МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віруючі роботи та штучний інтелект

08/01/2002 | Карло
Повертаючись до теми, все таки цікаво, чи у принципі можна створити якусь штучну істоту, яка б нагадувала можливостями людину. Наділити її можливостями роздумів, емоцій і такого іншого. Можливо цей робот вивчить усе святе писання і буде цитувати його у тисячу разів швидше, влучніше і точніше, ніж Пінчук. Можливо він повірить у Бога і буде намагатись жити за його заповітом. Чи прийме Бог такий організм, істоту чи механізм взагалі і у Царство боже зокрема? Як такий механізм буде існувати без живлячого духа? Можливо він буде практично безсмертним, весь час ремонтуючись та само поновлюючись?

Відповіді

  • 2002.08.01 | Stepan Salo

    Re: Віруючі роботи та штучний інтелект

    > Повертаючись до теми, все таки цікаво, чи у принципі можна створити якусь штучну істоту, яка б нагадувала можливостями людину. Наділити її можливостями роздумів, емоцій і такого іншого.

    Емуляціями можливостей роздумів, емоцій і такого іншого.

    > Чи прийме Бог такий організм, істоту чи механізм взагалі і у Царство боже зокрема?

    Людське тіло - то і є механізм. В царство попадає лише дух.

    > Як такий механізм буде існувати без живлячого духа?

    Так, як електричка без живлячого струму.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.01 | Гура

      Re: Віруючі роботи та штучний інтелект

      Stepan Salo писав(ла):
      > > Як такий механізм буде існувати без живлячого духа?
      >
      > Так, як електричка без живлячого струму.

      Не зря же говорят: "Ты что, святым духом питаешься?" :-)
    • 2002.08.01 | Георгій Пінчук

      Re: Віруючі роботи та штучний інтелект

      > > Чи прийме Бог такий організм, істоту чи механізм взагалі і у Царство боже зокрема?

      > Людське тіло - то і є механізм. В царство попадає лише дух.

      (ГП) Це так за багатьма міфологіями і також за Платоном, але не за Біблією. Згідно з останньою, Царство буде населене цілими людьми. Вони матимуть тіла. Інша річ, що ці тіла не будуть такими недосконалими, хворими, короткоживучими, як ті, що ми їх маємо зараз. Але тіла будуть. Павло у 1 Кор. 15 говорить про "небесне" або "духовне" тіло, яке буде таким самим "нетлінним," як і тіла ангелів. Ісайя у своїх параболічних пророцтвах відновлення говорить про мешканців Царства, що вони ходитимуть, будуватимуть будинки, збиратимуть врожаї, матимуть дітей, і навіть "скакатимуть." Міхей каже про них, що вони сидітимуть під виноградними лозами. Об"явлення говорить про мешканців Царства, що вони будуть вчитися і навіть воювати (хоча й пасивно - терпіти облогу Гога й Магога, поки Бог не втрутиться і не виручить їх). Звичайно, можна думати, що все це алегорії, але стародавні євреї і також перші християни не мислили сократо-платонівськими катогоріями "безтілесної душі" - вони уявляли собі мешканців Царства як цілком тілесних осіб.
  • 2002.08.02 | Anatoliy

    Re: Віруючі роботи та штучний інтелект

    Шановні панове!
    За деякими джерелами, в які я не дуже вірю, у Всесвіті існують високотехнологічні цивілізації, котрі виробляють саме таких біороботів. Так от, ці роботи залишаються простою іграшкою, доки в них не буде вселено людський дух. Зверніть увагу- людський дух.
    При цьому, ці високотехнологічні цивілізації диявольського напрямку і займаються саме тим, що "убалтивают" або ставлять у безвихідь післясмертні людські душі для втілення у біороботів. Людські душі мають самі прийняти рішення про переселення з Землі у інші простори у інші біороботові тіла. І це їм удається, багато душ уже завербовано. Це, як правило, людські душі так званого середнього рівня. Низького рівня душі- це душі нелюдей. Вони не потрібні ні на Землі, ні у просторі і втілюються за Відами у тіла тварин. Людські душі високого духовного рівня мають право вибору і втілюються за особистою програмою. А от середні і є тими, на котрі полюють ці диявольські цивілізації. Як би там не було, правда це чи не правда, все одно кожній нормальній людині треба працювати над підвищенням рівня своєї духовності. Для тих хто не вірить, підвищуйте свій духовний рівень на всякий випадок.
    З повагою, Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.02 | Горицвіт

      рівень духовності

      Anatoliy писав(ла):
      > Як би там не було, правда це чи не правда, все одно кожній нормальній людині треба працювати над підвищенням рівня своєї духовності. Для тих хто не вірить, підвищуйте свій духовний рівень на всякий випадок.


      Пане Anatoliy,

      Якими методами підвищувати свій духовний рівень? Як вимірювати свій духовний рівень (щоб слідкувати за процесом його підвищення)? Чи можна порівняти духовний рівень двох людей, щоб сказати, в кого з них він вищий?

      Погодьтеся, що Ваш заклик, процитований вище, передбачає, що треба відповісти і на ці питання. Дякую.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.06 | Anatoliy

        Re: рівень духовності

        Шановні панове!
        Для початку анекдот.
        На курсах Гражданської оборони лектор розказує як ховатися при атомному вибуху. Студент питає- А як знайти унітаз після атомного вибуху. Лектор- Ви спочатку знайдіть свою дупу, а потім думайте про унітаз.
        До чого це. А до того, спочатку хлопці розберіться ЩО Є ДУХОВНІСТЬ, а потім питайте як її виміряти. Не розберетеся, поясню трохи згодом.
        З повагою, Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.06 | Stepan Salo

          Re: рівень духовності

          То може ви почнете з пояснень - що таке духовність?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.06 | Гура

            Що таке духовність

            Stepan Salo писав(ла):
            > То може ви почнете з пояснень - що таке духовність?

            Для віруючих - це можливо кількість та якість молитв на добу, знання та дотримування біблейних догматів :-)

            А для невіруючих - це можливо ЕМПАТІЯ, здібність до особливого емоційного стану, коли виникають почуття состраждання та любові до ближнього.
  • 2002.08.07 | Augusto

    Бог, що курить маріхуану.

    Повертаючись до старого питання, чи може Бог смотати такий міцний джойнт, що не зможе затягнутися без кашлю і як в такому випадку Він ставився би до музики стилю реггей, все ж мені неясно, мені пропонується повірити в розумного робота в силу не зовсім зрозумілих причин? І обговорювати видуманого робота щоб замінити ним Творця Неба та Землі? Круто.

    What if God smoked Cannabis?
    (To the tune of: What if God were one of us? By Joan Osbourne)

    What if God Smoked Cannabis?
    If God had long hair and a goatee
    And if his eyes were pretty glazed,
    if he looked spaced out
    Would you buy his story, would you believe
    He had an eye infection?

    And, yeah, yeah, God looks baked
    Yeah, yeah, God smells good
    Yeah, yeah, yeah yeah yeah

    What if God smoked Cannabis?
    Hit the bong like some of us?
    Drove a tie-dyed microbus
    And he subscribes to Rolling Stone?

    When God made this place in the beginning
    Did he plant any seeds,
    or did he put them there for
    Adam and Eve so they'd be hungry
    For the apple that the snake was always offering?

    And yeah, yeah, God rolls great
    Yeah, yeah, God smells good
    Yeah, yeah, yeah yeah yeah

    What if God smoked Cannabis?
    Do you suppose he had a buzz
    When he made the platypus?
    When he created Earth our home?
    Does he like Pearl Jam or The Stones?
    And do you think he rolls his own
    Up there in heaven on the throne?
    And when the saints go marching home
    Maybe he sits and smokes a bowl...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.11 | Гура

    Цікава дискусія на цю тему:

    http://www.kuban.ru/cgi-bin/forum/forum34.cgi?page=1&ask=710

    Назва форуму: "Искуственный интеллект - перспектива и реальность"

    Ось пару цитат:

    "В основе всего стоят законы физики. Все в мире развивается по колебательным принципам. Причем времена порядка и хаоса тоже сменяют друг друга. Все это твориться, натыкаясь на наборы условий (так же изменчивые) окружающей среды. Эти условия могут сложится так, что временами возникает процесс самоорганизации. И система или ее фрагменты скачкообразно (революционно) переходят в другое качество, а затем снова идет длительный (или не очень) процесс эволюции системы до следующей бифуркации. От некоторых таких процессов система может перейти совершенно в инное качество - умереть для ей подобных и родиться в незнакомом ей сообществе.
    Можно ли сделать такую систему? Без сомнения - да, но зачем?"


    "Вы же сами не раз говорили, что обезьяну нельзя научить Р, а человека можно, так же не раз акцентировали внимание, что ребёнок, воспитывющийся в среде животных (синдром Маугли) уже не становиться Р. Разве это не говорит об единственном, что существует в развитии ребёнка такой период (как раз в это время формируется топология сети), что общение только с себе подобными (львинная доля падает на вербальный контакт) разовьёт Р. Неужели из всего этого нельзя заподозрить, что решающим фактором является именно топология сети, а вот её сложность обеспечивается количеством нейронов?
    =Real, я бы подсчитывал не так. За основу я бы брал не количество нейронов, а количество связей (правда, поделил бы всё же на некий уменьшающий коэффициент). Количество связей образуют топологию, но связи - это ещё не некая статическая память, нечто вроде ферритовых колец в узлах проводниов, совсем нет. Сявзи - это только транспортные пути передачи импульсов. А теперь самое главное, попробуйте себе представить, что в один и тот же уасток ОЗУ ЭВМ записывается управляющая прогамма и данные. Собственно, программа, динамически изменяемая, и есть хранилище данных. Следовательно, мозг не может хранить данные, как это делает вычислитель - точно и практически навечно. Данные хранятся косвенно, даже не просто косвенно, а многоуровне косвенно, т.е. ассоциативно. Простейший пример - попробуйте запомнить и через два часа воспроизвести следующий набор символов:
    "0482648494 6572938474 64025768 759385 9104725739 537584 720495 785148" - почти наверняка Вас постигнет неудача, но в нашем форуме этот набор будет записан точно и навечно. А вот предыдущее предложение Вы запомните без труда, хотя там больше символов и способны будете со временем его воспроизвести. Осмысленность набора символов значительно упрощает запоминание мозгом, в отличии от ЭВМ, которой абсолютно безразлично, что запоминать.
    Итак, можно чисто условно считать, что количество связей будет определять объём памяти мозга. Память можно условно разделить на 'оперативную' и 'долговременную'. 'Оперативной' памяти должно хватать на 3-х суточное непрерывное восприятие (факты говорят, что после 3-х суточного бодрствования наступают необратимые гибельные изменения в мозге). Такой запас сделан для аварийной ситуации. В ординарной же ситуации после 16-ти часов бодрстования наступает 8-ми часовой сон, в процессе которого 'оперативная' память очищается путём 'фильтрации' и 'упаковки' в 'долговременную'. Весь объём суточной информации никогда не запоминается, в этом нет нужды. Итак, 2/3 объёема 'оперативной' памяти в нормальном режиме простаивают постоянно, с учётом же 'долговременной', памяти можно сказать, что около 60% ресурсов мозга не используется. Но делать вывод, что мозг работает только на 40% - неверно, он всегда работает на 100%. А каков же объём? Не знаю, только не стал бы всё же счиитать связи."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.11 | Карло

      А ось цікава книга на цю тему!

      Винер Н. Творец и робот: Обсуждение некоторых проблем, в которых кибернетика сталкивается с религией / Н. Винер - М.: Прогресс, 1966. -103с.

      Щоправда я її не читав. Мабуть у бібліотеках повинна бути.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".