МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому нас так мало?

05/18/2003 | Георгій
Мене трохи хвилює, що цю сторінку "Майдану," судячи з цифр у дужках після назв повідомлень, відвідує так мало людей. Переважна більшість повідомлень читаються не більше 20-30 разів. Навіть нитки, які мають резонанс, тобто складаються з 30-40 і більше реплік, прочитуються десь 200-300 разів, тобто фактично їх читають тільки ті, хто бере участь у дискусії (тобто одні і ті самі, скажімо, 6-7 людей). Невже проблеми релігії і духовності так мало хвилюють українців, які мають доступ до Інтернету? Мені також шкода, що на цей фоум ніколи не приходять дописувачі з діаспори, які мають серйозні академічні заслуги - історики, філософи, теологи... Їх було колись чимало на форумі діаспори "Інфоюкс," але там практично всі дискусії йшли англійською мовою і часто концентрувалися на проблемах українців діаспори більше, ніж на проблемах українців в цілому. Хотілося б розширити нашу аудиторію, інакше, боюся, ми скоро повністю втратимо динаміку і перетворимося не просто на "гавгав," а ще й на нудний "гавгав." Які ваші міркування з цього приводу? --ГП

Відповіді

  • 2003.05.18 | Вільнодум

    Re: Чому нас так мало?

    Пане Георгію, Ви забили цвяха в голову!
    На мою думку, нас тут так мало, бо релігійні проблеми дуже мало кого цікавлять, як на Україні, так і в Дияспорі. На релігійній сторінці інфоюкс також дуже мало людей.

    Чому мало людей цікавиться релігією? Це є цікаве питання. Може багато цікавиться, але не хоче публічно обговорювати це? Це можливо. Все-таки, віра є персональна річ. Так чи ні? Але більше ніж це, мені здається, є таке "загальнонародне" розчарування релігією і церквою, які не привили розуміння віри, як частини розуміння життя. В цьому перш за все треба винити християнську церкву, яка приклала дуже багато зусиль для того, щоб знищити ВІЛЬНУ ДУМКУ, а привити сліпу покірність і підкору церковним канонам поведінки, під видом моралі, обрядів, чи іншого.

    Коли Спосіб Життя Народу іде в конфлікт з догматами церкви, то маємо, що маємо! Якщо Ви жили в Українському селі, то може знаєте, що там люди мають віру, як частину їх Способу Життя (наскільки це було можливо при радянській владі і під гнітом церкви). Але навіть під час Совєтів, люди мали свята, мали Купала, мали Коляду, мали Водохрестя, мали Обжинки, мали Дідуха. Коли елементи Українського Способу Життя не мали нічого спільного з церквою усе проходило натурально і весело. Тльки коли оті чорти в ризах появлялися, то треба було чекати пакостей або принижень ВОЛІ.
  • 2003.05.18 | Адріана

    Re: Чому нас так мало? Бо тупцюємось на місці.

    Багатьох таке "тупцювання" не цікавить Ми не обговорюємо духовні потреби нашого народу, бо застряли на релігійних дебатах-чия релігія правильніша. Ось я респектую пана Анатолія, бо він хоче підняти свій народ на вищий щабель духовности. На жаль, він хибно уважає, що єдиний крок цієї духовности, має іти тільки через вірування "рідного Бога чи там богів".Зовсім не сприймає іншо думаючих. Наша не зламність у Бога ,якого ми ісповідуємо будучи християнами він не сприймає. Справді, сьогоднішній духовний процес розвитку, має відбуватися не залежно від віро-ісповідування. Вивчення правдивої історії свого народу, плекання своєї мови, повернення гордости за свій народ, справді пізнати "-хто ми і чиї ми діти"- ось це принесе духовний ріст. Релігія це персональна річ і не можна втручатися в душу людини.
  • 2003.05.18 | Franko

    Все і просто, і складно

    Просто, бо це є політичний сайт, а тому реліґійний форум не є профільним і не отримує цільової аудиторії (сюди заходять, причому заходять випадково, люди, які однаково глибоко цікавляться і політикою, і релігією: а перетин цих двох множин є завідомо меншим, ніж тільки друга множина).

    А нестача релігійних традицій у сучасних українців - тема настільки складна і широка, що я навіть братися не буду її якось висвітлювати.
  • 2003.05.19 | Мінор

    Причина в заниженні рівня дискусії та агресивності

    Я кількаразово читав цю сторінку, а потім відмовився. Тиша - це справді мова, якою з тобою говорить Бог, а тут тиші немає. Сторінку потрібно було б назвати українські язичники і та інші альтернативні християнству релігії.
    Мені не подобається говорити про Бога та релігію в прийнятому тут тоні. Це особисте. Вільнодум, Анатолій та їхні однодумці добиваються свого. Скоро вони говоритимуть самі з собою. Цікавого спілкування...

    "Юдо-християнин", "Мінор".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.19 | Георгій

      Частково згоден

      Моя особиста позиція у висвітленні питань релігії і духовності завжди була, "Інформуй про свою віру (або своє трактування духовності), ділися фактами, враженнями тощо, але не нападай на тих, хто має іншу віру (або інше трактуваня духовності)." Коли ми на цьому форумі скочуємося з цієї позиції на позицію, "А, вони не такі, то бий їх, давай їм по морді, або принаймні монотонно закликай їх до розшорення і звинувачуй у нездатності думати," - я гублюся і просто припиняю свою активність, тому що вважаю "дискусію" типу "гав - гавгав" марною витратою часу і сил. Але мене все-таки непокоїть, чому ж не знаходяться в усьому колосальному віртуальному просторі хоч пара десятків людей, з якими дискусії на теми релігії і духовності можна вести в нормальному ключі. Одиниці знаїодяться, але чому не хоча б десятки?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.19 | Мінор

        Є ще три причини.

        Причина перша
        За моїми спостереженнями, здебільшого до усвідомленого розуміння релігії в Україні люди доростають після 30-ти. Необхідно трохи пожити на світі, щоб зрозуміти, що наука пояснює далеко не все. Необхідно дозріти до цього розуміння. А у нас на форумі багато молоді.

        Причина друга
        73 роки вірити в Бога - це означало бути темним селюком. Про таке не признавались. Хіба маргінали. Сором"язливе ставлення до церкви залишається і тепер. Деякі люди не зможуть здолати цей комплекс навіть в інтернеті.

