МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

05/30/2008 | Shooter
Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?

Таких наприклад як European Science Foundation?

З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.

І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...

Відповіді

 • 2008.05.31 | Torr

  Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

  Shooter пише:
  > Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?
  >
  > Таких наприклад як European Science Foundation?
  >
  > З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.
  >
  > І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...

  Бо саботаж.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.05.31 | Shooter

   Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

   Torr пише:
   > Shooter пише:
   > > Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?
   > >
   > > Таких наприклад як European Science Foundation?
   > >
   > > З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.
   > >
   > > І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...
   >
   > Бо саботаж.

   Я би не назвав це "саботажем", оскільки останнє - це осмислена дія.

   Мені виглядає, що головних причин дві:

   1) абсолютний пофігізм. Якщо мені персонально не "перепаде копійка" - воно мені треба?
   2) незнання. (як дещо віддалений приклад пригадую собі слова одного вже покійного тернопільського бандита, якому я колись пропонував інвестувати в ФМ радіо: "Оно нам нада? ми собі рацію купим")

   В принципі, для того, щоб Україна прилучилася хоча би до головних пан-європейських, скажімо, накуових організацій, потрібен лише один щось знаючий та вміючий начальник відділу в міністерстві Вакарчука...
 • 2008.05.31 | Калькулятор

  Это же элементарно, Ватсон!

  Вы только подумайте, как в этих организациях будут выглядеть наши научные институции и, главное, их руководители. Все академики и некоторые дважды.
  Это же публичное соревнование дворовой команды с Реалом или Манчестер Юнайтед. После таких соревнований никаких оснований для высокопоставленного трепа об уникальности уж точно не будет никаких оснований.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.05.31 | псевдоквази

   Re: Это же элементарно, Ватсон!

   А многие академики -ректоры -директоры так и вообще не знают о существовании таких организаций. Да и вообще... пусть это они попробуют присоедениться к нашим суперакадемиям... оригинальных идей.
  • 2008.05.31 | Shooter

   Re: Это же элементарно, Ватсон!

   Калькулятор пише:
   > Вы только подумайте, как в этих организациях будут выглядеть наши научные институции и, главное, их руководители. Все академики и некоторые дважды.
   > Это же публичное соревнование дворовой команды с Реалом или Манчестер Юнайтед.

   Не скажіть. Членство в тому ж ESF має, скажімо, Словацька Академія Наук - все-таки, організація іншого (меншого) масштабу та можливостей, ніж НАНУ. Чи візьмемо той же CERN - українські вчені/інститути і так там працюють, на доброму рівні.

   Як я вже писав, головних причин, як на мене, є дві: повний пофігізм та незнання.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.05.31 | apolo

    Re: Shooter

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1212215710&first=1212227980&last=1211703175

    читайте факти про використання можливості безкоштовного залучення совків до інформаційної мережі (пояснення краще не читати - вони дуже індивідуальні).
   • 2008.05.31 | Simpleton

    Вибачтe, алe кандидат на посаду прeзидeнта РАН має лишe однe

    посилання на свою "наукову творчість".

    http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1212173335

    Як він почувався б навіть поруч із тими ж словаками?

    Ви якось нe відрізняєтe вчeних і акадeміків. То наші вчeні мають сякий-такий рівeнь а акадeміки, особливо у вeрхівці НАНУ - цe морок. Хоча б тому, що, за традицією, отой кандидат на прeзидeнти РАН на дві голови вищий за відповідних кандидатів на прeзидeнти НАНУ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.31 | Shooter

     Цей...я не впевнений в тому, що менеджер науки має бути...

     ..."сильним вченим".

     Добре, звісно, якщо він має певну уяву про науку, а ще краще - певний досвід роботи в науці.

     Проте, скажімо, Комісар ЄК, який відповідає за науку, пан Станчіч, є економістом, а Генеральний Директор Дирекції "Наукові дослідження" в ЄК є взагалі калхознік - в сенсі, перед DG Research він керував DG Agri...

     Але, звісно, досвід наукової праці може (хоча й не мусить) лише допомогти праці менеджера в науці.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.05.31 | Roman

    Re: Это же элементарно, Ватсон!

    О, я трохи знаю як виглядають українські представники у міжнародних освіт. організаціях. Одразу кажу мова іде про конкретні випадки, а чи можна із цього змальовувати тенденції, це вже особиста справа кожного так от.
    МОН це взагалі жах. Приіжджають нахабні мужики (саме так тому, що там відсутня елементарна культура - тікали у буфет одразу після початку семінарів, дуже любили вино і т.п.) і одразу починали пісню про нестачу коштів - дайте нам було головним мотивом. Найстрашніше було те, що розумній людині було достатньо 2хв, щоб зрозуміти гроші будуть вкрадені.
    Другий тип представників - це освітяни, яким соромно за перших. Це викладачі без адмін посад, які якимось чином потрапили у поле зору міжнародних орг (з розмов - через стажування/публікації). і на всі заходи іх запрошують окремо. Наші "міністри" роблять страшенно великі круглі очі і взагалі не спілкуються і такими "їх ж неузгодили".

    Так от, як на мене, далі відбувається те, що говорить пан Шутер: бачачи других, вони розуміють, що в Україні є толкові люди і звичайно вони хочуть співпрацювати і готові надати будь-яке членство.
    В той же момент є розуміння, що без перших не можливо щось робити, але є вагомі побоювання щось робити із такими "освітянами". Що переважить у конкретні ситуації уже чисто субєктивне питання або політичної доцільності.

    Тому, я згідний, що достатньо одного нормального начальника щоб приєднатися до міжн. орг., але у нас є тисячі бовдурів, які будуть нищити результат від цього крок за кроком. А саме їх делегуватимуть від України. А от чи захочуть європейці запрошувати кожен раз за свої кошти ще і толкових, але без влади викладачів велике питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.01 | Torr

     Re: Это же элементарно, Ватсон!

     Roman пише:

     > Тому, я згідний, що достатньо одного нормального начальника щоб приєднатися до міжн. орг., але у нас є тисячі бовдурів, які будуть нищити результат від цього крок за кроком. А саме їх делегуватимуть від України. А от чи захочуть європейці запрошувати кожен раз за свої кошти ще і толкових, але без влади викладачів велике питання.

     маю надію, що викладачів будуть запрошувати, а бовдури хай їдуть за свої.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.06.01 | Калькулятор

      Re: Это же элементарно, Ватсон!


      Torr пише:
      >
      > бовдури хай їдуть за свої >.

      Відчувається незнайомство пана Torr з українськими реаліями -- що стосується грошей, то бовдури на керівних посадах не такі дурні, щоб їздити за свої.
 • 2008.06.01 | Сида

  Тому різними є принципи діяльності . Дайте линк

  Тому що принципи, на яких побудовані міжн організації і укр держ академії - абсолютно різні. Набувати членство - це діяти на одних і тих самих принципах. Усвідомлення відсутності спільності є як мін у укр академій, тому пофігізм є дуже обгрунтованим.
  ПРОШУ дуже хто знає прислати лінк ESF - а також інших міжнародних орг-цій - з їх статутами. Тоді відповідь можна буде дати з математичною точністю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.06.01 | Shooter

   Будь-ласка - даю

   Лінк ось тутечки:

   http://www.esf.org/

   Членами можуть бути funding bodies, performing orgnisations (EE Academies of Science) and learned societes.

   Напркилад, від Словаччинами членами ESF є Словацька Академія Наук та Агенство Підтримки Наукових Досліджень (funding agency)
 • 2010.02.04 | igorg

  А ESF гроші платить? гранти всякі без жодних

  результатів, поїздки за кордон оплачує?
 • 2010.02.06 | Европа заждалась

  Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціяхCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua