МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вади божого царства

02/02/2003 | Горпина Пінчук
Раніше скільки не намагалися фантасти намалювати світле комуністичне майбутнє, всерівно виходило якесь блюзнірство. Чи хтось спробував намалювати прообраз божого царства? Може апокаліпсис буде слабким випробуванням перед страхіттям цієї солодкої нескінченності. У Айзека Азімова є оповідання, де розповідається, що у такому стані усі облагодіяні мріють про одне - як знищити Бога, що прирік їх на одвічні муки безглуздого існування, бо Бог погрожує їм нескінченно поновляти їх навіть після самознищення (з Пінчуковської пам'яті і таким чином примушує нескінченно існувати і про щось міркувати, хоч люлми і не хочуть на нього працювати - міркувати). Бог про це знає, та впевнений, що знищити його не можна, однак йому вже й самому набридло таке існування, тому у нього самого просинається спортивний інтерес - невже ніхто не додумається, як його знищити.

Відповіді

  • 2003.02.02 | Гура

    Мені сподобалось :-)))

    Я вже сам хотів спитати у пана Пінчука - чи не боїться він стати "вічним"? :-)))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.03 | Георгій Пінчук

      Ні, не боюся!

      Річ у тому, що ми дійсно не можемо уявити собі вічність. Я думаю, що пан Р.М. має рацію (див. його допис "Вічність - це не означає ду-у-уже довго!), в тому, що ми намагаємося пренести на вічність наші уяви про час, який плине від народження до смерті через зусилля, невдачі, розчарування, помилки, біль, хвороби тощо. Але це, мабуть, зовсім не те, що Бог має на увазі під вічністю. В останніх рядках книги Об'явлення йдеться про життя людей у Божому Царстві, де навіть деякі наші найфундаментальніші уяви про наші потреби і наші реалії в просторі і часі не будуть виконуватися; наприклад, там згадується, що "ночі більше не буде," і що люди не потребуватимуть навіть Сонця.

      Щодо Айзека Азімова і т.д., то я тут завжди згадую безсмертний роман Олдоса Гакслі "Дерзновенний Новий Світ" ("The Brave New World"). Я думаю, там міститься неперевершена сатира на жалюгідні спроби людей самим, без об'єктивно існуючого, зовнішнього Бога побудувати те, що їм здається ідеально щасливим суспільством.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.02.04 | Гура

        Не вірю!

        Тому що природа страха - невідомість, обмеженість інформації. На страхі також тримається й механізм віри в "всесильного Бога" (якщо поглибше копнути).
      • 2003.02.04 | Горпина Пінчук

        і т.д.

        Я й не казала, що люди легко можуть побудувати щасливе майбутнє, навпаки стверджувала, що намагання радянських фантастів уявити собі світле комуністичне майбутнє приводили до блюзнірства. Буржуазні футуристичні спроби теж не дали нам позитивного прикладу. Хіба що швидкість процесорів Intel збільшиться :-)
        Однак і щасливе царство Боже ніхто не може уявити та описати так, щоб пояснити, а у чому ж воно полягатиме, те щастя. У неробстві та обжорстві? Тепер договорилися про якісь релятивістькі ефекти з часом, мовляв він там буде вічний та не дуже довгий. Яєчню хоч скільки смажити там, буде зрозуміло? Я б сказала, що якщо виходити з вчення племінника, то люди і не можуть уявити та передбачити, що ж там Бог зробить з підручними. Отож незрозуміло що, але гарно буде. Людська фантазія не може цього описати, а без цього важко туди бажати потрапити. Та ця недосказаність можливо і вабить більш за все, недарма у казках є таке, знайди не знаю що. Бо конкретика завжди принижає, а для святої мрії це неприпустимо.
        І все таки. Невже племінник у Царстві божому не зможе працювати за фахом - мікробіологом, не буде платні, а відтак і задоволення за визнання твоєї праці. Чи будуть уряд, міністри, студенти, учні, спорт, крадії, поліція, секти, плюралізм, невіруючі у Бога, суди, тюрми, священники, бурси та семінарії. Чи людина буде їсти фрукти з дерев, роблячи зворотню еволюцію до мавпи? Чи буде туга за Землею, за родичами та любимими, які не витримали іспиту на суді і яких люблячий справедливий бог відправив у геєнну вогняну. Невже люди забудуть і залишать своїх близьких у біді?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.02.04 | Гура

          Віра ірраціональна по визначенню :-))) (-)

        • 2003.02.04 | Рибалка

          Якщо ви не знайдете себе, то можете забути про рай (-)

  • 2003.02.03 | Анатолій

    Re: Вади божого царства, але якого божого?

    Пані Горпино!
    Я дуже Вам вдячний за такі хитрі та змістовні питання, які Ви ставите на форумі. Я у Вашій особі вбачаю людину, яка досить критично відноситься до примітивізму у віруваннях. Адже християнство, яке культивується в Україні з 12 століття і є тим примітивізмом, який повернув людей до вірувань у Князя світу нашого, навіть нездогадуючись що це є так. Цікавол те, що з 10 століття після Володимирового хрещення Русь-Україна ще не знала ні примітивізму, ні сатанизму, а мала високого рівня культурно-духовну релігію і знала хто та що є Всевишній, хто та що є Господь, хто та що є бог. Юдейсько-хозарська експансія, яка поставила за мету, як видно з Тори, володінням світу, іде до цього, не зважаючи ні на що, навіть на туман у голові людей, бо саме це їм і потрібно. Якби люди знали СВОЮ ІСТОРІЮ ТА СВОЮ КУЛЬТУРУ, а не юдейську, то у них би ніколи не виникло таких запитань, які Ви ставите на форумі, бо більшість людей мали безпосередні відношення любові до Бога, Господ та богів, і це додавало їм наснаги і у житті, і у Дусі.
    Хай Вам щастить.
    Анатолій


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".