МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи потрібно науковцям житло. 21 листопда - скажи вголос!!!

11/19/2008 | Пандора
А ти сказав, що тебе позбавили права на житло??? А ти зізнався, що живеш під страхом виселення на вулицю й під тиском сваволі дрібних посадовців? А ти наголосив на тому, що хочеш собі повернути громадянську гідність? А ти прокричав у вуха можновладців, що для того, аби наука в Україні існувала, науковці мають займатися науковими дослідженнями, а не щоденно піклуватися про примарний дах над головою? Вимирання народу починається з втрати надії на гідне майбутнє. Вимирання творчого наукового потенціалу починається із втрати надії на гідне майбутнє наших дітей, на пристойні умови проживання. Президія віддала нас на відкуп дрібним хапугам. Обслуговуючий персонал веде війну із науковою елітою нації. Займемося мовчазною самопожертвою в ім’я відсутності майбутнього науки України чи активною самообороною???
Ні геноциду української науки!!!

21 листопада 2008 року (п’ятниця) відбудеться пікетування мешканцями відомчих гуртожитків Генпрокуратури, МВД, Секретаріату Президента, КМДА.
Вимоги Незалежної профспілки “Захист прав” та спілки “Столичні гуртожитки” – накласти заборону на виселення мешканців відомчих гуртожитків, провести незаангажоване розслідування зловживань посадовців, наслідками яких є позбавлення конституційного права на житло мешканців відомчих гуртожитків (ордери, реєстрації, оплата, угоди), розробити прийнятну стратегію вирішення житлових проблем мешканцями гуртожитків. Збираємося в 10.30 біля виходу з метро Арсенальна.
Якщо Вас цікавить захист Вашого конституційного права на житло – прийдіть і заявіть про це!

Відповіді

  • 2008.11.20 | nobel

    Re: Чи потрібно науковцям житло. 21 листопда - скажи вголос!!!

    Элита нации в общагах??? Вам не смешно? Кому нужна такая нация и такое государство, элита которого живет в общагах. А может вы такая элита, как я папа римский?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.20 | Пандора

      Re: Чи потрібно науковцям житло. 21 листопда - скажи вголос!!!

      Там була загальна фраза "Обслуговуючий персонал веде війну із науковою елітою нації" яка мала загальний зміст (що стосується стану НАНУ та нашого суспільства вцілому.
      Однак, судячи з Вашого імені, альтернативних версій прочитання Ви не могли побачити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.22 | apolo

        Re: пандорі

        якщо дадуть кому (як це було з моїм товаришем, котрий 20 пробув на кварт. обліку) - то відомче житло. Здається, якщо залишаеш НАНУ, треба звільняти це житло, чи я не правий. Може хто знає ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.22 | Пандора

          "не застосовуються правила про приватизацію"

          Ага. Там суперумови. що наші угоди на гуртожиток. до такого, здається, жодне інше відомство не додумалося




          Додаток 1
          до постанови Бюро Президії
          НАН України і ЦК профспілки
          працівників НАН України
          від 11.06.08 № 165



          ПОЛОЖЕННЯ
          про порядок надання службових жилих приміщень
          і користування ними в Національній академії наук України
          та установах, організаціях і підприємствах, які перебувають
          у віданні НАН України


          1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

          1.1. Це Положення визначає порядок надання у Національній академії наук (НАН) України та в установах, організаціях і підприємствах, що віднесені до її відання (далі – установи НАН України) службових жилих приміщень, користування ними та їх звільнення.
          1.2. Фонд службових жилих приміщень для забезпечення працівників НАН України формується з новозбудованого житла, звільнених службових квартир та квартир, придбаних у фізичних чи юридичних осіб.
          Службові жилі приміщення призначаються для заселення працівниками НАН України та установ НАН України які перебувають з ними у трудових відносинах, та членами їх сімей відповідно до чинного законодавства України.
          1.3. Жилі приміщення включаються до числа службових за рішенням виконавчого органу районної, міської, районної в місті Ради за місцезнаходженням приміщення на підставі клопотання Президії НАН України або адміністрації установи, узгодженого з Президією НАН України.
          1.4. До числа службових може бути включене тільки вільне жиле приміщення. Службове житло має бути впорядкованим та відповідати технічним вимогам. Під службові жилі приміщення виділяються окремі квартири.
          1.5. Облік службових жилих приміщень у всіх будинках, незалежно від їх належності, здійснюється у виконавчому органі районної, міської, районної в місті Ради, який прийняв рішення про включення жилого приміщення до числа службових.
          Оперативний облік належних НАН України службових жилих приміщень ведуть Управління справами НАН України та установи НАН України в журналі оперативного обліку службових жилих приміщень (додається).
          1.6. Жиле приміщення виключається з числа службових в установленому законом порядку, якщо відпала потреба в такому його використанні.
          1.7. Проживання в службових жилих приміщеннях працівників, які припинили трудові відносини з НАН України та її установами, не є підставою для виключення цих приміщень з числа службових.
          1.8. Виключення жилого приміщення з числа службових провадиться за рішенням виконавчого органу відповідної районної, міської, районної в місті Ради на підставі клопотання керуючого справами НАН України чи адміністрації установи, узгодженого з Президією НАН України.

          2. НАДАННЯ СЛУЖБОВИХ ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ

          2.1.Перелік категорій працівників, яким можуть бути надані службові жилі приміщення, визначається Президією НАН України відповідно до чинного законодавства України.
          2.2. Службові жилі приміщення надаються працівникам НАН України на період існування трудових відносин з однією з установ НАН України.
          2.3. Службові жилі приміщення надаються працівникам НАН України, виходячи з інтересів закріплення в НАН України висококваліфікованих кадрів і талановитої наукової молоді, для забезпечення ефективної наукової та науково – організаційної роботи установ.
          Надання службового житла безпосередньо не пов'язане з перебуванням працівників на квартирному обліку, врахуванням їх черговості та відповідних пільг.
          2.4. Для одержання службового жилого приміщення працівник подає заяву на ім'я керівника установи НАН України. До заяви додається довідка з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію. Члени сім'ї заявника, які бажають вселитися в службове жиле приміщення, дають письмову згоду на проживання в зазначеному приміщенні.
          За відсутності власного службового житла в установі вона звертається з клопотанням про його одержання до НАН України з доданням всіх вищезазначених документів.
          Службові приміщення надаються лише за наявності клопотання, підписаного керівником та головою профспілкового комітету установи, в якій працює працівник.
          2.5. Перед зверненням до НАН України щодо надання службового житла адміністрація установи під підпис зобов'язана ознайомити працівника з особливостями договору найму зазначеного службового житла відповідно до цього Положення.


          2.6. Службове жиле приміщення надається працівникам НАН України на підставі постанови Бюро Президії НАН України і ЦК профспілки працівників НАН України та з урахуванням висновків Комісії з розгляду клопотань щодо надання службового житла працівникам установ НАН України.
          У постанові зазначається особа, якій надається службове житло, назва установи НАН України, де вона працює, а також кількість кімнат та адреса, за якою знаходиться службове житло.
          2.7. Рішення про надання службового жилого приміщення може бути переглянуте до видачі ордера у разі виявлення обставин, які не були раніше відомі й могли вплинути на таке рішення.
          2.8. Службові жилі приміщення повинні відповідати встановленим санітарним нормам жилої площі. При наданні службових жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі старшими за 9 років, крім подружжя, а також особами з тяжкими формами деяких хронічних захворювань за наявності медичного висновку.
          2.9. У разі припинення працівником трудових відносин з установою, що надала йому службове жиле приміщення, керівник установи зобов'язаний вжити заходів щодо звільнення службового жилого приміщення в порядку, встановленому чинним законодавством.
          2.10. Службові жилі приміщення, що звільняються, надаються особам, які мають право на їх одержання у порядку, визначеному цим Положенням.
          2.11. Спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення в службове жиле приміщення, видає працівникові виконавчий орган районної, міської Ради на підставі рішення Бюро Президії НАН України та Центрального комітету профспілки працівників НАН України щодо надання службового жилого приміщення.
          Спеціальний ордер, який дійсний протягом 30 днів, вручається працівникові, на ім'я якого він виданий, або за його дорученням іншій особі.
          2.12. При вселенні в надане службове жиле приміщення працівник здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію (інше підприємство), що обслуговує відповідний будинок. Ордер зберігається як документ суворої звітності.
          Одночасно подаються паспорти всіх членів сім'ї, включених до ордера, з відміткою про зняття з реєстрації з попереднього місця проживання.
          2.13.Спеціальний ордер на службове жиле приміщення може бути визнаний недійсним на підставі та в порядку, що встановлені статтею 59 Житлового кодексу Української РСР.




          3. КОРИСТУВАННЯ СЛУЖБОВИМ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ

          3.1. На підставі спеціального ордера між наймодавцем (житлово-експлуатаційною організацією, підприємством) та наймачем (працівником, на ім'я якого видано спеціальний ордер) укладається договір найму службового жилого приміщення.
          3.2. Наймач службового жилого приміщення має право проживати в ньому разом із членами своєї сім'ї.
          Наймач має право в установленому порядку за письмовою згодою всіх дорослих членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити у займане ним службове жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків. На вселення до батьків їхніх неповнолітніх дітей такої згоди не потрібно.
          3.3. За тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї службове жиле приміщення зберігається за ним у випадках і в строки, визначені статтею 71Житлового кодексу Української РСР.
          3.4. Наймач службового жилого приміщення і члени його сім'ї зобов'язані додержуватися умов договору найму службового жилого приміщення і правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і прибудинкової території.
          3.5. Наймач службового жилого приміщення зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну, теплову енергію та інші послуги) в установленому порядку.
          Пільги з оплати жилого приміщення та комунальних послуг встановлюються законодавством України.
          3.6. Наймач службового жилого приміщення та члени його сім'ї зобов'язані дбайливо ставитися до наданого жилого приміщення і його обладнання, проводити на умовах і в порядку, що визначаються законодавством України, за свій рахунок поточний ремонт займаного приміщення, а при припиненні наймачем трудових відносин з установою, що надала йому службове жиле приміщення - у місячний термін звільнити його, здавши приміщення у належному стані.
          3.7. Повнолітні члени сім'ї наймача несуть солідарну з ним майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають з договору найму службового жилого приміщення.
          У випадку користування службовими жилими приміщеннями не застосовуються правила про приватизацію, про бронювання, про обмін жилого приміщення та передачу його в оренду.

          4. ЗВІЛЬНЕННЯ СЛУЖБОВИХ ЖИЛИХ ПРИМІЩЕНЬ

          4.1. Дія договору найму службового житла припиняється одночасно з припиненням трудових відносин, на підставі яких було надано службове житло. Наймач зобов'язаний в місячний строк після дати, з якої припинені трудові відносини, звільнити службове житло.
          4.2. Працівник, що припинив трудові відносини з НАН України, або з установою НАН України підлягає виселенню з службового жилого приміщення з усіма особами, які з ним проживають, без надання іншого жилого приміщення, крім випадків, передбачених законодавством України.
          4.3. У разі надання працівникові у зв'язку з виселенням з службового жилого приміщення іншого жилого приміщення, воно має розташовуватися в межах цього самого населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
          У випадку знесення будинку, де розташоване жиле приміщення, або переобладнання приміщення, або переведення його в нежитлове, а також при загрозі обвалу будинку, наймачеві службового жилого приміщення може бути надане інше службове жиле приміщення (стаття 102 Житлового кодексу Української РСР).
          4.4. Особи, які самоправно займали службове жиле приміщення, виселяються за рішенням суду без надання їм іншого жилого приміщення.
          4.5. У разі визнання ордера на службове жиле приміщення недійсним внаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення.
          Якщо ордер на службове жиле приміщення визнано недійсним з інших причин, то громадяни, зазначені в ордері, підлягають виселенню з наданням іншого жилого приміщення або приміщення, яке вони раніше займали.




          Перший віце-президент –
          головний учений секретар Національної
          академії наук України
          академік НАН України А.П.Шпак
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.11.22 | unplugged

            Re: "не застосовуються правила про приватизацію"

            Pandora, а у Вас немає тексту постанов "Про придбання житла для вчених НАН України у 2008 році" і "Про затвердження замовників на придбання службового житла" (теж від 11.06.08)?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.11.23 | Пандора

              Re: "не застосовуються правила про приватизацію"

              Немає. Але якщо у Вас знайдетьс щось подібне й цікаве - поділіться.
    • 2008.11.20 | Сергій

      А ви все українофобствуєте. Якщо вам так не подобається

      українська держава, чому б вам не змінити місце проживання і не перебратися, скажімо, у вашу любиму Росію. От там то всі науковці дійсно живуть достойно, не в общагах.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.21 | nobel

        Re: А ви все українофобствуєте. Якщо вам так не подобається

        Не ходите вы в Президиум, не мешайте нормальным людям работать. Фигу вам, а не жилье. Вместо занятий наукой, вы занимаетесь своими личными проблемами.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.21 | Skapirus

          Бурхливі аплодисменти! Це має бути розміщенo на вході в Президію

          Як в концтаборі: "Arbeit macht frei"
        • 2008.11.21 | Пандора

          Re: А ви все українофобствуєте. Якщо вам так не подобається

          Не ходимо ми в Президію. І квартири ні в кого не просимо. Знаємо, що Ви своїм, кровно заробленим і від нас врятованим, з нами не поділитеся. Ви ж, очевидно, квартиру за свої особисті кошти придбали і це не було наслідком Вашої наукової діяльності? І ВАс ніхто житлом не забезпечував. І "нормальні люди" в Президії є найталановитішими науковцями, які справді рухають Українську науку до її остаточного пункту. Ми на Ваш пиріжок не претендуємо. Адже хто ми такі, проти такого шанованого національного героя України, як вельмишановний пан, захисник чистої науки від якихось недоумків, що заважають Президії розвивати науку? Сміття на підошвах черевиків великого космополіта, який намагається очистити Українську науку від невартісного бруду некиївського походження.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.11.21 | Трясця

            Re: А ви все українофобствуєте. Якщо вам так не подобається

            Я не знаю, як можна так впасти морально, щоб пошкодувати людям жити в окремій квартирі? Пане Нобель, схаменіться врешті! Це ж не по-людськи.
    • 2008.11.22 | Гість

      Re: Неблюю

      Немає слів, одна печаль і смута. Ви як Иуда.
  • 2008.11.24 | Пандора

    Re: Чи потрібно науковцям житло. 21 листопда - скажи вголос!!!

    Результатом пікетування 21 листопада мешканцями гуртожитків Генпрокуратури та Секретаріату Президента став указ Президента України щодо припинення виселення мешканців із гуртожитків (будь-якої форми власності) до отримання результатів роботи спеціальної комісії із виявлення зловживань щодо мешканців. Отже, ті, хто не підписав угоди, може поки-що спокійненько жити в гуртожитках далі.
    P.S. Вельмишановні науковці, мешканці гуртожитків НАНУ!!! ми звичайно розуміємо, що вже ні амбіцій, ні самоповаги у Вас не забагато. Але ж визначтесь із тим, чи ВАс взагалі може хоча б якесь зловживання стосовно Вас обурювати??? Наукова гідність... Громадянська позиція... Особистісна повага... у Вас ще залишилися?
  • 2008.11.24 | Пандора

    Аби не говорили, що ми просили, чого не просили

    Аби не говорили, що ми просили, чого не просили, й писали, чого не писали, і науковцям, і мешканцям гуртожитків, і Президії НАНУ повідомляємо, що ми зверталися в КМДА саме з таким текстом:


    Київському міському голові

    Черновецькому Л.М.

    від групи мешканців відомчих гуртожитків НАНУ



    Просимо посприяти вирішенню критичної ситуації щодо проживання співробітників різних інститутів НАНУ у відомчих гуртожитках НАНУ.

    Штатні працівники – наукові співробітники різних науково-дослідних інститутів НАНУ мешкають у відомчих гуртожитках НАНУ. Статус гуртожитків точно не визначений (для сімейних чи одиноких, для навчання чи для забезп. житлом працівників; державне майно, розпорядником якого є Президія НАНУ), що уможливлює тлумачити наші права відповідно до конкретних вигод представників Президії чи ДЖКП. До нещодавно видавали ордери (як і реєстрації місця проживання) із зазначенням кінечного терміну (на півроку–рік). У квітні 2008 року група науковців відповідно до чинного Законодавства України при допомозі МВС України та ДДГІРФО без звертання до ДЖКП відновила безстрокові реєстрації місця свого проживання. Відразу після цього в ДЖКП розробили так званні «Типові угоди», які почали примушувати підписувати мешканців. Норми цієї «угоди» суперечать чинному законодавству України. Там зокрема передбачено виселення з гуртожитку (в будь-якому випадку) лише “без надання іншого жилого приміщення” (п.4.4); “плата за проживання в гуртожитках складається з плати за проживання, вартості комунальних послуг та додаткових послуг” (п.3.1); при її збільшенні “користувачу” про це повідомляється письмово (п. 3.2). Норми «угоди» можливі для тимчасових працівників або тих, хто навчається, але не штатних (дехто з яких був розподілений на роботу “з наданням житла”). Незаконні по формі “тимчасові” ордери на проживання позакінчувалися в людей 15 квітня чи 15 жовтня. При звертанні в ДЖКП за продовженням таких ордерів, за реєстрацією місця проживання чи за довідкою форми 3, людей примушують підписувати ці «угоди». Одночасно в наукові інститути було здійснено з ДЖКП дзвінки з тим, щоб дирекція вплинула на виселення співробітників з гуртожитків. Тих, хто не звертався в ДЖКП за “продовженням” ордеру примушують (залякують виселенням з гуртожитку) це зробити коменданти. Наші неодноразові звернення до різних офіційних установ (Президія НАНУ, Кабмін, Адміністрація Президента, Генпрокуратура) не привели ні до жодних позитивних наслідків. Офіційна відповідь комісії КРУ внаслідок нашого звернення щодо врегулювання оплати за гуртожиток, підтверджує, що “розмір плати за проживання” (100-150грн за ліжко-місце) значно перевищує норми, встановлені в Україні та в Києві, але “значно менша за собівартість наданих послуг” (238 грн. за ліжкомісце!!!!). Внаслідок цієї різниці ДЖКП заборгував різним установам (зокрема Київенерго). Загальна площа кімнат не відповідає встановленим нормам. Тож сім’я штатного працівника, займаючи кімнату 15,4 кв.м., сплачує 350 грн. на місяць (“собівартість” – 714 грн!!!), а самотні штатні працівники мешкають по двоє-троє в кімнаті (кандидати наук, штатні працівники, різновікові). При цьому очевидно, що нас готують на виселення, адже значна більшість мешканців уже підписали вищезазначені угоди, а ті, що не підписали, мають “прострочені” ордери чи відсутню реєстрацію. При цьому ДЖКП уже зараз проголошується таким, що має “значні борги”.

    На нашу думку кризову ситуацію можна послабити, зупинивши свавілля працівників ДЖКП щодо штатних працівників НАНУ:

    1. штатним працівникам НАНУ, що проживають в гуртожитках, мають бути видані безстрокові ордери з моменту їхнього поселення в гуртожитки із зазначенням кімнати без підписання будь-яких додаткових «угод»;

    2. відновлено безстрокову реєстрацію з моменту поселення в гуртожиток із зазначенням кімнати;

    3. врегульовано систему оплати (відповідно дійсно спожитим послугам – встановити лічильники, надати відкриту інформацію про вартість усіх послуг);

    4. поступово привести умови проживання до загальнолюдських норм (1 кандидат, штатний працівник на кімнату; не менше 6 кв.м. на людину);

    5. не виселяти штатних працівників- наукових співробітників різних інститутів НАНУ до моменту, коли вони зможуть вирішити свою житлову проблему альтернативним способом (отримають службову квартиру, за чергою, через спеціальні програми забезпечення житлом науковців чи придбають при збільшенні фінансових можливостей);

    6. припинити чинити на наукових співробітників адміністративний та психологічний тиск.

    Щиро дякуємо за розуміння та підтримку. Дуже хочемо займатися лише науковою діяльністю на благо рідної Батьківщини та задля інтелектуального процвітання її столиці – славетного міста Києва.

