МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ

10/04/2008 | Доповідь президента НАН України
Доповідь президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона на сесії Загальних зборів НАН України 17 квітня 2008 р.

Значною залишається кількість наукових пенсіонерів, які працюють у наших установах. На початок цього року вона становила близько 17% серед наукових працівників, в тому числі близько третини від загальної кількості докторів наук і 20% - кандидатів наук. І переважна частина з них отримує заробітну плату за рахунок базового бюджетного фінансування, а не з коштів, як це мало б бути, спецфонду.

Вісн. НАН України, 2008, № 6
http://www.nbuv.gov.ua/portal/All/herald/2008-06/a2-n6.pdf

Відповіді

 • 2008.10.06 | Сергій

  Re: Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ

  Ага, отримують і зарплату і пенсію оформляють і проїзд в транспорті безплатний, а членам академії ще й доплати надодачу. Зате аспіранту - дулю під ніс!!! Навіть на півставки інженера грошей не завжди є, бо пенсіонерів годувати треба.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.06 | Пенсионер

   Сережа - совок

   Пенсионер бесплатно ездит в городском транспорте, потому что таков закон. А Сережа уж и пожалел ему этих вирутальных денежек. Патон - молодец, возбудил жабу в Сергеевых могутных грудях. Сереженька, дорогой, оценивать надо не по возрасту, не по рангу, а по результатам. Если ты умненький, то тебя возьмут на Западе, и ты будешь получать много-много евриков и переплюнешь немощных старцев. А если ты глупенький, то так и помрешь с жабою в грудях. Думаю, что второе более вероятно, судя по твоему жадному всхлипу на форуме. Но я все равно с тобою бы поменялся, и пенсию бы отдал, и зарплату, лишь бы быть молодым. Тогда я бы поехал в какую-нибудь Швейцарию и процветал бы в науке, а так болезни не пускают. Понял, жабеночек?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.06 | Сергій

    Re: Сережа - совок

    А я був на Заході, і не один раз. І налаштований я не проти пенсіонерів в науці як таких (сам колись таким буду), а проти повного кадрового застою, коли з наукових крісел лише вперед ногами. Наукові старці під себе підгребли практично все і фінанси, і апаратуру, і по конференціях лише вони катаються за державний рахунок з часто нульовим результатом. І успішно випихають молодь на той же самий Захід. А вам не приходило на думку, шановний пане пенсіонере, що можливо не всім молодим хочеться працювати на чужбині? Тому-то я і вважаю, що нам потрібен закон - в 65 років відправляти на пенсію, починаючи від інженера і до Президента НАНУ. Тоді з часом прийдуть нові, більш молодші люди, в яких будуть сили і бажання хоч щось змінити. А на даний момент пенсіонеризація НАНУ - це фактичний гаплик науці в Україні!
   • 2008.10.06 | Сергій

    Re: Сережа - совок

    > Но я все равно с тобою бы поменялся, и пенсию бы отдал, и зарплату, лишь бы быть молодым. Тогда я бы поехал в какую-нибудь Швейцарию и процветал бы в науке, а так болезни не пускают

    От саме ці рядки і видають вашу совкову суть - вам начхати на долю науки в Україні, аби урвати своє! А мені боляче дивитись і порівнювати як у них, і як у нас.

    PS: А що вам заважає перебратися за бугор зараз? Вік? Але ж дійсно успішні науковці навіть в пенсійному віці не мають проблем з цим. І процвітають. :))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.06 | Пенсионер

     Re: Сережа - совок

     Обиженный Сереженька, очень хорошо, что ты успешно выезжаешь на Запад, но не хочешь выехать насовсем. А я уже старенький, не все приглашения принимаю, косточки болят, сердчишко пошаливает, но кое-что еще делаю. Так что на страну мне "не начхать", как ты с детским максимализмиком выразился. Я ей пользу приношу. Еще неизвестно, кто из нас больше для нее делает. Но потом, конечно, когда дни мои скорбные закончатся, то ты наверстаешь свое и меня обгонишь. Желаю тебе успехов и аналитического склада ума. Тогда поймешь ты, что не в возрасте дело. Вот в США на пенсию не выгоняют, и хорошо трудятся ветераны науки. Много пользы приносят. Так что старик старику рознь. А молодых я разных видывал. Многие не отличают в простоте своей даже Гегеля от кобеля. Надеюсь, что ты более грамотный. И еще раз со своего старческого шестка в курятничке пенсионном хочу тебе хорошего пожелать. А жабку-то не корми. Ну ее, жабку, в болото.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.06 | Сергій

      Re: Сережа - совок

      В Америці таких обмежень нема, а чому? А тому, що там система відлагоджена і працює. І змінювати нічого не треба! А у нас НАНУ потребує кардинальних змін! Хто їх зможе зробити? Академіки, яким за 70 років?! Ні і ще раз ні! Де потрібні зміни, там повинна діяти молодь. Так завжди і скрізь було!

      Доречі, я не пропоную виганяти пенсіонерів з науки! Ви, мабуть, мене не правильно зрозуміли. Я лише пропоную позбавляти адміністративних посад в науці при досягненні пенсійного віку в 65 років! А якщо ви талантіще (та й не обов'язково), то будь-ласка, працюйте в науці, а не на ниві адміністрування, а адміністрування віддайте молодшому поколінню!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.10 | xantim

    А пенсіонери - пожиттєві нероби і взяточники

    Аби не повторюватися:
    http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1223653292
 • 2008.10.10 | ЗАПИТАННЯ

  Заробітна плата пенсіонерів з спецфонду - побажання чи вимога ?

  > Значною залишається кількість наукових пенсіонерів, які працюють у наших установах. На початок цього року вона становила близько 17% серед наукових працівників, в тому числі близько третини від загальної кількості докторів наук і 20% - кандидатів наук. І переважна частина з них отримує заробітну плату за рахунок базового бюджетного фінансування, а не з коштів, як це мало б бути, спецфонду.

  Мало б бути - це побажання чи вимога ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.15 | VSV

   Re: Заробітна плата пенсіонерів з спецфонду - побажання чи вимога ?

   Пока это красивая фраза. Не за горами 90-летие, двойное. Посмотрим, будет ли пример, к фразе. А гнать надо не по возрасту, а по результатам. Но ... против все поколения (пока).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.21 | ?

    Може рішення РНБО допоможе Патону провести скорочення

    РНБО вирішила скоротити на 20 відсотків адміністративні видатки в усіх органах влади

    КИЇВ, 20 жовтня. /Яна Лемешенко - УКРІНФОРМ/. На засіданні Ради національної безпеки і оборони України сьогодні прийнято рішення скоротити на 20 відсотків адміністративні видатки в усіх органах влади. Про це повідомив після засідання РНБО Президент Віктор Ющенко у своїй заяві для преси. За його словами, "скорочення адміністративних видатків відбудеться по всіх вертикалях та горизонталях, що стосуються апарату влади; це стосується виконавчої влади, органів самоврядування, парламенту, адміністрації Президента".

    http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=744432
   • 2008.11.03 | 2 VSV

    Re: Заробітна плата пенсіонерів з спецфонду - побажання чи вимога ?

    VSV пише:

    > Пока это красивая фраза. Не за горами 90-летие, двойное. Посмотрим, будет ли пример, к фразе. А гнать надо не по возрасту, а по результатам. Но ... против все поколения (пока).

    Це не красива фраза і ніякого відношення до святкування не має.
   • 2008.11.03 | Стоеросов

    А кто оценивает результаты?

    У нас нет такого обычая оценивать результаты. Аттестация - пустой звук.
  • 2008.11.03 | apolo

   Re: Заробітна плата пенсіонерів з спецфонду - побажання чи вимога ?

   ЗАПИТАННЯ пише:
   > > Значною залишається кількість наукових пенсіонерів, які працюють у наших установах. На початок цього року вона становила близько 17% серед наукових працівників, в тому числі близько третини від загальної кількості докторів наук і 20% - кандидатів наук. І переважна частина з них отримує заробітну плату за рахунок базового бюджетного фінансування, а не з коштів, як це мало б бути, спецфонду.
   >
   > Мало б бути - це побажання чи вимога ?

   хохма в тому, що якраз дуже багато найпотрібніших людей, працюючих, оформили (всіма правдами й неправдами) наукову пенсію, а ті пенсіонери, в кого успіхи "не дуже" - сидять тихенько на ненауковій пенсії+працюють (як можуть). ТОді виникае питання - кого ж можуть посунути? А знову таки - тих хто ніякої наукової пенсії не оформляв ... Можуть зробити по-нашому, по-совковому.

   Ну тоді вже дідусі оформлять таки наукову пенсію (нічого не поробиш).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.11.03 | Apolo, де логіка ?

    Re: Заробітна плата пенсіонерів з спецфонду - побажання чи вимога ?

    apolo пише:

    > хохма в тому, що якраз дуже багато найпотрібніших людей, працюючих, оформили (всіма правдами й неправдами) наукову пенсію, а ті пенсіонери, в кого успіхи "не дуже" - сидять тихенько на ненауковій пенсії+працюють (як можуть). ТОді виникае питання - кого ж можуть посунути? А знову таки - тих хто ніякої наукової пенсії не оформляв ... Можуть зробити по-нашому, по-совковому.

    > Ну тоді вже дідусі оформлять таки наукову пенсію (нічого не поробиш).

    Apolo, де логіка ?
 • 2008.10.24 | Пропозиція

  Може фінансувати наукових пенсіонерів з благодійного фонду НАНУ

  http://www.nas.gov.ua/OrgStructure/PublicOrg/Pages/go_bfsz.aspx

  Благодійний фонд соціального захисту членів Національної академії наук та їх сімей

  01601 Київ 30, вул.Володимирська, 54
  т.239-6744

  Голова правління
  Митропольський Юрій Олексійович (довідка)
  Академік НАН України
  Спеціальність: математична фізика

  Виконавчий директор
  Ємельянов Володимир Олександрович
  Доктор геолого-мінералогічних наук
  Виконавчий директор
  eva@nas.gov.ua
  т.239-6744

  Відповідальні співробітники установи

  Тумановська Олена Романівна
  Помічник виконавчого директора
  т.239-6744

  Прокопенко Наталя Володимирівна
  Головний бухгалтер
  т.239-6744
 • 2008.10.24 | apolo

  Re: Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ

  от мені інтересно, чому професори та доценти держ. вузів можуть таке робити, а науковці - НІ. Я особисто розмовляв з Професором держ. вузу який отримуе 4000 за посаду (бо працює) , а ще 3000 пенсії. Чому Б.Є. Патон сам робить дійсно науковцям гірше? То тоді вже треба робити таке для просто всіх і ніхто не буде обуреним.
 • 2009.01.16 | УНІАН

  Тепер пенсіонери НАНУ одержуватимуть пенсії останніми ?

  [16.01.2009 13:45]  

  Пенсійний фонд розробив новий графік виплати пенсій.

  Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства праці і соціальної політики.

  За словами міністра праці Людмили ДЕНИСОВОЇ, цим графіком для кожного пенсіонера визначена індивідуальна дата щомісячної виплати пенсії в 2009 році, а виплати рівномірно розподілені впродовж місяця.

  «Насамперед виплата пенсій здійснюватиметься інвалідам війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих військовослужбовців, непрацюючим інвалідам і одержувачам пенсії у зв`язку з втратою годувальника. Останніми одержують пенсії працюючі пенсіонери», – сказала Л.ДЕНИСОВА.

  Як пояснили в Міністерстві праці, раніше основне навантаження з виплат пенсій припадало на першу декаду місяця, тому вирішено рівномірно розподілити навантаження на листонош і банки, які проводять виплати.

  Л.ДЕНИСОВА відзначила, що на сьогодні немає проблем з надходженнями до Пенсійного фонду, попри те, що перша декада січня – це здебільшого святкові й вихідні дні.

  Крім того, за її словами, в державному бюджеті передбачено покриття тимчасових касових розривів, які виникають при виплаті пенсій.

  «Виплата пенсій здійснюється з 4 по 25 число кожного місяця, і станом на 15 січня 2009 року пенсію вже одержали 68,3% пенсіонерів», – наголосила Л.ДЕНИСОВА.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-295382.html
 • 2009.02.26 | Обком

  Украине придется отказаться от специальных пенсий

  http://obkom.net.ua/news/2009-02-26/1215.shtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.26 | Дідусь

   Re: Украине придется отказаться от специальных пенсий

   Відчувається дихання виборів. Але мій голос та тих, кого я загітував не отримає, за жодних умов!
   Якщо російською, то „трепло, ханжа, демагог и популист”.
   Раніше було „закон для всіх один” – Здійснено?
   Далі „відмінити пільги” - Здійснено?
   Зараз – „відмінити спеціальні пенсії” – Буде здійснено?
   Пропоную конкретні напрямки скорочення -- відмовитися від державних резиденцій, від „гонорарів за читання лекцій за кордоном” (біля 100 000 гривень в 2007 р!!! – як уявляю цього пана у ролі лектора, так починаю сміятися до болю в животі), від лікування за кордоном, від більш, ніж двох охоронців, пропоную літати по світу звичайними літаками тощо.
   Стосовно науки. Звільнити науковий баласт незалежно від віку, ліквідувати наукові пенсії та довічні академічні виплати – ось і буде мільйонів 100 у.е. економії.
   Буде це він ініціювати – НІ! Тому що …
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.26 | Torr

    Re: Украине придется отказаться от специальных пенсий

    Дідусь пише:

    > Стосовно науки. Звільнити науковий баласт незалежно від віку, ліквідувати наукові пенсії та довічні академічні виплати – ось і буде мільйонів 100 у.е. економії.
    мільйонів 100 у.е. економії нічого не вирішують. Криза системна - а це ніхто визнавати не хоче.
  • 2009.02.27 | Skapirus

   Не вірю! ((С) Станіславський)

   ОБКОМ пише:
   > Президент Украины Виктор Ющенко не исключает, что Украине придется отказаться от специальных пенсий для судей, народных депутатов и государственных служащих. Об этом глава государства заявил во время встречи с послами стран G-7 (Большой семерки).
   А що, академіки, член-кори разом зі звичайними одержувачами наукових пенсій відносяться до зазначених категорій? До того ж термін "не исключает" навряд чи можна трактувати, що в Україні будуть ліквідовані пенсії в розмірі близько 100 тис. грн./міс.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.27 | Трясця

    Про що ви, хлопці?

    Цей діяч, який позиціонує себе як українця-патріота (а я, наївний, йому колись повірив!), поряд із фірташкою створив екологічну академію, нову правову академічну гілку з академіком Ківаловим. Знов летять гроші на вітер. А перегороджена Банкова? А Паланок у руках Балоги? Бреше, нахабно бреше!
 • 2009.02.28 | ники

  Re: Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ

  Б.Є озвучує: "Національна академія наук, як вища державна наукова організація, повинна зробити все для подальшого розвитку фундаментальних і прикладних досліджень, проривних технологій, наукового забезпечення вирішення найважливіших державних проблем."
  Поэтому, Болтология серых кардиналов от Президиума НАНУ,а также "маститых Вченых" 1923-1929 г.р., которые с 1945 г.(с дня ПОбеды и до него), кроме "РЕД." на полях - так и ничего!!! и не писали - направлена на одно: 1)сохранить свой статус с пожизненной рентой в 15-20 тыс.дол.США, 2) уничтожить на корню сомнения в их значимости, 3) делегировать в Органы гос.власти очередного своего выкормыша для финансирования Президиумских "забав"; 4)а нам - шахтёрам рабского труда, привязавшись к письменному столу,описывать их вклад в науку, писать диссеры академическим наследничкам и гладильщицам, создавать ауру высшей йундаменталной науки - и не дай бог возжелать самстоятельности.
  Легче эту свору, АрхиАдептов, вывезти на о.Змеиный и ...
 • 2009.09.10 | Конституционный Суд

  Пенсия ученым не должна ограничиваться

  10 Сентября 2009

  Конституционный Суд признал неконституционным пункт 10 постановления Кабинета Министров № 530 от 28 мая 2008 года «Некоторые вопросы социальной защиты отдельных категорий граждан», который устанавливает максимальный размер пенсий по возрасту.

  Обжалованный пункт постановления устанавливает, что максимальный размер пенсии, назначенной в соответствии с Таможенным кодексом, законами «О государственной службе», «О Национальном банке», «О Кабинете Министров», «О дипломатической службе», «О службе в органах местного самоуправления», «О судебной экспертизе», «О государственной поддержке средств массовой информации и социальной защите журналистов» не может превышать 12 минимальных размеров пенсии по возрасту, установленных в соответствии с законом «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании».

  Кроме того, указанный пункт постановления предусматривает такой же уровень максимальной пенсии, назначенной в соответствии с законами «О научной и научно-технической деятельности», «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц», «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», «О пенсионном обеспечении».

  http://obkom.net.ua/news/2009-09-10/1535.shtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.11 | Бабушка

   Я плакала

   Конституционный суд заботится о нас, как Тефаль. Всегда.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.11 | Калькулятор

    Бубусе

    Неужели у Вас пенсион порядка 10 000 гривен в месяц, который защитил самый справедливый в мире КС?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.09.12 | Бабушка

     О пенсионе

     Пенсия у меня маленькая, зато каждый месяц. А вот, когда Янукович станет Президентом, то пенсию выплачивать не будут. Ни большую, ни маленькую, ни научную.
 • 2010.03.14 | pravda.com.ua

  Re: обмеження максимальної пенсії та пенсійних виплат працюючим

  Світовий банк: економіка України може просто не відновитися
  Неділя, 14 березня 2010, 13:13

  "Серед головних напрямків оптимізації видатків експерти банку називають підвищення тарифів на енергоносії щонайменше удвічі, пенсійну реформу, і, зокрема, збільшення пенсійного віку для жінок, обмеження максимальної пенсії та пенсійних виплат працюючим пенсіонерам", - йдеться у повідомленні.

  Також у Світовому банку вважають за необхідне скасувати явні та приховані податкові пільги.

  http://pravda.com.ua/news/2010/03/14/4861570/
 • 2010.03.23 | epravda.com.ua

  Re: В уряді займаються збільшенням пенсійного стажу

  2.03.2010 21:30 _
  В уряді займаються збільшенням пенсійного стажу

  Силовим відомствам України доручено вивчити можливість збільшення стажу, потрібного для отримання мінімальної пенсії військовослужбовцям та особам рядового і керівного складу, щоби знизити дефіцит Пенсійного фонду.

  Про це стало відомо з джерел у правоохоронних органах, повідомляє агентству "Інтерфакс-Україна".

  Зазначається, що уряд розіслав усім силовим структурам письмове доручення підготувати до 22 березня 2010 року пропозиції щодо змін в законодавстві в частині пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і керівного складу.

  Ці заходи, як повідомляється, потрібні для зниження дефіциту і наповнення Пенсійного фонду.

  "Пропонується збільшити стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії, а також поступово збільшувати пенсійний вік для жінок в цілому на п'ять років", - розповіло джерело.

  Крім цього пропонується вивчити можливість введення обмежень на виплату пенсії працюючим пенсіонерам і на максимальну пенсію, призупинення виплат дострокових пенсій до досягнення пенсійного віку, а також заморожування спеціальних та пільгових пенсій, які нараховуються з держбюджету.

  http://www.epravda.com.ua/news/4ba7c55acc485/
 • 2010.04.29 | forum.pravda.com.ua

  Что сделать надо?

  Что сделать надо? А надо бюджеты всех этих льготных пенсий объединять с бюджетами самих учереждений. К примеру военным - так чтобы бюджет Министества обороны включал в себе и пенсионное обеспечение военных, налоговая или к баллерины - бюджет налоговой и минкультуры все добавки к пенсии учитывает.

  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,208161908


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua