МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європарламент підтримав законопроект про пільги для фахівців

11/15/2008 | Майдан-ІНФОРМ
4 листопада 2008 року Комітет громадянських свобод Європарламенту прийняв законопроект про уніфікацію візових вимог до висококваліфікованих працівників, котрі мають намір працювати на території країн ЄС.

У жовтні 2008 року Європейська комісія запропонувала Європарламентові розглянути проект спрощення візового режиму для висококваліфікованих емігрантів. 4 листопада 2008 року Комітет громадянських свобод Європарламенту затвердив цей проект.

Надалі так звана блакитна картка (blue card, аналог американської green card) визначатиме єдині для всіх висококваліфікованих емігрантів умови виїзду до країн ЄС з метою працевлаштування (нині в країнах ЄС існує 27 різних візових режимів).

Блакитну картку будуть отримувати строком на 3 роки з можливістю подовження. Вона надаватиме право висококваліфікованим емігрантам та членам їхніх родин вільно пересуватися всіма країнами Євросоюзу. Висококваліфікованим емігрантом вважатиметься особа, котра має як мінімум три роки університетської освіти або мінімум п’ять років досвіду роботи за певною спеціальністю.

Окрім того, цей законопроект встановлює розмір заробітної платні для висококваліфікованих трудових емігрантів: 1.7 суми, котра визначена законодавством тої чи іншої з країн ЄС як середня заробітна плата. У такий спосіб країни Євросоюзу прагнуть розв’язати власну проблему нестачі висококваліфікованих технічних кадрів, зокрема, інженерних (на сьогоднішній день Німеччина потребує 95 000 інженерів, а навчальні заклади здатні підготувати лише 20 000).

Окрім того, уніфікація візового режиму та збільшення зарплатні мають стимулювати висококваліфікованих працівників їхати саме до Європи, а не до Сполучених Штатів, де нині їх набагато більше, ніж у країнах ЄС.

Додатково:
http://www.euractiv.com/en/mobility/meps-back-controversial-scheme-highly-qualified-migrants/article-176958
http://www.europarl.europa.eu/news/public/story_page/018-39206-287-10-42-902-20081013STO39205-2008-13-10-2008/default_en.htm
Джерело: Європейський Освітній Портал

Поставив skapirus

Відповіді

  • 2008.11.15 | Skapirus

    Чи є в когось додаткові дані щодо цього?

    Думаю, з огляду на стан науки в Україні не одному мені було б цікаво скористатися такою можливістю. Був би вдячний, якщо хтось напише додаткові дані про умови одержання "блакитної картки" та організації, які відповідають за видачу цих карток.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.15 | apolo

      Re: Чи є в когось додаткові дані щодо цього?

      це здається пустишка. Ну що без роботи робити в Европі (скажімо маєш ти якусь карту)? Адже, поки ще не старий, то важливо мати запит на себе, а не мати подачку безробітного в Европі й чекати там з моря погоди. В той же час, якщо є реальна робота, то й ніяких карток не треба (плати такси й живи щасливо).

      РОботу завжди треба шукати більшості наукової молоді - це ясно й без усіляких карток (блакитних чи зелених - не має значення).
  • 2008.11.15 | apolo

    Re: Європарламент підтримав законопроект про пільги для фахівців

    враховувати мабуть треба ще й таке:

    от, скажімо, в Німеччині отримати роботу суто інженера, маючи Ph.D. надзвичайно важко (не думаю, що дуже має значення наявність вакансій інженерів). Знаю багатьох людей, які навмисне приховували свій Ph.D. на співбесідах у Европі. Взагалі, з дипломом Університету інженера знайти мабуть важко (особливо враховуючи те, якою спеціфічною за складністю й новизною є інжерерна робота в високорозвинутих країнах Заходу). Типовим же є те, що в нас, як правило, інше, більш старе, устаткування, аніж на Заході.

    ОТ, скажімо, якщо посада інженера відділу контролю якості продукції - то, приховавши Ph.D. можна дійсно вскочити в таке (це досить типова посада для імігранта). Має, здається бути й дискримінація в оплаті праці, адже Евросоюз, як і США наші дипломи ВУЗ_ів не признає як рівні з рівними у порівнянні з Европейськими дипломами (це не Корея). Причини тут просто очевидні - у нас не освіта поліпшується, а кількість ВНЗ росте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.15 | kwark

      Re: Європарламент підтримав законопроект про пільги для фахівців

      > от, скажімо, в Німеччині отримати роботу суто інженера, маючи Ph.D. надзвичайно важко (не думаю, що дуже має значення наявність вакансій інженерів). Знаю багатьох людей, які навмисне приховували свій Ph.D. на співбесідах у Европі. Взагалі, з дипломом Університету інженера знайти мабуть важко (особливо враховуючи те, якою спеціфічною за складністю й новизною є інжерерна робота в високорозвинутих країнах Заходу). Типовим же є те, що в нас, як правило, інше, більш старе, устаткування, аніж на Заході.
      >

      Щось дивно. Чим PhD заважає при роботі інженером? Чи це просто свідчить про наукову а не інженерну освіту?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.15 | ziggy_freud

        поділ на начальників і дурнів на Заході теж чинний

        хоч і не в таких радикальних формах, як у нас. Але бути розумнішим за начальника в багатьох конторах, особливо великих, теж якось... соціально небажано.

        от і скажуть при наймі, що пан мігрант "оверкваліфайд". До речі, частково справедливо. Людина, що довго виконує надто просту для себе роботу, зазвичай нудьгує і лінується.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".