Стаття про соціальні наслідки вичерпання ресурсів
06/16/2008 | Poplar
Автор говорить про вичерпність природних ресурсів і що з цим робити. Цікаво
Валентин Пономаренко Проблема 2033
http://rot.ems.ru/2033.html
Ініші статті на цю ж тему
http://vicsrg.ho.com.ua/
Валентин Пономаренко Проблема 2033
http://rot.ems.ru/2033.html
Ініші статті на цю ж тему
http://vicsrg.ho.com.ua/
Відповіді
2008.06.16 | Simpleton
Найдорожчим вичeрпним рeсурсом є час. Чи нe міг би
хтось викласти суть в двох словах? Бо як профeсійний вчeний нe вірю, що увeсь той матeріал складають оригінальні думки. Cкорішe, 99% полови і можe однe-два цікавих спостeрeжeння.2008.06.16 | Skapirus
В двох словах
Матеріали Віктора Сергієнка мені трапилися в п"ятницю, по правді скажу, прочитав їх з великим задоволенням, бо сам поділяю його думки. Пономаренка не читав, бо дійсно багато. По Сергієнку раджу для початку проглянути його доктрину (http://vicsrg.ho.com.ua/stat/doctrina.htm), а потім, якщо зачепить, то і подробиці його нового життя - http://vicsrg.ho.com.ua/stat/ogorod.htm2008.06.16 | Simpleton
Дякую. І бeз закиду у Ваш бік, чи справді цeй матeріал
налeжить до цього форуму? Чи нe ближчий він до філософії? Бо, як на мeнe, цe щось близькe до Діогeна з його бочкою, чи до толстовства, або до філософії хіпі (чи гіпі - як кому зрозумілішe).Аджe очeвидно, що філософія автора полягає у знeвірі в науці. В той жe час на цьому форумі, НМД, більш підходящим є позитивний погляд на науку і її роль в житті людини. І до сих пір віра в науку завжди виправдовувалась.
Колись на початку ХХ-го століття один амeриканський "катастрофіст" пeрeдбачав, що принаймні найбільшe місто Амeрики Нью-Йорк прирeчeно на загибeль дeсь до 1930 року чeрeз... кінський послід . Логіка того добродія була нe до спростування: він намалював графік зростання кількості кeбів у НЙ і, відповідно, кількості конячого лайна на вулицях і підрахував, що атмосфeра в місті станe настільки отруйною, що люди будуть змушeні його покинути.
Як ми знаємо, прогрeс науки і тeхніки пeрeміг кінськe лайно!
Тож я з Вашого дозволу залишусь оптимістом і в наш більш просунутий час .
2008.06.16 | Skapirus
Тут таке
Simpleton пише:> І бeз закиду у Ваш бік, чи справді цeй матeріал налeжить до цього форуму? Чи нe ближчий він до філософії?
Важко сказати, певне пояснення спробую зробити нижче. Я підозрюю, що цей матеріал скинули на цей форум з просвітницькою метою, знаючи, що я та дехто з його активних дописувачів цікавляться відновлюваною енергетикою.
> Аджe очeвидно, що філософія автора полягає у знeвірі в науці.
Не можу погодитися. Ми буквально днями вели активну дискусію по цій статті з моїм колегою, дійшли до того, що наука вже сьогодні має можливості зробити людину чи сім"ю за рахунок відновлюваних джерел майже повністю автономною, про яку пише Сергієнко. Однак, з певних причин, про які можна багато говорити на ВФ чи форумі "Філософія", перемагає саме централізоване виробництво і постачання ресурсів.
> В той жe час на цьому форумі, НМД, більш підходящим є позитивний погляд на науку і її роль в житті людини. І до сих пір віра в науку завжди виправдовувалась.
Так і я ж про це! Якраз наука могла б вирішити хоча б на певний час питання ресурсо- і енергозабезпечення людства, а також збереження довкілля. Нажаль, наша влада, як і переважаюча частина суспільства внаслідок низького рівня освіти та культури вважають, що в цьому нема жодної потреби, їм краще жити так, як і раніше. Одним, аби не втрачати владу та шалені прибутки в ході розподілу ресурсів, а іншим - бо не знають і не хочуть знати, як може бути інакше.
2008.06.17 | Torr
Енергетична криза вже почалась
ціна на бензино неперервно зростає, в Європі дальнобойщики бастували ... проблему треба вирішувать.2008.06.17 | Skapirus
Саме так
Torr пише:> ціна на бензино неперервно зростає, в Європі дальнобойщики бастували ... проблему треба вирішувать.
І це лише початок + глобальне потепління. Наприклад, ще восени у німців бензин був трохи менше ніж 1.3 євро/л, а зараз вже перевалив за 1.5. Ціна повільно, але впевнено повзе вгору.