МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вступ_2009 (л)

07/11/2009 | sama
Подивилася сайт http://vstup.info
Перше враження позитивне - Абітурієнт може оцінити свій потенційний рейтинг за ЗНО і реальні можливості вступу на ту чи іншу спеціальність.Сильніші вузи дістануть студентів з вищим рейтингом.Слабші абітурієнти - платне навчання.Трохи турбують звичні формулювання - позаконкурсний вступ та першочергове зарахування.

Право позаконкурсного прийому залишилося тільки за двома «типами» пільговиків — соціально незахищеними (діти-сироти, позбавлені батьківської опіки, інваліди і чорнобильці), відносно яких таке право закріплено законами, і найталановитішими - пільги під час вступу матимуть тільки переможці всеукраїнських олімпіад і всеукраїнських конкурсів Малої академії наук.

Але це можна контролювати. Здається стало краще, ніж було.Невже для вступу крутим дійсно доведеться вчитися? Чи я чогось не помітила?

Відповіді

  • 2009.07.11 | igorg

    Ви не помітили пільг. Червоні галочки такі

    І кількість таких пільг все більшає. Зверніть увагу, що на деякі спеціальності вже не вистачає бюджетних місць для пільговиків.
    Як сказав один регіонал "ну і звєрь ваш Ющенко, при живих родітєлях дєті сиротами стають". Ось так.
    Аби спростити процес і не вдаватися до таких страхіть уряд ввів додаткові пільги. Тепер якщо ваш тато чи мати пропрацювали 15 і більше років у шахті (або надали про це документ) тоді поза конкурсом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.12 | 2

      И сколько человек вступило таким образом

      поза конкурсом в Ваш Богом забытый кировоградский или криворожский выш?


      igorg пише:
      > Аби спростити процес і не вдаватися до таких страхіть уряд ввів додаткові пільги. Тепер якщо ваш тато чи мати пропрацювали 15 і більше років у шахті (або надали про це документ) тоді поза конкурсом.
    • 2009.07.12 | sama

      Re: Ви не помітили пільг. Червоні галочки такі

      Я на фізфак дивилася, там всі без галочок, а на міжнарі - дійсно...
  • 2009.07.11 | igorg

    Така інформаційна система дозволяє взагалі

    спростити прийом й зменшити витрати на роботу приймальних комісій.
    Нині це катастрофа, бо через можливість вступати на необмежену кількість спеціальностей і у ВНЗ робота комісій стає жахливою. Адже на кожну треба повний комплект документів і потім це все зберігається. Це жах скільки займає часу й сил і ресурсів.
    Тому пропоную дуже просту процедуру.
    1. Абітурієнт отримує при ЗНО індивідуальний номер і код доступу (можна картку). Індив.номер вже є.
    2. Абітурієнт реєструється на сайті в розділі того ВНЗ куди хоче вступити.
    Ось тут головний фокус. Тут треба обмежити безкоштовність реєстрації 2-3 ВНЗ на 2-3 спеціальності. Цього цілком досить. Але без цього система буде розвалена. В принципі можна дозволити й більше, але тоді вже за плату (скажімо 200-300 грн.).
    3. На час "Ч". Скажімо 1 серпня, прийом закінчується й абітурієнт має зробити протягом 5 днів остаточний вибір, тобто вибрати той ВНЗ куди він пройшов за рейтингом. Ще протягом 10-15 днів він має подати у обраний ВНЗ оригінали документів. Тоді комісії працюватимуть лише 2-3 тижні й не матимуть справу із макулатурою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.12 | псевдоквази

      Жить стало лучше? - Жить стало веселее!

      igorg пише:
      Це жах скільки займає часу й сил і ресурсів.

      > Тому пропоную дуже просту процедуру.

      Анекдот такой помните:
      -Товарищ старшина! А может, лучше экскаватором? Экскаватором гораздо быстрее!
      -А нам быстрее не надо! Нам надо, чтоб вы ........!
    • 2009.07.12 | sama

      Re: Така інформаційна система дозволяє взагалі

      Тут є одна небезпека. Чекатимуть до останніх днів поки вибудуються рейтингові списки , щоб побачити в якому вузі їхня кількість балів є прохідною. А в останній день всі системи зависнуть:)).
      Несуть в 30 вузів ще з набутого багаторічним досвідом страху.Народ ще не орієнтується, де знайти "знакомого" щоб без клопоту.А це позитив.
  • 2009.07.12 | sama

    Помічено нюанси (л)

    http://www.ua.glavred.com/archive/2009/06/24/132126-3.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".