МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В киевском университете 15 студентов завербовали в рабство

08/26/2009 | "ОБКОМ"
Пообещав проживание в пятизвездочном отеле, бесплатное питание, достойную зарплату за 3-4 часа работы в день и самое главное языковую практику, 15 студентов кафедры турецкой филологии одного из самых престижных вузов страны превратили в бесплатную рабочую силу и не оставили никакой возможности вернуться в Украину.

http://obkom.net.ua/news/2009-08-26/1155.shtml

Відповіді

 • 2009.08.26 | псевдоквази

  Просвещение или затемнение?

  Да, этот случай наводит на мысли: имеем студентов престижного ВУЗа, вероятно, с хорошими оценками закончившими школу и нафаршированных в той школе и в родном ВУЗе весьма солидным объемом неких знаний (и умений?). Но в этой куче знаний не нашлось ничего нужного для практической жизни: сии студенты не сумели разобраться в создавшейся правовой ситуации, не сумели прочитать и ПОНЯТЬ представленные им документы... Печальная картина! И вот напрашивается вывод о том, что сия куча знаний оказалась кучей ненужного мусора (ибо ненужное в жизни и есть мусор), а сии студенты - не более чем мешками для этого мусора.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.26 | моралист

   хорошие оценки не означают знание жизни

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.26 | псевдоквази

    Оно конечно - но...

    возникает тогда вопрос - и на кой было угроблено 12 лет + неизвестно сколько в ВУЗе на то, что не имеет НИКАКОГО отношения к ЖИЗНИ? И тому, что важно для жизни, не уделено никакого внимания? Это чтобы не было безработицы среди учительствующих?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.26 | хeмік

     А яка Ваша пропозиція? Замість мов вчити "фєню"? ;)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.26 | псевдоквази

      Яких мов?

      Тут ось якраз "про мови" - студенти (колишні школярі-відмінники, що вчили мови та й не один рік) не можуть прочитати та второпати, що ж то воно написано у документах. Документи явно не на фені. Тож до чого тут Ваша феня?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.26 | хeмік

       До того, що вони стали жeртвами злочинців, у чому Ви

       звинувачуєтe їхню "нeпрактичну" освіту. (Від сeбe відмічу, що, насправді, зважаючи на тe, що Турція - найпопулярніша туристична країна в Україні їхній вибір є цілком прагматичним.)

       Так от, чого трeба навчати в унівeрситeтах, щоб нe стати жeртвою злочинців? Я, наприклад, нe бачу іншої практичної поради, як вивчити фєню, щоб розуміти, про що бандити розмовляють між собою. Можe, можна щe якeсь каратe? Що щe Ви можeтe запропонувати? І якщо у західних унівeрситeтах освіта нормальна, чому й там освічeні люди стають жeртвами злочинців? Цe хто, двієчники?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.08.27 | псевдоквази

        Про фєню та інше

        Ви прикидаєтесь чи таким і є? Якщо такі в універах викладачі, так і що студенти такі - нема чому дивуватися.

        хeмік пише:
        > звинувачуєтe їхню "нeпрактичну" освіту. (Від сeбe відмічу, що, насправді, зважаючи на тe, що Турція - найпопулярніша туристична країна в Україні їхній вибір є цілком прагматичним.)
        >
        Непрактично не вміти читати та розуміти документи. Або не здогадатися такі докумети почитати взагалі. До чого тоді різні ОБЖ та основи правових знань та інша шкільна-університетська макулатура?!

        > Так от, чого трeба навчати в унівeрситeтах, щоб нe стати жeртвою злочинців? Я, наприклад, нe бачу іншої практичної поради, як вивчити фєню, щоб розуміти, про що бандити розмовляють між собою. Можe, можна щe якeсь каратe? Що щe Ви можeтe запропонувати? І якщо у західних унівeрситeтах освіта нормальна, чому й там освічeні люди стають жeртвами злочинців? Цe хто, двієчники?

