МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В.Коновалюк (Партія регіонів), доктор економічних наук,

09/22/2007 | академік Академії економічних наук
Це не правда, що Донбас порожняк “не гоніт”. Ще й як гоніт. До прикладу, Валерій Ілліч Коновалюк. Чим не “порожняк”?

Ні, звичайно, якщо глянути на біографію і “список заслуг” Валерія Коновалюка в його власній інтерпретації, вона має викликати, як мінімум, повагу. У свої 41 рік Коновалюк - доктор економічних наук, академік Академії економічних наук, підполковник, кандидат у народні депутати з прохідної частини списку Партії регіонів, у минулому – кадровий офіцер, бізнесмен, заступник голови Донецької ОДА, народний депутат. Здавалося б, команда Януковича, забувши всі образи, зробила абсолютно вірно, включивши В.Коновалюка у прохідну частину списку Партії регіонів і зробивши його одним з своїх спікерів.

Але ця біографія, як люблять казати на батьківщині Януковича і Коновалюка, - “понти для приїжджих”. Справжня біографія Валерія Ілліча значно складніша і драматичніша. Почнемо з того, що якщо В.Коновалюк і вчений, то “липовий”. Він дійсно вписав собі в біографію, що він закінчив Німецьку фінансову академію. Звичайно, після скандалів з Рудьковським, який міг в один час навчатися і в Москві, і в Чернігові, і відкидати сніг в Альпах, здивувати українського виборця важко.

Тим не менше, дозволимо собі зауважити, що, згідно з офіційною біографією Коновалюка, у Німецькій фінансовій академії він навчався у 1992-1993 роках (у дужках В.Коновалюк, як правило, скромно зазначає “м.Мюнхен”). У той самий час ми маємо ксерокопії документів, які підтверджують, що з серпня 1992 року до жовтня 1993 року Валерій Ілліч Коновалюк був військовослужбовцем Збройних Сил Російської Федерації, перебуваючи на посаді командира взводу у званні старшого лейтенанта Сибірського воєнного округу (до речі, про службу в Російській армії В.Коновалюк традиційно промовчує). Яким чином зміг сумістити Валерій Ілліч службу в Сибірському воєнному окрузі з навчанням у Мюнхенській академії, думаю, не зможе пояснити навіть відомий мандрівник у часі М.Рудьковський. Хоча не виключено, що йдеться про якусь “Німецьку академію”, зареєстровану в Росії як LTD чи як громадська організація, яка за 300-400 доларів видала чинному академіку Коновалюку у 1993 році диплом з прекрасної якості палітуркою.

Що ж до свідоцтва про присвоєння В.Коновалюку наукових ступенів кандидата і доктора економічних наук, то вони правдиві, ВАК України. Правда, дивним чином захист дисертацій співпав з перебуванням В.Коновалюка на посаді заступника голови Донецької обласної державної адміністрації (1998) та народного депутата України і члена спостережної ради НАК “Нафтогаз України” (2004). І хоча ім’я науковця-економіста Коновалюка для української науки особливо не відоме, але люди, які писали Валерію Іллічу і кандидатську, і докторську дисертації, про нього якнайкращої думки. Кажуть, розрахувався до копійки, плюс преміальні.

Натомість щодо офіцерської кар’єри нашого героя – “нет повести печальне на свете”... Довгий час, як стверджують поінформовані особи, питання військової кар’єри було справжнім комплексом для молодого офіцера Коновалюка. І було за що: Валерій Ілліч прослужив у Збройних силах СРСР і Росії чотири роки; і за ці чотири роки його кар’єра так і не зрушилася з посади комвзводу. Із “звездами” також не склалося - на “гражданку” вийшов лише старлеєм. Правда, у Донецьку місцевий воєнком швидко вилікували Валерія Коновалюка від комплексів - у 1996 році з подачі Куйбишевського районного воєнкома Донецька Валерій Ілліч отримує “капітана”, у 2000 році – заступник голови ОДА Коновалюк отримує зірку “майора”. У 2002 році Куйбишевський воєнком достроково робить ще одне подання і Валерій Коновалюк стає “підполковником”. Одним словом, за шість років у Донецьку В.Коновалюк навоював значно більше, аніж за чотири роки радянської та російської армій.

Правда, є деякі “шрами” військової і паравійської біографії Коновалюка, які не під силу і районному воєнкому. Йдеться про причину звільнення старшого лейтенанта Коновалюка з лав Російської армії. Справа в тому, що на “гражданку” В.Коновалюк пішов у 1993 році не за власним рапортом. Відповідно до наказу командуючого військами Сибірського воєнного округу, В.Коновалюка звільнено в запас “в соответствии с Законом РФ “О воинской обязанности военной службе” по ст.49 ч.2 п.”г” (в связи с несоответствием требованиям, установленным законодательством для военнослужащих). Підставою видання наказу названо “не соответствует должности по морально-психологичским качествам”.

Що стало причиною такого вердикту, наразі невідомо. Джерела, близькі до Партії регіонів, називають дві абсолютно різні причини:

1) В.Коновалюк суміщав службу з бізнес-діяльністю. Причина такої підозри у ще одній накладці в біографії Коновалюка, де він пише, що з березня 1993 року (під час служби) займав посаду директора українського підприємства АТ “Укренергоресурси”;

2) В.Коновалюка “посунули” з армії за його нарцисизм. Ця версія досить близька до формулювання “про морально-психологічні якості” і дуже близька до натури Коновалюка.

Відомо, що, коли в політику прийшов Коновалюк, нарцис Медведчук заплакав. Проявів нездорового самолюбування В.Коновалюка настільки багато, що він навіть видав спеціально з цього предмету книжку.

Так що можна лише уявити реакцію офіцерів Сибірського воєнного округу, якби вони на початку вересня побачили на екранах телевізорів списочника Партії регіонів Валерія Коновалюка – колишнього старлея-переспєлку,– який повчає український народ, бути Президентові України Головнокомандуючим, чи ні. У Росії такому діячеві швидко роз’яснили би невідповідність його "его" об’єктивній реальності. Натомість у нас Партія регіонів не просто бере це чудо до списку, але й робить його одним із своїх спікерів. Те, що подібних персонажів просто соромно показувати людям, "донецьким" на думку не спадає. Нічому їх не навчив і приклад ще одного офіцера – соціаліста-підводника В.Волги, який нині із завзяттям топить пригрівшого його Олександра Мороза.

Якщо прогнози фахівців справдяться і ПР з тріском програє вибори – чималою мірою це буде наслідком таких, з дозволу сказати, кадрових рішень. Але парадокс ситуації полягає в тому, що в разі програшу ПР і відтісненню Януковича з лідерських позицій, на його місце може претендувати якраз Коновалюк – за браком інших гламурних персонажів у керівництві регіоналів...

http://rpl.net.ua/2007/09/21/21_09_071.html

Відповіді

 • 2007.09.22 | Георгій

  UVMOD. Offtopic

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.22 | Top

   Re: UVMOD. Offtopic

   > 22-09-2007 15:08, Георгій

   > UVMOD. Offtopic (-)

   Аби робити висновок на цю тему, треба жити в Україні, а не у США.
 • 2007.09.22 | Top

  Не все так погано в українській науці ! Є чесні вчені !

  > люди, які писали Валерію Іллічу і кандидатську, і докторську дисертації, про нього якнайкращої думки. Кажуть, розрахувався до копійки, плюс преміальні.

  Не все так погано в українській науці ! Є чесні вчені !
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.23 | теж_вчоний

   :-) Навіяло:

   Старий радянський анекдот:

   Запитання:

   Чи радянський чиновник має платити патійні внески (вони всі були членами КПРС) з хабарів?

   Відповідь:

   Якщо він чесний комуніст, то має платити.
 • 2008.12.05 | pravda.com.ua

  Єхануров відібрав у Коновалюка офіцерське звання

  http://www.pravda.com.ua/news/2008/12/5/85639.htm

  http://www.pravda.com.ua/news/2008/12/5/85647.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.08 | ПР

   «Беспрецедентный случай политической расправы

   http://obkom.net.ua/news/2008-12-08/1610.shtml

   Партия регионов считает, что даже дотрагиваться до липовых погон Коновалюка – уже позорно

   Позор этот смывается лишь кровью отставки…

   «Беспрецедентный случай политической расправы над народным депутатом Украины Валерием Коновалюком – инициатором расследования фактов и обстоятельств продажи Украиной оружия для Грузии – это позор, которым навсегда покрыл себя министр обороны Украины Юрий Ехануров», – говорится в заявлении пресс-службы Партии регионов.

   ПР считает, что такой министр должен немедленно уйти в отставку, и крупнейшая фракция парламента будет требовать этого. Такое решение принято на заседании Совета фракции Партии регионов 8 декабря.

   Фракция Партии регионов будет, в частности, предлагать парламенту включить в повестку дня (на 9 декабря) заседания Верховной Рады отчет Временной следственной комиссии, которая расследовала факты продажи оружия.

   "ОБКОМ"

   08 Декабря 2008 16:10
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.12.09 | kfmn

    Re: «Беспрецедентный случай политической расправы

    И в самом деле, почему-то до начала расследования Ехануров никакого внимания не оказывал погонам Коновалюка. Точно так же до (и после) рассмотрения известного дела в Конституционном Суде ничего не было слышно про коррупционную деятельность судьи КС С.Ставник. Доставать компромат в нужный момент, конечно, выгодно, но лишь на первый взгляд -- люди-то не дураки, начинают задаваться вопросом, почему этот компромат придерживали и почему его вытащили именно сейчас, отчего происходит единственный логичный вывод -- рыльце-то в пушку.
 • 2008.12.05 | ziggy_freud

  В.Коновалюк, старший лейтенант економічних наук

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.12.05 | Калькулятор

   Выборочное применение закона уничтожает саму возможность права

   А какие воинские звания и ученые степени у других представителей нашей квазиэлиты?
   У сержанта ПВ КГБ? У неслужившего завгара?
 • 2009.04.16 | Обком

  Стукачок Коновалюк вручил Платини свой грязный донос на Львов

  http://obkom.net.ua/news/2009-04-15/1640.shtml

  http://obkom.net.ua/news/2009-04-14/1850.shtml
 • 2009.08.11 | Валерий Коновалюк www.vesti.ru

  упредить антироссийскую риторику

  11 августа 2009 г. 14:52

  Валерий Коновалюк: перед президентскими выборами на Украине стоило бы упредить антироссийскую риторику

  "Вести FM"

  Послание президента России – попытка предотвратить рост антироссийских настроений на Украине перед началом президентских выборов в этой стране, которые намечены на январь 2010 года. На вопросы радиостанции "Вести FM" ответил депутат Верховной рады Украины Валерий Коновалюк.

  Вести: Как в законодательном собрании Украины восприняли послание российского президента?

  Коновалюк: В связи с политическим затишьем, - мало информации. И все-таки можно сказать, что данное послание - это реакция на ту давнюю политику, которую проводит президент Ющенко и в целом действующая власть, которая строилась в основном на антироссийской базе, на провоцировании различных конфликтов. Большинство населения Украины настроено на развитие двусторонних отношений с Россией. Мы неоднократно слышали заявления со стороны нынешней власти о восстановлении нормального диалога с Россией. Но все эти декларации не были подкреплены действиями и конкретными шагами. Мы видели обратное. Постоянные провокации в Крыму, вокруг Черноморского флота, недружественные заявления МИДа Украины, которые стали повседневной нормой, и многое другое. В связи с началом президентских выборов на Украине стоило бы упредить антироссийскую риторику.

  Вести: Многие в России говорят, что основной причиной нынешних решений Москвы, отложить приезд посла на Украину, является вопрос о поставках украинского оружия в Грузию. В последнее время разная реакция на это: премьер Тимошенко говорит, что никаких поставок нет, а другие источники утверждают, что существуют?

  Коновалюк: Украина выполняет контракт на поставку вооружений и боеприпасов в Грузию. Стараниями Украины только за этот год грузинская армия значительно перевооружена, невзирая на последствия трагедии, которая произошла годом ранее в Южной Осетии. На расследовании комиссия, которая установила серьёзные махинации и коррупционные действия при экспорте оружия в Грузию. Это несмотря на то, что мы еще в прошлом году выступили с введениям моратория на любые поставки оружия в Грузию, поскольку Украиной подписан европейский документ о транспорентности. Эти поставки оружия привели не только к эскалации напряжения в регионе, но и к человеческим жертвам среди мирного населения и российских миротворцев. Именно здесь ярко проявился весь антироссийский характер политики Ющенко. Все это отразилось на всем спектре наших отношений и связей. Подобная позиция, которую сегодня продемонстрировал президент Дмитрий Медведев, оправдана. Нынешняя власть не способна восстановить нормальные двусторонние отношения с Россией и сделать так, чтобы эти отношения строились на стратегическом партнёрстве.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=308774
 • 2009.10.13 | АРЫГИНАЛ

  Коновалюк: В этой стране все "дахується". ВИДЕО

  Регионал продемонстрировал, что велик и могуч не только русский язык.

  http://censor.net.ua/go/offer/ResourceID/135706.html
 • 2010.04.06 | Сметана

  Два сученка с Украины на Рен ТВ в Москве

  Два сученка с Украины на Рен ТВ в Москве

  Сметана
  06 Apr 2010 00:04

  Конавалюк и Бузина агитируют россиян затем чтоб они взяли Украину в союз трех стран. А им говорят россияне что белорусы заняли первое место по ограничению торговли с Россией и то что Украина уверено двигает в Европу.
  А наши сученки лупают глазами и не поймут почему в России их, предателей Украины, не гладят по головкам

  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,207986458
 • 2010.08.27 | censor.net.ua

  Коновалюк хочет сделать в Украине China town

  http://censor.net.ua/go/offer/ResourceID/169405.html

  Коновалюк хочет сделать в Украине China town и увеличить товарооборот с Китаем до 15 млрд долларов

  Объем китайских инвестиций в украинскую экономику может увеличиться в сто раз, тогда как сейчас объем инвестиций составляет 100 млн долл.

  Об этом сообщил народный депутат, советник Президента Украины Валерий Коновалюк на Украинско-Китайском бизнес-форуме в Киеве с участием деловых кругов обеих стран, передает ИМК.

  "Мы рассчитываем активизировать сотрудничество в энергетике, судостроении, строительстве мостов, строительстве автодорог, тоннелей, железных дорог с участием китайских инвесторов", - отметил депутат.

  "В ближайшие годы товарооборот между Украиной и Китаем увеличится с нынешних 8 млн долларов до 12-15 млрд долларов в год", - заявил В.Коновалюк. Он также выступил с предложением о создании концепции нового "Шелкового пути", который прошел бы через территорию Украины и соединил бы рынки Китая и Европейского Союза.

  Советник Президента предложил создать современный "China town" в Украине. В.Коновалюк представил проект строительства в Борисполе одного из крупнейших в мире логистических центров, который позволит сократить доставку товаров из Китая в Украину с сегодняшних 45 до 12 дней, а доставку китайских товаров из Украины в ЕС - до одних суток.

  "Это будет колоссальный логистический центр. Мы предлагаем разместить на территории Украины постоянно действующий павильон китайских товаров для украинских и европейских потребителей", - отметил депутат.

  Напомним, Форум прошел накануне государственного визита Президента Украины Виктора Януковича в КНР, который начнется 2 сентября и продлится пять дней.
 • 2011.08.09 | uainfo.censor.net.ua

  Коновалюк явился в студию 5 канала в военной форме, форме подполковника

  Сегодня, 08:43

  http://uainfo.censor.net.ua/news/4563-valeriy-onovalyuk-prisutstvie-v-zale-suda-predstaviteley-es-eto-davlenie-na-sud.html
 • 2012.03.20 | censor.net.ua

  Валерий Коновалюк: Украина переходит в состояние дефолта

  20.03.12 12:50 Партия Регионов: Украина переходит в состояние дефолта

  Анализ экономической ситуации показывает, что к концу 2012 года Украину ждет девальвация гривны.

  Об этом сегодня в ходе круглого стола заявил народный депутат от Партии регионов Валерий Коновалюк*, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на НБН.

  «Риски не просто возрастают, нам дают четкие прогнозы, что мы столкнемся к концу года с девальвацией. Страна переходит в состояние дефолта. И не реагировать на эти процессы нельзя», - подчеркнул Коновалюк.

  Он также отметил, что за прошедший год отрицательное сальдо внешней торговли Украины составило 14 млрд долларов.

  «Если на мировом рынке пошатнется сталь и химия, мы придем к коллапсу», - подчеркнул депутат.

  http://censor.net.ua/news/200697/partiya_regionov_ukraina_perehodit_v_sostoyanie_defolta


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua