МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кесарю кесарево

02/28/2003 | orthodox
(ГП)Ви проти "Джефферсонівської моделі" як занадто складної, гетерогенної? Ви б хотіли державу-моноліт, де всі мають одну ідеологію, один світогляд? А чи бувають такі держави? Фашистські уряди Італії, Німеччини, Угорщини, Японії, частково Польщі, у 1920-і - 1940-і роки намагалися побудувати такі держави. При тому вони там всі говорили про "одну дружну сім"ю." Нащо нам, мовляв, гнилі цінності лібералізму. Які там права і свободи, коли ми всі одна мирна, дружна родина, одні ідеали, одна віра. Але чи вийшло? Навіть якщо припустити, що не союзники перемогли б у 2-й свтовій війні, а країни "Вісі" - чи були люди в тих країнах щасливі, чи все-таки це все трималося здебільшого на терорі, таємній поліції, репресіях, тощо?
(о) По-перше не слід впадати в крайності, Георгій, православна держава для вас щось не зручне, й ви відразу ж намагаєтесь перекрутити це поняття. По-друге - По-третє правова система української держави синтезувала в собі і римське право, і теорію поділу влад Шарля Монтеск’є, й командно-адміністративні методи тоталітарного режиму, і все під соусом соціально-правових поглядів Т.Джеферсона.. останній зокрема був скептиком по відношенню до релігії...
Не мішайте терор, репресії, тайну жандармерію, соціальні доктрини Мусаліні з соборністю українського народу, про котру веду мову я. Соборність в єдиному Дусі є застава доброї волі й щирості людини по відношенню до сусіда, начальника, брата, підлеглого, дружини, народу в цілому....

(ГП) Не дай Боже повної влади в якісь одні руки. Влада повинна бути поділена на законодавчу, виконавчу і судову. З цих трьох жодна не повинна бути сильнішою за інші. Джефферсон називав це "системою взаємних перевірок і врівноважень." В Україні ще ніколи ці "взаємні перевірки і врівноваження" не працювали, наскільки я розумію.
(о) Я б не був таким категоричним щодо влади монарха. Звичайно в демократичному суспільстві повинно існувати три гілки влади. Але сьогодні ці три гілки таки в одних руках...Господи помилуй. А теорія розподілу влади, наскільки я знаю, належить французам Ш. Монтеск’є та Ж. Руссо. А відношення цих добродіїв до релігії відомо. Різноманітність існуючих у світі релігій Монтеск’є порівнює та оцінює з точки зору ступеню корисності для соціуму. Релігія, як і громадянські закони, повинна формувати з людей досконалих громадян. З його погляду всіляка релігія — (навіть «фальсифікована») є гарантією порядності людини. Коригуючись з громадськими інтересами і моралю, релігія повинна рекомендувати людям: “не созерцательный образ жизни, не праздность (тут він напевно має на увазі пост та молитву), а труд, умеренность, честность”. Звичайно, для досягнення спільної мети – побудови чіткої державної системи. А ми з вами живемо для Царство Божого...чи не так?

(ГП) Думаю, що Бог віддає деяку перевагу не-тиранічним урядам, таким урядам, де влада не сконцентрована в одних руках. Подивіться, наприклад, Вихід 18:27.
(о) В давньому Ізраїлі існувала природня теократія. Ось і все.
А на рахунок уподобань Господа, Бог – є Цар, Владика. Я на вашому місці не вирішував би за Нього. Але логічно, якщо він Цар, а Його держава “Царство” то напевно монархія... чи я помиляюсь?

Відповіді

  • 2003.03.02 | Георгій Пінчук

    Re: Кесарю кесарево

    orthodox пише:

    > (..) не слід впадати в крайності, Георгій, православна держава для вас щось не зручне, й ви відразу ж намагаєтесь перекрутити це поняття.

