МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

10/13/2008 | сіда
Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/10/13/35052/

РОБОТИ одного з трьох лауреатів Нобелівської премії з фізики 2008 року Йоїтіро Намбу ґрунтуються на працях російського вченого – академіка Ніколая Боголюбова. Про це заявив у п’ятницю ректор МДУ Віктор Садовнічий на церемонії відкриття Третього фестивалю науки в Москві.


Нагадавши, що один із лау­реатів – Йоїтіро Намбу – здобув нагороду за роботи про порушення симетрії, пов’язані з проблемою фізики елементарних частинок, пан Садовнічий сказав: “1960 року завідувач кафедри МДУ Ніколай Боголюбов зробив великий внесок у вивчення цієї проблеми”. За словами ректора МДУ, у вересні 1960 року М. Боголюбов читав лекцію у Сполучених Штатах.

“Намбу слухає, записує, через місяць робить проект доповіді. Ніколай Боголюбов виступає після цього проекту, поправляє його. Через кілька місяців Намбу публікує роботу, в якій не посилається на Боголюбова, а потім іншу, в якій побіжно згадує його. Тепер Намбу здобув Нобелівську премію”, – сказав Віктор Садовнічий.

За його словами, академіка Ніколая Боголюбова, який помер 1992 року, номінували на здобуття премії Нобеля. “Йому телефонував секретар Нобелівського комітету”, – сказав ректор МДУ.

Марко Василів

Відповіді

  • 2008.10.13 | псевдоквази

    Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

    1. Ну, Садовничий может и заливать... ведь согласно "его" рейтингу МГУ - это ВУЗ №1 в мире, и это ж на полном серьезе.
    2. А что, это первый раз с нобелевскими лауреатами?
  • 2008.10.13 | Трясця

    Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

    Боголюбов безумовно заслуговував на Нобеля за праці в галузі надплинності. Проте процес номінації затягнувся настільки, що його життя обірвалося раніше. Шкода! Але до чого тут Намбу? Якщо йдеться про квазісередні, то Намбу опублікував ІНШІ результати, за які зараз, через 40 років отримав премію. Знов той самий набридлий зойк українця-ректора, російського патріота: "англичанка гадит".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.20 | thinker

      Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

      Як вже сказано, " Намбу здобув нагороду за роботи про порушення симетрії, пов’язані з проблемою фізики елементарних частинок...".
      Саме цією тематикою займався багато років акад. М. Боголюбов, відкривши, до речі, також таку фізичну характеристику елементарних частинок як чарм, аромат тощо. А те, що ідея порушення симетрії та її фізичні застосування не мають нічого спільного з Намбу, серед фізиків факт добре знаний... Як відомо, Намбу був більше знаний за вивчення так званої "струни Намбу", яку теж раніше від нього запропонували фізики з Дубни...
      Але про це на цім сайті, чомусь . не дуже прийнято розмовляти, - бо якщо щось зроблено в науці, то ОБОВ"ЯЗКОВО десь там, за рубежем, де все є справжнє і т.п.... Принцип меншовартості дається, на жаль, знати ... А те, що Нобелівські премії часто, і вельми, в науці та літературі дають за політичними та іншими, н-д, національними (для підтримки престижу цього чи іношого народу) критеріями....
      Але це вже інша розмова на іншу тему.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.20 | Сергій

        Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

        Мені здається, що проблема не в меншовартості, а в тому, що СРСР був темною плямою на тлі цивілізації і його досягнення часто старанно приховувались. Тому Захід і не знав досить широко про досягнення тамошніх вчених. А премії дають виходячи із суб'єктивного відчуття західних вчених про значимість відкриття. А вони в своїй масі і оцінили не Боголюбова, а Намбу. А про зараз годі й говорити, ми далеко на периферії, десь в районі Африки і продовжуємо політ ще далі. :(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.20 | Георгій

          Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

          Сергій пише:
          > Мені здається, що проблема не в меншовартості, а в тому, що СРСР був темною плямою на тлі цивілізації і його досягнення часто старанно приховувались.
          (ГП) Так. І досягнeння вчeних з так званих "соціалістичних країн" тeж. У 1953 році в літeратурі з"явилися дві статті, дe було eкспeримeнтально підтвeрджeно, що імунологічна толeрантність можe виникнути внаслідок контакту антигeнів з нeзрілими клітинами імунної систeми (наприклад, в eмбріогeнeзі або в нeонатальному пeріоді життя). Одна з них була з лабораторії Пітeра Мeдавара в Лондоні, а друга - з лабораторії Мілана Гашeка в Празі. Мeдавар одeржав за своє відкриття Нобeлівську прeмію, а Гашeк - ні.

          >Тому Захід і не знав досить широко про досягнення тамошніх вчених. А премії дають виходячи із суб'єктивного відчуття західних вчених про значимість відкриття. А вони в своїй масі і оцінили не Боголюбова, а Намбу. А про зараз годі й говорити, ми далеко на периферії, десь в районі Африки і продовжуємо політ ще далі. :(
          (ГП) :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.20 | Трясця

            Re: Нобелівського лауреата звинувачують у плагіаті

            1. А яка різниця для людства, чи отримав Нобелівську премію Боголюбов, чи Намбу? Ніякої. А те, що радянських (російських) учених навмисно ображають - підла брехня. Необізнаність з деякими працями, за які, на думку багатьох, треба було дати Нобеля, не плямує Нобелівський комітет, а плямує радянську владу. Наприклад, Завойський заслуговує на премію за вдкриття ЕПР. Йому її не дали. Прикро. Але згадайте ті часи. Сталін вів холодну війну. Російські журнали з фізики англійською та німецькою припинили своє існування. В радянських журналах писали про "реакційне ейнштейніанство" та фашиста Йордана. Хто із "західняків" серед того мотлоху шукав перлини? Тож про яку премію могло йтися?

            2. З Боголюбовим ситуація зовсім інша. ЗАРАЗ він би отримав премію разом з Намбу, але він помер раніше, ніж ця тематика була визнана Нобелівським комітетом. А Намбу дожив. От і все. Не намацуйте брудними руками Мурзика в темній кімнаті. Замість померлого росіянина Боголюбова сміливо висувайте на Нобелівську премію видатних українських сучасників. Насамперед, себе, улюблених, невгамовних патріотів, відвідувачів цього сайту. І отримаєте від шведів по заслугах.
          • 2008.10.20 | Калькулятор

            Зачем нашим академикам нобелевская премия, они и так ее имеют

            В РАССРОЧКУ, НЕ СРАЗУ И БЕЗ ВИЗИТА В СТОКГОЛЬМА, А С ЕЖЕМЕСЯЧНОЙ ВЫПЛАТОЙ, но каждые 5 лет с ростом на 60%. Инфляция, понимаете ли.

            Элементарная калькуляция
            Обычно, премия делится на двух или трех. На каждого где-то около 300 000 у.е.
            Наш, то бишь украинский, ДЕЙСТВИТЕЛЬНЫЙ член получает за свое членство -- пока ( с 01.10. 2008) 12 000 у.е. в год. За 25 лет пребывания в членстве он и получит ТОЛЬКО за свое членство столько, сколько средний нобелиант. А ведь есть и не в одном экземпляре такие многочлены, которые являются членами аж двух государственных академий. Навскидку, Скопенко, Губерский, Литвин, Кремень, Таций, Шемшученко, и пр. светочи нашей науки, образования и политикума, не считая и других практически неизвестных обществу титанов отечественной научной мысли. То есть в финансовом отношении все они дважды нобелевские лауреаты. С чем мы их всех и должны поздравить.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.20 | сіда

              отсутствие мотивации к Нобелю вызвано объективыми условиями ...

              Браво, калькулятор!!!
              таким образом, мы пришли к отсутствию мотивации у ученых "про-украинской ориентации" становиться лауреатом - тут у нас свой комитет и свои премии, за которые не надо ничего делать! Причем отсутствие мотивации вызвано объективно существующими условиями - теперешней организацией науки и управления ней - существованием гос академий и довичной платы за члеснтво в ней.
              Опять приходим к тому же - что именно надо менять.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.10.20 | Трясця

                Re: отсутствие мотивации к Нобелю вызвано объективыми условиями ...

                А їх ще жалітимуть "патріоти" за те, що кляті шведи на додаток Нобеля не дали. Давайте ми їм дамо самотужки, без банку Швеції. Дивіться: Юхновському та Семиноженку з фізики, Скопенку та Гончаруку з хімії, Богатирьовій з медицини, Януковичу з економіки, а Морозу з літератури. Ну, а Ющенку -премію миру.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.10.20 | сіда

                  Re: отсутствие мотивации к Нобелю вызвано объективыми условиями ...

                  дуже гарна ідея! Може Науковий клуб чи інше НУО би зацікавилось ? чи телебачення - як для святкування юбілею НАНУ. Хто візьметься просувати?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".