МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майбутнє за Національними Вірами

05/19/2003 | Вільнодум
http://www.religio.ru/relisoc/postsovspace/32.html

Пані Адріана дала зцепку (вище) до статті про аналіз розвитку язичництва. Я її уважно прочитав і хочу прокоментувати. Язичництво краще і правільніше називати Націнальною Вірою, те що на Україні звуть Рідна Віра, або Православ'я. Язичництво є національними вірами в противіс Інтернаціональним вірам, якими є Християнство, Мусульманство, Буддизм. Приклади існуючих національних релігій є Іудаізм, Хіндуізм, Японське Шінто, Зоріастрізм і подібні. Взагалі-то, національних релігій більше по кількості, ніж інтернаціональних.

Стаття непогана. Коротко перекажу. Автор описує, як язичництво повертається до багатьох народів і як це сприймає церква, уряд і люди. Основною причиною повернення язичництва автор бачить в збільшенні етнонаціоналізму. З чим я повністю згідний. Але язичництво не "повертається" а відтворюється в новому тілі, вищому рівні, але це автор не знає. Інші висновки автора також неправильні. Він вважає, що язичництво не здатне об'єднати народні маси, тому що воно має багато угруповань і розмежованості між різними напрямками. Тому він не бачить майбутнього для язичництва. Автор просто не розуміє процесу національного духовного розвитку.

В статті для себе я знайшов новим тільки те, що цей феномен язичництва є більш розповсюдженим серед інших народів, ніж я знав. Про специфічно Україну я знаю більше, ніж стаття пише.

Якщо відкинути авторське кепкування над тим, що він не дуже знає, і явно предвзяте відношення, то загальний опис правильний, окрім висновків на майбутнє. Язичництво, а краще називати Національні Віри, будуть розвиватися і крупнути. Скажу чому я так думаю.

ХХ вік був віком створення більше сотні нових національних держав. Цей процес буде продовжуватися в ХХІ віці. Причиною такого напрямку розвитку є натуральний закон розвитку людських суспільст, де національна культура є вищою формою в порівнанні з до-національною, якими були майже культури ізначально. Розвиток національних культур рухає процес створення національних вір, релігій. Таким чином, "язичництво" не буде зникати, а навпаки -- зростати, розвиватися, кріпнути. За Національними релігіями майбутнє, так само як час інтернаціональних релігій підходить до кінця. Занепад цих релігій вже почався давно. Звичайно, що інтернаціональні релігії зробили свою роботу, свій вплив, і їх "слід" останеться ще на довгий час. Зараз найважливіше питання, -- це питання ПЕРЕХОДУ.

Відповіді

  • 2003.05.19 | Kohoutek

    Re: Майбутнє за Національними Вірами

    Вільнодум пише:

    > Язичництво є національними вірами в противіс Інтернаціональним вірам, якими є Християнство, Мусульманство, Буддизм. Приклади існуючих національних релігій є Іудаізм, Хіндуізм, Японське Шінто, Зоріастрізм і подібні. Взагалі-то, національних релігій більше по кількості, ніж інтернаціональних.
    >
    > Язичництво, а краще називати Національні Віри, будуть розвиватися і крупнути. Скажу чому я так думаю.
    ...
    > ХХ вік був віком створення більше сотні нових національних держав. Цей процес буде продовжуватися в ХХІ віці. Причиною такого напрямку розвитку є натуральний закон розвитку людських суспільст, де національна культура є вищою формою в порівнанні з до-національною, якими були майже культури ізначально. Розвиток національних культур рухає процес створення національних вір, релігій. Таким чином, "язичництво" не буде зникати, а навпаки -- зростати, розвиватися, кріпнути. За Національними релігіями майбутнє, так само як час інтернаціональних релігій підходить до кінця. Занепад цих релігій вже почався давно. Звичайно, що інтернаціональні релігії зробили свою роботу, свій вплив, і їх "слід" останеться ще на довгий час. Зараз найважливіше питання, -- це питання ПЕРЕХОДУ.

    Мені так не здається. Якщо, ми подивимось уважніше, то завжди і повсюди (єдине виключення - Індія) наднаціональні релігії шли на зміну національним. Інколи відбувався деякий ренесанс традиційних вірувань, або ж вони знаходили можливість співіснування з новими могутнішими вченнями. І вже ці вчення ставали національними релігіями. Наведіть мені хоч єдиний приклад зворотнього процесу.

    Наразі продовжується процес поширення християнства і ісламу серед язичників Африки та Латинської Америки. Є приклади масового переходу з християнства в іслам; є утворення досить популярних сінкретичних афрохристиянських та східноазійських вірувань; але я ніколи не чув про _масове_ відновлення та поширення традиційного язичництва будь-де.

    Щодо Індії. Там свого часу відбулося масове поширення буддизму і джайнизму, які потім майже зникли за зворотнього наступу індуїзму. Хоча з індійської точки зору все це виглядало не зовсім так. Немає такої сталої релігії як індуїзм. Є цілий складний комплекс вірувань, що мають спільну історичну традицію. І джайнизм, й індуїзм, і, пізніше, сікхізм виникли як щось на кшталт індуїстського протестантизму, як чергові різновиди, секти, якщо бажаєте, мейнстріму. Вони не усвідомлювались як принципово інші релігії. І їхнє поширення, а потім витиснення бачилось, скоріше, як боротьба течій усередині загальної традиції.

    Наразі відбувається цікавий процес поступового поширення індуїзму серед незвичної аудиторії та навіть деякого перетворення його на наднаціональну релігію. Це, по-перше, індуїзація язичницьких племен в самій Індії (особливо Трипура, Мізорам), по-друге, виникнення західних неоіндуїстських школ - найбільш відомим є "Товариство свідомості Крішни". Фактично індуїзм давно стоїть десь між традиційними національними віруваннями, як, наприклад, сінтоїзм, та наднаціональними релігіями, на кшталт буддизму. Індуїзм - це релігія певної культури, а не певного етносу. Його сповідують дуже різні народи в різних країнах, хоча й одного регіону. Але зараз, разом із процесом глобалізації і масової міграції населення, розмиваються межі окремих культур і окремих народів. Процес розбудови національних держав теж, до речі, поступово змінюється процесом створення міжнаціональних об"єднань.

    Навіть іудаїзм, що завжди залишався національною релігією євреїв (виключень дуже мало і взагалі - стати юдеєм означало кінець-кінцем стати євреєм і за культурою), зараз, принаймні в США, стає цілком загальною релігією. Євреями стають люди з будь-якого середовища, переважно через шлюби (дуже цікаво це можна побачити у фільмі "Big Lebowsky").
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.19 | Георгій

      Re: Майбутнє за Національними Вірами

      Kohoutek пише:
      > Наразі продовжується процес поширення християнства і ісламу серед язичників Африки та Латинської Америки.
      (ГП) І також Азії! Мене вразило, що зараз ТРЕТИНА (!!!) населення Південної Кореї - християни.

      > (...)Індуїзм - це релігія певної культури, а не певного етносу. Його сповідують дуже різні народи в різних країнах, хоча й одного регіону.
      (ГП) Я не фахівець, але теж мав таку підозру. Взагалі індійська нація, як мені здається, річ дуже умовна і штучна, її насправді ніколи не існувало. Індійський півострів має близько мільйярду населення - ну не може бути такої величезної "нації"! Вони об'єдналися в політичну націю, коли треба було звільнитися від колоніальної залежності.

      > Навіть іудаїзм, що завжди залишався національною релігією євреїв (виключень дуже мало і взагалі - стати юдеєм означало кінець-кінцем стати євреєм і за культурою), зараз, принаймні в США, стає цілком загальною релігією. Євреями стають люди з будь-якого середовища, переважно через шлюби (дуже цікаво це можна побачити у фільмі "Big Lebowsky").
      (ГП) Або з біографії Елізабет Тейлор... :) До речі, є приклади, коли і без шлюбу християни переходять в юдаїзм. Одна моя знайома "конвертнулася" в юдаїзм з лютеранства разом зі своїм приятелем. Ні він, ні вона не є етнічними євреями, він ірландського походження (родина, звичайно, вся католицька), вона напів-англійського, напів-шведського.
    • 2003.05.19 | Вільнодум

      Re: Майбутнє за Національними Вірами

      Kohoutek пише:
      > Мені так не здається. Якщо, ми подивимось уважніше, то завжди і повсюди (єдине виключення - Індія) наднаціональні релігії шли на зміну національним. Інколи відбувався деякий ренесанс традиційних вірувань, або ж вони знаходили можливість співіснування з новими могутнішими вченнями. І вже ці вчення ставали національними релігіями. Наведіть мені хоч єдиний приклад зворотнього процесу.
      (V) Тут треба трошки подивитися "в серединну" процесу і тоді чітко видно, що інтренаціональні релігії постійно розпадаються на національні. Власне, протестанство - є таким процесом, бажанням мати щось "своє", рідне, національне. Якщо подивитесь на культури, які силою були обернені в, скажем, християнство, то всі вони ніколи від первинної релігії не відійшли повністю, і як тільки люди стають незалежними і економічно-здатними, повертаються до першоджерел ще більше. Потрібно розуміти, що мове йде про розвиток в часі, на різних культурних рівнях, і неможливо вступити два рази в ту саму воду (!). Тому казати, що Українці повертаються до Віри Пращурів в тому виді, якою вона була тисячу років назад, звичайно, неможливо. Але ПОВЕРНЕННЯ проходить. Воно почалося з першого дня хрещення Русі, коли крок за кроком поверталися старі традиції, обрядна їжа, одежа і т.д., які ізначально були християнством заборонені. Я не за "заборону" християнства ратую, а за розуміння провесу духовного розвитку, який існуюча християнська церква ГАЛьМУЄ.

      > Наразі продовжується процес поширення християнства і ісламу серед язичників Африки та Латинської Америки. Є приклади масового переходу з християнства в іслам; є утворення досить популярних сінкретичних афрохристиянських та східноазійських вірувань; але я ніколи не чув про _масове_ відновлення та поширення традиційного язичництва будь-де.
      (V) Знову-таки, ви не чули про це, бо опис процесу недостатньо освітлюється в силу зрозумілих факторів. Подивіться, наприклад, як пані Адріана "упирається" зрозуміти і вивчити СВОЮ ВЛАСНУ історію, якщо вона в чомусь перечить статусу кво. Тут тільки вільнодумаство йде вперед! Цей процес - повернення національних культур - є також багатогранним, де не завжди ясно про що йде мова -- про культуру чи віру ( а вони поруч). Про повернення до своїх культур Ви чули, чи теж ні?
  • 2003.05.20 | Franko

    Упосліджена істина чи розділення пріорітетів?Продовження роздумі

    Міркування над рідними і нерідними, національними і національними вірами викликало в мене в пам'яті старі висновки та навело на нові. Старий висновок простий: з того, що я прочитав тут, а також частково в інших джерелах, -- люди, які ратують за повернення до язичництва, набагато більше переймаються формою, ніж змістом. Можна навіть сказати жорсткіше: до язичництва більше штовхає естетичний голод, ніж голод по істині. Пошук істини, навпаки, дуже часто заваджає тим процесам, які становлять суть "переходу" і пошуку "національних вірувань" -- що підтверджувалося і тут тим, що на прості запитання "Як виник і розвивався Всесвіт", "Що чекає людину після смерті" відповіді не тільки не було задовільної, але відповіді були, як правило, достатньо агресивні. Найбільше концентруються на розділенні національного та інтернаціонального, над обрядовістю, над етикеткою тої чи іншої релігії, на її сприйнятті людиною сторонньою (бо рівень компетенції в християнстві багатьох наших з Георгієм опонентів залишає бажати кращого), і дуже мало говорять про суть, про ядро релігії. Я чув навіть думку тут на форумі (причому з опонуючого табору!), що РунВіра, приміром, це не релігія, а більше філософія існування, щось на кшталт буддизму. Отже, повторю ще раз: "національні вірування" -- це великою мірою можна порівняти з естетичним рухом; максимум, що з цього може вийти -- це соціальні перетворення, але навряд чи можна очікувати зрушень духовних. Адже людина, яка справді стоїть на роздоріжжі -- вірувати чи не вірувати, більше потребує відповідей на екзистенційні питання, аніж особливостей ритуалів чи кількості виявів Дажбога. Це в рівній мірі, до речі, стосується і християнської реліґії: часто і тут зміст підміняється формою.

    Як я вже визнавав, етикетка язичництва є привабливішою, ніж етикетка християнства. Язичництво (точніше, неоязичництво) -- це яскравий пластиковий пакунок, який гарно пахне, виглядає, має досконалі форми, а християнство -- це кавалок брудної мішковини, який здалеку виглядає дуже несимпатично. Але пластиковий пакунок містить пустоту, а якщо подолати внутрішній спротив і розгорнути мішок, то там буде не менше і не більше, ніж істина. І я повинен-таки звинуватити християнство в тому, що воно в більшості занедбало свою форму. Я знаю, яким християнство має бути -- це є УГКЦ на Галичині: сповнені молоддю церкви, організовувані священниками цікаві зустрічі і дискусії, християнські забави й дискотеки, прощі, куди з'їжджається (за переконаннями!) інтелектуальна і творча молода еліта Львова та інших міст і т.д.; це націоналістичні гімни після літургії, вишиванки на прихожанах і найчистіша українська мова, яку тільки можна почути в Україні. Але, на жаль, в решті України церква -- це старенькі бабці, кволі священники і повна замкнутість, а в найгірших випадках -- "українскій язик нє богоугодний і патаму ат дьявола". Саме недоопрацювання в питаннях форми християнською церквою спричиняє поки що дуже незначний, але реальний попит на неоязичництво чи альтернативні вірування.

    А тепер -- моя відповідь на "національне та інтернаціональне", про що я теж уже говорив: існує дуже багато речей, де національний інтерес, національна гордість, національна свідомість повинна бути визначальною (для мене цим визначається фактично все). Але вся справа в тому, що віра й істина -- це як математика, яка є істинною всюди, а тому безглуздо говорити про її національність. Говорити можна тільки про національні особливості ритуалів, але аж ніяк про національну віру ("українці вірять в іншого Бога, ніж норвежці" -- цей парадокс мені не розв'язав ще жоден рідновір!!) -- адже якщо Бог один, то він один для всіх, і немає жодного сенсу говорити про українського Бога чи норвезького Бога (можна просто вірити в Бога і не вірити, а конкретно -- вірити в Біблію чи не вірити, що є, звісно, приватною справою і священним правом). Тобто я розділяю ці поняття: я не можу поставити Бога понад націю, бо Бог створив цю націю і мене в ній. Але моє християнство ніде, в жодному пункті не заваджає моєму націоналізму, -- і це перетворює в пшик усі закиди в "інтернаціоналізмі", які походять від рідновірів, які просто дуже зле розбираються в християнстві. Принаймні тут, на Галичині, переважна більшість національної і націоналістичної еліти є також переконаними, від щирого серця християнами: ось факт, який шановним рідновірам спростувати не вдасться ніякою демагогією і ніякими роздумами про несумісність християнства і національної свідомості. (Як тут не згадати знамениту апорію Зенона про неможливість фізичного руху, яку його друг спростував дуже просто: він не вдався в довгу дискусію, а просто підвівся з місця і почав ходити навколо.) І коли кажуть про те, що християнство суперечить розвитку національної культури, я питаю: як??? Яким чином? Поясніть мені, наведіть механізм! Приїжджайте в Бандерштадт і переконуйтеся самі, як церква СПРИЯЄ відродженню національної культури значно більше, ніж усі мікроскопічні наразі язичницькі секти, які кричать про свою українськість, але які зациклені насправді на боротьбі з християнами -- я вже не кажу про владу, якій просто пофіг. Звісно, пояснити це без перекручення християнського вчення не вдається. А пояснити історично, з чого видно, що з появою християнства історія України пішла в баню, взагалі ще ніхто і НІЯК не спромігся.

    І наостанок, засадове християнство ніде в своїй концепції не заперечує примат національного над інтернаціональним. Знов-таки, запрошую шановних рідновірів заперечити мені, бо я не бачу і не знаю жодного моменту в християнстві, яке робить мій націоналізм дискомфортним Богові чи несумісним з християнством. З абсолютною відповідальністю, як практикуючий християнин, заявляю: якщо ви маєте не маєте до євреїв пієтету і пошани, якщо не ставите їх ні на яке місце на своїй християнській шкалі цінностей, а може трішки навіть їх недолюблюєте, -- у Вас не буде жодних проблем ні в цьому світі, ні на тому, тому що від християн не вимагається ніяких сентиментів до єврейської нації. Більше того, ви не одні -- їх немає у самого Бога, бо епітет "вибраний народ" є суто технічним терміном, бо Бог їх справді в буквальному розумінні вибрав, і зовсім не за особливі якості, що видно з того, як він називав їх "твердошиїми" та "найменшим з усіх народів". А великою мірою тому ж, як мати-вовчиця бере під особливу опіку найкволіше вовченя, чи як викладач університету приділяє увагу слабкому студентові через добре знайомство і повагу до його батька.

    Звичайно, ці все питання для багатьох з нас спірні. Але такий є загальний нарис особисто мого бачення.
  • 2003.05.20 | Вільнодум

    Національна Віра = Спсіб Життя!

    З дописів на цій гілці видно, що потрібно освітити питання:
    Що таке "Національна Віра"? Тоді може стане яснішим, що таке "Інтернаціональна Віра"? Нижче привожу маленьке ессе, яке я написав для іншого форуму, де я хотів розкрити особливості національного світосприйняття, яке є суттю національної віри. Читайте.

    ************************************************
    Український Спосіб Життя - це Віра Народу!
    ************************************************

    * * *
    Частина-1. Від “ізмів” до “Способу Життя”.

    Декілька ізначальних аксіом, без прийняття яких неможливо рухатися далі.

    1. Багаті – не ті, проти кого треба боротися.
    2. Бідні – не ті, хто є кращою частиною людства.
    3. Свобода – це значить не робити зло іншим.
    4. Право – це значить мати своє своїм, без винятків.
    5. Спосіб життя – це національна ознака.
    6. Права інших жити по-своєму не повинні ніяким чином впливати на тебе.
    7. Держава – це машина подавлення зла, якщо ні – тоді вона твій ворог.

    Це був вступ, щоб зацікавити і заінтригувати, а тепер буде опис.

    Що в світі не змінювалось із змінами соціальних формацій? Що пройшло через багато “ізмів” і залишилось тим самим? Що існувало протягом феодал-ізму, капітал-ізму, соціал-ізму, і буде існувати протягом солідар-ізму, якщо такий коли-небуть буде, в чому я дуже сумніваюсь?

    Це те, що можна назвати духовною, національною, культурною сутністю народу, яка має назву – СПОСІБ ЖИТТЯ. Як було сказано вище, Спосіб Життя – це є національна ознака. Тобто, Спосіб Життя може бути тільки національним. Тому казати Національний Спосіб Життя не треба, бо слово “національний” там завжди присутнє по ознаці, - без нього Спосіб Життя не може мати місце.

    Так от, спосіб життя, це те, що переносило і спасало людей, народи, через тисячоліття “ізмів”, і це те, що дає їм життя, їх буття, тобто є Справжньою Духовністю Народу. Це не обов’язково є релігією, хоча може бути з нею повязане. Це не обов’язково є соціальним строєм, хоча може його створювати і розвивати. Це не обовязково є його мовою, хоча без неї не має достатньої сили і розвитку. Це не є його генетичним кодом, хоча без нього стираються ознаки Роду.

    Чим породжений Спосіб Життя? Як він створюється? Як підтримується? Чому він такий важливий? Невже без нього неможливо побудувати соціальну систему, державну структуру, яка буде нести людям щастя?

    Все починається з Людини-Індивіда. З її думок, уміння, звичок. Оточення має значення, але оточення не Діє, - діє Індивід, який породжений оточенням. Цей Індивід розвивається найкраще, коли він Вільний! Коли він/вона має змогу робити вільно все, що хоче, і все що зробив, мати для себе, як своє, щоб розпоряжатися ним по своїй Добрій волі.

    А що, як Індивід захоче робити зло, ви запитаєте? Це можливо. Але це є не вигідним йому - людині, і до цього опускається меншість. Більшість людей хочуть, по своїй природі, НЕ робити зло, бо розуміють його суть, бо ми є “людиною розумною”. Але є нелюди, які хочуть робити зло. Як бути з ними?

    Так були створені держави, війська, імперії, зброя і таке інше. Все для того, щоб боротися із злом. Але зла не стало менше. Чому? Бо зло навчилось вживати силу добра для своїх цілей. Зло поділило людей на багатих і бідних, створило і творить такі державні системи, де воно може ховатися під видом добра і продовжувати чинити своє зло. Зло породжене тим же Індивідом, суттю людини-нелюда, а не структурами “ізмів”.

    Ну, скажете, ці казочки про добро і зло ми чули, можете їх розказувати дітям перед сном. Реальне життя – це не казочка, це боротьба протиріч, це економічні взаємовідносини, це політичні системи, це конституції, це “ізми” і “ізми”, і “ізми”.

    Ні, шановні, реальне життя не ІЗМИ, а Спосіб Життя, де поважається Індивід і де життя Індивіда здатне ПРОДОВЖУВАТИСЯ. Інакше воно гине разом з погибеллю Способу Життя і “ізми” не спасуть.

    Спосіб Життя по суті не є теоретичним творінням якогось батька “ізма”, а є породженням життя багатьох Індивідів разом, як вільних людей. Присутність ПРАВА жити Індивіду вільно і незалежно породжує РОЗВИТОК, дає Життя, створює Спосіб Життя. Це ПРАВО має підтримувати держава. Насильне втручання держави в вільне життя Індивіда є насильство над фундаментальним ПРАВОМ Індивіда мати своє власне життя. Таке втручання знищує життя!

    Держава НЕ здатна створити Спосіб Життя, вона може його тільки оберігати і захищати. Коли держава забуває про такий свій обов’язок, трапляється те, що тряпилось в США 11-го вересня 2001-го року. Державна структура США провалилася в своєму обов’язку захистити своїх людей, тому що вона залізла туди, де їй не місто – в економіку, соціальні рішення, фактично почала створювати Спосіб Життя на свій лад, і це принесло трагедію. Створення Способу Життя – не державне діло. Це діло Духовне! Економіка країни – це не державне діло – це діло Способу Життя.

    Приклади Способів Життя, які пережили багато “ізмів”.

    1. Єврейський Спосіб Життя. Найкращий приклад, тому ми маємо так багато розмов про євреїв. Їх Спосіб Життя не має нічого постійного чи застиглого. Релігій багато – від хасидських ортодоксів до реформних сінагог, де навіть жінки є рабинами (і це не якісь “гіппі-групи”, а з дуже пристойними людьми). Мови спільної нема – всі мови світу. Генетично всі різні, навіть расово – є чорні, жовті і білі. Однієї країни проживання нема. Навіть традиції надзвичайно різняться. Чому ж тоді всі бачать в євреях – євреїв? Хто вони такі? Що їх об’єднує? Що дає їм можливість мати таку силу, будучи дуже незначною кількістю (14-ть міліонів в цілому світі)? Тільки одне – Спосіб Життя, який дав їм можливість вижити, зберегти себе до сьогоднішнього дня і створити силу єдності. Ніщо інше! Ні релігія, ні раса, ні мова, ні місце проживання, - тільки Спосіб Життя.

    2. Є багато інших народів з яскраво вираженим способом життя - японці, індуси, китайці. Мають теж багато релігій, традицій, мов і рас. Але стоять як одне ціле в очах світу. Чому? Бо мають свій Спосіб Життя.

    3. Українці. Так само змогли дожити до сьогоднішнього дня, незважаючи на те, що їх Спосіб Життя майже знищений. І якщо цей Спосіб Життя не буде відроджений, укріпнений, то українців чекає зникнення з лиця Землі, як зникли Етруски, Шумери, Трипільці, Майа, Ацтеки, Інки, і багато інших славних культур. І системи “ізмів” цьому не допоможуть. Тому що Спосіб Життя – це духовна річ, породжена зусиллям Індивіда, а не народних мас, структур.

    Як сказав Євген Чорний -- “Тобто новий спосіб життя – вісь цього способу – Орійська духовність, яка потребує свого розвитку і відновлення”.

    Мені тут добавити нічого. Якщо думки побудови нової держави не підуть в напрямку Способу Життя, базованому на звільнені Індивіда від духовного і фізичного рабства, то шукати винуватих вже не буде кому.

    Розмови “ні про що” – це розмови про структури нових “ізмів”. Треба перейти від розмов про “ізми” до розмов про “славя”, а ще краще до розуміння Суті Життя, яке є суттю життя Людини, Індивіда, а не соціумів.

    1. Багаті – не ті, проти кого треба боротися
    2. Бідні – не ті, хто є кращою частиною людства.
    3. Свобода – це значить не робити зло іншим.
    4. Право – це значить мати своє своїм, без винятків.
    5. Спосіб життя – це національна ознака.
    6. Права інших жити по-своєму не повинні ніяким чином впливати на тебе.
    7. Держава – це машина подавлення зла, якщо ні – тоді вона твій ворог.


    * * *
    Частина-2. Державна структура Великої Орії.

    Держава Великої Орії відтворить Спосіб Життя, який існував тисячоліття, який розвивався і губився, відтворювався і знову занепадав, але який ніколи не вмирав. Проходили через країну народи і системи, імперії, диктатури, царства. Останні структури “ізмів” губили його, так само як трупні подихи “янства”. Але Спосіб Життя вижив, і ще не вмер.

    Щоб підняти Руїну із руїн потрібно тільки одне – не заважати Духу Орія виздоровіти! Бо Він, цей Дух, творить сам свій Спосіб Життя.

    Прагматично, по термінології “ізмів”, потрібно наступне:

    1. Захистити ПРАВА людини. Серед яких найважливішим є Право на власне життя, і Право на продукт власної праці.
    2. Цей захист прав може зробити в сучасному світі тільки державна система.

    Про перший пункт багато сказано, все-одно більшість людей не розуміє, що значить мати право на власне життя і продукт своєї праці. Я відношу це до психологічних проблем рабської ментальності, яка настільки укорінена в душах людей, що навіть ті, які вважають себе вільними, насправді є покірними рабами власної ментальності. Проте, є достатньо літератури про ці права, можна прочитати, зрозуміти, вилікувати свою душу, тому зупинятися на цьому пункті зараз не буду.

    Другий пункт – структура держави – є більш неозначеним, і за системну суть цієї “структури” йде боротьба і може пролитися кров, як вже не раз було. Фактично, вся Дія структури Беликої Орії має бути направлена тільки на одне – на захист ПРАВ людини, яка живе Орійським Способом Життя, тобто на захист оріянця(ки).

    Тут стає важливим означити, що Велика Орія буде собою представляти, як структура. Чи це буде держава, обмежена територіальними кордонами України? Чи буде вона обмежена релігією? Чи буде обмежена мовою? Чи буде обмежена генетичним кодом оріянців?

    Велика Орія НЕ БУДЕ МАТИ НІЯКИХ ОБМЕЖЕНь окрім одного – Орійського Способу Життя! А цей спосіб життя буде добровільним, чисто-сердечним, породженням людини вільної, яка цей Спосіб Життя приймає, як розумний, як корисний, як шлях пошуків особистого щастя, як Божественний, і який структура Великої Орії захищає від усіх ворогів, які на цей Спосіб Життя зазіхаються.

    Велика Орія – це не окрема держава, а світова єдність оріанців, які мають одинаковий Спосіб Життя, з країною Україною, як центром, джерелом, Святою Землею, з якої виходять проміння звязків до кожного її сина і дочки , як всередині, так і ззовні країни. І ці “промені” відчуваються Духом індивіда.

    Таку єдність можна створити тільки через сильну структуру України, яка розуміє себе, як Центр Великої Орії і як захисник Орійського Способу Життя. Створення або Творення структури Великої Орії має базуватися на Розуміннях “Цілі” і джерел “Сили” держави , які є такі:

    > Ціль – Велика Орія.
    > Сила – Вільна Людина, права якої на власне життя і продукти праці гарантовані.

    ВСЕ в Великій Орії вийде і створиться відродженим розумом і свідомоістю окремого Оріянця, для якого життя має глузд тільки в своєму Способі Життя. В таких обставинах, де буде існувати Велика Духовна Сила кожного представника Великої Орії, наступні проблеми світу не будуть мати значення:

    1. Глобалізація економіки. Не зможе зашкодити людям, які мають вищий Спосіб Життя.
    2. Кримінальні структури. Не зможуть функціювати в системі побудованій на чеснотах Способу Життя, з державою, яка цей спосіб захищає.
    3. Нездоровий культурний вплив. Неможливий, коли він не є потрібним для вільної людини Вишнього Способу Життя.
    4. Зазіхання на території. Неможливі, бо ми по всьому світу, і як ізсередини, так і ззовні готові захистити Центр – Україну. Таку структуру не подолати.

    Спосіб Життя не має необхідності розповсюджуватися на інші народи (як офіційні релігії хочуть), чи території (як імперії хочуть), чи ідеології (як “ізми” хочуть). Способу Життя не потрібно контролювати, чи покоряти Способи Життя інших, бо це Душі не потрібно, бо немає інших потреб їй, як жити вільно, мати ПРАВО так жити, своїм Способом Життя, який повністю і абсолютно задовільняє всі потреби людини в пошуках персонального щастя. Таким способом, напевно, жили Трипільці протягом 3-х тисяч років, поки не прийшов новий рівень свідомості і почав свої “експерименти”. Зараз ці “експерименти” закінчили свій “виток” на спіралі свідомості і знову очікується перехід до іншого, вищого рівня свідомості, де буде Новий Спосіб Життя, де “ізми” відійдуть в пройдешнє, бо вони можуть існувати тільки там, де людина не є вільна.

    Ще раз нагадаємо, бо впевнений, що це буде найважче сприйняти прихильникам “ізмів”, що Спосіб Життя не насаджується силою, як іслам, наприклад, хоче насадити себе світу, а породжується СТИХІЙНО, із середини соціуму, акий цей спосіб життя вже має. Це шлях розвитку, через захист ПРАВ життя окремої людини, індивіда, як ростка нового урожаю життя.

    Хай Буде!
    Вільнодум
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.20 | тестер

      Re: Дякую, Вільнодуме! Це цікаво і правильно, як на мене...

      А ще щось подібне...рекомендую http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.20 | Анатолій

        Re: Дякую, Вільнодуме! Це цікаво і правильно, АЛЕ...

        Панове!
        Я на 99% підтримую пана Вільнодума що спосіб життя визначає і культуру, і філософію, і віру. Це справді так. Але є одне але -
        чому український народ, як правило, підтримує один спосіб життя, а, як пропонує пан Вільнодум, єврейський - інший, який дає йому можливість виживати, жити, та ще й не погано. А тому, що націями керують психо-енергетичні утворення, які називаються ЕГРЕГОРОМ. Між іншим, український -орійський егрегор є одним з найстаріших у світі і насьогодні він дуууууже потребує енергетичної підтримки. Саме тому зараз і загострилося питання найвірувань, тому що тільки практики дохристиянського вірування українському народові можуть дати поштовх для відновлення, омолодження українського-орійського Егрегору.
        Єврейський Егрегор утворено у 6 тисячолітті до н.л. жерцями древньої Атлантиди, які називаються ЛІВІ ВІДИ, у біблії, яку вони самі створили, вони є левітами. Хто має критичний розум, той прочитавши, сам все побачить. Так от, цей Егрегор побудовано на демонічній основі і він є дуже жорстко регламентований - згадайте-но тільки 613 юдейських правил-регламентів. Цей Егрегор дуже жорстко прив"язує душі до себе і незалежно від того, яке тіло отримує сутність, вона все одно змушена слугувати цьому Егрегорові. Саме тому, як пише пан Вільнодум, євреї мають від білого до чорного кольорів шкіри, євреї, як вибрана нація, правлять у світі - сьогодні в руках у євреїв 70% капіталів світу. Але що цікаво, плоди всієї єврейської праці поглинають левіти, яких сьогодні у світі є всього близько 300 осіб. Це і є Тіньовий уряд планети Земля.
        З пов. Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.20 | Вільнодум

          Re: Дякую, Вільнодуме! Це цікаво і правильно, АЛЕ...

          Пане Анатолію, я згідний з концепцією підпитки національного ЕГРЕГОРУ вірою кожного, хто живе Рідним Способом Життя. Давайте називати цю енергію -- Український Егрегор (УЕ). По аналогії інші будуть, скажемо, Єврейський Егрегор (ЄЕ), або Інтернаціональний Християнський Егрегор (ІХЕ). Я згідний, що коли людина направляє свою ВІРУ на ІХЕ, то її рідний УЕ не отримує підпитки і йде занепад нації.

          Я не згідний, що євреї контролюють нас і "висмоктують" соки нашої енергії, наш УЕ, без нашої волі. Я також не згідний з Вашою оцінкою світового впливу і сили євреїв. Конспірація левітів мені взагалі здається байкою, так само, як жидо-масонська конспірація.

          На жаль, ця тема і диспут на цю тему є в жанрі фантастики, бо ніхто нікому нічого не докаже -- БО ВСЕ ПОКРИТО ТАЙНОЮ КОНСПІРАЦІЇ :)

          Щиро,
          Вільнодум
        • 2003.05.21 | bodyn

          Re: АЛЕ...

          Анатолій пише:
          > Панове!
          > Я на 99% підтримую пана Вільнодума що спосіб життя визначає і культуру, і філософію, і віру. Це справді так.
          ... в стані гріхопадіння. Має бути на 99% протилежне. Життя без способу (те що від БОГА, Вічне Життя, первинне) силою НАШОЇ віри набуває напряму дії і формує НАШ спосіб життя (сюди входить все інше - культура і т.п.). А так як ви говорите, і є стан егрегоріального гріхопадіння, коли спосіб життя, навязаний егрегором, формує віру в фальшиві егрегоріальні цінності, імітацію Бога. Кожен егрегор має свою імітацію Бога, "In God we trust".
          Егрегор - ангел, що відпав від Бога. Всі егрегори побудовані на демонічній основі протиставлення Богові. Нації є фізичними тілами егрегорів. Ангел служить людям, а егрегор натомість тримає своїх людей в рабстві. Піраміда ієрархії і всі цінності перекинуті і спотворені.
          При поверненні егрегора до Бога, відповідна нація відновлюється до стану Вічного Життя. При розпаді егрегора нація теж розпадається. Все стається як спрямовується вірою, тому віра має першорядне значення. Віра в Бога рятує людину і наближає до порятунку націю.

          > іншим, український -орійський егрегор є одним з найстаріших у світі і насьогодні він дуууууже потребує енергетичної підтримки.
          Віра в Бога дає енергію Духа, ключ до Вічного Життя. Віра в ритуал егрегора - вселить Біса, який стимулюватиме і виснажить до смерті.

          > в руках у євреїв 70% капіталів світу. Але що цікаво, плоди всієї єврейської праці поглинають левіти, яких сьогодні у світі є всього близько 300 осіб. Це і є Тіньовий уряд планети Земля.
          Себто 70% людства слижить трьом сотням левітів?
          А Світловий уряд планети Земля складається з одної людини, яка вірить в Бога.
        • 2003.05.26 | Kohoutek

          Re: Дякую, Вільнодуме! Це цікаво і правильно, АЛЕ...

          Анатолій пише:

          > Але що цікаво, плоди всієї єврейської праці поглинають левіти, яких сьогодні у світі є всього близько 300 осіб. Це і є Тіньовий уряд планети Земля.

          Левіти та коени складають разом десь біля 5% від чисельності євреєв.

          Усе інше - no comments (Поручик, МААЛЧАТЬ!!! :)
      • 2003.05.20 | Вільнодум

        Re: Дякую, Вільнодуме! Це цікаво і правильно, як на мене...

        тестер пише:
        > А ще щось подібне...рекомендую http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free
        Дякую пане Тестер за добре слово. Не підкажете в якій специфічно гілці (дайте титул) з поданої Вами зцепки можна знайти рекомендований матеріал? Бо я не можу знайти. Щиро дякую!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.21 | тестер

          Re: Це на майдані на форумі. Тема"мережева нація"(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.21 | Вільнодум

            Re: Це на майдані на форумі. Тема"мережева нація"

            Дякую! Це та сама стаття Миколи Пономаренка "Українські етномережі", яку я привів раніше, обговорювалась там. Вона була надрукована в журналі Перехід-IV і стала підрозділом іх інтернетної сторінки, тому пан В. Щербина (науковий секретар журналу) робить зсилки до цих джерел. Вдячний за інформацію. Я про це обговорення не знав.
    • 2003.05.20 | Георгій

      Все це чудово, але це не віра, ІМХО

      Пане Миколо, з Вашими постулатами про спосіб життя народу можна згоджуватися, можна не згоджуватися (я особисто, мабуть, більше згоден, ніж не згоден). Але при чому тут релігійна віра? Поділяючи ВСІ без виключення Ваші думки, людина може водночас бути або атеїстом, або християнином, або навіть, скажімо, буддистом. Віра - це, на мою думку, щось значно більше індивідуальне, ніж спосіб життя. Віра - це більше не про те, як саме жити, а про те, хто я такий, чому я тут, на Землі, і для чого воно взагалі все...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.20 | Вільнодум

        Re: Все це чудово, але це не віра, ІМХО

        Георгій пише:
        > Пане Миколо, з Вашими постулатами про спосіб життя народу можна згоджуватися, можна не згоджуватися (я особисто, мабуть, більше згоден, ніж не згоден). Але при чому тут релігійна віра? Поділяючи ВСІ без виключення Ваші думки, людина може водночас бути або атеїстом, або християнином, або навіть, скажімо, буддистом. Віра - це, на мою думку, щось значно більше індивідуальне, ніж спосіб життя. Віра - це більше не про те, як саме жити, а про те, хто я такий, чому я тут, на Землі, і для чого воно взагалі все...

        Пане Георгію, якщо Ви уважно прочитаєте Вами ж написане, то зрозумієте, що слова "Віра - це більше не про те, як саме жити, а про те, хто я такий, чому я тут, на Землі, і для чого воно взагалі все..." не мають змісту без УМОВ життя людини, які є національними. В залежності від того, як Ви кажете, "хто я такий, чому я тут, на Землі, і для чого воно взагалі все" Ви зможете прийти до того, як кажете -- "Віра - ... це про те, хто я такий". Іншими словами

        ВІРА найпотужніше відтворюється в Людині через призму національної свідомості!

        Все, що Ви написали, Ваша ДУША, потребує УМОВ для відтворення і практики Віри. Найкращі умови для ВАС (особисто) створює Національний Спосіб Життя. В умовах національного способу життя інтернаціональна віра не може бути задовільною, бо вона, як правило, йде супротив національного способу життя, узагальнуючи його під інтернаціональну урівняловку. Таким чином маємо вибір -- персональне Щастя в Національній Вірі, або безкінечні Пошуки того щастя в Інтернаціональній Вірі. Досвід України за останні тисячу рокув тому доказ.
  • 2003.05.20 | Рибалка

    реінкарнація і нація

    Який звязок між цими поняттями?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.21 | Георгій

      Re: реінкарнація і нація

      Рибалка пише:
      > Який звязок між цими поняттями?
      (ГП)Я думаю, що ніякого, тільки суто фонетична схожість (співпадіння складів). Слово "реінкарнація" означає, буквально, "повторне втілення" (латинське reincarnatio, від "carne" - м"ясо, плоть, тіло). Слово "нація," наскільки я розумію, походить від латинського "natus," тобто рідний, такий, що природньо належить до певної групи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.21 | Рибалка

        Re: реінкарнація і нація

        Мене цікавить ставлення людей, які вірять в реінкарнацію, до нації. Що для вас є нація в якій ви перебуваєте? Ще один дім, який ви покинете і підете в інший?
        Хіба такі люди не є найбільшими космополітами?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.21 | Анатолій

          Re: реінкарнація і нація

          Пане Рибалка!
          Ви на 100% праві. МОЛОДЕЦЬ. А Ви зростаєте, принаймні у моїх очах.
          Читайте мою попередню відповідь.
          Анатолій
        • 2003.05.21 | тестер

          Re: Кто верит у Исуса, кто в Аллаха...

          Кто ни во что не верит назло всем.
          Хорошую религию придумали индусы,
          о том, что мы "отдав концы" не умираем насовсем.

          Реінкарнуйтесь, націоналізуйтесь, українізуйтесь!!!
      • 2003.05.21 | Анатолій

        Re: реінкарнація і нація

        Пане Рибалка!
        Пан Жорж досить непогано пояснив, але є трохи але-
        РЕІНКАРНАЦІЯ - це постійне циклічне перевтілення сутності у нові тіла з метою еволюції Свідомості. Одноразове втілення - це інкарнація.
        Слово походить від імені Богині - Карна, яка вже існувала у Пантеоні українського-орійського Православ"я тоді, коли ще про греків ніхто, навіть юдейський бог, не знав.Ну а що приплела потім до цього імені гріховна нація (а саме так греки називаються у Велескнизі), то це вже їх приватна справа. Але те, як дехто це сприймає, от це вже справа їх сумління.
        Щодо НАЦІЇ, то якась спорідненість є. Гадаю і велика. Тому що, як правило, Сутності є прив"язаними до національних Егрегорів. Дуже потужний у цьому плані, як я вже писав, є єврейський Егрегор. Ставши одного разу юдеєм, ти прив"язуєшся до юдейського Егрегора, і це вже на всі наступні інкарнації. Не менш потужний є і Орійський, тобто український. Але ці два Егрегори мають різні полярності. Гадаю Ви самі розумієте у кого яка.
        З пов. Анатолій
  • 2003.05.21 | Анатолій

    Відповідь Бодину на АЛЕ!

    Пане Бодин, прошу мою відповідь-
    Анатолій пише:
    > Панове!

    > Я на 99% підтримую пана Вільнодума що спосіб життя визначає і культуру, і філософію, і віру. Це справді так.

    ... в стані гріхопадіння. Має бути на 99% протилежне. Життя без способу (те що від БОГА, Вічне Життя, первинне) силою НАШОЇ віри набуває напряму дії і формує НАШ спосіб життя (сюди входить все інше - культура і т.п.). А так як ви говорите, і є стан егрегоріального гріхопадіння, коли спосіб життя, навязаний егрегором, формує віру в фальшиві егрегоріальні цінності, імітацію Бога. Кожен егрегор має свою імітацію Бога, "In God we trust".
    Егрегор - ангел, що відпав від Бога. Всі егрегори побудовані на демонічній основі протиставлення Богові. Нації є фізичними тілами егрегорів. Ангел служить людям, а егрегор натомість тримає своїх людей в рабстві. Піраміда ієрархії і всі цінності перекинуті і спотворені.
    При поверненні егрегора до Бога, відповідна нація відновлюється до стану Вічного Життя. При розпаді егрегора нація теж розпадається. Все стається як спрямовується вірою, тому віра має першорядне значення. Віра в Бога рятує людину і наближає до порятунку націю.

    (А) Що Ви розумієте під станом гріхопадіння?? Це дуже цікавий, але у юдо-християн до безтями викривлений постулат. То що це є для Вас?
    Егрегор це не янгол, що відпав від Бога, а психо-енергетичне утворення, яке має декілька природ – 1- космічна природа, тобто можна сказати від Бога, 2- штучна природа, тобто витворена людьми, 3 – комбінована природа, тобто космічна природа, збагачена людьми.
    Янгол, це тотожно розвтіленій Душі. Тобто і Вас після Смерті можна буде назвати янголом, а можна богом. Така нісенітниця не є моєю, це породжено юдаїзмом.
    Що значить повернення Егрегора до Бога. На загал, що, по-Вашому є Бог? Поки що я бачу від Вас просту нісенітницю. Давайте розберемося у поняттях. Ну а рятує людину не віра у Бога, а її справи. По-ділам..., як сказано у Євангеліях.
    > іншим, український -орійський егрегор є одним з найстаріших у світі і насьогодні він дуууууже потребує енергетичної підтримки.

    Віра в Бога дає енергію Духа, ключ до Вічного Життя. Віра в ритуал егрегора - вселить Біса, який стимулюватиме і виснажить до смерті.

    (А) Що є ритуал Егрегора? Вибачайте, знову нісенітниця. Щодо віри, то скільки б я не вірив, що я можу грати на фортепіано, вибачайте, ПОКИ Я НЕ СЯДУ ЗА ФОРТЕПІАНО І НЕ НАВЧУСЯ ГРАТИ, доти мені ніяка віра не допоможе. А отже, справа не у вірі, а що ти робиш. Я можу бути Буддистом, можу бути ісламістом, ще кимось, але коли я веду праведний образ життя, це мене і наближує до Бога. А якщо я вірний ортодокус і роблю те, що продаю свою країну чужоземцям, здаю своїх патріотів ворогам на поталу, видаю сповідальні думки ворогам, то як би я не вірив у Бога, я заслуговую тільки на нижній Астрал, а може і на розформування Душі. Отже, будь-який Біс, як Ви кажете – знаходиться в середині у нас і наша справа, чи його подавити, чи культивувати.

    > в руках у євреїв 70% капіталів світу. Але що цікаво, плоди всієї єврейської праці поглинають левіти, яких сьогодні у світі є всього близько 300 осіб. Це і є Тіньовий уряд планети Земля.

    Себто 70% людства слижить трьом сотням левітів?
    А Світловий уряд планети Земля складається з одної людини, яка вірить в Бога.

    (А) Якщо Вам є відомою світова статистика капіталів, то ця цифра Вас не може дивувати.Я гадаю, що Вам також відомо, що князем світу нашого є Сатана. А отже і всі витікаючі з цього висновки. А от хто є цим втіленим Сатаною, включіть мізки і пізнайте самі. (Щодо левітів, почитайте у біблії хто вони є і як треба їм слугувати)

    З повагою, Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.21 | Георгій

      Дивно, але я згідний...

      >Щодо віри, то скільки б я не вірив, що я можу грати на фортепіано, вибачайте, ПОКИ Я НЕ СЯДУ ЗА ФОРТЕПІАНО І НЕ НАВЧУСЯ ГРАТИ, доти мені ніяка віра не допоможе. А отже, справа не у вірі, а що ти робиш.
      (ГП) Пане Анатолію, тут Ви майже цитуєте апостола Якова... Християньке віровчення каже точно те саме, що і Ви тут! :)

      >Я можу бути Буддистом, можу бути ісламістом, ще кимось, але коли я веду праведний образ життя, це мене і наближує до Бога. А якщо я вірний ортодокус і роблю те, що продаю свою країну чужоземцям, здаю своїх патріотів ворогам на поталу, видаю сповідальні думки ворогам, то як би я не вірив у Бога, я заслуговую тільки на нижній Астрал, а може і на розформування Душі. Отже, будь-який Біс, як Ви кажете – знаходиться в середині у нас і наша справа, чи його подавити, чи культивувати.
      (ГП) І тут я, як християнин, з Вами принципово згоден!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.21 | Анатолій

        Re: Дивно, але я згідний... Хм!

        Пане Георгію.
        Ви мабуть вже знаєте, що я люблю єврейські анекдоти. Так от, в одиному анегдоті говориться -
        У лікарні Ізя питає лікаря: "Докторе, невже я буду грати на фортеп"яно після тієї операції, що Ви мені зробили на руці?"
        Доктор: "Авжеж, будеш, та ще й як!"
        Ізя: "Це ж треба, а до цього не грав?!"
        Виходячи з цього анегдоту я і відповів пану, котрий ставив мені запитання. Про Ізю я знав, а про Якова ні. Отже ці два євреї знали один анегдот.
        А якщо не жартувати, то це елементарна прописна істина, яка не залежить від того, чи хто є християнин, чи хто є юдей, чи ісламіст. Просто логіка.
        Анатолій
      • 2003.05.21 | Вільнодум

        Пане Георгію, чому Ви дивуєтесь, що...

        Ви згідні з Анатолієм? Я думає, що якби ми чистосердечно заглянули в наші душі, то відкрили б, що ВСІ на цьому форумі мають спорідненість і загальність першоджерел!!! Бо ці духовні першоджерела є в основі Українського Способу Життя, який в нас ще живий, бо він закодований генетично!

        Рибалка питав про реінкарнацію -- це і є передача генетичного коду, і більше того, це -- відхід у Вирій де живуть духи предків, і поверненя знову на землю "у тілі новому" (Рігведа).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.21 | Галаган

          Потішив пан, потішив...

          Так пане, у Вас гарне почуття гумору. Дивлюся непогано деяких тут інші національності прищучили.

          Так пора вже з дерева бовванів стружити. Та ставити їх по містам. ;)
          Значить, я так розумію Ви відмовляєтесь від культури, що створила Київську Софію, від спадку, що залишило нам українська барокова культура, класичні митці Чайковський, Римський-Корсаков, Лисенко, Врубель, Васнецов, Рубльов, Пімоненко, Григорович-Барський, Толстой, Шевченко, Достоєвський та ще тисячі й тисячі..
          Повертаєтесь в первісно-суспільний лад ? Я думаю що 0,0001 процента населення вам ніколи не отримати. Повних бовдурів не так вже й багато.

          Заклинаю іменем Перуна Велеса Даждьбоговича, зроблених з найкращого дуба. Хай мене тебе блискавка, а на твоїх полях росте побільше гречки.

          Галаган.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.21 | Вільнодум

            Re: Потішив пан, потішив...

            Галаган, у Вас в голові балаган :)
            Де Ви бачили, чи читали, що хтось відмовляється хоч від "крихти" наших національних надбань!??? НАШИХ, не чужих! Навпаки, ми тільки ратуємо за концентрацію на цих речах. Якраз юдео-християн можна звинуватити в відмові від, по крайній мірі, 6000 років нашої історії і розвитку, як часу, яким можна пишатися. Вам ще рости і рости Галаган-Галаган!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.21 | Галаган

              Re: Потішив пан, потішив...

            • 2003.05.21 | тестер

              Re: Ну ти "паря дайош"...Це ж треба спуститися до стругання

              з дуба. З дуба можеш собі вистругати 2-х метровий фалічний символ і часом на нього дивитись і думати...;-)
              Чи не Л... він мені нагадує. Або обох.
            • 2003.05.21 | Георгій

              Наше, не наше...

              Чайковський - наш?

              Звичайно, 100% етнічний українець. Звичайно, вихований в російській культурі і 100% російськомовний. А його творчість? Дуже "наш" "Лускунчик" (за мотивами казки Гофмана)? Дуже "наша" "Старовинна французька пісенька" з "Дитячого Альбому?" Дуже "наші" твори з циклу про Фатум, від 5-ї симфонії до "Пікової Дами?"

              Я думаю, що справжні генії завжди космополіти. Так, їх живить національне, етнічне - спадок, гени, базисне світосприйняття. Але якщо вони зациклюються на національному, вони стають провінційними, мілкими і не цікавими.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.21 | Галаган

                Re: Наше, не наше...

                Георгій пише:
                > Чайковський - наш?
                >
                > Звичайно, 100% етнічний українець. Звичайно, вихований в російській культурі і 100% російськомовний. А його творчість? Дуже "наш" "Лускунчик" (за мотивами казки Гофмана)? Дуже "наша" "Старовинна французька пісенька" з "Дитячого Альбому?" Дуже "наші" твори з циклу про Фатум, від 5-ї симфонії до "Пікової Дами?"
                >
                > Я думаю, що справжні генії завжди космополіти.
                Націоналізм, дуже обмежена ідеологія, їм постійно доводиться від чогось відхрешуватись. Чайковський не відхрестився від Лускунчика, результат усім відомий. Але космополітизм це дещо інше, є і золота середина.

                Так, їх живить національне, етнічне - спадок, гени, базисне світосприйняття. Але якщо вони зациклюються на національному, вони стають провінційними, мілкими і не цікавими.


                От вірно Ви сказали, дуже точно зациклені на національному, вірно я казав про православіє і усі призвіща названі мною в мойому пості, тільки в кртексті їх вкладу саме в православне мистетство. Може Вам нагадати, який саме вклад вони зробили ? Чи самі пригадаєте ?
                Погану поганське.
                Галаган.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.21 | Георгій

                  Re: Наше, не наше...

                  >От вірно Ви сказали, дуже точно зациклені на національному, вірно я казав про православіє і усі призвіща названі мною в мойому пості, тільки в кртексті їх вкладу саме в православне мистетство. Може Вам нагадати, який саме вклад вони зробили ? Чи самі пригадаєте ?
                  (ГП) Внесок вони всі зробили колосальний, тут нема сумніву. Але не всі вони були православними. Толстой точно не був, він був фактично протестантом, ще й з домішками пантеїстських поглядів. Чайковський теж навряд чи був православним (я маю на увазі не номінальну належність, а ідеологію, внутрішнє в людині, що гармонує чи не гармонує з православним вченням). От Достоєвський - той точно був православним.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.21 | Галаган

                    Re: Наше, не наше...

                    Георгій пише:
                    > >От вірно Ви сказали, дуже точно зациклені на національному, вірно я казав про православіє і усі призвіща названі мною в мойому пості, тільки в кртексті їх вкладу саме в православне мистетство. Може Вам нагадати, який саме вклад вони зробили ? Чи самі пригадаєте ?

                    > (ГП) Внесок вони всі зробили колосальний, тут нема сумніву. Але не всі вони були православними. Толстой точно не був, він був фактично протестантом, ще й з домішками пантеїстських поглядів.
                    Згода, Толстой усе життя кидався в різні сторони, полишимо його в цьому контексті на боці, але одне очевидно, він не поган.

                    Чайковський теж навряд чи був православним (я маю на увазі не номінальну належність, а ідеологію, внутрішнє в людині, що гармонує чи не гармонує з православним вченням).
                    Про внутрішній світ Чайковського мені судити важко, як і будь кому. Я беру вужче, його вклад в естетичну та метафізичну складову православія - в церковну музику, доволі багато творів. Я сам був здивований коли узнав, практично всі класики Руського академічного періоду, які мають більш менш відомі ім"я, зробили цей вклад. Погани цим похвалитись не можуть. Чи Ви згодні ? Думаю так.

                    З повагою Галаган.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.21 | Георгій

                      Re: Наше, не наше...

                      Галаган пише:
                      > Толстой усе життя кидався в різні сторони, полишимо його в цьому контексті на боці, але одне очевидно, він не поган.
                      (ГП) Так, згоден (хоча п. Вільнодум, який його дуже любить, мабуть нам заперечить).

                      > >Чайковський теж навряд чи був православним (я маю на увазі не номінальну належність, а ідеологію, внутрішнє в людині, що гармонує чи не гармонує з православним вченням).
                      > Про внутрішній світ Чайковського мені судити важко, як і будь кому. Я беру вужче, його вклад в естетичну та метафізичну складову православія - в церковну музику, доволі багато творів. Я сам був здивований коли узнав, практично всі класики Руського академічного періоду, які мають більш менш відомі ім"я, зробили цей вклад. Погани цим похвалитись не можуть. Чи Ви згодні ? Думаю так.
                      (ГП) Так, безумовно. Але взагалі внесок композитора чи виконавця в церковну музику - окреме питання, досить цікаве. Не так мало людей, які дуже люблять літургічну музику, але зовсім не вважають себе віруючими (я навіть особисто знаю таких - один мій знайомий все життя захоплюється органною церковною музикою, але називає себе агностиком).

                      > З повагою Галаган.
                      --Взаємно! Якщо не заперечуєте, напишіть нам про себе трохи. --Георгій
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.21 | Галаган

                        Re: Наше, не наше...

                        Георгій пише:
                        > Галаган пише:
                        > > Толстой усе життя кидався в різні сторони, полишимо його в цьому контексті на боці, але одне очевидно, він не поган.
                        > (ГП) Так, згоден (хоча п. Вільнодум, який його дуже любить, мабуть нам заперечить).

                        Скоріш за все, думаю він взагалі може піти далеко в своїх запереченнях. Бо головне він вже заперечує. Після цього йому легко підпасти під маніпуляції, будь кого, кому це стане потрібно. Я хотів би допомоготи , але перш за все потрібно самому йому зробити крок на зустріч. Тут мало шансів при наймі не так скоро. Цікаво взагалі скільки часу їм володіє ця незграбна ідея ?

                        > (ГП) Так, безумовно. Але взагалі внесок композитора чи виконавця в церковну музику - окреме питання, досить цікаве. Не так мало людей, які дуже люблять літургічну музику, але зовсім не вважають себе віруючими (я навіть особисто знаю таких - один мій знайомий все життя захоплюється органною церковною музикою, але називає себе агностиком).

                        Мені важко судити про інших, про їх зв"язки з естетикою християнства. Люди самотні у своїй вірі й самотності цієї не розірвати повністю ніколи. Тому у кожного свій шлях, можна лише робити спроби зрозуміти, розуміння справжнє буває раз на тисячу.

                        >
                        > > --Взаємно! Якщо не заперечуєте, напишіть нам про себе трохи. --



                        Прожовжуючи попередній абзац напишу й про себе у зв"язку із темою.
                        Моє відношення до православія, вироблене на вивченні Євангелій,на певній кількості прочитаних робіт, як наукових, так і церковних присвячених православію, на захоплені українською православною архітектурою, іконографією, музикою та історією церкви, а також деякою православною практикою, розрізнює декілька основних рівнів в православному вченні.
                        1. Естетичний рівень.
                        2. Інтелектуальний рівень.
                        3. Метафізичний рівень.

                        Кожен з них, на мою думку, розділяеться на підрівні, як наприклад естетика на музику живопис, монументальне мистетство чи літературу. В свою чергу й ці підрівні розпадаються ще на більш менші часточки. Але без жодного з них не має цілостності сприйняття, тому в кінець кінців кожна деталь має свою вагу та своє значення та своє місце.

                        Я прийшов до певної приналежності до культури опосередковано, через речі, які до православія не належать, будь яка людина, яка зустрічає на своєму шляху найвищі здобутки загальноруської культури (тільки прошу нехай Вас незасмутить це слово, якщо буде потрібно я його поясню), до яких належать й ті імена які я вже називав, так чи інакше відчуває причетність цих здобутків до православія іноді це робиться несвідомо, йде просто процес входження в культуру, потім коли людина откриває Євангєліє, її не покидає відчуття того, що це вже десь зустрічалося. Я думаю, що не один я відчував це. Просто потрібно дивитись неупередженно, невідштовкуючи.

                        Так от, до православія я йшов дорогою естетики, тут пан Анатолій закидав мені, що я не знаю, що таке Софія, що ж може й не знаю й не хочу знати того, що знає про неї він, але фрески та мозаїки Софії стали для мене тлом, на якому протикав процес мого входження, як постсовєтської людини до Культури. Естетика Софії, Кирилівки, Лаври. Роботи Галіка, Барського, Квасова та інших вповні володіли колись моїми інтересами, доти, доки я не зрозумів, що це лише частка, що це не причина, а наслідок. Я хотів знайти причину. Й тоді я відкрив інтелектуальну складову, яка як і естетика несе в собі глибини, що через свій символізм, сягають праісторії.
                        Говорячи про ці розрізнення, я хочу замітити, що всі складові, ні в якому випадку нерозривні. Так на фресках Софії та в хитросплетіннях барокових іконостасів, в символічній формі зашифровані неосяжні знання, які є викликом для будь якої питливої та чуйної людини, яка має щастя доторкнутися до них. В одночас роботи отців церкви просто основані на естетичній побудові літературних творів. Вам доводилось читати "Слово про Закон і Благодать" Іларіона ? Тоді Ви мабуть зрозумієте цю єдність.

                        Ви певне спитаєте, а як же метафізика, чому я не пишу про неї? тому що я не достатньо розвинена людина, щоб писати на такому рівні, це найбільш непознана мною сфера. Це вегетативні відчуття, це розуміння багатьох речей, які людині, яка не належить до культури, недоступні.
                        Але мені не має чого вішати носа з приводу мого незнання є заради чого жити. Православіє це труд та пошук, битва зі злом всередині тебе, але відчуваю Силу та Істину на свому боці, тому я твердо стою на ногах.

                        Чого й усім тут присутнім бажаю.

                        Галаган.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.21 | Георгій

                          Дякую, пане Галагане!

                          Welcome aboard. :)
                  • 2003.05.22 | Тульский пряник

                    Всё это наше...

                    Георгій пише:
                    Але не всі вони були православними. Толстой точно не був, він був фактично протестантом, ще й з домішками пантеїстських поглядів. Чайковський теж навряд чи був православним (я маю на увазі не номінальну належність, а ідеологію, внутрішнє в людині, що гармонує чи не гармонує з православним вченням). От Достоєвський - той точно був православним.

                    Позволю себе, Георгий, с Вами не согласиться - во всех произведениях Толстого - православное смирение проходит красной нитью.
                    Вспомните, к примеру, Платона Карачаева из "Войны и мира" - абсолютная покорность. Непротивление злу насилием. Разве это не православный подход? И именно за это Толстого клеймил дедушка Ленин :-)в своём "Зеркале русской революции".
                    А в остальном я с Вами абсолютно согласен - гениальное не имеет национальности - оно космополитично, поскольку является достоянием всех людей на Земле.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Георгій

                      Re: Всё это наше...

                      Тульский пряник пише:
                      > Позволю себе, Георгий, с Вами не согласиться - во всех произведениях Толстого - православное смирение проходит красной нитью. Вспомните, к примеру, Платона Карачаева из "Войны и мира" - абсолютная покорность.
                      (ГП) Так, Каратаєв дійсно є втіленням православного ідеалу ненасильства. Інші персонажі "Війни і миру" теж мають, так би мовити, православні риси - Наташа дуже емоційно сприймає Сугубу Єктинью, князь Андрій в найкритичніші моменти свого життя робить абсолютно альтруїстичний, не-себелюбний вибір, і т.д. Мабуть, можна сказати, що існує велика різниця і в якійсь мірі навіть антагонізм між художнім світом Толстого і його особистими релігійними поглядами.

                      >Непротивление злу насилием. Разве это не православный подход? И именно за это Толстого клеймил дедушка Ленин :-)в своём "Зеркале русской революции". А в остальном я с Вами абсолютно согласен - гениальное не имеет национальности - оно космополитично, поскольку является достоянием всех людей на Земле.
                      (ГП) Безумовно, хоча творці цього геніального все-таки мають національність. От в якій мірі вона впливає на їх творчість - питання складне. Скільки людей зараз пам'ятає, що Джозеф Конрад (справжнє ім'я Южеф Конрад Коженьовський) був поляком? Він дорослим жив в Англії і писав виключно англійською мовою. Став класиком англійської літератури, одним з визнаних еталонів стилю в англійській прозі тих років. Його й зараз в англійських, австралійських, канадських і американських школах діти вивчають на уроках. А я десь читав, що до Конрада колись зайшов з візитом інший англійський письменник, і, коли вони почали говорити, жахнувся, який сильний у Конрада східноєвропейський акцент. Цьому другому письменникові було так важко розуміти Конрада, що він попросив господаря перейти, якщо можна, на якусь іншу відому європейську мову. Перейшли на французьку і тільки тоді порозумілися...
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Тульский пряник

                        Re: Всё это наше...

                        Конечно же, у всех есть национальность. Это то, что нас различает. :-(
                        И у гениев в том числе. Но тем-то гении и отличаются от простых людей, что их язык универсален - он понятен и близок каждому не зависимо от национальности. Вам понятен Шекспир, Гюго - и Вас не раздражает что один из них француз, а другой англичанин.
                        У нас тоже много общего - мне временами кажется, что больше чем разного. И совершенно не главное, что Коцюбинский -украинец, а Лесков - русский. Их язык понятен всем людям.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.22 | Георгій

                          Re: Всё это наше...

                          Тульский пряник пише:
                          > Конечно же, у всех есть национальность. Это то, что нас различает. :-(
                          > И у гениев в том числе. Но тем-то гении и отличаются от простых людей, что их язык универсален - он понятен и близок каждому не зависимо от национальности. Вам понятен Шекспир, Гюго - и Вас не раздражает что один из них француз, а другой англичанин.
                          (ГП) Ніскільки. До речі, коли я читаю російською мовою "Пісню Головуючого" (рос. "Песню Председателя") з "Маленьких трагедій," я зовсім не пам'ятаю, що Пушкін був росіянин.

                          > У нас тоже много общего - мне временами кажется, что больше чем разного. И совершенно не главное, что Коцюбинский -украинец, а Лесков - русский. Их язык понятен всем людям.
                          (ГП) Безумовно. Я думаю, що більшість українців з цим згодиться. Ми любимо росіян і російське мистецтво. Нам тільки дуже не подобається, коли нам починають доводити, що МИ є росіяни. Але це вже окрема тема і, мабуть, не для цієї сторінки.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.05.22 | Тульский пряник

                            Re: Всё это наше...

                            Георгій пише:

                            > (ГП) Безумовно. Я думаю, що більшість українців з цим згодиться. Ми любимо росіян і російське мистецтво. Нам тільки дуже не подобається, коли нам починають доводити, що МИ є росіяни. Але це вже окрема тема і, мабуть, не для цієї сторінки.

                            На сегодняшний день - Украина самостоятельное государство и, безусловно, вы - не россияне. У вас свой язык, своя культура, свои деньги, своё правительство, своя внешняя политика. Правда история иногда пересекается с нашей, ну что же сделаешь - раньше нас объединяла православная вера.
                            Теперь это почти неважно. Жаль.
            • 2003.05.21 | Галаган

              Re: Потішив пан, потішив...

              Вільнодум пише:
              > Галаган, у Вас в голові балаган :)
              > Де Ви бачили, чи читали, що хтось відмовляється хоч від "крихти" наших національних надбань!???
              Не національних пане, а православних ;) Тому інтернаціональних і шкідливих. Софійський Сбор то національне надбання кого поган ? А Лавра теж ? Може ще Великодній тропарь поганське надбання, або Сошестя Святого Духа в Кирилівці або Оранта або Почаїв, поганське ?

              НАШИХ, не чужих!
              Ви в церкву ходите чи Євангеліє читаєте, щоб казати наших ? Національна каніталь вертиться з середини 19 століття, поганство ніколи не було національним, якщо Ви це стверджуєте доведить, але не забувайте, що слов"янське поганство має спільні риси на всій теріторії розселення слов"ян на всій чи усі слав"яне українці ?

              Навпаки, ми тільки ратуємо за концентрацію на цих речах.

              Тобто на православній культурі ? Християнській культурі так ? Так ви у вигляді поганів не можете належати ло православія, а так милості просимо до нас, спасатися, тільки на колінах, замолювати гріхі. Іншого виход не має, спасуться не усі. А ті що голову іншим дурять отримають по заслугам. Не завгодно пану тричі подумати перед тим, як скривдивши себе, кривдити й інших. Двері церков наших завжди відкриті подумайте.

              Якраз юдео-християн можна звинуватити в відмові від, по крайній мірі, 6000 років нашої історії і розвитку, як часу, яким можна пишатися.
              Добре чим пишатися ? Імена, призвіща, явкі. Чим пишатися пан, тільки конкретно.

              Вам ще рости і рости Галаган-Галаган!

              Згоден, пане, і Вам бажаю того ж, а не повертатися в ліси та дикі поганські шабаші. Духовно рости.

              Галаган.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.21 | Анатолій

                Re: Потішив пан, потішив... Галагану!

                Пане Галаган! Чи то не пане, а рабе Галаган, чи може ребе, я вже заплутався. А заплутався, тому що всі космополітичні раби, ребе і т.д. для мене на одне обличчя. Те що Ви є російськомовний, не треба ховатися, видно по Вашій українській, тому, якби Ви знали б історію Вашої Росії, а краще України, то Ви б мабуть знали б і про древнє Православіє, і про Культуру, філософію, Релігію древніх Українців. Ви навіть не знаєте, що Св. Софія була перебудована у 17 віці. Не знаєте, приходьте, директор Софії моя знайома, зроблю Вам екскурсію, покажу, якщо побачите. А поки що моліться своєму Демонові юдеїв, і не галаганьте тут. Коли почитаєте книжки з історії, тоді і будете ставити нас на місце, а не на місто. Спец Ви наш обструганий, чи то обрізаний.
                Бувайте,
                Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.21 | Галаган

                  Re: Потішив пан, потішив... Галагану!



                  Дякую Анатолій Вам, до речі, чому Ви поганський українець носите грецьке ім"я? Показали справжню поганську логіку, мені сподобалось. Ви мислите цілком логічно й у Ваших словах було помітно заздрість чи ненавість а ще антисеметизм, що наближує Вас до нацистів.



                  > Пане Галаган! Чи то не пане, а рабе Галаган, чи може ребе, я вже заплутався. А заплутався, тому що всі космополітичні раби, ребе і т.д. для мене на одне обличчя. Те що Ви є російськомовний,

                  Я цього не скриваю, просто Вам не відомі певне правила, стосовно спілкування різномовних. Я відчуваю гордість з того, що я російськомовний, з того, що я не відчував ніколи негативу до людини, яка розмовляє на іншій мові.


                  не треба ховатися, видно по Вашій українській, тому, якби Ви знали б історію Вашої Росії, а краще України, то Ви б мабуть знали б і про древнє Православіє, і про Культуру, філософію, Релігію древніх Українців.

                  Я не знаю нічого про це окрім видумок псевдоісторичної Велесової книги, а також спекуляцій на цю тему, які не підтверджує археологія. Інші відомі мені факти говорят про те, що напівдикі слав"янські погани, не створили нічого такого, що можна було б порівняти з культурою православія. А ще нагадайте мені, хто там український був пару тисяч років тому і коли взагалі перший раз це слово називається Україна ? Чи називали себе слав"янські погани українцями ? У Вас не має відповідей на ці питання. Хотілося щоб були, правда.


                  Ви навіть не знаєте, що Св. Софія була перебудована у 17 віці. Не знаєте, приходьте, директор Софії моя знайома, зроблю Вам екскурсію, покажу, якщо побачите. А поки що моліться своєму Демонові юдеїв, і не галаганьте тут. Коли почитаєте книжки з історії, тоді і будете ставити нас на місце, а не на місто. Спец Ви наш обструганий, чи то обрізаний.
                  > Бувайте,



                  Дякую Анатолій Вам, до речі, чому Ви поганський українець носите грецьке ім"я? Показали справжню поганську логіку, мені сподобалось. Ви мислите цілком логічно й у Ваших словах було помітно заздрість чи ненавість а ще антисеметизм, що наближує Вас до нацистів.

                  . Ви навіть не знаєте, що Св. Софія була перебудована у 17 віці

                  Ну як же мені пане цього не знати, якщо я писав курсову з дослідження ПРАВОСЛАВНИХ фресок Собору. А що Ви хочете цим сказати, дайте угадаю, що це поганське капище перероблене на православний собор ? Ну скажіть, це буде просто сенсація ! Ми з Вами зможемо написати чудову статтю... в Крокодил .

                  Галаган.
                • 2003.05.22 | Тульский пряник

                  Как попасть в Софию?

                  Анатолій пише:
                  Не знаєте, приходьте, директор Софії моя знайома, зроблю Вам екскурсію, покажу, якщо побачите.
                  > Бувайте,
                  > Анатолій

                  А можно уточнить один вопрос - экскурсии по Софии проводят только по знакомству? Остальным нельзя расчитывать на снисхождение знатоков православия?
                  Мне кажется, что православные святыни имеют отношение ко всем православным, независимо от их места проживания. Когда Вы посещаете Царьград - Вы же чувствуете, что это имеет отношение и к Вам, или когда Землю Обетованную... Это же история Христианства.
                  Поэтому и София относится в равной степени ко всем, а не только к Украине.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.22 | Анатолій

                    Re: Как попасть в Софию? Прянику!

                    Пане Пряник!
                    Ви на 100% праві і на екскурсію у Св. Софію Ви можете попасти і без мене, з боку майдану Св. Софії (від пам"ятника Б. Хмельницького) вхід під Дзвіницею, правда платний. Між іншим, на цій екскурсії я Вам прпоную сходити на виставку Платонова "Тобі Україна" і побачите, які витвори мистецтва робили, як дехто тут висловлюється, погани. І побачити, яка культура була на Русі до приходу сюди юдо-християнства. І побачите, якими ми були дикунами, що ще у Трипільську епоху виробляли такі твори мистецтва, яких ніде не було у світі. Отже - іди та дивись (тобто дивуй).
                    Я хотів провести екскурсію не християнського толку, а дохристиянського. Але Ви, як смиренний раб Божий, навряд погодитеся на це.
                    Анатолій
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Тульский пряник

                      Re: Как попасть в Софию? Прянику!

                      Зря Вы так думаете - смиренным рабам Божьим - ничто человеческое не чуждо. Ведь до христианства тоже что-то было, кроме Перуна, была какая-то культура. Узнать об этом было бы интересно.
              • 2003.05.21 | Вільнодум

                В цій розмові - поганець Ви!

                Галаган, хто тут поганець? Чи Ви знаєте значення і історію цього юдео-християнського терміну? Тут немає поганців! Якщо хто тут і поганець, так це Ви! Бо не поважаєте свою рідну історію і культуру! Совітую почитати архіви цього форуму, бо Ви ВІДСТАЛИ по крайній мірі на пів-року від загального розуміння предмету диспуту.... А по світобаченню, -- на 1015 років!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.21 | Галаган

                  Re: В цій розмові - поганець Ви!

                  Вільнодум пише:
                  > Галаган, хто тут поганець? Чи Ви знаєте значення і історію цього юдео-християнського терміну? Тут немає поганців! Якщо хто тут і поганець, так це Ви! Бо не поважаєте свою рідну історію і культуру! Совітую почитати архіви цього форуму, бо Ви ВІДСТАЛИ по крайній мірі на пів-року від загального розуміння предмету диспуту.... А по світобаченню, -- на 1015 років!

                  Я православний. Поганцем я нікого не звав, я назвав Вас поганином.
                  Я поважаю поганство, як застряглий в лісах Полісся та померший понад 1000 років тому мрак та безвихіддя. Диспуту тут не має, це не проблема, пройде час і Ви пан, якщо пощастить та бкдете намагатися, розкаєтесь.
                  По світобаченню разом зі мною відстали мільйони, а хто з Вами ?
                  Є якісь дійсно серйозні імена. Прошу Вас друже, не виставляйте себе на посміховище, мені так і кортить показати Вас друзям.

                  З повагою та надією на Ваше прозріння Галаган.
                • 2003.05.21 | Георгій

                  Панове, дуже серйозно пропоную...

                  Давайте вирішимо - або ми відмовляємося від терміну "поганин," "поганський," і т.д., або урочисто клянемося не ображатися на нього і не перекручувати його на "поганець." Будьмо дорослими людьми. Цей термін означає просто належність до до-християнських нативістських релігій, де об'єктами поклоніння були сили природи і божества, які ці сили природи уособлювали. Співпадіння зі словом "поганий" є суто фонетичним і ВИПАДКОВИМ, НЕПОРОЗУМІННЯМ (тому що латинський еквівалент грецького слова "етнос" - народ - звучить як "paganus"). Давайте вирішимо, чи так, чи так, а то вже дістають ці дитячі образи за пасочки в пісочнику ("мааааама, він сказав, що я погаааааанин...")!
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.21 | Галаган

                    Гаразд пане Георгій, я зватиму їх язичниками (-)

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.21 | Вільнодум

                      Ви також є язичник, пане Галаган!

                      Пане Галаган,
                      для початку знайомства, хочу Вам сказати декілька слів про мою віру. Ви помиляєтесь назвавши мене язичником. Хоча це вже не образливо, і я є язичником , так само як і Ви, тобро ми є людьми, які розмовляють своєю рідною мовою (язиком). Я розумію, що Ви маєте інше на увазі - належність до рідновірних, язичних, організацій. Я до організацій язичників не належу. Я є Православний Християнин. Тому, що я Славлю Право і слідую вченню Христа (багато в чому так, як вчив Л. Толстой, пан Георгій прав). Те, що я не згідний з існуючими канонами церковними не обов'язково робить мене релігійним язичником, інакше Мартін Лютер має бути теж язичником. Десь там, в тенетах філософських, його так може і можна назвати, але це вже питання сементики.

                      Виглядає, що Вам є що сказати, або хочеться сказати, тому будемо спілкуватися. Я впевнений, що Софія язичників і Софія юдео-християн стоїть на тому самому місці.

                      Давайте почнемо із-даля. Маю за-питання. Як Ви вважаєте, Трипільська культура Ваша, рідна, чи ні? Чи має глузд нам, як Українцям, розмовляти про її духовну суть? Чи може нема тут про що розмовляти, бо ми є "християни" і нічого балакати про вірування тих давніх язичників? Дайте відповідь на це питання, будь ласка. Це може різко змінити моє відношення до Вас.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Галаган

                        Re: Ви також є язичник, пане Галаган!

                        Вільнодум пише:
                        > Пане Галаган,

                        > > Давайте почнемо із-даля. Маю за-питання. Як Ви вважаєте, Трипільська культура Ваша, рідна, чи ні? Чи має глузд нам, як Українцям, розмовляти про її духовну суть? Чи може нема тут про що розмовляти, бо ми є "християни" і нічого балакати про вірування тих давніх язичників? Дайте відповідь на це питання, будь ласка. Це може різко змінити моє відношення до Вас.

                        Я відповім Вам прямо.
                        1. Робити своє особисте ставлення до людини, на основі її ставлення до давно загиблої спільноти, м"яко кажучі не розумно.
                        2. Трипільська культура згинула в небуття 6тисяч років тому, вона не тільки не має майже нічого спільного не тільки з українцями, але навіть зі слов"янами. Зв"язок тут одан - спільна теріторії, усі інші зв"язки, котрі й можуть існувати, або не відомі, або знаходятся на такому глибокому символічному, чи архетепічному рівні, що проводити прямі паалелі, називаючи рідним, я не берусь. В мен є значно більш рідні речі, аніж первісна культура неоліту. Час не повернеш назад.
                        3. Я православний, тому духовно значно відрізняюсь від первісних людей. Ще я відрізняюсь від них на побутовому, соціальному, сімейному, та ще бізлічі рівнів. Яке рідство ? Тільке щось таке, про що я вже казав. Але й цього я не вижу. Говорю так лише тому, що трішки коснувся символізму православних ікон, а вони багато про що можуть розповісти. Але в цих символах, Ви ніколи не знайдете прямих, однозначних паралелей, це не газета.
                        4. Присутність поряд із Вами деяких персонажів, із невповні витриманою психікою, не робить Вам честі, потому як своє оточення виховувати потрібно й Ви теж несете за це відповідальність.

                        З повагою Галаган.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.22 | Вільнодум

                          Re: Ви також є язичник, пане Галаган!

                          Галаган пише:
                          > Я відповім Вам прямо.
                          (V) Можете і криво, аби правдиво... :)

                          > 1. Робити своє особисте ставлення до людини, на основі її ставлення до давно загиблої спільноти, м"яко кажучі не розумно.
                          (V) Не згідний. Якщо єврей не поважає древніх Гібру і праотця Авраама, то ХТО він(вона) в очах своїх?

                          > 2. Трипільська культура згинула в небуття 6тисяч років тому, вона не тільки не має майже нічого спільного не тільки з українцями, але навіть зі слов"янами.
                          (V) По-перше, тільки 2750 BC років тому. А це вже не так давно. І вона має саме безпосереднє відношення до українців, як продовжувачів трипільського культурного і духовного наслідства. Якщо читаєте англійською, рекомендую цю сторінку:
                          http://www.trypillia.com

                          > 3. Я православний, тому духовно значно відрізняюсь від первісних людей.
                          (V) Не дуже. Чим більше взнаєш про інші культури і віри, тим більше розумієш, що християнство майже нічого нового не винайшло. ВСЕ УЖЕ БУЛО до нього. Пророк Христ хотів тільки навернути на шлях, який люди почали губити із-за ... та це вже інша розмова.

                          > 4. Присутність поряд із Вами деяких персонажів, із невповні витриманою психікою, не робить Вам честі, потому як своє оточення виховувати потрібно й Ви теж несете за це відповідальність.
                          (V) Людина відповідає тільки за себе! Якщо інші мені не шкодять, я їм дам жити :) Включаючи Вас :) Якщо ж вони починають шкодити, то я буду діяти. Я різнюся в поглядах майже з усіма, бо маю свій власний розум, що не можна сказати про багатьох юдео-християн, на жаль, бо покора і віра через сурогатні пошуки цитат Бібліїї, підганяння цих цитат під догмат (!), є вимогою їх церкви. Сильні слова мені не шкодять, неприйняття того, що написано вище - ТАК, шкодить. Тому Ви мій ворог, ворог моєї України, ворог Українського народу. Ви заважаєте, на мою думку, оздоровленню нації і переходу в Новий Світ. Я хочу щоб Ви і інші це знали. Падайте на коліна і просіть у Бога помилувати вас, бо хто знає, може КАРА не за горами. Вас чекає духовне знищення. Ми сильніші від вас духовно в міліони раз. Це не виклик "Іду на Ви!". Це чесний опис моїх почуттів до зрадників ПРАХУ НАШИХ ПРАЩУРІВ !!! Тому я і запитав Вас про відношення до Трипільської культури. Я просто надіюсь, що Ви просто не знаєте, що говорите, і не зрозумієте ХТО ВИ Є. Дай Бог!

                          Щиро, З повагою,
                          Вільнодум




                          >
                          > З повагою Галаган.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.05.22 | Галаган

                            Re: Ви також є язичник, пане Галаган!

                            Вільнодум пише:
                            > Галаган пише:
                            > > Я відповім Вам прямо.
                            > (V) Можете і криво, аби правдиво... :)
                            >
                            > > 1. Робити своє особисте ставлення до людини, на основі її ставлення до давно загиблої спільноти, м"яко кажучі не розумно.
                            > (V) Не згідний. Якщо єврей не поважає древніх Гібру і праотця Авраама, то ХТО він(вона) в очах своїх?

