МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Смысл христианского креста

06/11/2002 | -
Кто-нибудь из христиан задумывается о смысле христианского креста с распятым Иисусом? Ведь каждый символ имеет свой смысл. Что этот крест означает? Если бы христиане вместо тупой веры хоть чуть-чуть задумались, то им стал бы понятен истинный смысл этого креста.

На кресте убили христианского бога – Христа. Крест с распятым Христом – это символ убийства Бога. Как можно любить этот символ? Это все равно, что любить богоубийство. Христианский крест – символ кровавой жертвы, где в жертву принесен не барашек, а человек. Тот, кто носит крест с распятым Христом, любит не живого Христа, а любит процесс богоубийства. Носить такие кресты могут только **** и мракобесы. Культ смерти и убийства – это сатанизм. Но их носят и носят практически все христиане. Ну, как можно после этого охарактеризовать христианство? Никакого другого слова, кроме как сатанизм и мракобесие, не подберешь.

Если бы Христа убили в Америке на электрическом стуле, то что, надо носить на шее не крест, а электрический стульчик? А если бы Христа убили во Франции на гильотине, то все христиане носили бы не кресты с распятым Христом на своих шеях, а маленькие гильотинки. А если бы Христа повесили, то иисусовцы носили бы на шее виселицы. Носили бы и не задумывались, так как христианство способность думать убивает.

Сам по себе чистый крест без всяких повешенный на нём трупов – это очень древний символ и крест, конечно, не христианами придуман. Крест известен человечеству за тысячи лет до появления христианства. Христианство всего лишь опоганило этот символ, повесив на него труп.

Відповіді

  • 2002.06.12 | Anatoliy

    Re: Смысл христианского креста

    Шановний, пане інкогніто.
    Повністю з Вами згоден, але викладав би свої думки трохи стриманіше.
    Щодо хреста, то в Ізраїлі, де я був, я з"ясував, що за євангельською легендою Ісус був розіп"ятий не на хресті, а на Т-образній перекладені. І ніс він на Голгофу саме цю шпалу. Ніхто навіть не задумувався, щоби нести Ісусові хрест і досить довго, треба була щонайменше бути Шварценегером. Між іншим, деякі Християнські конфесії на Паску відтворюють шоу з носінням хреста по віа де ла Роса, але цей хрест, котрий вони носять, зроблений з фанери. На ньому можна хіба що розіп"яти вівцю.
    Далі- символ розп"яття в ранньому християнстві використовувався не з тілом, а саме з агнцем, тобто з вівцею. Тільки в 4 віці н.е. великий реформатор цар Костянтин зі своїми жерцями взяв древній символ розп"яття з Індії, де він використовується в розумінні розп"яття людини між часом і простором. Між іншим, сам Костянтин, проводячи реорганізацію Християнства, був язичником і був охрещений тільки після смерті. Мабуть сам не дуже вірив те, що творив. От такі то справи із хрестом.
    З повагою, Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.12 | Георгій Пінчук

      Re: Смысл христианского креста

      Anatoliy писав(ла):
      > Шановний, пане інкогніто.
      > Повністю з Вами згоден, але викладав би свої думки трохи стриманіше.

      (ГП) Я теж. Річ у тому, що для дуже багатьох християн хрест є не стільки предметом поклоніння (взагалі-то Бог є об'єктом поклоніння), скільки одним із символів віри, і дуже для них важливим. Він символізує смерть Христа, без якої, за християнським віровченням, неможливе вічне життя "викупленого" з полону гріха і смерті людства. Тому треба бути делікатнішим і не опльовувати хрест хоча б просто з поваги до релігійних почуттів мільйярдів людей. Це просто елементарно некультурно.

      > Щодо хреста, то в Ізраїлі, де я був, я з"ясував, що за євангельською легендою Ісус був розіп"ятий не на хресті, а на Т-образній перекладені. І ніс він на Голгофу саме цю шпалу. Ніхто навіть не задумувався, щоби нести Ісусові хрест і досить довго, треба була щонайменше бути Шварценегером. Між іншим, деякі Християнські конфесії на Паску відтворюють шоу з носінням хреста по віа де ла Роса, але цей хрест, котрий вони носять, зроблений з фанери. На ньому можна хіба що розіп"яти вівцю.

      (ГП) Взагалі ніхто точно не знає, якої форми був хрест, на якому помер Христос. Римляни для страти через розп'яття вживали два різновиди знарядь, називаючи їх обох "crux." Один був так званий "crux simplex," тобто просто стовп, до якого людину або прив'язували через високо задерті вгору руки, або прибивали цвяхами. Смерть наступала через кілька годин від асфіксії (повільного удушення), тому що через некомпенсовану вагу серця і легенів діафрагма не могла нормально скорочуватися під час дихання. Другий вид хреста був стовп з горизонтальною планкою (для неї була спеціальна назва, яку я забув). Їі прилаштовували до верхівки стовпа, і таким чином знаряддя страти дійсно набувало, як каже п. Анатолій, Т-подібної форми. Христос міг бути розіп'ятий або на стовпі, або на Т-подібному знарядді. На користь стовпа свідчать грецькі слова, які вживаються для позначення знаряддя його страти у Новому Завіті. Ці слова - "stauros" (буквально стовп, кілок) і "ksyulon" (дерево, деревина, стовбур дерева). Грецьке слово "khiasma" (перехрестя) у Новому Завіті не зустрічається жодного разу. Але грекомовні люди могли, мабуть, сказати "stauros" і на Т-подібне знаряддя. На користь останнього свідчить запис, що Христос (а потім Симон Киринеянин) *НІС* свого хреста. Одній людині, а тим більше тільки що підданій звірячим тортурам (римське бичування було таки звірячими тортурами!), нести великого вертикального стовпа навряд чи було можливо. Тому імовірно, що Христос ніс саме горизонтальну планку, яку перед його розп'яттям прибили до стовпа і до якої прив'язали його руки.


      > Далі- символ розп"яття в ранньому християнстві використовувався не з тілом, а саме з агнцем, тобто з вівцею.

      (ГП) Не впевнений, може й так, але найперші християни взагалі не користувалися хрестом як символом. Їх емблемою була риба (тому що перші літери грецького слова, яке позначає рибу - іхтус - є також першими буквами слів, "Ісус Христос є Божим Сином").

      >Тільки в 4 віці н.е. великий реформатор цар Костянтин зі своїми жерцями взяв древній символ розп"яття з Індії, де він використовується в розумінні розп"яття людини між часом і простором.

      (ГП) Так, я теж читав про це. Хрест взагалі дуже розповсюджений символ. Крім індійців, його використовували стародавні єгиптяни, фінікійці і інші народи. Є зображення грецького бога вина Діоніса, в якого на голові пов'язка з хрестами. Значень хреста, мабуть, багато. У народів стародавнього Сходу він був, очевидно, фаллічним символом.

      >Між іншим, сам Костянтин, проводячи реорганізацію Християнства, був язичником і був охрещений тільки після смерті. Мабуть сам не дуже вірив те, що творив.

      (ГП) Повністю згоден. Констянтин був сонцепоклонником, він молився богу на кшталт єгипетського Аммон-Ра. Члени цього культу також мали хрест за свій символ.

      >От такі то справи із хрестом.

      (ГП) Так, не все просто. Деякі християнські угрупування з новітніх протестантських течій не визнають хреста за свій символ, саме через те, що він був символом і об'єктом поклоніння в поган. Наприклад, Свідки Єгови, які мали хрест на обкладинці свого журналу "Вартова Башта," з жовтня 1931 року перестали використовувати цей символ взагалі. Інші протестанти не такі радикальні, вони зберігають хрест як один із символів християнства, але не заохочують поклоніння хресту, покладення людиною на себе знаку хреста і т.д., вважаючи це елементами ідолопоклонництва. Традиційні ж християнські церкви, православна й католицька, приділяють хресту дуже велику увагу, віддають велику пошану знаку хреста, заохочують поклоніння перед ним, цілування хреста тощо. За традицією, вони вважають, що знак хреста має особливі чудотворні якості.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.12 | Вільнодум

        Re: Хрест і свастика мають один початок

        Велика різниця між ХРЕСТОМ і РОЗП'ЯТТЯМ!

        Про хрест написано і я привожу нижче витримку з сторінки:
        http://www.mykola.com/orianity/orianity3.html

        "...
        Нашим пращурам відкрилося, що світ має чотири сторони, чотири напрямки. Вони зрозуміли своє положення на Землі і закони двох-розмірного світу. Діти Сонця навіки зафіксували це символом перехрещених ліній - хрестом, тим символом, який ми називаємо зараз "арійським хрестом".

        Пізніше, до двох розмірного простору Діти Сонця добавили третій розмір - час, або людське життя, яке вони розмістили на перехресті тих двох ліній. Таким чином людина отримала своє геграфічне положення на Землі, яке з тих пір є завжди в центрі хреста, завжди на хресті. Людське життя (час) було прив'язане до фізичного положення (хрест) в двохмірній системі координат. Звичайно, що вони не мислили сучасними математичними категоріями, але розуміння суті було таким, яке маємо зараз, воно фактично не змінилось.

        Хрест став символом початку життя, яке виходить із двох початків -- жіночого і чоловічого, які "перехрещуються", щоб дати нове життя. Тобто життя виходить із перехрестя хреста, де вертикальна лінія є чоловічим початком, а горизонтальна -- жіночим. І на тому перехресті людське життя залишається увесь даний людині вік.

        Хрест став також символом сонця, без якого життя неможливе і який (які) є символом(и) Бога простертого в часі і просторі.

        Таким чином, цим простим символом Хреста, була закодована сутність Людського Життя, його найважливіші концепції, -- положення людини в просторі, коло часу, зародження життя, сонце --датель життя, і Бог. Не дивно, що цей символ продовжився в Трипільскій культурі, як видно на її кераміці, в наших Українських вишивках, писанках, обрядах. Цей символ живий до сих пір у нас, і пішов від нас до інших народів. Не дивно, що Хрест став символом спасителя Христа, який приніс новий рівень людської свідомості, нове розуміння життя. Про це пізніше.
        ..."
      • 2002.06.12 | Augusto

        Я не буду казати довго.

        Як Ісус Йосипович кодувався рибкою, так і хрест кодувався якорем, поруч з рибками дивиться на якор і все стане на свої місця.
        Дісклеймер: за стрибки Свідків (з вигуками: хей!хей!) від хреста до без хреста, несуть відповідальність самі Свідки, Бога не вплутуйте, плз! Інакше давайте вже розбирати теологію Снейк Хендлерів та пробувати стріхнін з пов'язаною на шию отруйною змією!
  • 2002.06.23 | Марко

    покладення людиною на себе знаку хреста

    Чи може хтось пояснити чому це "потрібно" робити під час
    служби в деяких деномінацій понад сто разів і яке відношення
    в цих церквах до людей які не накладають на себе цього знаку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.06.25 | Вільнодум

      Re: покладення на себе знаку хреста і інші символи

      Звичка хреститися була впроваджена не так давно. Якщо не помиляюсь, то тільки декілька сот літ назад. Точної інформації я не маю, але можу здогадатися, які мотиви і який символізм за цим стоїть.

      Люди, на відміну від тварин, своє життя роблять одрядним, насичують його символами і традиціями, які є частиною складності людського існування і надають йому специфічний "людський" зміст. Символи, є словами "німої" мови, які оточують нас, і через наш *зір*, а не *слух* впливають на нас і виконують свою важливу функцію. Наприклад, державний прапір і герб означує нашу державу. Наприклад, дуля, показує персональне відношення до іншої людини. І так далі.

      Обряди мають подібну функцію в житті людини. Вони виконують *формалізацію* якоїсь події, як-то, народження, одруження, смерть. Обряди згуртовують людей в спільноти з однаковим мисленням, вірою, духом. Обряди супроводжуються символами, які створені якраз для проведення обряду. Знамена - для народних зборів, походів. Ікони - для молитв.

      Обряди і символи -- це мова поведінки і ознака шляхетності, як людини, так і людського гурту. Вони несуть, дуже якісно і чітко, ОЗНАКУ належності, способу життя, культури.

      Хреститися можна по-різному. Козаки хрестилися *рівнораменним* хрестом, наскільки я знаю. Католики і православні кладуть "поперечену" хреста по різному (зліва направо і зправа наліво).

      Цікаво, що учасники форуму думають, коли хрестяться? Я, наприклад, думаю про "перехрестя" христа, як моє положення у Всесвіті, і знаком наложеного на себе "хреста" подаю Богу знак "де я є", тобто мою "систему кординат" -- "Я тут Боже, поміть мене!".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.06.26 | Марко

        Re: покладення на себе знаку хреста і інші символи

        Дякую за цікаву точку зору. Яке відношення на вашу думку мають люди ті які перехрещуються в церкві під час служби до тих хто не робить цього і чому ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.06.26 | Вільнодум

          Re: покладення на себе знаку хреста і інші символи

          Люди хрестяться по різних причинах. Одні - копіюють те, що інші роблять. Інші - вчаться традиції і хочуть "пізнати" Бога. Треті - відверто і щиро вбачають в цьому якусь магічну силу зближення з Богом і "очищення" від злих духів. Не знаю, може є і інші причини. Ті, що не роблять це, або соромляться, або не можуть зрозуміти навіщо це треба?

          Для мене, як сказав, ХРЕСТ, є сакральним (святим) знаком древнього бога РАМИ, який означає координати двохмірного світу поверхності Землі, де перехрещення ліній означає МОЄ положення на цій Землі. Тому я накладаю на себе Хрест, як "знак" до Бога де я є, як виклик мене помітити, знайти тут, на Землі. Це чисті фантазії, не мають реальності, але, як любий ритуал, який виконується свідомо, приносять мені радісне відчуття... З таким же успіхом можна випити чарку... :)) Правда хрещення не несе похмілля, а несе "спокій душі".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".