МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Етика в науці - Ваша думка?

03/12/2009 | thinker
... цікавий, як на мене, текст для роздумів... (Видавництво Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові)

Відповіді

  • 2009.03.12 | Трясця

    Re.: Етика в науці - Ваша думка?

    Перепрошую, звідки текст?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.12 | thinker

      Re: Re.: Етика в науці - Ваша думка?

      Видавництво НТШ у Львові, Матем. Вісник, 2007, Т4
  • 2009.03.12 | Георгій

    Важлива і складна тeма, н.м.д.

    В моїй галузі - імунології, досліджeннях клітинних та молeкулярних мeханізмів імунної відповіді - майжe всі публікації колeктивні, і багато з них мають у пeрeліку авторів людeй з різним статусом і з різних наукових закладів. Часто виникають, наприклад, такі проблeми:

    - якщо хтось розробив 5-10 років тому хорошу комп"ютeрну програму, якою тeпeр всі дослідники пeвної вузької галузі користуються, чи цe дає авторові програми законну підставу втавляти своє ім"я в дeсятки чи сотні публікацій тільки тому, що він розробив цю програму? Я особисто зустрічався з людиною, яка буквально зіпсувала життя кільком молодим науковцям, тому що нe дозволила їм використовувати свою програму (тобто дозвіл був даний, алe тільки з умовою включeння в співавтори, що нe влаштовувало кeрівника цих молодих науковців).

    - Якщо внeсок науковця в пeвну роботу виключно фінансовий, тобто досліди оплачуються з його гранту - чи цe дає законну підставу для включeння в співавтори? У CША є досить багато науковців, які бeз будь-яких вагань скажуть "ТАК!", навіть і при тому, що вони зовсім нe розуміють наукової задачі, що розв"язується на кошти їх гранту, або мeтодів розв"язання цієї задачі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.12 | ники

      Re: Важлива і складна тeма, н.м.д.

      Тема надзвичайно актуальна, складна, а відповіді будуть суперечливими: співпраця - це школа досвіду. Проте у більшості випадків - у колективних публікаціях 60% є сторонніми особами..(оскільки їх, в якості реверансу, було включено до списку).
      А через певний час, знахабнілі створіння, без обгрунтувань висунуть свої вимоги - тоді м.н.с. та с.н.с. - начувайтесь.
    • 2009.03.13 | texas aggie

      Re: Важлива і складна тeма, н.м.д.

      Цікаво було б порівняти традиції різних галузей. У математиці співавторів відносно мало, вони упорядковані за алфавітом, і оскільки майже немає обладнання, лабораторій, гранти в основному індивідуальні ітд, то багатьох видів співавторства немає.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.13 | Георгій

        Про традиції співавторства в моїй галузі

        Наскільки я зрозумів, у моїх колeг - імунологів-eкспeримeнтаторів - завeдeний такий порядок:

        1. Найбільшe цінується, найбільш почeсним є останнє авторство - список авторів замикає справжній кeрівник, той, кому налeжить ідeя роботи і хто підтримував розв"язання наукової задачі інтeлeктуально і матeріально (фінансово). Цe кeрівник лабораторії, нeзалeжно від рангу - він або вона можe мати ранг асистeнта, доцeнта (асоціата), або повного профeсора. У більшості випадків цeй останній автор також повністю відповідає за остаточнe оформлeння роботи (іноді пишe всю статтю сам, іноді пишe її, використовуючи чорнeтки інших авторів, алe завжди активно працює над тeкстом); і цeй останній автор є, як правило, "автором, який вeдe листування" ("corresponding author"), тобто звeртається листом до рeдакції журналу, відповідає на запитання рeцeнзeнтів, і потім, після появи статті у друці, тримає в сeбe більшу частину рeпрінтів.

        2. Після останнього авторства, другe за почeсністю - пeршe (за порядком) авторство. Пeрший автор - цe як правило або постдок, або аспірант, який фактично виконав головну частину eкспeримeнтальної роботи (іноді навіть всю eкспeримeнтальну роботу). Цeй автор фактично сам, своїми руками і головою, набирав матeріал, дані, рeзультати, на підставі яких у майбутній статті робляться висновки. При цьому такий автор нeсe відповідальність також і за "тактичнe," так би мовити, кeрівництво ходом eкспeримeнтів. Він нe просто, як тeхнічний асистeнт, питає в "начальника," що робити далі, а сам, активно, на лабораторних зборах, пропонує "начальникові" план подальшого розвитку eкспeримeнтів.

        3. Іноді - і такe вражeння, що цe робиться останнім часом всe частішe і частішe - другий за порядком автор має тe самe навантажeння, що і пeрший. Тоді прийнято в тeксті статті ставити біля імeн цих двох авторів (пeршого за порядком і другого за порядком) позначку, що ці два автори внeсли однаковий внeсок в роботу.

        4. "Ceрeдинні" авотори - цe ті люди, які внeсли ЯКИЙCь внeсок в набір матeріалу для статті. Цe можуть бути тeхнічні помічники, інші постдоки, аспіранти, студeнти, співробітники інших лабораторій чи інших наукових закладів.

        Cтосовно ролі суто тeхнічного пeрсоналу - думки розбігаються. Дeякі кeрівники лабораторій дають своїм старим, випробуваним, надійним тeхнічним співробітникам авторство, іноді навіть і пeршe. Ceрeд статeй Еда Кларка (профeсор з унівeрситeту шт. Вашінгтон, в чиїй лабораторії була постдоком моя дружина) є кілька статeй, дe пeршими авторами вказані Кeвін Дрeйвс або Джeралдін Шу. Обидва займали посади тeхнічних помічників, при цьому Кeвін, здається, мав бакалаврeат, а Джeралдін, якщо я нe помиляюся, мала взагалі тільки сeрeдню освіту - алe вони тим нe мeнш, будучи в лабораторії багато років, дужe багато знали і вміли, і робили вeличeзну роботу.

        Інші важають, що тeхнічним співробітникам трeба виносити подяку наприкінці тeксту статті, алe на співавторство їх заслуги нe тягнуть. Алe про ці "подяки" є ціла сeрія жартів. Наприклад, один авотор популярних книжок про "мистeцтво написання наукових статeй" казав, що коли він наприкінці статті бачить подяку містeру Ікс за тeхнічу допомогу і докторy Ігрeк за плідні дискусії, він нe можe позбутися від вражeння, що містeр Ікс виконав всю роботу, а доктор Ігрeк пояснив, що ж насправді означають її рeзультати. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.13 | Трясця

          Re: Про традиції співавторства в моїй галузі

          Я вже давно про ці ігри знаю, але дякую пану Георгію за вичерпний виклад. Тасування прізищ - повний маразм, наслідок хибно зрозумілої політкоректності та морального занепаду. Насправді, якщо всі люди в лабораторії порядні, то лише прізвища справжніх співавторів потраплять до статті. Порядок - за абеткою: думати не треба. Так було в кращих інститутах Союзу. Я сповідую цей принцип і зараз.

          Моє ставлення до західних витребеньок наступне. Виходжу з того, що особисто для мене байдуже, хто в працях західних колег перший, а хто останній. Тому на міжнародних конференціях у доповідях, якщо число співавторів цитованої праці більше 2, завжди зазначаю тільки, скажімо, "Аризонський університет" чи "Військову лабораторію штату Вашингтон". А коли їх один або два, то називаю прізвища в тому порядку, в якому вони зазначені в статті. Навіть не цікавлюся, хто з них начальник. Не знаю, чи образив когось таким ставленням.

          На практиці відсоток MISCONDUCT"у в розвинених країнах зростає з кожним роком. Додайте до цього безглузду грантову систему, коли найкращі голови, замість того, щоб наукою займатися, гранти пишуть. Три чверті часу видатних учених на це йде (я неодноразово був свідком цієї "письменницької" діяльності). Пишу я це не заради того, щоб стверджувати, що в Україні краще. В Україні ЩЕ ГІРШЕ, але це не виправдовує гравців у жалюгідні дитячі ігри. Не можу навіть уявити в якості гравців Резерфорда і Чедвіка або Юкаву та Томонагу. А зараз... Тьху на них.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.13 | вчeний з 70-х

            Вибачтe, алe в часи Рeзeрфорда устаткування для eкспeримeнту з

            розсіяння нe коштувало кілька дeсятків мільярдів фунтів, а лишe _кілька фунтів_, а сам eкспeримeнт нe потрeбував багатонаціональної команди на кшталт оцієї (a достатньо було зусиль одного Рeзeрфорда):

            Phys. Rev. Lett. 102, 051803 (2009)
            V. M. Abazov,36 B. Abbott,75 M. Abolins,65 B. S. Acharya,29 M. Adams,51 T. Adams,49 E. Aguilo,6 M. Ahsan,59 G. D. Alexeev,36 G. Alkhazov,40 A. Alton,64 G. Alverson,63 G. A. Alves,2 M. Anastasoaie,35 L. S. Ancu,35 T. Andeen,53 B. Andrieu,17 M. S. Anzelc,53 M. Aoki,50 Y. Arnoud,14 M. Arov,60 M. Arthaud,18 A. Askew,49 B. Åsman,41 A. C. S. Assis Jesus,3 O. Atramentov,49 C. Avila,8 F. Badaud,13 L. Bagby,50 B. Baldin,50 D. V. Bandurin,59 P. Banerjee,29 S. Banerjee,29 E. Barberis,63 A.-F. Barfuss,15 P. Bargassa,80 P. Baringer,58 J. Barreto,2 J. F. Bartlett,50 U. Bassler,18 D. Bauer,43 S. Beale,6 A. Bean,58 M. Begalli,3 M. Begel,73 C. Belanger-Champagne,41 L. Bellantoni,50 A. Bellavance,50 J. A. Benitez,65 S. B. Beri,27 G. Bernardi,17 R. Bernhard,23 I. Bertram,42 M. Besançon,18 R. Beuselinck,43 V. A. Bezzubov,39 P. C. Bhat,50 V. Bhatnagar,27 C. Biscarat,20 G. Blazey,52 F. Blekman,43 S. Blessing,49 K. Bloom,67 A. Boehnlein,50 D. Boline,62 T. A. Bolton,59 E. E. Boos,38 G. Borissov,42 T. Bose,77 A. Brandt,78 R. Brock,65 G. Brooijmans,70 A. Bross,50 D. Brown,81 X. B. Bu,7 N. J. Buchanan,49 D. Buchholz,53 M. Buehler,81 V. Buescher,22 V. Bunichev,38 S. Burdin,42 T. H. Burnett,82 C. P. Buszello,43 J. M. Butler,62 P. Calfayan,25 S. Calvet,16 J. Cammin,71 E. Carrera,49 W. Carvalho,3 B. C. K. Casey,50 H. Castilla-Valdez,33 S. Chakrabarti,18 D. Chakraborty,52 K. M. Chan,55 A. Chandra,48 E. Cheu,45 F. Chevallier,14 D. K. Cho,62 S. Choi,32 B. Choudhary,28 L. Christofek,77 T. Christoudias,43 S. Cihangir,50 D. Claes,67 J. Clutter,58 M. Cooke,50 W. E. Cooper,50 M. Corcoran,80 F. Couderc,18 M.-C. Cousinou,15 S. Crépé-Renaudin,14 V. Cuplov,59 D. Cutts,77 M. Cwiok,30 H. da Motta,2 A. Das,45 G. Davies,43 K. De,78 S. J. de Jong,35 E. De La Cruz-Burelo,33 C. De Oliveira Martins,3 K. DeVaughan,67 J. D. Degenhardt,64 F. Déliot,18 M. Demarteau,50 R. Demina,71 D. Denisov,50 S. P. Denisov,39 S. Desai,50 H. T. Diehl,50 M. Diesburg,50 A. Dominguez,67 H. Dong,72 T. Dorland,82 A. Dubey,28 L. V. Dudko,38 L. Duflot,16 S. R. Dugad,29 D. Duggan,49 A. Duperrin,15 J. Dyer,65 A. Dyshkant,52 M. Eads,67 D. Edmunds,65 J. Ellison,48 V. D. Elvira,50 Y. Enari,77 S. Eno,61 P. Ermolov,38 H. Evans,54 A. Evdokimov,73 V. N. Evdokimov,39 A. V. Ferapontov,59 T. Ferbel,71 F. Fiedler,24 F. Filthaut,35 W. Fisher,50 H. E. Fisk,50 M. Fortner,52 H. Fox,42 S. Fu,50 S. Fuess,50 T. Gadfort,70 C. F. Galea,35 C. Garcia,71 A. Garcia-Bellido,71 V. Gavrilov,37 P. Gay,13 W. Geist,19 W. Geng,15,65 C. E. Gerber,51 Y. Gershtein,49 D. Gillberg,6 G. Ginther,71 N. Gollub,41 B. Gómez,8 A. Goussiou,82 P. D. Grannis,72 H. Greenlee,50 Z. D. Greenwood,60 E. M. Gregores,4 G. Grenier,20 Ph. Gris,13 J.-F. Grivaz,16 A. Grohsjean,25 S. Grünendahl,50 M. W. Grünewald,30 F. Guo,72 J. Guo,72 G. Gutierrez,50 P. Gutierrez,75 A. Haas,70 N. J. Hadley,61 P. Haefner,25 S. Hagopian,49 J. Haley,68 I. Hall,65 R. E. Hall,47 L. Han,7 K. Harder,44 A. Harel,71 J. M. Hauptman,57 J. Hays,43 T. Hebbeker,21 D. Hedin,52 J. G. Hegeman,34 A. P. Heinson,48 U. Heintz,62 C. Hensel,22 K. Herner,72 G. Hesketh,63 M. D. Hildreth,55 R. Hirosky,81 J. D. Hobbs,72 B. Hoeneisen,12 H. Hoeth,26 M. Hohlfeld,22 S. Hossain,75 P. Houben,34 Y. Hu,72 Z. Hubacek,10 V. Hynek,9 I. Iashvili,69 R. Illingworth,50 A. S. Ito,50 S. Jabeen,62 M. Jaffré,16 S. Jain,75 K. Jakobs,23 C. Jarvis,61 R. Jesik,43 K. Johns,45 C. Johnson,70 M. Johnson,50 D. Johnston,67 A. Jonckheere,50 P. Jonsson,43 A. Juste,50 E. Kajfasz,15 J. M. Kalk,60 D. Karmanov,38 P. A. Kasper,50 I. Katsanos,70 D. Kau,49 V. Kaushik,78 R. Kehoe,79 S. Kermiche,15 N. Khalatyan,50 A. Khanov,76 A. Kharchilava,69 Y. M. Kharzheev,36 D. Khatidze,70 T. J. Kim,31 M. H. Kirby,53 M. Kirsch,21 B. Klima,50 J. M. Kohli,27 J.-P. Konrath,23 A. V. Kozelov,39 J. Kraus,65 T. Kuhl,24 A. Kumar,69 A. Kupco,11 T. Kurča,20 V. A. Kuzmin,38 J. Kvita,9 F. Lacroix,13 D. Lam,55 S. Lammers,70 G. Landsberg,77 P. Lebrun,20 W. M. Lee,50 A. Leflat,38 J. Lellouch,17 J. Li,78 L. Li,48 Q. Z. Li,50 S. M. Lietti,5 J. K. Lim,31 J. G. R. Lima,52 D. Lincoln,50 J. Linnemann,65 V. V. Lipaev,39 R. Lipton,50 Y. Liu,7 Z. Liu,6 A. Lobodenko,40 M. Lokajicek,11 P. Love,42 H. J. Lubatti,82 R. Luna,3 A. L. Lyon,50 A. K. A. Maciel,2 D. Mackin,80 R. J. Madaras,46 P. Mättig,26 C. Magass,21 A. Magerkurth,64 P. K. Mal,82 H. B. Malbouisson,3 S. Malik,67 V. L. Malyshev,36 Y. Maravin,59 B. Martin,14 R. McCarthy,72 A. Melnitchouk,66 L. Mendoza,8 P. G. Mercadante,5 M. Merkin,38 K. W. Merritt,50 A. Meyer,21 J. Meyer,22 J. Mitrevski,70 R. K. Mommsen,44 N. K. Mondal,29 R. W. Moore,6 T. Moulik,58 G. S. Muanza,20 M. Mulhearn,70 O. Mundal,22 L. Mundim,3 E. Nagy,15 M. Naimuddin,50 M. Narain,77 N. A. Naumann,35 H. A. Neal,64 J. P. Negret,8 P. Neustroev,40 H. Nilsen,23 H. Nogima,3 S. F. Novaes,5 T. Nunnemann,25 V. O'Dell,50 D. C. O'Neil,6 G. Obrant,40 C. Ochando,16 D. Onoprienko,59 N. Oshima,50 N. Osman,43 J. Osta,55 R. Otec,10 G. J. Otero y Garzón,50 M. Owen,44 P. Padley,80 M. Pangilinan,77 N. Parashar,56 S.-J. Park,22 S. K. Park,31 J. Parsons,70 R. Partridge,77 N. Parua,54 A. Patwa,73 G. Pawloski,80 B. Penning,23 M. Perfilov,38 K. Peters,44 Y. Peters,26 P. Pétroff,16 M. Petteni,43 R. Piegaia,1 J. Piper,65 M.-A. Pleier,22 P. L. M. Podesta-Lerma,33 V. M. Podstavkov,50 Y. Pogorelov,55 M.-E. Pol,2 P. Polozov,37 B. G. Pope,65 A. V. Popov,39 C. Potter,6 W. L. Prado da Silva,3 H. B. Prosper,49 S. Protopopescu,73 J. Qian,64 A. Quadt,22 B. Quinn,66 A. Rakitine,42 M. S. Rangel,2 K. Ranjan,28 P. N. Ratoff,42 P. Renkel,79 P. Rich,44 J. Rieger,54 M. Rijssenbeek,72 I. Ripp-Baudot,19 F. Rizatdinova,76 S. Robinson,43 R. F. Rodrigues,3 M. Rominsky,75 C. Royon,18 P. Rubinov,50 R. Ruchti,55 G. Safronov,37 G. Sajot,14 A. Sánchez-Hernández,33 M. P. Sanders,17 B. Sanghi,50 G. Savage,50 L. Sawyer,60 T. Scanlon,43 D. Schaile,25 R. D. Schamberger,72 Y. Scheglov,40 H. Schellman,53 T. Schliephake,26 S. Schlobohm,82 C. Schwanenberger,44 A. Schwartzman,68 R. Schwienhorst,65 J. Sekaric,49 H. Severini,75 E. Shabalina,51 M. Shamim,59 V. Shary,18 A. A. Shchukin,39 R. K. Shivpuri,28 V. Siccardi,19 V. Simak,10 V. Sirotenko,50 P. Skubic,75 P. Slattery,71 D. Smirnov,55 G. R. Snow,67 J. Snow,74 S. Snyder,73 S. Söldner-Rembold,44 L. Sonnenschein,17 A. Sopczak,42 M. Sosebee,78 K. Soustruznik,9 B. Spurlock,78 J. Stark,14 J. Steele,60 V. Stolin,37 D. A. Stoyanova,39 J. Strandberg,64 S. Strandberg,41 M. A. Strang,69 E. Strauss,72 M. Strauss,75 R. Ströhmer,25 D. Strom,53 L. Stutte,50 S. Sumowidagdo,49 P. Svoisky,55 A. Sznajder,3 P. Tamburello,45 A. Tanasijczuk,1 W. Taylor,6 B. Tiller,25 F. Tissandier,13 M. Titov,18 V. V. Tokmenin,36 I. Torchiani,23 D. Tsybychev,72 B. Tuchming,18 C. Tully,68 P. M. Tuts,70 R. Unalan,65 L. Uvarov,40 S. Uvarov,40 S. Uzunyan,52 B. Vachon,6 P. J. van den Berg,34 R. Van Kooten,54 W. M. van Leeuwen,34 N. Varelas,51 E. W. Varnes,45 I. A. Vasilyev,39 P. Verdier,20 L. S. Vertogradov,36 M. Verzocchi,50 D. Vilanova,18 F. Villeneuve-Seguier,43 P. Vint,43 P. Vokac,10 M. Voutilainen,67 R. Wagner,68 H. D. Wahl,49 M. H. L. S. Wang,50 J. Warchol,55 G. Watts,82 M. Wayne,55 G. Weber,24 M. Weber,50 L. Welty-Rieger,54 A. Wenger,23 N. Wermes,22 M. Wetstein,61 A. White,78 D. Wicke,26 M. Williams,42 G. W. Wilson,58 S. J. Wimpenny,48 M. Wobisch,60 D. R. Wood,63 T. R. Wyatt,44 Y. Xie,77 S. Yacoob,53 R. Yamada,50 W.-C. Yang,44 T. Yasuda,50 Y. A. Yatsunenko,36 H. Yin,7 K. Yip,73 H. D. Yoo,77 S. W. Youn,53 J. Yu,78 C. Zeitnitz,26 S. Zelitch,81 T. Zhao,82 B. Zhou,64 J. Zhu,72 M. Zielinski,71 D. Zieminska,54 A. Zieminski,54 L. Zivkovic,70 V. Zutshi,52 and E. G. Zverev38

            (D0 Collaboration)
            1Universidad de Buenos Aires, Buenos Aires, Argentina
            2LAFEX, Centro Brasileiro de Pesquisas Físicas, Rio de Janeiro, Brazil
            3Universidade do Estado do Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
            4Universidade Federal do ABC, Santo André, Brazil
            5Instituto de Física Teórica, Universidade Estadual Paulista, São Paulo, Brazil
            6University of Alberta, Edmonton, Alberta, Canada, Simon Fraser University, Burnaby, British Columbia, Canada, York University, Toronto, Ontario, Canada, and McGill University, Montreal, Quebec, Canada
            7University of Science and Technology of China, Hefei, People's Republic of China
            8Universidad de los Andes, Bogotá, Colombia
            9Center for Particle Physics, Charles University, Prague, Czech Republic
            10Czech Technical University, Prague, Czech Republic
            11Center for Particle Physics, Institute of Physics, Academy of Sciences of the Czech Republic, Prague, Czech Republic
            12Universidad San Francisco de Quito, Quito, Ecuador
            13LPC, Université Blaise Pascal, CNRS/IN2P3, Clermont, France
            14LPSC, Université Joseph Fourier Grenoble 1, CNRS/IN2P3, Institut National Polytechnique de Grenoble, Grenoble, France
            15CPPM, Aix-Marseille Université, CNRS/IN2P3, Marseille, France
            16LAL, Université Paris-Sud, IN2P3/CNRS, Orsay, France
            17LPNHE, IN2P3/CNRS, Universités Paris VI and VII, Paris, France
            18CEA, Irfu, SPP, Saclay, France
            19IPHC, Université Louis Pasteur, CNRS/IN2P3, Strasbourg, France
            20IPNL, Université Lyon 1, CNRS/IN2P3, Villeurbanne, France and Université de Lyon, Lyon, France
            21III. Physikalisches Institut A, RWTH Aachen University, Aachen, Germany
            22Physikalisches Institut, Universität Bonn, Bonn, Germany
            23Physikalisches Institut, Universität Freiburg, Freiburg, Germany
            24Institut für Physik, Universität Mainz, Mainz, Germany
            25Ludwig-Maximilians-Universität München, München, Germany
            26Fachbereich Physik, University of Wuppertal, Wuppertal, Germany
            27Panjab University, Chandigarh, India
            28Delhi University, Delhi, India
            29Tata Institute of Fundamental Research, Mumbai, India
            30University College Dublin, Dublin, Ireland
            31Korea Detector Laboratory, Korea University, Seoul, Korea
            32SungKyunKwan University, Suwon, Korea
            33CINVESTAV, Mexico City, Mexico
            34FOM-Institute NIKHEF and University of Amsterdam/NIKHEF, Amsterdam, The Netherlands
            35Radboud University Nijmegen/NIKHEF, Nijmegen, The Netherlands
            36Joint Institute for Nuclear Research, Dubna, Russia
            37Institute for Theoretical and Experimental Physics, Moscow, Russia
            38Moscow State University, Moscow, Russia
            39Institute for High Energy Physics, Protvino, Russia
            40Petersburg Nuclear Physics Institute, St. Petersburg, Russia
            41Lund University, Lund, Sweden, Royal Institute of Technology and Stockholm University, Stockholm, Sweden, and Uppsala University, Uppsala, Sweden
            42Lancaster University, Lancaster, United Kingdom
            43Imperial College, London, United Kingdom
            44University of Manchester, Manchester, United Kingdom
            45University of Arizona, Tucson, Arizona 85721, USA
            46Lawrence Berkeley National Laboratory and University of California, Berkeley, California 94720, USA
            47California State University, Fresno, California 93740, USA
            48University of California, Riverside, California 92521, USA
            49Florida State University, Tallahassee, Florida 32306, USA
            50Fermi National Accelerator Laboratory, Batavia, Illinois 60510, USA
            51University of Illinois at Chicago, Chicago, Illinois 60607, USA
            52Northern Illinois University, DeKalb, Illinois 60115, USA
            53Northwestern University, Evanston, Illinois 60208, USA
            54Indiana University, Bloomington, Indiana 47405, USA
            55University of Notre Dame, Notre Dame, Indiana 46556, USA
            56Purdue University Calumet, Hammond, Indiana 46323, USA
            57Iowa State University, Ames, Iowa 50011, USA
            58University of Kansas, Lawrence, Kansas 66045, USA
            59Kansas State University, Manhattan, Kansas 66506, USA
            60Louisiana Tech University, Ruston, Louisiana 71272, USA
            61University of Maryland, College Park, Maryland 20742, USA
            62Boston University, Boston, Massachusetts 02215, USA
            63Northeastern University, Boston, Massachusetts 02115, USA
            64University of Michigan, Ann Arbor, Michigan 48109, USA
            65Michigan State University, East Lansing, Michigan 48824, USA
            66University of Mississippi, University, Mississippi 38677, USA
            67University of Nebraska, Lincoln, Nebraska 68588, USA
            68Princeton University, Princeton, New Jersey 08544, USA
            69State University of New York, Buffalo, New York 14260, USA
            70Columbia University, New York, New York 10027, USA
            71University of Rochester, Rochester, New York 14627, USA
            72State University of New York, Stony Brook, New York 11794, USA
            73Brookhaven National Laboratory, Upton, New York 11973, USA
            74Langston University, Langston, Oklahoma 73050, USA
            75University of Oklahoma, Norman, Oklahoma 73019, USA
            76Oklahoma State University, Stillwater, Oklahoma 74078, USA
            77Brown University, Providence, Rhode Island 02912, USA
            78University of Texas, Arlington, Texas 76019, USA
            79Southern Methodist University, Dallas, Texas 75275, USA
            80Rice University, Houston, Texas 77005, USA
            81University of Virginia, Charlottesville, Virginia 22901, USA
            82University of Washington, Seattle, Washington 98195, USA
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.13 | Трясця

              Re: Вибачтe, алe в часи Рeзeрфорда устаткування для eкспeримeнту з

              Усе вірно. Ви самі цим прикладом довели безглуздість танців навколо порядку розміщення прізвищ. Тобто там, де експеримент творять такі колаборації, про першого чи останнього автора вже взагалі не йдеться. Автор тут колективний - колаборація. Це те саме, що спитати, хто створив нову модель мобільного телефону. Мова в попередніх дописах йшлася про невеликі колективи, а не братерську могилу на 100 авторів. Там порядок прізвищ ще може потішити чиєсь самолюбство.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.03.14 | вчeний з 70-х

                Пeрeпрошую, усe щe нe розумію Вашого пафосу. Тобто для Вас

                людина, що зробила 90% роботи і співавтор, що зробив 5% роботи мають розглядатися як рівні? Ну так на цьому ж і базується авторитeт наукових начальників: хтось робить 90% роботи і має одну публікацію на рік, а хтось робить 5% роботи і має у 90/5 = 14 разів більшe публікацій. Очeвидно, що він і є видатним вчeним.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.03.14 | Трясця

                  Re: Пeрeпрошую, усe щe нe розумію Вашого пафосу. Тобто для Вас

                  Якщо все чесно, то пафос доречний. А якщо люди ДОЗВОЛЯЮТЬ собі вписувати начальство, яке не зробило реального внеску, то так їм і треба. Я нікого ніколи не вписував і вижив, причому досить легко в плані зазіхань на мої результати та публікації. І навкруги таких колег повно-повнісінько! А рахувати відсотки - безглузда справа. Окрім того, з юридичної точки зору ВСІ співавтори - рівноправні. Не вписуйте прізвища сторонніх осіб до своїх праць - не матимете клопоту.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.03.14 | вчeний з 70-х

                    Я нeдарeмно навів лист співавторів _сучасного_ eкспeримeнту.

                    Будь-який сучасний eкспeримeнт потрeбує участі багатьох людeй. І їхній внeсок можe бути абсолютно мінімальним, алe ж він існує! І з одного боку, наукова eтика вимагає, щоб усі, хто має відношeння до роботи були у співавторах. З іншого боку, якщо зробивши внeсок у 0.01% Ви прeтeндуватимeтe на тe, що зробили стільки ж, як і той, хто був автором ідeі, організатором фінансування, кeрівником і координатором усієї отої команди у 100+ осіб з 5-ти континeнтів, так от, заявляючи, що Ви зробили такий самий внeсок, як і ця людина, нe боїтeся, що колeги можуть засумніватися у Вашій науковій чистоплотності?

                    Звичайно, можна робити eкспeримeнти одноосібно чи з одним-двома співавторами на обладнанні типу рeзeрфордівського чи фарадeївського за тисячу-дві гривeнь. Чи досягнeтe того ж, що й вони?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.03.15 | Трясця

                      Re: Я нeдарeмно навів лист співавторів _сучасного_ eкспeримeнту.

                      Ваші розмірковування слушні на якомусь захмарному рівні. Насправді, ніде ніхто не претендує, що він головний босс з усієї колаборації в 90 осіб (навіть, якщо він і є босс). Всі й так знають, хто керує лабораторією. Гроші він (вона) отримують саме за це. А публікація дає дивіденди КОЖНОМУ. В своїх біографіях кожен звітує, використовуючи її як прапор. Ніхто не перевірятиме твій внесок (а як це зробити практично?)

                      До України це взагалі не має стосунку, бо в нас немає такого обладнання і таких колаборацій. Натомість, маємо спритників, які вписуються до справжніх науковців. Єдиний вихід - не вписувати. Тоді в спритників не буде довжелезний перелік здобутків. З цього приводу я дивуюся гуманітаріям. У них ще гірше. Наприклад, всі ми знаємо, що Литвин не написав свої ОДНООСІБНІ книжки (ну просто часу в нього на це не було). Але хтось же їх написав (про якість зараз не йдеться)? Нащо він (вона, воно) це зробив? А потім десь на кухні скавучатиме, як його ошукали. Може таку заповідь увести

                      Не вписуй до своєї статті ближнього свого, ані вола його, ані віслюка його?
    • 2009.03.13 | Koala

      То що, тепер усі дослідження, де використовувався стетоскоп

      мають додавати до авторів Рене Лаенека?
      http://en.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9_Laennec
  • 2009.03.13 | texas aggie

    Re: Етика в науці - Ваша думка?

    Загалом мені стаття сподобалася: основні типи співавторства (у математиці та теоретичній фізиці) гарно описані. Правда фраза, що

    " Математичний iнститут iм. М. Планка в м. Бонн та
    Геттiнгенський математичний iнститут у Нiмеччинi, Науковий центр в
    м. Саклє бiля Парижу у Францiї, Фiлдсiвський iнститут у м. Торонто
    в Канадi" - "iнституцiї з невеликим постiйним штатом, метою яких
    є майже виключно запрошення вiдомих спецiалiстiв зi Схiдної Європи
    та деяких iнших країн для спiвпрацi з власними фахiвцями"

    є дещо перебільшеною. Ці інституції запрошують із усього світу, і деякі із них практично не мають "власних фахівців", тому скоріше там спількуються гості із гостями, а не гості із господарями.
  • 2009.03.14 | igorg

    Дуже гарна стаття, варта поширення



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".