МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

11/14/2009 | Вячеслав Хаврусь
Їхні б старання, та на вивчення фізики-хімії-математики вкупі з англійською мовою! Думаю, давно настав час писати відповідні звернення за підписом принаймні академіків та докторів наук, аби зупинити цей маразм. Я думаю, що також треба роздобути поточний список членів ради, аби влаштувати відповідний тиск, на сайті МОН я толком не можу зрозуміти що і до чого. Бо процес заходить вже надто далеко. Зі свого боку крім підпису можу лише пообіцяти інформаційну підтримку. Чи є охочі підтримати? Я думаю, корисним в цій справі було б використати бачення Нобелівського лауреата Гінзбурга, який активно виступав проти православного мракобісся - http://ru.wikipedia.org/wiki/Гинзбург,_Виталий_Лазаревич

Матеріяли за участю МОН до роздумів
http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2009_1/14_10_1
http://www.osvita.org.ua/news/47917.html

Додаткова інформація тут за участю найвищих чиновників: http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/19_08/inf.doc (Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2008/2009 навчальному році та завдання на 2009/2010 навчальний рік).
Громадська рада розглянула питання галузевого стандарту з теології (http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2009_1/14_10_1)

Відбулось засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.

На засіданні розглядались такі питання:
вироблення галузевого стандарту з теології;
умови присвоєння грифу МОН підручникам з богословських дисциплін;
актуальні проблеми викладання християнської етики в Україні і навчально-методичне забезпечення.


Учасники засідання також обговорили можливість створення робочої групи для написання навчальної програми з християнської етики для учнів 1-4 та 7-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, проведення Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" в номінації "Вчитель християнської етики", Всеукраїнської олімпіади "Юні знавці Біблії" та конференції.

У засіданні Громадської ради взяли участь народний депутат Володимир Марущенко, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, Голова Державного комітету національностей та релігій Юрій Решетніков, представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, духовних і світських навчальних закладів та Інституту релігійної свободи.
Громадська рада при Міносвіті закликає Уряд та Парламент забезпечити учнів підручниками з "Християнської етики" (http://www.osvita.org.ua/news/47917.html)
Для забезпечення викладання у загальноосвітніх школах предмету "Основи християнської етики" необхідно виділення бюджетного фінансування для видруку у 2010 році відповідних підручників. З приводу цього 11 листопада голова Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, народний депутат України від ХДС Володимир Марущенко спрямував звернення до Міністерства фінансів України та парламентського Комітету з питань бюджету. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проблему незабезпеченості підручниками процесу викладання у 5-6 класах шкіл предметів духовно-морального спрямування, таких як "Християнська етика", "Християнська етика в українській культурі" та інших, Громадська ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями розглядала 13 жовтня цього року та ухвалила рішення про спрямування згаданих звернень.

"Викладання цих предметів, яке на факультативній основі розпочалось з 2006 року у 5-6 класах у загальноосвітніх школах України, на сьогодні себе цілком виправдовує та має значні результати у сфері морального виховання учнів. За свідченнями батьків та самих викладачів наслідки викладання цих предметів мають величезний позитивний вплив на дітей", - наголошується у зверненні голови Громадської ради.

У зв'язку з цим Громадська ради при Міносвіти просить Міністерство фінансів України та парламентський Комітет з питань бюджету під час розгляду проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік" знайти можливість для бюджетного фінансування друку підручників з предмету "Основи християнської етики". Вирішення цього питання дозволить в наступному році забезпечити 122 тис. дітей державних та комунальних навчальних закладів підручниками, необхідних для забезпечення процесу викладання цього предмету.

Відповіді

 • 2009.11.14 | доцент

  Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

  А чим погана етика - жінки у спідницях та хустках, секс лише коли є потреба завести дітей. "Не противление насилию" - це просто ідеал для України. Вас грабують - ви допомогаєте :fou:.

  Цитата: "христианская этика – это богословская этика, т.е. этика основанная на богословском осмыслении реальности."

  Дожилися, діти у колись розвиненій, індустріальній країні, тепер будуть сприймати її через богословську реальність.

  Може ввести і систему відлучення від церкви, як це було з відлученням від КПРС?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.26 | Академик РАН Васильев

   О самоуважении и чести ученых

   http://trv-science.ru/44N.pdf

   "Дважды два всегда четыре, а вечный двигатель невозможен, даже если это кому-то не нравится.
   Невероятно трудно,
   а иногда и невозможно объяснить это на рациональном уровне некоторым начальникам, привыкшим, что, как пожелаем,
   так и будет.
   (Быстро, однако, наш главный начальничек привык к выполнению с подобострастием всех его пожеланий!!!)
   Тот, кто с этим не сталкивался, не может вообразить себе, насколько это трудно.
   Единственный способ, как этого можно добиться, состоит в том, чтобы мы, люди науки, сами никогда и ни за какие коврижки
   не говорили, что дважды два – это столько, сколько вам угодно.
   Когда такой начальник видит, что все эти чудаки
   почему-то говорят, что дважды два –
   четыре, даже когда это им совершенно невыгодно, то в нем может что-то зашевелиться, какое-то понимание, что за этим что-то есть. Только так можно надеяться на будущее".
 • 2009.11.14 | Георгій

  Такe вражeння, що бюрократи просто дeякі слова поміняли

  Як у добрі старі часи розробляли галузeвий стандарт і грифи з пeрeдового марксистсько-лeнінського вчeння, так тeпeр розробляють галузeвий стандарт і грифи з християнського (або богословського). "Коза" вжe є, тeпeр трeба тільки помінити дeякі слова... Машина працює... :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.14 | Shooter

   В мене таке ж враження

  • 2009.12.24 | Ющенковские депутаты уже возмущаются, что

   церковь от агитации отлынивает

   Ющенковские депутаты уже возмущаются, что церковь от агитации отлынивает

   Лидер Христианско-демократического союза во Львовской области, депутат Львовского городского совета от фракции «Наша Украина» Данило Ярема убежден, что президентские выборы-2010 - это важный выбор для страны, где «под вопросом может оказаться независимость, мощный тоталитаризм».


   Об этом он сообщил 23 декабря во время семинара «Выборы-2010: ценности, за которые боремся; идеалы, к которым стремимся».

   Также Данило Ярема отметил: «Церковь должна быть более сильной в таких процессах, ведь часто позиция Церкви остается нейтральной. А, как известно, потакать злу - это еще большее зло. Церковь должна сказать свое слово. Люди оболванены и не могут выделить, где правда, а где черный пиар», - отметил Ярема.

   http://obkom.net.ua/news/2009-12-24/0959.shtml
   Zaxid.net
 • 2009.11.14 | Анатоль

  А може треба лише назву поміняти на Міністерство Богословя?

 • 2009.11.14 | Вячеслав Хаврусь

  Наказ про створення ради та її склад (л)

  http://osvita.ua/legislation/other/1857

  Серед учасників - академіки Яцків та Попович...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.14 | Трясця

   Невже це на часі?

   Невже в Україні все решта - суцільні гаразди? Бракує лише офіційної, нещирої молитви? Президент-невдаха, який занапастив країну, знов занурився в релігійний екстаз. А ці Поповичі та Яцківи зайвий раз довели, що вони просто ніщо.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

    Виходить, що на часі

    То що будемо робити? Здається, серед фізиків було трохи вмєняємих академіків, які могли б публічно сказати своє слово. Чи будуть знов мовчати, аби не ображати Яцківа та Поповича? Я не розумію, в чому проблема, чому всі мовчать, коли можна відносно безболісно голосно заявити про проблему? Чого боятися?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.15 | Трясця

     Re: Виходить, що на часі

     Пане Вячеславе, та ці фізики неодноразово намагалися нявкнути та навть нявкали, але на заваді стоїть нездоланна харизматична постать Юхновського. І саме він разом з Яцківим та Поповичем затуляє нечисленним інакомислячим хвізикам рота. От якби вони індекс цитування порівнювали, то тут би все стало на ніжки, а так вони порівнюють духовність, яку тепер слід вимірювати в одиницях 1 пат, 1 яцк, 1 поп та 1 юх.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.15 | псевдоквази

      1 пат, 1 яцк, 1 поп та 1 юх. - це круто! :-)

     • 2009.11.15 | sama

      Re: Виходить, що на часі

      Проблема полягає ще й у тому, що християнська етика, як її уявляє Юхновський і християнська етика , яку викладають в школі- дві різні етики.Коли мені внучка повідомляє, що в них на уроці етики десять учнів отримали двійки - я не вмію їй це прокоментувати.В освіті серйозні проблеми з якістю педагогічних кадрів і катастрофічні з якістю кадрів етично-психологічного спрямування.
      Зрештою, коли Президент (хай і колишній) кандидатові на цей же пост ( до того ж, жінці) показує жест "Рукав до ліктя", коли "бомжихи" сваряться з "небомжами" - що можна вимагати від вчителя, якого довантажили до прожитковомінімальної ставки якимось там годинами.
     • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

      Re: Виходить, що на часі

      Трясця пише:
      > Пане Вячеславе, та ці фізики неодноразово намагалися нявкнути та навть нявкали, але на заваді стоїть нездоланна харизматична постать Юхновського.
      Значить мало "нявкали", значить їх не чули. Я теж можу на кухні нявкати, але від того проблеми не зникають. Чому про це не говорять ЗМІ? Де є публічні заяви хоча б в Інтернеті принаймні на чийомусь персональному блогові? Чи на Майдані про це нічого не було? Чому про подвиги Юхновського, Поповича та Яцківа пише osvita.org.ua, а про іншу сторону нічого не чутно? Лише не кажіть, що згадані сайти контролюються Поповичем-Яцківим і ті не дають ходу критичним матеріялам. Не треба все валити на Юхновського&Co.

      Ще раз питаю: чи є можливість організувати публічну заяву від кількох вмєняємих академіків, доктори з кандидатами потім підтягнуться, чи будемо і далі на кухні на цьому форумі жувати остогидлу жуйку? Ну вибачте мене, в мене нема доступу до академіків, які могли б ініціювати подібну заяву, а електронна переписка є для багатьох з них занадто складною. Тим більше, хто буде слухати якогось кандидата наук.


      > І саме він разом з Яцківим та Поповичем затуляє нечисленним інакомислячим хвізикам рота.
      Ви хоча б самі вірите в те, що Ви написали? В епоху Інтернет?! Ну не смішіть людей же!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.15 | Пандора

       Re: Виходить, що на часі

       У численних публікаціях наукових збірників та монографій ВР ІФ НАНУ релігієзнавці науковці неодноразово застерігали (й постійно застерігають) про небезпечні тенденції клерикалізації сучасного українського суспільства, зокрема через систему освіти. Але кому ж потрібно релігієзнавство в державі, де нікому не потрібні свідомі громадяни.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

        Це точно

        Пандора пише:
        > У численних публікаціях наукових збірників та монографій ВР ІФ НАНУ релігієзнавці науковці неодноразово застерігали (й постійно застерігають) про небезпечні тенденції клерикалізації сучасного українського суспільства, зокрема через систему освіти. Але кому ж потрібно релігієзнавство в державі, де нікому не потрібні свідомі громадяни.
        Не можу не погодитися. Наскільки я розумію, мова йде про Інститут філософії, де Попович є директором і за сумісництвом член Громадської Ради при міносвіти, яка пролобіювала це рішення (див. інший мій допис в темі зі складом комісії). Тоді не розумію, як можуть уживатися в одному Інституті підтримка клерикалізації з її запереченням. Чи нема кому сказати в Інституті про це вголос?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.11.15 | Пандора

         Re: Це точно

         Вголос говоримо своїми публікаціями. Так, зокрема із згаданої проблеми можна знайти матеріали в таких виданнях:
         С в о б о д а б у т т я р е л і г і ї

         126. Про свободу совісті, релігії і переконань. Збірник документів. За ред. М.Бабія. –
         К., 1996.

         127. Свобода совести, вероисповедания и религиозных организаций. Сборник документов. Под ред. М. Бабия. – К., 1994.

         128. Свобода совісті і віросповідань. Збірник міжнародних, європейських та українських правових документів. За ред. М.Бабія. – К., 2006.

         130. Релігійна свобода: моделі державно-церковних відносин. Вип. І. За ред.В.Єленського. – К., 1997.

         131. Релігійна свобода: контекст державно-церковних відносин. Вип.ІІ. За ред. А.Колодного. – К.,1998.

         132. Релігійна свобода: природа, правові і державні гарантії. Вип. ІІІ. За ред.А.Колодного. – К., 1999.

         133. Релігійна свобода: гуманізм і демократизм законодавчих ініціатив у сфері свободи совісті (міжнародний і український контекст). Вип. ІУ. За ред. А.Колодного і О.Сагана. – К., 2000.

         135. Релігійна свобода: мас-медіа, школа і Церква як суспільні фактори утвердження. Вип. У. За ред. А.Колодного. – К., 2001.

         136. Релігійна свобода: свобода релігії і національна ідентичність. Вип.VІ. За ред. А.Колодного. – К. 2002.

         137. Релігійна свобода: уроки минулого і проблеми сьогодення. Вип. VІІ. За ред.А.Колодного. – К., 2003.

         138. Релігійна свобода: функціонування релігії в умовах свободи її буття. Вип. VІІІ. За ред. А.Колодного і М.Бабія. – К., 2004.

         139. Релігійна свобода: міжконфесійні відносини в умовах суспільно-політичних трансформацій. Вип. ІХ. За ред. А. Колодного. – К., 2005.

         140. Релігійна свобода: взаємини держави та релігійних організацій – правові й політичні аспекти. Вип. Х. За ред. А.Колодного, М.Бабія і Л.Филипович. – К., 2006.

         141. Релігійна свобода: законодавство України про свободу совісті – європейські стандарти та українські реалії. Вип.. ХІ. За ред.. А.Колодного і М.Бабія. –К., 2007.

         142. Міжконфесійний діалог як складова становлення громадянського суспільства. Вип.. ХІІ. – К., 2008.

         143. Теоретичні і практичні виміри оптимізації міжконфесійних відносин. Спецвипуск.. – К., 2008.

         144. Релігія в постмодерному суспільстві: соціально-політичні, правові та конфесійні аспекти. Вип.. ХІІІ.. – К., 2008.

         145. Толерантність міжконфесійних відносин. Наук. збірник. –Запоріжжя, 2008.

         146. Релігійний досвід і толерантність. Матеріали конференції. –Дніпропетровськ, 2008.

         147. Релігія і Церква в суспільних реаліях України. Спецвипуск «Релігійної панорами». За редакції і авторства А.Колодного. – К., 2006.

         148. Толерантність: теорія і практика. Збірник статей і документів. За ред. М.Бабія. – К., 2004.

         150. Державно-церковні відносини в Україні: регіональні аспекти. Наук. збірник. За ред. А.Колодного та В. Олуйка. – Хмельницький, 2003.

         151. Правові основи свободи совісті, релігії та релігійних організацій. Збірник документів. За ред. М.Бабія. – К., 2002.

         152. Екуменізм і проблеми міжконфесійних відносин в Україні. Наук. збірник. За ред. А.Колодного, П.Яроцького і О.Сагана. – К., 2001.

         153. Актуальні проблеми державно-церковних відносин в Україні. За ред.В.Бондаренка і А.Колодного. – К., 2001.

         155. Державно-церковні відносини в Україні у контексті сучасного європейського досвіду. Наук. збірник. –К., 2004.

         156. Актуальні питання міжконфесійних взаємовідносин в Україні. – К., 2005.

         157. Мораль. Релігія, Освіта. Науковий збірник. За ред. А. Колодного. – К., 2005.

         158. Церква і політика: від президентських виборів 2004 до парламентських 2006 року. За ред. А.Колодного, М. Бабія та Л.Филипович. – К., 2005.

         159. Релігія і соціальні зміни в сучасному світі. Збірник.- Чернівці, 2005.

