МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи є Литвин порушником Конституції?

04/30/2009 | Питання до правників
Пан Литвин має навіть для нашого політикуму непід’ємний для окремої особи спектр посад, звань, регалій та власноручно написаних величезних праць. Хай йому в цьому бог допомагає, його платні та добровільні помічники, які вміють користуватися сканером.
Але він є народним депутатом та одночасно віце-президентом НАНУ. Він залишився на цій посади після чергового обрання пана Патона.
На моє хлопське розуміння, посада віце-президента НАНУ -- науково-організаційна. Вона оплачуються (зрозуміло як на такого генія, то мало), але не підпадає під перелік „викладацької, наукової та творчої діяльності”.
Якщо так, то чи не є народний депутат та спікер таким ж її порушником як і всі інші гаранти та гарантики?


http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=254%EA%2F96%2D%E2%F0

Стаття 78. Народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі.
Народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом.
У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України

Відповіді

  • 2009.04.30 | Юрист

    Re: Чи є Литвин порушником Конституції?

    "На моє хлопське розуміння, посада віце-президента НАНУ -- науково-організаційна. Вона оплачуються (зрозуміло як на такого генія, то мало), але не підпадає під перелік „викладацької, наукової та творчої діяльності”. "

    Питання в тлумаченні понять "наукова і творча" діяльність і статусі НАНУ. Якщо
    1) тлумачити науково-організаційну роботу і посаду в НАНУ як необхідні для здійснення наукової і творчої діяльності передумови, та ще й врахувати,
    2) що будучи фактично міністерством науки, що видає нормативні (див. сайт НАНУ) акти, НАНУ при цьому не має статусу органу державної влади, а його функціонери - статусу державного службовця (що є абсолютний нонсенс),
    то виходить, що не порушує (це та позиція, яку б обрав п. Литвин у разі виникнення дискусії чи чогось міцнішого).
    Вона (позиція) слабка, проте потрібна воля зацікавлених осіб, щоб її розвінчати.
    Для офіцівйного вирішення цього питання треба, щоб його розгляд хтось офіційно б ініціював - від імені громадянина через предявлення відповідного позову до суду чи заяви про тлумачення понять до КСУ чи від ряду органів держ влади (зокрема всередині ВРУ) - є кілька механізмів.
    Проте небажання науковців використовувати правові механізми та свій статус членів громад. суспільства дозволяє п. Литвину продовжувати спокійно спати і сидіти на своїх стільцях та підвищувати статус плагіату в науковому середовищі як невідємної його місцевої цінності.
    На мою думку, гідність людей рухає історіє. Немає гідності, немає руху.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".