МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Паліть, доки не здохнете!" (англ.)

05/24/2002 | Serhiy Hrysch
Foreign investment igniting tobcco market
By Vasyl Shchur, Kyiv Post Staff Writer


Foreign investors are showing renewed interest in Ukraine’s tobacco industry, with six of the nation’s 11 cigarette plants involved in joint ventures that include multinationals.

The most recent transaction involved the sale late last year of Reemtsma’s factory in Cherkasy. Britain’s Gallaher Group has started to modernize the plant, for which it paid an undisclosed sum, and reopened it on May 16.

Gallaher subsidiary Liggett‑Ducat Ukraine will operate the plant. The company owns a 99.23 percent interest in the factory.

“Gallaher is confident that it paid fair value for the shares [it bought from Reemstma],” said Jason Konken, Liggett‑Ducat Ukraine’s general director.

Konken said that since the sale, the company has done some major remodeling and has installed high‑speed machinery needed to manufacture filtered cigarettes. Konken said that additional renovations were planned and would progress as sales increase.

Liggett‑Dukat is just the latest in a succession of foreign investments in the nation’s tobacco industry.

Employees of the Priluky factory, who bought their plant shortly before the collapse of the Soviet Union, later sold a 65 percent stake in the business to British‑American Tobacco. BAT injected $25 million into the factory over a five‑year period.

In 1992, R.J. Reynolds began negotiating to purchase a 70 percent share in both the Lviv and Kremenchuk tobacco factories. The following year it invested $9.6 million in the Lviv plant and $7.3 million in the Kremenchuk factory.

Japan Tobacco International presently owns 92 percent of the Kremenchuk factory.

In 1993, Germany’s Reemtsma family entered Ukraine and purchased a 65 percent interest in the Cherkasy and Kyiv cigarette factories. By 1996, Reemtsma had broken ground for a manufacturing plant designed to replace the older Kyiv plant. The new factory, capable of rolling out 30 billion cigarettes a year, was completed in 1998.

In 1994, Philip Morris paid $6 million for a 51 percent share in the Kharkiv cigarette factory. It invested an additional $10 million in 1995, bumping up its stake to 75 percent in the process. The company has since acquired most of the remaining shares.

If the number of cigarette producers competing for the attention of Ukrainian smokers bothers Konken, he doesn’t let it show.

“Liggett‑Ducat Ukraine’s concept is to win over consumers by providing innovative products that are superior in quality,” he said.

The company’s flagship brands are LD, LD Gold and LD Platinum cigarettes. LD Gold and LD Platinum cigarettes are sold in distinctive round‑cornered packs.

The company sells unfiltered cigarettes for about 50 kopeks a pack and charge Hr 7 for high‑quality filter cigarettes.

Konken said the company was exploring the possibility of further expansion into the mid‑priced and premium‑priced cigarette markets.

Відповіді

  • 2002.05.24 | Mary

    Вибачте, а чи не здається Вам що це відвертий офтопік? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.05.25 | Serhiy Hrysch

      Це про духовність.

      Ніфіга. Я палю, і відчуваю, як зменшую своє життя ізза того, що погані корпорації порозвішували рекламу по всьому Києву.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.05.25 | Mary

        Фіга-фіга (я не жартую)

        From :"Serhiy Hrysch"
        To : mary@maidan.org.ua
        Subject : [maidan_rel] Ні, це ж Вільний Форум! :)
        Date : Fri, 24 May 2002 22:06:24 -0400 (EDT)

        Шановний Сергію!
        Ви помиляєтеся щодо Вашого Subj. Вільний форум тут:
        http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free.
        Сподіваюся, Ви це вже помітили, оскільки subj змінили на "Це про духовність."
        Я все ще не бачу, як Ваші особисті проблеми, викликані Вашими особистими шкідливими звичками, пов'язані із тематикою цього форуму. Якщо я не помітила Ваших цінних аргументів на користь такого зв'язку - прошу мені вибачити, і показати де ті аргументи були. Якщо Ви маєте труднощі із розумінням терміну "аргументи", зверніться до Гури, він Вам принаймні порадить, що є аргументом, а що таким не є.
        "А до того - я не знаю Бога" (класик). Тобто до того - не потрібно всяку фігню сюди скидати. Ще про проституцію - куди не йшло, а про паління - то вже занадто віддалено від теми.
        Киньте на Вільний Форум, або на Україна-Росія. Або створіть новий: Україна-Еврогамерика.
        Ви ж модератор, йолки палки! :gun:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.05.25 | Serhiy Hrysch

          Ех, Мері, у нас сьогодні теж дощ іде... (--)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.05.25 | Mary

            А в нас сонечко. Ну і як це стосується дотримання правил?(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.05.25 | Serhiy Hrysch

              Re: А в нас сонечко. Ну і як це стосується дотримання правил?(-)

              У тому то і справа, що ніяк не стосується. У мене вчора був паскужний настрій. (у вас теж) Особливо коли почався дощ, а також після огляду фільму "Волорад кілець".

              Реклама паління - це тема з історією в Україні. Міста завішані рекламою Р1, Мальборо і прочої фігні. Київ Пост же, американська газета в Києві написана англійською мовою для місцевих американців і їх українських колег, цю тему постійно підіймає. У 1999 році, КП написало про "успішного" хлопця, що закінчив магістерку (хіба в Канаді), і від великої любові до України, повернувся в Україну, щоб працювати в Реемстма (виробник Р1). Причому він на палив.

              Звичайно, іде регулярно приклад Філіп моріса як одного з найкращих інвесторів в Україні, в тому числі в КП.

              В Україні ще немає асоціації проти паління "Просто Знищить Брехню" (Just Eliminate Lies - JEL). Очевидно, що і наведені у цій статті "позитивні" здвиги, і репортажі про "успіхи" виробників табако в Україні - просто брехня.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.05.25 | Mary

                То Ви, виявляється, не на мене злий, а на фільм і R1:-)))

                Тоді Роллєр Вам не допоможе :):

                Serhiy Hrysch писав(ла):
                > У тому то і справа, що ніяк не стосується. У мене вчора був паскужний настрій. (у вас теж) Особливо коли почався дощ, а також після огляду фільму "Волорад кілець".
                >

                А в мене після перегляду "Володаря перстенів" настрій не погіршився. Хоч і не покращився :):

                > Реклама паління - це тема з історією в Україні. Міста завішані рекламою Р1, Мальборо і прочої фігні. Київ Пост же, американська газета в Києві написана англійською мовою для місцевих американців і їх українських колег, цю тему постійно підіймає. У 1999 році, КП написало про "успішного" хлопця, що закінчив магістерку (хіба в Канаді), і від великої любові до України, повернувся в Україну, щоб працювати в Реемстма (виробник Р1). Причому він на палив.
                >

                А я люблю R1. Принаймні більше ніж всю цю канадську фігню. Але, чесно кажучи, у Львові особливої реклами R1 не помічала. А в дрібних містечках на Заході - типу Кам'янця - взагалі місця треба знати, щоб R1 купити, а так просто в центрі - нема хап-хап. Купуй пріму. :(:

                >
                > В Україні ще немає асоціації проти паління "Просто Знищить Брехню" (Just Eliminate Lies - JEL). Очевидно, що і наведені у цій статті "позитивні" здвиги, і репортажі про "успіхи" виробників табако в Україні - просто брехня.

                Ну от, було коментар про брехню і її невіддільність від духовності і подати. А то я вже подумала, що це чергове конспірологічне викриття новопоміченої релігійно-економічно-політичної змови, яке спрямоване на винищення все ще сабких паростків духовності в Україні шляхом пропаганди іноземних релігійних практик(типу паління). ;):
                От і розхвилювалася - ану ж тут на релігійному форумі некурильну заповідь введуть, і мене за аморальний спосіб життя "вилучать" :):.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.05.26 | Serhiy Hrysch

                  Чому тема реклами паління важлива?

                  Я перший рах звернув увагу на тему реклами паління після публікації Київ Поста у 2000 році про успішного, як вони вважають, хлопця, що вивчився на МБА в європейському капусі Гарвадського універа, школі в Іспанії, і який після цього, з боргом, повернувся в Україну. Хоча сам він не палив, але його роботодавцем була Реемстма (Р1). Стаття розказуваля, як цей хлопець застосовує знання в Україні.

                  Єдиним, хто написав "wait a minute!" був доктор Богдан Оришкевич з Ню Йорка. І його аргумент був, що це була зовсім не успішна історія. Вихований хлопець іде працювати в компанію, яка рекламує і випускає табак, що зменшує життя багатьох громадян України.

                  Навіть в економіці, класичний приклад "bad good" це табак (чим більше споживаєш, тим меньше користі). Так і табачна індустрія в Україні, чим більше інвестицій в табак, чим більше реклами табаку, чим більше успіхів табачних компаній, тим всім українцям ГІРШЕ.

                  Мене ж реклама цигарок не тривожить, а те що вона впливає на моїх молодших братів (поки що ніхто не палить крім мене), то точно.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.05.26 | Mary

                    Зв'язок із релігією чи духовністю - ДЕ? Не бачу. :-) (-)

                  • 2002.05.27 | Горицвіт

                    формально

                    Сергію,

                    Мері має повну формальну рацію: форум тематичний, куріння і прибутки тютюнових компаній не належать до його тематики.

                    Але.
                    Ви могли легко і красиво прив'язати вашу тему до релігії або духовності. Наприклад, дописавши таку фразу "... так чому ж християнські конфесії в Україні не протестують проти цього ганебного явища?"

                    Видно, що у Вас нема досвіду подібних прив'язок і відв'язок, бо, напевно, Ви ще не писали дисертацію і не подавали на ґрант, де треба було прив'язати, скажімо, фемінізм (за який дають найбільше ґрантів) до яких-небудь металургійних студій. :-))

                    Але вчіться, воно пригодиться.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.05.27 | SG

                      Re: формально Конфесії

                      Не думаю, що "протести протестантів" допоможуть. Це суспільне явище, яке напряму пов"язане з мораллю. Заради інвестицій, заробітньої плати, кікбеків, українці сгодні надавати пряму дорогу тютюновим компаніям. Їхні ж діти (а не Меріни канадські майбутні діти (ух написав!)) бачать цю рекламу і палять більше задля американських акціонерів, самі ж вбиваюче майбутнє народу.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.05.28 | Mary

                        Запитання не по суті: SG і Serhiy Hrysch - одна і таж людина?

                        Прикинуся, що про дітей недочула. Але на наступний раз коли їх згадуватимете - майте на увазі, що дістанете за обидва.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2002.05.28 | Serhiy Hrysch

                          SG і Serhiy Hrysch - одна і таж людина? Атож.

                          Одна.

                          Mary писав(ла):
                          > Прикинуся, що про дітей недочула. Але на наступний раз коли їх згадуватимете - майте на увазі, що дістанете за обидва.

                          *** А що, їх двоє?
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2002.05.28 | Mary

                            Re: SG і Serhiy Hrysch - одна і таж людина? Атож.

                            Serhiy Hrysch писав(ла):
                            > Одна.
                            >
                            > Mary писав(ла):
                            > > Прикинуся, що про дітей недочула. Але на наступний раз коли їх згадуватимете - майте на увазі, що дістанете за обидва.
                            >

                            За обидва рази. Якби йшлося про живі істоти було би за обидвох чи обох.

                            > *** А що, їх двоє?

                            Оце вже не Ваша справа, але скільки б їх не було - можу запевнити, що вони не канадські, тому Ваші "жарти" безпідставні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".