         160. Релігія і суспільство: нові преференції. Збірник. – Чернівці, 2006.

         163. Державно-церквона політика в Україні як фактор формування громадянського суспільства. Матеріали конференції. За ред.. А.Колодного і О.Сагана. – К., 2008.
      • 2009.11.15 | Трясця

       Re: Виходить, що на часі

       "Значить мало "нявкали", значить їх не чули. Я теж можу на кухні нявкати, але від того проблеми не зникають. Чому про це не говорять ЗМІ? Де є публічні заяви хоча б в Інтернеті принаймні на чийомусь персональному блогові? Чи на Майдані про це нічого не було? Чому про подвиги Юхновського, Поповича та Яцківа пише osvita.org.ua, а про іншу сторону нічого не чутно? Лише не кажіть, що згадані сайти контролюються Поповичем-Яцківим і ті не дають ходу критичним матеріялам. Не треба все валити на Юхновського&Co.

       Ще раз питаю: чи є можливість організувати публічну заяву від кількох вмєняємих академіків, доктори з кандидатами потім підтягнуться, чи будемо і далі на кухні на цьому форумі жувати остогидлу жуйку? Ну вибачте мене, в мене нема доступу до академіків, які могли б ініціювати подібну заяву, а електронна переписка є для багатьох з них занадто складною. Тим більше, хто буде слухати якогось кандидата наук."

       На цей інформаційний привід ще не встигли зреагувати, а на попередні реагували. Наприклад, згадайте кілька статей Локтєва. Проте, Дзеркало тижня йому відмовило в публікації саме через майже гамлетівський привид віруючого начальства та псевдоінтелектуальної білякоритної еліти. А Інтернет не є ефективним з огляду на недоступність для більшості населення та, у разі доступності, незнайомство із сайтами. Останнє випливає з кількості відвідувачів хоча б цього сайта.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.11.15 | Пандора

        Re: Виходить, що на часі

        Ще 2005 року на базі ВР ІФ НАНУ було проведено чудову міжнародну науково-практичну конференцію, на яку, крім науковців були запрошені держслужбовці, журналісти, викладачі, релігійні діячі на тему "Релігійний компонент в світській освіті та вихованні". У збірнику наукових статтей і матеріалів "Мораль. Релігія. Освіта.- К., 2005" Ви можете знайти глибокий аналіз започаткування тенденції клерикалізації світської школи в Україні не в одному матеріалі. Зокрема, зверніть увагу на "Висновки-міркування по слідах ... проф. Колодного А. // Там само, - С.358-363.
        І це лише незначна доля справді виважених, наукових, поміркованих й тверезих публікацій з даної проблеми.
        Але ж хто бажає почути????
        журналісти, яких цікавлять сенсації і які не мають часу й інтелектуальних задатків заглиблюватися до суті проблеми?
        політики, яких далеко не найбільше цікавить розбудова громадянського суспільства?
        шкільні вчителі, у яких мізерна зарплата і яким тому байдуже що читати, аби було навантаження?
        церковні діячі, які (в усякому випадку ті, що реально сподіваються на політичну підтримку в здобутті собі території для "духовного окормлення") мріють потрапити з держпідтримки до школи, аби збільшити кількість набожних оплатопослугоспроможників?
        публічні люди, яким шкодять непопулістські дії й виступи?
        затурканий український народ, якому тільки й лишилося, що сподіватися на Бога?
        викладачі ВУЗів, в яких відбувається послідовне скорочення навантаження на гуманітарні дисципліни (майже повністю знищено викладання релігієзнавства)????
        До речі! Ви запитали у своєї сусіди, чи хоче вона аби її діти вивчали християнську етику? Їй же забули пояснити різницю між державною і церковною школою. Їй же байдуже, який рівень світогляду (теоретичний чи буденний) запаковується її дітям у школі! вона ж не знайома із статистичними даними щодо порівняння рівня моральності серед віруючих різних конфесій та прихильників різних світоглядних установок (в т.ч. й нерелігійних).
        Погоджуюсь. Ніхто не хоче чути.
       • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

        Re: Виходить, що на часі

        Трясця пише:
        > На цей інформаційний привід ще не встигли зреагувати, а на попередні реагували.
        Як реагували? Чому про це ніде не говорилося??? Невже вони не розуміють, що якщо про щось не говориться і не зафіксовано в Інтернеті, то воно не існує??? Папери - це 19 століття, навіть не 20-е. Кому потрібні папери і статті в збірниках з накладом в 100 примірників, які ніхто не прочитає, навіть якби захотів? Йде інформаційна війна, i в цій війні завдяки використанню сучасних засобів передачі інформації, створених наукою, перемагає інша сторона для того, аби знищити цю саму науку. Вам це не видається принаймні нелогічним???


        > Наприклад, згадайте кілька статей Локтєва.
        Пригадую лише одну неоднозначну статтю в журнаді "Світогляд" з мізерним накладом, але в друкованому варіянті. Нагадайте будь ласка, де він ще висловлювався?


        > Проте, Дзеркало тижня йому відмовило в публікації саме через майже гамлетівський привид віруючого начальства та псевдоінтелектуальної білякоритної еліти.
        Невже не існує інших можливостей висловити свою думку, чому це обов"язково має бути друковане видання? В Росії для цього активно і ефективно використовують Інтернет-видання і блоги, результати Ви бачите. В Україні хоча б одного блогера-науковця мені поки що не вдалося знайти, хоча шукаю і спостерігаю досить активно. Навіщо зневажати ефективний засіб комунікації між однодумцями чи колегами?


        > А Інтернет не є ефективним з огляду на недоступність для більшості населення та, у разі доступності, незнайомство із сайтами. Останнє випливає з кількості відвідувачів хоча б цього сайта.
        Ви не праві і тут. Більшість вчених має доступ до Інтернету, і це велика перевага в цьому питанні. Матеріяли для газет журналюги знаходять саме в Інтернеті, а потім друкують свої писання в газетках для більшості населення. Невже Ви думаєте, що журналісти свої матеріяли викопують в бібліотеках, листаючи запорошені і невідомі нікому збірники? Тому якщо в Інтернеті відповідна думка не представлена яскраво і голосно, то вона не існує. Навіть якщо вона буде десь представлена, але не підтверджена позицією людей з високими посадами, то вона теж не існує для тих же журналістів, які клюють лише на думку тих, хто має високі посади. Це ж очевидно, я лише не розумію, навіщо Ви опускаєте руки і повторюєте тут заздалегідь програшні речі? Стосовно відвідувачів Інтернет чи цього сайту, то мова йде якраз про найбільш активних людей, які потім поширюють своє бачення серед колег, формуючи таким чином громадську думку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.11.15 | Трясця

         Дієвість нявкання під питанням

         От як раз в Інтернеті можна знайти висловлювання Локтєва з газети "Сегодня".


         Але Ви помиляєтеся в дієвості відомостей, якщо їх чути, бачити та нюхати не хочуть. Чхати хотіли Попович та Яцків на наші думки, байдуже інтернетні чи паперові! І Патон чхати хотів. Він у нас питав, коли підтримав Януковича? А коли підтримав Тимошенко? А чи питав він науковий плебс хоча б один раз за своє президенство?

         А чи питав кандидат-економіст-Ющенко народ, коли ставив на щось вето або коли підписував закон, не ставлячи його? А питали вчителів про 12-річку? А питатимуть, якщо повернуться до 10-річки? А питали релігієзнавців про наміри запровадити закон Божий? - пані Пандора про це вже писала.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

          Не впевнений

          Трясця пише:
          > От як раз в Інтернеті можна знайти висловлювання Локтєва з газети "Сегодня".
          Погоджуюся. Мені вдалося знайти висловлювання Локтєва з газети "Сегодня" про захист Вакарчуком-молодшим дисертації - http://www.segodnya.ua/news/14062692.html Більше пошук на сайті не дає.


          > Але Ви помиляєтеся в дієвості відомостей, якщо їх чути, бачити та нюхати не хочуть. Чхати хотіли Попович та Яцків на наші думки, байдуже інтернетні чи паперові! І Патон чхати хотів. Він у нас питав, коли підтримав Януковича? А коли підтримав Тимошенко? А чи питав він науковий плебс хоча б один раз за своє президенство?
          А хоча б хтось виступив з публічною заявою проти цього?


          > А чи питав кандидат-економіст-Ющенко народ, коли ставив на щось вето або коли підписував закон, не ставлячи його? А питали вчителів про 12-річку? А питатимуть, якщо повернуться до 10-річки? А питали релігієзнавців про наміри запровадити закон Божий? - пані Пандора про це вже писала.
          Звичайно, якщо мовчати, то не питатимуть. А якщо ситуація пахнутиме скандалом - то куди дінуться. Потрібен скандал.
       • 2009.11.15 | seo

        Чому цей форум мало читають?

        > Останнє випливає з кількості відвідувачів хоча б цього сайта.

        цей форум "Освіта та наука" читають мало людей, зокрема, і через те, що він не індексується гуглом. Тобто всі Ваші дописи, які б вони цікаві і розумні не були, не можливо знайти через гугл:
        http://www.google.com/search?as_q=%D0%A2%D1%80%D1%8F%D1%81%D1%86%D1%8F&hl=ru&as_sitesearch=maidanua.org
        А саме це могло б бути основним джерелом нових відвідувачів.

        Зараз же його читають виключно лише ті, хто знає про його існування, і цілеспрямовано його відвідують, - таких тут сотня, не більше.

        Цьому форуму не вистачає елементарної розкрутки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.11.15 | Вячеслав Хаврусь

         Чи є у Вас пропозиції, як виправити ситуацію?

         Наскільки я знаю, причиною того, що форуми Майдану не індексуються гуглом, є якісь технічні обмеження, пов"язані з доступом до бази даних з дописами форумів (я не технар, тому можу висловлюватися не зовсім точно). В свій час аналогічна проблема "неіндексування" існувала для стартової сторінки з новинами, але потім через якусь хитрість її розв"яазали. Для форумів це начебто неможливо. Якщо зможете дати поради, як розв"язати проблему на існуючому движку сайту, будемо вдячні, вони будуть передані адмінам.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.11.15 | seo

          Re: Чи є у Вас пропозиції, як виправити ситуацію?

          > Для форумів це начебто неможливо.
          якщо неможливо, то перенесіть форуми на новий движок. Це не так важко, як здається. З найбільш популяних це Invision Power Board, phpBB, IkonBoard, vBulletin.

          > Якщо зможете дати поради, як розв"язати проблему на існуючому движку сайту
          запитайте, наприклад, тут: http://forum.ru-board.com/forum.cgi?forum=22
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.11.16 | Torr

           нам дешева реклама не потрібна!

           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.11.16 | seo

            где Вы увидели рекламу, уважаемый?

            Согласно статистике http://www.big-boards.com/statistics/ первые три места занимают vBulletin, Invision, phpBB. А Ikonboard популярен в рунете весьма, причём он бесплатный. phpBB тоже, кстати, бесплатный. Так что можно вполне выбирать между phpBB и Ikonboard, если вам так претят коммерческие разработки.
          • 2009.11.16 | Вячеслав Хаврусь

           Дякую, адміни знають вже про Вашу пропозицію

           Проблеми там дійсно є, вони пов"язані думаю скоріше з розміром бази сайту (з 2001 року, гігабайти інформації). Адміни нині працюватимуть також і над вказаною Вами проблемою, не знаю лише, наскільки це буде швидко.
   • 2009.11.15 | Дідусь

    Трясця, Ви розумієте на кого руки підіймаєте

    Трясця, Ви розумієте на кого руки підіймаєте, коли стверджуєте, що „ці Поповичі та Яцківи зайвий раз довели, що вони просто ніщо”.
    На незатребувану совість нації та на її найсвітліший розум, а також шевальє ордена Почесного легіону! На головного реформатора НАНУ та лауреата премії Декарта! Покайтеся!
    А що їм робити, якщо гарант глибоко віруюча людина та й президент НАНУ теж. Це ж неможливо для українського менталітету мовити слово проти керівництва. Відсунуть від корита.
    Якщо у Вас Трясця було б лише десять відсотків тієї суспільної поваги та тубільного, а також всесвітнього визнання, які мають ці добрі пані, що обрали єдино вірний шлях до бога, тоді Ваші інвективи мали б якійсь сенс. А так це зайве трусіння повітря!
 • 2009.11.15 | igorg

  Навіщо такі речі перехрещувати?! Якщо чесно то

  я не розумію церковників. Адже злигавшись із офіційною владою вони замажуться до маківки голови. Є церкви різних конфесій. Ось при них нехай і працюють недільні, суботні, вечірні школи з християнської, іудейської, мусульманської етики. В чім проблема? Так хочеться мати долю з бюджету? Я не розумію як це усе можна поєднати в межах одного класу чи школи безконфліктно. Це який рівень культури й виховання потрібно мати. НМД це закінчиться тим що ось цю школу окупує РПЦ а ту мусульмани а іншу католики і т.п. Розумніше було б дозволити відкривати церковні школи а втулювати це у світські.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.15 | sama

   Re: Навіщо такі речі перехрещувати?! Якщо чесно то

   igorg пише:
   > я не розумію церковників. Адже злигавшись із офіційною владою вони замажуться до маківки голови. Є церкви різних конфесій. Ось при них нехай і працюють недільні, суботні, вечірні школи з християнської, іудейської, мусульманської етики.
   Окрім того в сучасних умовах зацікавленим можна запропонувати навчальний сайт, створений фахівцями з даної тематики з кваліфікованою інформацією з усіх програмних тем + сім"я + церква+ бібліотека - і маємо християнську етику.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.15 | Torr

    етика може і християнська, але грощі - бюджетні.

 • 2009.11.16 | Вячеслав Хаврусь

  Доречна та корисна стаття проф. Колодного на цю ж тему

  Відскановано звідси (дякую учаснику форуму, який переслав мені матеріял):
  Колодний А. Висновки-міркування по слідах міжнародної науково-практичної конференції "Релігійний компонент в світській освіті і вихованні" // Мораль. Релігія. Освіта. Збірник наукових статтей і матеріалів. - К., 2005. - С.356-363.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.17 | Калькулятор

   Ну и какова реакция гаранта и по совместительству

   мессии, морализатора, проповедника и воспитателя темных масс? Как всегда, то есть никакой?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.17 | Вячеслав Хаврусь

    Наскільки мені відомо, то реакції жодної

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.18 | Трясця

     Гарант-релігієзнавець

     Якби хтось примусив нашого гаранта здати іспити з економіки (а воно кандидат), з теології (а воно пнеться), чи з юриспруденції (а воно тлумачить Конституцію), то відповідне відео прикрасило б екрани та монітори не гірше від матюків нового кандидата наук Добкіна.

     Я дивуюся, які вони одночасно тупі та нахабні. От ще один кандидат, Шуфреня, верзе казна-що з розумним виглядом та сам із себе милується, Нарцис газовий.

     І школи вони разом довели: академік Кремінь, кандидато-дохтур Ніколаєнко, ректор Вакарчук. Що характерно, партійні квитки різного кольору не заважують їм об"єднуватися на ниві знищення освіти.
 • 2009.11.21 | Трясця

  Пізно реагувати

  Ось і наші кохані парламентарі з правлячої духовно-відродженої коаліції вже визначилися з приводу християнської етики:

  http://maidanua.org/static/news/2009/1258810666.html

  Тепер ніщо не завадить клерикалам з обох помийниць. Цікаво, чи знайдеться хоча б один (1) депутат, який проголосує проти?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.12.20 | Вячеслав Хаврусь

  Відкритий лист Вакарчуку. Прошу підтримувати

  На цей час навеений нижче підтримали майже 40 науковців та людей з науковими ступенями, серед них 2 академіки НАНУ, 4 член-кори, 9 докторів та 22 кандидати наук. Звернення, наведене нижче, узгоджувалося багато разів з залученням в т.ч. і релігієзнавців, його планується оприлюднити з підписами на початку наступного тижня. Якщо хтось хоче підтримати, прошу у відповіді на це повідомлення до 8-ї ранку понеділка дати свій науковий ступінь, П.І.Б. повністю та ел. пошту для перевірки. Інший варіянт для тих, хто не хоче "світитися" тут - надіслати підтвердження на мою адресу vhavrus[аt]yahoo.com

  Міністру освіти і науки України доктору фіз.-мат. наук Івану ВАКАРЧУКУ

  Вельмишановний Іване Олександровичу!

  З великою тривогою ми спостерігаємо за неухильним проникненням церкви в усі сфери громадського життя, внаслідок чого відбувається і неприпустима клерикалізація освіти в Україні. Перш за все, нагадаємо Статтю 35 Конституції України, в якій міститься положення: Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. Тим не менш, всупереч цій статті 20.Х.08 МОН України видало Наказ № 941, згідно з яким при міністерстві створено Громадську раду (далі – ГР) з питань співпраці (!?) з церквами та релігійними організаціями. Прямим наслідком діяльності ГР, окрім дивного обговорення галузевого стандарту з теології та умови присвоєння грифу МОН підручникам з богословських дисциплін, стало також звернення ГР до Міністерства фінансів України та Комітету ВР з питань бюджету щодо можливості державного фінансування видання підручників з „Основ християнської етики” для державних та комунальних навчальних закладів. Тим самим МОН України, певна річ, виконує підзаконний акт, а точніше – Доручення Президента України від 8.УІІ.05 № 1-1\657 про викладання у навчальних закладах навчального курсу „Етика віри”. На наше переконання, це “доручення” може розглядатися лише як особиста думка громадянина В.А.Ющенка, а не як обов’язкове до виконання розпорядження глави Держави. Вичерпний перелік повноважень Президента України міститься в Статті 106 Конституції України. Серед них нема права втручатися у фахову діяльність МОН України. Таким же чином пан Президент міг би визначати програми з фізики, математики, хімії, біології тощо, чого Конституція йому не дозволяє. Можна також зрозуміти представників християнських конфесій, які подібні документи сприймають як вказівку та дозвіл на певні дії. Повертаючись до Доручення, то зауважимо, що фактично громадянин В.А.Ющенко взяв на себе сміливість вигадати нову учбову дисципліну – „Етику віри”, яка не спирається на жодну відому в світі наукову дисципліну. Її назва по суті є евфемізмом, який приховує, що зміст запропонованої дисципліни має збігатися з православним варіантом християнської етики. При цьому не врахована наявність в Україні вірних багатьох інших конфесій. До речі, а яка з численних християнських церков планується бути залученою до конкретних дій в рамках прийнятого МОН плану? Ще одне. Україна прагне йти в Європу, а, як відомо, остання одним з принципів своєї життєдіяльності визнає світськість. Європейський суд вже неодноразово жорстко засуджував появу в школах тієї чи іншої країни будь-яких ознак конфесійності, навіть удавався до штрафування країн, де мали місце якісь прояви таких тенденцій. Відтак, країну із середньовічним мисленням на державному рівні Європа не сприймає і ніколи не сприйме. Ми впевнені, що уявлення про природу і людину можуть спиратися лише на сучасні наукові знання. Як влучно зауважив Нобелівський лауреат В.Л. Гінзбург, залучати поняття „Бог” як відповідь на ще невирішені наукою проблеми – це просто зводити одне невідоме до іншого. Можна багато дискутувати на тему походження життя та фізичних законів, але лише наукові дослідження здобувають адекватні відомості про природу, дають поштовх технологічному розвитку суспільства з поширеними у сучасному світі комп’ютерами, телебаченням, мобільним зв’язком, новими засобами лікування раніше невиліковних хвороб тощо. Все назване є наслідком винятково фундаментальних наукових досліджень. Саме досягнення науки призвели до того, що Римо-католицька церква відмовилась від втручання у питання пізнання (зокрема, у 1992 р. виправлена помилка у справі Г. Галілея). В бесіді з видатним російським математиком В.І. Арнольдом (березень 1998 р.) Папа Іоанн Павло II визнав, що лише наука здатна встановити притаманні природі властивості, релігія ж, за його словами, більш компетентна в оцінці можливого впливу наукових відкриттів на людину, суспільство та оточуюче середовище. Чому б не взяти за взірець цю мудру позицію? Натомість, ми спостерігаємо, що войовничий антиінтелектуалізм поглинає Україну. Показовий приклад: популярна радіостанція „Ера-ФМ” представила таку собі пані Кирієнко як „фахівця з фізики”. Ця пані стверджувала, що церковний передзвін стерилізує повітря, внаслідок чого йдуть з життя всі хвороботворні мікроорганізми. За іншими прикладами науково-культурного зубожіння в сучасній Україні також далеко ходити не треба: всі пам’ятають «фосфорну аварію» на Львівщині чи нещодавню істерію з «пташиним» чи «свинячим» грипом, коли в країні не знайшлося фахівців, здатних запропонувати ефективне розв’язання нагальних проблем. Сліпа віра в чудеса й релігійні забобони – несумісна з науковим підходом до реалій природного та людського світу. Природничі науки не вписуються у церковну картину буття та свідомо виштовхуються з шкільних і телевізійних програм, зникають з книгарень, з народного світосприйняття. Тому під антимікробний церковний передзвін полишає країну освічена молодь, а „науковцями” часто вважаються невігласи й шахраї. Вони ж легко розтринькують бюджетні кошти (у тому числі, і через структури, подібні до створеної при МОН України і згадуваної вище ГР). Справжня освіта покликана дати громадянам засоби орієнтації у світі та допомогти засвоїти результати наукового вивчення світу. Ці засоби не виходять за межі освіченого розуму та здобуті ним у ході тривалої історії, інтелектуальних зусиль поколінь учених. Натомість, релігійні уявлення про світ спираються на віру у святі положення, які не можуть бути перевірені. Світське виховання формує освіченого громадянина, робить його повноцінним представником людства. І якщо ми бажаємо забезпечити свідомість громадян ефективними методами налагодження суспільної взаємодії з метою розбудови українського суспільства, то достатньо курсу „Етики” з її „загальнолюдськими” нормами. Виходячи з вищенаведеного та враховуючи думку релігієзнавців (див., наприклад, матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Релігійний компонент в світській освіті і вихованні» (Київ, 2005 рік)), вважаємо, що: Впровадження у світську державну освіту курсів морально-етичного циклу має відбуватися з урахуванням положень Конституції України щодо відокремлення школи від церкви. Паралельне вивчення у державних школах альтернативних курсів з етики є небезпечним, бо призведе до поділу за світоглядним принципом дітей на „своїх-чужих”, а зрештою – до можливості виникнення у дитячому середовищі конфліктних ситуацій. Втручання певних церков, їх керівництва, а то й різних міжконфесійних об’єднань у формування навчальних планів державних шкіл суперечить Закону про свободу совісті. Якщо держава в цілому та МОН зокрема не приймуть за основу таку – досить помірковану – позицію та не вживуть заходів по покращенню викладання природничих дисциплін у школах та вишах, то неодмінними наслідками такого невтручання стануть: 1. подальша деградація середньої та вищої освіти в країні, осередньовічення її та сприйняття за істину в останній інстанції змісту проповідей науково недоосвічених священнослужителів; 2. неминуче зростання кількості техногенних катастроф внаслідок низької кваліфікації обслуговуючого персоналу; 3. значне погіршення медичного обслуговування та зростання захворюваності населення, поширення інфекційних хвороб; 4. зведення нанівець вітчизняної природничої науки та наукоємкої промисловості, в тому числі ВПК, та остаточна декваліфікація відповідних виробничих колективів; 5. виникнення конфліктів між громадянами різних віросповідань, між гілками різних православних церков тощо; 6. еміграція вільнодумців, атеїстично налаштованих фахівців та релігійних дисидентів. Як свідчить історія, нав’язування будь-кому конкретних конфесійних уподобань ніколи не давало позитивних наслідків. І взагалі значна частина воєн у світі виникала і виникає нині саме на релігійному ґрунті. Насамкінець, процитуємо нещодавній відкритий лист десяти всесвітньо відомих російських вчених „Політика РПЦ МП: консолідація чи розвал країни? ”, з яким ми солідарні: „Вірити чи не вірити в Бога – справа совісті та переконань окремої людини. Ми поважаємо почуття віруючих і не ставимо за свою мету боротьбу з релігією. Але ми не можемо залишатися байдужими, коли здійснюються спроби піддати сумніву наукове знання, витравити з освіти „матеріалістичне уявлення про світ”, підмінити вірою знання, накопичені наукою. Не слід забувати, що проголошений державою курс на інноваційний розвиток може бути здійсненим лише у тому випадку, коли школи та вузи озброять молодих людей знаннями, здобутими сучасною наукою. Жодної альтернативи цим знанням не існує”.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.20 | Torr

   прошу оголосити список підписантів, бо

   там затєсалось 2 академіки НАНУ, 4 член-кори. Треба розібраться хто саме.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.20 | Неустойчивый

    Э, батенька

    Решайте по сути. Я вот в колебании. Но не из-за хвамилий коллег.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.20 | Torr

     Re: Э, батенька

     якшо по суті, то текст недоопрацьований - початок гарний, про Конституцію, а потім про якусь пані. Тобто виходить що чи то Конституцію принизили до рівня тієї пані, чи ту пані піднесли на конституційний рівень. Тому і цікавлюсь, шо за академіки підмахнули отакє?
     Взагалі, такі листи повинні пройти публічне обговорення, доопрацювання з врахуванням громадської думки, і тіки після цього можна збирать підписи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.20 | Неустойчивый

      Re: Э, батенька

      Так не подписывайте, и вся недолга.
   • 2009.12.20 | Вячеслав Хаврусь

    Не переживайте, список дуже пристойний

    До того ж лист протягом 3 тижнів готувався і проходив узгодження серед тих, хто зацікавився проблемою після прочитання цієї теми. Куди ж вже довше, більше і публічніше?

    Власне список підписантів буде оприлюднено на початку наступного тижня. Ще триває збір підписів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.20 | Torr

     Re: Не переживайте, список дуже пристойний

     Вячеслав Хаврусь пише:
     > До того ж лист протягом 3 тижнів готувався і проходив узгодження серед тих, хто зацікавився проблемою після прочитання цієї теми. Куди ж вже довше, більше і публічніше?
     >
     > Власне список підписантів буде оприлюднено на початку наступного тижня. Ще триває збір підписів.

     Авжеж, авжеж, маю надію що список дуже пристойний. В Христовий похід проти клерикалів напевно зібрались самі достойні. Але чому така конспірологія? Лист готувався 3 тижні, а на цій темі нічого! Це якась партизанщина, а не розбудова громадянського суспільства. Why is deadline by Monday, 8AM? Я впевнений що більщість потенційних підписантів заходять на форум у робочі години, а не у Неділю.
     Є і більш принципові питання по суті листа. Стверджується, що Наказ № 941 20.Х.08 МОН України порушує Статтю 35 Конституції України. Чому у такому випадку лист адресований саме Міністру освіти і науки України, який завізував цей наказ, а не до високопосадовців (а це не лише Президент) і державних інституцій які є гарантом конституційних прав і свобод згідно чинної Конституції?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.20 | Дідусь

      До праці, вельмишановний пане Тоrr!

      Шановний Тorr!
      Якщо Ви створите проект такого листа до вказаних Вами осіб з дотриманням всіх згаданих Вами процедур, клянуся богом, я його теж підпишу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.20 | Torr

       пан Тоrr працює кожен Божий день

       тому і закликаю вирішувати проблеми так, як це робиться у цивілізованому суспільстві - публічно, з залученням всіх зацікавлених суб"єктів, і з дотриманням чинного законодавства.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.20 | Дідусь

        Re: пан Тоrr працює кожен Божий день -- коли буде Ваш проект?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.20 | Torr

         Дідусь, зрозумійте, проект листа має бути

         результатом колективної роботи, з залученням фахівців-юристів. Той опус, який отут виплив, не витримує критики навіть такого делитанта як я. Це більш схоже на випускання пари, навіть на акцію по дискридитації антиклерикального руху. Проблема глобальна, зачипає майже кожну сім"ю, тож має бути дуже обережний, виважений і переконливий підхід до її вирішення. Ну ніяк не можна підписувати "листи", які зроблені у вузькому колі, в обхід демократичної процедури.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.12.20 | Дідусь

          Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.20 | Torr

           Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

           ну невже серед потенційних підписантів не знайдеться людини, яка розуміється на правових питаннях? До речі, коли писали листа відносно превілеїв у академіків, то такі технічні питання таки були вирішенні.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.12.20 | Трясця

            Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

            Для чого Вам це потрібно? Ви ж не підписуєтеся? Хай вони підписують свій поганий маніхвест, а Ви осторонь збережете час та натхнення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.20 | Torr

             Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

             Трясця пише:
             > Для чого Вам це потрібно? Ви ж не підписуєтеся? Хай вони підписують свій поганий маніхвест, а Ви осторонь збережете час та натхнення.

             Мій громадський обов"язок пояснити, чому цей маніхвест поганий. Ну давайте візьмемо цей лист за основу і доопрацюємо тут на форумі, якшо першоджерело не проти.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2009.12.21 | Трясця

              Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

              А Ви їх спитали, чи вони на співпрацю з Вами погодилися?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.21 | Torr

               Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

               Трясця пише:
               > А Ви їх спитали, чи вони на співпрацю з Вами погодилися?

               Ще раз Вам кажу, при написанні суспільно важливих документів важливо дотримуватись певної демократичної процедури, яка дає експертну оцінку документу. Це як peer review http://en.wikipedia.org/wiki/Peer_review
               То до чого тут моя скромна персона, Трясця?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2009.12.21 | Трясця

                Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

                Та будь-яка персона, не тільки Ваша. Якщо хочете співпрацювати, звертайтеся до авторів звернення (не під ніком і не публічно) зі своїми пропозиціями. А то вже їхня справа, чи вони з Вами співпрацюватимуть.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.12.21 | Torr

                 Re: Призвище юриста, будь ласка та сума гонорару

                 Трясця пише:
                 > Та будь-яка персона, не тільки Ваша. Якщо хочете співпрацювати, звертайтеся до авторів звернення (не під ніком і не публічно) зі своїми пропозиціями. А то вже їхня справа, чи вони з Вами співпрацюватимуть.

                 та хто ті 2 академіки НАНУ, 4 член-кори, 9 докторів та 22 кандидати?!!!
                 Саме це і було моїм першим питанням, автор хто?!
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2009.12.21 | Трясця

                  Порада

                  Зверніться до того, хто відкрив тему. Він же відкрився.
           • 2009.12.20 | Дідусь

            Torr, навіщо генерувати інфоршум???

            Torr пише:
            > ну невже серед потенційних підписантів не знайдеться людини, яка розуміється на правових питаннях? До речі, коли писали листа відносно превілеїв у академіків, то такі технічні питання таки були вирішенні.


            Шановний Torr, навіщо постійно вже декілька років генерувати інформаційний шум та уводити в бік будь-яку тему?

            Ви й той лист не підписали з "вирішеними технічними питаннями".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.20 | Torr

             Re: Torr, навіщо генерувати інфоршум???

             Дідусь пише:
             > Torr пише:
             > > ну невже серед потенційних підписантів не знайдеться людини, яка розуміється на правових питаннях? До речі, коли писали листа відносно превілеїв у академіків, то такі технічні питання таки були вирішенні.
             >
             >
             > Шановний Torr, навіщо постійно вже декілька років генерувати інформаційний шум та уводити в бік будь-яку тему?
             >
             а правила цього форуму не порушую?
             Закликаю дописувачів писати більш змістовно, щоб збільшити signal-to-noise ratio.

             > Ви й той лист не підписали з "вирішеними технічними питаннями".

             а оце вже порушення правил форуму. Тай це Вам не може бути відомо, як і мені про наявність Вашого підпису під тим листом.
         • 2009.12.20 | Трясця

          Вам уже вказали на вихід із ситуації

          Не підписуйте. Крапка. Вказали інший вихід: написати свій проект, самому підписати й радіти собі, розумному. Можна ще звернутися до Вакарчука з підтримкою його громадської ради. Тільки не треба висловлювати загальні, всім відомі речі. Конкретики від Вас очікує людство. Без Вашого внеску форум зів"яне та наука зникне.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.20 | Torr

           Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

           Трясця пише:
           > Не підписуйте. Крапка. Вказали інший вихід: написати свій проект, самому підписати й радіти собі, розумному. Можна ще звернутися до Вакарчука з підтримкою його громадської ради. Тільки не треба висловлювати загальні, всім відомі речі. Конкретики від Вас очікує людство. Без Вашого внеску форум зів"яне та наука зникне.

           Розумію Ващі почуття, але є щє і здоровий глузд. Скільки можно ходить по зачарованому колу пост-тоталітарного суспільства? Невже Ви маєте надію зупинить наступ клерикалів оцим листом в країні, де куди не глянь, всюди будуються культові споруди?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.12.21 | Трясця

            Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

            Ось на це годі й сподіватися. Тож хай собі пишуть. Вони - погані звернення, Ви - хороші, а освіту все одно переведуть на клерикальні рейки. Щодо будівництва храмів - хай будують та утримують, лишень за власний рахунок.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.21 | Torr

             Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

             Трясця пише:
             > Ось на це годі й сподіватися. Тож хай собі пишуть. Вони - погані звернення, Ви - хороші, а освіту все одно переведуть на клерикальні рейки. Щодо будівництва храмів - хай будують та утримують, лишень за власний рахунок.

             "за власний рахунок" - грошей не вистачить, саме тому освіту і переводять на клерикальні рейки. Ось про це і треба писать у зверненнях. Чи не так, Трясця?
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2009.12.21 | Трясця

              Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

              Ці пропозиції, як я вже вказував, до авторів звернення непублічно.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.21 | Torr

               Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

               Трясця пише:
               > Ці пропозиції, як я вже вказував, до авторів звернення непублічно.

               а чому непублічно?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2009.12.21 | Трясця

                Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

                Бо тексти виправляють непублічно, а лають публічно.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.12.21 | Torr

                 Re: Вам уже вказали на вихід із ситуації

                 Трясця пише:
                 > Бо тексти виправляють непублічно, а лають публічно.

                 - ну то я свою справу зробив. :)

                 До речі, лист по превілеям академіків і лаяли публічно, і виправляли публічно, тому і вийшов документ історичної ваги.
  • 2009.12.23 | Пандора

   А Відкритий лист Мєдвєдєву в Росії підписали 2500 осіб...

   Влітку цього року група батьків, науковців, правовиків та освітян написали "Открытое Обращение общественности к президенту РФ против клерикализации светской шоклы", під яким було зібрано 2500 підписів. Із текстом його можна ознайомитися тут: http://www.sclj.ru/news/detail.php?ID=2531
   чи тут: Религия и право. - №4, 2009.- С.57-59.
   Наше обговорення цієї проблеми тут на форумі засвідчило, що:
   1)в Україні ця проблема ще не загострилась так, як у Північної сусіди, внаслідок чого очевидні тенденції до клерикалізації світської освіти здебільшого розглядаються (навіть у науково-педагогічних колах) як такі собі невинні засоби одуховнення-оморальнення суспільства;
   2) ментально українці - швидше індивідуалісти, а не колективісти, і так було, є, і буде.... а тому (як пропозиція тим, хто в принципі ідею звернення підтримує, але кого не вдовольняє форма реалізації)- можливо і варто написати, і підписати, й оголосити, й поширити декілька варіантів Відкритих Звернень, хоча, аби не сталось як завжди - і за кількісною навалою не втратилась сутнісна потреба щось виправити, бо ж поки ми чубитимемось через вдало-невдалу форму, справа може зайти далеко, аби щось виправляти; солідарність у принциповому питанні мала би бути серед свідомих громадян цієї держави, які справді хочуть вплинути на її майбутнє;
   3) в напрямку "одуховнення суспільства"-клерикалізації освіти в Україні йдуть випробуваним шляхом - за сценарієм, розробленим й впровадженим у Росії,- хоч і зі значно меншим розмахом і не так відверто й нахабно.
   Останньому є свої причини:
   1) Україна традиційно полірелігійна і поліконфесійна країна в якій, як одна із традиційних же світоглядних форм, присутнє вільнодумство, народу якої притаманна віротерпимість та толерантність у відношенні до інакомислячих, а тому важче витіснити альтернативні світоглядні моделі із культурного середовища країни та із свідомості громадян.
   2) Україна є більш Європейською країною, що відзначається як на менталітеті народу, так і на владі - тут принципово не приживаються тоталітариські замашки й відверті нав,язування якоїсь однієї (єдиноістинної) точки зору.
   3) В Україні більш демократичне законодавство, що, хоча й не визначає спосіб суспільного буття безпосередньо, однак навіює певний стереотип поведінки (принаймні - зовнішньої), в тому числі й особам владним ... та ін.
   Як ми бачимо, в Україні із введенням курсу "Християнська етика" відбувається подібне до ситуації із введенням в Росії "Основ православної культури" (як ніби культурологічного предмету): підміна світського предмету "Етика", який покликаний забезпечити свідомість громадян універсальними методами ефективної суспільної взаємодії (незалежно від світоглядних орієнтирів) на релігійно конкретизований - "християнська етика", що уже готуватиме грунт для "розуміння" громадянами того факту, що є "правильні" й "хибні" етичні системи, а критерієм визначення їх такими буде християнськість або її відсутність. Про наслідки - тут уже говорилось. (Особисто я говорила б краще про ефективність та універсальність певної етичної системи, а критерієм її оцінювання називала б сприятливість суспільному порозумінню на шляху зростання людськості в людині. І це моє твердження, як і будь-яке положення "Етики" світської, Ви можете собі дозволити аргументовано заперечити, виправити з метою його поліпшення на основі консенсусного узгодження точок зору спроможних до обговорення суб,єктів, але спробуйте засумніватися чи критично переосмислити згідно зі зміненими буттєвими обставинами положення Християнської ("Божественної" за походженням) етики.)
   Тобто, НМД: першим кроком клерикалізації в освіті є підготовка грунту для розуміння того, що є "правильні" й "неправильні" позиції, а визначення їх такими спирається на авторитетно встановлені, доктринально закріплені й "на віру" (некритично) засвоєні положення (що суперечить критично-раціональному підходу до дійсності).
   Другим кроком стане (що вже нижче в цій же гілці позначилось) - необхідність викладання в школі креаційної теорії походження буття. Не сама собою креаційна теорія і ознайомлення із нею школярів викликає мій внутрішній спротив, а її накладання на грунт сформованих "Християнською етикою" "правильного" і "неправильного" світобачення. Тож замість альтернативи еволюціоністській теорії ми, зрештою, отримаємо позбавлення альтернатив для вільного світоглядного вибору дітьми (і робочі місця для теологів у світській школі, бо ж навряд представники природничих, математичних, гуманітарних знань людства зможуть викладати дисципліну, предметом аналізу якої є жодним чином недосяжне людським пізнавальним здібностям). В будь-якому випадку ідеологічно (атеїстично чи релігійно) заангажована інформація неприпустима у світській освіті держави, яка декларує свободу світогляду. Для утримання від ідеологічних збочень нам слід навчитися відрізняти атеїстичність та раціонально-критичний підхід. Перше - є світоглядною установкою на заперечення присутності надприродної сили в природі, суспільстві, історії. Я не думаю, що таке заперечення активно пропагується в шкільній освіті. Друге (не мені Вам пояснювати) - постійна готовність верифікувати будь-яку отримувану інформацію, принципова відкритість для оновлення й доуточнення знання, довіра лише до суспільновизначених засобів вимірювання, а не авторитетно встановлених істин. Саме друге вступає в суперечність із вихідними принципами предмету "Християнська етика", й, очевидно, саме його цінність зменшуватиметься в порівнянні із Божественно наданою - авторитетно розтлумаченою людині інформацією. Вірити чи не вірити ... - фундаментальний вибір основи свого світогляду (Не я сказала, а Ратцінгер)кожної особистості зокрема, а у випадку із дітьми - відповідальність за такий вибір лягає на батьків. Свобода вибору може бути реалізована за наявності альтернатив та засобів і механізмів, які надають можливість свідомо й критично підійти до їх аналізу та реалізувати свій вибір згідно із власною совістю. Позбавити дітей критично-раціонального підходу до дійсності (чи обмежити його формування в світській освіті за рахунок пропагування авторитетно встановлених істин)в інформаційну добу - зробити їх вдячним грунтом для ідеологічних маніпуляцій всіляких штукарів, що викладуть бажану панацею в необхідний момент. Ось саме це останнє, НМД, і є метою того процесу поступової переорієнтації державної освіти із її світськості на релігійно-духовний фундамент. Але чи є це насправді ефективним методом одуховнення народу??? Відповідь на це запитання залежатиме від бачення місця України та її народу в майбутньому. Десь тут на форумі (чи не в цій гілці?) я бачила посилання на інтернет-новину, в якій журналістом - очевидно зовсім не усвідомлюючи різниці (між Україною і Росією)-, помилково було замість "Християнська етика" вжито "Основи православної культури".... Це в Росії офіційно визнано 4 традиційні релігії: Православ,я, Іслам, Іудаїзм, Буддизм. Як бачимо, християнська духовно-культурна традиція тут позбулась своїх Західних варіантів (католицизму та протестантизму). Сьогодні Україна знаходиться на роздоріжжі між бути чи не бути, в минулому чи в майбутньому, між Заходом та Сходом, між цивілізацією та традицією, між глобальним та локальним, між відкритим чи замкнутим, між вірою та постійним сумнівом. Це відображається і в освітніх тенденціях. Кого збираємось формувати: свідомого громадянина чи відданого підданого?
   Мені здається, що при написанні Відкритого звернення форумчани, які до цього долучилися, намагалися якомога простіше висловитися на дуже неоднозначні й багатогранні проблеми, зробити текст зрозумілим численнішій аудиторії, скорегувати найрізноманітніші точки зору в певну умовну цілісність. Він не є вершиною досконалості, а висловлена точка зору не є абсолютною істиною. Мета полягала в тому, аби догукатися до громадянської свідомості й відповідальності перед майбутнім української освіти. Перечитайте його ще раз.
 • 2009.12.20 | Союзник православного МОНа

  Хорошая компания

  Дмитрий Орлов, российский политолог

  Главная заслуга Сталина в том, что он сумел выиграть "духовную Сталинградскую битву". Я имею в виду поворот, случившийся в начале 30-х годов. Тогда страна, православность которой разрушалась под напором революционной идеологии, начала понемногу возвращаться к традиционным для себя христианским ценностям. Снова стало культивироваться уважение к человеку труда, к воину-защитнику. И только благодаря этому десятилетие спустя мы смогли победить и в настоящем Сталинграде.

  Конечно, если бы во главе государства тогда находилась более цельная православная личность, возвращение к корням происходило бы менее болезненно. Но откуда же такому деятелю было взяться среди тех, кто захватил власть в 1917 году?!
 • 2009.12.20 | Вячеслав Хаврусь

  В тему про суд стосовно підручників з біології (л)

  http://www.osvita.org.ua/news/48678.html
  Батьки українських школярів вимагають додати у підручники біології теорію про божественне походження світу
  Батьки восьми українських школярів звернулися до суду з вимогою додати в підручники біології теорію про божественне походження світу і людини.

  У Київському окружному адміністративному суді розглядається незвичайна справа - батьки 8 школярів (зі Львова і Харкова) проти Міністерства освіти і науки. В Україні подібних прецедентів не було. Татусі і матусі невдоволені тим, як подається теорія зародження життя на землі. У підручниках біології надто багато інформації подано про теорію Дарвіна, але дуже мало - про Бога. Батьки добиваються, щоб питання виникнення життя на землі вивчали як окремий предмет. І розповідали про всі можливі гіпотези, у тому числі і божествену.

  Як відзначив заступник начальника юридичного відділу Міністерства освіти і науки України Віктор Могін, "на жаль, позивачі не розділяють два поняття, світогляд і зміст навчальних програм. Зміст навчальної програми - він може вплинути, але він не нав'язує атеїстичний світогляд, наша держава є світською".

  Нагадаємо, в Україні вже введено вивчення такого предмету як "Основи християнської культури і традицій" ("Християнська етика").
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.20 | Пандора

   Re: В тему про суд стосовно підручників з біології (л)

   апогей невігластва в суспільстві. Ну і справді, чим же іще мають займатися учні на уроках біології, як не вивчати теорію божественного походження людини? а про те, що релігія і наука давно розійшлися в методах осягнення дійсності, у вихідних фундаментальних установках і в об,єкті дослідження - батькам ніхто не пояснив. І про відмінність знання увіруваного і знання, здобутого кропіткою працею власне людського розуму - більшість громадян нічого не знають. А навіщо? так простіше випасувачам стата.
   А ось і довільні варіації з відповідними інтерпретаціями (в основі нашої культури лежить лише християнська традиція - ????) - новий предмет: "Основи християнської культури і традицій" ("Християнська етика")
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | Георгій

    У CША той самий маразм з біологією в школі

    Постійно якісь ідіоти звeртаються до судів усіх інстанцій, вимагають "рівних прав" для крeаціонізму...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Трясця

     Re: У CША той самий маразм з біологією в школі

     Моєму знайомому один з позивачів розкрив секрет активності: цей "патріот" та "християнин" прагне та сподівається відсудити в держави Україна гроші та оселитися в Києві. Замість патріотизму саме шахрайство.
   • 2009.12.21 | igorg

    Проблема в тому що біологічні теорії подаються

    у підручниках як істина у останній інстанції. Тобто ніхто не пише що це є теорія й не пояснює що це насправді означає. Просто почитайте підручники й спробуйте знайти де написано, що це теорія, яка на даний час не має вагомого підтвердження й що це насправді є дуже серйозна наукова проблема дуже далека від свого вирішення. Просто потрібно казати правду із самого початку. Звідси такі проблеми. Бо у цьому випадку наукова теорія подається як постулат віри :). От і починається конкуренція із релігією.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Трясця

     Re: Проблема в тому що біологічні теорії подаються

     Так це ж аксиома, що остаточних теорій немає. Все це наближення, справедливе настільки, наскільки воно узгоджується з експериментом. А віра, ЗА ВИЗНАЧЕННЯМ, є остаточною, незаперечною істиною. Напрклад, вік Землі постійно уточнюється, а, згідно з Біблією, він десь між 5 та 6 тисяч років (не пам"ятаю "точне" число). Проте, в школі діти мусять знати сучасну (хоча й наближену) точку зору на проблему еволюції, а релігійні точки зору (різні) залишимо для храмів різних конфесій.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.21 | igorg

      Аксіома для нас із вами, але не для дітей

      Бо для дітей друковані книжки, вчителі й вчені, що їх пишуть, є величезними авторитетами. Згодом вони стають дорослими й розуміють що їх обманули (хай і не свідомо). Не зрозумівши чим теорія відрізняється від фентазі чи легенди вони не будуть бачити різниці між теорією еволюції й креаціонізмом. І тільки дуже малий відсоток, навіть серед тих хто займеться наукою, зрозуміють в чому ж різниця.
      Це щось на зразок віри у Діда Мороза :) тільки в набагато більшому масштабі. Наука не любить згадувати власних хибних теорій, яких було набагато більше ніж достовірних на сьогодні :). Наука любить показувати себе могутньою й розумною, навіть всезнаючою. Та це зовсім не так.
      Тому ці моменти слід дуже акуратно, делікатно й послідовно пояснювати у шкільних підручниках, популярній літературі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.21 | igorg

       Є певний прогрес. Загальна біологія 10-11

       М.Є,Кучеренко та інші (2000) вже містить скромні пояснення цих питань. Розкриттю наукових понять присвячено 0.5 стрінки (9) де пояснено що
       >Наукова теорія це узагальнення певної системи фактів та закономірностей. Будь-яку теорію можна вважати науковою лише після того, як її підтверджено на практиці.

       Як на мене досить скупо й не конструктивно, але це хоч щось. Принаймні, якщо так до деякі теорії, що подаються у підручнику, є ненауковими :).
       Дал у 4-му розділі подається еволюційне вчення (що таке вчення чомусь не розкрито навіть формально :) ). Але у одному абзаці згадується про креаціонізм й називають його представників: К.Ліней, Ж.Кюв'є, Ч.Лайель та ін. (ст.367).
       Розкриттю проблем дарвінізму уваги не приділяють і всіляко уникають такої біди, як відсутність механізмів міжвидової мінливості, що потребує синхронної мінливості генокоду. У цьому розділі якось враз забувають про генетику. Але є деякий прогрес, критику теорії еволюції вже не виставляють придуркуватою.
       Проблема виникнення життя замінена на проблему виникнення життя на Землі. На жаль не пояснюють в чому ж таки основна проблема виникнення життя. Принаймні там уже відсутні теорії і залишилися тільки гіпотези.
       Й УРА! У висновках чесно визнається що Сучасна наука поки що не спроможна пояснити походження і суть життя.
       Як на мене то це трохи амбіційне твердження, що містить міслєвірус чи точніше віру у те що майбутня наука буде спроможна це зробити. Можна сказати що наразі нема наукових гіпотез й теорій про походження життя.

       Читаючи цей матеріал, через відсутність критики ключових моментів теорій та гіпотез, все ж важко позбутися відчуття маніпуляції. Зважте, що школяр не є настільки начитаним аби знати усю серйозність критики та проблем які у підручнику якось вельми легко описуються.
       Прийде час і ця людина натрапить на серйозну критику й розцінить по заслузі цю спробу маніпуляції. Наука втратить авторитет через присмак шахрайства. А шкода.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.21 | Пандора

        Re: Є певний прогрес. Загальна біологія 10-11

        Уявіть собі на мить, як би той вчитель у школі (кваліфікований біолог, скажімо) роз,яснював діткам креаційну теорію походження життя (буття) і в якому саме із її представлених різними релігіями, конфесіями, мислителями варіанті???? То як там, світ Бог (християнський) створив з нічого своїм Словом.... які допоміжні теорії слід застосувати, аби це стало зрозуміло дитині (в курсі біології)??? А що там з людиною? з глини чи згустку крові (Іслам)??? ну, правильно, - у згустку крові можна віднайти й генетичний код... самого Бога.... а можна ж і спуститися до рівня раніших вірувань і провести коріння далі (у скількох міфологічних системах у створенні людини боги користувалися власною кров,ю, або кров,ю якогось бога??? маїсовою мукою чи глиною)??? ну, правда, там ми можемо віднайти всю таблицю хімічних елементів.... якщо довго шукати й довго інтерпретувати на власний розсуд і з силою власної фантазії. А щодо двічінароджених - від людини і Бога... на це можна списати біологічні вади чи, скажімо, психічні відхилення... А можна ж підвести і до концепції богообраності одного виду над іншим... Чи не простіше, аби світська освіта спираючись на недосконалу, але людиною видобуту науку, давала інформацію лише про феномени світу осяжного людиною і спираючись, хай на недосконалі, але розумоосяжні параметри вимірювання. Ну і зрештою - щодо Єви, яка з ребра Адама... Я знаю декілька найрізноманітніших інтерпретацій цього нюансу... Шкільного підручника з Біології для цього всього вистачить? Може простіше окремим курсом і в релігійних або недільних школах, узгоджено із світоглядом батьків... Крім того, є ще й релігійні системи, які не підтримують теорії креаційної, бо ж світ існував завжди...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.22 | Георгій

         Re: Є певний прогрес. Загальна біологія 10-11

         Пандора пише:
         > Уявіть собі на мить, як би той вчитель у школі (кваліфікований біолог, скажімо) роз,яснював діткам креаційну теорію походження життя (буття) і в якому саме із її представлених різними релігіями, конфесіями, мислителями варіанті????
         (ГП) Мeні здається, що дітям дeсь іщe класі так у трeтьому-чeтвeртому, якщо нe ранішe, трeба дати дужe дeтальнe пояснeння того, ЯК, ЯКИМ ЧИНОМ науковці, природознавці здобувають відомості про світ. Цe дужe сeрйозна річ. Учні повинні чути від вчитeлів, що тe, що написано в наукових книжках (у тому числі підручниках) є принципово гіпотeтичним. Людськe позитивнe, природознавчe "знання" взагалі є гіпотeтичним за самою своєю природою. Можe трeба навіть дати якісь уяви про так званий "анти-рeалізм" (філософський напрям, одним з яскравих прeдставників якого був Ернст Мах - напрям, який взагалі виходить з засадничої нeвідповідності нашого наукового "знання" рeаліям світу, і тим нe мeнш наголошує на корисності такого "знання"). Учні повинні якимось чином бути підготовлeними, наприклад, дати відповідь крeаціоністам, коли ті кажуть, що, мовляв, "eволюція нe факт, а тільки тeорія": "а атом - факт? а eлeктрон - факт?" і т.д.

         >То як там, світ Бог (християнський) створив з нічого своїм Словом.... які допоміжні теорії слід застосувати, аби це стало зрозуміло дитині (в курсі біології)???
         (ГП) Та звичайно ж, їжакові має бути зрозуміло, що рeлігійні доктрини в природознавчих навчальних курсах НЕ ВИКЛАДАЮТьCЯ. "Period. End of discussion."
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.12.22 | Трясця

          Re: Є певний прогрес. Загальна біологія 10-11

          Пане Георгій, такі книжки є! Наприклад, серія чудових книжок російських популяризаторів Томіліна, Тарасова та Сурдіна, серія книг з оптики київського професора Лисиці. А які є американські книжки Брайана Гріна, Торна, Ді Спеціо! З хімії є винятково корисні популяризації Стьопіна та Левицького. Дуже цікава видана в Москів енциклопедія Аванта плюс. Тільки треба їх шукати та читати. Мені самому, старому хлопцеві, цікаві ці книжки для діточок. Правда це я лише про фізику та астрономію. Знаю ще про винятково цікаві книжки з математики, але там трохи інша ідеологія, бо математика - не природнича наука. Маю надію, що є такі книжки і з біології.
         • 2009.12.22 | igorg

          Такі проблеми НМД починаються там де

          і тоді коли зникає експериментальна робота школярів. Коли вони лише пасивно слухають, або спостерігають, замість того щоб власноруч проводити експерименти, створювати щось власними руками. Наразі це величезна проблема.
          Без цього вони просто не розуміють звідки, як важко і як складно отримуються нові знання. Без цього не формується критичне мислення.
        • 2009.12.22 | igorg

         Не про те йде мова. Атеїзм є таким само віруванням

         як і будь-яка релігія. Але підручники містять крім науки ще й дуже активну пропаганду атеїстичного вчення. І видається це саме за науку. І проблема саме в цьому.
         Завдяки зусиллям креаціоністів й неатеїстів цього значно поменшало. Звісно, що натомість не слід робити агітацію теології чи віри. Просто слід залишити науку як науку. Принаймні в природничих науках.
         К.Ліней був креаціоністом і це зовсім не заважало йому бути вченим. Просто нинішні креаціоністи якісь надто примітивні проти нього :).
    • 2009.12.23 | псевдоквази

     И не только биологические, и не только в школе.

     igorg пише:
     > Просто потрібно казати правду із самого початку. Звідси такі проблеми.

     По большому счету школа - это фабрика марионеток (Дж.Т. Гатто), где детей доктринируют в выгодном властителям данного государства направлении.
     Вы тут вспомнили о биологии. А что уж говорить об истории?
     А заодно вспомним, что рассказывают в СМИ т популярной литературе взрослым-НЕСПЕЦИАЛИСТАМ да и студентам в некоторых ВУЗах, при этом просто ЗАТЫКАЯ РОТ ОППОНЕНТАМ? Вспомним ту же историю (не будем брать Фоменко и Ко с событиями какого-нибудь Х века, возьмем вторую мировую войну или 9/11), вспомним коиматологию (озоновые дыры и глобальное потепление), основания медицины (ту же вакцинацию!) и т.д. Все это тоже подается в духе религиозной доктрины. Наверно, неспроста...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.25 | Iryna_

      цікаве інтерв'ю з головою комісії РАН з боротьби з псевдонаукою

      "Уважаемый Эдуард Павлович!
      Вы были одним из авторов "письма десяти академиков". Считаете ли Вы возможным пойти на сговор с РПЦ? Например, для того, что бы люди, не желающие или не способные мыслить критически (таких большинство), верили в социально не опасную чушь. РПЦ этому может научить условно бесплатно для государства.
      Александр
      Не понял, что Вы подразумеваете под «социально не опасной чушью». Но могу твердо обещать, что любой сговор – это не для меня. "
 • 2009.12.25 | Міністру МОН Вакарчуку ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО

  Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

  http://www.2000.net.ua/b/65703
  ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО
  Міністру освіти і науки України доктору фіз.-мат. наук Івану ВАКАРЧУКУ


  Вельмишановний Іване Олександровичу!

  З великою тривогою ми спостерігаємо за неухильним проникненням церкви в усі сфери громадського життя, внаслідок чого відбувається неприпустима клерикалізація освіти в Україні. Перш за все, нагадаємо статтю 35 Конституції України, в якій міститься положення:

  «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

  Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

  Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова».

  Тим не менш, всупереч цій статті, 20.Х.08 МОН України видало наказ № 941, згідно з яким при міністерстві створено Громадську раду (далі — ГР) з питань співпраці(!?) з церквами та релігійними організаціями. Безпосереднім наслідком діяльності ГР, окрім дивного обговорення галузевого стандарту з теології та умови присвоєння грифа МОН підручникам з богословських дисциплін, стало також звернення ГР до Міністерства фінансів України та Комітету ВР з питань бюджету щодо можливості державного фінансування видання підручників з «Основ християнської етики» для державних та комунальних навчальних закладів.

  Таким чином МОН України, певна річ, виконує підзаконний акт, а точніше — доручення Президента України від 8.VІІ.05 № 1-1\657 про викладання у навчальних закладах курсу «Етика віри».

  На наше глибоке переконання, це «доручення» може розглядатися лише як особиста думка громадянина В. А. Ющенка, а не як обов'язкове до виконання розпорядження глави держави. Вичерпний перелік повноважень Президента України міститься в статті 106 Конституції України. Серед них відсутнє право втручатися у фахову діяльність МОН України. На таких же підставах пан президент міг би, скажімо, визначати програми з фізики, математики, хімії, біології тощо, чого Конституція йому не дозволяє. Можна також зрозуміти представників християнських конфесій, котрі подібні документи сприймають як вказівку та дозвіл на певні дії.

  Повертаючись до доручення, зауважимо, що фактично громадянин В. А. Ющенко вигадав нову учбову дисципліну — «Етику віри», яка не спирається на жодну відому в світі наукову дисципліну. Її назва по суті є евфемізмом, який приховує, що зміст запропонованої дисципліни має збігатися з православним варіантом християнської етики. При цьому не врахована наявність в Україні вірних багатьох інших конфесій. До речі, а яка з численних християнських церков планується бути залученою до конкретних дій в рамках прийнятого МОН плану?

  До того ж, Україна прагне йти в Європу, а, як відомо, остання одним з принципів своєї життєдіяльності визнає світськість. Європейський суд вже неодноразово жорстко засуджував появу в школах тієї чи іншої країни будь-яких ознак примусової конфесійності, навіть удавався до штрафування країн, де мали місце прояви таких тенденцій. Відтак, країну із середньовічним мисленням на державному рівні Європа не сприймає і не сприйме ніколи.

  Ми впевнені, що уявлення про природу і людину можуть спиратися лише на сучасні наукові знання. Як влучно зауважив нобелівський лауреат В. Л. Гінзбург, залучення поняття «Бог» як відповідь на ще невирішені наукою проблеми — це просто заміна одного невідомого іншим. Можна багато дискутувати про походження життя та обґрунтування фізичних законів, але лише наукові дослідження є джерелом адекватних відомостей про всесвіт, дають поштовх технологічному розвитку суспільства аж до поширених у сучасному світі комп'ютерів, телебачення, мобільного зв'язку, новітніх засобів лікування раніше невиліковних хвороб тощо.

  Саме досягнення науки привели до того, що Римо-католицька церква відмовилась від втручання у царину пізнання (зокрема, у 1992 р. переглянуто рішення у справі Г. Галілея). В бесіді з видатним російським математиком В. І. Арнольдом (березень 1998 р.) Папа Іоанн Павло II визнав, що лише наука здатна встановити притаманні природі властивості, релігія ж, за його словами, більш компетентна в оцінці можливого впливу наукових відкриттів на людину, суспільство та довкілля. Чому б не взяти за взірець цю мудру думку?

  Натомість, ми спостерігаємо, що войовничий антиінтелектуалізм поглинає Україну. Показовий приклад: популярна радіостанція «Ера-ФМ» представила таку собі пані Кирієнко як «фахівця з фізики». Вона стверджувала, що церковний передзвін стерилізує повітря, внаслідок чого гинуть всі хвороботворні мікроорганізми. За іншими прикладами науково-культурного зубожіння в сучасній Україні також далеко ходити не треба: всі пам'ятають «фосфорну аварію» на Львівщині чи нещодавню істерію з «пташиним» чи «свинячим» грипом, коли в країні не знайшлося фахівців, здатних запропонувати ефективне розв'язання нагальних проблем.

  Сліпа віра в чудеса й релігійні забобони несумісна з науковим підходом до реалій природного та людського світу. Природничі науки не вписуються у церковну картину буття та свідомо виштовхуються з шкільних і телевізійних програм, зникають з книгарень, з народного світосприйняття. Тому під антимікробний церковний передзвін полишає країну освічена молодь, а невігласи й шахраї часто вважаються «науковцями». Вони ж легко розтринькують бюджетні кошти (зокрема через структури, подібні до створеної при МОН України і згадуваної вище ГР).

  Справжня освіта покликана дати громадянам засоби орієнтації у сучасному світі. Ці засоби не виходять за межі освіченого розуму та здобуті ним у ході тривалої історії, інтелектуальних зусиль багатьох поколінь учених. Натомість, релігійні уявлення про світ спираються на віру у певні сакральні положення, що не можуть бути перевірені в принципі.

  Світське виховання формує освіченого громадянина, робить його повноцінним представником людства. І якщо ми бажаємо забезпечити свідомість громадян ефективними методами налагодження суспільної взаємодії з метою розбудови українського суспільства, то достатньо курсу «Етика» з її загальнолюдськими нормами. Виходячи з вищенаведеного та враховуючи думку релігієзнавців (див., наприклад, матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Релігійний компонент в світській освіті і вихованні» (Київ, 2005 р.)), ми переконані, що:

  — впровадження у світську державну освіту курсів морально-етичного циклу має відбуватися з урахуванням положень Конституції України щодо відокремлення школи від церкви;

  — паралельне вивчення у державних школах альтернативних курсів з етики є небезпечним, бо призведе до поділу за світоглядним принципом дітей на «своїх—чужих», а зрештою — до можливості виникнення у дитячому середовищі конфліктних ситуацій. Втручання різних церков, а то й міжконфесійних об'єднань у формування навчальних планів державних шкіл суперечить закону про свободу совісті.

  Якщо держава в цілому та МОН зокрема не приймуть за основу таку — досить помірковану — позицію і не вживуть заходів щодо покращення викладання природничих дисциплін у школах та вишах, то неминучими наслідками такого невтручання стануть:

  1) подальша й необоротна деградація середньої та вищої освіти в країні, осередньовічення її та сприйняття за істину в останній інстанції змісту церковних проповідей;

  2) зведення нанівець вітчизняної природничої науки та наукоємної промисловості, в тому числі ВПК, та остаточна декваліфікація відповідних виробничих колективів;

  3) лавиноподібне зростання кількості техногенних катастроф внаслідок низької кваліфікації обслуговуючого персоналу;

  4) значне погіршення медичного обслуговування та зростання захворюваності населення;

  5) виникнення конфліктів між громадянами різних віросповідань, між гілками різних православних церков тощо;

  6) еміграція вільнодумців, атеїстично налаштованих фахівців та релігійних дисидентів.

  Як свідчить історія, нав'язування певних конфесійних уподобань ніколи не мало позитивних наслідків. Досить нагадати, що значна частина воєн у світі виникала саме на релігійному ґрунті.

  Насамкінець процитуємо відкритий лист десяти всесвітньо відомих російських вчених «Політика РПЦ МП: консолідація чи розвал країни?», з яким ми цілком солідарні: «Вірити чи не вірити в Бога — справа совісті та переконань окремої людини. Ми поважаємо почуття віруючих і не ставимо за свою мету боротьбу з релігією. Але ми не можемо залишатися байдужими, коли здійснюються спроби піддати сумніву наукове знання, витравити з освіти «матеріалістичне уявлення про світ», підмінити вірою знання, накопичені наукою. Не слід забувати, що проголошений державою курс на інноваційний розвиток може бути здійсненим лише у тому випадку, коли школи та вузи озброять молодих людей знаннями, здобутими сучасною наукою. Жодної альтернативи цим знанням не існує».

  Акад. НАН України В. ЛОКТЄВ
  Чл.-кор. НАНУ С. РЯБЧЕНКО
  Д-р фіз.-мат. наук О. ГАБОВИЧ
  Д-р філос. наук В. КУЗНЄЦОВ
  Канд. хім. наук В. ХАВРУСЬ
  Головн. інженер-технолог В. БОЙЧУК
  Чл.-кор. НАНУ О. ОМЕЛЬЯНЧУК
  Канд. фіз.-мат. наук О. ВОЙТЕНКО
  Канд. фіз.-мат. наук А. ЛОЗЕНКО
  PhD (д-р філософії) А. ІЛЬЇН
  Канд. юр. наук О. СЕВЕРИН
  PhD in Biological Sciences (д-р філос.) I. БІРЧЕНКО
  Канд. фіз.-мат. наук І. ЖАРКОВ
  Канд. фіз.-мат. наук В. КУХТІН
  Чл.-кор. НАНУ В. ЯМПОЛЬСЬКИЙ
  Д-р фіз.-мат. наук В. РЕШЕТНЯК
  Д-р техн. наук О. ВЕЛИЧКО
  Канд. техн. наук Т. ГОРДІЄНКО
  Канд. філос. наук О. ГОРКУША
  Канд. фіз.-мат. наук О. СЕМЕНОВ
  Д-р фіз.-мат. наук Ю. РЄЗНІКОВ
  Канд. фіз.-мат. наук С. ШАРАПОВ
  Канд. фіз.-мат. наук М. ЗУБРІЛІН
  Канд. фіз.-мат. наук В. КАДАН
  Канд. фіз.-мат. наук О. МОМОТЮК
  Канд. фіз.-мат. наук І. ГЕЛЬФГАТ
  Чл.-кор. НАНУ Е. ПАШИЦЬКИЙ
  Канд. юр. наук В. МІРОШНИЧЕНКО
  Акад. НАНУ Л. ЛИТВИНЕНКО
  Д-р фіз.-мат. наук В. БОНДАРЄВ
  Канд. фіз.-мат. наук М. БІЛОГОЛОВСЬКИЙ
  Канд. фіз.-мат. наук С. ОСИПОВ
  Канд. хім. наук В. ВІТЕР
  Канд. фіз.-мат. наук В. КЛИМЕНКО
  Канд. філос. наук О. ТИТАРЕНКО
  Канд. філос. наук В. ТИТАРЕНКО
  Д-р фіз.-мат. наук Ф. ВАСЬКО
  Д-р філос. наук Л. ВИГОВСЬКИЙ
  Д-р фіз.-мат. наук С. ЄЖОВ
  Канд. фіз.-мат. наук О. РАДЧЕНКО
  Вчитель фізики В. ЕПШТЕЙН
  Співр. Ін-ту біоорг. хімії НАНУ І. ШЕВЧЕНКО
  Співр. Ін-ту ядерн. досліджень НАНУ Б. РУДЕНКО
  Д-р фіз.-мат. наук А. СНАРСЬКИЙ
  Канд. біол. наук Н. ЖОЛОБАК
  Канд. фіз.-мат. наук Г. МОХНАЧ
  Канд. техн. наук Д. ЛУКОМСКИЙ
  Канд. філос. наук П. ПАВЛЕНКО
  Чл.-кор. НАНУ С. ГНАТЧЕНКО

  Підписи розміщені по мірі надходження. Загалом на час відправки відкритого листа в редакцію його підтримали 49 осіб, серед них 2 академіки НАНУ, 5 членкорів НАНУ, 10 докторів наук та 29 кандидатів наук; підписи продовжують надходити.

  Якщо ви хочете приєднатися до тих, хто підтримав цей лист, просимо надіслати повідомленні із зазначенням наукового ступеня, місця роботи (необов'язково), імені та прізвища на електронну адресу alexander.gabovich@gmail.com

  Комментарии к статье:
  25.12.2009, 19:21Виталик-Киев
  Не отошли от страха светила-на укромове пишут.Персонально марку-в списке есть фамилия ВЫГОВСКИЙ.Ты по идее из за нее одной должен список целовать до утра.Я лично не понял из фамилий откуда дует ветер.Это нам флюгер укажет(направление ветра)
  25.12.2009, 18:30Dgon
  Наконец то отшли от страха светила науки,мнения которых так долго ждали разумные люди. Хотелось бы среди них увидеть подписи дважды академика В.А.Ющенко, автора национальной идеи академика Юхновского и др. придворных ученых Банковой.Жду подобных героических мнений и действий от героев Украины. Не трусьте паны Ваше мнение ценнее любого украинского политика. Только так мы изменим обстановку к лучшему. А то псевдонаучные паны опутали всю государственную систему паутиной маразма и идиотизма.
  25.12.2009, 15:12Wladislaw
  Ozon! Я с Вами!Марко Фролів! Натяк зрозуміли-це *москалі*...
  25.12.2009, 14:49Марко Фролів
  Вы почитайте эти фамилии подписавшихся. Неужели не понятно откуда ветер дует
  25.12.2009, 13:08Арго
  Ура! Хоть какой-то голос снизу в противовес панам Ющенко и Вакарчуку. А надо бы чаще и больше, тогда, глядишь, и что-то нормальное делаться будет.
  25.12.2009, 3:58Ozon
  Да, мягко говоря, плевать вакарчуки и вовкуны хотели на все эти письма! "А Васька слушает, да ест..." Шкодливые и наглые коты понимают только хороший пинок под зад!
  24.12.2009, 22:49aleksey
  От души - Молодцы! Побольше бы таких сознательных и не трусливых.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.26 | Вячеслав Хаврусь

   Нові підписанти, наявні на цей час

   Коротке повідомлення з "інформаційного фронту". Відкритий лист надіслано в усі відомі центральні друковані видання ще в понеділок з наступними телефонними дзвінками "чи отримали?". Надрукувала лише газета "2000". Вчора аналогічну розсилку зроблено до центральних новинних інтернет-видань. Не надрукував поки що ніхто. Тому гадаю, що Вакарчук може бути впевненим, що він робить все правильно. Всі інші висновки з відповідними епітетами будуть робитися пізніше, дамо їм ще час на розкачку.
   Канд. філос. наук П. Ю. Павленко, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України

   О. В. Степанюк, Хмельницький університет управління та права, викладач кафедри філософії та політології, аспірантка ХУУП за спеціальністю релігієзнавство

   Докт. філол. наук О. В. Александров, професор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

   Канд. іст. наук Н. В. Верещагіна, доцент Одеського національного університету імен І. І. Мечникова

   Н. В. Кузьменко, м. Київ.

   Канд. техн. наук В. Ф. Пеклун

   Докт. філос. наук В. К. Ларіонова, професор, завідувач кафедри філософії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

   Канд. філос. наук С. В. Свистунов, ст.науков.співробітник Інституту філософії НАНУ

   Докт. фіз.-мат. наук В. М. Самоваров, ФТІНТ НАН України

   Канд. філос. наук Т. В. Гаврилюк, доцент кафедри філософії Державної академії статистики, обліку, аудиту Держкомстату України

   Канд. техн. наук О. О. Коваленко, старший викладач, Черкаський державний технічний університет

   Вчитель історії А. О. Афанасьєв, політолог

   Канд. техн. наук І. В. Зозуля

   Докт. фіз.-мат. наук В. О. Покровський, професор, Інститут хімії поверхні НАН України

   М. Гайдук, директор спеціалізованої школи 135 м.Києва

   Докт. фіз.-мат. наук С. І. Вільчинський

   Канд. техн. наук I. Красiков

   Докт. фіз.-мат. наук Є. С. Мартинов, Інститут теоретичної фізики ім. Н.Н. Боголюбова НАН України

   Загалом відкритий лист наразі підтримало 67 осіб, з них
   Академіки НАН України: 2
   Член-кореспонденти НАНУ: 5
   Доктори наук: 16
   Кандидати наук: 36

   Підписи продовжують надходити.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.26 | Георгій

    Будь ласка, додайтe мій підпис, якщо можна

    Канд. мeд. наук Гeоргій Пінчук, асоціат-профeсор (доцeнт?) кафeдри природничих наук та матeматики, Унівeрситeт для жінок штату Місісіпі, Колумбус, Місісіпі, CША. Віруючий, християнин, православний (з лютого 2007 р.), активний учасник і модeратор форуму "Філософія, рeлігія та духовність" вeб-сайту "Майдан."

    Я б іщe додав, що Православна Цeрква нe має якоїсь однієї загальноприйнятої точки зору на тeорію біологічної eволюції та її викладання у школі. Дeякі сучасні православні богослови, зокрeма отeць Ceрафим Роуз (1934-1982), активно виступали проти цієї тeорії, вважаючи її нeсумісною з Православ"ям. З іншого боку, дужe авторитeтний православний філософ і богослов, профeсор Володимир Лосський (1903 - 1958) у своїй книзі "Нарис містичного богослов"я Cхідної Цeркви" захищав тeорію біологічної eволюції і інші природознавчі тeорії як такі, що нe тільки нe супeрeчать Православ"ю, а й служать як додатковe джeрeло для розвитку православної богословської думки (див. http://www.orthodoxresearchinstitute.org/articles/dogmatics/nicozisin_creationism.htm). Один з надзвичайно авторитeтних сучасних православних авторів, Митрополит Діоклійський +КАЛІCТ (Вeр) (нар. 1934) у своїй книзі "Православна Цeрква" пишe, що багатющий досвід нe-буквального прочитання пeрших розділів книги Буття, розуміння цього тeксту нe як буквальної історії,а як викладу пeвних істин моралі (Творeння, падіння, Cпасіння) можна знайти вжe в грeцьких отців Цeркви 4-5 сторіч нашої eри (http://www.intratext.com/IXT/ENG0804/__P13.HTM).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.26 | Вячеслав Хаврусь

     Дякую, додав

     Оприлюдню на головній сторінці сайту разом з іншими підписами вже на наступному тижні, коли остаточно буде зрозуміло, хто оприлюднив і хто не оприлюднив наш відкритий лист. Звичайно ж відповідний список видань теж буде оприлюднений.
  • 2009.12.28 | Вячеслав Хаврусь

   Нові підписи станом на 28-Dec-2009

   Докт. фіз.-мат. наук Борис Алтоіз

   Канд. мeд. наук Гeоргій Пінчук, асоціат-профeсор кафeдри природничих наук та матeматики, Унівeрситeт для жінок штату Місісіпі, Колумбус, Місісіпі, CША. Віруючий, християнин, православний (з лютого 2007 р.), активний учасник і модeратор форуму "Філософія, рeлігія та духовність" вeб-сайту "Майдан"

   Валентина Гаташ, журналіст

   Канд. фіз.-мат. наук Веніамін Євгенович Давідсон, професор кафедри аерогідромеханіки Дніпропетровського Національного університету, нині пенсіонер

   Докт. фіз.-мат. наук Василь Кучін

   Канд. техн. наук Олександр Кричивець, м. Львів, ДП НДІ "Система"

   Канд.фіз.-мат. наук Едуард Черняков

   Канд. техн. наук Л.Чернякова

   Канд. біол. наук Ольга Б. Богатирьова, Тавричеський державний агротехнологічний університет

   Канд. фіз.-мат. наук Юрій К. Виграненко

   Докт. фіз.-мат. наук Віктор Ткаченко, пров. наук. співробітник Ін-ту математики НАН України

   Докт. техн. наук Вадим Федорович Самарчанц, професор, заслужений машинобудівник України, ОАО "НИИ "ВЕЛТ", м. Харків

   Докт. фіз.-мат. наук Валентин Татаренко, ІМФ НАН України

   Докт. мед. наук, проф. Олег О. Шерстюк

   Докт. соціол. наук, канд. екон. наук Юрій Чернецький, завідуючий відділом соціології НДІ соціально-гуманітарних досліджень Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

   Юрій Федорович Беспятко, вчитель географії СШ 9 м.Марганець

   Докт. техн. наук Євген Андрійович Шушляпін, професор кафедри технічної кібернетики Севастопольського національного технічного університету
   Загалом підтримало наразі 84 осіб, з них
   Академіки НАН України: 2
   Член-кореспонденти НАНУ: 5
   Доктори наук: 24
   Кандидати наук: 43
  • 2009.12.31 | Ivan66

   якщо можна, додайте й мене

   Іван Дивний, науковий співробітник, Інститут укр. археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.31 | Вячеслав Хаврусь

    Дякую, додав поки що в план наступного оновлення списку

    Поточна версія тут: http://maidanua.org/static/mai/1262212206.html Як підзбирається трохи підписів, то внесу Вас в повідомлення вище.
 • 2009.12.29 | Трясця

  Для того, щоб за Батьківщину вмирати

  Ось і відповідь. Християнська етика заради підготовки гарматного м"яса. Не свідомих патріотів, а тупого гарматного м"яса.

  http://grani.ru/Politics/Russia/m.172799.html

  Также патриарх заявил, что современный европеец, "ориентированный на успех, благополучие и комфорт", уступает той "пассионарной силе, которой сегодня оказываются исламские общины в Европе". Он напомнил, что для мусульманских стран религиозный фактор в общественной жизни всегда играл первоочередную роль, тогда как в Европе ситуация обратная, и многие европейцы теряют "способность идти на подвиг, отдать свою жизнь за Родину".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.01 | Sir Paul Nurse, 2001 Nobelist

   А це про те, навіщо потрібна наука

   “It is hard to overstate the value of teaching science in our secondary schools,” said Sir Paul Nurse,who shared the 2001 Nobel
   Prize for Physiology or Medicine.
   “Not only do we need to educate the next generation of innovators and scientists, we must also provide people with the tools and knowledge they need to engage in the ethical
   and political issues that modern science continually generates.”

   Peter Campbell and Andrew HuntScience // Education for 21st century. PhysWorld(04)17(1)32
   Peter Campbell and Andrew Hunt describe a new model for the school curriculum that aims to get more 14–16-year-old pupils hooked on science.

   Питання до фізиків І.Вакарчука та М.Стрихи. Хвілософів прохання не турбуватися.
   Яке зараз сторіччя на дворі?
   Чи Ви, як оцей пан, вже не розумієте різницю між наукою та релігією?
   „ Марк Болдырев
   А в аспекте приведённого письма, нельзя ли то же сказать о науке? Вы, как "атеист" вообще-то откуда знаете, что предмет у науки существует?
   ...
   К тому же - а чем БОГОСЛОВИЕ отличается от ХИМИИ?”
   http://infocorn.org.ua/2009/12/29/vdkrytyyi_lyst"
 • 2010.01.01 | Вячеслав Хаврусь

  Спитай у новообраного Президента!

  Спитай у новообраного президента: http://president2010.pravda.com.ua/social/4b33b77aad6ac/

  Підглянуто тут: http://unhappyhardcore.livejournal.com/80475.html
 • 2010.01.02 | Бибиситер

  А вот что будет у нас (в лучшем случае)


  Атеисты Ирландии - против закона о богохульстве

  Атеисты Ирландии уверяют, что и у папы Римского есть антирелигиозные высказывания
  Организация атеистов Ирландской Республики бросила вызов новому закону о богохульстве, опубликовав на своем сайте антирелигиозные высказывания.

  Движение Атеисты Ирландии (Atheist Ireland) утверждает, что готово оспорить любой поданный против них судебный иск.

  Опубликованные фразы принадлежат таким писателям, как Марк Твен и Сальман рушди, а также приписываются Иисусу Христу, пророку Мухаммеду и папе Бенедикту XVI.

  Согласно новому закону богохульство рассматривается как преступление и карается штрафом до 25 тыс. евро (35 тыс. долларов).

  Правительство считает, что такой закон необходим, поскольку конституция страны, принятая в 1937 году лишь юридически защищает верования христиан.

  Новый закон был принят в июле 2009 года, но вступил в силу 1 января.

  Атеисты Ирландии опубликовали на сайте 25 высказываний, которые они считают антирелигиозными.

  Организация называет своей целью отмену закона и принятие светской конституции Ирландии.

  Лондонская газета Guardian сообщает, что глава движения Майкл Наджент обещал оспорить закон о богохульстве в суде, если их в чем-то обвинят.

  "Этот закон одновременно и глупый, и опасный, - сказал Наджент. – Глупый – потому что средневековым религиозным законам не должно быть места в современной светской республике, где уголовное законодательство должно защищать людей, а не идеи".

  Атеисты Ирландии обещали провести серию общественных собраний, что станет началом их кампании против нового закона.
 • 2010.01.03 | Кандуктор

  Feinde und Freunde -- поезд давно ушел, аж в 2006 г.!

  У 2006/2007 н.р. введені у 5-х класах курси "Християнська етика
  і мораль", "Етика релігії"!!!
  Так тихонько себе, без особой рекламы. Когда уроки футбола Кремень вводил, то шума было больше!
  Разумеется, что это могли сделать только особо высокоморальные, приверженные общечеловеческим ценностям и прочим свободам гражданского общества деятели. Молодцы!!!

  http://www.uazakon.com/document/fpart04/idx04761.htm

  "Адміністрація навчального закладу, педагоги виявилися нездатними працювати з групою підлітків кризового віку;за масовими
  заходами не проводилася конкретна індивідуальна робота з учнями;
  недостатньо велася правоосвітницька робота: не було організовано
  поглиблене вивчення правознавства, не використовувалися години
  варіативної складової робочого навчального плану для організації
  роботи факультативів, введення курсів, спецкурсів з правознавчих
  дисциплін; у 2005/2006 н.р. не вивчалися курси "Християнська етика
  і мораль", "Етика релігії", які у 2006/2007 н.р. введені у 5-х
  класах;"
  http://www.uazakon.com/document/fpart04/idx04761.htm

  Правда, имеется маленький анахронизм -- как могли в 2005/2006 гг. изучаться курсы, введенные в 2006/2007 гг. Но логика никогда не дружила с теми, кто верил потому что абсурдно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.04 | Бабушка

   Поезд пока не ушел, только развёл вонючие пары

   Пока не отменена статья 35 Конституции, Украина ещё государство. Вот они (Вона, Шапочник, Чисторукий, Нацик, Комик, Социк, Плагик, Черноротая) отменят статью, и тогда мы окончательно станем территорией полного мракобесия и церковного насилия.
 • 2010.01.05 | Два відомих Х та У

  Обранні фрагменти з листування друзів

  Х пише У:

  При всій повазі до підписантів "ВІДКРИТОГО ЗВЕРНЕННЯ щодо відзначення
  в Україні Загальноєвропейського Дня пам'яті жертв сталінізму і
  нацизму" (http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1251087086&first=1262694625&last=1235842586 -- 150 підписів на Майдані) складається враження, що трагічна історія України бере за серце та збуджує розум політично активних та національно свідомих українців значно більш, ніж майбутнє
  України.
  Я маю на увазі, що обговорюване в цій гілці Звернення до Вакарчука (http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1262212206&first=1262715590&last=1262644001)
  зібрало на Майдані лише біля десятка підписів.
  До речі, його не підписав жодний "професійний діяч" з діяспори.

  У відповідає Х:

  Так, погоджуюся.
  "Залиште мертвих мертвим". Я в свій час не розумів цієї фрази, але
  схоже, коли ми будемо занадто концентруватися на проблемах минулого,
  ми втрачаємо майбутнє.
  Про проблеми минулого треба пам'ятати і час до часу згадувати, але не
  зводити всю громадську активність до згадування подій минулого.
  На жаль, наша діяспора нездатна усвідомити те, що занадто великою
  концентрацією на минулому вона розпорошується на другорядні речі. Це ж
  саме стосується і тих, хто на Майдані займається подібним.

  До того ж підтримка трагедії не є аж такою небезпечною для власного
  іміджу, ніхто ніколи не скаже підписантам нічого проти.
  В той же час підписати звернення Вакарчуку, якого на Майдані багато
  хто вважає "своїм", - це все-таки певний громадянський вчинок, який
  йтиме врозріз з вибудуваними в голові міфами.
 • 2010.01.08 | Вячеслав Хаврусь

  А ось й причина замовчування

  На прикладі "Дзеркала тижня" та "Освітнього порталу":

  http://www.dt.ua/3000/3855/68163/
  http://www.osvita.org.ua/news/48848.html

  Цитата: "Рік почнеться з місячного затемнення, котре відбудеться 31 грудня о 21 годині 14 хвилин. У такі дні краще не починати активних дій, не починати важливих справ, не приймати важливих рішень. Дні затемнення, образно кажучи, це дні туману, коли розум нормально не працює. У дні затемнення ми схильні помилятися, робити помилки, проявляти негативні емоції. Доведено, що в цей час збільшується кількість аварій, конфліктних ситуацій, серцево-судинних захворювань. Краще утримуватися від підписання договорів, ухвалення доленосних рішень. Інакше результат може бути непередбачуваним.

  Наступне затемнення — сонячне, випадає на 15 січня 2010-го, на 9 годину 11 хвилин. А 17 січня, як відомо, в нас відбудуться вибори...
  " (кінець цитати).

  Звичайно на фоні такої геніальної "теорії" достойної не менше Нобелівської премії, місця якомусь малозрозумілому зверненню стосовно клерикалізації очевидно, що не знайшлося.
 • 2010.01.11 | Вячеслав Хаврусь

  Порівняльне дослідження релігійності та добробуту (л)

  http://pewglobal.org/reports/pdf/167.pdf
 • 2010.01.12 | infoporn.org.ua

  РПЦ вмешивается

  http://infoporn.org.ua/2010/01/12/rpc_vmeshyvaetsya_v_ukraynskuyu_polytyku_y_pryzyvaet_golosovat%27_za_pravoslavnogo_kandydata_yanukovycha_skan
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.14 | Порівняльник

   Маринович не витримує спротиву

   На ВФ Мирослав Маринович започаткував гілку проти Звернення

   http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1263212606&first=1263467767&last=1263410466

   Проте він та його однодумці не втримали позиції й припинили дискусію, не давши відповідь на поставлені питання. Так вони й керують поза форумом, виключно за допомогою адмінресурсу.
 • 2010.01.30 | Відгук батьків на відкритий лист вчених

  Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

  Святая простота или ?

  Відгук батьків на відкритий лист вчених до Міністра освіти і науки України доктора фіз.- мат. наук Івана Вакарчука  Копія до відома:

  Президенту України, Голові ВРУ, Прем'єр-міністру, Міністру освіти і науки, Лідерам депутатських фракцій, ЗМІ, Священнослужителям церков


  Велике здивування й занепокоєння визвав у нас лист вчених до Міністра освіти і науки України, опублікований в журналі “Релігійна Панорама”№12, 2009 р. та інтернеті на сайті http://maidan.org.ua/static/mai/1262212206.html. В ньому вони пишуть: "З великою тривогою ми спостерігаємо за неухильним проникненням церкви в усі сфери громадського життя, внаслідок чого відбувається неприпустима клерикалізація освіти в Україні". Клерикалізм (лат. церковний) - реакционное политическое направление, стремящееся усилить влияние церкви в политической и культурной жизни (Краткий Словарь иностр. слов, М., 1984 г.). Нам незрозуміло, чому вчені так негативно, навіть войовниче ставляться до церкви, чому недоброму вона вчить? Хіба погано, що церква навчає людей творити добро, бути милосердними, жити праведним життям, виконувати Божі і державні закони? Вона призвана Богом займатися духовними питаннями, вихованням людей, а не політикою. Якщо деякі священнослужителі діють всупереч Біблії, то їм треба каятись. визнавши свої гріхи й помилки.

  Стаття 35 Конституції України надає кожному громадянину право на свободу світогляду і віросповідання, право сповідувати будь-яку релігію, або не сповідувати ніякої, вірити в Бога, чи ні, але незалежно від цього Бог не перестає існувати. В нашій країні церва відокремлена від держави. Але ми не бачимо нічого протизаконного, що при міністерстві освіти створено Громадську раду з громадян України для спілкування з церквами і релігійними організаціями, проти якої виступають ці вчені. Треба дотримуватись не букві закону, а його суті. Тільки спільними зусиллями можна подолати економічну і духовну кризу. Як ми бачимо з листа вчених, найбільше незадоволення у них викликає шкільний предмет з християнської етики і звернення Громадської ради до міністерства фінансів України й Комітету ВР з питань бюджету що до можливості державного фінансування видання підручників з християнської етики для державних та навчальних закладів. Але батьки дуже задоволені викладанням в школах цього предмету. бо діти стають більш добрішими, ввічливими, слухняними, шанують батьків. Його викладають шкільні вчителі. Предмет вивчається факультативно. Якщо хто з батьків не бажає, щоб їхні діти вивчали його, то ніхто їх не примушує.

  Бог надав кожній людині свободу волі і право вибору і кожен несе відповідальність за обране рішення, як про це говорить Слово Боже, записане у Біблії, яке є істина. "Життя і смерть я запропонував тобі, благословення і прокляття. Обери життя, щоб жив ти і нащадки твої" (Втор. 30:19). Біблію треба добре знати й постійно вивчати. Вона повинна стати настільною книгою для кожної родини, бо в ній можна знайти мудрі відповіді на усі життєві питання. Дуже добре, що в основу посібника закладена саме християнська етика, бо тільки у християнстві закладені найвищі духовні цінності, як мир і любов, чого нема в інших релігіях. Якби люди жили по Божим заповідям, то не було б війн, а панував би мир та радість і рай був би вже на землі. Усі християнські конфесії підтримують викладання предмету з християнської етики, бо сповідують однаково християнські принципи.

  Автори листа вважають, що Європа з нашим середньовічним мисленням не сприйме нас. А чому ми повинні догоджати і підстроюватись під неї, коли вона приймає аморальні закони підтримуючи гомосексуалістів та одностатеві шлюби, тим самим, руйнуючи інститут сім'ї і державу. Нехай Європа бере приклад з нас, що ми пропагуємо високоморальний спосіб життя. Церква захищає інтереси сім'ї. Коли міцна сім'я, то міцна і держава. Школа повинна давати дітям не тільки якісні наукові знання, а й виховувати в них високоморальні якості. На жаль, автори листа більше піклуються про покращення наукових знань і мало турбуються про духовне виховання молоді, яка гине від наркоманії, пияцтва, проституцію, СНІДУ, який є результатом розбещеності. Якщо цей жах не зупинити зараз, то наступні покоління будуть ще гірші. Так можна втратити і нашу націю. Нас дивує, що така велика кількість вчених поставили підпис під цим листом і ніхто не вникнув в глибину цієї проблеми, бо не видно конкретних і мудрих пропозицій до її вирішення. Один лише критицизм. А що Ви, панове вчені, скажете своїм дітям та онукам, які запитають Вас, що Ви зробили для них в цьому напрямі, як з докором до дорослих написала свого листа хвора на СНІД 18-літня дівчина до редакції однієї з популярних газет, опублікованого в газеті “Камень Краеугольный” № 7, 2007 г. Копію додаємо. Цей лист є крик душі нашої молоді. Може він, шановні вчені, пробудить Вас і Ви усвідомите про необхідність викладання у школах

  предмету з християнської етики. В Біблії написано: “Що тільки посіє людина, те саме й пожне” (Гал. 6:7). Так давайте будемо сіяти добре насіння, щоб пожати добрі плоди!

  Батьки м. Києва:

  Л. Гаврилова О.Шкутько Л. Письменна М. Частокол Т.Корж

  І. Кочергіна Н. Вдовенко С. Калюжна Н. Галицька Н.Дрізд

  О. Руденко А. Стуканога А.Конюшин Л.Харитоненко

  А. Кухаренко В. Ліптуга А. Двернякова В. Погрібна  м. К и ї в
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.30 | Відгук батьків на відкритий лист вчених

   Письмо Ольги

   Знайдені винні у моральному занепаду молоді. На палю підписантів!

   Копия письма Ольги из газеты «Камень Краеугольный» № 7, 2007 г.
   Дорогая редакция, пишу вам, потому что надеюсь, что с вашей помощью я смогу помочь спасти кому-то жизнь. Прошу мое письмо напечатать. Мне очень надо, чтобы его прочитали люди старшего поколения, особенно те, кто может что-то изменить в этом мире. Пусть мое письмо прочтут молодые и задумаются. Желаю им не повторять чужих ошибок. Мне !8 лет, зовут Ольга. Фамилию не сообщаю. Вот уже 2 года как я больна СПИДом. В больнице я не одна, здесь у меня такие же подруги и друзья. Теперь на все смотрю иначе, чем раньше.
   Хочу спросить у всех взрослых людей и. особенно у тех, кто имеет власть: «Зачем вы, взрослые, нас, детей своих, под «танк» бросили? Зачем смяли сексом, порнухой, наркотиками? Вы виноваты в наших смертях! Вам хотелось «раскованности», «расслабленности», «свободы». Вы проповедуете свободные связи, афишируете артистов-педиков. Вы внушаете нам, что так живут все! А мы умираем! У нас не будет любви, не будет семей, мы не родим детей. Вы понимаете, что происходит с нами, поколением, которое пришло после вас? Мы еще живы, а нас уже нет. Нас лишили детства, его отобрали злость, безысходность, страх, зависть, бессилие и невозможность что-либо поправить и изменить. Вот вы дожили до 60, 70, 80 лет и больше, а мы не проживем! Мы умрем молодыми! Почему? За что?
   Почему вы не научили нас таким понятиям, как «стыд», «позор», «нравственность», «любовь», «целомудрие»? Четверо моих друзей, вчерашних школьников, умерли. В моргах лежат молодые. Мы уже хороним друг друга! Почему вы навязали нам ваш «безопасный секс» ? Лучше бы нам целину пахать, трактора водить, чем умирать в иномарках от СПИДа. Вы приложили все усилия, чтобы растлить и развратить нас, растрезвонив во всех средствах массовой информации про «это» и про «современный» образ жизни. Вы жеманничали в школах, «открывая» нам глаза, как хорошо этим заниматься не в подвалах, а «цивилизованно», уговаривали, «раскрепоститься», отбросить «ложный стыд», преподносили фильмы, брошюры. И никто вас не осудит за нас. Вы же никого не убивали собственными руками. Таких насильников ныне не судят, их поощряют, выбирают во власть. И вы продолжаете это делать с другими детьми, которые младше нас. Остановитесь! Как бы я теперь была благодарна тому, кто вырвал бы у меня из рук сигарету, кто отхлестал крапивой по заднему месту, когда меня можно было еще спасти, « вытащить из-под танка». Помогите остановить то, что происходит в стране повсюду. Помогите прекратить безумие. Срочно необходимо в СМИ ввести цензуру, запрещающую всевозможные развращающие ток-шоу, порно-фильмы, рекламу спиртных напитков и сигарет. А вы, кто прочтет это письмо, можете дать прочитать его еще кому-то. Может быть, оно кому-то поможет, ведь мы погибаем. И вы тоже!
   Ольга, поселок Усть-Ижора, Санкт-Петербург
  • 2010.01.30 | Трясця

   Головне нещастя України: реакційна доцільність

   "Треба дотримуватись не букві закону, а його суті. " - Кажуть релігійники.

