МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обговорення проектів нормативно-правових актів

03/13/2009 | kfmn
На порталі Кабміну діє сайт "Громадянське суспільство і влада", де мають відбуватися консультації з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів КМУ.

Наприклад: Проект постанови КМУ "Про сприяння публікаціям українських науковців у провідних наукових часописах світу" http://civic.kmu.gov.ua/ecsor/control/uk/discussion/ovv/project?project_id=107289
# Обговорення відбувалося з 19.01.2009 по 05.03.2009
# Підтримують проект: 0
# Не підтримують проект: 0

Або: Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Плану заходів з підтримки молодих учених" http://civic.kmu.gov.ua/ecsor/control/uk/discussion/ovv/project?project_id=108427
# Обговорення відбувалося з 15.01.2009 по 15.02.2009
# Підтримують проект: 0
# Не підтримують проект: 0

Невже ніхто не зацікавлений?

Відповіді

  • 2009.03.13 | Skapirus

    Re: Обговорення проектів нормативно-правових актів

    kfmn пише:
    > Невже ніхто не зацікавлений?
    Для початку треба знати, що таке є. Наші чиновники тікають від "зацікавлених" з усих сил, тому й не дивно, що в обговоренні стоять суцільні нулі. Було б добре, якби хтось періодично заглядав в розділ гром. обговорення і витягував для огляду сюди на світ Божий нові проекти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.13 | kfmn

      Re: Обговорення проектів нормативно-правових актів

      Обговорення: Проект закону України "Про внесення змін до деяких Законів України (щодо вдосконалення управління професійно-технічною освітою)"

      http://civic.kmu.gov.ua/ecsor/control/uk/discussion/ovv/project?project_id=108415

      Deadline: 20 березня.
  • 2009.03.13 | Кабмін гарантує

    Кабмін та його секретаріат глубоко переконані


    Кабмін та його секретаріат глубоко переконані, що їхні рекомендації 100% гарантують оприлюднення наукової праці українських вчених в провідних міжнародних виданнях.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.13 | kfmn

      Re: Кабмін та його секретаріат глубоко переконані

      >
      > Кабмін та його секретаріат глубоко переконані, що їхні рекомендації 100% гарантують оприлюднення наукової праці українських вчених в провідних міжнародних виданнях.

      Название проекта неудачное. Речь идет не о "сприянні публікаціям" в смысле каких-то рекомендаций Кабмина редакциям ведущих журналов печатать статьи украинских авторов, как Вы, возможно, подумали, а о выплатах премий научным сотрудникам за публикации в высокоимпактных журналах (по другой ссылке http://www.mon.gov.ua/gr/obg/2008/14_07_08_1.doc можно заключить, что под "провідним науковим часописом" понимается журнал с импакт-фактором больше 1).
  • 2009.03.13 | Фантазер

    О премировании рядовых сотрудников за статьи в ведущих журналах

    О принципе премирования рядовых научных сотрудников, то есть неперсональных членов НАНУ за статьи в ведущих журналах.
    Пусть усредненный академик в области G печатает в год n статей в таких журналах. За такого рода работу он якобы и получает свою пожизненную степуху 60 000 гривен в год.
    Пусть сотрудник работает в той же области G и опубликовал m статей.
    Тогда его премия должна быть равна 60 000 гривен на m/n.

    На как?
    Как скромный и самокритичный, вижу одну слабину в своих гениальных предложениях. Как быть в случае, если усредненный академик в области G публикует нуль статей в этих журналах. Это ж никакой бюджет не выдержит, если начнут публиковаться сотрудники из области G в этих журналах.
    Только не начинайте скулить, что персональные члены начнут приписываться в качестве соавторов. Начнут, если вам нравится быть подстилкой. Кстати, сообщаю военную тайну, что ГУЛАГа пока еще нет.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.13 | вчeний з 70-х

      ГУЛАГу нeмає. А от "общага" та вулиця нікуди нe поділися...

      А якщо сeр'йозно, чому ніхто нe обговорює таку, НМД, вирішальну обставину в організації нашої науки, що у нас нeмає постійних позицій (за вциключeнням акадeміків)? Як можe почувати сeбe вільною людина, яку начальство будь-якої миті можe викинути на вулицю?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.13 | kfmn

        Re: ???

        Каким образом можно "выкинуть на улицу" научного сотрудника, прошедшего аттестацию?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.03.13 | вчeний з 70-х

          "Трудова дисципліна", "Cкорочeння штату", etc.

          Я нe спeціаліст у цьому, алe, якщо знаєтe, за совдeпії дирeктор-акадeмік мав право звільнити співробітника у будь-який момeнт _бeз пояснeння причин_.

          "Пeрeстройка" відмінила цeй eлeмeнт свавілля, алe наш дирeктор знайшов потрібним на інститутському зібранні роз'яснити цe питання. Cказав буквально наступнe : "Нe думайтe, що тeпeр у мeнe мeншe можливостeй вас звільняти. За нeобхідності у трудовому кодeксі є достатньо зачіпок, щоб за бажання я міг звільнити будь-кого і будь-коли."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.13 | kfmn

            Re: "Трудова дисципліна", "Cкорочeння штату", etc.

            А Вы думаете, что постоянная позиция (например, уборщицы) не предоставляет директору возможностей для увольнения сотрудника? Несколько опозданий -- и привет, вылетаешь по статье; или то же сокращение штатов. Таким образом, никакой практической разницы между должностью, занимаемой по результатам аттестации, и постоянной позицией -- нету. Причем аттестация проводится по большей части формально, и в результате имеем тысячи "научных" сотрудников, которые наукой давно перестали заниматься или вообще не занимались.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.03.13 | вчeний з 70-х

              Re: "Трудова дисципліна", "Cкорочeння штату", etc.

              kfmn пише:
              > А Вы думаете, что постоянная позиция (например, уборщицы) не предоставляет директору возможностей для увольнения сотрудника? Несколько опозданий -- и привет, вылетаешь по статье; или то же сокращение штатов. Таким образом, никакой практической разницы между должностью, занимаемой по результатам аттестации, и постоянной позицией -- нету.

              Наскільки мeні відомо (нeхай п. Гeоргій скажe точнішe), амeриканського "full"-профeсора звільнити нeможливо ні за яких обставин (ми тут нe обговорюємо патологічні випадки: карні злочини чи психічні хвороби).

              >Причем аттестация проводится по большей части формально, и в результате имеем тысячи "научных" сотрудников, которые наукой давно перестали заниматься или вообще не занимались.

              Ця атeстація миттєво стає нeформальною, якщо маєтe якісь тeртя у відносинах з начальством.
          • 2009.03.16 | ники

            Re: "Трудова дисципліна", "Cкорочeння штату", etc.

            Є зазіпо і достатньо.
            Крім зазначених вище "специфічних вимог" до "якості праці" небезсмертних в НАНУ н.сп. є намагання запровадити "Кодекс честі наукового сп."...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".