МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Как сократить отток молодых учёных с Украины

08/19/2009 | Леопольд фон Захер-Мазох
Предлагаю заменить в аспирантуре нынешний курс философии на обязательный курс "Эстетика и духовность абсурда и мазохизма".

В разделе "эстетика" надо в деталях учить будущих научных работников видеть и ценить красоту в том абсурде и мазохизме, которым пронизана современная жизнь украинского учёного. В том примерно русле, что мол, у буржуев всё устроено слишком логично и потому уныло, а вот у нас ....! Ведь неспроста родиной Леопольда фон Захер-Мазоха является Украина
http://en.wikipedia.org/wiki/Leopold_von_Sacher-Masoch

В разделе же "духовность" надо творчески развить до предела ту мысль православного христианства, согласно которой наш земной мир есть юдоль скорби и печали, в нём правит бал Царь Мира Сего (т.е. Сатана), но кто хорошо отмучился в этой жизни, того наверняка ждёт Жизнь Вечная. Очищение достигается только через страдание. И наши руководители (кои на самом деле есть перст и десница Господни) заботливо устраивают нам эти страдания, дабы мы очистились и обрели Спасение, но уже на том свете (под "тем светом" не подразумевать эмиграцию! :)).

Что-то в таком духе.

Відповіді

 • 2009.08.20 | ziggy_freud

  курс не допоможе з двох причин

  1) хто схильний до мазохізму, сам знайде роботи відповідних клясиків. Хто не схильний, тому знайомство з цими книгами буде просто забавкою
  2) викладати етику і естетику, як зазвичай, будуть історики КПРС та рафіновані марксистсько-ленінські естети. Які просто відіб*ють в студентів інтерес до Захер-Мазоха ;0))))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.20 | історик КПCC

   Хіба людина з імeнeм Захер-Мазох можe бути правильною?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.20 | ziggy_freud

    початково це було прізвище

    хоча не виключаю появу імен за мотивами. Пор.
    Сталін - Сталіна,
    Брєжнєв - Брєжніна,
    В.І.Ленін - Вілен,
    В.І.Ленін, організатор рабочіх і крєстьян - Вілорік,
    Захер-Мазох - Захерін, Мазохіна, Захер-Мазохіна, Леозахер, тощо...

    такі імена специфічно впливають на характер. То краще назвати дитину більш... нормативно.

    я не поділяю поглядів старого на статеве життя, але провів трохи приємного часу, читаючи про його ліричних героїв. Принаймні, стиль в нього був. А як для людини, народженої в Коломії то взагалі суперовий...
 • 2009.08.20 | ziggy_freud

  певні зусилля в цьому напрямку: (л)

  http://disser.com.ua/content/244826.html

  Диссертационная работа:

  Калашник Надія Сергіївна. Формування професійно орієнтованого естетичного смаку майбутніх викладачів юридичних дисциплін : дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 233арк. — Бібліогр.: арк. 175-189.

  7. Розроблено й теоретично обґрунтовано педагогічну модель формування професійно орієнтованого естетичного смаку майбутніх викладачів юридичних дисциплін, структура якої є ізоморфною структурі естетичного смаку та містить теоретичний, емоційно-ціннісний і діяльнісно-практичний компоненти.

  ___________________
  якщо не помиляюсь, мадам ще тиждень тому була заступником голови держдепартаменту виконання покарань Кощинця. ХудІжня самодіяльність серед зеків з таким керівництвом мала просто розквітнути. Але чомусь замість того розквітла токсикоманія та розборки між блатними і мужиками... Отже, проктологічна ефективність роботи естетів під питанням.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua