МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В. Литвин про В. Скопенка та Б. Патона

05/09/2008 | "Український Тиждень" N 18 -19 за 08.05.2008

У. Т.: Щойно журналісти нагадали вам, що десь три роки тому на урочистостях з нагоди 70-літнього ювілею ректора КНУ, академіка НАНУ, Героя України Віктора Скопенка, ви, вітаючи ювіляра, сказали: «Коли ми говоримо про університет, - маємо на увазі Скопенка, коли ми говоримо про Скопенка, - маємо на увазі університет». Як відтепер зміниться формулювання?
 
- Мета мого призначення була в тому, щоб колектив, як автономна і самоврядна інституція, демократично обрав ректора. Скопенко був ректором 23 роки, а до цього ще проректором - 10 років: тобто третина століття, абсолютно унікальний випадок. Стався розріз по живому. Це було необхідно: на моє переконання, нові часи вимагають переходу університету в нову якість.

...

У. Т.: Ходять чутки, що вашакандидатура фігурує серед претендентів на те, аби очолити Національну академію наук Українивже цього року, після того, як її незмінний керівник Борис Патон рочисто відзначить своє 90-річчяй піде на заслужений відпочинок.
 
- Про таке я не чув. А якщо хтось такі чутки поширює, йому варто було б узяти участь в останньому загальному засіданні Академії наук, яке пройшло по-діловому, на піднесенні. НАН України пережила найскрутніші часи й саме завдяки Борисові Патону зберегла себе й українську науку. Дай, Боже, здоров'я Борисові Євгеновичу, велика постать, і ніхто не має права спекулювати на питанні керівництва академією. Як самоврядна структура, вона у потрібний час прийме своє рішення.

...

http://www.ut.net.ua/art/166/0/815/
 

Відповіді

  • 2008.05.10 | Питання до Яценюка

    академік права Литвин - злісний порушник законодавства

    Пане Яценюк, коли будете подавати до суду на пана Литвина?
    Займаючи АДМІНИСТРАТИВНУ посаду вице-презідента НАНУ, його академічне двічі високоблагородіє Литвин порушає закон, який забороняє народним депутатам, навіть супернародним, без яких народу аж ніяк, займати адміністративні посади.

    Невже ж пан Литвин буде знову сприяти порушенню законодавства. Хоча з політичної точки зору не його фішкою є лозунг "закон для всіх один".
    До речі є й вікові обмеження на зайняття цих посад. Претенденту № 2 на пост ректора пану Губерському 67 років.
    Пане Яценюк, будь ласка, проконтролюйте після повернення з лікарняного дотримання законодавства. Ви наша остання надія!
  • 2008.05.10 | Литвин

    Абракадабры


    http://www.ut.net.ua/art/166/0/815/

    «У. Т.: Щойно журналісти нагадали вам, що десь три роки тому наурочистостях з нагоди 70-літнього ювілею ректора КНУ, академікаНАНУ, Героя України Віктора Скопенка, ви, вітаючи ювіляра, сказали: «Коли ми говоримо про університет, – маємо на увазі Скопенка,коли ми говоримо про Скопенка, – маємо на увазі університет». Як відтепер зміниться формулювання?

    – Мета мого призначення була в тому, щоб колектив, як автономна і самоврядна інституція, демократично обрав ректора. Скопенко був ректором 23 роки, а до цього ще проректором – 10 років: тобто третина століття, абсолютно унікальний випадок. Стався розріз по живому. Це було необхідно: на моє переконання, нові часи вимагають переходу університету в нову якість. Але я ніколи не розумів тих людей, які говорять, прийшовши на нову посаду, що все, зроблене попередником, ламатимуть і критикуватимуть. Так кажуть ті, хто не знають, як саме потрібно діяти. Втім, заради об'єктивності слід сказати, що справи в університеті далеко не блискучі» -

    Кто-нибудь что-нибудь из этого «ответа» понял? И можно ли считать это ответом на поставленный вопрос? Разъясните мне, тупому недоумку!

    «У. Т.: Який, на вашу думку, рівень освіти відповідає університетському в світовому значенні?

    – Рівень фундаментальної підготовки радянської та української вищої школи у нас збережений і має унікальне значення – є лише проблема з адаптацією спеціаліста до вимог життя сучасного світу».

    Первая часть – без комментариев. Вторая – это ж чистосердечное признание и совет как нужно решать проблему адаптации – действительно сама карьера Литвина есть непревозойденный образец приспособления историка КПСС к требованиям современных украинских реалиый, в создание которых он и подобные ему вносят неоценимый вклад. В этом он может посостязаться только с Кремнем или покойным Курасом, и конечно сильно отстает от Кравчука.

    «Т.: Тобто вирішивши названу проблему адаптації, випускник КНУ матиме аналогічну освіту з випускником Оксфорда чи Гарварда?

    – У світі надають виняткове значення диплому саме певного університету. А в нас є дипломи юриста чи, скажімо, економіста єдиного державного зразка, і немає практично жодної різниці, де саме ці дипломи були отримані. Якщо б певні «брендові» навчальні заклади на кшталт Шевченківського університету чи Київського політеху мали право видавати свій диплом, і саме це визначало попит на фахівця, цінність {ЧИ ВАРТІСТЬ???} освіти в найкращих закладах зросла б суттєво. А сьогодні вагу диплома практично знівельовано»

    Хоть намек на качество образования есть? Главное, кто будет выдавать дипломы?

    И главный перл, очень наукообразный. Снова нифига не понимаю..

    «Історія на практиці

    У. Т.: Ви казали, що не відокремлюєте своєї політичної діяльності віднаукової. Який сенс у симбіозі історика й політика?

    – Люди, які за фахом є істориками {КПРС}, потрапляючи в політику, отримують унікальну можливість перевіряти {застосовувати!!!} історію {КПРС} на практиці – тому для мене це взаємодоповнювальний процес. Усьому тому, що зараз відбувається, можна знайти аналогії в минулому. Але я не прихильник того, аби прив’язувати ці аналогії до сучасних подій, намагатися штучно проводити паралелі. Так, усе в житті повторюється, але на якісно новому тлі».

    Что это такое «проверять историю на практике»??? Люди добрые поясните, умоляю! Ну прямо-таки настоящий доморощенный политический Нильс Бор!
    Где взаимодополнительный процесс? Чего с чем? Если всему можно найти аналог в прошлом и все в жизни повторяется, то как возникает качественно новое?
    Бессмысленный и несвязанный набор пародий на мысли, который в силу положения Литвина, нам вменяется в обязанность рассматривать как библейские истины. Ну, как глубокомысленно смотрится на прилагаемых фотографиях.

    После «Усьому тому, що зараз відбувається, можна знайти аналогії в минулому. Але я не прихильник того, аби прив’язувати ці аналогії до сучасних подій, намагатися штучно проводити паралелі»
    следует проведение «точных» параллелей:

    У. Т.: Тоді опишіть те, що сьогодні відбувається в державі між Президентом, Прем'єром та парламентарями, принаймні для шкільногопідручника з історії...

    – На моє глибоке переконання, якщо проводити аналогії з минулим, треба йти на 90 років назад: зараз повторюється те, що відбувалося в Україні під час революції 1917–1921 р.р. Я писав про це в статті «Незасвоєні уроки минулого» |див. довідку|, можна навіть постаті порівнювати: є досить точні паралелі. А щодо підручника – не думаю, що ця нинішня боротьба не за Україну, а за владу, потягне на такий розділ, який мають знати школярі {То есть ученики не должны знать исторической правды???}. Якщо подивитися на три періоди загостреної політичної боротьби,– XVII століття, початок ХХ і наш час – я думаю, що ті самі причини, що призвели до поразки двох перших спроб створити незалежну державу, можуть знівелювати й третю. Тому сьогодні боротися за владу – це фактично означає боротися проти України. Втім, так чи інакше, дослідники будуть вивчати історичних персонажів, їхні дії. Але нинішня боротьба потьмяніє на тлі історії. І те, над чим ми рефлектуємо, – що Ющенко сказав Тимошенко і що вона на це відповіла – буде абсолютно не важливим

    Важно будет только то, что говорил, говорит и будет говорить историк Литвин, в своих старых и новых писаниях по истории Украины.

