МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міносвіти перенесло зовнішнє оцінювання з весни на літо

09/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 року розпочнеться 14 червня тестуванням з української мови і літератури, а закінчиться 5 липня тестом з географії. Реєстрація охочих стати студентами розпочнеться вже 15 грудня цього року і завершиться 2 квітня 2010. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

Як і минулого року, тестування пройдуть з тих самих 8 загальноосвітніх предметів, серед яких кожен учасник зможе обирати до п’яти. Українська мова і література стане предметом тестування 14, 15 та 16 червня, іноземна мова - 18 червня, математику майбутні абітурієнти складатимуть 21-го та 22-го числа, а історію України – двадцять четвертого. Наступного дня відбудеться тестування з фізики, 29 червня випускники оцінюватимуть свої знання з хімії. Нарешті, 1-го та 5-го липня відбудуться завершальні тестування – з біології та географії.

Слід відзначити, що обов’язкове для усіх абітурієнтів тестування з української мови та літератури проходитиме протягом трьох днів, а не одного, як це було у 2008-2009 рр. Водночас, для проведення тестування з іноземної мови Українському центру оцінювання якості освіти відведено лише один день, а не два, як це було цьогоріч.

До 25 липня 2010 результати ЗНО-2010 будуть оголошені, а ще за 5 днів УЦОЯО має надіслати сертифікати з результатами усім його учасникам. Учасники, незгодні з результатами, матимуть наступного року лише 3 дні для подання відповідних апеляцій.

Раніше Міносвіти своїм наказом визначило й інші відмінності зовнішнього оцінювання 2010 року від попередніх років. Зокрема, сесія ЗНО пройде по завершенні державної підсумкової атестації, тобто результати тестування жодним чином не впливатимуть на оцінки в атестаті випускників.

Також відтепер для абітурієнтів стає обов’язковим проходження двох тестувань – з української мови та літератури (для всіх) та з математики або історії України (на вибір, залежно від профілю обраної спеціальності).

Також, як і планувалося, починаючи з 2010 року всі учасники оцінювання отримуватимуть зошити із завданнями лише українською мовою. Однак, для охочих будуть надані спеціальні словники головних термінів з того чи іншого предмету мовами національних меншин, підготовлені фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, 2009 року сесія незалежного тестування тривала в період з 6 травня до 5 червня, участь у ній взяло понад 430 тис. учасників, які разом склали 1 млн.121 тис.153 тестів.

Інформаційний центр незалежного оцінювання

Відповіді

 • 2009.09.29 | Ирина

  Re: Міносвіти перенесло зовнішнє оцінювання з весни на літо

  Добре що розеднали ДПА і ЗНО.А як бути випускникам 2009р,котрим запоролі медалі?Діти насправді їх заслужили
  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 року розпочнеться 14 червня тестуванням з української мови і літератури, а закінчиться 5 липня тестом з географії. Реєстрація охочих стати студентами розпочнеться вже 15 грудня цього року і завершиться 2 квітня 2010. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.
  >
  > Як і минулого року, тестування пройдуть з тих самих 8 загальноосвітніх предметів, серед яких кожен учасник зможе обирати до п’яти. Українська мова і література стане предметом тестування 14, 15 та 16 червня, іноземна мова - 18 червня, математику майбутні абітурієнти складатимуть 21-го та 22-го числа, а історію України – двадцять четвертого. Наступного дня відбудеться тестування з фізики, 29 червня випускники оцінюватимуть свої знання з хімії. Нарешті, 1-го та 5-го липня відбудуться завершальні тестування – з біології та географії.
  >
  > Слід відзначити, що обов’язкове для усіх абітурієнтів тестування з української мови та літератури проходитиме протягом трьох днів, а не одного, як це було у 2008-2009 рр. Водночас, для проведення тестування з іноземної мови Українському центру оцінювання якості освіти відведено лише один день, а не два, як це було цьогоріч.
  >
  > До 25 липня 2010 результати ЗНО-2010 будуть оголошені, а ще за 5 днів УЦОЯО має надіслати сертифікати з результатами усім його учасникам. Учасники, незгодні з результатами, матимуть наступного року лише 3 дні для подання відповідних апеляцій.
  >
  > Раніше Міносвіти своїм наказом визначило й інші відмінності зовнішнього оцінювання 2010 року від попередніх років. Зокрема, сесія ЗНО пройде по завершенні державної підсумкової атестації, тобто результати тестування жодним чином не впливатимуть на оцінки в атестаті випускників.
  >
  > Також відтепер для абітурієнтів стає обов’язковим проходження двох тестувань – з української мови та літератури (для всіх) та з математики або історії України (на вибір, залежно від профілю обраної спеціальності).
  >
  > Також, як і планувалося, починаючи з 2010 року всі учасники оцінювання отримуватимуть зошити із завданнями лише українською мовою. Однак, для охочих будуть надані спеціальні словники головних термінів з того чи іншого предмету мовами національних меншин, підготовлені фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти.
  >
  > Нагадаємо, 2009 року сесія незалежного тестування тривала в період з 6 травня до 5 червня, участь у ній взяло понад 430 тис. учасників, які разом склали 1 млн.121 тис.153 тестів.
  >
  > Інформаційний центр незалежного оцінювання
 • 2009.09.30 | sama

  Ще одна таємниця

  Сьогодні абітурієнти і їх батьки перебувають знову в підвішеному стані. Два обов"язкових тестування - це зрозуміло.Залишаються таємницею конкретні правила прийому в конкретні вузи.Очевидно,для зарахування потрібно буде два обов"язкових сертифікати і ще один специфічний. Ніхто не знає, яка кафедра переможе, наприклад, в медуніверситеті- хімія чи біологія?а може фізика, як було раніше?Почнуться патріотичні промови про підбір свого абітурієнта та про самостійність вузів.До чого готуватися, якого репетитора вибирати? Для вузівських репетиторів це питання хліба з маслом, для батьків новий головний біль.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua