МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А хто знає, куди йдуть гроші профспілок НАНУ?

08/18/2009 | Skapirus
В НАНУ відрахування "на профспілку" йде автоматично з зарплати. Але про витрати профспілок я ні разу не зустрічав даних. Ну хіба що жінкам подарують щось на 8-е березня, та всім пляшку коньяку та коробку цукерок на новий рік. Але це не відповідає навіть відрахуванням з зарплати протягом 2 місяців. А де інші 10 місяців?
Тема навіяна ось цим повідомленням: http://www.osvita.org.ua/news/45810.html

Мітинги Партії регіонів оплачуються грошима вчителів?
Служба безпеки України має в своєму розпорядженні інформацію про те, що Харківська обласна профспілкова організація працівників освіти і науки України фінансує "масову підтримку населення" під час проведення заходів, що проводяться деякими політсилами. Про це на колегії облдержадміністрації заявив начальник Управління СБУ в Харківській області Андрій Мухатаєв.

За словах Мухатаєва, схема фінансової підтримки описана в зверненнях громадян, які отримує СБУ. Зокрема, з членів профспілки (в основному це педпрацівники, вчителі) стягуються внески у розмірі 1% від зарплати (частенько без відома членів). Ці гроші надходять в районні організації профспілок. Потім 20% зібраних коштів з районів переказуються в обласну профорганізацію. Жодного криміналу в цьому немає, говорить Мухатаєв, коли б не одне "але". За інформацією, яку має в своєму розпорядженні СБУ, частина коштів, зібрана з педагогів, йде на підтримку мітингів "деяких політичних сил". Керівник Харківської СБУ також назвав таксу - 50 гривень студенту за годину "підтримки певної політсили в ході акції".

Присутня на колегії глава обласної профорганізації працівників освіти і науки, депутат Харківської облради від Партії регіонів Лідія Дулуб спростувала цю інформацію. За її словами, інформація про витрати профспілкових грошей щороку обнародується на конференціях профспілок і друкується в газеті. "Аж до тисячі", - підкреслила Дулуб. Вона також відзначила, що до неї жодної скарги з приводу витрачання коштів не надходило. І взагалі - це підступи начальника ГУ освіти і науки облдержадміністрації Віктора Гаркавця.

У свою чергу Андрій Мухатаєв підкреслив, що інформація неодноразово підтверджувалася письмовими і усними заявами в СБУ від вчителів загальноосвітніх шкіл Харкова, студентів Харківського національного університету ім. В.Каразіна (ХНУ), Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ), представників профкомів інших ВНЗ Харкова.

Пізніше, в коментарі журналістам Віктор Гаркавець відзначив, що неодноразово піднімав озвучене СБУ питання на пленумі профспілок працівників освіти. "І піднімав його я, але не як начальник Головного управління, а як член профспілки. З мене теж беруть ці гроші у вигляді внесків, але при цьому я не писав жодних заяв, як того вимагає закон", - заявив Гаркавець.

Відповіді

 • 2009.08.18 | Сергій Вакуленко

  Як я виходив із профспілки

  Іще на початку дев'яностих написав заяву про вихід із профспілки та заяву до бухгалтерії з проханням не переказувати моїх внесків на їхній рахунок. Це не подіяло. Наступного місяця внески знову були вирахувані з моєї платні. Я написав іще дві такі самі заяви й улаштував невиликий шкандаль при їх фізичному поданні. На другий раз мене таки з профспілки виключили й гроші мої залишили мені.

  Потім я працював певний час за кордоном. Коли повернувся, виявилося, що з мене знову вираховують профспілкові внески.

  Справа, щоправда, розв'язалася простіше: вистачило зайти до бухгалтерії та сказати, щоб вони більше цього не робили.
 • 2009.08.18 | Порада стосовно сервільних профспілок

  Re: А хто знає, куди йдуть гроші профспілок НАНУ?

  Порада стосовно сервільних профспілок
  Напишіть заяву про вихід – не годуйте пристосуванців та прислужників тим, хто вас за людей не вважає.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.18 | Skapirus

   Мені одна вельми шанована людина сказала приблизно таке:

   "Я погоджуюся, що профспілки не подарунок, але я залишатимуся в профспілці, аби мати можливість впливати на неї". Чи вдається їй це - я не знаю, при тому, що вона не є босом в цій організації.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua