Какая страна нам нужна? (\)
06/16/2008 | Рюген
Покажи мне свою ДНК
http://expert.ru/printissues/expert/2008/24/pokazhi_mne_svoyu_dnk/
Галина Костина, автор «Эксперт Online», «Эксперт», «Эксперт Украина», «Обзоры стран»
Таких примеров на самом деле если не тысячи, то десятки и сотни.
Мне по своим вопросам приходилось искать приборы и я с удивлением обнаружил, что очень пристойные делаются российскими компаниями.
Кстати, вопросы изготовления комплектующих там решили радикально: отдали производство на аутсорсинг в Китай. Хорошо это или плохо, но от "западного" не отличишь, только софт получше.
http://expert.ru/printissues/expert/2008/24/pokazhi_mne_svoyu_dnk/
Галина Костина, автор «Эксперт Online», «Эксперт», «Эксперт Украина», «Обзоры стран»
Таких примеров на самом деле если не тысячи, то десятки и сотни.
Мне по своим вопросам приходилось искать приборы и я с удивлением обнаружил, что очень пристойные делаются российскими компаниями.
Кстати, вопросы изготовления комплектующих там решили радикально: отдали производство на аутсорсинг в Китай. Хорошо это или плохо, но от "западного" не отличишь, только софт получше.
Відповіді
2008.06.17 | Shooter
А пафосу то...ще більше ніж патосу
Прочитав.Продукують люди "циклічну нагрівалку". Плюс використовують чужі маркери.
Суперскладна апаратура.
Хоча проблема навіть не в тому. В одиничних екземплярах, скажімо, в тій же Росії виробляють і AFMи, i STMи, I SNOMи. На подібному рівні працюють і в одному з трьох уламків чеської "елктронномікроскопної" Тесли (першого, доречі, серійного виробника електронних мікроскопів в соц. блоці. Не виключаю, що й єдиного).
Проте в світі, де-факто, знають Jeol, FEI та Саmbridge instruments. Все решта - "пан сам склєпав".
Cитуація приблизно віддзеркалює співвідношення Ембрарер, Бомбардьєр - Антонов.
Нажаль
2008.06.18 | Рюген
Come on!
Вы плохо информированы у себя в канцелярии. Пора на покой. Туннельные и атомно-силовые микроскопы и причиндалы к ним производятся серийно, фирма имеет постоянное представительство в ЕС. Авиация - Сухой уже испытывает СуперДжет. Если это для Вас в новинку. И это производство уж не чета киевскому. Так что не жалейте и не плачьте. Оставьте, как говаривала моя матушка, свое попечение. Без него, ей-Богу, спокойнее.Фирма, в которой я покупал приборы в Москве в 91 году располагалась в квартире. Сейчас это солидная компания с несколькими сотнями сотрудников. Один из моих родственников работает в Москве в химкомпании, производящей малотоннажную продукцию тонкого синтеза. Продают в Японии. А Ваши соотечественники тем временем контрабандные сигареты в трусах через границу таскают.
Ну и последнее. Насчет "патоса" - сразу видно, Вы в Киеве давно не были. У меня в заголовке - рекламный слоган журнала "Эксперт". Ими весь Киев увешан.
Очень грамотный лозунг. С намеком.
2008.06.19 | Shooter
Даффай, даффай! Поболєє і патоса, і пафоса!!
Рюген пише:> Вы плохо информированы у себя в канцелярии. Пора на покой. Туннельные и атомно-силовые микроскопы и причиндалы к ним производятся серийно, фирма имеет постоянное представительство в ЕС.
Не смішіть. Який ринок займає? 5%? Чи менше, ніж 5%?
Повторюсь: чеська "TESCAN" за показниками збуту навряд чи виглядає гірше від московської фірми (хоча, справедлиовсти ради, роблять лише SEMи - CE, FE та FIB)
>Авиация - Сухой уже испытывает СуперДжет.
Ги-ги Антонов свої 140 і 148 вже давно через випробування пропустив, і навіть сертифікував, на відміну від Superjet 100.
Зауважу - Антонов зі своїми моторами (+ можливість опції із західними). На Superjet 100 - французька Snecma.
Проте толку-то? Ринку Бомбардьєра та Ембраера то мало що стосується. Більше того - японці (Mitsubisi Heavy Industries) стартують (вперше в післявоєнній історії) з виробництвом літака, такого ж типу - Mitsubisi RJ.
http://www.mrj-japan.com/
А тепер вгадайте з одного разу - хто виграє в подібній сильній конкуренції?
>Если это для Вас в новинку.
Це для Вас в новинку
> И это производство уж не чета киевскому.
Обидві останні моделі Антонова виробляються не тільки в Києві, і не тільки навіть в Україні - що для Вас, виглядає, також є в новинку.
> Фирма, в которой я покупал приборы в Москве в 91 году располагалась в квартире. Сейчас это солидная компания с несколькими сотнями сотрудников.
Ну і? Я питаюся - хто її поза межами совка знає?
Виключно екзоти.
2008.06.20 | case-at-home
Re: А пафосу то...ще більше ніж патосу
назовите хоть одного украинского производителя амплификаторов, плз.2008.06.20 | Shooter
Re: А пафосу то...ще більше ніж патосу
case-at-home пише:> назовите хоть одного украинского производителя амплификаторов, плз.
В сенсі наша дупа ще глибша як їхня?
Ну погоджуюсь.
Далі що?
2008.06.21 | case-at-home
я не о глубине :)
меня просто немного посмешило разделение на "больших и маленьких" производителей научного оборудования. Я как раз работаю в "маленькой" фирме, которая существует уже 30 лет (и просуществует еше минимум столько же), и которой принадлежит где-то 40% рынка в одной узко-специальной области. Оборудование наше стоит почти в каждой фармацевтической компании и каждой второй академической лаборатории. Причем сознательно мы поддерживаем небольшое кол-во сотрудников, так удобнее. Так что небольшие команды вполне могут успешно работать, в том числе и эта российская группа. Кстати STM-ы (специализированные) мы тоже делаем .2008.06.21 | Трясця
Re: я не о глубине :)
Варто зауважити, що відома фірма Оксфорд Інструментс починала майже з аматорської групи молодих фізиків. Так що дійсно фірми поділяються не за розміром, а за якістю товару та успішністю на ринку.2008.06.21 | case-at-home
ВСЕ так начинают
я даже примеров сейчас не могу придумать, когда производитель научного чего-то там НЕ начинал как маленькая группа энтузиастов или ученых.2008.06.21 | Shooter
Cиндром "євроскла"
Це коли українські виробники найбільше на що здатні - завести секонд-генд устаткування з виробництва склопакетів, в ідеальному випадку - купити нове. Все. Крапка.Натомість той, хто хоче вигравати на якості продукції та її нових властивостях, працює над "дешевим, надійним та ефективним" способом, напркилад, покрить із self-cleaning властивостями чи покрить з регульованою пропускною здатністю світла.
Те ж саме приблизно відбувається і в науці. Щодо науковоємної продукції/устаткування, їх умовно можна розділити на два типи (мова лише про лідерів ринку): давно відомі принципи, відсутній патентний захист (скажімо, майже вся електронна мікроскопія) - і тоді "новим виробникам" на цьому ринку майже неможливо пробитися або здобути вагому частку ринку.
Друга ж частина - це справжні spin-off'и, які народжують при/в наукових лабораторіях, і де розвиток базується саме на новій ідеї. Типу Google, коли основою його народження, існування та розвитку стала PhD праця одного із теперішніх співласників.
Існує й можливість, коли великі фірми впроваджують якусь принципово нову ідею - от як, скажімо, недавно запущені He-ion ел.мікроскопи з субнанометровою роздільною здатністю (доречі, принципова подібна ідея - ще з 60-х) або спроба зробити robust систему 3D STEM'у із супутнім хімічним аналізом через EEL аналіз. Тоді ці виробники, як це зрозуміло, отримають перевагу над конкурентами.
Але часто навіть це не допомагає - ті ж приклади DVD або HD DVD vs Blue Ray DVD. Тим не менше, гарантію існування на ринку може дати лише нова ідея.
А потім вже існує третя верства виробників - які ані не мають серйозних фінансових, логістичних та інших можливостей, ані не мають нової ідеї. Це якраз і є російський виробник ампліфікаторів, яким так щиро захоплюється Рюген. Їхній осуд - маленькі локальні ринки та "прозябання" в кращому випадку.
Як і українських "виробників євроскла", тільки гірше - перші мають суттєво об'ємніший ринок.
2008.06.21 | Трясця
Re: ВСЕ так начинают
Не всі, бо є ще відгалуження від основної фірми, є просто перехід старої фірми до виробництва нової наукоємної продукції. Але багато успішних новацій дійсно починаються саме таким чином. Проте, в даному випадку йдеться про приклад, який українські прикладники мали б наслідувати. Я не впевнений, що в наших сучасних умовах їм дали б розвернутися, не взяли б із них податок до отримання прибутку, або не закрили б через «поганий» санітарний стан. Та найгірше полягає в тому, що імовірність виникнення такої групи в Україні не дуже відрізняється від нуля. Успішні іноваційні проекти світового значення виникають там, де фундаментальна наука має високий рівень. Неухильне зниження освітнього потенціалу нації, бурхливий розвиток псевдонауки та наявність фальшивих авторитетів та службових утисків довели країну до такого стану, коли саме поняття «наука» розмилося й втратило зв’язок з реальністю. Щоб не множити далі ламентації, наведу тільки одну характерну ознаку номенклатурних збочень. А саме, ЖОДНА найкраща публікація останніх років українських дослідників (ці дані легко скачати з WEB OF SCIENCE) не отримала схвального розголосу на Батьківщині. Натомість, ПОСЕРЕДНІ дослідження були неодноразово відзначені державними преміями. Героями України чи кавалерами вищих орденів стає будь-хто, але не ВСЕСВІТНЬО визнані науковці. Крапка.2008.06.22 | Iryna_
Re: ВСЕ так начинают
я вже 20 разів цей приклад наводила - в одному відділенні НАНУ були вибори членкорівбуло 4 кандидати - 3 знані на заході, з сотнями публікацій в імпактових журналах, цитувань і так далі, відомі і визнані; 1 - без жодної публікації в імпактовому журналі і нікому особливо невідомий
обрали саме останнього
2008.06.21 | Shooter
В тій інтерпретації, як Ви це дали - це було якраз про глибину
Я нічого не маю проти фірми, яка робить нескладні неунікальні пристрої - ампліфікатори. Більше того - я страшенно радий, що такі фірми, хоч і в одиничних екземплярах, починають з'являтися на пострадянських теренах.Проте вони в даний момент в жодному разі не є показником якости економіки. А якраз швидше навпаки - своїм одиничним існуванням, на фоні нафти-газу-сталі, демонструють сучасний плачевний факт постсовіцьких економік.
Ну і Ваша ключова фраза була: "и которой принадлежит где-то 40% рынка в одной узко-специальной области"
P.S. FEI, доречі, RandD співробітників також має обмаль. І навіть на заводі в Брні технічних працівників є не так вже багато.
2008.06.22 | case-at-home
вы, конечно, понимаете
что наши 40% возникли не из воздуха и не с первого дня существования компании. Поэтому не стоит иронизировать по-поводу "примитивных" пцр машинок или ссж, особенно, когда самим похвастаться нечем.2008.06.22 | Shooter
звісно
Розширенішу відповідь я давав тут:http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1214067723&first=1214118753&last=1213452276
case-at-home пише:
> когда самим похвастаться нечем.
В крапку, так би мовити. Оскільки заглавний пост цієї гілки якраз намагався продемонструвати всю гігантську довжину російського пісюна.
Проте, як на мене,
а) він сьогодні в цій сфері абсолютно мізерний
б) мене в принципі міряння пісюнів не цікавить. Цікавлять факти та реальна ситуація.