МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У "Львівській політехніці" вшанують металурга

10/26/2009 | Kristyna
Цього року минає 125 років від дня народження Івана Фещенка-Чопівського – вченого-металурга, автора фундаментальної монографії «Металознавство» (у трьох томах), члена-кореспондента Академії технічних наук у Польщі, дійсного члена Наукового товариства імені Шевченка, міністра промисловості і торгівлі та міністра народного господарства в уряді УНР, українського патріота і громадського діяча.

З цієї нагоди 28-29 жовтня 2009 року Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Інститут прикладної математики і фундаментальних наук Національного університету «Львівська політехніка», громадський просвітянський фонд імені Івана Фещенка-Чопівського «Джерело» проводять Другу Міжнародну наукову конференцію «Іван Фещенко-Чопівський: вчений і патріот», що відбудеться у рамках відзначення 165-річчя Львівської політехніки.

«Іван Фещенко-Чопівський належав до тієї плеяди свідомих українських інтелігентів, які вже в молодому віці стали активними учасниками українського національного відродження, творили культурні й державні зруби Української Народної Республіки, а врешті, вслід за С. Петлюрою, змушені були покинути Батьківщину» – згадує про вченого донька Ірина Фещенко-Чопівська-Богун, яка сьогодні проживає у Катовіце (Республіка Польща).

Учасники конференції обговорять наукові здобутки Івана Фещенка-Чопівського в галузі металургії, його активну громадську діяльність та сучасні проблеми матеріалознавства.

У конференції візьмуть участь гості з Гірничо-металургійної Академії імені С. Сташиця у Кракові, де тривалий час працював Іван Фещенко-Чопівський. Серед них – декан факультету Інженерної металургії та інформатики Мірослав Карбовнічек, заступник декана і керівник кафедри металознавства та порошкової металургії Анджей Цясь та його багаторічний попередник Збіґнєв Кендзерскі (Республіка Польща).

Конференція розпочнеться 28 жовтня о 10:00 в Актовій залі Головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Степана Бандери, 12, 2-ий поверх).

За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 258-01-51; 258-01-61
e-mail: press@miok.lviv.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua