МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ну і чому Україна не бере участь в Антинобелевських змаганнях?

10/03/2008 | Tatarchuk
У Гарвардському університеті відбулася 18-а церемонія вручення Антинобелівської премії, яка також називається Гнобельовська або Шнобельовська. Премія привласнюється за найсумнівніші наукові досягнення.

Головним таким досягненням стали дослідження Дебори Андерсон з лабораторії з контролю народжуваності Медичної школи Гарварду. Вона отримала Антинобелівську премію з хімії за спробу довести, що напої "Кока-кола" і "Пепсі" можуть використовуватися як засіб контрацепції.

Варто зазначити, що ще одна Антинобелівська премія з хімії дісталася тайваньським дослідникам, які провели схожі експерименти і з'ясували, що ані "Кока-кола", ані "Пепсі" спермицидними властивостями не володіють.

Нагороду в галузі живлення отримали двоє вчених з Італії і Великої Британії, які намагалися довести, що їжа тим смачніше, чим приємніші звуки, що видаються при її поглинанні. Для цього за допомогою електроніки Максиміліано Зампіні і Чарльз Спенс модифікували звук хрускоту картопляних чіпсів, щоб створити у людини, яка гризе їх, відчуття більшої "свіжості і хрусткості", ніж є насправді, передає Associated Press.

Премія в галузі біології дісталася трьом вченим з Франції, які з'ясували, що блохи, які живуть на собаках, стрибають вище за тих, які живуть на котах.

Антинобелівську премію світу отримала Швейцарська федеральна комісія з етики в біології, яка висловила думку, що "рослини володіють гідністю". Згідно з висновками комісії, завдання шкоди рослинам є "морально неприпустимим".

Премія в галузі медицини була присуджена Дену Ерайелі з університету Північної Кароліни. Вчений продемонстрував, що дорожчі ліки діють ефективніше, ніж дешеві. Він видав двом групам добровольців однакові плацебо (речовина, використовувана як лікарський засіб, позитивний лікувальний ефект якого пов'язаний з підсвідомим психологічним очікуванням пацієнта) у вигляді болезаспокійливих засобів. Першу групу вчений повідомив, що дає їм ліки за ціною 2,5 дол. за пігулку, а другий - по 0,1 дол. При цьому добровольці, які прийняли дорожчі ліки, менш хворобливо реагували на невеликі розряди струму, що пропускалися через них. На думку вченого, це доводить, що ціна впливає на очікування пацієнтів - чим дорожче ліки, тим більшого ефекту від нього чекають.

Антинобелівська премія була встановлена журналом "Аннали неймовірних досліджень" в 1991 р., але завдяки абсурдності матеріалів вона незабаром отримала популярність і серед людей, далеких від науки. Виступ кандидатів повинен тривати не більше хвилини. Якщо регламент не дотримується, на сцену виходить дівчинка, яка говорить: "Будь ласка, припиніть, мені нудно". Лауреатам премії дістається медаль з фольги або пластикові клацаючі щелепи.

Відповіді

  • 2008.10.04 | Simpleton

    Парадоксально і сумно, алe навіть така прeмія могла б бути

    прeдмeтом гордості за українську науку. Той, хто слідкує за цією прeмією мабуть звeрнув увагу, що там досить часто фігурують установи типу Гарвардського унівeрситeту і журнали типу "Cаєнс".

    Ніколи світова наукова спільнота нe станe "бити лeжачого". Ніколи таку прeмію нe присудять якомусь бідакові з чорної Африки за публікацію у якійсь місцeвій "мурзилці".

    Тe, що українських вчeних нeмає сeрeд прeтeндeнтів на цю прeмію означає лишe однe: маємо науку на рівні чорної Африки :(.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.04 | Tatarchuk

      цікава думка

      То може висуватимемо й своїх претендентів, щоб не бути на рівні мурзілки?

      Наприклад один відомий гуманітарій-проффесор, заодно і державний діяч, стверджує що Кримську (Восточну) війну Росія не програла а виграла. Хіба на Антинобеля не заслуговує? :)

      Можна також висунути фізиків, що вивчають "чарівну воду".
      Можна висунути кафедру політичної та соціальної філософії, яка протягом 17 років дослідження чітко встановила факт, що держава Україна знаходиться в стадії зміни суспільного ладу від радянського на якийсь іншій.

      Як я поняв, крітерій тут не те що якась людина схибнулася і при тому є науковцем, а те що ця людина або колектив вважаються впливовими учьоними. ТОбто свого роду попередження у вигляді стьобу...

      Держу парі що можемо щорічно висувати кандидатури з різних галузей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.04 | Simpleton

        Можe, нe надто зрозуміло пояснив, алe трeба, щоб про оту живу

        воду вони опублікували у "Cаєнс" і щоб авторитeтним вчeним людину вважали у справжній науці. Ну от як минулого року двоє, здається, гарвардських профeсорів опублікували якусь фігню у "Cаєнс" і "Phys. Rev. Lett." (два амeриканських супeр-пупeр часописи).

        Наші ж кандидати нe підійдуть тому, що будуть апріорно класифіковані як якісь нeдоумки з плeмeні мумбо-юмбо ("Що? Україна? Дe цe? Окeанія?"), а наші часописи, що нe входять навіть до ІSІ - цe ж просто нарізаний папір, який будь-хто з лазeрним принтeром надрукує за дві хвилини.

        Тобто, нажаль, наших кандидатів нe візьмуть просто тому, що з роботи хворих на розумову нeповноцінність порядні люди нe кeпкують.

        Ось що сумно :(.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.06 | Сергій

          А чому б гам самим не організувати аналог Шнобелівьскої премії

          в межах України?!!! А результати її популяризувати в ЗМІ! Чи так і будемо сидіти і зітхати в нвйкращих українських традиціях себежаління, які ж бо ми недолугі, що нас і на шнобелівку не візьмуть.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.07 | Tatarchuk

            думаю це можна зробити навіть силами

            цього форуму + сайту Майдан. Достатньо просто викладати невеселі приколи не хаотично, а з позначкою "номіную на шнобеля"
  • 2008.10.05 | VSV

    Re: ну і чому Україна не бере участь в Антинобелевських змаганнях?

    Проблема в том, что у нас пересталим производить "Биле мицне", как известно оно проходило по трем свойствам: 1. Красить заборы, 2. Травить клопов. 3 Противозачаточное. Тут бы Коке не устоять.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.07 | критик

      Re: ну і чому Україна не бере участь в Антинобелевських змаганнях?

      Шнобелевка - премия не для безграмотных пройдох, поэтому и Гарвард фигурирует, и Сайенс. Практического применения открытия лауреатов не имеют, но они остроумны и забавны. Наши могут стать лауреатами лишь случайно или по глупости.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.08 | Пенсионер

        Re: ну і чому Україна не бере участь в Антинобелевських змаганнях?

        Патон много интересного озвучивал. Например про долгоиграющие лампочки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".