Історія НАНУ як дзеркало української національної історії ХХ ст.
11/15/2008 | Info
З нагоди 90-річчя НАН України 18 листопада 2008 року о 14 годині у залі засідань Вченої ради Інституту філософії НАНУ, Трьохсвятительська 4, 3 поверх відбудеться круглий стіл: «Історія Національної академії наук України як дзеркало української національної історії ХХ ст.».
Планується доповідь директора, академіка НАНУ, заслуженого діяча науки та освіти, лауреата Шевченківській премії Мирослава Володимировича Поповича та обговорення.
Вхід і вихід вільний та анонімний.
Планується доповідь директора, академіка НАНУ, заслуженого діяча науки та освіти, лауреата Шевченківській премії Мирослава Володимировича Поповича та обговорення.
Вхід і вихід вільний та анонімний.
Відповіді
2008.11.16 | ники
Re: Історія НАНУ як дзеркало української національної історії ХХ ст.
У свій час на академіка НАНУ було номіновано Мирослава Володимировича, проте став - пан Кремінь, хоча й не був до того і член-кором - для посади Міністра вимагалось крутого еполету...2008.11.16 | Дідусь
Питання до Ники
Головне питання науки в Україні – це питання про те, хто першим став академіком і чи дотримується „черга”?
Найближчими виборами НАНУ поповниться також академіком Д.Табачником. Дійсно, скільки можна стояти в черзі співавтору пана Президента и пана Литвина академічного визнання значення його історичних розвідок для розбудови української держави?
2008.11.16 | ники
Re: Питання до Ники, Ви, звичайно, праві
Зазвичай (і від цього сам почуваєшь себе транслятором), черговість таких процедур базується на двох механізмах:1)наслідування(мімезису), коли певне об'єднання для збереження/поширення впливу на інший регіон/область і з урахуванням певних мотиваційних чинників "погоджує" кандідатуру із членами відділення. Тоді інші "секти" отримують трохи менші ломті (протискуючи своїх член-корів, отримуючи держ.премії,посади, інвестиції тощо);
2)нарощення, начебто, загальноНАНівського потенціалу - внаслідок цільової реалізації функцій державного "інвестиційного регулятора" шляхом матеріального чи організаційного втілення заходів для відновлення рівноваги, порядку, індивідуальної стабільності апарату НАНУ. При цьому, вплив номінанта для системи й параметрів "утворення знань" завершується одночасно з отриманням кандидатом диплому.
Однак у першому випадку голосовання проходить безболісно(так собі, із передбаченими камнюками), а у другому голосують стільки, аж поки не відбудується "визначений" рахунок.
На мій погляд, наявний інформаційний ресурс та знання (їх параметри є достатніми, проте, лише у невеликої частки співробітників академії - у тих, хто відбувається у творчій діяльності)у часі та при використанні повинні нагромаджуватись, поширюватись.
Однак, у сталої частки дійсних, які циркулюють у замкненому духовному середовищі, вони амортизуються. При чому, "еліта" розуміє цю позараціональність і "обмеженість" у засобах наукового пізнання. Проте продовжує управлінське консультування, втілює та тлумачить своєрідність й доцільність свого існування, що обумовлює ентропію та іневолюціні явища у внутрішньому середовищі НАНУ. І, як наслідок, відмежовування і відокремлення від "усталеного наддержавного об'єднання" технологічно конкурентоспроможних носіїв, що в умовах системного руйнування сфомували, тобто вже стали соціально-культурним феноменом для України.
У разі, якщо цього дистанціювання не відбудеться протягом року - знову дифузія знань і, звісно, за межі країни ...
2008.11.16 | Дідусь
Re: Питання до Ники, Ви, звичайно, праві
Згоден. Відчувається рука майстра, небайдужої людини, яка уболіває за українську науку, та знавця дійсного стану й нефальсифікованої історії НАНУ.Подивимося що скаже про віддзеркалення української історії в історії НАНУ й навпаки вельмишановний пане академік НАНУ Мирослав Попович.
Дякую за відповідь
2008.11.16 | ники
Вважаю за доцільне прийти та послухати, проте ..
На мою думку, доповідь буде мати "інформаційно-технологічну" спрямованість: 1) Про створення і втілення ефективного науково-освітнього потенціалу; 2) Про сучасний стан соціального прогресу; 3) Про світоглядно-методологічний аналіз попередніх здобутків академії з позиції соціальної філософії;4) І на останок - пріоритетом Національного Розвитку є інформатизація суспільства, а це завдання має базуватися, передусім, на інтелектуалізації персоналу, що пов'язано із ГЛИБИННИМИ перетвореннями, які вимагають оновлення кадрового потенціалу і УСЕ. Хіба я помиляюсь?2008.11.17 | Дідусь
The proof of the pudding is in the eating
2008.11.17 | ники
Re: The proof of the pudding is in the eating
З'їсти солодке - це дійсно приємно, навіть після запеклої боротьби (можна себе потішити тим, що хлестав по пи-ам не даремно). Однак, це примарне свідчення здатності індивидуму до прогресивної динаміки - оскільки отримання БЛАГ від НАНУ є засобом до самоутвердження, тобто самоціллю конфронтаційних процесів.До цього часу (до 17.11.2008, тобто саме до цих хвили) - вирішення проблем із конфліктології в нашій макротитанічній структурі проводиться двома засобами АБО усім по горшку (звільнити та знищити) - АБО усім по вершку (одарити й обійняти). УСІ тоді мовчать .... Лепечуть. Дякують. Доносять.
2008.11.17 | Калькулятор
НИКИ, будьте проще.
Мне кажется, что приведенная пословица указывает всего навсего на возможность прийти и персонально приобщится к глубоким мыслям о НАНУ, Украине и их взаимосвязях, которые будут высказаны, как это всем известно, одной из самых светлых голов Украины. Общение с такими людьми, несомненно, будет способствовать повышению интеллектуального уровня пришедших.К сожалению, я в длительной зарубежной командировке и очень надеюсь на Вашу информацию о выступлении и о последующей дискуссии отечественных любомудров. Не сомневаюсь, что это будет настоящий пир разума.
2008.11.18 | ники
РЕ: на Попроще - дальше некуда.
Не будем умиляться, хотя сама ожидаю от Академика конкретных предложений, но только ожидаю ... Если не будет после выступления интеллектуального пира, а будет ПиаР - не удивюсь...Ещё в ВПШ на Мельникова учили: "Возьмите пару-тройку предложений. Изучите текст и переливайте его от подлежащего к сказуемому тарабарщиной".
Чесно, уже от-ожидались - от ожиданий остался лишь сарказм:
Пять дней назад была интернет-конференция по поводу реструктуризации/реорганизации/закрытия двух институтов: Страт.исследований и Проблем междунар.безопасности - Беспрецендентный случай в Украине. Но все, что было озвучено - "В установах проведено грунтовні дослідження..... Маємо потужний потенціал ..... Тільки-тільки розвернули Грандіозні проекти... - Такі події руйнують усе-усе..."
Как всегда, не стоит упускать возможность: пойду на Трехсвятительскую/или как она называлась? Героев (кого) Сталинграда? и таки послушаю. В любом случае - опишу весь сетевой маркетинг:
Сквозь печальный гул сквозьняков, леденящие душу позёмки,
Я спускаюсь с одним фонарём в лабиринты душевной по-темки.
Набирается мраком душа и безверьем в людские начала...
Но чуть тепла - и все с начала .....
2008.11.18 | Калькулятор
НИКИ! Ну как там?
2008.11.19 | ники
Re: Відповідаю
"Зіткнення цивілізацій" не сталося - доля українського індивідуалізму у зв'язку із не навмисною фізичною інкорпорацією на схід позбавила мене задоволення ліцезріти культурний простір. Проте, без компа не залишаюсь та у відповідь на зміну матеріальних умов можу дозволити космологічні уявлення:Переписать бы карму наново – не ехать в дальние края,
А Жить в республике „Банановой” как распоследняя свинья.
Решить проблемы кварти/гробные с размаху – раз и навсегда.
В объятьях мять мулатку сдобную и улыбаться без труда.
Сплотиться с здешним населением, сдружиться с местной НАНушой,
И их простым увеселениям отдаться с легкою душой.
Принять ислам и католичество, от веры отрешась родной,
Зато чуть-чуть поднять количество архи-адептов под луной.
И радости ценить убогие без нареканий на судьбу...,
Ну нет! Я их бананотехнологии видать хочу в большом гробу.