    (ГП) Одразу протестую проти двох "presumptions." По-перше, для мене не є "зручною" НІЯКА держава, ні православна, ні ліберально-демократична, ні фашистська, ні комуністична, ні "держава" імператора Бокаси, який їв своїх неслухняних підданих. На мою думку - яка шліфується Біблією - ВСІ ці варіанти людських держав (хоча деякі з них дійсно є гіршими, ніж інші - Бокаса очевидно НАЙгірший) не так вже й нескоро відімруть, розсиплються, як будиночки з карт, і дадуть місце Божому Царству (Дан. 2:44). По-друге, про які крайності Ви говорите? Я просто навів кілька прикладів державного устрою, ініціатори якого намагалися будувати свої системи на ідеї, що ВЕСЬ НАРОД, ВСІ ЛЮДИ, які живуть у тій чи іншій державі, сприймуть ідею "соборності," духовної єдності - чи то у думці, що німці кращі за всіх, чи то у думці, що римська культура найчистіша і найпрогресивніша, чи то у думці, що всі слов'яни насправді походять від поляків, і т.д. Може держави, які я згадував, скомпрометували себе репресіями - а які з тих, хто переслідував ідею соборності народу в новітні часи НЕ скомпрометували себе цим, чи Ви можете хоч одну назвати?

    >По-друге - По-третє правова система української держави синтезувала в собі і римське право, і теорію поділу влад Шарля Монтеск’є, й командно-адміністративні методи тоталітарного режиму, і все під соусом соціально-правових поглядів Т.Джеферсона.. останній зокрема був скептиком по відношенню до релігії...
    > Не мішайте терор, репресії, тайну жандармерію, соціальні доктрини Мусаліні з соборністю українського народу, про котру веду мову я. Соборність в єдиному Дусі є застава доброї волі й щирості людини по відношенню до сусіда, начальника, брата, підлеглого, дружини, народу в цілому....

    (ГП) Та фігня ця Ваша соборність, вибачте Ви вже мені. Маніловщина і повне нерозуміння християнської концепції, найстисліше висловденої у Псалмі 146 - НЕ НАДІЙТЕСЯ НА КНЯЗІВ.

    >
    > (ГП) Не дай Боже повної влади в якісь одні руки. Влада повинна бути поділена на законодавчу, виконавчу і судову. З цих трьох жодна не повинна бути сильнішою за інші. Джефферсон називав це "системою взаємних перевірок і врівноважень." В Україні ще ніколи ці "взаємні перевірки і врівноваження" не працювали, наскільки я розумію.
    > (о) Я б не був таким категоричним щодо влади монарха. Звичайно в демократичному суспільстві повинно існувати три гілки влади. Але сьогодні ці три гілки таки в одних руках...Господи помилуй. А теорія розподілу влади, наскільки я знаю, належить французам Ш. Монтеск’є та Ж. Руссо. А відношення цих добродіїв до релігії відомо. Різноманітність існуючих у світі релігій Монтеск’є порівнює та оцінює з точки зору ступеню корисності для соціуму. Релігія, як і громадянські закони, повинна формувати з людей досконалих громадян. З його погляду всіляка релігія — (навіть «фальсифікована») є гарантією порядності людини. Коригуючись з громадськими інтересами і моралю, релігія повинна рекомендувати людям: “не созерцательный образ жизни, не праздность (тут він напевно має на увазі пост та молитву), а труд, умеренность, честность”. Звичайно, для досягнення спільної мети – побудови чіткої державної системи. А ми з вами живемо для Царство Божого...чи не так?

    (ГП) Так, але ми з Вами по-різному ставимося до держави взагалі. Я "не надіюся на князів," а Ви, як мені здається, надієтеся. А на ідеї французьких просвітителів і американських "отців" я дивлюся суто прагматично. Запропонований їми державний устрій дуже добре відповідає ідеї, що не-репресивність держави до тієї чи іншої релігії сприяє проповідництву релігій взагалі і ВІЛЬНОМУ ВИБОРУ людиною тієї чи іншої релігії (Повторення Закону 30:19).

    > (ГП) Думаю, що Бог віддає деяку перевагу не-тиранічним урядам, таким урядам, де влада не сконцентрована в одних руках. Подивіться, наприклад, Вихід 18:27.
    > (о) В давньому Ізраїлі існувала природня теократія. Ось і все.
    > А на рахунок уподобань Господа, Бог – є Цар, Владика. Я на вашому місці не вирішував би за Нього. Але логічно, якщо він Цар, а Його держава “Царство” то напевно монархія... чи я помиляюсь?

    (ГП) Подумаю над цим і відповім окремо. Дякую за цікаву розмову!
  • 2003.03.03 | Анатолій

    Re: Кесарю кесарево

    Панове юдействуючі християни. Ви навіть гоаворячи про Україну, не можете відірватися від порівнянь з єврейством. Шкода мені вас, шкода.
    Якби ви хоч трохи знали історію Русі-України, то ви б знали про те, що що на нашій землі до християнізації було суспільство високого рівня і відрізнялося воно не аристократією, не демократією і не теократією. ГОЛОВНИМИ РИСАМИ ДЕРЖАВИ ОРІЇВ БУЛА ДУХОВНІСТЬ ТА ЕТИКА.
    І все. Якщо розберетесь цо то є, то і в головах, дасть Бог, посвітлішає.
    Коротко можу висвітлити - це Богоцентричність, це досконалі родові відносини, високий рівень народних знань, високоетичні відносини між людьми, між державою і суспільством, між державою і людиною. Не юдейська категорія -ЗАКОН була попереду всього, а Духовність та Етика. Саме тому орії несли світу БЛАГОДАТЬ.
    Вчіться, поки я живий.
    Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.03.03 | orthodox

      дякую друже за побажання...

      але, Анатолію, навідіть будь-ласка декілька джерел або монографій з яких можна дізнатися про культуру та побут стародавніх народів України. Бо я так розумію Гумільов іже з ним для вас - не авторитет.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.03 | Анатолій

        Слюсареві слюсарево... Ортодоксу!

        Пане Ортодоксе!
        Нажаль, християнізація Русі-України винищила вщент практично всі древні рукописи бо така була установка хозар, яку юдео-християни виконали з честю. Але дещо збереглося. Якщо зможете знайти-
        Космогонічна теорія Розенкрейценрів, видання 1911 р.
        Слов"янські Віди, 1881 рік - Болгарія.
        Рукопис Ора.
        Закони Ора.
        Велесова книга, переклади Асова, Лозко і т.д.
        Зіркова книга Коляди, переклад Асова.
        Книжка сьогоднішнього дня - Володимир Мегре "Анастасія".
    • 2003.03.03 | Георгій Пінчук

      Re: Кесарю кесарево

      > Коротко можу висвітлити - це Богоцентричність, це досконалі родові відносини, високий рівень народних знань, високоетичні відносини між людьми, між державою і суспільством, між державою і людиною. Не юдейська категорія -ЗАКОН була попереду всього, а Духовність та Етика. Саме тому орії несли світу БЛАГОДАТЬ.

      (ГП) Пане Анатолію, під цією міфологемою міг би залюбки підписатися Адольф Гітлер. Тільки він замінив би оріів на стародавніх германців (яких він вважав прямими нащадками аріїв). Головне, що Вас з ним єднає, це ідея, що в нас усе було гаразд і буде гаразд, якщо ми тільки подолаємо євреїв.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.03.03 | Анатолій

        А Пінчуку Пінчукове -

        Пане Пінчук, не хочу казати про Вас погано, але язик свербить.
        Щодо порівняння орійського способу життя з соціал-націоналізмом,
        то, вибачайте, Ви у цьому повний невіглас. Щодо єврейства, вибачайте знову, невіглас знову. Я НІКОЛИ НЕ ПЛУТАВ ЮДЕЙСЬКУ ІДЕОЛОГІЮ ТА РЕЛІГІЮ з національністю ЄВРЕЙ. Справа у тому, що євреї є такими ж нещасними виконавцями волі їхніх жерців, як і християни волі їхніх поводирів. ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ НЕ ВІД НАРОДІВ ТА НАЦІЙ, А ВІД ПОВОДИРІВ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ НАРОДИ ТА НАЦІЇ. ВСЯ ІСТОРІЯ ГОВОРИТЬ ПРО ЦЕ. І Ваш улюблений поводир Мусій-Хозарсиф, що був єгипетським жерцем, є одним з перших, що використав євреїв з власною метою кучки жерців. Про це, між іншим, написано і у Біблії. Читайте у тисячний раз, мо побачите хто там з привілеями і на кого мають всі євреї працювати. От і працюють досі. А Ви цього і не бачите. Шкода.
        І, ЯК Я РОЗУМІЮ, ПОВОДИРІ У ВАС ТАКОЖ ТРОХИ ГНИЛІ. Наберіться мужності і подивіться правді у очі. Хто має очі, той колись має побачити.
        Анатолій
      • 2003.03.04 | Анатолій

        І ще Пінчуку!

        Пане Пінчук! Щодо Гітлера, то Ви у своєму книжництві, гадаю, перегнули. А от те, що у нас було таки добре до хрещення, і далі таки буде добре, то тут немає у мене сумнівів. Але рецепт, вибачайте, не Ваш. Бо виганяти треба перш за все ДУРАКІВ, а за ними ЗЛОДІЇВ. Може тоді й емігранти будуть повертатися?
        Анатолій


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".