        Причина третя
        В Україні справді язичництво мало і має досить потужний вплив на людей. Моя прабабця молилася Богу, але пам"ятала і про Перуна та Даждьбога. У справі з християнством, українське язичництво призвело до того, що до церкви, молитов, біблії ставляться не усвідомлено, а як до традицій. Я питався бабцю, чому вона каже "і оставі нам довгі наші, яко же і ми оставляєм довжникам нашим", хоч у житті російською говорити не вміє. Чому б не сказати у молитві "і прости ж нам провини наші, як і ми прощаємо боржникам нашим". Відповідь була завжди одна й таж - говорити молитву Богу не церковно-слав"янською гріх, а тому така молитва "не поможе" (!) Я не знаю, чи я зрозуміло пояснив це явище. Але це як прочитати молитву, а потім перев"язати на вузлик заговорену ниточку і покласти через поріг. Або викочувати яйцем-райцем болячки, відсилаючи їх на болото і суху вербу, а у проміжках поміж закляттями читати "Отче наш".
        Саме через цей неймовірний сплав язичництва і християнства наддніпрянські українці малоактивні в обговоренні релігійних тем. Звичаї не обговорюють, - їх пам"ятають і їх не змінними бережуть. Бо інакше "не поможе" :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.19 | Георгій

          Re: Є ще три причини.

          Мінор пише:
          > Причина третя
          > В Україні справді язичництво мало і має досить потужний вплив на людей. Моя прабабця молилася Богу, але пам"ятала і про Перуна та Даждьбога. У справі з християнством, українське язичництво призвело до того, що до церкви, молитов, біблії ставляться не усвідомлено, а як до традицій. Я питався бабцю, чому вона каже "і оставі нам довгі наші, яко же і ми оставляєм довжникам нашим", хоч у житті російською говорити не вміє. Чому б не сказати у молитві "і прости ж нам провини наші, як і ми прощаємо боржникам нашим". Відповідь була завжди одна й таж - говорити молитву Богу не церковно-слав"янською гріх, а тому така молитва "не поможе" (!) Я не знаю, чи я зрозуміло пояснив це явище. Але це як прочитати молитву, а потім перев"язати на вузлик заговорену ниточку і покласти через поріг. Або викочувати яйцем-райцем болячки, відсилаючи їх на болото і суху вербу, а у проміжках поміж закляттями читати "Отче наш".
          (ГП) Точно. Я маю схожі спостереження. Пам'ятаю, як приїхав до Києва на похорон свого батька у 1996 р. Деякі співробітниці і приятельки моєї мами дуже активно господарювали в її квартирі, консультуючи, як саме треба завішувати дзеркала і т.д. Я поцікавився, а чи це взагалі треба? Одна досить молода жінка сказала мені на це, "Звичайно треба - ми ж ХРИСТИЯНИ!"

          > Саме через цей неймовірний сплав язичництва і християнства наддніпрянські українці малоактивні в обговоренні релігійних тем. Звичаї не обговорюють, - їх пам"ятають і їх не змінними бережуть. Бо інакше "не поможе" :-)
          (ГП) Так... Я в принципі не проти *ЕСТЕТИКИ* наших до-християнських, "поганських" традицій - дуже люблю українські народні пісні, вишиванки, писанки тощо. Але я дуже проти того, щоби з цього робити віру, будувати на цьому своє розуміння Бога і, так би мовити, не впускати в душу свідомого християнства, замінюючи його різними "болотяними чортиками."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.19 | Мінор

            Я проти також. Але Ви запитували про відвідуваність?

            То тепер маєте одну з відповідей. Адже на вершину ведуть безліч шляхів :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.19 | Георгій

              Так, я зрозумів...

              Вибачте, що відхилився від теми.

              А щодо вершини і шляхів - це досить складне питання для християнина, я гадаю... варто винести в окрему гілку.
  • 2003.05.19 | толя дейнека

    Re: відвідуваність

    кількість відвідуючих форуми з так скажимо неспоживацькою інформацією (не тільки релігійних, а так само політичних, історичних, фахових тощо) є дуже близькою до кількості учасників дискусії. Для мене це очевидно.
    Є така річ - кількість відвідуівчів інтернету у нас в україні зростає, але вони розмазуються по різних інтернет-ресурсах, кількість яких також зростає, навіть ще скоріше.

    Насправді навіть невелика кількість форумників може забеспечити ціківі, глибокі, грунтовні обговорення - тут важливі саме якості форумчан. Коли ви запрошуєте на форум тих, хто на вашу думку, зміг би його прикрасити - це рухи у правильному напрямку, але цього мже виявитися не досить. Також людей привабила б певна кількість, зібрання матеріалів по темі релігії, із запрошенням прийняти участь в обговоренні, тобто із посиланням на цей форум. Так, приваблення відвідувачів на ресурс, нехай й некомерційний, - це справжня робота, яка може навіть вирости до подвигу :о).

    У якості втіхи можу сказати, що коли відвідувачів багато чи забагато - виникають інші проблеми, інші болі. Ну звичайно, зростає кількість пустомель та провокаторів. Але може ще пекотніше іноді дивитися як цікаві, змістовні матеріали поринають десь у глибинах архівів форуму. Тоді доброму господарю час братися за реорганізації: класифікації та поліпшення навігації, що ковтає час страшно. Треба тоді кидати основну роботу :о)

    такі діла.
  • 2003.05.19 | Kohoutek

    Re: Чому нас так мало?

    Взагалі-то це не є особливістю цього конкретного форуму. Якщо зайти на будь-яку тематичну конференцію (якщо це не знайомства чи невідкладна технічна допомога), то виявиться, що коло людей, що спілкуються на постійній основі, вельми обмежене.

    Чи _справді_ цікавлять широку публіку теми релігії та духовності? Цікавлять настільки, щоб вони були ладні надати якийсь час на їх обговорення? Мабуть, таки ні. Як на мене, це й не дуже-то погано. Бо мене від слова "духовність" нудить. Це щось пов"язане із Співаючим Ректором. Або Нікітою Міхалковим.

    Як можна розширити коло учасників форуму? Мабуть, треба якось його рекламувати. Запустити в обіг власний баннер - якщо це можливо за правилами та технічними можливостями Майдану. Розмістити лінки на форум на різних сайтах, що пов"язані з відповідною тематикою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.19 | Георгій

      Re: Чому нас так мало?

      Kohoutek пише:
      > Взагалі-то це не є особливістю цього конкретного форуму. Якщо зайти на будь-яку тематичну конференцію (якщо це не знайомства чи невідкладна технічна допомога), то виявиться, що коло людей, що спілкуються на постійній основі, вельми обмежене.
      (ГП) Дійсно... може так воно і скрізь.

      > Чи _справді_ цікавлять широку публіку теми релігії та духовності? Цікавлять настільки, щоб вони були ладні надати якийсь час на їх обговорення? Мабуть, таки ні. Як на мене, це й не дуже-то погано. Бо мене від слова "духовність" нудить. Це щось пов"язане із Співаючим Ректором. Або Нікітою Міхалковим.
      (ГП) Чи з Амвросієм Абруазовичем Вибєгалло і його програмою задоволення матеріальних потреб "кадавра" оселедцевими головами і духовних проблем - народними піснями...
  • 2003.05.19 | Анатолій

    Re: Чому нас так мало? І ще декілька причин!

    Панове, дозвольте добавити ще декілька причин, чому так мало тут відвідувачів:
    1. Близько трьох віків пройшло, як юдо-християнство було силою запроваджене в Україні. Ця московська ідеологія, підсунута їм хозарами і підсилена догматами "Влада від бога" і т.п. потроху розкладала ітелект та свідомість української нації і сьогодні ми жнемо плоди зневіри та очікування. І з падінням козацької держави впало і українське Православ"я. Сьогодні, і це нікому не секрет, сповідується близька до католицизму модель юдо-християнства і ця модель, що не залежить від мови та обрядів, насаджує в Україні подвійну мораль, що робить з нації бидло, на жаль.
    2. Поведінка церковних єрархів тому є підтвердження.
    3. Зневіра нації у попів, попівської ідеології, попівського інтелекту, попівської наруги над українством.
    4. Хамське відношення до історії та до рідних українських святинь. Італійці та Греки скрізь показують та розповідають про свою минулу релігію, а деякі українці, поводячи себе як манкурти, як запроданці своєї історії, називають поганською, язичницькою, тощо.ї
    5. Зневіра, що на цьому форумі тебе зрозуміють, як це є з Сшом, Вієм, Горпиною. Про себе не говорю, у мене інше завдання.
    6. Не бажання віддавати своє серце та душу на поталу людей, які тебе не просто не розуміють, а навіть не можуть розуміти.
    7. Обговорення на форумі гомосексуальних тем, та тем поглажування дупи секретарки.
    8. Повне нерозуміння декого ЩО Є ДУХОВНІСТЬ.
    Анатолій
    2.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.20 | Franko

      :-)

      Анатолій пише:

      > 1. Близько трьох віків пройшло, як юдо-християнство було силою запроваджене в Україні.

      Як каже один з учасників Вільного Форуму, "Вибачте, виздоровлюйте (-)"!
  • 2003.05.19 | Вільнодум

    Re: Чому ви витерли мій допис і навіть про це не сказали? (-)

  • 2003.05.19 | Георгій

    Який допис? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.19 | Вільнодум

      Re: Який допис?

      Здається я відповів пану Мінору. Цього допису не бачу тут. Але може і не відповів, бо пізно було.... Forget it!
  • 2003.05.20 | Татарин

    Слава богу, що нас так мало

    Георгій пише:
    > Мене трохи хвилює, що цю сторінку "Майдану," судячи з цифр у дужках після назв повідомлень, відвідує так мало людей. Переважна більшість повідомлень читаються не більше 20-30 разів.(...)
    (...) Невже проблеми релігії і духовності так мало хвилюють українців, які мають доступ до Інтернету?
    >

    Якщо ставити питання таким чином, тобто прямо зв"язувати кількість форумчан з кількістю людей, що цікавляться проблемами філософії, то дійсно жах. Але ж, панове, це натяг. Більшість має не аби-яку зацікавленість філософією, але практичним її боком, так би мовити, життєвою філософією, яка мало чого спільного має з балачками навколо Біблії чи будь-якої іншої догми, і це радує. Обговорювання мертвого вчення в інтернеті, тобто з напів-міфічними співразмовниками - це похорон на біс. Сама концепція віртуального спілкування - річ дуже суперечна - замість живого спілкування з живими льдьми, купа народу переводить час та здоров"я в "розмовах з телевізором", і це засмоктує - ось в чому жах! Всім "тенетникам" - панове, вже не має значення, яку релігію кожен з нас сповідує, бо всі, кого занадто захоплює віртуальний простір вже моляться одному й тому богу :(
    То, пане Георгію, може краще порадіємо, що нас тут не багато - є якась ще надія, що хтось в реальному житті робить реальні корисні справи? :)

    >
    Мені також шкода, що на цей фоум ніколи не приходять дописувачі з діаспори, які мають серйозні академічні заслуги - історики, філософи, теологи...
    >

    А чого дивуватися, самі ж сказали, що вони вже мають академічні заслуги - то навіщо їм це? Ви, доречі, ніколи не замислювались над таким питанням: "якщо філософія - це любов до мудрості, то бути професійним філософом - це любити мудрість за гроші, чи не так?" Збочення й годі. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.20 | тестер

      Re: якщо філософія - це любов до мудрості

      Колись академік Лев Ландау сказав:"Заняття наукою - це найкращий спосіб задовольнити свою зацікавленість за чужі гроші".
    • 2003.05.20 | Вільнодум

      нас мало, але ми є "щось"

      Татарин пише:
      > ... Сама концепція віртуального спілкування - річ дуже суперечна - замість живого спілкування з живими льдьми, купа народу переводить час та здоров"я в "розмовах з телевізором", і це засмоктує - ось в чому жах!
      Почитайте ось тут, пане Татарин
      http://www.mykola.com/orianity/orianity6-print.html

      Відносно того, що ми тут не бачимо маститих "філософів", то це чудово, бо інакше ми б слухали їх цитати з Геродота і таке інше. Я маю досвід розмов на інших форумах, де приймали участь такі люди. Задоволення від розмов і якогось особливого розуму я від них не отримав. Вони є часто набагато дурніші ніж ми з вами, тільки дюююжжжеее начитані....
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.20 | Анатолій

        Re: нас мало, але ми таки є "щось"

        Панове!
        Так, справді, спілкуватися з телевізором не є дууууже цікавою справою, але якщо знаєш людину особисто, то читаючи з екрана, уявляєш її собі і це вже набагато краще. Погано, що ми не знайомі особисто. Отже, хто буде відвідувати Київ, я готовий дати телефон та адресу і всіх запрошую на каву.
        Щодо спілкування та інформативності цього форуму, то тут представлені, за моєю уявою, три течії: (хотів додати четверту -гомосексуальну, але через те, що вона репрезентована тільки однією людиною і спрймає її тільки одна людина, я відмовився від цього).
        1. -ортодоксальні юдео-християни, провідником яких є сам модератор, тобто пан Пінчук, Ортодокс, Франко, Адріана та інші;
        2. -представники Української національної віри, яких репрезентує Вільнодум,Ігірл, Вій, Сош, я та інші;
        3. -люди, які бажають знайти духовність, але поки що не сприймають ні тих, ні інших, але добре розуміють, що колись їм таки прийдеться примкнути до чогось - це Тестер, Татарин та інші.
        З першої групи НАЙВИДАТНІШИМИ є Пінчук та Ортодокс. Позиція цих людей є крайньою-ортодоксальною. Ніяки висновки, подання, інфо, філософія їх не може збити з ними вибраного шляху, що говорить про крайню ступінь упередженності та зазомбованності. Для них немає авторитетів, крім юдейського Демона Яхве (Сива-ота). Всі інші, хоча і є різними, але в основному це ті, яким юдейська історія у кайф, українську, себто свою знати не хотять -що також говорить про деяку степінь спотворенності свідомості, тобто манкуртство.
        ДРУГА група - в основному ВСІ є різними, не схожими один на одного, а значить, що кожний має власне мислення і нормальну свідомість. Кожний під своїми релігійними поняттями розуміє дещо різне, але ВСІ, повторюю, ВСІ є єдині у своїй любові до України, готові розвиватися розумово та духовно і, я гадаю, дещо пізніше зіллються в одну течію, як зливаються всі річки України у море Понтійське.
        ТРЕТЯ група представлена ДОСИТЬ високим рівнем освіти, всі є потріотично налаштованими, знаходяться у духовному пошуку і, як я гадаю, прийдуть до свого, а не ортодоксального проюдейського розуміння Бога.
        Висновок - Отже друга і третя група є спорідненими, тому що у них більше точок дотику, ніж розмежувань. І це мене дуже тішить. Щодо ПЕРШОЇ групи, то там ще можливі деякі рухи у напрямку розширення свідомості і вищого рівня світосприйняття, але, як я гадаю, не у всіх. Нажаль, мій висновок - перші, мною названі дві особи вже втратили будь-яку здатність і, хоча їх роз"єднує культурна та мовна традиція, а також так званий патріархат (трохи не пархат), але вони знаходяться на одному рівні свідомості і, на жаль, вже НІКОЛИ не піднімуться. Мій висновок - допомогти їм вже не можливо і я припиняю будь-які теологічні, чи то філософські сперечання з ними. Отже, панове, я свою думку висловив, висловлюйте свою, можна навіть у мій бік. Я не модератор, не зітру. Чекаю.
        З повагою, Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.21 | Татарин

          Re: нас мало, але ми таки є "щось"

          Анатолій пише:
          >(...)
          3. -люди, які бажають знайти духовність, але поки що не сприймають ні тих, ні інших, але добре розуміють, що колись їм таки прийдеться примкнути до чогось - це Тестер, Татарин та інші(...)
          >

          Дозвольте дещо пополімізувати з цього приводу :) . Що значить "бажають знайти духовність", "поки що не сприймають" та "добре розуміють, що колись їм таки прийдеться примкнути"?
          По-перше, мабуть доцільніше казати про рівень духовності, а не про відсутність ("бажають знайти", тобто ще нема ніякої? :) )?
          По-друге, не "поки що..." а ВЖЕ НЕ СПРИЙМАЮТЬ ані тих ані інших - це суттєва різниця. Така собі метафора: коли штани луснули на сідницях, ми ж не кажемо, що вони ще замалі? Тобто, потім можна й схуднути, та штани ж вже таки луснули... :)
          По-третє, навіщо ж "примикати" до когось, краще може ви до нас?

          Хай щастить.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.21 | Анатолій

            Re: нас мало, але ми таки є "щось" Згоден!

            Пане Татарине, згоден з Вашою першою реплікою, і приношу свої вибачення. Тут Ви праві на всі 100.
            Щодо штанів та примикання, тут з Вами я НЕ згоден на всі 100%. Справа у тому, що сьогодні більшість освічених людей, а я Вас відношу до них, розмовляючи про будь-яке вірування та Бога, абстрогується на юдео-християнство. На жаль, всі ці люди, а я їх апріорі поважаю, не знаючи інших релігій чи маючи про них поверхневі знання, вважають, що будь-яка релгія є схожою у більшій чи меншій мірі на християнство, тільки мають несхожі ритуали та назви. ЦЕ і є їх найбільша помилка.
            Ці освічені люди починають шукати шляхи до підвищення духовності і дехто іде у кришнаїти, дехто у Біле братство тощо. Коли я був у Матхурі, Батьківщині Крішни, то браміни мені сказали одну цікаву річ, що у нас в СНГ насьогодні кришнаїтів більше, ніж у всій Індії. При цьому, Індія є Батьківщиною Крішни і має у чотири рази більше населення. То що виходить, не знаючи свого йду до чужого. А отже мій висновок - панове, які вважають себе сьогодні такими що невірують, взавтра, розібравшись з рідними, тобто суто українськими духовними, культурними, філософськими та релігійними знаннями, ОБОВ"ЯЗКОВО примкнуть. Нерелігійних людей, це моє кредо, не буває. Просто є ті, які себе ще шукають. Шукайте, прошу.
            З повагою, Анатолій
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.21 | Татарин

              Есть такая партия!

              Анатолій пише:
              > Пане Татарине, згоден з Вашою першою реплікою, і приношу свої вибачення.
              >

              Та я ж жартома, до чого тут вибачення.

              >(...) Ці освічені люди починають шукати шляхи до підвищення духовності і дехто іде у кришнаїти, дехто у Біле братство тощо. Коли я був у Матхурі, Батьківщині Крішни, то браміни мені сказали одну цікаву річ, що у нас в СНГ насьогодні кришнаїтів більше, ніж у всій Індії. При цьому, Індія є Батьківщиною Крішни і має у чотири рази більше населення. То що виходить, не знаючи свого йду до чужого. А отже мій висновок - панове, які вважають себе сьогодні такими що невірують, взавтра, розібравшись з рідними, тобто суто українськими духовними, культурними, філософськими та релігійними знаннями, ОБОВ"ЯЗКОВО примкнуть. Нерелігійних людей, це моє кредо, не буває. Просто є ті, які себе ще шукають. Шукайте, прошу.
              >

              Так - все вірно. А як бути з "нерелігійними взагалі", чи "немає-таких-томущо-бути-не-може" й годі? Себе шукати ніколи не запізно й не рано, але до чого тут уся ця "метафізика" з вірою? Доречі, сам принцип віри й карний кодекс не заохочує - уявіть, наприклад, ситуацію: такий собі "наівний" банківський клерк стверджував би на суді (не божому, а реальному людському :) ), що видав "на віру" купу грошей тільки тому, що повірив, що якийся суб"єкт забув вдома кредитку! А тут не гроші - життя за бога, якого в вічи ніколи ніхто не бачив - яка ж тут в біса релігійність?! Я стверджую: є нерелігійні люди - це я! Доведіть, що ні.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.21 | Анатолій

                Re: Есть такая партия! Згоден -

                Згоден, пане Татарине, нерелігійні люди є, і досить багато. АЛЕ, як кажуть в народі, це не надовго.
                І ще, прошу Вас скинути юдо-християнські окуляри з очей і тоді Ви побачите світ трохи кращим, а точніше - безмежніше кращим. Цей фільтр, що стоїть перед очима більшості атеїстів не дозволяє їм зрозуміти - ЩО Є СПРАВЖНЯ ДУХОВНІСТЬ.
                З пов. Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.22 | Татарин

                  Пошу пояснень

                  Анатолій пише:
                  > Згоден, пане Татарине, нерелігійні люди є, і досить багато. АЛЕ, як кажуть в народі, це не надовго.
                  > І ще, прошу Вас скинути юдо-християнські окуляри з очей і тоді Ви побачите світ трохи кращим, а точніше - безмежніше кращим. Цей фільтр, що стоїть перед очима більшості атеїстів не дозволяє їм зрозуміти - ЩО Є СПРАВЖНЯ ДУХОВНІСТЬ.
                  > З пов. Анатолій

                  Та в чому ж прояв моєї "юдо-християнської" зашореності ніяк не второпаю? Я ж не вірю ні в Єгову, ні в будду, ні в чорта лисого, то поясніть?
                  З повагою теж.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.22 | Анатолій

                    Пояснення пану Татаринові!

                    Пане Татарин!
                    Справа у тому, що 90% людей України не знають іншої релігії, ніж юдо-християнство. Не знають, що може бути інша філософія віри, не знають інших, крім юдо-християнських обрядів, не знають інших, крім юдо-християнських догматів. А отже, навіть невіруючі люди дивляться на будь-яку іншу релігію чи на будь-яку іншу релігійність крізь окуляри того, що знають, тобто юдо-християнства. Тому саме так я і кажу. І гадаю, що Ви погодитеся зі мною. І як тільки Ви узнаєте культуру, філософію та духовність інших релігій, Ви одразу почнете приміряти другий костюм на себе. А насьогодні Ваш костюм є антихристиянський і я за цем Вам вдячний.
                    З пов. Анатолій
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Татарин

                      Re: Пояснення пану Татаринові!

                      Анатолій пише:
                      > Пане Татарин!
                      > (...) І як тільки Ви узнаєте культуру, філософію та духовність інших релігій, Ви одразу почнете приміряти другий костюм на себе. А насьогодні Ваш костюм є антихристиянський і я за цем Вам вдячний.
                      > З пов. Анатолій

                      А що робити, якщо вже переміряв, Вашими словами, купу "костюмів" та жоден не підійшов?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Анатолій

                        Re: Пояснення пану Татаринові! Ще раз!

                        Пане Татарине!
                        Тут висновки можуть бути прості, і я гадаю, що Ви їх самі знаєте. Моє:
                        1. Швець костюму був бездарний.
                        2. Тканина костюму була поганенька.
                        3. На той час цей костюм був Вам не до смаку.
                        4. Всі костюми, які Ви міряли здалися Вам неповноцінними.
                        5. Ваша фігура на момент міряння трохи схудла чи розтовстіла.
                        6. Просто не прийшов час того чи іншого костюму.
                        7. Ви не міряли національного костюму.
                        Знаєте, для приходу до якогось костюму треба мати відповідний вік. За древньою слов"янською традицією, цей вік - 48 років. Я гадаю, що Ви ще дещо молодші, а отже рухайтеся у бік людяності, а інше прийде. Я це знаю точно.
                        З повагою,
                        Анатолій
                  • 2003.05.22 | YT

                    Re: Пошу пояснень

                    Татарин пише:
                    > Анатолій пише:
                    > > Згоден, пане Татарине, нерелігійні люди є, і досить багато. АЛЕ, як кажуть в народі, це не надовго.
                    > > І ще, прошу Вас скинути юдо-християнські окуляри з очей і тоді Ви побачите світ трохи кращим, а точніше - безмежніше кращим. Цей фільтр, що стоїть перед очима більшості атеїстів не дозволяє їм зрозуміти - ЩО Є СПРАВЖНЯ ДУХОВНІСТЬ.
                    > > З пов. Анатолій
                    >
                    > Та в чому ж прояв моєї "юдо-християнської" зашореності ніяк не второпаю? Я ж не вірю ні в Єгову, ні в будду, ні в чорта лисого, то поясніть?

                    Дуже просто:
                    для пана Анатолія кожен, хто не з ним (не поділяє його погляди) - проти нього. А останніх він для простоти, щоб не вдаватися в якісь
                    "непотрібні" класифікації затаврував "юдо-християнями".
                    Для нього "юдо-християнями" - це утотожнення Зла.
                    Причина всіх негараздів.
                    важко собі уявити пана Анатолія, який хоча раз на день не
                    перемив кісточки якомусь конкретному "юдо-християнинові",
                    або "юдо-християнству" взагалі, як такому.
                    День був би прожитим безцільно, втраченим.

                    Істина проста, і хто її не здатний пізнати-схильний все ускладнювати.
                    Пан Анатолій пізнав "істину"б для нього все просто.
                    А нам невігласам зазомбованим - ще рости і рости.

                    Але якщо подивитися на проблему з іншої точки зору, то питання "Хто ж все-таки зазомбований?" спірне, і відповіді є дві.
                    І кожна з них є одночасно правильна і не правильна
                    (розмиті множини).

                    P.S. Не потрібно сприймати все написане тут інакше, як жарт :-)
                    п. Анатолій - без образ
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Анатолій

                      Пане УТ, я сприймаю це просто, як невігластво (-)

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | YT

                        Re: Пане УТ, я сприймаю це просто, як невігластво (-)

                        Дякую за коментар :-)
                        А ви пізнали істину?
                        Тільки відверто, без цитувань перекладів "дощечок".
                        Що на вашу думку є істина?
                        Але пишіть ВЛАСНІ думки.
                        Що є істина - лаконічно.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.22 | Анатолій

                          Re: Пане УТ, я сприймаю це просто, як невігластво (-)

                          Пане УТ!
                          Для мене Істина, це перш за все ЛЮБОВ!
                          Любов до Батьківщини, любов до Своєї Землі, Любов до Відродження Своєї землі, Любов до матінки, любов до мови, що вона мені подарувала, Любов до дружини, Любов до двох моїх здорових синів, Любов до всіх оточуючих, любов до української нації, любов до всіх людей планети. І це, як у нас кажуть, без булди.
                          І саме ця Любов рухає мене, щоби пояснити усім українцям, ХТО ТА ЩО ВОНИ Є. І я точно знаю, що вони не є раби, що вони не є чужому богові вклоняючимися, що вони не дурні, за яких їх сприймає наше кучмівство,
                          що у нас в Україні найкращі у світі дівчата та жінки, що УКРАЇНЦІ Є ПРЕДТЕЧЕЮ ШОСТОЇ РАСИ НА ПЛАНЕТІ, ....................
                          Будьте здорові.
                          Анатолій
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.05.22 | Георгій

                            Re: Пане УТ, я сприймаю це просто, як невігластво (-)

                            Анатолій пише:
                            > Пане УТ!
                            > Для мене Істина, це перш за все ЛЮБОВ!
                            > Любов до Батьківщини, любов до Своєї Землі, Любов до Відродження Своєї землі, Любов до матінки, любов до мови, що вона мені подарувала, Любов до дружини, Любов до двох моїх здорових синів, Любов до всіх оточуючих, любов до української нації, любов до всіх людей планети. І це, як у нас кажуть, без булди.
                            (ГП) Для мене точно так само.

                            > І саме ця Любов рухає мене, щоби пояснити усім українцям, ХТО ТА ЩО ВОНИ Є.
                            (ГП) А може не треба їм це пояснювати? По-перше, для цього тому, хто пояснює, треба бути самому дуже освіченим і таким, хто вміє переконувати. Судячи з Ваших дописів на цьому форумі, Ви не є ні тим, ні другим. (Тільки прошу без образ - я вважаю Вас чудовою людиною, просто вказую на очевидне...) По-друге - і це, може, навіть, ще важливіше - українці дуже різні, їх не можна підігнати під один стандарт, і тому сказати, хто і що є українці взагалі, просто НЕМОЖЛИВО!!!

                            >І я точно знаю, що вони не є раби, що вони не є чужому богові вклоняючимися,
                            (ГП) Оце вже точно, тому що цього "чужого бога" НЕ ІСНУЄ.

                            >що вони не дурні,
                            (ГП) Ой, деякі таки дурні... як же ж без цього... :)

                            >за яких їх сприймає наше кучмівство, що у нас в Україні найкращі у світі дівчата та жінки, що УКРАЇНЦІ Є ПРЕДТЕЧЕЮ ШОСТОЇ РАСИ НА ПЛАНЕТІ, ....................
                            > Будьте здорові.
                            > Анатолій
                            Ви теж бувайте здорові і не злостіться на людей.
                          • 2003.05.22 | YT

                            Re: Дякую за відповідь(-)

        • 2003.05.21 | тестер

          Re: Особисто про про свої життєві принципи я вже писав...


          Я більше не шукаю Бога. Бога творить людина.
          Я живу розумом, а не вірою.
          Для пояснення будови Всесвіту мені не потрібна гіпотеза Творця.
          Мене задовільняє модель Кадирова.
          Точку абсолютного відліку я не шукаю.
          Мені релігія не потрібна, досить здорової моралі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.21 | Анатолій

            Re: Особисто про про свої життєві принципи я вже писав...

            Пане Тестер!
            Досить не поганими та досить Духовними принципами є ті, якими Ви керуєтеся.
            Я їх підтримую, і прошу дозволити прокоментувати:
            (Т)Я більше не шукаю Бога. Бога творить людина.
            (А)Не тільки бога, але й богів творить людина. Причому, кожна своїх, в залежності від рівня свідомості.
            (Т)Я живу розумом, а не вірою.
            (А) При цьому, Ви живете також і вірою, але Ваша віра грунтується на знаннях. Ви ж вірите у наявність повітря, у те що в космос таки літають, і т.п.
            (Т)Для пояснення будови Всесвіту мені не потрібна гіпотеза Творця.
            Мене задовільняє модель Кадирова.
            (А)Це вона Вас сьогодні задовільняє. Як тільки Ваша свідомість збільшить свої межі, Вам одразу стане потрібною інша модель, тобто модель завтрашнього дня. Отже, світосприйняття залежить від рівня свідомості. Таким чином ідучи, Ви до чогось таки дійдете. Бо я точно знаю, стояти Ви не будете.
            (Т)Точку абсолютного відліку я не шукаю.
            (А) І правильно робите. Але було б непогано, якби Ви шукали точку відліку СВОЄЇ нації. Знайшовши її, Ви б відчули б себе Українцем з великої літери.
            (Т)Мені релігія не потрібна, досить здорової моралі.
            (А)Згоден, але це тільки сьогодні. Навіть маючи здорову мораль, Ви заслуговуєте на повагу, АЛЕ – невже Ви не хочете пізнати про життя після смерті. Хочете, бо таких людей не буває, що не хочуть. А отже, Ви колись таки прийдете до релігії, але, слава богу, не у юдо-християнському розумінні. Справжні пернетворення у людини починаються десь після 48 років. Отже, скільки Вам залишилося?
            З пов. Анатолій
            PS Ви мабуть чули такий постулат – Всі хвороби від нервів, тільки венеричні від задоволення. Так от – радикуліт від матеріальних проблем, які забиті у підсвідомість. Змінюйте свою свідомість, і з радість відчувайте себе здоровим.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.21 | тестер

              Re: Справді, пане Аанатолію, справжнє осмислення зробленого

              і пережитого починається десь в такому віці.
              Правда для мене це було 10 років назад. ;-)
              Мені інколи здається,в звязку з насиченістю мого життя, що я прожив так багато різних і повнокровних життів, яких достатньо було б для декількох людей. А як подумаєш про глибоку старість, болячки.... І стає часом скучно мені жити. Ніякого стимулу. Треба ціанідом запасатись. Це я на повному серйозі. Так що чергова реінкарнація мене не цікавить.

              А в плані радикуліту ситуація значно простіша. Коли я був молодий, красивий, високий, дурний, сильний, здоровий то займався спортом. І момент стрибка на баскетбольне кільце мене підштовхнули ззаду і я не вдало приземлився. Змістив хребет в поясниці і від того часу час від часу страдаю.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.21 | Анатолій

                Re: Справді, пане Аанатолію, справжнє осмислення зробленого

                Пане Тестере!
                Про чергову інкарнацію у Вас ніхто не спитає, і якщо Ви не розірвете це зачароване коло і будете шукати ціаниду, то попадете у схоже тіло і Вас обов"язково підштовхнуть знову і Ви знову змістите свій хребет, БО ХРЕБЕТ Є СТРИЖНЕМ ВАШОГО ЖИТТЯ. Запам"ятайте, у цьому світі нічого
                випадкового не буває. Навіть прищ на дупі не з"явиться випадково, простудити треба. Значить, зміщення Вашого хребта було не випадковим, бо саме в цей час Ви були на роздоріжжі і НЕ ЗНАЛИ КУДИ ЙТИ, тобто Ваш стрижень життя був хитким, ось він і змістився. Ви знаєте, що у баскетболі 100% є таких падінь, але зміщень хребта мають тільки одиниці. Ще раз кажу, на той час Ваш хребет не був Вашою опорою і Ви були на роздоріжжі і не знали куди йти. Саме тому так і сталося. І якщо Ви з цим у цьому житті не розберетеся, то у всіх наступних життях все буде повторюваться. Коло, як кажуть, замкнеться. І тільки ВИ сам можете розірвати це зачароване коло. Ідіть у центр ЦИГУН.
                З пов. Анатолій
      • 2003.05.21 | Георгій

        Нууу, не скажіть...

        Вільнодум пише:
        > Відносно того, що ми тут не бачимо маститих "філософів", то це чудово, бо інакше ми б слухали їх цитати з Геродота і таке інше. Я маю досвід розмов на інших форумах, де приймали участь такі люди. Задоволення від розмов і якогось особливого розуму я від них не отримав. Вони є часто набагато дурніші ніж ми з вами, тільки дюююжжжеее начитані....
        (ГП) Мабуть є і дурні філософи, дурість не знає професійних бар"єрів. Але є й дійсно розумні, такі, що їх читати - насолода (хоча й важко). Я недавно натрапив (досить випадково) на праці одного не так давно померлого російського філософа, майже нашого сучасника, Михайла Бахтіна. Враження абсолютно колосальне. Він за життя не був відомий як філософ, а вважався таким собі пересічним літературознавцем (дуже тихо мешкав у місті Саранську і мав почесний титул "заслуженого діяча науки Мордовської АРСР"). Писав переважно про творчість Рабле, Достоєвського і Пушкіна. Але після його смерті - він помер у середині 1970-х років - знайшли рукопис його твору під назвою "Автор і Герой" (більше тисячі сторінок), і ще деякі твори Бахтіна на не стільки специфічно літературознавські, скільки на загально-філософські теми. Зараз його вважають одним з найцікавіших, найоригінальніших філософів і релігійних мислителів 20-го сторіччя.

        Я впевнений, що є й серед українців цікаві сучасні філософи. Було б чудово, якби хтось поділився такою інформацією...
      • 2003.05.21 | Татарин

        Чи Ви серйозно щодо лінку?

        Про "філософів-професіоналів" я вже висловив свою думку, то з Вашою можу тільки погодитись, а от щодо лінку... Заказна статейка - ну дуже смердить, звиняйте. Хто їм пише тексти?! :) Ось подивіться на цей "шедевр":
        (...)Мені підказують, що в Америці більшість українців асимілювалися, так само як і інші нації. Там усі, так би мовити, стали «американцями». Тобто я начебто кажу тут щось не те... Але ж статистика показує інше! Дозвольте пояснити, як я бачу цю «асиміляцію». Статистика залежить, по-перше, від того, які питання задавати, по-друге, як оцінювати відповіді крізь призму соціального процесу. Це правда, що багато американських українців не розмовляють українською мовою, не цікавляться подіями в Україні, не читають українських газет чи книжок і навіть не володіють українською мовою. Але так само чимало американських італійців, греків, німців розмовляють англійською мовою, а іншої не знають, так само вони змішуються в шлюбах, відриваються від національної культури...

        А що ж це, як не асиміляція?!!!

        Та запитайте будь-кого з них, звідкіля його предки, і він скаже, що є, наприклад, наполовину англійцем, на четвертину ірландцем, на восьмеринку італійцем і на восьмеринку американським індіанцем. Тобто люди пам’ятають свої генетичні коди, свої першовитоки. Часто не розуміючи навіть, чому і навіщо.

        Отож бо й воно, що "навіть не розуміючи, чому" - може задля того, щоб рванути "додому" коли смаженим запахне? "Українці" хренові...
        Взагалі сентенція "Інтернет, як нова бізнесова технологія, змінює світ: економічно, політично, культурно" (тільки ж хто казав, що на краще?) цілком вірна, та ось висновки, які робить автор, м"яко кажучи, тенденціозні. Ну дуже непрофесіональне promoting :)

        А ось тут я просто сльзу стримати не зміг (читай "ледь не знудило" :) )

        Але живе і постійно перероджується протягом тисячоліть святе «зерно культури», вічними є традиції нашого етносу. Це «зерно культури» живе в кожній нашій людині, без винятку. Часом у дуже складних комбінаціях. І це «зерно» в кожному поколінні прагне напитися і «запліднитися» з таємничого «джерела життя», яким є національна культура пращурів. Інтернет і нові «етно-мережі» допомагають відшукати «джерело життя» і почати «пити» з нього. Але «джерело» — тобто та країна, де живуть «духи предків», де зберігається РІД людини — не тільки віддає: воно саме зміцнюється і підсилюється «етно-мережами»....

        Ще і ще раз повторюю - ТАК неможна пропагувати, якщо, звичайно, не переслідувати протилежні наміри!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.21 | тестер

          Re: Один індійський магараджа на спор про

          вроджену духовність та віру в Бога провів жорстокий експеримент.
          Двоє немовлят були закриті в спецбудинку. Їх обслуговувала глухоніма няня. Сказати ким вони виросли, чи самі догадались...
          Так що, шановні, не треба ля-ля... Бог і релігія це людські конструкції. А віра то вже справа кожної особистості.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.21 | Анатолій

            Re: Один індійський магараджа на спор про

            Пане Тестер!
            Там було закрито не двоє дітей, а більше десятка, по одному від кожної нації - були чорні, жовті, білі, блакитні і т.д.
            І цих дітей годували та виховували декілька німих нянь. І насправді, коли дітям було близько 10 років. І справді, діти ВСІ були дебілами. І це як раз і говорить, що СВІДОМІСТЬ дітей залишилася не активованою. Тепер залишилося розібратися що є Свідомість і можна ставити крапку. А щодо Бога, то тут Ви на 100% праві. Цим Ви можете дати по носі юдео-християнам, але не мені.
            З пов.
            Анатолій
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.21 | тестер

              Re: Я читав це дуже давно, тодеталей не памятаю

              Запамятав суть.
              І не мав на увазі, щось доказувати. Доказав магараджа.
              Я навів факт.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.21 | Анатолій

                Re: Я читав це дуже давно, тодеталей не памятаю

                Факт правильний, і наведено своєчасно, але пани пінчуки цього факту не зрозуміють.
                Анатолій
        • 2003.05.21 | Вільнодум

          Татарину

          Пане Татарин, Ви мене здивували своїм дописом?! У Вас що, поганий день :) ?
          Якщо висмикувати текст із контексту, то навіть Біблія стане логічною :)
          Сприймайте статтю, як ціле, як думку про те, що просліджується в розвитку національних спілкувань. Звичайно, що це не науковий трактат на 1000 сторінок, і деталі мають "відтінки". АЛЕ, як кажуть, золотою ниткою проходить основна СУТь розвитку сучасних спілкувань, і цей форум є тому підтверженням. Ці спілкування мають дві базові ознаки:
          1. Спілкування людей стають СВІТОВИМИ.
          2. Спілкування стають все більше НАЦІОНАЛьНО означеними.

          Звернення уваги на одне це -- є важливою заслугою статті, ІМХО.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.22 | Татарин

            Re: Татарину

            Вільнодум пише:
            > Пане Татарин, Ви мене здивували своїм дописом?! У Вас що, поганий день :) ?
            > Якщо висмикувати текст із контексту, то навіть Біблія стане логічною :)
            > Сприймайте статтю, як ціле, як думку про те, що просліджується в розвитку національних спілкувань. Звичайно, що це не науковий трактат на 1000 сторінок, і деталі мають "відтінки". АЛЕ, як кажуть, золотою ниткою проходить основна СУТь розвитку сучасних спілкувань, і цей форум є тому підтверженням. Ці спілкування мають дві базові ознаки:
            > 1. Спілкування людей стають СВІТОВИМИ.
            > 2. Спілкування стають все більше НАЦІОНАЛьНО означеними.
            >
            > Звернення уваги на одне це -- є важливою заслугою статті, ІМХО.


            Е ні, панове :) Як раз я й сприйняв статтю в цілому - навіть не червоною а білою ниткою проходить едина думка: пан Микола Пономаренко
            робить промоушн своїй Корпорації Колос, а все таке інше - то вже методики впливу на аудіторію - "інтернет", "діаспора", "спілкування"... Придивіться уважніше. А зроблені Вами висновки - то Ваші власні висновки, яким Ви додали ваги тією статтєю (доречі, могли б й не робити цього - мені б цілком вистачило одних Ваших думок)...
            Сперечатися не стану, дійсно, "Спілкування людей стають СВІТОВИМИ", а от що до користі з цього приводу - час покаже. Думаю, що люди як завжди дещо переоцінюють - бачите, неписьменних зустрічається все менше, а гарні книжки пишуть як і тисячи років тому одиниці, то ж чи так вже й ефективна та обов"язкова освіта? Чуда з того так й не вийшло, то і з інтернетом може статися щось подібне.
            Щодо "національної означеності", то не знаю, однак, здається, глобалізація таки дає про себе знать - національне стає здебільшого фетішем й годі...
            А взагалі, Ви маєте рацію - останні дні щось дійсно виснажливі :)
  • 2003.05.22 | Анатолій

    Reply for George, only!

    Для Георгія спеціально:
    Анатолій пише:
    > Пане УТ!

    > Для мене Істина, це перш за все ЛЮБОВ!

    > Любов до Батьківщини, любов до Своєї Землі, Любов до Відродження Своєї землі, Любов до матінки, любов до мови, що вона мені подарувала, Любов до дружини, Любов до двох моїх здорових синів, Любов до всіх оточуючих, любов до української нації, любов до всіх людей планети. І це, як у нас кажуть, без булди.

    (ГП) Для мене точно так само.
    (А) Було б непогано.

    > І саме ця Любов рухає мене, щоби пояснити усім українцям, ХТО ТА ЩО ВОНИ Є.

    (ГП) А може не треба їм це пояснювати? По-перше, для цього тому, хто пояснює, треба бути самому дуже освіченим і таким, хто вміє переконувати. Судячи з Ваших дописів на цьому форумі, Ви не є ні тим, ні другим. (Тільки прошу без образ - я вважаю Вас чудовою людиною, просто вказую на очевидне...) По-друге - і це, може, навіть, ще важливіше - українці дуже різні, їх не можна підігнати під один стандарт, і тому сказати, хто і що є українці взагалі, просто НЕМОЖЛИВО!!!

    (А) Ну по-перше, пане Жорж – НЕ СУДІТЬ. Ви знаєте, себе Ви сприймаєте за ідеальну істоту, яка закарбувавши у своїй голові чужоземну Біблію, вважає, що вона може судити Анатолія, Франка Івана, Вільнодума та інших. Не судіть, пане Жорж. І ніяких образ до Вас від мене. Просто своїм судом, Ви показуєте рівень свого ЕГО. Я не суджу, Ви його самі показуєте. Те що українці є ДУУУУже різними, це факт беззаперечний. Причому, як я зрозумів, ця їх різність не залежить від наявності ковбаси. Он Ви з паном Вільнодумом їсте, я гадаю, одну ковбасу, а менталітет у Вас різний. Один кичиться перед перед усим світом, щоб показати всім СВОЮ ЕРУДОВАННІСТЬ ТА МУДРІСТЬ, ПРИ ЦЬОМУ СПРИЙМАЮЧИ ТІЛЬКИ ОДНУ ОДНІСІНЬКУ КНИГУ – Біблію (тобто сшиток). Інший весь час говорить, що ТРЕБА ПРАЦЮВАТИ НАД СВОЄЮ СВІДОМІСТЮ, РОЗШИРЮВАТИ ЇЇ, НЕ ЗАБУВАТИ ХТО Є УКРАЇНЕЦЬ. А перший все одно, гне своєї, до рабства, до спасіння, до Єгови, до Саваота, до ... сам не знає кого. Виходячи з того, що таких, які ГНУТЬ ще в Україні та за кордоном вистачає, я вважаю за НЕОБХІДНЕ пропагувати всю хибність рабства.

    >І я точно знаю, що вони не є раби, що вони не є чужому богові вклоняючимися,

    (ГП) Оце вже точно, тому що цього "чужого бога" НЕ ІСНУЄ.

    (А) Не Євбазвуйте (термін спеціально для Вас). Дуже Ви добре знаєте ЯКОМУ, тільки досі не розібралися ні в Його імені ні у його належності. А прикриваєтеся балаканиною про Бога, якого у біблії НЕМАЄ. Там є Єгова. Там є Сава-от, Там є похідні від цих двох різних імен. Отже, прошу не вішати локшини на вуха Православних. Не робіть з них дурнів. Немає дурних серед українців і дуже скоро вони таких як Ви проповідників виметуть з України всраним віником. (Між іншим, я не суджу, я провокую для вас спеціально)

    >що вони не дурні,

    (ГП) Ой, деякі таки дурні... як же ж без цього...

    (А) Не робіть людей дурнями, краще подивіться у дзеркало, і уважно.

    >за яких їх сприймає наше кучмівство, що у нас в Україні найкращі у світі дівчата та жінки, що УКРАЇНЦІ Є ПРЕДТЕЧЕЮ ШОСТОЇ РАСИ НА ПЛАНЕТІ, ....................

    > Будьте здорові.

    > Анатолій

    Ви теж бувайте здорові і не злостіться на людей.
    (А)На людей не злився і не злюсь. Сволот і дураків не сприймаю.
    Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.22 | Георгій

      'k, let's leave it at that! :) (-)

  • 2003.05.22 | Рибалка

    Re: Чому нас так мало?

    Георгій пише:
    [...]
    >Невже проблеми релігії і духовності так мало хвилюють українців, які мають доступ до Інтернету?
    (Р)Не всі знають, що тут твориться, а як взнають то жахаються :)

    >Мені також шкода, що на цей фоум ніколи не приходять дописувачі з діаспори, які мають серйозні академічні заслуги - історики, філософи, теологи...
    (Р)Треба запросити... Але напевне їм буде важко з п. Анатолієм...
    [...]

    >Хотілося б розширити нашу аудиторію, інакше, боюся, ми скоро повністю втратимо динаміку і перетворимося не просто на "гавгав," а ще й на нудний "гавгав."
    (Р)Тепер не нудний гав-гав!
    Які ваші міркування з цього приводу? --ГП
    (Р)Треба шукати точки дотику і не піддаватися на провокації.
    Ще б добре було мати покажчик вже розроблених тем, щоб люди не задавали одні і ті ж питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.22 | Георгій

      Re: Чому нас так мало?

      Рибалка пише:
      > Треба шукати точки дотику і не піддаватися на провокації.
      > Ще б добре було мати покажчик вже розроблених тем, щоб люди не задавали одні і ті ж питання.
      (ГП) Слушно. Мабуть, треба використовувати засіб "закрити тему." Чи хтось знає, як це робити технічно?
    • 2003.05.23 | Татарин

      Re: Чому нас так мало?

      Рибалка пише:
      > (Р)Треба шукати точки дотику і не піддаватися на провокації.
      > Ще б добре було мати покажчик вже розроблених тем, щоб люди не задавали одні і ті ж питання.

      О, золоті слова!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".