официального представления коллективу Министерства юстиции нового заместителя министра Андрея Богдана, который возглавит антикоррупционное направление деятельности министерства.

    По словам Онищука, Минюст будет анализировать все нормативно-правовые акты, как действующие, так и те, которые будут приниматься в государстве в дальнейшем, с целью выявления причин, порождающих коррупцию. В первую очередь, будут анализироваться акты материального и процессуального права.

    Кроме того, среди задач в антикоррупционной сфере, которыми будет заниматься Минюст, и которые должны быть реализованы уже в течение текущего года, министр юстиции назвал также создание национального антикоррупционного органа. Предусматривается, что представители будущего органа будут делегированы во все органы власти для профилактики и борьбы с коррупцией.

    Вместе с тем, министр юстиции выразил надежду, что Министерство юстиции будет выступать координатором антикоррупционной деятельности в государстве. Онищук отметил, что проблема борьбы с коррупцией является общенациональной и требует объединения усилий всех заинтересованных органов и ветвей власти.

    14 января 18:52


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".