МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чрезвычайное собрание всех академиков всех академий

03/03/2009 | Беляев-А.Толстой
Как стало известно, следуя решению Верховной Рады о сокращении заработной платы гаранту, министрам и депутатам в два раза http://obozrevatel.com/news/2009/3/3/289363.htm,
и сознавая свою ответственность перед украинской наукой, на общем собрании всех шести государственных академий принято единогласное решение об отказе до окончания кризиса от академических выплат. Это решение также поддержали назначенные гарантом члены нового отделения академии правовых наук и новой экологической академии. Они присутствовали с совещательным голосом.
Таков достойный ответ клеветникам на государственные академии от наших академиков!

Відповіді

 • 2009.03.03 | ok

  Re: Чрезвычайное собрание всех академиков всех академий

  Дуже правильне рішення. Підтримуємо.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.05 | thinker

   Але ж це НЕ вся ПРАВДА!!!

   ... на жаль, ситуація не зовсім така ясна і прозора, як воно виглядає з газети чи як говориться з трибуни!- По перевіреним даним від кількох член-корів і одного порядного академіка, продумана хитра система відмивання тих самих, а то й ще більших сум грошей, ніж так звані "академічні доплати" через систему спеціальних Програм і академічних фондів, де члени академії, мають безмежний фактично доступ до не контрольованих фінансів (бо контролерами є власне вони самі!)....
   Є дані, як недавно, в такий спосіб за два місяці було відмито, тобто "зкешовано" 300 тис грн. одним так званим член-кором (спеціалістом саме від таких операцій) ... Процес пішов! І ще одне, члени акдемії, котрі є при владі (не є пенсіонерами), а є директорами тощо, мають значні фонди "в КЕШ" ще з так званих неконтрольованих фондів АРЕНДИ приміщень та господарських об"єктів різним приватним фірмам... (Пишу про це зі знанням справи, оскільки сам брав у цьому дерибані певну участь, хоч і не з власної волі, але - БРАВ...)
 • 2009.03.03 | ba8

  Re: Чрезвычайное собрание всех академиков всех академий

  Це що жарт? Не вірю!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Iryna_

   до 1 квітня ще далеко

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Оксана

    Да и не нужна академикам роскошь!

    27.11.2008, 16:50 // Оксана Бида, газета «Новая»

    Ученый мир живет своей жизнью — тихой и скромной. И даже празднование 90-летнего юбилея Национальной академии наук Украины обошлось без пафоса и излишеств. Во время торжественного открытия выставки лучших достижений наших исследователей сразу можно было отличить прибывших «высокопоставленных персон» в дорогих костюмах, пальто и обуви. На их фоне «обычные» академики казались простаками. И не удивительно, ведь за копеечную зарплату, которую сегодня им платит государство, шиковать не получится. Да и не нужна им роскошь! Эти люди всей душой преданы своему делу и готовы заниматься наукой во благо государства до конца дней своих.

    http://novaya.com.ua/?/articles/2008/11/27/165026-0
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.12.09 | Комуністи не будуть голосувати за урядовий проект пенсійної рефо

     Re: Да и не нужна академикам роскошь!

     Четвер, 09 грудня 2010, 20:01

     Комуністи не будуть голосувати за урядовий проект пенсійної реформи у Верховній Раді.

     Про це заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко, повідомляє прес-служба КПУ.

     "Він розроблений не в інтересах людини праці, не з метою підвищення рівня життя наших пенсіонерів, а виключно для отримання чергового траншу кредиту МВФ і відповідно до вимог МВФ. За таку пенсійну реформу ми голосувати не будемо", - заявив він.

     Симоненко підкреслив, що запропонованим пенсійним законопроектом держава практично знімає з себе будь-яку відповідальність за долі мільйонів українських пенсіонерів.

     У КПУ проти того, щоб був піднятий пенсійний вік і збільшений на п'ять років необхідний для отримання пенсій трудовий стаж, а також проти скасування спеціальних пенсій.

     "Крім того, держава зобов'язана також жорстко контролювати ціноутворення та тарифи, щоб інфляція і підвищення цін не "з'їдали" трудові пенсії", - заявив лідер комуністів.

     Українська правда

     http://www.pravda.com.ua/news/2010/12/9/5659044/
 • 2009.03.03 | ok

  Ініціатива Патона ?

  15-10-2007 12:45, Интервью Бориса Евгеньевича Патона, 2007 г.

  Борис Евгеньевич Патон о настоящем ученом и его кошельке

  На мой взгляд, настоящий ученый отличается тем, что он живет своей наукой, отдает всего себя науке и при том не думает о своем кошельке и о том, чтобы он постоянно пополнялся.

  Интервью Бориса Евгеньевича Патона
  (из документального цикла "Таємницi України"). 2007 г.

  http://www.icfcst.kiev.ua/museum/GL_HALL2/Gl_Paton_NS_r.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Доповідь президента НАН України

   Ще правильна ініціатива Б. Патона

   Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ

   Доповідь президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона на сесії Загальних зборів НАН України 17 квітня 2008 р.

   Значною залишається кількість наукових пенсіонерів, які працюють у наших установах. На початок цього року вона становила близько 17% серед наукових працівників, в тому числі близько третини від загальної кількості докторів наук і 20% - кандидатів наук. І переважна частина з них отримує заробітну плату за рахунок базового бюджетного фінансування, а не з коштів, як це мало б бути, спецфонду.

   Вісн. НАН України, 2008, № 6
   http://www.nbuv.gov.ua/portal/All/herald/2008-06/a2-n6.pdf
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Цікавий

    Re: Ще правильна ініціатива Б. Патона

    Доповідь президента НАН України пише:
    > Б. Патон проти фінансування наукових пенсіонерів з бюджету НАНУ
    >
    > Доповідь президента НАН України академіка НАН України Б.Є.Патона на сесії Загальних зборів НАН України 17 квітня 2008 р.
    >
    > Значною залишається кількість наукових пенсіонерів, які працюють у наших установах. На початок цього року вона становила близько 17% серед наукових працівників, в тому числі близько третини від загальної кількості докторів наук і 20% - кандидатів наук. І переважна частина з них отримує заробітну плату за рахунок базового бюджетного фінансування, а не з коштів, як це мало б бути, спецфонду.
    >
    > Вісн. НАН України, 2008, № 6
    > http://www.nbuv.gov.ua/portal/All/herald/2008-06/a2-n6.pdf

    Якого "спецфонду"? Якщо рівень науковця не відповідає посаді, яку він обіймає його треба ЗВІЛЬНЯТИ. Академічний інститут не БАГАДЄЛЬНЯ. Питання: "З якого "спецфонду" отримує платню сам Патон?"
 • 2009.03.03 | Цікавий

  Смішно все це. Який механізм тієї "відмови"

  отримувати відповідні гроші? Якщо є фінансування з казначейства, то йдуть відповідні нарахування, в тому числі й відрахування (податку, пенсійний фонд), нарахування до пенсійного фонду, фонд безробіття, фонд страхування від нещасних випадків. Все це бухгалтерія має робити автоматично (відсутність перерахувань податку, до пенсійного фонду, інших фондів, буде розглядатися я ЗАБОРГОВАНІСТЬ), якщо не зробить, то будуть відповідні штрафні санкції. Справа академіка куди подіти сумму, яка має бути виданою йому на руки, він може цю суму не отримувати, тоді вона накопичуватиметься на його депозиті і в ніякий бюджет вже не піде. Він (академік) може дати письмове доручення кудись ті гроші перерахувати, а "відмовитися" та ще на якийсь не зрозумілий період ("до закінчення кризи", а коли вона почалася?) то не просто популізм, а популістське невігластво. Тим більше це невігластво дивне, що серед академіків багато керівників установ (тобто розпорядників кредитів), які принаймні теоретично мали б знати ті ази, про які я написав.

  Смішно й соромно від такого невігластва та блюзнірства.

  P.S. Загалом мова йде про суми в межах держави смішні.
  Пригадується давня історія ще за часів СРСР (ще коли головою уряду був О.М. Косигін). Тоді ходили розмови про можливе скасування доплат за наукові ступені та звання. О.М. Косигіну принесли відповідні розрахунки. Він подивився й питає: "Скажіть, будь-ласка, ви коли небудь пробували стригти кішку на вовну?"
  - Ні! А що?
  - Спробуйте, вовни майже не отримаєте, а вереску буде дуже багато.
  На тому все й скінчилося. Не дурний був О.М. Косигін.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Калькулятор

   Re: Смішно все це. Який механізм тієї "відмови"

   Пан Цікавий! О каких отчислениях в пенсионній фонд и налоги идет речь, когда имеются в виду академические пожизненные стипендии?
   Плз, сошлитесь на "нормативные" документы. Так, что академикам кроме пожизненных стипендий еще на них пенсию начисляют? Не жирно ли?

   Ваша попытка "правовой" аргументации не может быть принята, так как само существование этих подачек противоречит существующему законодательству.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | ok

    Академіки можуть перерахувати доплати в Благодійний фонд НАНУ,

    а з нього допоможуть співробітникам НАНУ і їх сім'ям !

    http://www.nas.gov.ua/OrgStructure/PublicOrg/Pages/go_bfsz.aspx

    Благодійний фонд соціального захисту членів Національної академії наук та їх сімей

    01601 Київ 30, вул.Володимирська, 54
    т.239-6744

    Голова правління
    Митропольський Юрій Олексійович (довідка)
    Академік НАН України
    Спеціальність: математична фізика

    Виконавчий директор
    Ємельянов Володимир Олександрович
    Доктор геолого-мінералогічних наук
    Виконавчий директор
    eva@nas.gov.ua
    т.239-6744

    Відповідальні співробітники установи

    Тумановська Олена Романівна
    Помічник виконавчого директора
    т.239-6744

    Прокопенко Наталя Володимирівна
    Головний бухгалтер
    т.239-6744
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.03 | Цікавий

     Re: Академіки можуть перерахувати доплати в Благодійний фонд НАНУ,

     ok пише:
     > а з нього допоможуть співробітникам НАНУ і їх сім'ям !
     >
     > http://www.nas.gov.ua/OrgStructure/PublicOrg/Pages/go_bfsz.aspx
     >
     > Благодійний фонд соціального захисту членів Національної академії наук та їх сімей
     >
     > 01601 Київ 30, вул.Володимирська, 54
     > т.239-6744
     >
     > Голова правління
     > Митропольський Юрій Олексійович (довідка)
     > Академік НАН України
     > Спеціальність: математична фізика
     >
     > Виконавчий директор
     > Ємельянов Володимир Олександрович
     > Доктор геолого-мінералогічних наук
     > Виконавчий директор
     > eva@nas.gov.ua
     > т.239-6744
     >
     > Відповідальні співробітники установи
     >
     > Тумановська Олена Романівна
     > Помічник виконавчого директора
     > т.239-6744
     >
     > Прокопенко Наталя Володимирівна
     > Головний бухгалтер
     > т.239-6744

     Це дійсно можливо. Але це буде БЛАГОДІЙНИМ ВНЕСКОМ, а не відмовою від академічної "стипендії". Відомо, що й в радянські часи деякі академіки робили такі внески, наприклад, до дитячих будинків.
     Вважаю, що принаймні академіки мають висловлюватися юридично правильно. Щоб скасувати відповідні віплати треба щонайменше Постанова Кабінету Міністрів України. Навряд чи хтось таку Постанову Уряду буде ініціювати, бо назад повернутися буде важко.

     То ж, можу повторити, що це невдала спроба самореклами.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.03 | ok

      Re: Академіки можуть перерахувати доплати в Благодійний фонд НАНУ

      Мабуть солідна організація, якщо академік Голова правління.
    • 2009.03.03 | вчeний з 70-х

     Нe пeрший раз зустрічаюсь з таким трактуванням цього фонду і

     усякий раз дивуюсь. Бо коли він засновувався - у бурeмні 90-і - малося на увазі (чи, принаймні, я так зрозумів), що цими грошима можна будe врятувати від загибeлі "золотий фонд" української науки: тобто акадeміків і їхні сім'ї. Ні про яких співробітників нe йшлося, навіть якщо для лохів такі слова там були присутні. Тобто, якщо я маю рацію, пeрeдача грошeй до цього фонду будe досить цинічним актом здійснeння благодійності по відношeнню до сeбe самих.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Дідусь

   Ні, дурний був О.М. Косигін!


   Чому? Дійсно, в цивілізованих країнах існують державним коштом наукові організації, які іноді мають назву „академія”. Але в жодній не існує інституції персональних членів с довічними виплатами та привілеями.
   Підозрюю, що пан Цікавий сам є персональним членом ще з радянських часів. Якщо так, то нагадайте таким дідусям як я, якій відсоток до посадового окладу доктора наук були за радянських часів ці виплати. Думаю, що й молоді буде це цікаво.
  • 2009.03.04 | Пану Цікавому – ход за Вами

   С академических плат НАЛОГИ не берутся.

   Жду с нетерпением от знатока академических нравов пана Цікавого разъяснения системы пенсионного обеспечения академиков, сравнимого по своей документированности с ниже прилагаемой информацией о том, что с академических плат налоги не взимаются.
   Не удалось выяснить, идут ли отчисления в пенсионный фонд с этих выпла. Кто поможет? Не получается ли так, что кроме этих выплат академик пенсионер получает дополнительно еще и 90% этих выплат?
   Есть ли ограничения на величину пенсии наших всемирно известных академиков?

   ЗАКОН УКРАЇНИ «Про податок з доходів фізичних»
   «4.3. ДОХОДИ, ЯКІ НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ДО СКЛАДУ ЗАГАЛЬНОГО МІСЯЧНОГО АБО РІЧНОГО ОПОДАТКОВУВАНОГО ДОХОДУ...
   4.3.5. суми виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються з урахуванням норм пункту 9.7 статті 9 цього Закону: (Абзац перший підпункту 4.3.5 пункту 4.3 статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1958-IV ( 1958-15 ) від 01.07.2004 )
   ...г) З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА КОРИСТЬ ДІЙСНИХ ЧЛЕНІВ (АКАДЕМІКІВ) ТА ЧЛЕНІВ-КОРЕСПОНДЕНТІВ Національної академії наук України та Української академії аграрних наук, Академії медичних наук України, Академії педагогічних наук України, Академії правових наук України, Академії мистецтв України як ЩОМІСЯЧНА ДОВІЧНА ПЛАТА ЗА ЗВАННЯ ДІЙСНОГО ЧЛЕНА ТА ЧЛЕНА-КОРЕСПОНДЕНТА; ( Підпункт 4.3.5 пункту 4.3 статті 4 доповнено підпунктом "г" згідно із Законом N 2420-IV ( 2420-15 ) від 03.02.2005 ) осіб
   Див. http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=889-15
   Я не буду обсуждать здесь дискуссионный правовой вопрос, является ли или нет пожизненная плата особым видом заработной платы. Факт в том, что действующий в настоящее время Закон «Про податок з доходів фізичних осіб» включает ее в категорию доходов, которые не подлежат налогообложению.
   ИНТЕРЕСНО И ПОЗНАВАТЕЛЬНО ОТМЕТИТЬ, что ЕЩЕ ВХОДИТ В ЄТУ КАТЕГОРИЮ.
   Так вот в нее входят, в частности, «сума державної матеріальної та соціальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів та надання соціальних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій; сума грошової допомоги, яка надається згідно із законом членам сімей військовослужбовців чи осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які загинули (безвісно пропали) або померли внаслідок виконання ними службових обов'язків; сума допомоги, яка виплачується (надається) жертвам нацистських переслідувань або їх спадкоємцям з бюджетів або інших джерел, визначених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана верховною радою України, а також особам, які мають звання "праведник миру"; сума допомоги, яка виплачується (надається) особам, визнаним репресованими та/або реабілітованими згідно із законом, або їх спадкоємцям, з бюджетів або інших джерел, визначених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана верховною радою України; сума пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана верховною радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати сума відшкодування платнику податку розміру шкоди, завданої йому внаслідок чорнобильської катастрофи, у порядку та сумах, визначених законом, суми виплат чи відшкодувань … товариством червоного хреста України на користь отримувачів благодійної допомоги відповідно до закону; аліменти, що виплачуються платнику податку; вартість безоплатного харчування, миючих та знешкоджуючих засобів, а також робочого одягу, взуття, засобів індивідуального захисту, які надаються працедавцем платнику податку відповідно до закону України "Про охорону праці", та обмундирування, отриманих у тимчасове користування платником податку, який перебуває у відносинах трудового найму з працедавцем, що надає таке майно, за переліком та граничними строками їх використання відповідно до порядку, що встановлені кабінетом міністрів України. Якщо платник податку, який припиняє трудові відносини з працедавцем, не повертає йому такі робочий одяг, взуття, обмундирування, засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, то під час остаточного розрахунку первісна вартість такого майна включається до складу додаткових благ, наданих такому платнику податку; вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих в обсягах та за переліком професій, що встановлюються кабінетом міністрів України, платнику податку з числа осіб, що перебувають у трудових відносинах з вугледобувним підприємством тощо”.
   Я колеблюсь, кому ближе в этом плане персональные члены – «жертвам нацистських переслідувань або їх спадкоємцям» как «жертвы науки» или «праведникам мира» как «праведники науки»?
   Отмечу, что наглая попытка налоговой инспекции взимать подоходный налог с академической пожизненной платы была расценена государственными академиями как УЩЕМЛЕНИЕ КОНСТИТУЦИОННЫХ ПРАВ УКРАИНСКИХ АКАДЕМИКОВ КАК ЕЕ РЕЦИПИЕНТОВ. Хотя в составлении обращения в Конституционный суд Украины принимала участие Академия правовых наук, суд отказался рассматривать обращение по чисто формальным причинам. Дилемма была разрешена благородным постановлением Верховной Рады, отменившим взимании налогов с пожизненной академической платы.
 • 2009.03.03 | apolo

  Re: Чрезвычайное собрание всех академиков всех академий

  прошу все вырученные от этого средства сдать мне.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Цікавий

   Re: Чрезвычайное собрание всех академиков всех академий

   apolo пише:
   > прошу все вырученные от этого средства сдать мне.
   Це може зробити тільки особисто академік: віддати вам гроші в руки, перерахувати на ваш рахунок, залишити в бухгалтерії письмове доручення щодо перерахування грошей на ваш рахунок.
   Іншого механізму не існує, казначейство не дозволить.
   Повторюю, що мова йде про суму, яка залишається після сплати всіх відрахувань.

   В разі відсутності фінансування з казначейства створюється заборгованість, не тільки перед академіком особисто, а й перед тим самим бюджетом (податок), пенсійним та іншими фондами соціального страхування. Після накопичення певної суми заборгованості керівник установи (в цьому випадку президент відповідної академії) притягається до відповідальності (спочатку буде давати пояснення в прокуратурі), може бути порушена кримінальна справа.
 • 2009.03.04 | Пресс-секретарь спикера Ольга Черная

  Литвин – носитель высших моральных ценностей уникальной нации

  http://obozrevatel.com/news/2009/3/3/289483.htm

  Принятие парламентом постановления "О мерах по упорядочению отдельных расходов Государственного бюджета Украины", согласно которому вдвое сокращается размер заработной платы высшим должностным лицам, продемонстрировало способность украинского парламента делать решительные шаги по установлению социальной справедливости. Такой позиции придерживается Председатель Верховной Рады Владимир Литвин. Ее озвучила пресс-секретарь спикера Ольга Черная.
  Как сообщает пресс-служба парламента, она обратила внимание, что инициатива спикера относительно принятия этого документа была поддержана всеми руководителями парламентских фракций, т. е. всеми политическими силами, представленными в парламенте. "Это особенно важно, учитывая настроения в обществе, в котором царит вполне справедливое мнение о недопустимости сохранения в условиях экономического кризиса размеров зарплаты представителей власти, которые были до его начала", - сказала Черная.
  "Хочется верить, что принятие такого решения станет началом восстановления доверия украинских граждан к институтам власти, авторитет которой в последнее время существенно покачнулся в глазах украинского общества. И в значительной мере из-за нерешительности и неумения воплощать свои декларации в реальные действия", - отметила пресс-секретарь спикера, пересказывая мнение Литвина.
  "ОСТАЕТСЯ НАДЕЯТЬСЯ, ЧТО ЗА ЭТИМ РЕШЕНИЕМ БУДУТ ПРИНЯТЫ И ДРУГИЕ, КРАЙНЕ НЕОБХОДИМЫЕ ДЛЯ УЛУЧШЕНИЯ ЖИЗНИ ГРАЖДАН УКРАИНЫ, А ВЕРХОВНАЯ РАДА ПРИ ИХ ПРИНЯТИИ БУДЕТ ДЕМОНСТРИРОВАТЬ ТАКОЙ ЖЕ УРОВЕНЬ КОНСОЛИДАЦИИ", - подчеркнула Черная.
  Напомним, народные депутаты Украины приняли решение сократить вдвое свои зарплаты, а также заработную плату Президента, Премьер-министра, других высших должностных лиц. За соответствующее постановление об упорядочении некоторых расходов государственного бюджета проголосовали во вторник 374 народных депутата: 151 "регионал", 142 "БЮТовца", 34 депутата от НУ-НС, 27 коммунистов и 20 депутатов от Блока Литвина.

  Обсуждая эту информацию, вредные типы, которые во всех заявлениях высших должностных лиц усматривают лишь шулерство, набросились даже на надбавки и премии – но это уже вообще черт знает что! Нахалы!

  После таких заявлений г-н Литвин, хорошо известный широким кругам научной общественности своей кристальной честности и порядочностью, а также своим избирателям как неутомимый борец с олигархами, беспорядком и за справедливость для всех, не мог не поддержать инициативу всех академиков.
  Несмотря на то, что особенно от благородного поступка, не побоюсь подвига, пострадают дважды академики, в том числе и г-н Литвин!
  Подумайте сами. Минус 10 000 гривен каждый месяц -- это не каждая жена выдержит, даже при оставшихся официальных спикерских порядка 25 000, зав. кафедральных и вице-президентских по НАНУ еще как минимум плюс 10 000 ! В кругах радикально и патриотично настроенных академиков циркулирует также предложение отказаться от зарплат по тем должностям, где они ничего не в состоянии делать в силу исключительной занятости на основном месте работы. Неужели Литивну придется отказаться и от зав. кафедральных и вице-президентских по НАНУ?
  На что же жить, в теннис играть, в бассейн ходить, посещать косметические салоны?
 • 2009.03.04 | Skapirus

  Не вірю!

  Принаймні, поки не побачу відповідних документів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.04 | 321

   Re: Не вірю!

   Skapirus пише:
   > Принаймні, поки не побачу відповідних документів.
   І не побачите, бо маячня все це!!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.04 | Тертуллиан

    Верую, ибо нелепо

   • 2009.03.05 | thinker

    Re: Не вірю!- БО ЦЕ НЕПРАВДА!

    ... на жаль, ситуація не зовсім така ясна і прозора, як воно виглядає з газети чи як говориться з трибуни!- По перевіреним даним від кількох член-корів і одного порядного академіка, продумана хитра система відмивання тих самих, а то й ще більших сум грошей, ніж так звані "академічні доплати" через систему спеціальних Програм і академічних фондів, де члени академії, мають безмежний фактично доступ до не контрольованих фінансів (бо контролерами є власне вони самі!)....
    Є дані, як недавно, в такий спосіб за два місяці було відмито, тобто "зкешовано" 300 тис грн. одним так званим член-кором (спеціалістом саме від таких операцій) ... Процес пішов! І ще одне, члени акдемії, котрі є при владі (не є пенсіонерами), а є директорами тощо, мають значні фонди "в КЕШ" ще з так званих неконтрольованих фондів АРЕНДИ приміщень та господарських об"єктів різним приватним фірмам... (Пишу про це зі знанням справи, оскільки сам брав у цьому дерибані певну участь, хоч і не з власної волі, але - БРАВ...)
 • 2009.03.04 | Допитливий

  Про цілі Благодійного фонду НАНУ

  03-03-2009 22:17, вчeний з 70-х пише:
  > Нe пeрший раз зустрічаюсь з таким трактуванням цього фонду і

  > усякий раз дивуюсь. Бо коли він засновувався - у бурeмні 90-і - малося на увазі (чи, принаймні, я так зрозумів), що цими грошима можна будe врятувати від загибeлі "золотий фонд" української науки: тобто акадeміків і їхні сім'ї. Ні про яких співробітників нe йшлося, навіть якщо для лохів такі слова там були присутні. Тобто, якщо я маю рацію, пeрeдача грошeй до цього фонду будe досить цинічним актом здійснeння благодійності по відношeнню до сeбe самих.

  А хіба цей Благодійний фонд НАНУ не для підтримки співробітників, яких НАНУ відправляла у відрядження на Чернобильську АЕС в 1986 р. ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.04 | Дарвін

   Академіки - найпристосованіші!

   Вони вижили в жорстокій борні, а ви, невдахи, намагаєтеся їх паплюжити. Не вийде, вони перемогли і перемагатимуть завжди.
  • 2010.01.14 | thinker

   Так

   Давав на чай...
 • 2009.03.07 | 07.03.2009 epravda.com.ua

  Ющенко закликав відмовитись від спеціальних пенсій

  07.03.2009

  Ющенко Президент Віктор Ющенко виступає за негайне збалансування бюджету і пенсійного фонду.

  Про це він заявив в ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю.

  "Нам треба оптимізувати бюджет. Якщо ми хочемо боротися з кризою, нам треба правдивий, ефективний і чесний бюджет", - заявив Ющенко.

  "У бюджет виписаний під +0,4%, з дефіцитом 3% і інфляцією 9,5%. За 2 місяці першого кварталу ми вже третину інфляції заслужили. Ще одна пробоїна - пенсійний фонд" - зазначив президент.

  Він нагадав, що витрати Пенсійного фонду за січень склали 13 мільярдів, доходи - 6,5, бюджетні запозичення - 2,4 мільярди, а решту видано за рахунок скорочення рахунків казначейства.

  Відтак президент вимагає збалансувати видатки пенсійного фонду.

  "Ні в одній країні в кризі немає розбалансованого Пенсійного фонду", - зауважив президент.

  Ющенко запитав, чи морально в такій ситуації мати в країні 18 видів спеціальних пенсій, які сягають 10-20 тисяч.

  "Коли ми маємо неморальну пенсійну політику, опозиція і позиція повинні бути разом. Давайте змінювати пенсійне законодавство, відмовлятися від спец пенсій", - закликав президент.

  Він зауважив, що всі в пенсійний фонд відраховується однаковий відсоток, але хтось з нього бере 120%, а другий на 50% не витягує.

  http://www.epravda.com.ua/news/49b1ac7835242/
 • 2009.03.11 | Дороті

  Це брехня, тому що благодійний фонд страждатиме

  Виявляється, що із академічної надбавки члени академії "добровільно" перераховують 25% у благодійний фонд соціального захисту членів НАНУ та їх сімей. Це 200 членів по 0,25*3000 = більше 150000 на місяць. Непоганий фонд. Цікаво було б побачити його звіт.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua