МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зустріч члeнів ВЦіРО з Прeм'єр-Міністром України (/)

04/11/2008 | Георгій
Зустріч членів ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України [ Церковні новини - Україна ]

11 Квітня, 2008 19:10

11 квітня 2008 р. відбулася зустріч керівників і представників конфесій – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко та членами Уряду – першим віце-прем’єр-міністром Олександром Турчиновим, міністрами освіти і науки Іваном Вакарчуком та культури Василем Вовкуном, а також головою Державного комітету України з питань національностей та релігії Олександром Санганом. Від УПЦ Київського Патріархату в зустрічі взяли участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і ректор КПБА архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій.

Перед початком зустрічі керівники Церков і релігійних організацій підписали раніше погоджений текст звернення ВРЦіРО до Прем’єр-міністра України з переліком проблемних питань, які турбують конфесії і потребують свого вирішення.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про те, що Уряд вирішуватиме проблемні питання функціонування Церков та релігійних організацій в Україні. За словами керівника Уряду, це стосується, насамперед, виділення землі під будівництво храмів, повернення релігійним організаціям у власність майна, зниження тарифів на споживання енергоносіїв, розв’язання соціальних проблем служителів Церков.

За дорученням Прем’єр-міністра, вже найближчим часом Церкви та релігійні організації споживатимуть природній газ за тарифами, встановленими для населення, а не підприємств, як це є сьогодні. З цим проханням конфесії не одноразово зверталися до попередніх складі Уряду, але так і не отримали позитивної відповіді.

Як зазначила Юлія Тимошенко, Уряд поступово підвищуватиме пенсії священнослужителям. «Багато служителів Церкви отримували пенсію у розмірі нижчому за прожитковий мінімум. З 1 квітня мінімальні розміри пенсійних виплат та допомог підвищено до рівня прожиткового мінімуму. Наступним кроком буде нарахування пенсій священнослужителям з урахуванням трудового стажу», - зазначила Глава Уряду.

Юлія Тимошенко вважає, що релігійні організації мають право на повернення майна, яке перебуває не лише у державній власності, але й у комунальній. Для цього, на її думку, вже найближчим часом необхідно розробити та внести відповідні зміни до вітчизняного законодавства.

Прем’єр-міністр переконана, що необхідно вводити елементи релігійного та духовного виховання в систему освіти в Україні. «Усі реформи починаються з духовного виховання та духовної освіти – без цього немає майбутнього», - наголосила вона. При цьому, на думку керівника Уряду, слід врахувати світовий досвід.

Прем’єр-міністр доручила розглянути на одному з найближчих засідань Уряду проект Концепції взаємовідносин між релігійними організаціями та державою та передати його до Верховної Ради. ВРЦіРО кілька разів у своїх документах наголошувала на тому, що концепція державно-церковних відносин повинна передувати прийняттю нової редакції базового Закону «Про свободу совісті та релігійні організації»

Окрім того, буде створено спільну постійну діючу комісію для вирішення проблемних питань функціонування Церков, до складу якої увійдуть представники Уряду та релігійних організацій. На одному з наступних засідань Кабінету Міністрів буде затверджено склад цієї комісії та порядок її роботи, - сказала Юлія Тимошенко.

Прем’єр-міністр закликала представників Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій активно долучитися до розробки змін до Конституції України в частині забезпечення свободи віросповідань та діяльності релігійних організацій. «Я хотіла б, щоб ми у такому ж складі з вами обговорили (зміни в Конституцію), тому що так просто ухвалити на папері зміни в Конституцію, що стосуються духовності, культури і моралі, дуже важко», - сказала вона. При цьому Тимошенко додала, що зробить усе можливе, щоб пропозиції представників Церков і релігійних організацій не залишилися без уваги.

Юлія Тимошенко також звернулася з проханням до представників різних Церков та конфесій помолитися за єдність українського політикуму, за одностайність при розв’язанні ключових проблем країни.

«Я від імені Уряду, Президента й інших політичних сил хочу звернутися до вас із проханням помолитися за єдність і злагоду політикуму країни при вирішенні ключових питань, тому що розбрат – це сьогодні найбільше зло», - сказала Тимошенко. Вона зазначила, що сьогодні злагоди немає «усередині кожної фракції, усередині опозиції, усередині коаліції, у тому числі і демократичної».

Прем’єр-міністр попросила відслужити молитву в усіх конфесіях, представлених у складі Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. «Я думаю, що якщо ви не пошепчете і не помолитесь, нічого не буде. Тому я прошу окремо і по всіх конфесіях, тому що кожна фракція – багатоконфесійна, і усі є вашими парафіянами. Давайте наші зусилля об'єднаємо», - сказала Прем’єр.

Виступаючи на зустрічі Патріарх Філарет підкреслив необхідність починати духовне відродження народу з дітей, які повинні навчитися відрізняти зло від добра, навчитися духовних і моральних цінностей. Також Патріарх звернув увагу на проблему акредитацію духовної освіти та необхідності якнайшвидшого результативного завершення цього процесу. Окремо Предстоятель Київського Патріархату сказав про ювілей 900-річчя Михайлівського Золотоверхого монастиря та про 1020-річчя Хрещення Київської Руси.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій була створена у грудні 1996 року як представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган для об’єднання зусиль з духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу й участі в розробці проектів нормативно-правових актів із питань державно-конфесійних відносин. На даний час до складу Всеукраїнської ради входять 19 Церков і релігійних організацій, які охоплюють понад 90% релігійної мережі України.


«Українське Православ’я» -

за матеріалами Урядового порталу та «Української Правди»

http://www.uaorthodox.info/ua/catalog/Novosti/TSerkovni_novini___Ukrayina/Zustrich_chleniv_VRTSiRO_z_Prem’yer_ministrom_Ukrayini.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".