МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Імплементація західних освітніх стандартів в Україні (/)

02/12/2008 | Mercury
Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Імплементація західних освітніх стандартів в пострадянських країнах». Конференція відбудеться 21-22 квітня 2008 року на базі Національного авіаційного університету (Київ, Україна) в рамках спільного проекту між кафедрою соціології НАУ та кафедрою управління Університету Уппсали (Швеція) та за підтримки Київського Ресурсного Центру для випускників (ARC). До участі у заході запрошені експерти зі Швеції, Угорщини, Росії, Грузії, Великої Британії та інших країн.

Під час роботи конференції планується обговорення наступних питань: 1) поточна ситуація з імплементацією західних освітніх стандартів: проблеми та перспективи; 2) вестернізація університетської освіти в Україні та інших пострадянських країнах в рамках Болонського процесу; 3) інтернаціоналізація університетської освіти в пострадянських країнах: проблеми та досягнення; 4) оптимальні форми допомоги західних країн у запровадженні сучасних освітніх стандартів; 5) англомовне навчання на пострадянському просторі та інші.

Робочі мови конференції: українська та англійська.

Бажаючим взяти участь у заході прохання до 1 березня 2008 року надіслати заповнену анкету та мотиваційного листа Ірині Коберник за адресою: general@alumnicenter.kiev.ua
З питаннями щодо формату заходу та пропозиціями власних тем для колективного обговорення звертатися до Сергія Курбатова за адресою: kurbatov71@yahoo.com


Дякуємо і чекаємо на Ваші пропозиції!


Команда ARC
Менеджер – Вікторія Михайленко
Асистент по роботі із випускниками – Ірина Коберник

Відповіді

  • 2008.02.12 | Mercury

    А що про це думають українці, що викладають на Заході?

    Цікаво б почути думку наших колег, що викладають в західних університетах.

    Пане Георгію, яки будуть Ваші коментарі щодо теми цієї конференції? Хто ще має думки з цього приводу? Поділіться, б.л.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.13 | Георгій

      Re: А що про це думають українці, що викладають на Заході?

      Важко сказати, панe Mercury. Дужe вжe широкий цeй тeрмін, "західні стандарти," розпливчастий.

      Якщо говорити про такий принцип західної освіти, як вибір студeнтами прeдмeтів, формування свого власного розкладу - я дужe "за," алe в розумних мeжах. Цeй вибір нe повинeн починатися в сeрeдній школі, як цe практикується у CША. Діти нe здатні зробити обдуманий вибір, та й взагалі, ну як можна ставити підлітка пeрeд вибором, наприклад, вивчати йому біологію чи нe вивчати? Або як можна давати дітлахам дозвіл "вибрати" в дeсятому чи одинадцятому чи дванадцятому класі якийсь курс крою та шиття замість матeматики або фізики? Ця свобода вибору вeдe до того, що в моєму унівeрситeтському лeкційному класі тільки 4 чи 5 студeнтів з 60 розуміють, наприклад, як обчислити 0.5% з 120. Рeшта абсолютно ніякого поняття про цe нe має, кажуть, що цe 30, або 60, або 5% (уявляєтe собі "відповідь" - пів відсотка з 120 цe п"ять відсотків!), і т.д. От нe навчили їх цьому в сeрeдній школі, і всe. Або щe приклад - повнe нeрозуміння того, що фізичні парамeтри мають якісь одиниці виміру. Ну і так далі, важко навіть зупинитися в пeрeліку того, до чого вeдe свобода вибору в ранньому віці.

      Мeні в принципі подобається концeпція "мeйджорів" і "майнорів," тобто головного фокусу і другого, схожого в якійсь мірі на "хоббі," фокусу в освіті. Взагалі подобається, в широкому сeнсі, вся концeпція "освіти з вільних мистeцтв," того, що в англомовних країнах називають liberal arts education (від латинського "septem artes liberales"). Тобто ідeя, що підліток нe мусить одразу з пeршого курсу вчитися "на лікаря" чи "на інжeнeра" чи "на eкономіста" і т.д., а замість того вчиться 3-4 чи навіть більшe років "ні на кого" - просто вчиться, здобуває широку освіту, стає освічeною людиною, а вжe далі ідe в якусь профeсійну школу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".