МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чем плоха сырьевая экономика?

01/13/2009 | Torr
http://anticomprador.ru/publ/27-1-0-462

http://anticomprador.ru/publ/27-1-0-341

здається це в резонанс до подій

Відповіді

  • 2009.01.13 | Skapirus

    Попри плач автора за минулим,

    для себе я знайшов в статті кілька цікавих моментів. Дякую!
  • 2009.01.16 | Shooter

    Виявляється, економіка Союзу не була сировинною

    А тут прийшли "трі алкоголіка" і розвалили "магучєю дєржаву". А-я-яй, і як же ми цього не знали... Явно хочеться дядькові в "счастлівоє совєтскоє дєтство". Ну але то таке.

    Інша хиба, якої допускається таффаріщ, це стверджуючи, що "наука на паддєржке" є майже зло. В реаліях же МУСИТЬ існувати "субстрат", який продукує вже щось "безпосередньо аплікувальне". В одній з найбільш апліковано орієнтованих програм ЄУ впроваджуються десь зо 5% результатів - і це і є реальна середня картина аплікованої науки.

    І навіть в промисловості відносно часто люди працюють над "базовими" проблемами, які ніколи не знаходять безпосереднього застосування. З іншого боку, левова частка совіцької прикладної науки впроваджувалася виключно в озброєнні - і тому ракети літали, натомість ЖОДНОГО нормального масового автомобіля так і не навчилися робити. А наймасовіший як почав вироблятися в кінці 60-х за проектом кінця 50-х купленого як ліцензія, так деякі моделі з цього ряду виробляються ще й досі. Отакий був "допит" за наукою в совіцькій промисловості.

    Ну і на зікінчення. Зараз в Європі наука фінансується згруба 50:50 приватними та public грошима. Ціль є 1:2 на користь приватних грошей
    І десь між цими числами і знаходиться "золота середина" між "поддєржкой" науки і допитом на результати науки від промисловости. Якщо ж знову згадати "успішність" європських проектів (дуже доброго наукового рівня), то, боюся, число 5-10% "застосовувальних результатів" досить точно відображає реальну ситуацію в науці.

    А ґрантовий підхід БЕЗ СУМНІВУ потрібен. Конкуренція в науці є базово необхідною для її прогресу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".