МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правила прийому: чи законне об'єднання предметів?

11/10/2009 | Василь Петрів
Спочатку кілька цитат з Умов прийому до вищих навчальних закладів України

1.1. У цих Умовах терміни вживаються у такому значенні:
..........
конкурсний предмет - загальноосвітній предмет, передбачений цими Умовами, рівень навчальних досягнень з якого враховується при проведенні конкурсного відбору до вищого навчального закладу;
..........
7.2. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають до вищих навчальних закладів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань), зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти, виданого в поточному році, з:
     української мови та літератури;
     математики або історії України (відповідно до правил прийому до вищого навчального закладу);
     ще не менше одного предмета на кожний напрям підготовки (спеціальність).
..........
7.6. Перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти (вступних екзаменів) визначається правилами прийому до вищого навчального закладу з числа загальноосвітніх предметів, з яких Український центр оцінювання якості освіти проводитиме зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти: українська мова та література, математика, історія України, біологія, фізика, хімія, географія, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська).


Однак правила прийому нвчальних закладів і в минулому році, і в цьому містять "об'єднані" предмети, наприклад "фізика або хімія, або іноземна мова". Це означає, що абітурієнт має право подавати результат з одного з перерахованих предметів.

Логіка приймальних комісій зрозуміла: беремо всіх, хто набрав 124 і більше балів хоча б з одного з перелічених предметів.

Але це:
- незаконно, бо загальноосвітнього предмету "фізика або хімія, або іноземна мова" немає. Є три окремі предмети.
- суперечить здоровому глузду, бо порівнювати оцінки з такого "предмету", коли одні подали оцінки з фізики, інші - з хімії, ще інші з однієї з іноземних мов, просто абсурдно. Це все одно, як питати: "Що більше: 5 кілограм чи 4 метри?".

Відповіді

  • 2009.11.10 | sama

    Re: Правила прийому

    Пане Василю!
    Чи пам’ятаєте Ви, як зі списку вступних іспитів на фізичний факультет зникла фізика? А дуже просто. Як мені пояснив декан- якщо поставити фізику на вступ- ми не наберемо потрібної кількості першокурсників.Математику, мовляв,батьки краще контролюють,вчителі краще викладають, діти довше і старанніше вивчають в школі. Іншими словами – у Львівській області не знайдеш сотні випускників, які знають фізику і прагнуть присвятити їй своє майбутнє.
    От в тому проблема - на перших курсах українських вузів є більше бюджетних місць ( платне навчання- це забавка для багатих, рухати не будем) ніж випускників шкіл, які можуть на цих місцях успішно вчитися. А все решта – то хитрощі, щоб це приховати. Тому і пробують приймати тих, хто був здатний в школі навчитися хоч чому-небудь. Може він раптом виявиться придатним до навчання у вищій школі. Скоро будуть просто запрошувати всіх, хто читає зі словником і рахує з калькулятором.
    Число працівників у вищій школі скорочувати шкода - живі ж люди. Відраховувати неуків з числа студентів не можна – бо доведеться скорочувати викладацький склад. Рівень шкільного випускника- це проблема " вчитель – педвуз - вчительська зарплата" та друга проблема - "повна відсутність зв'язку освітнього рівня фахівця та соціального статусу".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.10 | Василь Петрів

      Re: Правила прийому

      Пані sama!
      Все, що Ви пишете, зрозуміло.
      Щоб досягнути хоч якогось прогресу (не тільки в освіті), ми мусимо керуватися ЗАКОНОМ. Умови прийому - це закон для освіти. Закони не треба обговорювати, пояснювати чи коментувати. Їх треба виконувати (або скасовувати).
      Тому питання я і поставив саме так: чи законним є порівняння оцінок з фізики та іноземної мови?

      Відповідей чекаю як на голосуванні:
      - так, законно;
      - ні, незаконно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.10 | sama

        НМД - незаконно.Та ВНЗ у нас такі самоврядно-автономні...

        Тоді вже треба було робити, як у Могилянці - багатопредметний іспит на оцінку загального рівня, а потім вчити , тих, хто може вчитися.
      • 2009.11.11 | Казкар

        так, законно

  • 2009.11.10 | В.Г.

    Re: Правила прийому: чи законне об'єднання предметів?

    Круто! Конечно незаконно. Можно и в прокуратуру, после объявления перечня экзаменов (после 20 ноября)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.10 | В.Г.

      Re: Правила прийому: чи законне об'єднання предметів?

      впрочем, если говорить серьёзно, то ничего не выйдет. "Не менее одного..." - это определяет просто количество экзаменов. Хотя, разумеется, физика или ин.яз - глупость ужасная


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".