Київський Універ. Хронологія дерибану під прикриттям Скопенка
09/19/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Він новинаря М.-І.: Наводимо матеріал, переданий Майдану, де випливають подробиці діяльності колишнього ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка академіка НАН України Віктора Скопенка, "видатного вченого, відомого скрізь, орденоносця, який буде захищати свою честь та гідність" (повну цитату див. в тексті повідомлення). Публікується за пропозицією членів Вченої Ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка
ІНФОРМАЦІЯ
голови комісії ректорату проф. Конверського А.Є. з питань вивчення угод університету щодо будівництва, діяльності сторонніх організацій на території університету та відчуження університетського майна
Шановний Леонід Васильович!
Шановні члени Вченої Ради!
29.08.08 р. була створена комісія ректорату з питань вивчення угод університету щодо будівництва, діяльності сторонніх організацій на території університету та відчуження університетського майна.
Створення комісії було стихійним. 29.08.08 р. на засіданні ректорату декан географічного факультету Олійник Я.Б. поставив Леоніду Васильовичу питання: "Чи правда, що територія, де факультет проектує розбити ландшафтний парк перед корпусом географічного факультету, віддана під комерційну забудову?".
І коли проректор з перспективного розвитку Томін Є.Ф. пояснив, що ще в 2005 р. колишнім ректором ця територія і ще багато іншої (всього – 23 гектари) була віддана під комерційну забудову фірмі "Столиця", у всіх обуренню не було меж.
Тоді ж ряд деканів і директорів склали комісію ректорату.
До складу комісії увійшли:
* директор Інституту журналістики – проф. Різун В.В.,
* в.о. директора ІМВ – проф. Копійка В.В.,
* декан геологічного факультету – проф. Вижва С.А.,
* декан географічного факультету – проф. Олійник Я.Б.,
* декан фізичного факультету – проф. Макарець М.В.
* декан радіофізичного факультету – проф. Анісімов І.О.,
* декан філософського факультету – проф. Конверський А.Є.
Комісія негайно приступила до роботи. Ми зустрілися з представниками усіх будівельних фірм; запрошували в ролі експертів відповідальних працівників ГПУ (які займаються землею, майном, порушенням прав громадян), працівників нашої бухгалтерії, представників судової влади (господарчий суд), колишніх працівників університету, які могли надати нам роз'яснення з питань, що вивчала комісія.
І. Нас цікавило:
1) що спонукало колишнього ректора підписувати угоди про комерційну забудову університетської землі?
2) чому такий принизливий відсоток відшкодування університетові за надані землі (10%, тоді як по місту Києву – 25-30%.
3) нас цікавило: чи хтось в університеті (Вчена Рада, ректорат, профком, конференція трудового колективу) знає про ці угоди і чи була згода їх на це, чи проводився тендер по цих угодах?
ІІ. Ми вивчали доцільність надання в оренду приміщень університету.
ІІІ. Ми досліджували факти відчуження майна університету (а саме – гуртожитку по вул. Освіти, 4 та гуртожитку по проспекту Червонозоряному).
Комісія зустрілася з представниками усіх угод: фірма "Столиця", фірма "Промпобутбуд", фірма "Паруцина", фірма "ТММ".
Скажу вам відверто – враження гнітюче. Вони дивилися на нас як на знедолених і глибоко ошуканих.
Особливо наполягав на своїй правоті представник фірми "ТММ": він розказував про резидентів, про закордонних патронів, про обшорні зони і не схилявся до компромісу.
Ми намагалися повернути його в русло нашої проблеми, але він навіть не хотів слухати, про те, щоб підвищити принизливий для нас відсотковий бар'єр на нашу користь.
Правда, пообіцяв, що поки не будуть забудовувати територію нашої обсерваторії в Шевченківському районі.
Багато хто з присутніх пам'ятає, як ми тут на Вченій Раді обурювалися через комерційну забудову на заповідній території університетської обсерваторії. Ми вважали, що в цьому питанні поставлено крапку. А виявилося, що в угоді з фірмою "ТММ" фігурує комерційна забудова обсерваторії під назвою "Об'єкт 1" (це ж треба дійти до такого кощунства, щоб планувати встановити телескопи обсерваторії на дахах 30-ти поверхових висоток!); Об'єктом 2 у цій угоді виявилися 7 гектарів землі на місці колишнього саду по вул. Ломоносова. Там планується побудувати житло на 30 тисяч мешканців. Ви уявляєте собі ситуацію, коли в студмістечку мешкає до 10 тис. студентів, а туди поселять 30 тис. сторонніх людей?
Ще раз наголошую – мета комісії – не шукати компромат на колишнє керівництво університету, не знайти винних, а об'єктивно дослідити ситуацію і визначити шляхи виходу із надзвичайно складного становища, в якому опинився університет.
11 вересня на комісію ректорату був запрошений колишній ректор.
На початку засідання я коротко сказав про мету і завдання нашої комісії і наголосив, що у комісії виникли питання, які не вміщуються у голові нормальної людини. Лише людина з антиуніверситетськими настроями, яка не є патріотом університету, могла це вчинити.
Слово взяв колишній ректор. Він сказав, що створення комісії пояснюється наступними виборами ректора і мета її – виявити недоліки в роботі керівництва за минулі роки, аби колишньому керівникові не так просто було обиратися в ректори університету у жовтні місяці. Земельне ж питання – це надумане питання. Просто за останні роки в студмістечку нічого не будувалося і місто, зважаючи на нашу пасивність, могло забрати у нас землі студмістечка.
Колишній ректор вважає, що він багато зробив для університету, для його працівників в їх кадровому та професійному рості. Потім повторив фрагмент виступу, який він зробив у їдальні Жовтого корпусу на поминальному обіді до Дня Перемоги: що його, мовляв, Президент неправильно звільнив, що університет повинен підпорядковуватися Кабінетові Міністрів, що указ Президента буде переглянуто і, що Президент неправильно призначив Наглядову раду, бо Головою Наглядової ради не може бути професор університету, а проти деяких членів Наглядової ради стоїть примітка (за згодою).
Сам він є видатним вченим, відомим скрізь, орденоносець. І він буде захищати свою честь та гідність.
На запитання проректора з перспективного розвитку Є.Ф.Томіна: чому він, відомий вчений, орденоносець, Герой України, не відстоював наші землі в Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міській Раді, маючи такий потенціал; чому він не добивався, щоб цільовим призначенням побудували нові корпуси університету, гуртожитки, житлові будинки для викладачів; чому капітально не ремонтувалися об'єкти громадського харчування, де не було елементарних умов, щоб працівники їдальні могли перевдягнутися, помитися та т.інше); чому він жодного разу не був на базах практики наших студентів (батьки думають, що вони направляють дітей у самий кращий ВУЗ, і що б вони сказали після того, якби побачили, в яких страшних умовах перебувають наші студенти на практиці)? – відповіді не було.
Декан радіофізичного факультету І.О. Анісімов поставив питання: як можна було допустити комерційну забудову студмістечка, зважаючи на перспективу розвитку університету?
На що колишній ректор відповів, що він читав у пресі про демографічну ситуацію в державі (народжуваність сильно падає), то університету і цих корпусів вистачить, а деякі ще й доведеться закривати.
На запитання: чому договір з фірмою "Столиця" був підписаний заднім числом – 2005 р.? (у 2007 р. він ще не був підписаний), і, що саме головне, чому цей договір був прихований від перевірки КРУ? – відповіді не було.
Тоді виникає питання про честь і гідність, про мрії відносно ректорського крісла.
Хронологія передачі земельних ділянок, відведених Указом Президента України в постійне користування для забезпечення навчального процесу КНУ імені Тараса Шевченка комерційним структурам
Відповідно до п.п. 2.2. Статуту, затвердженого Указом Президента України від 14.01.2000 № 64/2000, Університет має право здійснювати за рахунок своїх коштів інвестування житлового будівництва та брати участь у пайовому будівництві житла. У порушення зазначеного таке інвестування Університетом здійснюється за рахунок передачі права користування земельними ділянками, виділеними в постійне користування для забезпечення навчального процесу Національного вищого закладу.
18.10.2001 року за № 07-01-22 договором Київський національний університет імені Тараса Шевченка, в особі ректора Скопенка В.В. передав Акціонерному товариству холдинговій компанії "Київміськбуд", в особі президента компанії Поляченка В.А. земельні ділянки по вул. Ломоносова, 85 у м. Києві в розмірі 1,25 га (орієнтована вартість земельної ділянки становить 2,4 млн. грн.) під проектування та спільне будівництво житлового будинку та інших приміщень. Згідно з п. 4.3 укладеної угоди, як компенсацію за витрати, понесені Університетом по освоєнню зазначеної земельної ділянки, "Київміськбуд" передав у власність квартири загальною площею 10% від загальної площі квартир (1900,9 кв.м).
У червні 2003 року почалися подальші обговорення про передачу земельних ділянок ТОВ "Промжитлобуд", що зафіксовано документом вих. № 7 від 05.06.2003 року з резолюцією Ректора Скопенка В.В. "Ю.М.Сябренку. Прошу підготувати проект угоди. 19.06. Підпис Скопенко В.В.".
23.10.2003 року було підписано Договір № 07-03-17 між Ректором Скопенком В.В. та директором ТОВ "Промжитлобуд" Чернишовим А.Г. про передачу земельної ділянки по вул. Васильківський, 96-а в м. Києві розміром 1,5 га під будівництво житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями. Частки сторін цього договору на право власності на Об'єкт розподілися по загальні площі таким чином: Замовникові, як компенсацію за витрати, понесені на освоєння зазначеної земельної ділянки 10% (десять відсотків) загальної площі житла та вбудовано-прибудованого автомобільного паркінгу. За даною Угодою було виконано:
* проектно-вишукувальні роботи (Договір № 334-03 від 12.11.2003 року, Акт здачі-приймання) виконаних робіт від 28.11.2003 року);
* завдання на проектування житлових будинків по вул. Васильківський, 96 а;
* проектно-вишукувальна документація (Контракт № 1004185 від 23.06.2004 року з ВАТ "Київпроект");
* проектно-кошторисна документація (Договір № 3 від 18.08.2004 року з "Персональною творчою архітектурною майстернею "В.Таєнчук". На даний час будівництво призупинено.
У квітні листом від 28.04.04. № 01/101-07 Ректор В.В.Скопенко звертається до Першого заступника голови Київської міської держадміністрації І.А.Фоменка з проханням надати дозвіл на виконання пректно-вишукувальних робіт та будівництва науково-офісно-житлової забудови на земельній ділянці по вул. Володимирській, 60. Акт обстеження даної території, позитивний висновок на знесення дерев, зелених насаджень та дозвіл на перенесення шахти метрострою біля хімічного корпусу Університету засвідчує про те, що дозвіл було надано, але подальше просування справи та доля Договору невідомі.
30.10.2003 року Ректором Скопенком В.В. було підписано Договір № 106/10 з ТОВ "Фірма "ТММ" в особі генерального директора Толмачова М.Г. про інвестування у вигляді дольової участі Сторін у будівництві житлових будинків комплексу з вбудовано-прибудованого приміщення громадського призначення та реконструкції обсерваторії з розміщенням телескопів на покрівлі по вул. Обсерваторній, 3 (2,19 га) та житлових будинків у комплексі з об'єктами соціальної інфраструктури в межах вулиць Ломоносова, Васильківської і Софії Ковалевської (6,27 га – за договором, фактично 6,09 га). Нормативно грошова оцінка переданих земельних ділянок становить 32540,4 тис.грн. За умовами п. 4.2 Університет передав всі функції як замовника "Генпідряднику-Інвестору" за дорученням, підписаним особисто Ректором В.В. Скопенком в повному обсязі. Університету повинно бути передано 10% загальної площі збудованих квартир. При цьому, відповідно до умов договору, частка Університету в будинках та спорудах іншого призначення не визначена.
Будівництво по вул. Обсерваторній, 3 не розпочато з причини не дозволу громадськості та професорсько-викладацького складу Університету та звернень Голови комітету з питань культури та духовності Верховної ради України В.Яворівського на ім'я Віце-прем'єр міністра України Табачника Д.В. від 11.09.2006 року № 06-7/9-51/118332 та Президента НАН України Б.Є. Патона до ректора Університету. У вересні 2006 року дорученням Кабінету міністрів України будівництво було припинено.
27.02.2003 року за № 01/03 підписано Договір з ЗАТ "Інтернафтогазбуд" в особі Голови правління Максимова В.М. (Інвестор) та ЗАТ "Побутрембуд" (Генпідрядник) щодо проектування та будівництва комплексу житлових будинків та інших споруд на земельних ділянках загальною площею 28,413 га. Строк дії договору до 2011 року. Нормативно-грошова оцінка переданої земельної ділянки становить 41,8 млн.грн. Порядок розрахунків за Договором передбачено п. 4.1, згідно з яким Університету у власність після завершення будівництва буде надано 10% від загальної площі квартир. Частка Університету в будинках та спорудах іншого призначення також не визначена.
За дорученням Ректора Університет передав всі функції Замовника "Інвестору-Генпідряднику". За зверненням Ректора до голови Київської міської ради Омельченка О.О. рішенням Київміськради було вилучено Земельну ділянку по вул. Академіка Глушкова,6 в м. Києві розміром 28,4134 га та іншим рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 року № 419-5/1829 університету надано в довгострокову оренду (строкове платне користування) ті ж самі Земельні ділянки розміром 28,4134 га на 10 років з цільовим призначенням під будівництво житлових будинків та об'єктів соціально-побутової сфери на вул. Академіка Глушкова , 6. Акт приймання-передачі земельних ділянок від 02.06.2005 року підтверджений підписами Київського міського голови О.Омельченка та Ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка В.Скопенка.
Виходить, що ми віддали землю, яку держава нам дала у довічне користування (де ми можемо будувати споруди лише університету: чи це корпуси, чи гуртожитки, чи житло для викладачів) і тут же ми нашу ж землю взяли в оренду, щоб віддати будівельній фірмі під комерційну забудову.
До речі, університет сплачує оренду, бо фірма каже, що в неї немає коштів (хоча перед цим фірма обіцяла платити оренду за університет).
На даний час в зоні будівництва знаходяться навчальний корпус № 8 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Фізико-математичний ліцей Університету. Проектною документацією на будівництво передбачено збудувати: 11 житлових будинків, дві загальноосвітні школи, два ясла-садки, плавальний басейн, спортивно-розважальний центр, неопалювана автостоянка (паркінг) на 2673 машино-місця, 11 інженерних споруд ЦТП, ТП, тощо. За даним проектом передбачається на території Військового інституту будівництво трьох трансформаторних підстанцій:
на території парку військової техніки (45 м від основної споруди),
поблизу пункту ГСМ (20 м) та навчальної зони;
на відстані 50 м від центрального входу будівлі Військового інституту. Та три житлові 14 поверхові будинки на відстані 50-80 метрів. Дане проектування та будівництво порушує основні будівельно-нормативні інструкції та буде негативно сприяти на основну діяльність Військового інституту.
З фірмою "Паруцина" 7 лютого 2008 р. було підписано угоду на передачу їй під забудову (спочатку знесення) недобудованих майстерень (вул. Ломоносова, 36), будівлі профілакторію (вул. Ломоносова, 38), недобудованого спорткомплексу по вул. Мельникова, 36. Зокрема, на Мельникова побудують Офісний центр і паркінги, а нам дадуть на шостому поверсі лекційні приміщення для Інституту журналістики та спортзал.
12 вересня відбулося судове засідання в господарському суді м. Києва за позовом міської прокуратури щодо розірвання угоди між Університетом і фірмою "Паруцина". Суд прийняв рішення на нашу користь. Але попереду ще наступні судові інстанції. Зрозуміло, що фірма "Паруцина" на цьому не зупиниться і буде подавати апеляцію, а якщо ми виграємо судовий процес, то - і касацію. Надто привабливими є "золоті" університетські землі.
До речі, в слідчому управлінні податкової міліції відповідно до довідки КРУ розслідується кримінальна справа проти колишнього ректора за нецільове використання коштів. Сам же він про це розважливо говорить, що його вини тут немає, оскільки йдеться про позику викладачам, співробітникам на квартири (тобто йому ще потрібно співчувати).
А підписані заднім числом угоди про комерційну забудову, а сховані від КРУ угоди, а оплати витрат за комерційні фірми в стінах університету – це куди подіти?!
Перебудова і перші роки незалежності принесли ще одну новинку в діяльність університету – це орендарі в його стінах.
Пам'ятаєте, в Євангелії описується факт, коли Ісус Христос вигнав торгівців, мінял, лихварів із Храму? Наш же університет – це також Храм, Храм духовності, науки, культури.
Проте ділки від нецивілізованого бізнесу або не читали Святого Писання, або ж нехтують ним. І університет заполонили різноманітні фірми. В престижних аудиторіях, як ми кажемо, на урядовому поверсі, були віддані орендарям ауд. 201, 202, 203, 204, 205; займалися приміщення в підвалах, на дахах, в складських приміщеннях і навіть в університетських мурах (я маю на увазі мур університету зі сторони бульвару Шевченка).
На сьогодні ми маємо 59 фірм.
В описі цих фірм дуже пристойні речі: комп'ютеризація, вивчення мов, підвищення кваліфікації, розробки підручників і т.д.
А насправді їх діяльність полягає в іншому: наприклад, фірма "Відерштраль", що в стіні розташована, є звичайнісінькою турфірмою.
А яка принизлива оренда: в центрі міста за 115 м2 фірма за рік сплачує 20 тис. грн., при цьому всі комунальні послуги (вода, тепло - та електропостачання) сплачує університет.
А фірма "ПРООН" умудрилася, щоб на її утримання університет виділяв у рік понад мільйон доларів.
Я вже не кажу про фірму "ФІНІВЕСТ", яка розміщувалася в будиночку, де зараз знаходиться НДЧ.
Фірма "ФІНІВЕСТ" – це взагалі мудреці. Беруть в оренду цей будиночок, роками не платять оренду (з мовчазної згоди керівництва університету), а потім віддають приміщення в суборенду спец. підрозділу податкової міліції Республіки.
Хто за це відповість?!
Відомо ще з давніх давен – хто не шанує традиції громади, хто нехтує надбанням громади, тому не місце в громаді.
Гуртожитки університету – це наша меморія, історія, антологія студентського життя. Цілі покоління студентів проходять гуртожицьке життя. Гуртожиток на все життя стає рідною домівкою колишньому студенту.
Як же до цієї норми ставляться у нас, в рідному університеті?
У 1988 р. одним розчерком пера колишній ректор віддає гуртожиток університету по вул. Освіти, 4. Замість того, щоб йти і добиватися у високі інстанції примноження університетського майна, тут навпаки йде розбазарювання.
Така ж доля і у гуртожитку по проспекту Червонозоряному. Цей гуртожиток відданий іноземній фірмі, яка його переобладнала під готель, ресторан, казино і тепер здає в оренду іншій фірмі.
Який же зиск має університет? – 134 тис. грн. За 5 років!!!
Шановні колеги, наводити факти можна й далі. Але достатньо і цього, щоб зрозуміти, в якому жахливому становищі ми опинилися завдяки авторитарній діяльності однієї особи. Ми повинні все зробити, аби закласти в оновлений Статут Університету унеможливлення таких антиуніверситетських дій з боку керівника.
Сьогодні керівництво університету робить все, щоб з найменшими втратами вийти зі становища, що склалося.
І коли колишній керівник веде мову про захист своєї честі і гідності, то йому необхідно покаятися і просити прощення у громади.
Більшість із вас пам'ятає, що перед нинішнім корпусом географічного факультету був пам'ятний знак, на якому було викарбовано, що "тут буде споруджено Університет Шевченка". Цей знак антиуніверситетськи настроєні люди викопали і заховали, бо на місці цього знаку проектується побудувати багатоповерховий паркінг – по нашому "гараж".
Олександр Андрійович, знайдіть цей пам'ятний знак і поверніть його на місце, нехай він нагадує цим людям, що ми, університетчики, будемо боротися за кожну п'ядь університетської землі.
Шановні колеги! Я доповів лише про перші кроки роботи комісії, попереду складна і важка робота.
Жодна із фірм не йде на поступки. Нам треба піднімати наш колектив, студентство. Пройти складні судові процеси, зробити все, щоб повернути наші землі, наше майно.
Комісія і надалі буде працювати в тісному контакті з Вченою Радою, профспілкою, студентським парламентом.
Окрилює нас те, що нарешті ми встали з колін, ми подолали в собі страх і ми повинні все зробити для розквіту рідного Університету!
Дякую за увагу!
Публікується за пропозицією
членів Вченої Ради Київського національного
університету імені Тараса Шевченка - http://univ.kiev.ua/ua/dopovid/
Додатки:
* Іллюстраційні матеріали до виступу Конверського А.Є. (~17 Mбайт)
* Протокол зборів трудового колективу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
* Звернення голови студентської ради ІМВ
* Звернення Студентського парламенту КНУ
ІНФОРМАЦІЯ
голови комісії ректорату проф. Конверського А.Є. з питань вивчення угод університету щодо будівництва, діяльності сторонніх організацій на території університету та відчуження університетського майна
Шановний Леонід Васильович!
Шановні члени Вченої Ради!
29.08.08 р. була створена комісія ректорату з питань вивчення угод університету щодо будівництва, діяльності сторонніх організацій на території університету та відчуження університетського майна.
Створення комісії було стихійним. 29.08.08 р. на засіданні ректорату декан географічного факультету Олійник Я.Б. поставив Леоніду Васильовичу питання: "Чи правда, що територія, де факультет проектує розбити ландшафтний парк перед корпусом географічного факультету, віддана під комерційну забудову?".
І коли проректор з перспективного розвитку Томін Є.Ф. пояснив, що ще в 2005 р. колишнім ректором ця територія і ще багато іншої (всього – 23 гектари) була віддана під комерційну забудову фірмі "Столиця", у всіх обуренню не було меж.
Тоді ж ряд деканів і директорів склали комісію ректорату.
До складу комісії увійшли:
* директор Інституту журналістики – проф. Різун В.В.,
* в.о. директора ІМВ – проф. Копійка В.В.,
* декан геологічного факультету – проф. Вижва С.А.,
* декан географічного факультету – проф. Олійник Я.Б.,
* декан фізичного факультету – проф. Макарець М.В.
* декан радіофізичного факультету – проф. Анісімов І.О.,
* декан філософського факультету – проф. Конверський А.Є.
Комісія негайно приступила до роботи. Ми зустрілися з представниками усіх будівельних фірм; запрошували в ролі експертів відповідальних працівників ГПУ (які займаються землею, майном, порушенням прав громадян), працівників нашої бухгалтерії, представників судової влади (господарчий суд), колишніх працівників університету, які могли надати нам роз'яснення з питань, що вивчала комісія.
І. Нас цікавило:
1) що спонукало колишнього ректора підписувати угоди про комерційну забудову університетської землі?
2) чому такий принизливий відсоток відшкодування університетові за надані землі (10%, тоді як по місту Києву – 25-30%.
3) нас цікавило: чи хтось в університеті (Вчена Рада, ректорат, профком, конференція трудового колективу) знає про ці угоди і чи була згода їх на це, чи проводився тендер по цих угодах?
ІІ. Ми вивчали доцільність надання в оренду приміщень університету.
ІІІ. Ми досліджували факти відчуження майна університету (а саме – гуртожитку по вул. Освіти, 4 та гуртожитку по проспекту Червонозоряному).
Комісія зустрілася з представниками усіх угод: фірма "Столиця", фірма "Промпобутбуд", фірма "Паруцина", фірма "ТММ".
Скажу вам відверто – враження гнітюче. Вони дивилися на нас як на знедолених і глибоко ошуканих.
Особливо наполягав на своїй правоті представник фірми "ТММ": він розказував про резидентів, про закордонних патронів, про обшорні зони і не схилявся до компромісу.
Ми намагалися повернути його в русло нашої проблеми, але він навіть не хотів слухати, про те, щоб підвищити принизливий для нас відсотковий бар'єр на нашу користь.
Правда, пообіцяв, що поки не будуть забудовувати територію нашої обсерваторії в Шевченківському районі.
Багато хто з присутніх пам'ятає, як ми тут на Вченій Раді обурювалися через комерційну забудову на заповідній території університетської обсерваторії. Ми вважали, що в цьому питанні поставлено крапку. А виявилося, що в угоді з фірмою "ТММ" фігурує комерційна забудова обсерваторії під назвою "Об'єкт 1" (це ж треба дійти до такого кощунства, щоб планувати встановити телескопи обсерваторії на дахах 30-ти поверхових висоток!); Об'єктом 2 у цій угоді виявилися 7 гектарів землі на місці колишнього саду по вул. Ломоносова. Там планується побудувати житло на 30 тисяч мешканців. Ви уявляєте собі ситуацію, коли в студмістечку мешкає до 10 тис. студентів, а туди поселять 30 тис. сторонніх людей?
Ще раз наголошую – мета комісії – не шукати компромат на колишнє керівництво університету, не знайти винних, а об'єктивно дослідити ситуацію і визначити шляхи виходу із надзвичайно складного становища, в якому опинився університет.
11 вересня на комісію ректорату був запрошений колишній ректор.
На початку засідання я коротко сказав про мету і завдання нашої комісії і наголосив, що у комісії виникли питання, які не вміщуються у голові нормальної людини. Лише людина з антиуніверситетськими настроями, яка не є патріотом університету, могла це вчинити.
Слово взяв колишній ректор. Він сказав, що створення комісії пояснюється наступними виборами ректора і мета її – виявити недоліки в роботі керівництва за минулі роки, аби колишньому керівникові не так просто було обиратися в ректори університету у жовтні місяці. Земельне ж питання – це надумане питання. Просто за останні роки в студмістечку нічого не будувалося і місто, зважаючи на нашу пасивність, могло забрати у нас землі студмістечка.
Колишній ректор вважає, що він багато зробив для університету, для його працівників в їх кадровому та професійному рості. Потім повторив фрагмент виступу, який він зробив у їдальні Жовтого корпусу на поминальному обіді до Дня Перемоги: що його, мовляв, Президент неправильно звільнив, що університет повинен підпорядковуватися Кабінетові Міністрів, що указ Президента буде переглянуто і, що Президент неправильно призначив Наглядову раду, бо Головою Наглядової ради не може бути професор університету, а проти деяких членів Наглядової ради стоїть примітка (за згодою).
Сам він є видатним вченим, відомим скрізь, орденоносець. І він буде захищати свою честь та гідність.
На запитання проректора з перспективного розвитку Є.Ф.Томіна: чому він, відомий вчений, орденоносець, Герой України, не відстоював наші землі в Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міській Раді, маючи такий потенціал; чому він не добивався, щоб цільовим призначенням побудували нові корпуси університету, гуртожитки, житлові будинки для викладачів; чому капітально не ремонтувалися об'єкти громадського харчування, де не було елементарних умов, щоб працівники їдальні могли перевдягнутися, помитися та т.інше); чому він жодного разу не був на базах практики наших студентів (батьки думають, що вони направляють дітей у самий кращий ВУЗ, і що б вони сказали після того, якби побачили, в яких страшних умовах перебувають наші студенти на практиці)? – відповіді не було.
Декан радіофізичного факультету І.О. Анісімов поставив питання: як можна було допустити комерційну забудову студмістечка, зважаючи на перспективу розвитку університету?
На що колишній ректор відповів, що він читав у пресі про демографічну ситуацію в державі (народжуваність сильно падає), то університету і цих корпусів вистачить, а деякі ще й доведеться закривати.
На запитання: чому договір з фірмою "Столиця" був підписаний заднім числом – 2005 р.? (у 2007 р. він ще не був підписаний), і, що саме головне, чому цей договір був прихований від перевірки КРУ? – відповіді не було.
Тоді виникає питання про честь і гідність, про мрії відносно ректорського крісла.
Хронологія передачі земельних ділянок, відведених Указом Президента України в постійне користування для забезпечення навчального процесу КНУ імені Тараса Шевченка комерційним структурам
Відповідно до п.п. 2.2. Статуту, затвердженого Указом Президента України від 14.01.2000 № 64/2000, Університет має право здійснювати за рахунок своїх коштів інвестування житлового будівництва та брати участь у пайовому будівництві житла. У порушення зазначеного таке інвестування Університетом здійснюється за рахунок передачі права користування земельними ділянками, виділеними в постійне користування для забезпечення навчального процесу Національного вищого закладу.
18.10.2001 року за № 07-01-22 договором Київський національний університет імені Тараса Шевченка, в особі ректора Скопенка В.В. передав Акціонерному товариству холдинговій компанії "Київміськбуд", в особі президента компанії Поляченка В.А. земельні ділянки по вул. Ломоносова, 85 у м. Києві в розмірі 1,25 га (орієнтована вартість земельної ділянки становить 2,4 млн. грн.) під проектування та спільне будівництво житлового будинку та інших приміщень. Згідно з п. 4.3 укладеної угоди, як компенсацію за витрати, понесені Університетом по освоєнню зазначеної земельної ділянки, "Київміськбуд" передав у власність квартири загальною площею 10% від загальної площі квартир (1900,9 кв.м).
У червні 2003 року почалися подальші обговорення про передачу земельних ділянок ТОВ "Промжитлобуд", що зафіксовано документом вих. № 7 від 05.06.2003 року з резолюцією Ректора Скопенка В.В. "Ю.М.Сябренку. Прошу підготувати проект угоди. 19.06. Підпис Скопенко В.В.".
23.10.2003 року було підписано Договір № 07-03-17 між Ректором Скопенком В.В. та директором ТОВ "Промжитлобуд" Чернишовим А.Г. про передачу земельної ділянки по вул. Васильківський, 96-а в м. Києві розміром 1,5 га під будівництво житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями. Частки сторін цього договору на право власності на Об'єкт розподілися по загальні площі таким чином: Замовникові, як компенсацію за витрати, понесені на освоєння зазначеної земельної ділянки 10% (десять відсотків) загальної площі житла та вбудовано-прибудованого автомобільного паркінгу. За даною Угодою було виконано:
* проектно-вишукувальні роботи (Договір № 334-03 від 12.11.2003 року, Акт здачі-приймання) виконаних робіт від 28.11.2003 року);
* завдання на проектування житлових будинків по вул. Васильківський, 96 а;
* проектно-вишукувальна документація (Контракт № 1004185 від 23.06.2004 року з ВАТ "Київпроект");
* проектно-кошторисна документація (Договір № 3 від 18.08.2004 року з "Персональною творчою архітектурною майстернею "В.Таєнчук". На даний час будівництво призупинено.
У квітні листом від 28.04.04. № 01/101-07 Ректор В.В.Скопенко звертається до Першого заступника голови Київської міської держадміністрації І.А.Фоменка з проханням надати дозвіл на виконання пректно-вишукувальних робіт та будівництва науково-офісно-житлової забудови на земельній ділянці по вул. Володимирській, 60. Акт обстеження даної території, позитивний висновок на знесення дерев, зелених насаджень та дозвіл на перенесення шахти метрострою біля хімічного корпусу Університету засвідчує про те, що дозвіл було надано, але подальше просування справи та доля Договору невідомі.
30.10.2003 року Ректором Скопенком В.В. було підписано Договір № 106/10 з ТОВ "Фірма "ТММ" в особі генерального директора Толмачова М.Г. про інвестування у вигляді дольової участі Сторін у будівництві житлових будинків комплексу з вбудовано-прибудованого приміщення громадського призначення та реконструкції обсерваторії з розміщенням телескопів на покрівлі по вул. Обсерваторній, 3 (2,19 га) та житлових будинків у комплексі з об'єктами соціальної інфраструктури в межах вулиць Ломоносова, Васильківської і Софії Ковалевської (6,27 га – за договором, фактично 6,09 га). Нормативно грошова оцінка переданих земельних ділянок становить 32540,4 тис.грн. За умовами п. 4.2 Університет передав всі функції як замовника "Генпідряднику-Інвестору" за дорученням, підписаним особисто Ректором В.В. Скопенком в повному обсязі. Університету повинно бути передано 10% загальної площі збудованих квартир. При цьому, відповідно до умов договору, частка Університету в будинках та спорудах іншого призначення не визначена.
Будівництво по вул. Обсерваторній, 3 не розпочато з причини не дозволу громадськості та професорсько-викладацького складу Університету та звернень Голови комітету з питань культури та духовності Верховної ради України В.Яворівського на ім'я Віце-прем'єр міністра України Табачника Д.В. від 11.09.2006 року № 06-7/9-51/118332 та Президента НАН України Б.Є. Патона до ректора Університету. У вересні 2006 року дорученням Кабінету міністрів України будівництво було припинено.
27.02.2003 року за № 01/03 підписано Договір з ЗАТ "Інтернафтогазбуд" в особі Голови правління Максимова В.М. (Інвестор) та ЗАТ "Побутрембуд" (Генпідрядник) щодо проектування та будівництва комплексу житлових будинків та інших споруд на земельних ділянках загальною площею 28,413 га. Строк дії договору до 2011 року. Нормативно-грошова оцінка переданої земельної ділянки становить 41,8 млн.грн. Порядок розрахунків за Договором передбачено п. 4.1, згідно з яким Університету у власність після завершення будівництва буде надано 10% від загальної площі квартир. Частка Університету в будинках та спорудах іншого призначення також не визначена.
За дорученням Ректора Університет передав всі функції Замовника "Інвестору-Генпідряднику". За зверненням Ректора до голови Київської міської ради Омельченка О.О. рішенням Київміськради було вилучено Земельну ділянку по вул. Академіка Глушкова,6 в м. Києві розміром 28,4134 га та іншим рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 року № 419-5/1829 університету надано в довгострокову оренду (строкове платне користування) ті ж самі Земельні ділянки розміром 28,4134 га на 10 років з цільовим призначенням під будівництво житлових будинків та об'єктів соціально-побутової сфери на вул. Академіка Глушкова , 6. Акт приймання-передачі земельних ділянок від 02.06.2005 року підтверджений підписами Київського міського голови О.Омельченка та Ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка В.Скопенка.
Виходить, що ми віддали землю, яку держава нам дала у довічне користування (де ми можемо будувати споруди лише університету: чи це корпуси, чи гуртожитки, чи житло для викладачів) і тут же ми нашу ж землю взяли в оренду, щоб віддати будівельній фірмі під комерційну забудову.
До речі, університет сплачує оренду, бо фірма каже, що в неї немає коштів (хоча перед цим фірма обіцяла платити оренду за університет).
На даний час в зоні будівництва знаходяться навчальний корпус № 8 Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Фізико-математичний ліцей Університету. Проектною документацією на будівництво передбачено збудувати: 11 житлових будинків, дві загальноосвітні школи, два ясла-садки, плавальний басейн, спортивно-розважальний центр, неопалювана автостоянка (паркінг) на 2673 машино-місця, 11 інженерних споруд ЦТП, ТП, тощо. За даним проектом передбачається на території Військового інституту будівництво трьох трансформаторних підстанцій:
на території парку військової техніки (45 м від основної споруди),
поблизу пункту ГСМ (20 м) та навчальної зони;
на відстані 50 м від центрального входу будівлі Військового інституту. Та три житлові 14 поверхові будинки на відстані 50-80 метрів. Дане проектування та будівництво порушує основні будівельно-нормативні інструкції та буде негативно сприяти на основну діяльність Військового інституту.
З фірмою "Паруцина" 7 лютого 2008 р. було підписано угоду на передачу їй під забудову (спочатку знесення) недобудованих майстерень (вул. Ломоносова, 36), будівлі профілакторію (вул. Ломоносова, 38), недобудованого спорткомплексу по вул. Мельникова, 36. Зокрема, на Мельникова побудують Офісний центр і паркінги, а нам дадуть на шостому поверсі лекційні приміщення для Інституту журналістики та спортзал.
12 вересня відбулося судове засідання в господарському суді м. Києва за позовом міської прокуратури щодо розірвання угоди між Університетом і фірмою "Паруцина". Суд прийняв рішення на нашу користь. Але попереду ще наступні судові інстанції. Зрозуміло, що фірма "Паруцина" на цьому не зупиниться і буде подавати апеляцію, а якщо ми виграємо судовий процес, то - і касацію. Надто привабливими є "золоті" університетські землі.
До речі, в слідчому управлінні податкової міліції відповідно до довідки КРУ розслідується кримінальна справа проти колишнього ректора за нецільове використання коштів. Сам же він про це розважливо говорить, що його вини тут немає, оскільки йдеться про позику викладачам, співробітникам на квартири (тобто йому ще потрібно співчувати).
А підписані заднім числом угоди про комерційну забудову, а сховані від КРУ угоди, а оплати витрат за комерційні фірми в стінах університету – це куди подіти?!
Перебудова і перші роки незалежності принесли ще одну новинку в діяльність університету – це орендарі в його стінах.
Пам'ятаєте, в Євангелії описується факт, коли Ісус Христос вигнав торгівців, мінял, лихварів із Храму? Наш же університет – це також Храм, Храм духовності, науки, культури.
Проте ділки від нецивілізованого бізнесу або не читали Святого Писання, або ж нехтують ним. І університет заполонили різноманітні фірми. В престижних аудиторіях, як ми кажемо, на урядовому поверсі, були віддані орендарям ауд. 201, 202, 203, 204, 205; займалися приміщення в підвалах, на дахах, в складських приміщеннях і навіть в університетських мурах (я маю на увазі мур університету зі сторони бульвару Шевченка).
На сьогодні ми маємо 59 фірм.
В описі цих фірм дуже пристойні речі: комп'ютеризація, вивчення мов, підвищення кваліфікації, розробки підручників і т.д.
А насправді їх діяльність полягає в іншому: наприклад, фірма "Відерштраль", що в стіні розташована, є звичайнісінькою турфірмою.
А яка принизлива оренда: в центрі міста за 115 м2 фірма за рік сплачує 20 тис. грн., при цьому всі комунальні послуги (вода, тепло - та електропостачання) сплачує університет.
А фірма "ПРООН" умудрилася, щоб на її утримання університет виділяв у рік понад мільйон доларів.
Я вже не кажу про фірму "ФІНІВЕСТ", яка розміщувалася в будиночку, де зараз знаходиться НДЧ.
Фірма "ФІНІВЕСТ" – це взагалі мудреці. Беруть в оренду цей будиночок, роками не платять оренду (з мовчазної згоди керівництва університету), а потім віддають приміщення в суборенду спец. підрозділу податкової міліції Республіки.
Хто за це відповість?!
Відомо ще з давніх давен – хто не шанує традиції громади, хто нехтує надбанням громади, тому не місце в громаді.
Гуртожитки університету – це наша меморія, історія, антологія студентського життя. Цілі покоління студентів проходять гуртожицьке життя. Гуртожиток на все життя стає рідною домівкою колишньому студенту.
Як же до цієї норми ставляться у нас, в рідному університеті?
У 1988 р. одним розчерком пера колишній ректор віддає гуртожиток університету по вул. Освіти, 4. Замість того, щоб йти і добиватися у високі інстанції примноження університетського майна, тут навпаки йде розбазарювання.
Така ж доля і у гуртожитку по проспекту Червонозоряному. Цей гуртожиток відданий іноземній фірмі, яка його переобладнала під готель, ресторан, казино і тепер здає в оренду іншій фірмі.
Який же зиск має університет? – 134 тис. грн. За 5 років!!!
Шановні колеги, наводити факти можна й далі. Але достатньо і цього, щоб зрозуміти, в якому жахливому становищі ми опинилися завдяки авторитарній діяльності однієї особи. Ми повинні все зробити, аби закласти в оновлений Статут Університету унеможливлення таких антиуніверситетських дій з боку керівника.
Сьогодні керівництво університету робить все, щоб з найменшими втратами вийти зі становища, що склалося.
І коли колишній керівник веде мову про захист своєї честі і гідності, то йому необхідно покаятися і просити прощення у громади.
Більшість із вас пам'ятає, що перед нинішнім корпусом географічного факультету був пам'ятний знак, на якому було викарбовано, що "тут буде споруджено Університет Шевченка". Цей знак антиуніверситетськи настроєні люди викопали і заховали, бо на місці цього знаку проектується побудувати багатоповерховий паркінг – по нашому "гараж".
Олександр Андрійович, знайдіть цей пам'ятний знак і поверніть його на місце, нехай він нагадує цим людям, що ми, університетчики, будемо боротися за кожну п'ядь університетської землі.
Шановні колеги! Я доповів лише про перші кроки роботи комісії, попереду складна і важка робота.
Жодна із фірм не йде на поступки. Нам треба піднімати наш колектив, студентство. Пройти складні судові процеси, зробити все, щоб повернути наші землі, наше майно.
Комісія і надалі буде працювати в тісному контакті з Вченою Радою, профспілкою, студентським парламентом.
Окрилює нас те, що нарешті ми встали з колін, ми подолали в собі страх і ми повинні все зробити для розквіту рідного Університету!
Дякую за увагу!
Публікується за пропозицією
членів Вченої Ради Київського національного
університету імені Тараса Шевченка - http://univ.kiev.ua/ua/dopovid/
Додатки:
* Іллюстраційні матеріали до виступу Конверського А.Є. (~17 Mбайт)
* Протокол зборів трудового колективу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
* Звернення голови студентської ради ІМВ
* Звернення Студентського парламенту КНУ
Відповіді
2008.09.19 | Skapirus
Нічого собі! До болю знайомий почерк...
2008.09.19 | apolo
Re: Нічого собі! До болю знайомий почерк...
а уявіть собі великий Універ десь на периферії... Думаю-там просто таке було би не дивним. НЕМА в країні бацьки-Лукашенка, а є ТЕАТР пантоміми.2008.09.20 | ziggy_freud
в США (Німеччині, Франції) на ректорів теж нема Лукашенки, але
якось воно там обходиться без розкрадання майна в особливо великих розмірах.якби не особиста зацікавленість ректора в цих "епізодах" дерибану, воно б навряд відбулось настільки радикально. Ще забули про бази відпочинку в Плютах і в Криму. Наскільки мені відомо, їх приватизували.
2008.09.20 | apolo
Re: в США (Німеччині, Франції) на ректорів теж нема Лукашенки, але
Cуттєво, здається, Литвина підставив Скопенко, свого часу Скопенко- це ж була креатура Литвина - Литвин суттєво посприяв його призначенню ректором у часи Кучми.Непоганий метод усунення конкуруючих груп замість усунення одинаків - це почекати поки конкуренти зберуться в купу. Як тільки суттєво в КДУ зявився Литвин-так і розпочалася справа про Скопенка (таким чином Литвин був вимушений відсунутись не другий план, а сказав, що бажає поглибитись у політику й тому не має часу на ректорство). Побачимо!
Невже Литвин пропустить все, на що може нормально претендувати й буде лише депутатити+ керувати партією ? Не схоже на нього взагалі.
2008.09.20 | kfmn
Re: в США (Німеччині, Франції) на ректорів теж нема Лукашенки, але
Скопенко был назначен ректором универа не при Кучме, а при Щербицком -- в 1985 году.2008.09.21 | ziggy_freud
але статус ректора-міністра отримав від Президента
Л.Д.Кучми. Якась подвійна мораль виходить в тов.орденоносця і заслуженого хіміка. Він стверджує, що має підпорядковуватись СП чи КабМіну залежно від персоналій.Тоді кожний декан може підпорядковуватись ректору КНУ чи іншому ректору залежно від того, з ким він востаннє розпивав напої. Суцільна анархія. Керівник має розуміти, який приклад він подає підлеглим своїми шатаннями між високими покровителями. Ющенко мав зняти "міністра" Скопенка і сприяти проведенню виборів нового ректора ще в 2005му.
2008.09.21 | Iryna_
Re: але статус ректора-міністра отримав від Президента
ziggy_freud пише:> Л.Д.Кучми. Якась подвійна мораль виходить в тов.орденоносця і заслуженого хіміка. Він стверджує, що має підпорядковуватись СП чи КабМіну залежно від персоналій.
>
> Тоді кожний декан може підпорядковуватись ректору КНУ чи іншому ректору залежно від того, з ким він востаннє розпивав напої. Суцільна анархія. Керівник має розуміти, який приклад він подає підлеглим своїми шатаннями між високими покровителями. Ющенко мав зняти "міністра" Скопенка і сприяти проведенню виборів нового ректора ще в 2005му.
ой скіко Ющенко мав всього зробити...
один список персоналій яких треба було послати подалі на кілометр можна скласти
2008.09.21 | Трясця
Бо послідовний
Ющенко призначить на посаду ректора (які там вибори в нашому відкатному середовищі?) Віктора Балогу. В останнього є такі милі хоружевському хлопцеві якості1. Хитрість
2. Крадійство
3. Декларована любов до НАТО
4. Нелюбов до Юльки та юльків
5. Видатні здібності до всіх наук, особливо до бджолярства
6. Провінційність
7. Кланове єство
8. Повне невігластво в усьому, що складає скарбницю людства.
І він настане час істини!
2008.09.21 | apolo
Re: Бо послідовний
взагалі інтересно - з яких пір, напр. МАйдан, повідомляє про зловживання в КНУ ім. Т.ШЕвченка. Справа в тім, що, якщо не в очі ректору, то на громадських фомумах про недоліки в КНУ могли би, в принципі, викладачі писати ще за часів заснування Майдану. Однак, здається (!!!!!!хочу помилятися), дуже до недавнього часу все було всеж тихо. А от зараз - всі як один - піднялися, БО ВЖЕ МОЖНА.СОВКИ та й годі?
2008.09.21 | Трясця
Які совки? Совочки!
Щось і раніше писали, але не було сигналів із середини. Потрібен був значущий інформаційний привід. Якщо мовчать викладачі, то що ж ти скажеш? Тепер їхній терпець увірвався. Звичайно, обурення спізнилося. Проте краще зараз, ніж ніколи.2008.09.21 | apolo
Re: Які совки? Совочки!
Трясця пише:> Щось і раніше писали, але не було сигналів із середини. Потрібен був значущий інформаційний привід. Якщо мовчать викладачі, то що ж ти скажеш? Тепер їхній терпець увірвався. Звичайно, обурення спізнилося. Проте краще зараз, ніж ніколи.
Я кажу, що якраз викладачі (включаючи теперішніх обурених деканів та ін.) поводили себе як совки, адже в минулому обурювалися лише дулею у власну кишеню, а лише тепер ПОВИЛАЗИЛИ - й навіть до Майдану звернулися (могли би й раніше помайданити про всі порушення - нехай без підписів, а всеж).
Совки-це совки... Згадайте фільм "Холодное лето 53-го" -там типового одного совка демонструють (ЩО СУМНІВНИМ ЧИНОМ З БАНДИТАМИ "НАЧЕ" БОРОВСЯ)... влучно... ФЕЙС ЗВИЧАЙНО В НОГО ТАМ В ОЧЕВИДЬ ЦЕГЛИНИ ВИМАГАЄ. ВІДПОЧИЛА ПРИРОДА НА АРТИСТОВІ (НАВІТЬ ЖАЛКО). СПОДІВАЮСЯ ЦІ ОБУРЕНІ З Кду МАЮТЬ НОРМАЛЬНІ ФЕЙСИ.
2008.09.21 | ziggy_freud
більшість персоналу ВНЗ - конформісти.
інших просто не беруть. Але серед конформістів теж є багато розумних людей. От вони і чекали свого часу.щодо "совка" в Університеті. Коли я був молодший, в клюбі КНУ волохаті хіпи грали рок. Прошу зауважити - ще за Совєтів. А зараз основна "молодіжна" забавка, що має офіційну підтримку - КВН.
2008.09.26 | Ще один
Re: Які совки? Совочки!
Який інформаційний привід! Звичайний чорний ПіАр на якому добре рожуміються ті, хто зараз при владі в університеті. От тому і розмістили на "майдані", де молодь неосвідчена, проте безкомпромісна.Чомусь нікого не дивує, що ректором призначено директора інституту міжнародних відносин, ікий весь час казав, що хоче відділитися а йому не дають і який, скоріше за все, не є найменш корумпованим.
2008.09.21 | ziggy_freud
хочете помилятись - от і помиляєтесь
apolo пише:
> взагалі інтересно - з яких пір, напр. МАйдан, повідомляє про зловживання в КНУ ім. Т.ШЕвченка. Справа в тім, що, якщо не в очі ректору, то на громадських фомумах про недоліки в КНУ могли би, в принципі, викладачі писати ще за часів заснування Майдану. Однак, здається (!!!!!!хочу помилятися),
Був організований громадський рух проти "комерційної" забудови біля Студмістечка.
Був шкандаль, коли Скопенко намагався вишикувати Губерського. На що на хворумах Майдану в типовому випадку казали "Так там же мажори вчаться". То за це Губерського треба розстріляти???
Був ще один, коли за хабар старого декана Юридичного вивели з кабінету в наручниках. Але згідно телефонного права одразу відпустили. Який вихід був у незгодних з його політикою? Тільки звільнитись...
чого ще пан хоче? Масової демонстрації проти ректора? Ізвініте шо бєз дракі
2008.09.21 | apolo
Re: хочете помилятись - от і помиляєтесь
ВЗАГАЛІ, ЯКБИ СКОПЕНКО ЛИШЕ СКАЗАВ, ЩО ВІН ЗНАЄ ПРО ІНШИХ - ТО ВАРТО ЙОМУ БУЛО БИ ДЕРЖ ПРЕМІЮ ДАТИ (МАБУТЬ ЩЕ ОДНУ). Такого типу порушення просто скрізь. На периферії до цих пір у конфертах за кв. метри оренди платять і все тихо й глухо... І лише Київ по-троху пострілює.Збагніть - для чого зроблено депутатами дозвіл на субаренду. Тепер легально можна відповідному потрібному чоловікові з держ. установи займатися бізнесом і носити з офіційного прибутку цієї організації-посередниці гроші босам цієї держ. установи.
Для чого ж бізнесменам самим знати кожного хабарника? Правильно. Нехай свої знають своїх. Держава (дупутати) про все подбає... От подбала... Е в нас субаренда. І про тарифи правильні на оренду держава теж подбає - таким чином прекрасний посередник завжди поміститься. Інакше - прийдеться жити лише на зарплату. А це вже - крах для такої системи.
2008.09.22 | Old, very old graduate
Губ значно гіршій за Скопа та де був Литвин
1) Губ ніколи не займався наукою та викладанням – тільки ВИКЛЮЧНО комсомольською, профспілковою, компартійною „працею”, яку він ПЛІДНО ДЛЯ СЕБЕ суміщав з пересуванням по адміністративним ієрархічним драбинам. Скоп колись науку робив.2) Губ біля 30 років був правою рукою Скопа та наближеною до нього особою. Кажучи про Скопа, потрібно мати на увазі Губа. Скоп має повне право казати „Губ – це я”.
3) Як не як, Скоп був колись натуралістом, а Губ – представником найгіршого навіть серед радянських філософів класу – наукових (!) комуністів.
4) Ректорство Губа означає перемогу так званої гуманітарної мафії, яка свою нікчемність та бездарність прикриває національно-патріотичною риторикою.
5) Я б порівняв Скопа з Кучмою, а Губа з Ющенком. Ну й хто з них кращий у світлі останніх подій?
6) До речі, а де був всі ці роки Голова наглядацької ради – вельмишановний плагіатор, двічі академік, віце-президент НАНУ та прочая, можливий рятівник „каоліції” пан Литвин?
Це повний абзац!
2008.09.22 | apolo
Re: Губ значно гіршій за Скопа та де був Литвин
Як бачите, потрібно реально інтев'ювати досить небагатьох можновладців... - це тому що у нас практично одні й ті ж самі люди скрізь і на все претендують. Я й казав раніше ТУТ, що треба закликати претендентів на посади ректора КДУ та Президента НАНУ до інтерв'ювання в тому чи іншом форматі (напр. прес-конференції, інтернет-конференції etc.) Багато чого стане швидко ясним і не треба буде до багатьох речей додумуватись, в тому числі й зводити наклепи (яких уникнути на всі 100% просто неможливо).СПРАВА В ТІМ, ЩО КВІТИ ТЯГНУТЬСЯ ДО СОНЦЯ А ОПАРИШІ ДО ЛАЙНА-от і видно буде моментально хто є ким - по тому хто куди тягнеться... Той, в кого здебільшого все досить чисто не замовлятиме статей про себе в тих чи інших виданнях, а також ПіАр-акцій, а він нормально відвідає той чи інший форум, дасть змогу громадськості про себе нормально взнати. До речі, слід таки чеснео зазначити, в цьому якраз є незаперечна перевага Литвина. Який він не є там (плагіатор і т.п. чи ще хто-сь), а форуми відвідував (хоча би рік-два тому), тож пролив таки світла на себе самого anyway (тепер є про нього хоч яке-сь уявлення). Які ж інші? Де вони ? Чому не видно їх ?
Посади будуть займатися досить стратегічні (в принципі, тому досить принципові і для суспільства в цілому), а робиться все зазвичай підкилимно, кулуарно, через ЗМІ (та не особливо відомих авторів)кидаються претенденти лайном. В той же час в інших (теж замовних) матеріалах відверто тиснуть рекламою сумнівних здобутків. відповідають на замовлені попередньо запитання. Фарс і цинізм.
2008.09.22 | Калькулятор
Предлагаю за каждое посещение майдана награждать Литвина
очередным званием Героя Украины2008.09.22 | ziggy_freud
Re: Губ значно гіршій за Скопа та де був Литвин
Old, very old graduate пише:> 1) Губ ніколи не займався наукою та викладанням – тільки ВИКЛЮЧНО комсомольською, профспілковою, компартійною „працею”, яку він ПЛІДНО ДЛЯ СЕБЕ суміщав з пересуванням по адміністративним ієрархічним драбинам. Скоп колись науку робив.
ця різниця малосуттєва. Скоп-хімік закінчився ще за Совєтів.
> 2) Губ біля 30 років був правою рукою Скопа та наближеною до нього особою. Кажучи про Скопа, потрібно мати на увазі Губа. Скоп має повне право казати „Губ – це я”.
так.
> 3) Як не як, Скоп був колись натуралістом, а Губ – представником найгіршого навіть серед радянських філософів класу – наукових (!) комуністів.
в ті часи майже вся гуманітарка за замовчуванням дорівнювала "науковому" комунізму. Але тут є багато нюансів та виключень. І в чому полягає старий науковий доробок менеджера освіти, певним чином до спини. Бо останні років 20 він напевне сам ніц не писав. Тільки підписував...
> 4) Ректорство Губа означає перемогу так званої гуманітарної мафії, яка свою нікчемність та бездарність прикриває національно-патріотичною риторикою.
конкретніше. Хто є ху в гуманітарній мафії? Бо принаймні на деяких гум. факультетах мені відомі і пристойні науковці, і грамотні викладачі.
> 5) Я б порівняв Скопа з Кучмою, а Губа з Ющенком. Ну й хто з них кращий у світлі останніх подій?
порівняння відхиляється.
> 6) До речі, а де був всі ці роки Голова наглядацької ради – вельмишановний плагіатор, двічі академік, віце-президент НАНУ та прочая, можливий рятівник „каоліції” пан Литвин?
кажуть, що саме Литвин врятував екс-декана юрфаку Андрєйцева від СІЗО №13.
> Це повний абзац!
так. Але все-таки краще поганенькі реформи, ніж довічне закріплення ситуації початку 1990х. Як це було за Скопенка.
2008.09.22 | ziggy_freud
(+) і ще один важливий нюанс
до зняття Скопенка одним з претендентів на його крісло був Дімочько Тоббачьнєґ. І він же руками Скопенка намагався прибрати Губерського.Зараз призначення Тоббачьнєґа практично виключене. І це добре.
Пан може назвати гіршу кандидатуру на ректора КНУ, ніж цей совковий українофоб, музейний крадій, стукач і анальний пасивець, що зажимає гроші навіть наближеним до тіла? Хіба що Каганович чи Маланюк був би гіршим...
2008.09.22 | apolo
Re: (+) і ще один важливий нюанс
Я вам відповім чому погано з кандидатурами:у часи одобрямса Скопенка ніхто з деканів та викладачів практично ніде не критикував його майже ніде. А от зараз всі кинулися критикувати. Тому, звичайно, реальних креативних кандидатур і не може бути, адже вони просто свого часу не викристалізовувалися у середовищі боротьби протиріч, - а ті кандидатури, які наявні-ті ймовірно "адмінно" випещувалися, причому мабуть в т.ч. самим екс-ректором. Тому такого й ректора матимуть, а крым того, ще й можуть заслужити не лише втручання з зовні, а й позитивно сприйняти таке (бо такою є вихована в них ментальність).
2008.09.22 | критик
Re: (+) і ще один важливий нюанс
А чому б не запросити в КНУ варяга, хай навіть західного? Губ - така саме гідота як Скоп2008.09.22 | псевдоквази
А хто ж запрошувати буде?
Можна б було... навіть запросити когось з Заходу для такого закладу, що фактично не підпорядкований МОН та ВАК, хоч би як експеримент. Та є ж свої людці.2008.09.22 | критик
Re: А хто ж запрошувати буде?
Моя пропозиція - майже жарт, але ж повсталі університетські діячі могли б це взяти до уваги. Якщо б підняли гвалт, то, може, змогли таке зробити, і тоді це було б своєрідним винаходом для всієї держави.2008.09.22 | Юрист
Истинный спаситель Андрейцева человек-памятник Кивалов
2008.09.22 | Трясця
Гляньте на
першу сторінку Майдану. Кульбаку в ректори!2008.09.23 | apolo
WOW
http://korrespondent.net/kyiv/5936382008.09.26 | Льоша
Re: Губ значно гіршій за Скопа та де був Литвин
Молодець, все саме так і є.Доречі Конституційний суд визнав що президент не має повноважень призначати в.о. і у скопа не розірвний контракт з кабміном. Подивимося чим це скінчиться Кабмін виграє чи президент.
2008.09.26 | Льоша
Re: хочете помилятись - от і помиляєтесь
Ну хоть одна розумна людина. Кинули МАЙДАНу кістку. Вони і гризуть. А те що СБУ, Військові, ВСІ інші Університети, Академія (причому безкоштовно і без усяких відшкодувань) "віддають" свою землю під забудову, як це? А те, що молоді (такій само, що є дописувачами Майдану), але працює в університеті (думаю, 80% молодих викладачів ВУЗів не Кияни)нема де жити і немає шансу купити квартиру, а ректор (єдиний в Україні) вирішив побудувати для них житло, то це як? Демагогія Філософів (голова комісії): "треба було витрачати зароблені гроші на будівництво житла" - відома. Тоді б ректора просто посадили у вязницю за нецільове витрачання коштів.Перевірена роками техніка "нацькування молоді"
2008.09.23 | Читач
Є зовсім інша оцінка діяльності Скопенка в відгуках читачів
http://www.dt.ua/3000/3300/62730/
2008.09.23 | Читач
Відгуки читачів про хімічну наукову школу академіка В.Скопенка
http://www.dt.ua/3000/3100/626662008.09.23 | apolo
Re: Відгуки читачів про хімічну наукову школу академіка В.Скопенка
Директору (ректору) не треба бути дуже великим вченим а:- треба не бути старим
- треба вмІти працювати з персоналом, вміти розпізнавати дійсно
фахівців
- треба бути добрим організатором (часто такі здібності даються просто від народження)
- треба вміти знаходити кошти для організації (тобто треба й звязки мати а не лише ксіву Директора носити в кишені)
- треба вміти й переобратися директором (щоби не бігати щоразу наче задля атестації, а робити все й водночас).
Звідси видно, що така кандидатура не може прийти в організацію абсолютно з-зовні (тому ніякі Кришталі та інші шановані вчені тут просто не виживуть).
Це принаймні - Зам.Декана/Зав.Кафедри/Декан/Проректор (учбовий), якого знають у Адміністрації Президента та КМУ.
Такі реалії сьогодення.
2008.09.23 | Трясця
Директору (ректору)
НЕ МОЖНА бути великим ученим, бо1. Такого не обирають директором (ректором)
2. Цього не знесуть колеги
3. Він знецінить решту "достойників"
4. Він підійме планку на таку висоту, що її не подолають власні спвіробітники
5. Він не дасть красти підлеглим, бо великі вчені не крадуть
6. Він буде німим докором для можновладців
7. Він буде успішно виступати проти суспільно-укорінених дурниць, якими живе й пишається країна
8. Він заважатиме красти президенту НАНУ (ПАНУ, ААНУ тощо) та міністру освіти
2008.09.26 | Льоша
Re: Відгуки читачів про хімічну наукову школу академіка В.Скопенка
Ну тоду Губ не буде ректором (йому те ж не мало), чи буде?2008.09.23 | Трясця
Не перевіриш
На жаль, в нашій чудернацькій країні не перевіриш, чи можновладець сам зробив якусь працю, чи тільки підписав її. Доказів чортма. А власну інтелектуальну спроможність (неспроможність) на міжнародних конференціях науково-методичні можновладці не демонструють, хоча туди їздять:1. Не знають мови
2. Не знають предмету
Але щодо саме Скопенка, замолоду він був членом парткому та головою профкому КДУ. Для мене це доказ його несамостійності, а для вас?
Стосовно гуманітаріїв мовчу, щоб не причепилися, але вони ВСІ вийшли з шинелі КПРС.
2008.09.24 | apolo
Re: Не перевіриш
Трясця пише:> На жаль, в нашій чудернацькій країні не перевіриш, чи можновладець сам зробив якусь працю, чи тільки підписав її. Доказів чортма. А власну інтелектуальну спроможність (неспроможність) на міжнародних конференціях науково-методичні можновладці не демонструють, хоча туди їздять:
>
> 1. Не знають мови
> 2. Не знають предмету
>
> Але щодо саме Скопенка, замолоду він був членом парткому та головою профкому КДУ. Для мене це доказ його несамостійності, а для вас?
>
> Стосовно гуманітаріїв мовчу, щоб не причепилися, але вони ВСІ вийшли з шинелі КПРС.
ні, статистично такий показник не означає поганої фаховості. Я особисто знаю напр. навіть одного екс-секретаря партбюро одного з інститутів НАНУ, який є і був прекрасним фахівцем екстра-класу. Знаю багатьох Профсоюзних прцівників та активістів, які є прекрасними фахівцями. Інша справа, що за це все вони бажали і здебільшого отримували в середньому більше ніж для випадку, якби не були такими працівниками. Ну - тоді це вже питання до нашої совкової системи. Вона і М.Горбачова створила, якраз у часи правління якого знищували Василя Стуса. Все треба розглядати об'єктивно.
2008.09.23 | ziggy_freud
а до чого тут наукова школа?
маємо два комплекси фактів.1) Скопенко створив видатну химічну школу. Хоча поки читачі цього не довели. Хай про це висловляться фахові хіміки. Чи видатну, чи школу, і чи це дійсно його заслуга.
2) Скопенко систематично керував розкраданням майна КНУ в особливо великих розмірах. Що принаймні частково доведено судовим рішенням (відміна передачі корпусів в приватну власність)
за 1) С. заслуговує на нагороду, за 2) на покарання.
2008.09.25 | Сергій
А от в Китаї діячів типу Скопенка
уже давно б розстріляли. Поки цього злодюгу не посадять - нічого не зміниться. Прийде інший і без страху та сорому продовжить скопенську справу.2008.09.25 | Трясця
Вже прийшли
Усією різнобарвною бандою.2008.09.25 | Дідусь
Хто б тоді з ректорів залишився живим?
2008.09.25 | Сергій
Ну і чорт би був з ними! Краще нікого, ніж такі!
2008.09.25 | Simpleton
А хто ж намнову модерну і якісну політику вищої школи"створить?
«Для мене дуже важливо, щоб ректори вищих навчальних закладів використали шанс сформувати нову модерну і якісну політику вищої школи»
http://www.unian.net/ukr/news/news-273241.html
2008.09.25 | Сергій
Та рецепт простий як день - треба
оголосити міжнародний конкурс на посаду ректора КНУ! І доповнити його забороною на участь у конкурсі панів учених з бувшого совка.2008.09.25 | Дідусь
Синку, ти ще оголоси конкурс міжнародний на Президента України!
2008.09.25 | Simpleton
Щось в цьому є ;)))).
2008.09.25 | Сергій
А ви, дідусю, не плутайте Божий дар з яєчнею!
Адже державні і науково-освітні інтереси мають дещо різні спрямування. А якщо ставити (чи вибирати) на посаду ректора екс-совків, то всеодно буде, як в тому анекдоті часів СРСР: щоб не збирали на бувшому військовому заводу - всеодно виходять балістичні ракети.2008.09.26 | Torr
Why not?!
2008.09.26 | Ідол
Re: а до чого тут наукова школа?
2) Скопенко систематично керував розкраданням майна КНУ в особливо великих розмірах. Що принаймні частково доведено судовим рішенням (відміна передачі корпусів в приватну власність).Ну прямо смішно читати. Навіть у "звіті" комісії про приватизацію корпусів немає нічого. У кореспонденті йшлося про "нежилі приміщення". Це що корпуси? А може це сарай якийсь? Земля не належить університету, тому Скопенко міг (навіть по закону) її відчужувати (розкрадати, деребанити) я це і роблять інші. Мав право і все. Інше - норми моралі, а не криміналу (якщо не було хабарів). А от корпуси віддавати - це "біла гарячка". Корпуси жодний ректор віддавати не може (устав забороняє, див. вебсайт університету). А слова із статті корреспондента "могли б стати розважальним.." - лише слова. Могли б стати, а могли і ні. Могли б стати і лікарнею. Памятаю, були розмови про передачу недобудованих майстерень фірмі Велком, що розробляє протипухлинну вакцину. Вони хотіли побудувати лікарню на території університету (як це є в усьому світі). Може про ці приміщення і йдеться? А може це про приміщення, скажімо в Каневі (якийсь сарай), в якому хтось захотів розмістити кафе.. Це я до того, що журналісти сбрешуть не дорого. Але сбрешуть так, щоб не посадили типу "можуть бути передані.." а ще й поставлять у кінці речення знак ?
Бачу, що розлютив вас чимось Скоп, проте все треба пропускати крізь сито свого розуму.
2008.09.26 | Льоша
Re: Київський Універ. Хронологія дерибану під прикриттям Скопенка
От диво! Вперше бачу, щоб "перші результати роботи комісії (див. текст виступу)" за які не треба відповідати, бо вони лише попередні були так швидко доведені до відома молоді, саме перед виборами нового ректора. Ні, це точно не Піар а чистісінька правда!?