МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Незалежне тестування обмежує право на освіту

09/26/2009 | Сергій Ківалов, для УП
Незалежне тестування обмежує право на освіту

24.09.2009 17:42 ___ Сергій Ківалов, для УП

В среду днем окружной административный суд столицы принял решение, которым признал незаконными и отменил приказы Министерства образования Украины №№802, 804 и другие о введении внешнего независимого оценивания знаний абитуриентов, поступающих в ВУЗы Украины.

http://pravda.com.ua/news/2009/9/24/102135.htm

Відповіді

 • 2009.09.26 | sama

  Re: Незалежне тестування обмежує право на освіту

  Право на хабарі воно сильно обмежує, особливо на юридичні спеціальності.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.09.26 | Iryna_

   круто

   логіка теж крута

   якщо закінчив школу ен років тому в чому проблема?
   завжди ж екзамени здавали
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.09.26 | sama

    тестування має свої плюси

    закінчуючи звичайну школу з нормальними вчителями нннн років тому випускник міг без додаткової допомоги за складеними іспитами вступити до вузу.Звичайно, якщо він старанно вчився. Час ішов , процес вдосконалювався . З"явилися міста, спеціальності, внз куди вступ став строго списочним. Тобто шанс вступити мали лише заздалегідь відомі адміністрації закладу абітурієнти. Йшли в рух впливові знайомі, підготовчі курси і гроші-гроші-гроші.У провінційних внз відсоток списочників сягав майже 100%
    Я не стверджую, що тестування знищило процес. Воно його загальмувало. Можливо зараз іде розробка якихось інших схем.
    Система, від якої залежав вступ-не вступ втратила довіру.І нічого прикриватися самостійністю та автономністю європейських університетів. Багато наших вступних комбінацій там просто неможливі. От поки довіра не повернеться - будуть тести.
 • 2009.10.01 | sama

  Бізнес з приводу тестування(л)

  Олексій Скрипник - керівник одного з найбільших ІТ центрів у Львові - фірми "Елекс"  http://life.pravda.com.ua/columns/4ac224b0176e1/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.01 | псевдоквази

   Статья эта - смесь теплого с мягким...

   А вот бизнес на ЗНО стал цвести буйным цветом - пишутся-печатаются-продаются всякие пособия по сдаче ЗНО (вместо изучения самих зазношенных предметов), пыхтят репетиторы по ЗНО (а не по тем же предметам), наборчики для проведения ЗНО (судя по всему очень не дешевые) дырявят бюджет (так и невозможно найти, почем получился один зазношеннный школьник?)... ну и справки по инвалидности, шахтерству и сиротству изготовляются-продяются... А денежки из карманов зазношенных "шнурков" летят еще пуще прежнего... Зато "победили коррупцию". Но вот если б лично я был папашей зношаемого абитуриента, то мне интересен был бы вопрос "Сколько в итоге вышло?" а не "Кого победили?" (Да и нифига не победили, кстати, просто произошло перераспределение и централизация)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.01 | sama

    Re: Статья эта - смесь теплого с мягким...

    Можливо Ви не займаєтеся репетиторством - з математики чи з фізики не можна навчити ЗНО. Мусиш вчити предмет з взаємозв"язками різних розділів.А "пособия"в більшості випадків кон"юнктурні.Розумний чоловік їх сприймає як одне з...Класні тести цього року Могилянка зробила.Можливо, за такими майбутнє .Вони добре визначають загальний рівень - багато предметів і хороший підбір запитань.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.01 | Василь Петрів

     Re: Статья эта - смесь теплого с мягким...

     Я вже нічого не розумію!
     Цитата зі статті: "І головне: не має бути ані найменшого приводу для підважування чистоти процедури. Усюди в країні процедура складання ЗНО має бути на рівні Києво-Могилянської академії. Ми зобов'язані довести усі справи по неправдивих пільговиках до кінця."
     То чому ж Ви, п.sama підтримуєте систему ЗНО, яка погрожує прокуратурою Могилянці за проведення незаконних тестів?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.01 | sama

      Для пана Петріва

      Пане Василю!
      Могилянка цього року не проводила тести для зарахування. Зараховувати вона мусила за ЗНО.Могилянка проводила тести для бачення детальнішої картини.Чому міністерство заборонило Могилянці приймати за своїми тестами:- та тому що тоді будь який затемненський університет приймав би за своїми тестами, які свої репетитори вже зі своїми вдячними блатняками перетерли.Незадурно.
      Напевне, коли авторитети всіх вузів будуть на рівні Могилянки - тоді ЗНО стане непотрібним.
      Письмові іспити на вступі вузи навчилися редагувати. Один наш знайомий і дуже титулований "верхній університет" робив потрібну оцінку будь-кому, хто правильно пройшов "підготовчі до дачі хабаря" курси.А окремі факультети поступали тільки через "тата".Тарифи знав напам"ять весь Львів.Щороку через таку систему пропускалося тисячі молодих людей, які з таким покаліченим світоглядом поповнювали наше суспільство.

      Ну погодьтеся, вступ до медінституту з тестами дещо змінився.Звичайно- пільговики то ганебе дзеркало нашої любові до халяви, рівень тестів ( позаяк їх складали не ВИ і не Я:)) залишає бажати кращого.Та систему вступу треба було змінювати .
      Проводити усні іспити, як за старих добрих часів,стало неможливим. Впав рівень моральності екзаменаторів.
    • 2009.10.01 | Калькулятор

     Можно, да еще как натаскать сдавать ЗНО, ничего не понимая в

     Можно, да еще как, натаскать сдавать ЗНО школьгика, который ничего, абсолютно ничего не понимает в физике и математике.
     Один мой коллега,занимающийся репетиторством более 30 (!) лет и подготовивший много школьников, которые стали физиками и сейчас работают в ряде ведущих западных университетов (США, Франция, Германия), научил, точнее натаскал (за 3 месяца), одного, затрудняюсь назвать кого, отвечать на вопросы. Этот затрудняюсь назвать кто, при абсолютном непонимании школьного курса физики и математики, получил по физике и математике порядка 180 (!)баллов. За него как за Елену Прекрасную боролись аж два "неслабых" киевских университета.
     Вот интересно, что с ним будет делать зачисливший его на бюджет "университет"?
     Отчислит после первой же сессии или доведет до диплома.
     Мой совет не летайте самолетами. О наших медиках, строителях и пр. молчу.
     Ось такі справи, шановна пані Sama!
     Кстати, коллега констатирует ежегодное снижение знаний у подготавливаемых ими "болванов". Лет 30 назад, когда я, будучи аспирантом, по крайней нужде занимался подготовкой абиетурентов, так называли своих подопечных репетиторы.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.01 | sama

      Re: Можно, да еще как

      Калькулятор пише:
      Один мой коллега,занимающийся репетиторством более 30 (!) научил, точнее натаскал (за 3 месяца), одного, затрудняюсь назвать кого, отвечать на вопросы. Этот затрудняюсь назвать кто, при абсолютном непонимании школьного курса физики и математики, получил по физике и математике порядка 180 (!)баллов. За него как за Елену Прекрасную боролись аж два "неслабых" киевских университета.
      Очевидно "этот" зміг скористатися допомогою Вашого колеги, тому що володів мінімальною кількістю мізків, мав хорошу память та логічно мислив. І недаремно київські університети за нього боролися .Можливо його можна чомусь навчити. А до них приходять "по дзвінку" позбавлені і тих прекрасних якостей.
      Мій особистий рекорд - узагальнення курсу фізики за п"ять занять для дитини, яка провела навчальний рік у Штатах.Оцінка на тесті в Могилянці в частині фізики була досить висока. Але яка там була голова:))Такі випадки - це винятки, на які здатні до 5% абітурієнтів.
     • 2009.10.02 | псевдоквази

      Дійсно можна, факт.

    • 2009.10.02 | Ігор

     Десь із цими тестами можна познайомитись?

     Складав і складаю тести з фізики. Хочеться відповідати рівню.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.02 | sama

      Re: Десь із цими тестами можна познайомитись?

      Найпростіший шлях- попросити студента Могилянки, університет продає минулорічні тести через систему своїх книжкових кіосків. Ще можна звернутися в приймальну комісію. Вони не роблять з тестів секрету. Але в інтернеті мені не попадалися:((
      http://www.ukma.kiev.ua/ua/vstup/a_2009/pdf/test_kma.pdf
      там в останньому абзаці пише що тест можна замовити
  • 2009.10.01 | kfmn

   Re: Бізнес з приводу тестування(л)


   >
   > http://life.pravda.com.ua/columns/4ac224b0176e1/

   "По-перше, запровадити різні вагові коефіцієнти для профільних іспитів і обов'язкових. Талановиті інженери рідко дружать з граматикою ("Специалист подобен флюсу - выпуклость с одной стороны"). Які нам більше потрібні інженери - талановиті чи дуже грамотні? Для певних спеціальностей вага результатів з математики чи фізики має бути суттєво вищою, ніж з української мови та літератури.

   По-друге, оцінка з фізики зараз, на відміну від математики, не є обов'язковою для вступу на технічні спеціальності. А знання з фізики є дуже важливим елементом технічної культури, й оцінка така потрібна. А, до речі, де іспит з інформатики для вступників на комп'ютерні спеціальності?

   По-третє, більшість школярів зі Східної України не заперечують необхідність складання тестів з української мови. Давайте розширювати поле компромісу: ввести для української мови мінімальний прохідний бал, дозволити складати також тестування з російської мови та літератури. Чим ширший буде вибір, тим краще.

   По-четверте, для запобігання варіанту подачі заяв більше, ніж в п'ятдесят ВНЗ, необхідно на загальнодержавному рівні забезпечити автоматизовану систему подачі попередніх заявок. І, безперечно, обмежити максимальну кількість попередніх заявок на вступ. Це дасть уявлення про реальні конкурси ще перед вступом, і допоможе дітям і батькам оцінити реальні шанси вчитись в даному виші.

   ...А для РЕАЛЬНОЇ (не для галочки) підтримки дітей шахтарів, дітей інвалідів, давайте дамо їм шанс повчитися додатковий рік на підготовчих курсах у вищих навчальних закладах безплатно і потім НА РІВНИХ (або із зовсім невеликими пільгами ) конкурувати з іншими дітьми."

   ППКС.
 • 2009.10.02 | igorg

  Всякий відбір обмежує право, то й що з того?

  Чи виявилося що обмежуються права тих хто не звик себе обмежувати :).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua