Світськість - взірець духовності
08/09/2002 | Карло
Коли ми кажемо про духовність, то хіба її можна ототожнювати з релігією або навіть вірою у Бога. Навпаки духовність більш присутня у світському суспільстві, яке не визнає домінуючої ролі релігії у суспільному житті, як мінімум. Що це значить на практиці? Будь-яка проблема вирішується не з точки зору біблії, а з точки зору здорового глузду та звичайного людського сумління та чемнот. Чи жє такі у релігійників і святощ. На практиці саме серед них найбільший відсоток підлих людей. Ще більше вражає контраст між тим, що вони проповідують і як самі себе ведуть. Сміливо можна сказати, що як традиційні так і нетрадиційні релігійні угруповання метою своєї діяльності мають не служіння абстрактному богу, а свому цілком конкретному шкурному інтересу - збагаченню за рахунок лохів-парафіян. Тому важливе завдання в Україні - протистояння цим релігійним проявам, закріплення та розвиток саме громадянсбкому суспільству, всіляке зменшення ролі церков та релігійних організацій, пропаганда здорового образу життя, неучасті у тих сектах та церквах, світської освіти та щеплення проти затягування у релігійні лоходроми. Що може бути таким щепленням і які можна застосувати ефективні міри проти ловців душ та гаманців громадян?
Відповіді
2002.08.09 | Anatoliy
Re: Світськість - взірець духовності
Шановний папа Карло!Знову одні питання, питання, питання!! ОК.
По-перше, говорити про духовність без релігії (не релігійності) ну ніяк не можна. Духовність, це не тільки вихованість людини, відсутність злоби в серці та безумовна любов, це ще перш за все- бажання та можливість злитися з Богом, нірваною, як називають це індуси.
По-друге, чому Ви згадуючи про релігії говорите ТІЛЬКИ за Біблію. Якщо хочете, відкрию Вам очі- Біблію як таку в Україні люди практично не читали і не читають. Між іншим, на відміну від західних людей. Ви як завжди спитаєте, чому? На те є декілька причин, одна з них це совкове атеїстичне виховання, друга- це те, що Біблія є книгою книг для юдеїв, а християнство - одна з течій юдаїзму. А ми ж бо слов"яни. Між іншим, у слов"янського народу антиюдаїзм в душі закладено з давніх давен. Ще у Відах сказано, що Світлочубий (Арджуна, або Яруна) в 3102 році до н.е. переміг юдаїстське зло на полі Курукшетра. Про криваву християнізацію Русі зараз також знає кожний. Про катування Ісуса юдеями це також не секрет. Про проблеми у Київської Русі з юдейською Хозарією знає кожний. Таким чином, антиюдейство слов"янам закладено на генетичному рівні. Навіть якщо Ви скажете, що поважаєте жидів і співпрацюєте з ними, все одно в серці Ви антиюдей. Не антисеміт, тому що семіти це ще і араби. Ось чому Юдео-Християнство у слов"ян з"явилося аж на тисячоліття пізніше, ніж у інших Європейських народів. Логіка така, що першими відмовляться від цієї релігії саме СЛОВ"ЯНИ. І хто перший був охрещений, той перший і відхреститься. Це я говорю про українців, як нащадків етносу Київської Русі. Хай мене простять фанатично віруючі українці, а таких також багато, але буде саме так і не треба засліплювати свої очі бо це не допоможе. Навпаки, не відкидаючи нічого здобутого в плані добра, треба переходити на інший рівень буття, учення, духовності.
З повагою, Анатолій
2002.08.10 | Карло
Я скоріше за все теж антиюдей
Принаймні не за них. Але що як знаряддя боротьби з ними та пошестю нових лоходромних релігій треба обрати саме старовинні релігії та вчення оріїв, я поки що не впевнений. Цікаво, а як відносяться вірмени до оріїв. Знаю, що генетично близькі до них сирійці. Вірмен теж охрестили, такий добродій був Григор. А які релігії були у вірмен до того? Ви теж пропонуєте їх поновити? Це я до того, що не одні слов'яни стали жертвами християнства і що їм робити, коли у них не було саме слов'янського релігійного надбання?Я ж пропоную боротися з іудеями та новими лоходромами за рахунок атеїстичної освіти. Вважаю, що зарано ми відмовилися від атеїзму і тільки він є тим універсальним вченням, яке здатне розвіяти темряву. Він однаково підходить для усіх народів, кольору шкіри і не вимагає історичних заслуг та якихось пільг. Перд атеїзмом усі рівні :-)
2002.08.12 | Георгій Пінчук
А я ні
Я абсолютний інтернаціоналіст за вихованням. Серед найближчих друзів моїх батьків-киян були українці Мазепи і Мохнюки, росіяни Харитонови і Новікови, євреї Уманські і Барахи. Я з найранішого дитинства був оточений дітьми, які мали українські, російські, білоруські, єврейські, польські, вірменські і інші прізвища. Ніколи не розумів антисемітизму, так само як ніколи не розумів і україно- або русофобії. Мені здається, що всі оповіді про якусь історичну ворожнечу між народами, типами крові, генами і т.д. є не більше ніж легендами, які ні на чому реальному не базуються. --ГП2002.08.12 | Георгій Пінчук
Re: Світськість - взірець духовності
Я думаю, що мірилом духовності не є ані підкреслена світськість, ані задекларована релігійність. Духовність є особливістю людини, рисою людського характеру. Цілком можуть бути високодуховні атеїсти (таким, наприклад, був мій науковий керівник в Сіетлі, д-р Ерік Мілнер), і високодуховні релігійні люди (таким, наприклад, був мій колега з Українсько-Американського клубу м. Сіетла, проф. Євген Лемцьо). Так само можуть бути і абсолютно бездуховні атеїсти, і абсолютно бездуховні релігійні люди. Те саме стосується і людських організацій. І серед релігійних, і серед не-релігійних організацій і груп є дуже високодуховні, але є (на жаль) і такі, що пропагують і практикують бездуховність. Не бачу кореляції з релігійною вірою. --ГП2002.08.13 | Карло
Може це і так
Можна мабуть сказати, що і інші організації використовуються їх ватажками, щоб якимось чином використовувати чи ошукувати своїх членів, найпростіше - збирати якісь внески, які потім привласнюються керівниками. Це можуть бути і профспілки і політичні партії і акціонерні товариства. Можна навіть висунути таку максиму, що будь яка організація насправді створюється та функціонує у інтересах їх керівників за рахунок шкоди інтересам рядових членів. А чи є хоч одна чесна у цьому сенсі релігійна організація?