МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стипендію - Зась!

11/11/2008 | Олександра Паняк
Мітинг студентства Українського національного ветеринарного університету здійняв багато галасу.
Причиною стала невиплата стипендій у повному розмірі - замість обіцяних 530 грн., спудеї отримали лише по 300. Проректор Українського національного Ветеринарного університету, Минів Роман Михайлович, спробував грунтовно проаналізувати критичну ситуацію.

-Якою була Ваша реакція на демонстрацію?
-Перш за все, керівництво університету не чекало демонстрації - підстави ректорату студентами. Особливо шокував профком, який замість того, щоб допомогти вирішити дану проблему мирно та без скандалів, посприяв її масштабності. Шокувала поведінка студентів, зриви лекцій та надмірна агресивність. Я вважаю, що ми цивілізовані люди і повинні доходити певного консенсусу. Як студенти можуть не підтримати лише за те, що я намагався і намагаюся дати знання, виховати, підказати, спрямувати. Якщо в Академії і є якісь проблеми, їх потрібно вирішувати у середині закладу, а не «виносити сміття з хати».

-У чому полягає причина заборгованості?
-Причина заборгованості полягає у відсутності хорошого керівника, який би керував фінансами. Також Міністерство аграрної політики України в повній мірі не видавало кошти. А ми ж бюджетна організація, і виплачуємо тільки те, що нам дають. Також є проблема у професорсько – викладацькому складі, який занадто доброзичливо відноситься до студентів і не задумується над тим, який відсоток студентів отримує стипендію. Адже, міністерство орієнтує на те, аби стипендію отримували 75%, а у нас – 80%, подекуди й 90%. Особлива активність бюджетників спостерігається на факультетах ветеринарної медицини, харчових технологій, біолого – технологічному. Та інша картина на факультеті економіки і менеджменту - там більше платників.
Проте, ці питання будуть вирішені.

-Чи проводились зустрічі із студентами?
-Проводилась зустріч із студентами в Актовій залі, де спудеї пустили більше сотні записок – питань ректорату. Студенти допускали припущення, що кошти, які мали піти на виплати стипендій, керівництво направило у зовсім інше русло – на спорудження пам’ятнику лікареві Ветеринарної медицини, але це неможливо. Оскільки, ще немає навіть реальних креслень, він не прив’язаний до місцевості, точно не відомо з якого матеріалу пам’ятник споруджуватиметься. Для цього ніхто нічого серйозного не зробив. Будуть гроші – буде споруджений. Хоча, виліплений ескізний варіант стоїть у кабінеті ректора.
Були у записках також претензії з приводу теплої води в гуртожитках.

-Чим наразі живе університет?
-Загалом, університет проводить багато позитивних перетворень: за останні роки було зроблено масу ремонтних робіт зовнішнього корпусу на Пекарській. Цього року закінчують ремонт другого гуртожитку ззовні - вікна нові, і побілка зроблена. Не секрет, що студенти й самі долучаються до ремонтів і допомагають як можуть, адже коштів бракує. Проводиться технізація робочого процесу – на кожній кафедрі є комп’ютер з інтернетом. Якшо п’ять – десять років тому про таке й мріяти не можна було, то зараз ми гордимося їхньою наявністю.
Ми проводимо різноманітні методичні наради, готуємо публікації рекомендаційного характеру, проводяться роботи у питанні патріотичного виховання.
Ми опрацювали концепцію українського патріотичного виховання. З часом, ця концепція реалізується і у навчальному процесі.
Ми опрацювали програму «Основи української державності, культури та духовності». Усі студенти на виховних годинах за цією програмою опрацьовують ті, чи інші теми, починаючи від історії виникнення нашого етносу, нашої державності до подій історично - культурних
Найближчим часом, плануємо провести вечір, присвячений 90-им роковинам від дня проголошення ЗУНР, у 20 – х числах листопада спільно з храмом Святої Трійці проведемо молебень за вшанування жертв голодомору.
8-9- грудня – ми проведемо вечір знагоди дня заснування Просвіти, у Львові в 1867-1868рр. Також ми видали збірник «Своє знання , працю і творчість- віддамо рідній Україні», де зібрані найпатріотичніші моменти історії. Тут є все – від гімну України до молитов…
Університет живе повнокровним життям, виконує завдання, поставленні перед ним, має певні успіхи…Є й упущення, недоробки, але без цього не може бути. ..»

Голос студента…
Ірина:
«Акція була запланованою, студенти попереджали, що у разі невиплати, відбудеться мітинг. Ми неодноразово зверталися в деканат, звідки нас скеровували у бухгалтерію, яка відсилала нас у банк. В свою чергу, з банку, ні з чим, ми знову верталися у ВУЗ.
До страйкувальників відносяться дуже негативно. А зараз ще й модулі почались… Найбільше потерпає факультет ветеринарної медицини (як зазначав проректор, там найбільше бюджетників).
Студенти нашого ВУЗУ –у могли б утриматися від страйку в тому випадку, якби студенти й інших університетів опинилися в ідентичній ситуації. Та стипендії отримали і у Франка, і в Політехнічному…
Наразі вже виплатили за вересень, а за жовтень – лише частину. Нам пообіцяли, що до п’ятниці кошти отримають всі. Якшо ні – буде знову мітинг».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".