                            Іудейська культура непреривна, тим більш, якщо єврей знаходиться всередині неї це одне, якщо він до цієї культури не належить це інше.
                            Трипільська культура мертва. ЇЇ не існувало, поки її археологі не знайшли знову, хоча для Вас це не аргумент, Ваша компанія взагалі з археологією не в ладах.
                            Ви мені теж не особливо таки свій, щоб мене судити, по якім крітеріям, по національності ? Так я не українець за національністю, що далі ? Мені не має місця у вашому псевдокосмосі, тільки не кажіть цього, це занадто буде, знаєте чим пахне, адже якщо такою дорогою пійдете, Вашу секту можуть заборонити. Це не погроза, порада ;)
                            >
                            > > 2. Трипільська культура згинула в небуття 6тисяч років тому, вона не тільки не має майже нічого спільного не тільки з українцями, але навіть зі слов"янами.
                            > (V) По-перше, тільки 2750 BC років тому. А це вже не так давно. І вона має саме безпосереднє відношення до українців, як продовжувачів трипільського культурного і духовного наслідства. Якщо читаєте англійською, рекомендую цю сторінку:
                            > http://www.trypillia.com
                            Сайт непоганий, буде час почитаю, дякую. А про безпосереднє відношення до українців то спірне питання, лише частина вчених, наскільки мені відома, пов"язують їх зі слав"янами, українці ж тут вже третя ланка, тому й небезпосередня. Виробів їх гончарства я бачив достатньо, визнаю, що в їх примітивізмі є признаки стилю, іноді трапляються речі, які навіть хотілося б мати собі. Але не більше. Молитися зміям бикам та мамам, я залишаю Вам ;)

                            >
                            > > 3. Я православний, тому духовно значно відрізняюсь від первісних людей.
                            > (V) Не дуже. Чим більше взнаєш про інші культури і віри, тим більше розумієш, що християнство майже нічого нового не винайшло. ВСЕ УЖЕ БУЛО до нього. Пророк Христ хотів тільки навернути на шлях, який люди почали губити із-за ... та це вже інша розмова.
                            Пророка під ім"ям Христ ніякого не було, і Ви це знаєте, бо сами може й вигадали, чого там секрети розводити. А стосовно винаходів християнства, то я Вам вже казав про символізм православного мистецтва, Ви ж це ігноруєте, в шаблон не влазить так ? Я би вам дав поради де почитати, чи намагався Вам би розповісти, але на данному етапі нашої розмови Ви підпадаєте під дію однієї нашої християнської поради, ну може знаєте про те що та перед ким не потрібно кидати, але не ображайтеся, це ж метафора, християнська метафора. :)
                            >
                            > > 4. Присутність поряд із Вами деяких персонажів, із невповні витриманою психікою, не робить Вам честі, потому як своє оточення виховувати потрібно й Ви теж несете за це відповідальність.
                            > (V) Людина відповідає тільки за себе! Якщо інші мені не шкодять, я їм дам жити :)
                            Доволі егоістично, я би сказав .
                            Включаючи Вас :) Якщо ж вони починають шкодити, то я буду діяти.
                            Дійте, будьте ласкаві, маю надію що це не погроза , так ?

                            Я різнюся в поглядах майже з усіма, бо маю свій власний розум,
                            У кожного власний, якость різна.

                            що не можна сказати про багатьох юдео-християн, на жаль, бо покора і віра через сурогатні пошуки цитат Бібліїї, підганяння цих цитат під догмат (!), є вимогою їх церкви.

                            Ну цього язичнику не дано знати. Так що навіть зря писали, в цьому питанні Ви не авторитет. Я признаю Вашу можливу першість в знанні Трипільских первісних людей, це так, але судтити про християн Ви ще трохи не заслужили. Домовились ;)

                            Сильні слова мені не шкодять, неприйняття того, що написано вище - ТАК, шкодить. Тому Ви мій ворог, ворог моєї України, ворог Українського народу.

                            Написано з пафосом, що там скривати, майстер гарячого слівця ;) Але дозвольте мені спитати, скільки того Вашого народу ? Я статистику дивився, але там конкретних цифир не знайшов, ну тисяч п"ять буде, а ? А України вашої просто не існує, вона в нас спільна, одна, і другої в нас не буде і повірте, якщо хтось пійде далеко, не православні пійдуть звідси, а хтось інший, хоча чого там звідси, в нас громадян порушників порядку за кордон не гонять, їх в тюрьму садять, може в Трипіліі тюрем й не було, бо усі щасливі та нагодовані жили, а внас не так, в нас тюрми є, і там не дуже гарно. ;)
                            Ми ж із Вами земляки, нащо Ви так, ворог народу, прямо як в СРСР.

                            Ви заважаєте, на мою думку, оздоровленню нації і переходу в Новий Світ. Я хочу щоб Ви і інші це знали.
                            Я не заважаю, оздоровляйте та йдіть собі в свій Новий Світ, хто тримає ?

                            Падайте на коліна і просіть у Бога помилувати вас, бо хто знає, може КАРА не за горами.
                            Молнію Ваш бог в мене кине, чи в лісі коряги за ноги хапати почнуть, або матінка-земля з"їсть, або В Астрал унесе, Ви точніше висловлюйтесь, усі знають, що таке християнська кара, а Ваша секта маловідома, тому прошу пояснити, що з названих мною вариантів відбудеться, може додасте свій ?

                            Вас чекає духовне знищення. Ми сильніші від вас духовно в міліони раз.
                            Вас вже стало декілька ? Тільки -но Ви писали що у Вас своя голова, як це розуміти ?
                            Стосовно того, хто сильніше, так Ви наводячи цифру в яких одиницях міряєте ? В джоулях ? Поясніть.

                            Це не виклик "Іду на Ви!". Це чесний опис моїх почуттів до зрадників ПРАХУ НАШИХ ПРАЩУРІВ !!!
                            Я вашим пращурам присягу не складав, звідки я знаю хто в вас пращури, Ви що це серйозно написали. І чому Ви називаючи мене ворогом, використовуєте до мене слово МИ в такому випадку ?
                            Соберіться Ваш пафос переважажє над логікою, це вже стає не цікаво.

                            Тому я і запитав Вас про відношення до Трипільської культури. Я просто надіюсь, що Ви просто не знаєте, що говорите, і не зрозумієте ХТО ВИ Є. Дай Бог!
                            Якщо я не розумію хто я, то Вам цього не дано й подавно, бо судячи з цього Вашого посту, критичне мислення в Вас не грає першу скрипку, все більше емоції та бажання себе показати. У Вас мало глядачів, повірте, в моїй особі Ви не знайдете благодарного глядача для подібних вистав, в мене дещо інший смак, я людина перебірлива, я краще піду оперу "Князь Ігор" послухаю ;) А Вам бажаю написати невелику розповідь у стилі фентезі, може Вам легше стане й Ви себе в більш благодарному ділі знайдете, адже з фантазією у вашого брата в нормі ;) Із задоволенням почитаю.

                            >
                            >не менш щиро,з не меншою повагою,
                            >
                            > Галаган.
    • 2003.05.22 | bodyn

      Re: Анатолію: алергія на віру?

      Що неможливо за законом, те можливо для людини.

      Віра – суть, знання - форма. Віри бездіяльної не буває. Віра пронизує все. Камінь лежить бо я і він віримо в це. Якщо моя віра буде інша, то він може, наприклад, зависнути. Або вірою в закон, який це дозволяє, або вірою в Того, для кого законів нема.
      Слабка людина може використати нижчий Божий закон (фізичний), щоб порушити вищий (духовний). Наприклад, підняти камінь і кинути в когось. Але якщо віра сильна, людина може порушити нижчий (фізичний) закон, щоб ствердити вищий (духовний). Наприклад, зупинити політ кинутого каменя. Або зупинити його ще до польоту. Що з цього Вам здається більш неймовірним?
      Звичайно, для духовних людей (як на цьому форумі релігія та духовність), порушення вищих законів річ неприпустима. То чому б, при виникненні необхідності вибору між нижчим і вищим, не слідувати вищому?
      Навіть ціною порушення нижчого - політ каменя зупиняється, думка зупиняється, ненависть зупиняється.

      Ви вірите що Ваші справи врятують Вас?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.23 | Анатолій

        Re: Анатолію: алергія на віру? Бодину!

        Я не розумію, від чого я маю рятуватися. Поясніть, прошу.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.23 | bodyn

          Re: Анатолію: Я

          > Я не розумію, від чого я маю рятуватися. Поясніть, прошу.
          від мене
    • 2003.05.22 | bodyn

      Re: Відповідь Анатолію про основні поняття

      Я вірую в єдиного Бога, Творця видимого і невидимого.

      Тлумачення понять:
      Коли я кажу "я", розуміється, що це не Ви.
      "Вірую" значить: "не я, а Він".
      "Єдиний" значить: нема іншого.
      "Бог": Той, Хто є до початку мене і за кінцем всього.
      "Творець": через Нього з нічого стало все.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.23 | Анатолій

        Re: Відповідь Анатолію про основні поняття

        Пане Бодине!
        У Ваших поняттях я бачу більше Язичництва.
        (В)"Бог": Той, Хто є до початку мене і за кінцем всього
        Цей Ваш вислів говорить про те, що Ви вже досягли рівня Бога. Поздоровляю, якщо це так. А може це елементарне невігластво.
        Людина, як духовна сутність існує до сьогоднішнього втілення, і також після Смерті. І якщо Ви себе називаєте Богом, ПОЗДОРОВЛЯЮ.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.23 | bodyn

          Re: Анатолію: про своїх і чужих (основні поняття)

          > > (В)"Бог": Той, Хто є до початку мене і за кінцем всього
          > Цей Ваш вислів говорить про те, що Ви вже досягли рівня Бога. Поздоровляю, якщо це так. А може це елементарне невігластво. Людина, як духовна сутність існує до сьогоднішнього втілення, і також після Смерті. І якщо Ви себе називаєте Богом, ПОЗДОРОВЛЯЮ.
          А ким називає себе той, хто знає рівень Бога? І ким Його?

          Це не найвищий рівень, вище - Бодин
      • 2003.05.23 | Тульский пряник

        Почему мы считаем что наша вера - истина?

        Проблема христианства вообще, а православия в частности, как раз в его определенной нетерпимости, к другим обрядам верам и прочее, хотя сама вера это и не исповедывет.
        Это уходит вглубь веков, когда христианство распространялось по Земле.
        Но сейчас? Мы живём в ином мире, в котором не надо приручать индейцев и аборигенов именем Христа.
        Так почему же мы продолжаем быть нетерпимыми ко всему другому, не христианскому?
        Хотя в Библии написано просто: "Возлюби ближнего своего, как самого себя." Заметьте любого ближнего - и язычника, и мусульманина...
        Надо просто выполнять то, что написано там.
        А мы часто читаем одно, говорим второе, а делаем третье и при этом считаем себя православными. Разве это правильно? Подмена понятий налицо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.23 | Галаган

          Це вірно, але є ще дещо...

          "Нє мир но мєч" Спасуться не усі, ті хто не входять в культурну ойкумену, а ще до того ж намагаються їй нашкодити чи принизити, спочатку оримують відсіч. Підстав щоку, це стосується тільки осбистісної гордині . Протистояння силам лукавого виходить за це поняття, потрібно розрізняти свій-чужий, пане Пряник. Що думаєте ?

          Галаган.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.23 | YT

          Re: Але хто твій ближній?

          Тульский пряник пише:

          > Хотя в Библии написано просто: "Возлюби ближнего своего, как самого себя." Заметьте любого ближнего - и язычника, и мусульманина...

          Уважніше! В Новому заповіті є різниця!
          Любіть ворогів ваших.
          Це було нове, це був крок вперед.
          Саме це розширене трактування любові покладено в основу
          світосприйняття послідовників Ісуса.

          > Надо просто выполнять то, что написано там.

          Око за око - цього не треба виконувати :-)

          > А мы часто читаем одно, говорим второе, а делаем третье и при этом считаем себя православными. Разве это правильно? Подмена понятий налицо.

          Нажаль так і є.
          Лицемірство :-(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.23 | Георгій

            Re: Але хто твій ближній?

            YT пише:
            > Тульский пряник пише:
            >
            > > Хотя в Библии написано просто: "Возлюби ближнего своего, как самого себя." Заметьте любого ближнего - и язычника, и мусульманина...

            > (YT) Уважніше! В Новому заповіті є різниця!
            > Любіть ворогів ваших.
            > Це було нове, це був крок вперед.
            > Саме це розширене трактування любові покладено в основу
            > світосприйняття послідовників Ісуса.
            (ГП) Точно. Див. Притчу про доброго самарянина...

            > > (ТП) Надо просто выполнять то, что написано там.
            > (YT) Око за око - цього не треба виконувати :-)
            (ГП) Звичайно не треба цього виконувати, хоча принцип справедливості не скасований... просто Бог його виконає, а не ми.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.23 | YT

              Re: Але хто твій ближній?

              Георгій пише:

              > > (YT) Око за око - цього не треба виконувати :-)
              > (ГП) Звичайно не треба цього виконувати, хоча принцип справедливості не скасований... просто Бог його виконає, а не ми.


              Так, згідний.
              Око за око, зуб за зуб - це було до Ісуса.
              як він відповідав тим, що його питали :"із-за жорстокості вашої так Вам сказав Мойсей..."

              з плином часу людина змінюється.
              мабуть щоб люди змінювалися в сенсі духовному на краще
              Ісус і приніс нові принципи.
              Його вчення-це вдосконалення духовного світу людини.
              Старі принципи він не заперечив і не усунув,
              але пояснив для чого треба саме любити ворогів.
              Для чого треба вирізнятися смиренням.
              Не судити...
              правильно -- закон справедливості належить виконати Богові.

              Але чому так важко стати послідовником Ісуса Христа,
              в сенсі послідовником -- не таким,який прочитав Святе Письмо,
              зрозумів що до чого, на кожну тему щось процитує,...
              або регулярно відвідує храм, дотримується постів, обрядів...
              а в душі далекий від любові,
              але про справжнього, який взяв ті його слова в серце
              і кожну секунду життя їх дотримується.
              Кожен вчинок, слово і думка в якого не йдуть всупереч цій науці.

              Правильно, немає людини без гріха, треба старатися і т.д.
              Але чи ми стараємся? чи тільки усвідомлюємо що старатися треба?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.23 | Анатолій

                Re: Але хто твій ближній?

                Пане УТ.
                (УТ)Ісус і приніс нові принципи.
                Його вчення-це вдосконалення духовного світу людини.
                Старі принципи він не заперечив і не усунув,
                (А) Цими своїми словами Ви принижуєте, а точніше ЗНИЩУЄТЕ Ісуса.
                Він, як раз, відмінив всі Мойсеєві заповіді та закони, і дав свої сім заповідей.
                Читайте мій постинг- Орійське Євангеліє...
                Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.23 | YT

                  Re: Але хто твій ближній?

                  Анатолій пише:
                  > Пане УТ.
                  > (УТ)Ісус і приніс нові принципи.
                  > Його вчення-це вдосконалення духовного світу людини.
                  > Старі принципи він не заперечив і не усунув,
                  > (А) Цими своїми словами Ви принижуєте, а точніше ЗНИЩУЄТЕ Ісуса.
                  > Він, як раз, відмінив всі Мойсеєві заповіді та закони, і дав свої сім заповідей.

                  Я не про того ВАШОГО Ісуса, що має Галицьке коріння

                  "я не прийшов усунути закон чи пророків, але доповнити..."(Ісус Назарянин - не Галичанин, прошу не плутати)

                  7 заповідей ? не буду цього коментувати.


                  > Читайте мій постинг- Орійське Євангеліє...

                  Читайте Євангеліє.

                  > Анатолій
        • 2003.05.23 | Адріана

          Re: Возлюби ближнього!

          Якби виконувалася ця заповідь, не було б лиха на землі. На жаль, до цього людство ще не дійшло. Не треба іти аж до мусульман та інших не християнських релігій. Візьмім самих християн. Ненавість до католиків, протестантів та інших. Ось тому і закидають нам "рідно-віри", що ми лише паперові християни. Давайте шанувати усіх, ось тоді і Бог нас любитиме та допомогатиме нам у нашому невірстві.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.23 | Тульский пряник

            Вспомните о мытаре.

            Нельзя жить всегда правильно. Мы не совершенны, чтобы никогда не совершать ошибок. Мы их совершаем и будем совершать, поскольку грешное начало в нас всегда есть. А главное не стоит думать, что мы безупречны.
            Но мы можем стремиться к тому что рекомендуется "в идеале" к христианским заповедям. И даже в этом стремлении мы всё равно будем оступаться. Для того, чтобы не погрязнуть в грехах окончательно есть ещё один простой христианский способ - это покаяние.
            Искреннее покаяние в содеяном.
            Духовные муки всегда сильнее любого физического наказания.
            И в этом в нас всегда побеждает человеческое, а не животное.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.23 | Георгій

              Точно! (-)

    • 2003.05.23 | bodyn

      Re: Відповідь Анатолію про інші поняття

      > (А) Що Ви розумієте під станом гріхопадіння?? Це дуже цікавий, але у юдо-християн до безтями викривлений постулат. То що це є для Вас?
      Гріхопадіння - не постулат, а пригнічений стан свідомості, для якого Бог є тільки абстрактним поняттям. Через абстрактне поняття можна запросто переступити.

      > Егрегор це не янгол, що відпав від Бога, а психо-енергетичне
      Значення терміну егрегор - ангел, що відпав від Бога. Натомість Ви, як це не дивно, оперуєте поняттями, характерними для слуг левітів (оккультизму).

      > Янгол, це тотожно розвтіленій Душі. Тобто і Вас після Смерті можна буде назвати янголом, а можна богом. Така нісенітниця не є моєю, це породжено юдаїзмом.
      Янгол - провідник, по якому душа приходить до Бога. Звязковий, вісник, посланий Богом до людей.
      Егрегор - обірваний провідник. Ангел, який сам втратив зв"язок з Богом. Його егрего заповнює його цілком. Замість Бога в його вимірі залишилось поняття, "слід" Бога, який егрегор привласнює собі.
      Повернення Егрегора до Бога - тільки через зречення свого егрего. Тоді є місце для Бога, і Бог приходить і воскрешає Ангела з духовної смерті.
      Егрего означає: "я свій Бог".

      > Ну а рятує людину не віра у Бога, а її справи. По-ділам..., як сказано у Євангеліях.
      1) віри бездіяльної не буває; 2) справи свідчать про віру;
      3) які Ваші справи Вас врятують?

      > (А) Що є ритуал Егрегора? Вибачайте, знову нісенітниця. Щодо віри, то скільки б я не вірив, що я можу грати на фортепіано, вибачайте, ПОКИ Я НЕ СЯДУ ЗА ФОРТЕПІАНО І НЕ НАВЧУСЯ ГРАТИ, доти мені ніяка віра не допоможе. А отже, справа не у вірі, а що ти робиш. Я можу бути Буддистом, можу бути ісламістом, ще кимось, але коли я веду праведний образ життя, це мене і наближує до Бога. А якщо я вірний ортодокус і роблю те, що продаю свою країну чужоземцям, здаю своїх патріотів ворогам на поталу, видаю сповідальні думки ворогам, то як би я не вірив у Бога, я заслуговую тільки на нижній Астрал, а може і на розформування Душі. Отже, будь-який Біс, як Ви кажете – знаходиться в середині у нас і наша справа, чи його подавити, чи культивувати.
      Хто в що вірить, той те й робить. Хто як вірить, той так і може. Хіба у Вас по-іншому?

      > (А) Якщо Вам є відомою світова статистика капіталів, то ця цифра Вас не може дивувати.Я гадаю, що Вам також відомо, що князем світу нашого є Сатана. А отже і всі витікаючі з цього висновки. А от хто є цим втіленим Сатаною, включіть мізки і пізнайте самі. (Щодо левітів, почитайте у біблії хто вони є і як треба їм слугувати)
      Всі ці левітські оккультні поняття заводять на манівці. Ви сам чиє втілення?
      Сатаною Христос назвав і апостола, який хотів Його спокусити. На комусь хто сьогодні Сатана, завтра Нова Церква може стати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.23 | Анатолій

        Re: Відповідь Анатолію про інші поняття, Бодинові!

        Пане Бодине, Вас дуже важко розуміти, бо у Вас у голові каша, але я постараюся-
        > (А) Що Ви розумієте під станом гріхопадіння?? Це дуже цікавий, але у юдо-християн до безтями викривлений постулат. То що це є для Вас?

        Гріхопадіння - не постулат, а пригнічений стан свідомості, для якого Бог є тільки абстрактним поняттям. Через абстрактне поняття можна запросто переступити.
        (А) Якщо гріхопадіння – це пригнічекний стан свідомості, то саме це робить юдо-християнська церква. Всі церковні обряди проводяться з метою пригніченості свідомості людини. І тут мені історія церкви є найкращим доказом.

        > Егрегор це не янгол, що відпав від Бога, а психо-енергетичне

        Значення терміну егрегор - ангел, що відпав від Бога. Натомість Ви, як це не дивно, оперуєте поняттями, характерними для слуг левітів (оккультизму).
        (А) Якщо це Ви самі придумали, то я Вас поздоровляю, Ви гарно виієте витворювати слова, але це не є істиною. Егрего, це перш за все – психоенергетичне утворення. Ці утворення є Божественними, штучними (тобто утвореними людьми) і комбінованими, тобто божественно-людські. Поняття “Янгол” це чисто юдейське поняття, і ніякого відношення до психо-енергетичних утворень воно не має. Вам, для ознайомлення треба трошки проштудіювати Теорію торсионних полів, тоді у Вашій голові, маю надію, дещо устаканеться.

        > Янгол, це тотожно розвтіленій Душі. Тобто і Вас після Смерті можна буде назвати янголом, а можна богом. Така нісенітниця не є моєю, це породжено юдаїзмом.

        Янгол - провідник, по якому душа приходить до Бога. Звязковий, вісник, посланий Богом до людей.
        Егрегор - обірваний провідник. Ангел, який сам втратив зв"язок з Богом. Його егрего заповнює його цілком. Замість Бога в його вимірі залишилось поняття, "слід" Бога, який егрегор привласнює собі.
        Повернення Егрегора до Бога - тільки через зречення свого егрего. Тоді є місце для Бога, і Бог приходить і воскрешає Ангела з духовної смерті.
        Егрего означає: "я свій Бог".

        (А) Не придумуйте собі ніяких посередників. І знову, для того, щоби трошки устаканити Ваш розум, рекомендую познайомитися з Космогонічною концепцією Розенкрейцерів. Там Ви побачите, та і не тільки там, що Дух приходить від Бога тільки один раз, і повертається до нього також один раз. А за цей безкінечний за людськими мірками термін Дух проходить дууууже багато стадій розвитку та збудження Свідомості (напрацювання тіл), починаючи від мінералів, продовжуючи у рослинному світі, і закінчуючи у тілі людини вже з наявними, але слабкими тілами – ефірним, астральним, ментальним, каузальним, душевним, та Духовним. І саме коли людина через багато втілень (це є індивідуальним) розвине у себе ці тіла, тобто набуде досвіду і розвине Свідомість, тльки тоді вона зможе з”єднатися з Богом. Але цей розвиток приходить не тільки через Віру, а ще треба щось таки робити, бо по ділам...

        > Ну а рятує людину не віра у Бога, а її справи. По-ділам..., як сказано у Євангеліях.

        1) віри бездіяльної не буває; 2) справи свідчать про віру;
        3) які Ваші справи Вас врятують?
        (А) Я вже Вас питав – від чого чи віж кого я маю рятуватися? подайте інфо.

        > (А) Що є ритуал Егрегора? Вибачайте, знову нісенітниця. Щодо віри, то скільки б я не вірив, що я можу грати на фортепіано, вибачайте, ПОКИ Я НЕ СЯДУ ЗА ФОРТЕПІАНО І НЕ НАВЧУСЯ ГРАТИ, доти мені ніяка віра не допоможе. А отже, справа не у вірі, а що ти робиш. Я можу бути Буддистом, можу бути ісламістом, ще кимось, але коли я веду праведний образ життя, це мене і наближує до Бога. А якщо я вірний ортодокус і роблю те, що продаю свою країну чужоземцям, здаю своїх патріотів ворогам на поталу, видаю сповідальні думки ворогам, то як би я не вірив у Бога, я заслуговую тільки на нижній Астрал, а може і на розформування Душі. Отже, будь-який Біс, як Ви кажете – знаходиться в середині у нас і наша справа, чи його подавити, чи культивувати.

        Хто в що вірить, той те й робить. Хто як вірить, той так і може. Хіба у Вас по-іншому?

        (А) Не лукавте! Вірити та робити, як кажуть у Одесі – це дві великі різниці.

        > (А) Якщо Вам є відомою світова статистика капіталів, то ця цифра Вас не може дивувати.Я гадаю, що Вам також відомо, що князем світу нашого є Сатана. А отже і всі витікаючі з цього висновки. А от хто є цим втіленим Сатаною, включіть мізки і пізнайте самі. (Щодо левітів, почитайте у біблії хто вони є і як треба їм слугувати)

        Всі ці левітські оккультні поняття заводять на манівці. Ви сам чиє втілення?
        Сатаною Христос назвав і апостола, який хотів Його спокусити. На комусь хто сьогодні Сатана, завтра Нова Церква може стати.
        (А) Я є втіленням своєї власної Душі. Ну а Сатана знаходиться всередині КОЖНОЇ людини, навіть і у Вас. Отже, розберіться зі своїм Сатаною сам. У цій справі НІХТО допомогти не може.

        Залишайтеся з Богом.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.24 | bodyn

          Re: Геніально, Анатолію!

          Анатолій пише:
          > Пане Бодине, Вас дуже важко розуміти, бо у Вас у голові каша, але я постараюся-
          Кашу вжийте посоливши і з маслом. Але якщо у Вас в голові є смалець, то й так піде. Тим більше моя :)

          Для юдеїв кайф побачати нашу людину в язичництві, буддизмі, дао, інду, навіть ісламі. Та одразу зморщуються вони від одної згадки про Христа - бо Він дійсно-таки приходив до них, і вони дійсно-таки не прийняли Його! Давно оголився корінь їх проблеми - гординя, але все ще плодоносить. От і Вам важко це зрозуміти - то може причина у тому, що Ви прийняли егрегоцентричну юдейську систему координат?

          > (А) Якщо гріхопадіння – це пригнічекний стан свідомості, то саме це робить юдо-християнська церква. Всі церковні обряди проводяться з метою пригніченості свідомості людини. І тут мені історія церкви є найкращим доказом.
          А які обряди церкви і історичні події Вас пригнічують найбільше?
          Звичайно, людині нелегко усвідомити такі події як розп"яття Христа і Його Воскресіння. Але хоча б Благовістя можна

          > (А) Якщо це Ви самі придумали, то я Вас поздоровляю, Ви гарно виієте витворювати слова, але це не є істиною. Егрего, це перш за все – психоенергетичне утворення. Ці утворення є Божественними, штучними (тобто утвореними людьми) і комбінованими, тобто божественно-людські. Поняття “Янгол” це чисто юдейське поняття, і ніякого відношення до психо-енергетичних утворень воно не має. Вам, для ознайомлення треба трошки проштудіювати Теорію торсионних полів, тоді у Вашій голові, маю надію, дещо устаканеться.
          Теорія суха, мій друг, а на полях цвіте дурман. Куди бідному селянинові подіти свій торс? може юдеї куплять на корм егрего?

          > (А) Не придумуйте собі ніяких посередників. І знову, для того, щоби трошки устаканити Ваш розум, рекомендую познайомитися з Космогонічною концепцією Розенкрейцерів. Там Ви побачите, та і не тільки там, що Дух приходить від Бога тільки один раз, і повертається до нього також один раз.
          Ну, там це побачити запросто. Концепція Дух приходить від концепції Бог до концепції Розенкрейцерів. І скільки завгодно раз - хоч один, хоч сто, хоч ні разу.
          Краще посередника зустріти, якщо напряму далеко.

          > (А) Я вже Вас питав – від чого чи віж кого я маю рятуватися? подайте інфо.
          Подам. Спершу злізьте з егре гори Сіону, де Вам намалювали рівень Бога.

          > Хто в що вірить, той те й робить. Хто як вірить, той так і може. Хіба у Вас по-іншому?
          >
          > (А) Не лукавте! Вірити та робити, як кажуть у Одесі – це дві великі різниці.
          Еге ж, там постійно роблять вдих і жодного разу видих. Вже розпирає.

          > (А) Я є втіленням своєї власної Душі. Ну а Сатана знаходиться всередині КОЖНОЇ людини, навіть і у Вас. Отже, розберіться зі своїм Сатаною сам. У цій справі НІХТО допомогти не може.
          НУ, ДРУЖЕ, ДЯКУЮ - ДАВНО ТАК НЕ СМІЯВСЯ! ВСЮ ДУШУ З МЕНЕ ВИТРЯС, НІЧОГО ВОРОГОВІ НЕ ЗАЛИШИВ!
          Правда, ще раніше я створив у собі такі умови, що... Адним словом, міг розібратися, оле пожалів. Подумав йому: корисна ж мабуть для чогось тварина єси. І дійсно! - сидить тепер сам не мій Сатана під копитом і служить спарринг-партнером. Вживає щоправда допінг - літає дротами інтернету на форум "атеїзм і атавізм", хильнути з однополчанами одну-другу концепцію. Доводиться потім відкачувать чаєм з перцепціями, не звик бідолаха до таких міцних напоїв...

          > Залишайтеся з Богом.
          Не залишайтеся з ним!
  • 2003.05.21 | Анатолій

    Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.21 | Галаган

      Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

      В українській мові Біблія пишеться з великої літери. Це десь у другому класі вчать.

      Галаган
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.22 | Анатолій

        Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

        Пане Галаган!
        Я Киянин (корінний) і готовий зустрітися з , як Ви кажете, друзями і розповісти їм, якщо вони не такі зашорені як Ви, про дохристиянську історію і дохристиянське Православ"я Русі-України. Але в такому мудакуватому тоні та з просто неграмотною позицією, як Ви ведете мову тут на форумі я з Вами полемізувати не буду. Цікаво, який це в Києві ВУЗ випускає таких як Ви невігласів з історії? Назвіться, я зустрінуся з заст. міністра (мій знайомий) і цей ВУЗ отримає додаткову переатестацію, і гадаю, що з історії він атестацію не пройде.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.22 | Галаган

          Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

          Анатолій пише:
          > Пане Галаган!
          > Я Киянин (корінний) і готовий зустрітися з , як Ви кажете, друзями і розповісти їм, якщо вони не такі зашорені як Ви, про дохристиянську історію і дохристиянське Православ"я Русі-України.

          Зустрітися, ну що ж, я подумаю. Друзям було б цікаво подивитись на архаїзм ;) До речі є непогані психологі і спеціальісти з розвитку самооцінки, тільки от потрібно щоб Ви російську розуміли, а то бачте в Києві майже ніхто українською не говорить, тому Вам може важко бути, Ви ж певне не заплямували себе знанням виликого та могучого ?


          Але в такому мудакуватому тоні та з просто неграмотною позицією, як Ви ведете мову тут на форумі я з Вами полемізувати не буду.

          Коли людина, яка себе вважає взірцем духовності та грамотності, доходить до грубих лайок, то що вже казати про нас, зашорених християн, дійсно, ми ж панове нєграматні, рунічні письмена читати не навчені. Не хочете говорити зі мною - мовчить, хто ж сперечається ?

          Цікаво, який це в Києві ВУЗ випускає таких як Ви невігласів з історії?
          Кожен перший в Києві ВУЗ випускає спеціалістів, які залюбки посміялись би з Вашої авантюри. Ваше релігія викривається хоча б ти, що Ваші постійні з"їзди з релігії на історію, викривают справжній, реактивний характер Вашого "віровчення". Міфічні російські злодії, заставили Вас відректися від самого святого, що є в руській людині,від віри наших батьків. Ви мені про історію розповідати беретесь, нашо вона мені, Ваша історія це історія принижень та гноблень, ненавісті до ворогів, які є тільки у Вашій голові. Пришийте ще православним голодомор, та об"явіть Мазепу рувірістом і Ви з блисном доповните Ваш портрет.


          Назвіться, я зустрінуся з заст. міністра (мій знайомий) і цей ВУЗ отримає додаткову переатестацію, і гадаю, що з історії він атестацію не пройде.
          Давай, валяй, зустрічайся, я закінчив сьогодняшній НПУ Драгоманова. Нехай він його почистить ; А я напишу чудову статтю, що в міністерстві, Ви ж звісно скажете в якому, якщо не брешете, є чудовий приклад потокання ідолопоклонникам. Давайте, мах на мах.

          До речі, чому в Вас неукраїнське ім"я ?

          Галаган. З повагою.
          Побільше емоцій пане й Ваш стан покращиться.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.22 | Анатолій

            Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

            (Г)Міфічні російські злодії, заставили Вас відректися від самого святого, що є в руській людині,від віри наших батьків.

            Пане Галаган. Саме цим реченням і Ви показали всім на цьому форумі своє МАНКУРСТВО. І з цим нічого не поробиш. Викривлену свідомість виправити дуууууже Важко. Чому спитаєте, а тому, що ця людина живе за законами подвійної моралі - говорить про батьківську віру, не знаючи її, але абстрогує з юдо-християнством. Манкурт та й годі.
            Щодо мого ім"я, то я Вам ще можу сказати що у мене і прізвище російське, але я є українець. І не такий як Ви провінційний шлепер, який забув мову рідної неньки, що годувала його своїми грудями. Я пам"ятаю і мову моєї матінки, і володію тією, якою розмовляв Ваш Лєнін, і ще деякими.
            Анатолій
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.22 | Галаган

              Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)


              Все скінчилм пане Анатолій, Ви зробили те, що Вам хотілося, всунулу мені свою ненавість, дякую. А Ви злий. Співчуваю, Ви слаба людина, а реальність такова, що Ви ще й при цьому на програшному боці, я не знаю, скільки Вам років, краще щоб було 20, тоді є час, в іншому випадку, я не хотів би опинитись на Вашому місті. Я б хотів Вам допомогти, але я для Вас ворог, й виправити це мені було дуже важко. Тому, що я роблю декілька "не" :

              Я не зневажаю росіян. Я не ставлюся з ненавістю до тих хто говорить мовою відмінною від моєї. Я не шукаю спасіння від своєї недостатньості в міфічному минулому, а потім не нав"язую його та не звинувачуюю інших в тому, що вони не хочуть вірити в сюжети, з яких справді були б красиві та цікаві казки, але вони не для дорослої людини. І ще багато чого я "не" роблю.
              Ваша злість говорить сама за себе. Хочу сказати, що я попереджаю Вас, щоб Ви припинили використовувати лайливі слова на мою адресу, в противному випадку Вам доведеться так чи інакше за це відповісти. Майте гідність, не будьте розмазнею.
              А ще раджуту змінити призвіще, Вам же легше буде. А то бути росіянином, та ненавідити усе російське, це особистістна трагедія. Ви дивились фільм Фанатик ? Про єврея, що був антисемітом ? Не варто віддавати своє коріння на поталу сфабиікованим людьми Ідеям. Бажаю Вам успіхів на шляху боротьби за СВОЄ Я, а в ділі розповсюдження АВАНТЮР, щиро бажаю програшу, бо воно так легше.

              За сим дозвольте припинити бесіду з Вами, як з людиною, що не тримає свої емоції в руках. У випадку принесення Вами вибачень, зможемо продовжити, мені було справді цікаво.
              Вибачайте, якщо чимось образив.

              З повагою Галаган.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.22 | Анатолій

                Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)

                Я знаю чим я Вас розлютив, пане Галаган, а тим, що назвав Вас МАНКУРТОМ. Ви знаєте, я не відмовляюся від своїх слів і гадаю, що попав саме у ціль, бо Ви вже дуже розлютилися. При цьому я залишаюся спокійним. Мені всього 53 роки, відчуваю я себе на 35 і готовий дати Вам відсіч навіть на татамі. Кидайте рукавичку, я готовий підняти. Але у будь-якому разі, Вам все таки прийдеться зайнятися своєю самоосвітою, бо маєте дууууже слабеньку освітню базу. Учитися, учитися і ще раз учитися, як казав Ваш вождь.
                Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.22 | Галаган

                  Re: Як за біблією, Галаганові - галаганське (-)



                  Стосовно манкурта, я навіть не знаю що то таке.

                  Мені всього 53 роки
                  :( Співчуваю, хоча ще не 70. Краще все ж було б 20, логічніше. Та й часу більше, виправитись.

                  Дивні в Вас поняття про розлюченість. Я вибачився, побажав успіхів, а Ви кажете розлючений. Дякую Вам тепер я знаю більше про емоційний стан послідовників язичнитства. Було цікаво. А про татам, хм, я подумаю, хоча я все більш схиляюсь до того, що бишкетникам, навіть і в 53 роки, місце в КПЗ.

                  Я тут буду теми підкидувати, а Ви намагайтесь все ж таки трішки подумати над ними.

                  А тепер передивиться кінець мого попереднього посту й прощавайте.


                  З повагою Галаган.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.22 | Анатолій

                    Галагане, татамі - це япон. килим для боротьби(-)

        • 2003.05.22 | Тульский пряник

          Ты - мне; я - тебе.

          Анатолій пише:
          Назвіться, я зустрінуся з заст. міністра (мій знайомий) і цей ВУЗ отримає додаткову переатестацію, і гадаю, що з історії він атестацію не пройде.
          > Анатолій

          Неужели на Украине всё происходит только по знакомству? И в Софию на экскурсию, и аттестация ВУЗов? :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.05.22 | Анатолій

            Re: Ты - мне; я - тебе. Ні!

            Купую ковбасу та картоплю без знайомства. Але коли борюся з ідіотами, то тільки інколи підключаю знайомих. Кучми та Хами, на жаль, знайомства використовують мабуть таки частіше мене. А щодо екскурсії, то Ви не влучили. Краще прицілюйтеся, коли намагаєтеся стріляти.
            Анатолій
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.05.22 | Тульский пряник

              Не надо искать черную кошку в темной комнате - её там нет!

              Уважаемый Анатолий!
              Война не может быть целью христианина. Поэтому целиться мне нет необходимости. Тем более в Вас - я Вас совершенно не знаю и Вы мне не сделали ничего плохого.
              Просто меня позабавил Ваш посыл на знакомых:
              В одном случае - к директору музея, в другом - к зам министра.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.05.22 | Анатолій

                Re: Не надо искать черную кошку в темной комнате - её там нет!

                А що поробиш, коли у мене такі знайомі! Нічого не залишається, як з ними контактувати і, якщо комусь щось потрібно, допомагати за допомогою знайомих.
                А щодо бажання пізнати штрихи української історії, то рекомендую -
                1. Згадати українську мову, тому що сприймати українське через призму російської мови, повірте, практично не можливо.
                2. Подивитися мої попередні гілки (листок, два назад) з номерами від 1 і до 6, "Для тих, хто вважає себе юдо-християнином".
                3. Прочитавши і переваривши написане, поставити мені питання. Я залюбки відповім.
                І якщо у Вас розум відкритий, то ласкаво прошу.
                Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.22 | Тульский пряник

                  Сказано-сделано.

                  Анатолій пише:
                  А щодо бажання пізнати штрихи української історії, то рекомендую -
                  > 1. Згадати українську мову, тому що сприймати українське через призму російської мови, повірте, практично не можливо.

                  К сожалению, Анатолий, "згадати" у меня не выйдет, поскольку я живу в РФ и мой родной русский. Почему же знание-незнание языка Вы ставите во главу угла для того чтобы понять украинскую культуру? Ведь чтобы понять Мольера - вовсе не обязательно знать фрвнцузский. Не лишайте меня возможности знакомиться с "украинским" в качестве туриста.
                  > 2. Подивитися мої попередні гілки (листок, два назад) з номерами від 1 і до 6, "Для тих, хто вважає себе юдо-християнином".
                  > 3. Прочитавши і переваривши написане, поставити мені питання. Я залюбки відповім.
                  Вы считаете что православие включает в себя "украинство" или православие - это часть "украинства"? Не знаю, как разъяснить термин "украинства" - часть славянской культуры происхождение которой приписывают сегодня сугубо украинцам, может так?

                  > І якщо у Вас розум відкритий, то ласкаво прошу.
                  Покорнейше благодарю.
                  > Анатолій
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.22 | Анатолій

                    Re: Сказано-сделано. Прянику!

                    Пане Прянику. Приношу свої вибачення. Прийняв Вас за одного з перелицьованих українців.
                    Дякую за Вашу зацікавленість.
                    Ще раніше пропоную Вам прочитати мою гілку - Що таке Православ"я.
                    Відо-Вістичне Православ"я - це надбання народу ОРІЙЦІВ, прямими нащадками якого є українці. Росіяни, при цьому, також входять у цю когорту.
                    1. Без зазіхань на Вашу любов до Вашої країни, коротко дам Вам інфо щодо національності рускій. Якщо згадати мовні правила української та російської мови, то всі національності нашими мовами пишуться у називному відмінку (імєнітєльном падєжє), тобто українець, чукча, білорус і т.д, за винятком рускіє - це вже ЯКІ (какіє)-родовий. Ця самоназва пішла десь з 10 століття, тому що люди, що населяли північно східну частину Київської Русі говорили на себе так, через те що вони були піддані Русі і платили податки (данину) Русі. А отже - ми подданниє русі, тобто русскіє. Ну а те, що Пьотр 1 для того, щоб присвоїти назву Русь своїй країні мав поневолити Русь Малу, тобто центральну зі столицею у Києві, це вже відомо з історії кожному.
                    2. Щодо слова Православ"я. Прочитайте і зрозумієте, що це слово також було вкрадене у Русичів для того, щоб назвати ним юдо-християнство і вкотити це юдо-християнство в Україну у 17 віці. До того в Україні сповідувалося Православ"я, але Відо-Вістичного толку. Це дещо інше - читайте.
                    З повагою, Анатолій
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Тульский пряник

                      Киев - мать городов русских.

                      Анатолий,
                      Вы можете не согласиться, но по-моему убеждению Киевская Русь - это то, что имеет отношение не только к Украине, но и к России.
                      Это если мы пойдём копаться в IX - XII век. Было же путешествие "из варягов в греки", были Новгород и Псков. Аскольд и Дир ведь проплывали мимо Киева, а только потом остались. А откуда они плыли? По-моему, с севера. Но даже это не важно. Важно, что корни были одними.
                      Мне очень жаль, что Киевская Русь утратила со временем своё центральное место в деле объединения славян. Что потом пошли другие формирования Владимиро-Суздальская Русь и т.д.

                      Что же до христианства - неужели Владимир - Красно Солнышко, принимая христианство на берегах Херсонеса, предполагал, что Русь, которую он обратил в христианство будет иметь совершенно другое название.
                      Кстати о названии: русины, о которых Вы пишите считали себя таковыми до середины XIX века, пока господа-поляки не помогли им стать украинцами, чтобы не произошло объединение Западной Руси с остальной частью.
                      Я не знаю за кого Вы там меня приняли, но я бы не хотел, чтобы меня считали врагом - только потому, что я русский.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Анатолій

                        Re: Киев - мать городов русских.?

                        Ни в коем случае. О каких врагах Вы говорите!
                        Мы можем быть соседями, партнерами, друзьями, но только не врагами. Может быть кто-то и хотел бы видеть нас врагами, но ЭТО НЕ Я.

                        По проводу тезиса "Киев - мать городов Русских". Прошу, не повторять глупости, придуманные некими вождями. Если Киев, то отец городов Руси. Но никак не мать. Это точно так, как еще говорят- Русские -старшие братья украинцев. Тоже полная дурость. Ведь всем известно когда и как появились украинцы и русские. Посему, давайте не повторять эту словестную шелуху.

                        Думаю, что в России нормально учат истории, и росияне, я надеюсь, знают, что Новгород входил в Киевскую Русь и что Новгород и Киев обменивались князьями. Вы наверное также должны знать, что оприччина утопила в крови Новгород, когда он хотел присоединиться к Украине. Если не знаете, то попробуйте найти эту информацию. При этом, не забудьте и про Тверь. Там та же история, но об этом стараются умалчивать.
                        О русинах я не пишу, та как для меня это очевидно - РУСИН это гражданин Руси, так же как Роман - гражданин Рима, Росиянин - гражданин России. Жителей Киевской Руси я называю русичи.
                        А Украина - это сакральное название страны Господа РА. Об этом я тоже ранее писал.
                        Ну а о христианстве я здесь писал уже 100 раз. Прочтите мои постинги, о которых я Вам говорил, и Вы узнаете мою позицию по-этому поводу.
                        С ув. Анатолий
                      • 2003.05.22 | Галаган

                        Так, пряник "Ф", почитай його постинги, про Ра ;) (-)

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.05.22 | Тульский пряник

                          Будте добры ссылочку (-)

                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.05.22 | Галаган

                            Re: Будте добры ссылочку (-)

                            Це проблема, бо в цього панства що не день то новий "чижик", їх релігія дуже швидко розвивається, майже кожної години в Астралі проходять переміни, про що преданим на Землі, чи як там вони нашу планету звуть, оперативно передається інформація. ;) Тому спитайте його самого, нехай споє, посмієтесь, або поплачете... від сміху.
                            А взагалі то Ра то єгипетський, та би мовити, діяч, але ж у панства суто українська віра, тому й думка в нього власна, нехай розповість тобі, що він там за останній тиждень видумав.
                            Аще в Києві є нічний клуб РА, доволі непоганий, Ви після екскурсії з Анатолієм, завітайте, так би мовити сдмухнути пил праукраїнськіх міліонліть ;)
                            До речі такі ж самі розумники і у вас в Росії є, хочеш поділюся із тобою, моїми роздумами над етиологією цьєї течії, а ти в свою чергу мені про ваших російських ?

                            Є. Галаган
                          • 2003.05.22 | Георгій

                            Запитання від модератора

                            Панове, може перенесіть цю розмову на сторінку "Україна-Росія"? (Я не наполягаю, це просто пропозиція.) --ГП
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.05.22 | Галаган

                              Re: Запитання від модератора

                              Пане Георгій, Ви вірно відчули проблему, дуже тонко. Коли я прийшов сюди поговорити про релігію, я першим ділом від деяких учасників почув, що я мол несправжній українець, а законспірований росіянин. Це недивно, бо я й раніше зустрічався з носіями крайніх поглядів, але майже вперше зіткнувся з тими, хто націоналістичні погляди возвів до найвищої сфери в житті людини - духовної. Говорячи про свою унікальність, вони слово в слово іноді повторяють переконання діячів російського неоязичництва, користуются однією книгою, підробку під назвою книга Велеса, ведуть себе доволі агресивно з тими, хто тримається навіть не протилежних, а просто більш поміркованих поглядів. Виходить, що це всього лише одна з форм з націоналізму, який по своїй природі загалом атеєстичний, але душа атеїста це вакуум, його потрібно заповнювати, чому б не налити туди ще більше "любові" до Батьківщини, зробити її ідолом. Тому й не дивний плавний перехід від птань про релігію до звинувачень в шовінізмі, зашореності та не знанні історії, яку я в інтерпретації цих диваків знати не хочу, а те що мені відоме з їх поглядів не викликає нічого окрім співчуття до розумних, але обдурених та нестійких людей.
                              Порахуйте, скільки разів мене облаяли за те що я християнин і скільки за те, що я не знаю своєї історії і тоді Ви легко зрозумієте, чим є насправді це релігія. Але я Вам і так дам можливість зрозуміти, залишаючи тут статті та матеріали про авантюрну сущність неоязичництва.
                              Яке не має ні справжньої культурної бази, ні археологічних матеріалів, ні пісьмових свідотств, нічого притягуючи за вуха не своє, та називаючи це українським, так є в них з рунами, з Ра, та свастиками у Софії, про які я теж тут докладно розповім у зв"язку з православієм. Є багато чого Ви почитайте що вони пишуть, та не варто непогоджуватись, заклюють, та ще засміють ;) .
                              Тому я думаю, що переносите не потрібно, якщо наша Україна вже дійшла до того, що її дуже гарячі прихильники роблять з неї ідола.

                              З повагою Галаган
                            • 2003.05.22 | Тульский пряник

                              Если Вы настаиваете-я могу покинуть ваш форум.(-)

                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2003.05.22 | Галаган

                                Ну це ти зря :( (-)

                              • 2003.05.22 | Анатолій

                                Re: Если Вы настаиваете-я могу покинуть ваш форум.(-)

                                Тульский пряник!
                                Чего Вы вдруг испугались этого агресивного иудо-христианина?
                                Не такой страшный черт, как его малюют. Он просто не грамотный человек, но думает, что оооон сибко грамотный! Но этот человек есть просто зашореным, не знающим своих корней манкуртом. Прошу не обращать на этого иуду внимания.
                                Анатолий
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2003.05.22 | Тульский пряник

                                  Вы меня пугаете, Анатолий.

                                  Своими резкими оценками окружающих.
                                  НЕ СУДИТЕ, ДА НЕ СУДИМЫ БУДЕТЕ.
                                  У всех разные точки зрения на одни и те же вещи, но это ещё не повод развешивать ярлыки.
                                  Мы люди - и это даёт нам возможность договориться. ;-)
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2003.05.22 | Галаган

                                    Заміть як скаженіє ;) носій Права та Добра :) (-)

                                  • 2003.05.22 | Анатолій

                                    Re: Вы меня пугаете, Анатолий.? Не боись!!!

                                    Що поробиш, якщо Ви така перелякана людина, то я Вам, вибачайте, не допоможу. Ярлики видавалися Татарськими ханами на правління землями. А те що я називаю речі своїми іменами і не виляю хвостом перед будь-ким, то це мій прямий характер. Я з цією особою, під ніком Галаган тільки сьогодні познайомився, але ця особа, увірвавшись у цей форум, одразу всіх вирішила вишикувати (построить) у струнку і щоби всі тут молилися на його модель юдо-християнства. Нажаль, є такі особи. Як Ви бачите, пан Вільнодум навіть написав короткого вірша, Прийшов Галаган і зробив балаган. Ця людина, на жаль, є досить не освіченою, але пнеться у провідники. Тому я назвав речі своїми іменами. І буду називати їх так далі. Перелякалися, що ж, гей до маминої спідниці. Зрозуміли, давайте далі спілкуватися. Єдине, що я Вам скажу, МИ НЕ РАБИ, РАБИ НЕ МИ. І не будемо ними ніколи. Це до інших.
                                    З повагою, Анатолій
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2003.05.23 | Тульский пряник

                                      Спасибо-успокоили.

                                      Анатолій пише:
                                      > Що поробиш, якщо Ви така перелякана людина, то я Вам, вибачайте, не допоможу.

                                      Нет, я не затравленый человек. Со мной всё пока в порядке.

                                      Я з цією особою, під ніком Галаган тільки сьогодні познайомився, але ця особа, увірвавшись у цей форум, одразу всіх вирішила вишикувати (построить) у струнку і щоби всі тут молилися на його модель юдо-християнства.

                                      Вообще-то моя фраза:"Вы меня пугаете" относилась на Ваш ответ мне по-поводу Георгия,а не Галагана, его предложения уйти в другую ветку.
                                      Персона под именем Галаган, здесь ровным счётом не при чём.
                                      Ниже я высказал согласие с Вами по поводу того, что в христианской вере далеко не всё было гладко.

                                      Перелякалися, що ж, гей до маминої спідниці. Зрозуміли, давайте далі спілкуватися. Єдине, що я Вам скажу, МИ НЕ РАБИ, РАБИ НЕ МИ. І не будемо ними ніколи. Це до інших.

                                      За ЦУ спасибо, но по делу.
                                      Христианская вера предполагает СМИРЕНИЕ. Гордыня - это один из семи смертных грехов. Соглашаться с этим или нет, ровным счетом, Ваше право. Такое же право и у православных принимать или не принимать Вашу точку зрения.
                              • 2003.05.22 | Георгій

                                Нeт, что Вы, совсeм нe настаиваю!

                                Просто я, как модeратор, обязан слeдить за тeм, чтобы сохранялась CПЕЦИФИКА eтой страницы. Но я подчeркнул, что я нe настаиваю на своeм прeдложeнии. К тому жe г-н Галаган прав, дискуссии о взаимоотношeнии национального и интeрнационального дeйствитeльно имeют прямое отношeние к проблeмам духовности индивида и общeства.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2003.05.22 | Вільнодум

                                  Прийшов галаган -- зробив балаган! :) (-)

                                • 2003.05.22 | Адріана

                                  Re: Що за рабська вдача!!!!!!!!!

                                  Відколи це треба переходити на російську мову, лише тому, що хтось з'явився на цьому форумі який спілкується нею. Якщо для того щоб показати ,що "да ми тоже учониє", то сором вам панове. Пряник же не казав, що не розуміє української. Перестаньне підлабузнюватись, це ж не личить. Особливо такому патріотові як пан Анатолій, ну і вже дуже Ви пане Пінчук, стали "пописуватись" з прикладами російських письменників та діячів куьтури. Читайте більше українських класиків, не треба буде величати російських.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2003.05.22 | Галаган

                                    Адріана Ви ШЕДЕВР! От шкода що я манкурт, а то поговорили б -

                                  • 2003.05.22 | Георгій

                                    Re: Що за рабська вдача!!!!!!!!!

                                    Пані Адріано, якщо Ви помітили, я завжди спілкуюся українською мовою з тими, хто з України. Але пан Тульський Пряник з Росії, тому я навмисне написав йому російською мовою, щоб йому було легше мене зрозуміти. Я не бачу в цьому рабства, а бачу просту людську ввічливість. Щодо українських класиків, звичайно ж, їх треба більше читати, тут я з Вами цілком згоден. --ГП
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2003.05.22 | Адріана

                                      Re: Що за рабська вдача!!!!!!!!!

                                      Пане Георгію!
                                      А Чи цей Пряник сказав, що не розуміє укрїнської? НІ! То для чого цей перехід? Може я дуже перечулена на цій темі. От збереться десять українців і прийде до них або поляк, або росіянин і зараз же переходять на мову приходця. Як ви не це задивляєтесь. Ви кажете ввічливість, я кажу"безхребетність"
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2003.05.22 | Галаган

                                        Re: Що за рабська вдача!!!!!!!!!

                                        Адріана пише:
                                        > Пане Георгію!
                                        > А Чи цей Пряник сказав, що не розуміє укрїнської? НІ! То для чого цей перехід? Може я дуже перечулена на цій темі. От збереться десять українців і прийде до них або поляк, або росіянин і зараз же переходять на мову приходця. Як ви не це задивляєтесь. Ви кажете ввічливість, я кажу"безхребетність"

                                        Інуді буває по-іншому, от як зі мною. Я російськомовний, бо російська моя рідна мова, але тут спілкуюсь українською, тому, що тут так заведено ;)
                                        І що Ви так за ту мову чепляєтесь, гарна мова, вповні звичайна не гірше від інших . Що Вам ще потрібно, щоб усі нею говорили, чи як ?
                                        Так такого ніколи не буде. Он навіть наш приторможений парламент хартію мовну прийняв, прогрес!
                                        Так, а до чого тут раби ? Я дивлюся тут на цьому форумі саме популярне слівце. В нас не рабовласницький устрій, рабів не має :)

                                        З повагою Галаган.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2003.05.23 | Адріана

                                          ReДо пана Галагана

                                          Ну ось бачите і ви вмієте говорити українською. Але ніхто ж вас до цього не примушує. Ви російськомовний українець чи росіянин? Якщо українець, то дивно ,що ви не говорите своєю рідною мовою завжди. Коли ж росіянин, то це похвально, що навчилися української. Кожна людина має право говорити, як вона собі цього забажає. Все ж національність має відігравати першу ролю.
                                          Не знаю ,як довго Ви тут на форумі, але у нас була розмова релігійного характеру на тему по якому людина має звертається до Бога. Росіяни на чолі з Алєксєєм кажуть, що молитися треба на російській- хоч вони часом називають це "старо- слов'янська", бо мов українська не достойна щоб на ній молитись. Отже завжди десь коринь зла. Пряник добре розуміє українську, то пощо переходити на російське. Оце і все.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2003.05.26 | Kohoutek

                                            Я перепрошую...

                                            Адріана пише:
                                            > Ну ось бачите і ви вмієте говорити українською. Але ніхто ж вас до цього не примушує. Ви російськомовний українець чи росіянин? Якщо українець, то дивно ,що ви не говорите своєю рідною мовою завжди.

                                            Хоча цей лист звернений не до мене, але я є саме російськомовним українцем. Я б хотів вас запитати, пані Адріано, чому ВИ визначаєте, яка мова МЕНІ є рідною?

                                            Що, взагалі, означає, "рідна"? Чи це мова, якою я говорив з дитинства? Чи це мова, якою мої батьки розмовляли між собою? Чи це мова, якою мама співала мені колискові? Чи це мова, якою я думаю? Чи це мова, яку я вважаю рідною? Тоді це, безумовно, російська.

                                            Якого біса хтось бере на себе зухвалість визначати, що має бути рідним для мене, а що ні?!!! Це ЛИШЕ МОЯ ОСОБИСТА СПРАВА. І ЛИШЕ Я МОЖУ ВИРІШАТИ, ХТО Я Є. Я є російськомовний українець. FULL STOP

                                            Не росіянин, що живе на Україні; не зросійщений українець; ніхто інший, як російськомовний українець. Я себе так відчуваю. Ніхто цього не може перевірити, і ніхто це не має перевіряти, бо немає у самосвідомості ніяких об"єктивних критеріїв - за визначенням немає. Ви мусите прийняти співрозмовника на його умовах, або ж ви просто взагалі не готові розмовляти з людьми, тому що слухаєте тільки себе.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2003.05.26 | Галаган

                                              Re: Я перепрошую...

                                              Kohoutek пише:

                                              > Що, взагалі, означає, "рідна"? Чи це мова, якою я говорив з дитинства? Чи це мова, якою мої батьки розмовляли між собою? Чи це мова, якою мама співала мені колискові? Чи це мова, якою я думаю? Чи це мова, яку я вважаю рідною? Тоді це, безумовно, російська.
                                              >
                                              Наприклад для мене це та мова якою розмовляли мої батьки, тобто російська. Вона мені рідна, тому я нею розмовляю, інше мене не цікавить, якісь там заборони та кривди в минулому мене не цікавлять. Є українська є російська, мені цього достатньо. Проблеми інших із самовартістю це їх проблеми, вирішувати їх за рахунок інших, ніхто не має права.

                                              > Якого біса хтось бере на себе зухвалість визначати, що має бути рідним для мене, а що ні?!!! Це ЛИШЕ МОЯ ОСОБИСТА СПРАВА. І ЛИШЕ Я МОЖУ ВИРІШАТИ, ХТО Я Є. Я є російськомовний українець. FULL STOP
                                              >
                                              Так друже справа лише твоя, а не ВЕЛИКИХ ПРОРОКІВ минулого ;)

                                              > Не росіянин, що живе на Україні; не зросійщений українець; ніхто інший, як російськомовний українець. Я себе так відчуваю. Ніхто цього не може перевірити, і ніхто це не має перевіряти, бо немає у самосвідомості ніяких об"єктивних критеріїв - за визначенням немає. Ви мусите прийняти співрозмовника на його умовах, або ж ви просто взагалі не готові розмовляти з людьми, тому що слухаєте тільки себе.

                                              Не слухають себе, а прилоштовують під себе, видаючи свою правду за ІСТИНУ.

                                              Так тримати пане, я Вас повністю в цьому питанні підтримую ;)

                                              С повагою Галаган.
                                    • 2003.05.23 | Тульский пряник

                                      Я никого не хотел задеть.

                                      Уважаемый Георгий,
                                      Вы, по-видимому, были правы, когда предложили уйти в другую ветку.
                                      Мне искренне жаль, что русский язык, на котором Вы мне ответили, ввиду нормального воспитания, стал причиной недовольства Вами со стороны г-жи Адрианы.
                                      Прошу меня простить за непрошеное вторжение в вашу украиноязычную идилию я не хочу быть яблоком раздора.
                                      Безусловно, что мне легче читать по-русски и то, что Вы сделали мне шаг навстречу - это знак доброй воли, который очевмден, а не пресмыкательство, в котором Вас обвинили. Ведь отношение к гостю очень показательно.
                                      Хорошим тонои считается создать гостю благоприятные условия пребывания, может что-то изменилось? И если бы к вам зашёл француз, а Вы, умея говорить по-французски, ответили бы ему для его лучшего восприятия, что же в этом крамольного? Ведь в данном случае важнее было содержание, нежели форма (язык) преподношения.
                                      Я не лезу со своим уставом в чужой монастырь, и если моё нахождение здесь вызывает такую бурю неоправданных эмоций, то во имя мира между вами, я готов покинуть форум.
                                      С уважением ко всем участникам.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2003.05.23 | Анатолій

                                        Re: Я никого не хотел задеть.

                                        Дякую Вам, пане Пряник за те, що Ви подякували Жору. Мене не треба, і так схаваю. Але я не хотів би, щоб Ви ішли звідсіля. Нам дуже потрібні тут освітчені, розумні та духовні люди. А з освіченністю, нажаль, тут нестача. Дехто компенсує свою неосвіченість злістю, але на це не треба звертати уваги.
                                        Отже, давайте спілкуватися.
                                        Анатолій
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2003.05.23 | Галаган

                                          Я просто шаленію від своєї злоби та неосвіченості рррр (-)

                                      • 2003.05.23 | Адріана

                                        Re: До Тульського Пряника

                                        Шановний пане!

                                        Вас же тут ніхто не образив, то чого ж Ви вже хочете покидати форум. Справа була в тому, щоб наші українці позбулися меншовартости і гордилися своєю мовою хоч би так як ви гордитеся своїм "язиком".
                                        Якщо б Ви не розуміли української, ось так як Ви навели приклад з французької, я б і сама до Вас зверталася по вашому. Але коли людина розуміє мову на якій до неї звертаються, не потрібно переходити на іншу. Це зараз принято в Україні і в цьому наша трагедія. Ми навчилися ставити своє позаду і підлабузнюватись "старшому брату". Вже настав час, щоб Україна підняла голову і була горда що вона Є.
                                        Так що продовжуйте дискусію тут на форумі. Цікаво чути інші думки. Але вже вибачайте.Розуміємо Вашу російську, то розумійте і нашу українську. Оце і все.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2003.05.23 | Тульский пряник

                                          Гордыня - это грех.

                                          Адріана пише:
                                          > Шановний пане!
                                          >
                                          > Вас же тут ніхто не образив, то чого ж Ви вже хочете покидати форум.

                                          Я ни на кого не обижаюсь, поскольку уныние это тоже грех. :-)

                                          Справа була в тому, щоб наші українці позбулися меншовартости і гордилися своєю мовою хоч би так як ви гордитеся своїм "язиком".

                                          Разве вам кто-то мешает "пишатися" собственным языком, замечу не всегда простым для восприятия. Поскольку в одних словах он похож на русский, в других - на польский, в третьих - ни на какой. Но он такой есть.

                                          > Якщо б Ви не розуміли української, ось так як Ви навели приклад з французької, я б і сама до Вас зверталася по вашому. Але коли людина розуміє мову на якій до неї звертаються, не потрібно переходити на іншу. Це зараз принято в Україні і в цьому наша трагедія.

                                          Да, я понимаю украинский, но только потому, что хотел его понимать. Потому что хотел понять находясь здесь в России, что же у нас общего?
                                          И, поверьте, это совершенно не трагедия переходить на другой язык для лучшего взаимопонимания. Это всего лишь свидетельство наличия определенного воспитания. Но если для Вас это так знаково критично - то делайте, как Вам удобнее. :-)

                                          Ми навчилися ставити своє позаду і підлабузнюватись "старшому брату". Вже настав час, щоб Україна підняла голову і була горда що вона Є.
                                          Это общее свойство наших народов - долгая терпимость.

                                          > Так що продовжуйте дискусію тут на форумі. Цікаво чути інші думки. Але вже вибачайте.Розуміємо Вашу російську, то розумійте і нашу українську. Оце і все.

                                          Благодарю за разрешение, но есть одна очень существенная разница.
                                          В России по-украински почти не говорят. Более того не говорят даже украинцы, попадающие сюда - кто работать, кто жить, кто учиться. Не говорят между собой.(!) Это странно. Не хотят иметь украинские школы. Как Вы предлагаете большинству понимать украинский если он здесь даже не звучит от носителей языка?
                                          А на Украине всё же понимают русский, вы ведь не Эстония, чтобы делать виды бессмысленные и потешные.
                                          Так уже получилось что русский понимают и в Эстонии, и в Армении, и на Украине, разве это так плохо?
                                          Мне нравится читать по-украински поэтому я и посетил ваш не совсем доброжелательный (извините за правду) форум.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2003.05.23 | Рибалка

                                            Про мову

                                            Не до теми але цікаво почитати для загального розвитку статті на майданчику, який вказала Адріана http://ideya.uazone.net/, зокрема про українську мову http://ideya.uazone.net/ukrmova.html
                                            Всього найкращого.
                                          • 2003.05.23 | Адріана

                                            Re: Гордыня - это грех. Не завжди!

                                            Коли людина хоче мати признання самобутності, це не "гординя".
                                            Ви нічого нового не сказали. Чого ж аж так далеко їхати. В Україні також майже не говорять українською. Під столітними пануваннями Росії, знищено українську мову та гордість говорити нею. Загнали її на села. Бо ж такі тези вже чули не раз, що мов такої мови, як українска не існувало. Це ,мов, змішання російської і української. не хочу щоб ви почувались. що треба втікати з цього форуму, але раджу вам почитати ,яка мова була перша. Якщо не знаєте джерел, я Вам радо подам. Тільки не посилайтесь на совєтські джерела.

                                            Ось Ви пишете-

                                            "-В России по-украински почти не говорят. Более того не говорят даже украинцы, попадающие сюда - кто работать, кто жить, кто учиться. Не говорят между собой.(!) Это странно. Не хотят иметь украинские школы. Как Вы предлагаете большинству понимать украинский если он здесь даже не звучит от носителей языка"-

                                            Прочитайте ще раз поверхнє. Не говоріть неправди. Українці хотіли б мати українські школи в Росії, але їм кажуть ,що це для них не потрібно, бо ж вони розуміють російську. А ось спробуйте сказати це в Україні, то росіяни криком кричать, що їх дискримінують. В багатьох місцевостях Росії відкриті школи українознавства
                                            і тут наука , нажаль, відбувається по неділям. Думаю, що кожна нація має повне право на свою особистість.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2003.05.23 | Галаган

                                              Інколи все ж потрібно вибирати на чийому Ви боці пані Адріана.


                                              Пані Адріана важко співставити націоналізм нищої проби та християнство, чи не так ? Але якщо дуже хочеться то можна. ;)


                                              В Україні також майже не говорять українською.

                                              Говорить той кому це потрібно інші роблять як їм завгодно, якщо Вам це не подобається - нападайте, але Ви не повині забувати про те, що можете заслужити собі гарну славу агресора. Ви не більше розумієтесь в тому що добре, аніж багато інших людей. Потім подивимось хто був правий;)

                                              Під столітними пануваннями Росії, знищено українську мову та гордість говорити нею.

                                              Значить ця мова була менш дієздатна, а російська сильніша за неї. Ви не підкажете мені, чому захудале та провинційне Московське князівство, розміром з гулькін ніс, збільшило свої розміри в 40000 разів, ставши самою величезною країною в світі, а Київ, якій володів теж колись величезними теріторіями, а також Москвою, підпав під її зверхність ? Цікаво що Ви думаєте, тільки не кажіть, що росіяне ісчадья аду, за тим як поганих націй не буває, я думаю. А навіть якщо вони є, то потрібно бути краще аніж найкращі її представники, щоб можливо таке мати право ляпнути.


                                              Загнали її на села.
                                              Село це символ сучасної незалежної України, як це й неприскорбно.

                                              але раджу вам почитати ,яка мова була перша.
                                              Якщо не знаєте джерел, я Вам радо подам.

                                              Оце еталон толерантності до чужої думки. Яка впевненість, а звідки Ви знаєте, що в вас є джерела більш об"єктивні, аніж ті, що мав би навести пан Пряник, якби того хотів :) Воно звісно ж зручно почувати себе на місці людини, яка все знає, чи не так ? І кривити обличчя від жалю по затяганій "ненці", чи не так ?

                                              Тільки не посилайтесь на совєтські джерела.

                                              А Ви не посилайтесь на націоналістичні джерела, й тоді в розрахунку. Будете з прорадянським, як і всі росіяне Пряником.
                                              Для Вас радянський = російский ? Чи ні ? Якщо ні навіщо Ви про джерела ?
                                              >
                                              > >
                                              > Прочитайте ще раз поверхнє. Не говоріть неправди. Українці хотіли б мати українські школи в Росії, але їм кажуть ,що це для них не потрібно, бо ж вони розуміють російську.


                                              А ось спробуйте сказати це в Україні, то росіяни криком кричать, що їх дискримінують.

                                              Так не дискримінуйте, якщо кричать, у чому проблема, чи Ви краще за росіян знаєте, що їм краще, чи Ви більше українська громадянка, аніж вони, чи заслуги особливі зароблені кров"ю та потом перед Вітчизною ? Якщо це все так,або навіть це Вам просто здається, знов кажу - атакуйте, мочіть їх без разбору усіх, але вже потім важко буде казати про пресловуту демократію чи християнство.

                                              В багатьох місцевостях Росії відкриті школи українознавства
                                              > і тут наука , нажаль, відбувається по неділям. Думаю, що кожна нація має повне право на свою особистість.

                                              Як врешті і російська в Україні.

                                              Пані Адріана, Вам дуже хотілось, щоб пан Пряник втупив з Вами в дискусію, затяжну, він би не зробив цього в такій різкій формі як я, бо він у гостях й шанує правила гостя. Ви ж кидаєтесь на все російське, як на червону ганчірку.

                                              Так что я ответил Вам так, чтоб менее комфортно было, согласно величине Ваших скрытых посылов. Хотя возможно за своей квазиправотой Вы их не заметите.

                                              Звиняйте, що втрутився в бесіду ;)

                                              З повагою Галаган.
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2003.05.23 | Адріана

                                                Re: на чийому Ви боці пані Адріана. Не розумію питання.

                                                Властиво не знаю, що Ви хочете мені закинути. Я на нікого не нападаю. Мова це серце людини. Так як і релігія. Дивно, що Ви готові назвати мене аґресором, бо я б хотіла щоб українці говорили українською. Чи не не звучить Вам Смішно? Що є злого в тому, що ось Ви навчилися говорити українською? Ну не можете ж заперечити утиснення, яке переводила Росія проти всього українського. Ось тут подаю Вам лінк про походження мов. Написав цю працю не українець,Михайло Красуський, то ж не можете йому закинути націоналізм. Прочитайте. Може і Ви щось підучитесь.

                                                htt://ideya.uazone.net
                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                • 2003.05.23 | Адріана

                                                  Re: Спробуйте цей звязок. Чомусь не відкривається перший

                                                  ukrayinska ideya/ukrainian idea page
                                                • 2003.05.26 | Галаган

                                                  Re: на чийому Ви боці пані Адріана. Не розумію питання.

                                                  Адріана пише:
                                                  > Властиво не знаю, що Ви хочете мені закинути. Я на нікого не нападаю.
                                                  Я про Вашу нетерпимість до тих хто розмовляє російською, чи по Вашому "раби, підніжки, грязь Москви... " це не напад ? Може Вам щось такого пустити, в нас теж арсенали невичерпні ;) повірте.

                                                  Мова це серце людини.

                                                  Для мене мова засіб спілкування, та отримання інформації, "мове це сердце людини", це твердження, яке доказати неможливо, бо серце в прямом значинні, це відсил до анатомії, анатомія Вам скаже, що серце це не мова ;) Все інше Ваше власне, навіщо це перекидувати на інших ? Наприклад на мене ? Я Вас про це не просив, тому залишаю за собою право не погодитись і сказати : мова, наприклад, це підшлункова залоза людини . Доведить що це не так, якщо часу не шкода.

                                                  Так як і релігія.

                                                  Мова, як релігія, хм, а у Вас яка релігія ? Мвознавство? Вона зареєстрована в комітеті по справам релігій ?

                                                  Дивно, що Ви готові назвати мене аґресором, бо я б хотіла щоб українці говорили українською.

                                                  За одне Ваше бажання не назву, але за рабські паралелі уж вибачте ;) До того ж зрозумійте бути агресором, це нормальний стан сильної особистості, от тільки прикидуватись овечкою при цьому, це вже не дуже чесно. Хочете примусити говорити українською - примушуйте, але не треба робити здивоване обличчя коли хтось назве Вас агресором, тим більш не потрібно вішати йому ярлики, типа зрадник манкурт і т.п. Робіть свою справу, життя покаже, хто був правий та сильніший, бо Ваша правда, тільки Ваша, і на Істину претендувати не має права. І стина у Бога. Ви знаєте як він ставиться до української ?

                                                  Чи не не звучить Вам Смішно? Що є злого в тому, що ось Ви навчилися говорити українською?

                                                  Я навчився говорити українською так само, як англійською, так само як вчусь говорити польською просто українська мені ближче, як друга рідна, культурне в нас із нею рідство, рідна по похождженню російська, нею говорять мої друзі та батьки.


                                                  Ну не можете ж заперечити утиснення, яке переводила Росія проти всього українського.

                                                  Можу заперечити, бо Росія це не абстрактне поняття, за усіма утисками які навіть і були, стояли люди, українці в тому числі.
                                                  Дивно пані, але та література яка є гордістю українців народилась саме в РІ. А мова то не все. Да і та при вірному та послідовному підході, теж зараз би не існувала. А що ще крім мови ? Нагадайте будьте ласкаві ?

                                                  Ось тут подаю Вам лінк про походження мов. Написав цю працю не українець,Михайло Красуський, то ж не можете йому закинути націоналізм. Прочитайте. Може і Ви щось підучитесь.
                                                  >
                                                  > htt://ideya.uazone.net

                                                  Читати не стану, бо часу не має, а Ви не проти, якщо я дам Вам почитати роботи пана Трубецького, наприклад, про українську мову, та українську культурну експансію на Росію ? Читати будете ?

                                                  Галаган.
                                            • 2003.05.24 | Тульский пряник

                                              Зачем так кипятиться?

                                              Адріана пише:
                                              > Коли людина хоче мати признання самобутності, це не "гординя".

                                              Согласен.

                                              > Ви нічого нового не сказали. Чого ж аж так далеко їхати. В Україні також майже не говорять українською. Під столітними пануваннями Росії, знищено українську мову та гордість говорити нею.

                                              Это история,которую ни Вы ни я не в силах изменить.:-(
                                              Но бесконечно упрекать всех русских во всех прошлых бедах, тоже не очень справедливо. В том что так случилось всё же значит есть вина и ваших предков, раз позволили так с собой поступить.

                                              Загнали її на села. Бо ж такі тези вже чули не раз, що мов такої мови, як українска не існувало. Це ,мов, змішання російської і української.

                                              Скорее русского и польского, если следовать Вашей логике.

                                              не хочу щоб ви почувались. що треба втікати з цього форуму, але раджу вам почитати ,яка мова була перша. Якщо не знаєте джерел, я Вам радо подам. Тільки не посилайтесь на совєтські джерела.

                                              Уважаемая Адриана,
                                              Наша общая беда в том, что у каждого своя правда. У Вас своя и у меня - своя. Поэтому и источники, видимо, у нас разные.
                                              > Ось Ви пишете-
                                              >
                                              > "-В России по-украински почти не говорят. Более того не говорят даже украинцы, попадающие сюда - кто работать, кто жить, кто учиться. Не говорят между собой.(!) Это странно. Не хотят иметь украинские школы. Как Вы предлагаете большинству понимать украинский если он здесь даже не звучит от носителей языка"-
                                              >
                                              > Прочитайте ще раз поверхнє. Не говоріть неправди. Українці хотіли б мати українські школи в Росії, але їм кажуть ,що це для них не потрібно, бо ж вони розуміють російську.

                                              По чём зря Вы меня упрекнули во лжи. Для того чтобы открыть школу в РФ с национальным языком преподавания (калмыцкий, башкирский, чеченский, лезинский и т.д.) надо иметь соответствующий субъект федерации.Граждане России, этнические украинцы должны сделать это, если у них имеется такая небходимость, ведь есть же к примеру еврейская автономия, как субъект федерации. За них это никто не сделает. Но возникнет другой вопрос - кто будет преподавать в этих школах - много ли сыщется добровольцев среди вас?

                                              А ось спробуйте сказати це в Україні, то росіяни криком кричать, що їх дискримінують. В багатьох місцевостях Росії відкриті школи українознавства
                                              > і тут наука , нажаль, відбувається по неділям. Думаю, що кожна нація має повне право на свою особистість.

                                              Любая нация -исключительна.
                                  • 2003.05.23 | Анатолій

                                    Дякую, Адріано! (-)

              • 2003.05.22 | Георгій

                Оце добре сказано

                Тульский пряник пише:
                > Уважаемый Анатолий!
                > Война не может быть целью христианина. Поэтому целиться мне нет необходимости.
                (ГП) Абсолютно згідний.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.05.22 | Вільнодум

                  Re: Оце добре сказано

                  Георгій пише:
                  > Тульский пряник пише:
                  > > Уважаемый Анатолий!
                  > > Война не может быть целью христианина. Поэтому целиться мне нет необходимости.
                  > (ГП) Абсолютно згідний.

                  (V) Це є повна ДЕМАГОГІЯ, або ще горше - БРЕХНЯ!
                  ХТО воював в найбільш кровопролитний час історії людства???
                  ЯКА церква благословляла ці війни?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.05.22 | Тульский пряник

                    Re: Оце добре сказано

                    Вільнодум пише:
                    > Георгій пише:
                    > > Тульский пряник пише:
                    > > > Уважаемый Анатолий!
                    > > > Война не может быть целью христианина. Поэтому целиться мне нет необходимости.
                    > > (ГП) Абсолютно згідний.
                    >
                    > (V) Це є повна ДЕМАГОГІЯ, або ще горше - БРЕХНЯ!
                    > ХТО воював в найбільш кровопролитний час історії людства???
                    Были разные периоды истории: от Крестовых походов до Газавата.
                    Или Вы имеете ввиду фашизм?

                    > ЯКА церква благословляла ці війни?
                    Если фашизм, то к сожалению, католическая. :-)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Тульский пряник

                      Извините за "смайлик" в конце - должен был быть :-(

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Вільнодум

                        Ну от і добре - порозумілися! (-)

                    • 2003.05.22 | Augusto

                      Муха моя как прянік, толстая і блєстіт.

                      Тульский пряник пише:

                      > > ЯКА церква благословляла ці війни?
                      > Если фашизм, то к сожалению, католическая. :-)

                      Чесно, фашизм та нацизм були підкреслено антихристиянські, бо християне ж "поклоняються жиду", вони видавали щось дуже схоже до п. Анатолія з поверненням до "рідновіри" (культ Вотана в Німеччині, античне паганство Італії, навіть нацистське (і фашистське) привітання викиною вгору рукою називалося "римське привітання"), альтернативні культи та культики на базі окультизму. Єдине, що закидається католицькій церкві це пасивність, а не "благославіння".
                  • 2003.05.22 | Анатолій

                    Re: Оце добре сказано. Для Георгія!

                    Пане Георгію!
                    Що стосується особи під ніком Тульський Пряник, то у мене не має сумніву у його порядності. Що стосується юдо-християнства, то вибачайте... Може мені нагадати Вам дати всих десяти Христових походів і до чого ці походи призвели?
                    Може мені Вам пригадати всі діяння Єзуїтів?
                    Ой, пане Жорж. Ви ніяк у себе не викоріните Ваше лукавство.
                    Анатолій
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.05.22 | Георгій

                      Re: Оце добре сказано. Для Георгія!

                      Пане Анатолію, хрестові походи здійснювалися державами, арміями. Їх дійсно інспірувала християнська церква, але це була одержавлена, фактично злита з державою римо-католицька церква 11-13 сторіч. Ми зараз живемо в зовсім інший час. А я взагалі говорив не про історію, а про своє внутрішнє життя, свій внутрішній світ. Я особисто не хочу ніякої війни ні з ким, от і все. Тому мені й сподобалася ця репліка п. Тульського Пряника.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.05.22 | Анатолій

                        Re: Оце добре сказано. Для Георгія!

                        А я Вам підтвердив, що мені також сподобалася.
                        А от щодо держцерков, то розкрийте очі і подивіться. Хіба щось змінилося? Тільки Україна є відмінною у цьому плані від інших християнських держав, бо саме тут зараз твориться нове! Хіба не видно. Хочаб через цей розбрат церков - це ж вірна прикмета.
                        Анатолій
                    • 2003.05.22 | Тульский пряник

                      Христианская вера

                      Пожалуй, вы правы Анатолий, когда утверждаете, что христианство не шло простым и мирным путём. Но на тот период времени это было противоборство нового и старого. Вспомните испанских конкистадоров и индейцев, которых мы привыкли считать несчастными им навязывалась религия, как новый образ мышления более цивилизованный - отсюда и крестовые походы, которые Вы вспоминаете.
                      Это противостояние было и ещё большим - между христианами и мусульманами. А "джихад" и "газават" - это по сути те же крестовые походы, но уже против самих христиан со стороны исламского мира.
                      Это радикальный пожход в обоих религиях.
                      Ведь и в исламе и в христианстве есть заповедь - НЕ УБИЙ!
                      То, что она нарушается - не может служить оправданием какой-либо благородной целью. Чистотой веры.
                      И католическая церковь в этом, безусловно, неправа.
                      А православие, возможно, неправо своим закостенелым подходом ко всему новому. Своим неумением, а главное нежеланием менять что-либо - ни в обрядах, ни в отношении к событиям уже давно минувших дней.
  • 2003.05.23 | Franko

    Ні дідька ж собі! :-)

    Пане Георгію, Ви бідкалися, що форум неактивний!

    Я з моїм даялапом навіть мріяти не можу встигати за всіми темами! :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.23 | Георгій

      Re: Ні дідька ж собі! :-)

      :) :) :)
  • 2003.05.24 | Анатолій

    Пане Бодин! Ціную Ваш гумор, якщо це не діагноз (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.24 | bodyn

      Re: Анатолію! Чому Ви сумніваєтесь?

      Абсолютний гумор (= абсолютно серйозно).

      Щодо діагнозу, то це б мені задорого коштувало.
      Але знаю рецепт, виписаний в Києві на наш сутужний час:

      БОЖЕ ВЕЛИКИЙ ЄДИНИЙ ДОГЛЯНЬ НОВИХ ЛЮДЕЙ СВОЇХ І УТВЕРДИ В НИХ ВІРУ ПРАВУ

      Можливо, хтось на форумі знає де і ліки за цим рецептом видаються?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.05.24 | Георгій

        Я думаю, що знаю, де

        bodyn пише:
        > Але знаю рецепт, виписаний в Києві на наш сутужний час:
        > БОЖЕ ВЕЛИКИЙ ЄДИНИЙ ДОГЛЯНЬ НОВИХ ЛЮДЕЙ СВОЇХ І УТВЕРДИ В НИХ ВІРУ ПРАВУ
        > Можливо, хтось на форумі знає де і ліки за цим рецептом видаються?
        (ГП) Скрізь, де є Христос. А він казав, що він завжди є і буде там, де хоча б двоє або троє збираються в його ім'я.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.05.24 | bodyn

          Re: Я думаю, що знаю, де

          > > Але знаю рецепт, виписаний в Києві на наш сутужний час:
          > > БОЖЕ ВЕЛИКИЙ ЄДИНИЙ ДОГЛЯНЬ НОВИХ ЛЮДЕЙ СВОЇХ І УТВЕРДИ В НИХ ВІРУ ПРАВУ
          > > Можливо, хтось на форумі знає де і ліки за цим рецептом видаються?
          > (ГП) Скрізь, де є Христос. А він казав, що він завжди є і буде там, де хоча б двоє або троє збираються в його ім'я.
          Гарна адреса.
          Але щоб ніхто не переплутав, що це адреса а не ліки, краще писати з великої літери:

          Там, Де Збираються в Ім"я Його.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".