МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може Бог створити Бога?

02/24/2007 | Анатоль
От ми добре знаємо, :) що Бог може створити і небо і землю, і всяких матеріальних істот, звірів, людей, і нематеріальних, як і Сам, ангелів.
А от чи може Він створити іншого Бога, такого як і Сам? Чи й ще могутнішого і розумнішого за Себе.
І чи поміститься у Всесвіті (чи де Він там) два Боги?
А якщо може, то чому б Йому і не зробити цього?
Якщо якихось нікчемних червів-людішок створив во славу Свою, то наскільки ж більше слави буде отаке втнути.
Та й буде з ким спілкуватись на рівних, а не бавитись з якимись хробаками нікчемними.
Це раз.
А по-друге, чи може Він Себе міняти? Структуру Свою.
Чому Він повинен бути тільки такої структури Батько-Син-Дух ?
Чому б Йому не перебудовуватись в любі інші структури?
Єдиний_Цілісний. Чи Чоловік-Жінка. Чи Голова-Роги-Копита-Хвіст?

Відповіді

  • 2007.02.24 | Ukrpatriot(patriot)

    А цього Вам знати не дано

    Так само, як на жорсткий диск об"ємом 1 Гіг не загнати інформації на 10 Гіг. Так само людині не дано знати того, що реально може Бог, крім того, що доступно самомму розумінню людини. Оскільки є речі які людина своїм мозком збагнути просто не здатна. Потужностей не вистачає, так само, як у занадто слабкого процесора.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.24 | Анатоль

      Хіба ж я так багато спитав?

      А звідки знають, що триєдиний, що зробив Єву з ребра і послав Ісуса спасати?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.24 | Ukrpatriot(patriot)

        Re: Хіба ж я так багато спитав?

        Анатоль пише:
        > А звідки знають, що триєдиний, що зробив Єву з ребра і послав Ісуса спасати?

        З Біблії. Як це несмішно, але багато нам знати просто не дано. НАші мізки того не витримають. Звичайно шкода відмовлятися від ідеї, що людина найвища і найрозумінша, але поки що виходить так.
  • 2007.02.24 | Анатоль

    Що краще, один бог, чи багато?

    Для людей конформістського складу, пристосуванців, зручніше мати одного бога.
    Це дає ясність, визначеність, як треба себе поводити.
    Для людей з власними пріоритетами краще, щоб богів було багато.
    Тоді боги між собою чубляться, інтригують, і в лдей появляється шанс на власну гру.

    Історія каже, що тенденція в людства йти від багатьох богів до одного.
    Якщо в ранніх релігіях як правило було багато богів, то в християнстві триєдиний, а в новішій і найбільш поширеній релігії - мусульманстві - взагалі один.
    Про що це свідчить?
    Про те, що людство стає більш соціальним.
    Все менше стає бунтарів Вільнодумів і все більше Роксан, що не можуть вже жити без рабства, як без повітря і почуваються в ньому комфортно, як риба в воді.
    Більше того, навіть ті, кому конформізм не по природі, (РМ) стараються не відставати від інших і ламати себе, калічити, нівечити, тільки б втиснути в певні рамки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.24 | Роксана

      Re: Що краще, один бог, чи багато?

      Анатоль пише-

      -Все менше стає бунтарів Вільнодумів і все більше Роксан, що не можуть вже жити без рабства, як без повітря і почуваються в ньому комфортно, як риба в воді.-

      А ще треба додати, що з'являються і такі як Анатоль,які забруднюють воду, повітря і тоді треба чистити увесь цей бруд. І так робиться віками. І знову с'яє сонце і б'ють чисті оздоровлюючі джерела.
      І розвивається ,як дерево весняне, думка вільна, бо дана вона людині Богом. Не відповідаю на ваші фантазії, бо рахую їх дитячими казками . Не чіпайте мене то й вас не чіпатиму. Пишіть собі на здоров'ячко, хизуйтеся пустотвором. Бачу знаходяться такі, що ще й заходять в вами в дискусію на ці теми. Мене, особисто, вони не цікавлять.
    • 2007.02.24 | Ukrpatriot(patriot)

      Бог дав людині розум

      і душу. А тому вона завжди має свободу вибору і свободу дій. Якщо б усі були пристосуванцями і діяли тільки згідно тих правил, які дав нам Господь, то не було б у нас ані злочинів, ані розлучень, взагалі не було б нічого поганого. А так кожна людина має можливість керувати своєю долею.
    • 2007.02.24 | Вільнодум

      Чому всіх схвилювало "вільнодумство"?

      Пан Анатолій про "вільнодумство" згадав мимоходом в своїй темі-роздумі про те, чи може Бог створити Бога? Та чомусь ця цікава тема-запитання не зацікавило, а те, що вільнодуми перевелись, дуже схвилювало віруючих!

      Я бачу в цьому важливий "симптом" віруючого, який він сам знає і який викликає негативну реакцію на те, що він/вона НЕ є вільнодумом! Тут діє внутрішнє протиріччя. З одного боку, по чисто людських інстинктах, які ще в нього залишились, віруючий хоче бути вільнодумом, тобто бути свободо-мислячою людиною. Але з іншого боку, віруючий знає, що він/вона свою свободу мислення ОБМЕЖИВ вірою, яка заборонила йому думати вільно, виходити в своїх думках за МЕЖІ, які йому вставила церква-віра.

      Яка ж реакція віруючого? Типова. Звинувачувати тих, хто є вільний духом і думками, в дурості і не здатності самозакабалити свій Ум церковною доктриною.

      Тут є бенефіт для віруючого. Закабаливши свій Ум *такою* вірою, не треба більше думати! Це ж таке полегшення! Ах! Бо думати було так тяжко!

      -- Вільнодум
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.24 | Ukrpatriot(patriot)

        Re: Чому всіх схвилювало "вільнодумство"?

        Вільнодум пише:
        > Пан Анатолій про "вільнодумство" згадав мимоходом в своїй темі-роздумі про те, чи може Бог створити Бога? Та чомусь ця цікава тема-запитання не зацікавило, а те, що вільнодуми перевелись, дуже схвилювало віруючих!

        З таким запитанням варто звертатися до Бога. Ви ж не питаєтесь, скажімо у лікаря, чи може спейс-шатл "Експлорер" долетіти до Марса. Бо цей лікар не дасть Вам фахової відповіді. Так само і людина не може давати відповіді на запитання, що стосуються божественної суті, а калькулятор, маючи певні запрограмовані алгоритми не зможе дати відповіді ті запитання, на які може дати Ваш персональний ПК, бо його світогляд (програма) обмежені алгоритмом. Так само людина фізично не здатна давати відповіді про божественне. Вона його просто не розуміє. Відповідно питання Анатоля - гіпотези і здогадки адресовані неправильно.

        >
        > Я бачу в цьому важливий "симптом" віруючого, який він сам знає і який викликає негативну реакцію на те, що він/вона НЕ є вільнодумом!

        Це просто намагання дитині пояснити те, що вона ще не доросла до рівня, щоб розуміти ті чи інші відповіді :)

        > Тут діє внутрішнє протиріччя. З одного боку, по чисто людських інстинктах, які ще в нього залишились, віруючий хоче бути вільнодумом, тобто бути свободо-мислячою людиною. Але з іншого боку, віруючий знає, що він/вона свою свободу мислення ОБМЕЖИВ вірою, яка заборонила йому думати вільно, виходити в своїх думках за МЕЖІ, які йому вставила церква-віра.

        Церква і віра - це різні речі. А обмеження - обмеження розвитку. Згалайте себе у 5 річному віці. Вам тоді здавалося, що багато речей ви знаєте краще ніж дорослі. а потім виявлялося, що це не зовсім так. Те що питає Анатоль -- є проявом підліткового максималіозму. З віком, якщо звернеться до Бога, то той можливо дасть йому відповідь.


        >
        > Яка ж реакція віруючого? Типова. Звинувачувати тих, хто є вільний духом і думками, в дурості і не здатності самозакабалити свій Ум церковною доктриною.
        >
        Якщо "вільнодум" не розібравшись і не вивчивши предмет, починає робити висновки, то це не вільнодумство, а дитячість. :)


        > Тут є бенефіт для віруючого. Закабаливши свій Ум *такою* вірою, не треба більше думати! Це ж таке полегшення! Ах! Бо думати було так тяжко!
        >

        Бог дав людині РОЗУМ, щоб думати. Інакше він нагородив би нас простими інстинктами для виконання певних задач жертвоприношення і поклоніння, але це не так .
        > -- Вільнодум
        згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".