    Див.: http://nanu.at.ua/publ/1-1-0-1
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.25 | apolo

      Re: Аби не говорили, що ми просили, чого не просили

      От мені абсолютно не є зрозумілим - куди може подітися молодий спеціаліст з гуртожитку, скажімо, після захисту дисертації. Резонною може бути відповідь "має зробити те,що роблять в цивілізованих країнах". Ну тоді у жителя гуртожитку повинно виникнути просте запитання - "чому наукова робота не дає коштів для того, щоби орендувати житло" - як це є у цивілізованих країнах (де навіть Професори часто орендують житло, маючи навіть life-time position).

      Я особисто орендував дороге житло на вільному ринку, яке коштувало половину чистого місячного прибутку в ЗАхідному Університеті (але цієї половини вистачало на оренду, а іншої таки ж вистачало хоча би на харчі).

      Якщо логікою наших верхів є надання освіти і потім залишення наукової посади, то як ці верхи збираються, наприклад, поповнювати склад перестарілої науки (невже лише завдяки місцевим жителям ?). Це абсурд, адже місцеві жителі краще орієнтуються у ринку місцевої роботи, мають більше місцевих звязків, а крім того - не будуть йти великим потоком у науку, де погано платять (незважаючи на те, що від гуртожитку місцеві жителі таки можуть утриматися).

      ТОді просте питання:
      для чого надавати освіту (кандидатську та докторську) людям, яких потрібно позбавити умов того проживання, яке може дозволити собі робота в НДІ, повязана з цією освітою (тобто, кажучи безпосередньо - для чого людей вигонити з роботи, затративши попередньо гроші на їх освіту)?

      Є така відповідь: Професор-емплоер прокрутив аспіранта, ЗРОБИЛИ ПАРУ РОБІТ і розійшлися (це треба читати між рядків?).

      По суті самі інститути НАНУ рекламують (особливо для іногородніх) не йти в науку, а йти лише в аспірантуру. Це все нормально, але лише за умови, що науці не особливо потрібні кадри (як це таки на Заході) (але здається, що реально в нас же це не зовсім так).

      Тоді залишається робити ще один досить примітивний висновок: ПОПРИ ВСЕ науці молоді кадри потрібні лише формально (але реально НІ).

      Це формально призводить до висновку, що наука повинна в перспективі мати споруди, в яких мало вчених, і тому ці споруди будуть просто значною мірою НЕ ЗАЙНЯТІ.

      Ще далі - все стане просто зрозумілим.
      Майно науки перейде в інші руки, якщо зараз не вирішувати найпростіших питань типу: де (будь-де) проживати на ту зарплату, яку платить наука (оскільки навіть проживання будь-де наука не може забезпечити).

      Тобто варто наголосити, що на тепер вже не мала зарплата - то проблема. Проблемою є недостатня кількість гуртожитків та квартир гостинного типу, квартир "відомчого" призначення (які не можуть бути приватизованими).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.25 | Skapirus

        Bce вірно

      • 2008.11.25 | Пандора

        невеличке уточнення

        apolo мислить правильно.
        але є невеличке уточнення. Ми не можемо стверджувати, що нас використовують наші наукові керівники чи дирекція інститутів. І перші, і другі, мабуть, зацікавлені в тому, аби наука "молоділа" і розвивалася. Однак і вони поставлені в складну ситуацію вибору: від них Президія вимагає збільшення наукових результатів та постійного омолодження наукового складу. Вони й самі прагнуть оточити себе учнями, які б розвивали їхні ідеї та працювали на збагачення наукового надбання. Однак "наука в інститутах, в президії ж - вигода", як сказав мені один вельмишанований і поважний науковець. Розпорядником майна є Президія. З одного боку - вона наукову роботу координує, а з іншого - майно дерибанить.Тож перед державою слід прозвітуватися і про перше, і про друге. І держава теж має два боки інтересів в НАНУ.
        Тож і виходить, що нас готували наші наукові шефи як для себе і для науки, а Президія, після того як ми довели свою "наукову спроможність", згадала про свій матеріальний зиск. Та й держава намагається якось утримувати й збільшувати фінансування, в т.ч. й на забезпечення житлом науковців, але ж в Президії особисті критерії визначення "вагомості" для НАНУ певного спеціаліста. Їм теж вигідно, щоб "оновлювали й омолоджували" науковий склад в Інститутах - можна в держави більше грошей на житло попоросити, а вже коли роздавати (чи за спеціальними пільгами для науковців щодо житла до держави звертатися) - то "своїм". Та й нам на зарплати гріх жалітися - такі ж як у викладачів ВНЗ столиці чи вдвічі більші ніж у шкільних вчителів або ж лікарів... Та їх вистачатиме на половину оплати зйомної квартири... а щоб узяти якийсь там кредит - ми виявляємося неплатіжеспроможними... а щоб якісь пільги - невідомо до кого і з чим це діло бігти замилювати...
        А тут якраз клєрки в президії догледіли, що ще й гуртожитки можна вигідно спиханути... Там давненько уже колопрезидіальні приживальці на гуртожитках нагрівалися (щорічні побори за продовження ордерів та реєстрацій для науковців), а тут взагалі солідним підігрівом запахло...
        Тож і виходить, що наука - наукою, а житло й майно - "своїм".
        Молоді ще гірше... Їх, на нас навчившись, взагалі відразу позбавляють будь-яких надій на права (аспіранти відразу підписують умову, що ніколи не претендуватимуть ні на яке житло). А нас то вже діти й сім,ї, чи повна відсутність останніх внаслідок вибору трудової діяльності й умов проживання, підтискають. Ото ми ще й борсаємося. Уже покоління 40-річних в науці рідесеньке... А 30 літнім клєрки з президії за кордон радять виїздити. Натомість хочуть до смерті аспірантів для "омолодження" виховувати... але то політика президії, а не інститутів. Просто в Президії зараз таку фішку придумали: ніби, нехай інститути вас житлом і забезпечують, якщо на роботу брали...(а ми будемо майно й гроші, які держава для науки виділяє, дерибанити!!!).

        То ж ми й вирішили поремствувати й побунтувати, аби науку й наше напівжиття спробувати врятувати.
        А службові квартири вони також "своїм" дозволятимуть приватизовувати, натомість нашим дітям там нічого не засвітить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.11.26 | apolo

          Re: пандорі

          сподіваюся, ваші офіційні звернення меньш емоційні. Не дозволяйте гуляти емоціЯм, боротись треба, але стисло й коректно, в межах закону.
        • 2008.11.27 | nobel

          Слава ГЕРОЮ!!!!

          СОТРУДНИКИ НАЦИОНАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ НАУК УКРАИНЫ ИСКРЕННЕ И СЕРДЕЧНО ПОЗДРАВЛЯЮТ ДВАЖДЫ ГЕРОЯ СОЦИАЛИСТИЧЕСКОГО ТРУДА, ГЕРОЯ УКРАИНЫ, АКАДЕМИКА НАН УКРАИНЫ и АН СССР, ПРЕЗИДЕНТА НАЦИОНАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ НАУК УКРАИНЫ БОРИСА ЕВГЕНЬЕВИЧА ПАТОНА СО СЛАВНЫМ ЮБИЛЕЕМ --- 90-ЛЕТИЕМ СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ И НАГРАЖДЕНИЕМ ОРДЕНОМ ЯРОСЛАВА МУДРОГО. ЖЕЛАЕМ ЮБИЛЯРУ ЗДОРОВЬЯ, СЧАСТЬЯ, ДОЛГИХ ЛЕТ ЖИЗНИ, ТВОРЧЕСКИХ УСПЕХОВ НА БЛАГО УКРАИНСКОЙ НАУКИ. И ЕЩЕ СТОЛЬКО ЖЕ ЛЕТ ОСТАВАТЬСЯ У РУЛЯ СЛАВНОЙ УКРАИНСКОЙ АКАДЕМИИ!!!!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.11.27 | apolo

            Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

            nobel пише:
            > СОТРУДНИКИ НАЦИОНАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ НАУК УКРАИНЫ ИСКРЕННЕ И СЕРДЕЧНО ПОЗДРАВЛЯЮТ ДВАЖДЫ ГЕРОЯ СОЦИАЛИСТИЧЕСКОГО ТРУДА, ГЕРОЯ УКРАИНЫ, АКАДЕМИКА НАН УКРАИНЫ и АН СССР, ПРЕЗИДЕНТА НАЦИОНАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ НАУК УКРАИНЫ БОРИСА ЕВГЕНЬЕВИЧА ПАТОНА СО СЛАВНЫМ ЮБИЛЕЕМ --- 90-ЛЕТИЕМ СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ И НАГРАЖДЕНИЕМ ОРДЕНОМ ЯРОСЛАВА МУДРОГО. ЖЕЛАЕМ ЮБИЛЯРУ ЗДОРОВЬЯ, СЧАСТЬЯ, ДОЛГИХ ЛЕТ ЖИЗНИ, ТВОРЧЕСКИХ УСПЕХОВ НА БЛАГО УКРАИНСКОЙ НАУКИ. И ЕЩЕ СТОЛЬКО ЖЕ ЛЕТ ОСТАВАТЬСЯ У РУЛЯ СЛАВНОЙ УКРАИНСКОЙ АКАДЕМИИ!!!!

            почему не организуете это отдельной, заглавной веткой здесь? Здесь же ветка о жилищных проблемах. Формально Вы неправильно поместили комментарий.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.11.27 | nobel

              Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

              Спасибо за совет!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.11.27 | apolo

                Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

                если справедливо то, о чем говорят некоторые настоящие ученые (в молодости Б.Е. Патон мог очень молодому ученому доверить Институт в НАНУ), то вот за конкретно это я уважаю академика Б.Е. Патона. Это здорово. НО было. А будет ?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.11.27 | Калькулятор

                  Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

                  <<в молодости Б.Е. Патон мог очень молодому ученому доверить Институт в НАНУ>>
                  Я даже один пример такой знаю, когда фактическим директором был назначен, скажем, неглупый молодой человек. Шелест его фамилия. Вам она ничего не говорит.
                  Юбиляр, конечно, был и остается демиургом, но Вам что-то известно о существовании института номенклатуры и о том, какой орган был decision-maker? Патон не был украинским научным Калининым, но не в его компетенции было доверять кому бы то ни было институты.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.11.27 | apolo

                    Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

                    Калькулятор пише:
                    > <<в молодости Б.Е. Патон мог очень молодому ученому доверить Институт в НАНУ>>
                    > Я даже один пример такой знаю, когда фактическим директором был назначен, скажем, неглупый молодой человек. Шелест его фамилия. Вам она ничего не говорит. (apolo) Шелест - сын Шелеста (знаю как же...)
                    ПО-моему был этот сын Член-Кором, мсожет и есть еще, если жив.
                    > Юбиляр, конечно, был и остается демиургом, но Вам что-то известно о существовании института номенклатуры и о том, какой орган был decision-maker? Патон не был украинским научным Калининым, но не в его компетенции было доверять кому бы то ни было институты.

                    (apolo)
                    Реально он наверное был decision мейкером, а формально НЕТ (Президиум же всегда привозил свою кандидатуру в Институт). На моей памяти такого хоть отбавляй (официально заявляется такими словами "кандидатура от Президиума такая то, дорогие товарищи" )
                    Да и по мелочам тоже Патон видимо довольно активен (по меньшей мере был наверное до недавнего времени). Патон, я думаю, и сейчас принимает довольно ключевые решения по напр. тому, кому быть, а кому не быть академиком (вот насчет Член-Коров не слыхал). Но вот жаловался мне один Член-Кор, что после недоголосования по нему он ходил и узнавал, где же "не сработало". Ему мягко пояснили, что так мол и так... Увы, воспринимай это спокойно и рассудительно (хотя бы как Кореспондент). Это реалии рассказов (а как там реально - кто там знает). Патон - только один из голосующих академиков (формально), а реально его зеркальных отражений может быть очень много (ведь только в Сварке очень много и Академиков и Член-Коров). ИМ (и формально иреально) выгодно иметь свое лобби все мощнее и мощнее. Наверное в Сварке больше всего академиков. Почти уверен.
          • 2008.11.27 | Сергій

            І що то ви ото таке курите, що вас так ковбасить? :)

          • 2008.11.27 | теж_вчоний

            НМД, досить витончений стьоб. :-)

          • 2008.11.27 | ники

            Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

            ЕСЛИ слава Герою, то значит - не сторговались - выберут Патона еще - аж до скону
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.11.27 | apolo

              Re: Слава ГЕРОЮ!!!!

              ники пише:
              > ЕСЛИ слава Герою, то значит - не сторговались - выберут Патона еще - аж до скону

              очень даже может быть.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".