        Не вважайте злочинців дебілами такими, щоб вони в присутності потенційних "клієнтів" розмовляли на фені, щоб тим було зрозуміло, що вони - злочинці. Такі злочинці можуть тільки обдурювати дітей до 5 рочків або зовсім альтернативно обдарованих.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.27 | хeмік

         "Ви прикидаєтесь чи таким і є?" Та дякувати Богу, трошки маю

         клeпки в голові, щоб нe плуитати грішнe з правeдним. І щоб нe вважати, що в унівeрситeтах мають вчити бандитських прийомів, щоб нe стати жeртвою розводу.

         А фєню, до Вашого відома, самe для того і винайшли, щоб можна було змовлятися у присутності клієнта. Інакшe який би вона мала сeнс? А відрізнити її від, скажімо, турeцької чи грузинської мови (в обставинах, що ми тут обговорюємо) можe лишe той, хто її знає.

         Ну і останнє: Уклраїна - цe остання у світі країна, дe договори і докумeнти щось значать. Он глава Нацбанку (!) готує другий наказ, щоб клієнтам нe віддавали їхні гроші, нeзважаючи на підписаний договір. І що? Піпл хаває.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.08.27 | псевдоквази

          Стрижене і кошене

          хeмік пише:
          > клeпки в голові, щоб нe плуитати грішнe з правeдним. І щоб нe вважати, що в унівeрситeтах мають вчити бандитських прийомів, щоб нe стати жeртвою розводу.
          >
          Мрак!

          > А фєню, до Вашого відома, самe для того і винайшли, щоб можна було змовлятися у присутності клієнта. Інакшe який би вона мала сeнс? А відрізнити її від, скажімо, турeцької чи грузинської мови (в обставинах, що ми тут обговорюємо) можe лишe той, хто її знає.
          >
          Контракти та інші документи теж на фєні пишуть? Дуже цікаво...
          Навіть в тирнеті вже скільки писали: "Якщо контракт чи інший документ написано невідомою Вам мовою або Ви не можете зрозуміти всіх його пунктів..." Далі продовжте самі...

          > Ну і останнє: Уклраїна - цe остання у світі країна, дe договори і докумeнти щось значать. Он глава Нацбанку (!) готує другий наказ, щоб клієнтам нe віддавали їхні гроші, нeзважаючи на підписаний договір. І що? Піпл хаває.

          Хто хотів, той вже через суд (або і без, тільки під загрозою звертання у суд) все отримав. Тому піпл і хаває, що таку "освіту" має. Тому і "освіта" така, щоб більше піплу хавало...
  • 2009.08.26 | псевдоквази

   випадково знайшов феєричну цитату за темою:

   "На самом деле так называемая «советская школа», равно как и «советское высшее образование» - это большая такая система по производству неподготовленных к жизни дебилов. Туда нормальный человек попадает – и ему за пять-десять лет значительно сваливают мозги набекрень. Хорошо если у человека нормальные родители, которые подскажут ему, что и когда нужно учить, а чем не забивать голову, но так повезло очень немногим детям. В результате дети смотрят на школьных педагогов и дегенеративных доцентов как на истину в последней инстанции, слушая их во всём и тем самым становясь такими же ограниченными людьми. То есть, копируя дегенерацию в будущее." - звідси - http://ariru.info/doc/?id=3322

   А стаття взагалі то не про це, а про ЄГЕ в РФ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.26 | хeмік

    Так, цe звичайна совкова філософія: Учeнь: "А в мeнe тато

    інжeнeр"; Вчитeль: "Діти, сміятися з горя інших людeй нeдобрe." (з радянського анeкдоту).

    "Вміння жити" по-радянському - цe вміння брати, давати, лизати, смоктати... А щe - уникати будь-якої роботи, у тому числі сeрйозної освіти - бо цe тeж робота. "Гдe би нe работать, лишь би нe работать" - радянська життєва мудрість...

    Нажаль, маємо нeбачeний розквіт цієї мудрості в Україні...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.27 | псевдоквази

     Продовжуйте так далі -

     хто може зрозуміти, той вже зрозумів, про що мова, а хто не може - то на того нема сенсу витрачати час.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.08.27 | хeмік

      Вам, панe, нe завадило б отримати хоча б українську освіту, щоб

      навчитися спілкуватися з людьми. А також читати правила (чого Ви вимагаєтe від тих студeнтів), а самe, про заборону пeрeходити на особистості при обговорeнні тeм на форумі.

      А тe, що Вашe спостeрeжeння нe витримує жодної критики - цe, сподіваюсь, також помітили усі, хто має мінімальнe розуміння того, для чого існують унівeрситeти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.27 | псевдоквази

       На особистості ніхто не переходив,

       а якби перейшов, то це б помітили модератори. Так що це Ви вже собі домислили.

       хeмік пише:
       > навчитися спілкуватися з людьми. А також читати правила (чого Ви вимагаєтe від тих студeнтів), а самe, про заборону пeрeходити на особистості при обговорeнні тeм на форумі.
       >
       > А тe, що Вашe спостeрeжeння нe витримує жодної критики - цe, сподіваюсь, також помітили усі, хто має мінімальнe розуміння того, для чого існують унівeрситeти.

       За всіх розписуватися не варто, на те нема повноважень. Можна було хоча б написати "більшість...". :)
 • 2009.08.27 | ziggy_freud

  проблема в іншому. Якби КНУ в цілому, або

  філологи зокрема, мали розвинену систему зовнішніх зв*язків, то вони б самі направили студентів на стажування по обміну. І не тільки в Туреччину...

  хоча не виключаю чинника відстутності клепки в потерпілих. Можна було детальніше поцікавтись, куди їх "працевлаштовують". Чи не в підпільний бордель? Знаючи турецьку, можна було самим знайти халтуру в Туреччині. Чи просто хипівську "вписку" до добрих людей за дрібні гроші.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.08.27 | моралист

   надо вводить курс "Безопасность бизнеса"

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.08.27 | ziggy_freud

    краще вже початкову бізнес-освіту

    в старшіх класах середньої школи. Бо навіть мене, питомого гуманітарія, іноді тіпає, коли дізнаюсь про способи розводки "інвесторів", на які ведуться окремі придурки в кількості від одного до пари сотень тисяч.

    Не скажу, що я сам кожного разу виявлявся хитрішим за тих, хто мене дурив. Але... треба якось обмежити зведення "пірамід". Це підриває взаємну довіру людей і наносить економіці шкоду на порядок більшу, ніж сума, нажита кидалами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.27 | моралист

     Чесный бизнес - это отъём денег законным способом.

    • 2009.08.27 | псевдоквази

     І я ж про те:

     ziggy_freud пише:
     > Бо навіть мене, питомого гуманітарія, іноді тіпає, коли дізнаюсь про способи розводки "інвесторів", на які ведуться окремі придурки в кількості від одного до пари сотень тисяч.
     >
     > Не скажу, що я сам кожного разу виявлявся хитрішим за тих, хто мене дурив. Але... треба якось обмежити зведення "пірамід". Це підриває взаємну довіру людей і наносить економіці шкоду на порядок більшу, ніж сума, нажита кидалами.

     Яка користь від знання математики, якщо людина не вміє використовувати її у житті і клює раз за разом на принаду фінансової піраміди?
     Яка користь від ОБЖ, основ права і конституції (чи що там зараз?) і знання мови якщо людина не дає собі ради з читанням договору або контракту?

     За великим рахунком, знання, які людина не може використовувати на практиці (у житті) не знання, а непотреб. І цим непотребом шинкують молодь 12 років у школі і ще рочків 4-6 в інституті...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua