МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

11/08/2008 | Torr
вот ешо одна гнусная статейка пана Рожена.
http://www.zn.ua/3000/3100/64606/

Відповіді

  • 2008.11.08 | Skapirus

    Нормальна стаття + тверезий погляд людей на ситуацію в НАНУ

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | александр

      Re: Нормальна стаття + тверезий погляд людей на ситуацію в НАНУ

      Хочу прокоментувати наведену у статті пропозицію КМУ щодо чергового траншу – виділити значні кошти на розвиток фундаментальної науки в НАНУ – ці гроші підуть, як кажуть „у пісок”. Оскільки порушення у підготовці наукових кадрів, що мають місце в системі НАН України, зо-крема щодо підготовки в аспірантурі фахівців для роботи у державному секторі є кричущими. В НАНУ безконтрольно використовують кошти Державного бюджету , що виділяються КМ України за цільовим замовленням, зокрема, за таким напрямом як експериментальна онкологія. Мій син навчався в аспірантурі НАН України в 2005-2008 рр., а саме в інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім.Кавецького (ІЕПОР) за спеціальністю онкологія. Його науковим керівником був академік Чехун, директор цього ж інституту. Протягом двох з половиною років адміністрація ІЕПОР стверджувала, що він є здібним та перспективним у майбутньому науковцем. Син навчався, працював, звітувався перед відділом, атестаційною комісією, які, позитивно оцінюючи його доробок, не знаходили недоліків ні в звітах, ні в результатах досліджень. Останні ж пройшли апробацію на багатьох міжнародних науково-прикладних конференціях, у т. ч. в серпні цього року (2008 року) він був запрошений із доповіддю на ювілейний 20-й всесвітній з’їзд онкологів, отримав декілька довідок про впровадження результатів дисертації. За час навчання син виконав індивідуальний план, опублікував понад 40 наук.праць (у т.ч. 1 монографію, 2 препринти, 14 статей у фахових та ін. виданнях), отримав 2 патенти на винахід та 4 авторських свідоцтва, підготовив автореферат та рукопис дисертації. Але протягом навчання, його керівник, який є одночасно редактором кількох наукових видань з онкології, немотивовано відмовляв йому в публікаціях результатів. Тому син був змушений публікувати свої статті в інших виданнях. В липні цього року він пред’явив свою дисертаційну роботу науковому керівнику, який виявив Чудну реакцію - почав чинити на нього тиск, вимагав привласнити науковий доробок аспіранта, а сину запропонував змінити тему дисертації та реалізовувати його дослідження в іншому напрямі й іншому місці. Але з цим не можна погодитись. Після чого його стали: 1) принижувати, 2) не допускали в приміщення інституту, 3) дискредитувати, 4) писати наклепи до тих наукових видань, де публікувалися статті сина, 5) фальсифікували документи, перекручуючи факти, 6) немотивовано та непослідовно звинувачували його то в недостовірності результатів наукових досліджень, то в використанні результатів досліджень співробітників, то в привласненні їх звітних матеріалів в своєму звіті за 2005-2008 рр, а то, взагалі, у наказовому порядку зобов’язали нести матеріальну відповідальність (за коштовне обладнання у 300 тис. євро), проводили якісь ревізії та описи.
      За вказівкою АКАДЕМІКА Чехуна було заборонено співробітникам приймати від сина будь-які заяви, він змушений був подавати їх через поштову службу. За цима та за іншими фактами грубих порушень в системі підготовки аспірантів в ІЕПОР, з метою усунути тиск і вимоги щодо привласнення керівником ІЕПОР наукового доробку сина, а також інших молодих науковців, син звернувся на адресу Президента НАНУ Б.Є.Патона (і не тільки він). Але в канцелярії наші листи вилучалися відділом підготовки наукових і керівних кадрів НАНУ - мабуть щоб уникнути оприлюднення цих фактів замість того, щоб принципово оцінити системні порушення в ІЕПОР. При тому, жодної комісії по розслідуванню викладених в заявах фактів не було створено, а ми отримували відповіді від керівника відділу аспірантури: "порушення не несуть жодних негативних наслідків для аспіранта" чи молодого науковця. Більше того, його і наші листи були передані Чехуну В.Ф. для так званого "УСУНЕННЯ фактичних порушень".
      Не маючи можливості іншого впливу на сина (та з метою не допустити його до захисту дисертації, щоб згодом привласнити науковий доробок), мого сина за ДВА тижні до закінчення навчання (а саме 15 жовтня 2008 року) відраховують з аспірантури. А знайшли такий-собі недолугий мотив: „невиконання типової угоди та індивідуального плану аспіранта і за морально-етичну поведінку”. Хоча син перебував на лікарняному. В зв’язку з незаконним звільненням він змушений буде, мабуть, звернутись до суду. Проте ми приводимо ці факти не з зневірою, оскільки будемо шукати шляхи та можливості для захисту наукового доробку сина. Якщо держава так ПІКЛУЄТЬСЯ про інтелектуальний та духовний потенціал своєї нації, то реалізувати себе як особистість, напевне, є можливість лише у інших країнах – так і вчинили попередні співвітчизники сина – аспіранти цього ж ІЕПОРААА Мазур та Сєвко у США.
    • 2008.11.09 | Torr

      Та видно ж, що

      і автор, і ті люди були НЕТВЕРЕЗІ. У них виходить, що в занепаді науки винні не злочинні академіки, а держава! Та це ж антиукраїнська стаття!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.09 | лук Йол

        Re: Та видно ж, що

        Устаканеная и консервативная структура - НАНУ - никому и никогда не позволяла отклониться от траектории, мрлчи, дуй и сопи, а гланое пиши тому - кому скажут. Ты - в связи, ты - обязан, не хочешь - твоих детей загнобят, поскольку - достанут и в институте, и на работе, и в аспирантуре. пошли Все... в библиотеку ..
  • 2008.11.09 | псевдоквази

    Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

    А то не переживет! А что, у наших "высокоповажных достойников" уже нет неостепененных детей и племянников? Уже нечего пилить в бюджете под "научное" обоснование? Есть-есть!

    А статья сама - пережовывание старого, коментарии и то интереснее.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.09 | лук Йол

      Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

      на сайті НАНУ теж є розділ - "проблеми науки" - "по просьбам трудящихся" Хотете самокритики - нате: проблеми маємо, критику сприймаємо, дійсно актуально, будемо нещадно знищувати власні пороки КЛЯНУСЬ, КЛЯНУСЬ і т.д.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.09 | псевдоквази

        Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

        лук Йол пише:
        > на сайті НАНУ теж є розділ - "проблеми науки" - "по просьбам трудящихся" Хотете самокритики - нате: проблеми маємо, критику сприймаємо, дійсно актуально, будемо нещадно знищувати власні пороки КЛЯНУСЬ, КЛЯНУСЬ і т.д.

        А чего там - все как в КОМСОМОЛЕ - конструктивная критика и принципиальная самокритика, которая только укрепляет... позволяет... и способствует...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.09 | ники

          Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

          На сайті ВРУ - новітня інформація:
          Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти проводить круглий стіл на Страшенно Важливу Тему : «Про виклики для вітчизняної науки та освіти в контексті світової фінансової та економічної кризи» за участю народних депутатів України, НАНУ та галузевих академій наук України, представників МОН України, профспілок, освітянської та наукової громадськості (вул. Грушевського, 18/2, к.12):
          http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_events?art_id=133754&cat_id=33441
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.11.09 | Калькулятор

            Ну везет же людям!

            После круглого стола станет ясно, что за развал украинской науки отвечают не приглашенные персоны, имена, регалии и должности которых нужно произносить на полусогнутых ногах и с восторженным придыханием, а этот клятый мировой кризис.
            А что если б кризиса не было бы?
            Чует мое сердце, изберут пана Полохоло членом-корреспондентом. Заслужил!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.11.09 | лук Йол

              Re: Ну везет же людям!

              Не-а, скорее, Валерия Михайловича - Президентом НАНУ
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.11.09 | Torr

                До речі, дійшла добра новина -

                почались масові звільнення у банках. Тобто, економічна криза -це наведення елементарного порядку! Ну шо оті дармоїди при височенних зряплатах могли робить корисного у банках? В ліпшому випадку рахували дебіт-кредіт, а хто з них вміє підрахувать скажім функцію Гріна?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.11.10 | Ukrphys

                  Re: Зустріч науковців з керівництвом НАН України

                  Torr пише:
                  > почались масові звільнення у банках. Тобто, економічна криза -це наведення елементарного порядку! Ну шо оті дармоїди при височенних зряплатах могли робить корисного у банках? В ліпшому випадку рахували дебіт-кредіт, а хто з них вміє підрахувать скажім функцію Гріна?


                  Что вы такое несете!!! А вы знаете, сколько в банках работает физиков и математиков? Нет? А куда по вашему идут 80% выпускников физ-мат факультетов? А вам не странно, что дармоедам в банках так много платят? Вы наверно в курсе, что в физике 10% не плохая точность. А вы вкурсе в банке за ошибку 0.5% можно сесть всерьез и на долго? А сокращения в банках прошли в основном среди недавно принятых сотрудников. Часто это вчерашние выпускники или студенты. А вы знаете, сколько дармоедов работает в НАНУ и МОН? А с чего вы взяли, что люди умеющие расчитывать функцию Грина (или брать логарифмы в уме, вычислять кубические корни и т.д.)достойны высокой зароботной платы в Украине?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.11.10 | Трясця

                    Re: Зустріч науковців з керівництвом НАН України

                    "А вы знаете, сколько дармоедов работает в НАНУ и МОН? "

                    Їх теж треба звільнити. Певна річ, не так брутально, як робиться в нашій жорстокій країні, але неухильно за результатами атестації. Як раз тих, хто добре обчислює функції Гріна, варто залишити. Їх так мало. Скоро зовсім не буде.
                  • 2008.11.11 | Torr

                    Re: Зустріч науковців з керівництвом НАН України

                    Ukrphys пише:

                    > Что вы такое несете!!! А вы знаете, сколько в банках работает физиков и математиков? Нет? А куда по вашему идут 80% выпускников физ-мат факультетов? А вам не странно, что дармоедам в банках так много платят? Вы наверно в курсе, что в физике 10% не плохая точность. А вы вкурсе в банке за ошибку 0.5% можно сесть всерьез и на долго? А сокращения в банках прошли в основном среди недавно принятых сотрудников. Часто это вчерашние выпускники или студенты. А вы знаете, сколько дармоедов работает в НАНУ и МОН? А с чего вы взяли, что люди умеющие расчитывать функцию Грина (или брать логарифмы в уме, вычислять кубические корни и т.д.)достойны высокой зароботной платы в Украине?

                    Та мені вже розказували що основна причина економічної кризи - помилка банківського компутора. Помятаю, коли ще юзали 286-XT, то фізики-теоретики жалілися, що підрахунок інтегралу від 0 до оо, і від оо до 0 дає різні значення. Вони якраз функцію Гріна і рахували - ги. :) Може хто розкаже як цінують теоретиків поза межами України?
                • 2008.11.10 | apolo

                  Re: До речі, дійшла добра новина -

                  Torr пише:
                  > почались масові звільнення у банках. Тобто, економічна криза -це наведення елементарного порядку! Ну шо оті дармоїди при височенних зряплатах могли робить корисного у банках? В ліпшому випадку рахували дебіт-кредіт, а хто з них вміє підрахувать скажім функцію Гріна?

                  МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО В ШВЕЦЬКИХ БАНКАХ МОЖНА ТЕЖ ЗНАЙТИ НЕМАЛО БЕЗДАР, КРАЩЕ БИ ВУЛИЦІ ПІДМІТАЛИ - НАВІТЬ ВЖЕ РАНІШЕ ПІДМЕТЕНІ ВУЛИЦІ.
  • 2008.11.10 | лук Йол

    Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

    На мій погляд, в політиці апарату НАНу - стійкого ІГнорування існуючих тенденцій і замовчування, з формуванням навколо себе архаїчної царини є свій сенс... вони ж себе селекціонували.
    Однак це не повинне нас деморалізовувати. Оскільки, хоч і йде широкомасштабна кампанія нарощення феномену пророків, в країні вже нагромадилась критична маса. Тому, мОжЛиВе виникнення і "суспільства визволення".
  • 2008.11.11 | Старая песня о главном

    Депутская ноша тяжелее шахтерской, а академическая - научной ?

    http://obkom.net.ua/news/2008-11-11/0815.shtml

    Депутат-«регионал» объяснил старому бездельнику-шахтеру, что в кресле сидеть – это не в забое прохлаждаться

    Депутат-регионал Юрий Мирошниченко вчера насмешил народ даже в преданном Партии регионов Донбассе.

    В эфир радио «ЭРА-ФМ» во время депутатских рассуждений о том, как нелегко молодым прорваться в большую политику, прорвался слушатель из города Шахтерска Донецкой области. Отчитав юного отпрыска парламентских регионалов по всей строгости шахтерских законов, Николай Кузьмич прямо в лоб задал кучу неудобных для земляков вопросов. Почему депутаты-регионалы в сессионном зале занимаются чем угодно, но только не работой: болтают по телефону, базарят друг с другом, читают газеты, болтаются по залу, играют в шахматы. Но больше всего Николая Кузьмича из Шахтерска интересовал вопрос, почему лидер Партии регионов Янукович не ходит на работу в сессионный зал.

    Спорить с шахтером, политически подкованным украинским телевидением, было бесполезно, – он все это лично видел! А потому, поблагодарив «сторонника Партии регионов» (с чего Мирошниченко решил, что в Донбассе все поголовно фанатеют от ПР и Януковича, неизвестно) за интересные вопросы, Юра принялся жаловаться на тяжкую депутатскую ношу, которая, судя по всему, еще тяжелее, чем шахтерская: «Уважаемый Николай Кузьмич, если бы вы попробовали восемь часов просидеть в одном кресле, вы бы так не говорили».

    Что ответил на это шахтер из Шахтерска, к сожалению, не знаем – его к тому времени от эфира отключили. А жаль...

    "ОБКОМ"

    11 Ноября 2008 08:15
  • 2008.11.23 | ВІДГУКИ ЧИТАЧІВ

    Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

    http://www.dt.ua/3000/3100/64606/

    •14.11.2008 23:00
    •Автор: Сергій

    Нашим заслуженим і авторитетним діячам науки давно пора звернутись в Нобелівський Комітет з пропозицією: приймати до розгляду у якості претендентів на Премію лише тих вчоних, хто має звання академіка, а бо хоча б як мінімум член-кора! А то ж несправедливо, панімаіш!


    •14.11.2008 18:27
    •Автор: При чем тут мировой экономический кризис?

    Финансирование НАНУ растет ежегодно на 30 %. Выплаты персональным членам выросли в 2008 г. более чем на 50%. Что-то досталось, то что осталось и рядовым сотрудникам. Предстоят выборы новой когорты пожизненных членов. Конкурс будет человек по 10-15 на вакансию, что означает, что 1000-1500 укр ученых считают себя учеными мирового уровня. Так в чем же влияние мирового финансового кризиса? Все хорошо, все хорошо прекрасная маркиза.


    •13.11.2008 19:12
    •Автор: нерожен

    На 19000 научных сотрудников НАНУ (включая неостепененных) приходится 180 академиков и 340 член-"коров". Следовательно, на одного носителя академического титула припадает лишь 36 научных сотрудников, или только 20 остепененных. Трудно поверить, что при таком малом количественном соотношении, академические генералы, являются представителями научной элиты, в прямом смысле этого слова. Эх, если бы на Украине было хотя бы 500 выдающихся ученых.
  • 2008.11.23 | apolo

    Re: Переживет ли НАНУ нынешний экономический кризис?

    A хто знае навпевно, чи отримують академіки та Член-Кори скажімо Бoлгарії (яку нещодавно взяли в Евросоюз) довічні стипендії? І як в той же час з Румунією, Польщею, Чехією, Словакією ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.23 | ники

      НЕ ОТРИМУЮТЬ



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".