Дрезден: Музей позитиву (+ багато фото)
09/29/2008 | Skapirus
Ризикую нарватися на звинувачення в нахабному (само-)піарі, але не можу втриматися від того, аби не помістити тут лінк на чудовий фоторепортаж Тетяни Монтян, яка 2 тижні тому 1 день була у нас в Дрездені. На фоні "космічних" досягнень української науки зі свяченою водою, біополями та квантовою магією (http://www2.maidanua.org/n/osvita/1222608395) ця виставка звичайно не справляє вражень, але те, що вона збудить не в одній дитині бажання реально навчатися і приносити користь науці та людству, так це без сумніву. В тому музеї разом з дітьми приходить дуже багато дорослих, яким не менщ цікаво побачити принцип дії відомих нам речей. Дуже раджу всім, кого доля закине в Дрезден, крім всесвітньо відомої картинної галереї в Цвінгері також відвідати цей непримітний музей майже на околиці міста - http://www.tsd.de/
Читати більше - http://infocorn.org.ua/2008/09/28/muzey-pozitivu/
Я нині на фоні існуючого "бєспрєдєла" навіть не можу мріяти про те, що в Україні знайдуться люди, які зможуть реалізувати хоча б щось з описаного в статті. Всі ідеї вкрай прості і дешеві, як двері, багато з них описані в відомих з дитинства книжках Перельмана, Маковецького. Крім того, Інтернет надає неміряні можливості знайти інщі "цікавинки".
Читати більше - http://infocorn.org.ua/2008/09/28/muzey-pozitivu/
Я нині на фоні існуючого "бєспрєдєла" навіть не можу мріяти про те, що в Україні знайдуться люди, які зможуть реалізувати хоча б щось з описаного в статті. Всі ідеї вкрай прості і дешеві, як двері, багато з них описані в відомих з дитинства книжках Перельмана, Маковецького. Крім того, Інтернет надає неміряні можливості знайти інщі "цікавинки".
Відповіді
2008.09.30 | Трясця
Re: Дрезден: Музей позитиву (+ багато фото)
Шановний модераторе, ми з Вами знаємо, що Ваші питання риторичні, а рекомендації марні. Бо, насправді, німці люблять свою країну, люблять життя, а тому люблять і науку, яка це життя урізноманітнює, наповнює, робить, врешті-решт, кращим, комфортнішим. Так само люблять свої країни словаки, англійці, шотландці, італійці, голландці, поляки. Наша ж верхівка (будь-якого кольору) свій народ і свою країну ненавидить, науку не розуміє, більше того, зневажає.Їхні академіки справжні, а наші фальшиві. Щойно за одне твердження на користь визнання викладання в школі біблейських казочок про Творіння було звільнено секретаря Британського королевського товариства (варто було б може дати посилання на цей матеріал з Science та Nature?). А в нас академіки, наче муедзини, закликають до молитви, а Президент відвідує церкви, а не наукові заклади.
Кришталь правий. Але він людина шляхетна, а я - проста. Нашій науці, а, значить, і нації - п....ь.
2008.09.30 | Калькулятор
Вопрос Трясце
Уважаемый, где Вы взяли "ихних академиков"?Неужели Вы не знаете, что в цивилизованном мире существуют аналоги наших государственных академий, то есть содержащейся на средства бюджета системы научных институтов,но там нет и быть не может касты академиков в нашем хуторянском смысле.
Ай я я яй.
Да если б там и помыслили о создании клана академиков, то повторился бы 1968 год. Почему? Да потому что у сотрудников этих западных академий есть самоуважение. А у нас наблюдается стремление толковых и разумных либо свалять за бугор, либо пролезть в академические ряды.
2008.09.30 | Сергій
Питання Калькулятору? :)
А де вибачили, щоб у нас толкові і розумні лізли в академію?2008.09.30 | Трясця
Відповім обом
Згоден з обома. Саме це й мав на увазі. Наші академіки - на 90 відсотків - повне сміття, дурне, пикате, пузате, неосвічене, жалюгідне, смердюче, брехливе. 10 відсотків вони завжди залишать середнім професорам (видатних професорів у нас просто немає), щоб потім сказати: дивіться, люди, через 30 років після відкриття ми все ж таки обрали пана **, який це відкриття зробив. Мої оцінки стосуються виключно природничників чи математиків. Наші гуманітарії -абсолютні нулі.2008.09.30 | Калькулятор
Re: Питання Калькулятору? :)
Ну нельзя же быть таким нигилистом.Тот же Костюк, Крышталь, несколько физиков, математиков, химиков, билогов, возможно технарей -- см. на сайте ukrnauka.org.ua индексы цитирования.
Однозначно, ни одного представителя гуманитарно-социальных наук, несмотря на ч-а-а-стое мелькание некоторых из них в СМИ.
Хотя тут меня может поправить пан Вакуленко, ба-а-а-льшой знаток этого контингента.
Еще раз -- одно дело государственные академии наук как спонсируемая государством сеть научных институтов (государство должно требовать от них результаты, а не туфту в виде отчетов) и совсем другое -- современная совковая организация академий с пожизненными академиками как особой кастой.
Хорошо, уедут все "умные" ученые.
Кто будет учить в вузах, в том числе педвузах?
Не будет нормальных учителей, исчезнут островки нормального школьного образования.
Степень дебелизации и десекуляризации народа превзойдет все самые пессимистические ожидания.
2008.09.30 | Iryna_
Re: Питання Калькулятору? :)
Калькулятор пише:> Хорошо, уедут все "умные" ученые.
> Кто будет учить в вузах, в том числе педвузах?
> Не будет нормальных учителей, исчезнут островки нормального школьного образования.
> Степень дебелизации и десекуляризации народа превзойдет все самые пессимистические ожидания.
ой знали б ви хто зараз вчить у вузах ...
нормальні вчителі є як виняток в звичайних школах та в десятку спецшкіл на всю Україну
"всі" розумні вчені не виїдуть бо це люди і у них є обставини
зараз нмд ситуація стабільна - десь так воно могло б довго продовжуватись, але не буде бо нам світить розгон академії (якщо не буде великої економічної кризи коли нерухомість нікому не буде потрібна)
2008.09.30 | Калькулятор
Re: Питання Калькулятору? :)
"ой знали б ви хто зараз вчить у вузах"Знаю, потому что преподаю в одном из наилучших по преподавательскому составу украинских вузов. Лучших в Украине просто нет. Кстати, я там далеко не самый лучший и моя дисциплина не профилирующая.
Вижу проблему не в качестве преподавания (математики и точных наук там нет), а в нежелании подавляющего большинства студентов учиться, точнее в их интеллектуальной неспособности к усвоению элементарных содержательных знаний.
2008.09.30 | Георгій
Нe знав, що Ви викладач!
Хотілося б дізнатися більшe про Ваш досвід. Можe, поспілкуємося приватним листуванням? Мій e-мeйл gpinchuk@as.muw.edu. Дякую заздалeгідь!2008.09.30 | Simpleton
2 копійки:
Калькулятор пише:> Ну нельзя же быть таким нигилистом.
> Тот же Костюк, Крышталь, несколько физиков, математиков, химиков, билогов, возможно технарей -- см. на сайте ukrnauka.org.ua индексы цитирования.
Про цитування:
В дeяких наукових колeктивах акадeміка, що їх очолює, називають "рeкeтиром" за тe, що вимагає бути присутнім у всіх грантах, що виграли співробітники, з максимальною з/п ("я ж акадeмік, нe будь-хто") плюс включeння співавтором у всі статті, щоб виправдати свою присутність.
Знаю акадeміка з бл. 1500 публікаціями, якого самому Патону довeлося зупиняти, бо почав виганяти з роботи усіх, хто нe вписував його у співавтори. Патона, звичайно ж, цікавила нe чистота наукових рядів, а можливий розголос. Мушу віддати йому тут налeжнe, бо пізнішe аналогічного мозковського акадаміка нагородили "шнобeлівською прeмією"
(Ignobel prize).
2008.09.30 | Трясця
Свіжий приклад
Щойно у найпрестижнішому з американських фізичних журналів (не рахуючи журнали з листами) Phys. Rev. B вийшла чергова стаття відомого (і СПРАВЖНЬОГО) фізика - член-кора Антонова. Дивлюся: аж там співавтором Анатолій Петрович Шпак. Раніше бідний Антонов приписував покійного академіка Немошкаленка. Вже став член-кором, а все одно вимушений вписувати можновладців. А якби на його місці був кандидат наук? Усіх би вписав, хто вищий за рангом. Оце вам і НАНУ. Але уявіть собі Одеський медуніверситет. Ненажерливі Запорожан та Бажора. Куди молодому медикові податися? А ось куди: до Польщі. Вони талановитого українця радо візьмуть. Так і живемо.