Центр нанотехнологій відкрили в Івано-Франківську
05/18/2009 | УНІАН
В Івано-Франківську відкрили науково-освітній центр «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії».
Про це УНІАН повідомили в управлінні науки і освіти Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
У відкритті центру в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям ТЕЙЛОР, віце-президент фонду цивільних досліджень і розвитку США Ерік НОВОТНИ, заступник міністра освіти Максим СТРІХА.
Центр нанотехнологій створено за сприяння Фонду цивільних досліджень та розвитку США, Агентства міжнародного розвитку США та Міністерства освіти і науки України. Тут проводитимуть фундаментальні та прикладні дослідження в галузі застосування нанотехнологій та наноматеріалів для підвищення енергоефективності джерел та накопичувачів електричної енергії.
Як повідомлялося на урочистому відкритті, це другий такий центр в Україні. Перший відкрили в 2007 році за програмою «Стійкість геотехнічних систем» в Національному гірничому університеті в Дніпропетровську.
Прикарпатський центр створений після перемоги у конкурсі за участю багатьох вищих спеціалізованих навчальних закладів України, і він є першим, який підтримало Агентство міжнародного розвитку США.
Бюджет проекту становить близько 600 тис. дол. на три роки.
постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-316081.html
Відповіді
2009.05.21 | Skapirus
А яке обладнання можна придбати на 600 тис.$?
Вартість базового обладнання типу SEM, TEM, etc. починається від 300...500 тис, але вже євро. Чи буде продовжуватися стара традиція, коли будуть досліджуватися нанооб"єкти, а показати їх картинку ніхто не зможе?2009.05.26 | Прес-служба МОН
Україна створює науково-навчальний центр нанотехнологій
Так вирішили вчені на ХІІ міжнародній конференції з фізики і технології тонких плівок та наносистем, що відбулася в Івано-Франківську 18-23 травня."Центр "Фізика, хімія і технологія наноструктур" займатиметься передовими дослідженнями та розробками, що ґрунтуються на нанотехнологіях, - розповів директор Державного фонду фундаментальних досліджень України Богдан Кияк. - Центр готуватиме молодих вчених, плануємо укомплектувати його сучасним обладнанням. У вересні відбудеться засідання наукової ради центру, де будуть погоджені останні організаційні деталі. Головуватиме на раді видатний український академік, вчений у галузі елементної бази електроніки Володимир Мачулін".
За створення центру взялися провідні науковці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту фізики НАН України, Державного педагогічного університету ім. Івана Франка, Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України, Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та представники Державного фонду фундаментальних досліджень України.
Про конференцію
З 18 по 23 травня на базі Прикарпатського національного університету імені Стефаника тривала наукова конференція, на яку зібралися провідні вчені в галузі нанотехнологій з 16 країн. Для участі у конференції було заявлено 524 доповіді науковців з 143 організацій, в тому числі з 10 інститутів НАН України та 22 вітчизняних університетів. У конференції взяло участь 200 науковців (47 докторів наук, 68 кандидатів наук, аспіранти та студенти).
Під час конференції заслухано доповіді про технології тонких плівок, нанотехнології, наноматеріали і квантово-розмірні структури, фізико-хімічні властивості плівок та наноструктур, наноелектроніку. Рішенням конференції передбачено створення спеціалізованого центру.
Прес-служба МОН
http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2009_1/26_05/6