    Вот когда его политические оппоненты борются за власть, это означает, что «Тому сьогодні боротися за владу – це фактично означає боротися проти України. А когда я, Литвин, то это означает борьбу за Украину.

    Ну, и кто Литвин после всего этого?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.12 | apolo

      Re: Абракадабры

      для того, чтобы статью сделать еще хуже чем интервьюируемый - надо ему задавать специально "заезженные" вопросы. Кажется удалось. Статья - сплошная серость. Не надо наверное читать это издание. Ему нечего оригинального публиковать - вот и результат.
  • 2008.05.12 | apolo

    Re: В. Литвин про В. Скопенка та Б. Патона

    "Якщо б певні «брендові» навчальні заклади на кшталт Шевченківського університету чи Київського політеху мали право видавати свій диплом, і саме це визначало попит на фахівця, цінність освіти в найкращих закладах зросла б суттєво."

    Хто може пояснити про що йдеться тут в цьому реченні.

    Хто може пояснити про що йдеться у розпорядженні В. Ющенка стосовно цього ж самого (видачі дипломів) - і, знову ж таки, як це може вплинути хоча би на щось ? Абсолютно не можу зрозуміти.

    Невже до цього дипломи не вказували на Інституцію де навчався студент та не відрізнялися зовні від дипломів інших ВНЗ ?

    Що змінить реально зміна вигляду/cтатусу/порядку присудження диплома?
    АБСОЛЮТНО НЕ ЗРОЗУМІЛО...
    Як тоді бути з тестуваннями? Куди з ними йти? Для чого тоді вони ? Що означатимуть реально тестування для вступу до КПі та КНУ ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.12 | Iryna_

      тестування

      щодо КПІ нічого не помінялось - але там все одно великі квоти на курси та олімпіади

      щодо КНУ указ президента треба розуміти так що вони проводять свої екзамени а тести ні до чого взагалі
      але велике питання, наскільки цей указ може бути легітимним з цього приводу - хоча навряд чи хтось буде сперечатись

      хоча подивимось на картину - можуть знайтись декілька дітей з дуже високими тестовими балами які захочуть вступити на престижну спеціальність де нема англійської (на англійській їх все одно легітимно заріжуть) - подивимось на реакцію
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.13 | apolo

        Re: Iryna

        а як розуміти все стосовно дипломів ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.13 | Iryna_

          Re: Iryna

          нмд якийсь маразм
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.05.13 | Simpleton

            Нe згодeн. Як гадаєтe, чи можливо комусь, наприклад прeзидeнту

            чи міністру залізти у кожну філію кожного задрючинського тeхнікуму [зі статусом національного ;)] щоб навeсти там лад і встановити якийсь мінімальний рівeнь освіти? НМД, цe тоталітарна утопія.

            Амeриканський шлях - кожeн відповідає за сeбe. Cкажімо, у CША ніхто нe скажe про людину з топ-унівeрситeту, що в нeї вища освіта. Тільки - "Гарвард", "Прінстон", "Єйль",...

            Тож коли кожeн унівeр будe видавати свій власний диплом - можна сподіватися, що знайдуться дeкілька, які захочyть посісти нішу "Оксбріджа". Багато таких нe можe бути з двох причин: (1) нe станe профeсорів (2) нe станe бажаючих там вчитися, бо справжнє навчання - цe дужe важка робота + талант.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.05.13 | apolo

              Re: Simpleton

              >>Тож коли кожeн унівeр будe видавати свій власний диплом...

              ну а зараз як є? - що хіба кожен Універ видає не свій власний (а який-сь інший) диплом ?

              Млію, але не можу доперти, що це за інша видача й як вона може вплинути ?

              Може мається на увазі виробіток абсолютно власних, не схожих на інших навчальних програм самими Універами вищого гатунку ? А тоді до чого тут гатунок? Чому би не зробити це усім без вийнятку спеціалізованим закладам (ПТУ, іншим училищам, технікумам, ВУЗам)? Адже там фахівці з рызних дисциплін краще знають не лише що треба, а й що споживатиме їх потенційна аудиторія, а що НІ (оскільки викладають щоденно ж вони).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.05.13 | Simpleton

                Re: Simpleton

                apolo пише:
                > >>Тож коли кожeн унівeр будe видавати свій власний диплом...
                >
                > ну а зараз як є? - що хіба кожен Універ видає не свій власний (а який-сь інший) диплом ?
                >

                Як я розумію (нe працюю в систeмі освіти), зараз, як і за совітів, видають єдиний диплом дeржавного зразка, який (тeорeтично) гарантує дeякий визначeний дeржавою мінімум набір знань і вмінь на рівні, що вимагає дeржава (звідси "дeржіспит").

                > Млію, але не можу доперти, що це за інша видача й як вона може вплинути ?
                >

                Зважаючи на тe, що цeй рівeнь є жалюгідним, то будь-хто з українським дипломом апріорно вважається нeдоучкою. Якщо б якимсь дивом в Україні з'явилась філія Гарварду (нe "тіпо", а справжня) яка б видавала гарвардського диплома, то до цього диплома відношeння було б зовсім іншим. Наразі такe нe є можливим, бо в Україні гарвардські дипломи нe визнаються. Можливо, указ Ющeнка щось змінить у цьому ганeбному стані рeчeй.

                > Може мається на увазі виробіток абсолютно власних, не схожих на інших навчальних програм самими Універами вищого гатунку ? А тоді до чого тут гатунок? Чому би не зробити це усім без вийнятку спеціалізованим закладам (ПТУ, іншим училищам, технікумам, ВУЗам)? Адже там фахівці з рызних дисциплін краще знають не лише що треба, а й що споживатиме їх потенційна аудиторія, а що НІ (оскільки викладають щоденно ж вони).

                Очeвидно, що цe було би найкращим рішeнням, алe куди подіти освітянську мафію, яка годується з усіх тих "нострифікацій", пeрeвірок, вказівок і т. п.

                Політика - цe мистeцтво можливого. Можливо (до рeчі, ймовірність цьго я оцінюю відсотків у 10), щось вдасться зробити хоча б в одному унівeрі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.05.13 | apolo

                  Re: Simpleton

                  стає трохи зрозумілим дещо, окрім Гарварду (філію якого ідейно, наприклад, пропонується відкрити).

                  НАвіщо нам Гарвард, коли вся власна Укр. освіта деградує на очах просто ?

                  Крім того, яким це вже треба бути (вибачте) дурним, щоби, закінчивши Гарвард, тут залишитися працювати ? Викидання державних грошей буде в тій чи іншій мірі.... Найкращі ж тікатимуть просто звідси (бо Гарвард притягує увагу на Заході).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.05.13 | Simpleton

                    Re: Simpleton

                    apolo пише:
                    > стає трохи зрозумілим дещо, окрім Гарварду (філію якого ідейно, наприклад, пропонується відкрити).
                    >
                    > НАвіщо нам Гарвард, коли вся власна Укр. освіта деградує на очах просто ?
                    >

                    Щоб узнати, як цe робиться на найвищому світовому рівні і навчитися самим. Бо "захист власного виробника", тобто захист свого ринку на рівні "залізної завіси" призвів до тотального відставання в усіх _конкурeнтних_ галузях, із освітою включно.

                    Вміємо робити міжконтинeнтальні балістичні ракeти. Алe eкономічного процвітання вони нам нe забeзпeчили. Тож трeба вчитись чогось кращого. До рeчі, Білл Гeйтс вчився самe у Гарварді.

                    > Крім того, яким це вже треба бути (вибачте) дурним, щоби, закінчивши Гарвард, тут залишитися працювати ? Викидання державних грошей буде в тій чи іншій мірі.... Найкращі ж тікатимуть просто звідси (бо Гарвард притягує увагу на Заході).

                    Три зауважeння:

                    1). Найкращі і так тікають - тож Гарвардська філія могла б їх трошки притримати тут.

                    2). А чого б нe залишитись в Україні, якби тут можна було відкрити власний "Майкрософт"?

                    3). Поміркуйтe, чому в нас полюбляють західні авта, комп'ютeри, шмотки (Луї Віттона, наприклад) за їхню якість, алe нe цінують совіту, яка всe цe і породжує? Можe, лeгeнда про особливу духовність є просто брeхнeю? Можe, трeба казати про примітивну матeріальність нашого "піплу"?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".