   В цьому корінь зла. А хто визначає суть? Кожен сам і визначає. Не буде ані злагоди, ані науки, ані освіти, ані країни, якщо закони тлумачитимуть занагажовані судді, неосвічені батьки, хижі жадібні клерикали, підступні прокурори і тому подібна публіка.

   Попри все це, вважаю, що інтелігенції не треба ні в якому разі віддавати на поталу невігласам нашу Конституцію та наше майбутнє.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.30 | псевдоквази

    Батьки плутають...

    Трясця пише:
    > "Треба дотримуватись не букві закону, а його суті. " - Кажуть релігійники.
    >
    > В цьому корінь зла. А хто визначає суть?

    Взагалі цікаво, як це суть може бути поза буквою або без букви?
    >
    > Попри все це, вважаю, що інтелігенції не треба ні в якому разі віддавати на поталу невігласам нашу Конституцію та наше майбутнє.

    Крім того, в "батьків" якесь двомірне мислення: за ними у нас є лише 2 можливості - 1)аморальність, розбещеність, збочення, наркоманія і т.п. та 2)хреститися, молитися, слухати Радіо "Радонєж" (С), віддати все щодо вирішення що є моральне-аморальне і законне-незаконне в руки невігласів-клерикалів. А з чого б це такий звужений вибір? Обійдемося і без збоченців, і без мракобісів, якщо схочемо. Для мене і перші, і другі однаково огидні...
   • 2010.01.31 | Пандора

    Re: Головне нещастя України: реакційна доцільність

    Але вони уже все поділили. Ексклюзивістські настрої, що грунтуються на переконаності в особистій зверхності й впевненості у власній істинності: "бо тільки у християнстві закладені найвищі духовні цінності"... Дарма, що і християнство не єдине, і далі буде боротьба за "істинну інтерпретацію" тих самих "найвищих духовних цінностей"...
    Проблема в тому, що українському народу зовсім не потрібна інтелігенція... Тож, аби що інтелігенція не започаткувала, воно буде викликати шалений спротив народу, який прагне знайти гідного господаря, аби той взяв на себе відповідальність і захистив від усіх бід (і від сніду, і від аморальності, і від злиденності, і від...).. а тут якісь інтелігенти випинаються і кричать про права, необхідність думати, вирішувати, дотримуватись, бути відповідальними, розуміти, аналізувати.... У Біблії давно дані всі відповіді на всі запитання, то ж нащо напружувати мізки??? І батькам легше - нехай школа відповідає за моральний і духовний розвиток дітей. І що нам до тої Європи аморальної??? оно які високоморальні ісламські країни, що спираються безпосередньо на Іслам!!! а ото Європейська секуляризація (вгрунтована, до речі, на християнському понятті свободи вибору людини - тобто саме християнське вчення породило потребу в визнанні людини вільною та у секуляризації суспільства: "Богу -боже, кесарю - кесареве"; але ж то вища духовна математика, то ж Бог наділив людину свободою вибору, аби вона змогла вільно відповісти на його заклик ... а батьки-християни за те, щоб всі діяли згідно із чітко завченими правилами даремно не мізкуючи) - найбільша загроза нашій духовності. ГА-ГА-ГА-ГА-ГА . Знайшли ворогів: внутрішнього - власну інтелігенцію, зовнішнього - секулярну Європу. Тепер можна жити спокійно із почуттям наявного сенсу.
    В Україні - як завжди...
    крім того, можна подумати, що хтось заважає церквам (усім разом наявним в Україні, і зокрема християнським) впливати на одуховлення нації!!! Та ж чомусь виглядає так, ніби вони зосереджують свої зусилля здебільшого на будівництві храмів, виясненні власних економічних інтересів, майнового стану, пошуку політичної й владної підтримки. Хай би йшли в народ і працювали з віруючими в їх щоденних буттєвих негараздах, відстоювали права останніх від свавілля диявольських сил в кожному окремому випадку, стали б внутрішнім натхненням народу й сіллю землі. Та ж ні - обов,язково через світську державну школу...
  • 2010.01.31 | Старая сволочь

   Черная сотка правит шабаш

   Как известно, врагами России в начале 20 века считались "жиды и стюденты". Гадила Великой Империи и "англичанка". Так что стоны любителей истинно христианской этики не новы. Только вот, что характерно. Империя не устояла. А Украина перед черным вороньем, захватившим командные высоты, не устоит и подавно. И впрямь, ведь для сохранения доминирования быдлократии чиновники воплотили в жизнь сценарий обучения детей рабской этике вместо астрономии. Поэтому спасибо товарищам-руководителям за наше вечно счастливое умственно отсталое детство. В это детство впали, в частности, Маринович и группа родителей.

   Антиинтеллектуализм быдлоэлиты уступает только их же подлости, и их же стяжательству. Использовав на пользу науки хотя бы только неправедно захваченное Януковичем, Азаровым, Ющенко и другой лже-научной братией государственное имущество, можно было бы решить кучу проблем. А другую кучу решили бы, если бы Ахметов, Пинчук, Коломойский и др. платили налоги.
  • 2010.01.31 | Відгук батьків на відкритий лист вчених

   Тубільне визначення середньовіччя

   "Біблію треба добре знати й постійно вивчати. Вона повинна стати настільною книгою для кожної родини, бо в ній можна знайти мудрі відповіді на усі життєві питання."


   Якщо це не середньовічна свідомість та світогляд, то це мабуть славетна духовність (= релігійність)?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.31 | псевдоквази

    Чому корисно вивчати біблію і як?

    Вивчати біблію таки корисно. Але самому, а не в школі вибрані місця. І читати не "дитячу б.", а повну версію, при цьому дуже уважно. 99% християн її всю ніколи не читали (як і більшість рядових членів КПРС своїх класиків), бо буде як у анекдоті, який вже я тут наводив:

    "- Кто такой коммунист?
    - Это тот, кто изучает труды Маркса, Энгельса и Ленина!
    -А кто такой антикоммунист?
    - Это тот, кто их уже изучил!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.31 | Вячеслав Хаврусь

     Дуже слушне зауваження, додати дійсно нічого

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.01.31 | православний комуніст

      А я от додав би, що православна церква забороняє не лише

      світську науку, а й будь-яку науку взагалі. Зокрема, забороняє вивчення Біблії простими мирянами. Хто знає, що вони там можуть вичитати - книга ж далеко не тривіальна? Усе, що їм потрібно знати їм батюшка у церкві розповість.

      Цю ж традицію підтримували і комуністи: за Брежнева була така діагностика у психічно хворих: "Прискіпливе вивчення праць класиків марксизму-ленінізму."
   • 2010.02.06 | thinker

    Маразм інколи постає і в досить пристойній

    філолгічно-оформленій обгортці, але від цього він НЕ перстає бути маразмом! На жаль... А щодо "середньовіччя" котре тут часто згадують інколи "незлим тихим словом", то варто нагадати собі, що це була епоза Величного Відродження, яка створила фактично всі основи сучасної культури і породила засади цивілізованих суспільств...
  • 2010.01.31 | ziggy_freud

   Давайте краще поговоримо про деструктивні культи

   маємо випадок, коли люди:
   - плутають си між Знанням та Вірою,
   - у кількості 16 осіб підписуються як "батьки м.Київ"
   - листа 1 (одної) дівчини характеризують "крик нашої молоді"

   я теж з Києва, і теж батько. Але хіба я вповноважував когось з вас говорити від свого імені?

   Давайте краще поговоримо про деструктивні культи. Якщо в деяких випадках християнську етику викладатиме адепт, наприклад, Білого Братства? Як цьому можна запобігти, і що робити, коли ця особа вже допущена до викладання? Інакше є ризик, що через викладання "етики" цією особою ваші діти відрікуться від віри у вашій версії та пожиттєво опиняться в релігійно-трудовому концтаборі, знову наприклад, отця Віссаріона, чи "церкви" Муна.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.31 | псевдоквази

    А є і конструктивні культи?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.31 | Torr

     культ науки

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.09 | thinker

      Re: культ науки - це щось нове!

      Бо навіть "КУЛЬТ НАУКИ" є порочним і в своїй суті є хибним як і усякий культ, бо сама наука є безморальна (не в сенсі аморальна!), і допускає все, що межує із поняттям абсолютне знання, а це для Людини, як істоти ЕТИЧНОЇ, є в вищій мірі НЕДОПУСТИМЕ.... Бо тоді, в кінцевому рахунку,Ю цей культ заперчить саму Людину, як дефектне створіння світового розуму і при рече його або на знищення, або на "відкоректування, що в обох випадках є для Людини смерті подібне...
    • 2010.02.01 | ziggy_freud

     будете сміятись. Єсть такой культ (/)

     http://b-i-r.ru/?p=36
     Марксизм, як би це не здавалося парадоксальним, представляє собою конструктивний культ особистості, що було відзначено П. Лазарсфельдом. Згідно з даними Фонду "Громадська думка", політичні вчення Гоббса викликає гносеологічний механізм влади, відзначає Б. Рассел. Безумовно, криза легітимності незмінних.
     _______________________________

     перепрошую за якість тексту. Це скоріш за все автопереклад "Рутою". Але що я тут писав про марсизм як квазі-релігію і наукових атеїстів як специфічну касту служителів культу? ;-)

     прошу адептів конструктивного культу пояснити, де в марксизмі сховано культ особистості. Якщо марксова особистість виступає перманентним "тєрпілою" в стосунках із соціумом. Звичайно, не рахуючи Леніна-Сталіна-і-лічно-дорогово-Лєоніда-Ільіча-Брєжнєва.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.01 | псевдоквази

      Re: будете сміятись. Єсть такой культ (/)

      Ні, не буду, таки є.
      Але під "деструктивними культами" Ви, мабуть, мали на увазі релігії/секти?
      А то ми з"їдемо на марксизми та інші -ізми.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.01 | ziggy_freud

       давно час дати законодавче визначення, оскільки

       наприклад, засудження керівників Білого Братства не мало наслідком засудження "релігійних практик" цього культа. То виходить, іншим кришно-християнам можна займатись тим самим, аж поки посадять керівника?

       Персонально мені дуже малосимптичні Свідки Ієгови балансують десь на межі звичайної конфесії і культу. Тому записувати їх в культи до чіткого з*ясування, чим вони займаються, я не стану. Те саме стосується ще принаймні кількох десятків релігійних чи квазірелігійних органзацій.

       як критерії деструктивності можна назвати:
       - маніпулятивні практики "воцерковлення"
       - обмеження свободи пересування членів організації
       - завдання шкоди фізичному або психічному здоров*ю
       - економічна експлуатація членів організації, примушення до повної відмови від майна, або залучення в маркетингові "піраміди"

       до речі, за цими критеріями можна звинувати в деструктивності і деякі громади (МП). Що насильно тримають людей в монастирях. Отже, скоріше має йтись про деструктивну культову практику конкретних осіб, ніж вішання ярлика на конфесію.
     • 2010.02.06 | igorg

      Можете показати Марксизм без культу особистості

      чи особистостей?
  • 2010.07.04 | youtube.com

   Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

   Відгук батьків на відкритий лист вчених пише:

   > Автори листа вважають, що Європа з нашим середньовічним мисленням не сприйме нас. А чому ми повинні догоджати і підстроюватись під неї, коли вона приймає аморальні закони підтримуючи гомосексуалістів та одностатеві шлюби, тим самим, руйнуючи інститут сім'ї і державу. Нехай Європа бере приклад з нас, що ми пропагуємо високоморальний спосіб життя. Церква захищає інтереси сім'ї. Коли міцна сім'я, то міцна і держава. Школа повинна давати дітям не тільки якісні наукові знання, а й виховувати в них високоморальні якості. На жаль, автори листа більше піклуються про покращення наукових знань і мало турбуються про духовне виховання молоді, яка гине від наркоманії, пияцтва, проституцію, СНІДУ, який є результатом розбещеності. Якщо цей жах не зупинити зараз, то наступні покоління будуть ще гірші. Так можна втратити і нашу націю. Нас дивує, що така велика кількість вчених поставили підпис під цим листом і ніхто не вникнув в глибину цієї проблеми, бо не видно конкретних і мудрих пропозицій до її вирішення. Один лише критицизм. А що Ви, панове вчені, скажете своїм дітям та онукам, які запитають Вас, що Ви зробили для них в цьому напрямі, як з докором до дорослих написала свого листа хвора на СНІД 18-літня дівчина до редакції однієї з популярних газет, опублікованого в газеті “Камень Краеугольный” № 7, 2007 г. Копію додаємо. Цей лист є крик душі нашої молоді. Може він, шановні вчені, пробудить Вас і Ви усвідомите про необхідність викладання у школах

   http://www.youtube.com/watch?v=LboqRl6K7gs
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.07.04 | Кушкін

    "Нехай Європа бере приклад з нас" - мусульмани ще крутіші.

 • 2010.01.30 | Стоеросов

  Якеменко не путает!

  Борис Якеменко, руководитель Православного корпуса движения "Наши", автор школьного учебника "Основы православной культуры XX-XXI вв."

  Православная идеология оказалась в основе коммунистической партии, в основе культа вождей, в основе всего того, что происходило в 20-30е годы. Идеология не появилась на пустом месте. В ее основе лежали Православные постулаты и принципы. И если бы их не было, то, наверное, все, что происходило в XX столетии, было совершенно иным. Наша задача состояла в том, чтобы это все показать. Показать трагический путь, который прошла Русская Православная Церковь... Сейчас об этом никто не помнит и не знает – и слава Богу. Но забывать об этом нельзя.

  Грани - дерьмометр
 • 2010.02.06 | Алла Бойко та деякі коментарі

  Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

  http://www.dt.ua/3000/3300/68404/#comments

  06.02.2010
  10:51Автор: Подписант - IV
  5) Надеюсь, что редакционная кара не затронет своею тяжкою десницею внутренних диссидентов, осмелившихся подписать обращение. 6) Вопрос на десерт. Газета, столько раз встававшая на защиту Конституции и размазывавшая по полу ее разноцветных и разнокалиберных нарушителей, поддерживает нарушение ст.35?


  06.02.2010
  10:50Автор: Єретик
  Мені здається, що наступним кроком ДТ, Мариновича та Алли мусить бути заклик до відновлення Святої Інквізиції. Розпалити вогнище та спалювати всіх тих, хто не хоче підтримувати біблійні казочки. Таким чином вони спалили Яна Гуса, Джордано Бруно та тисячі інших розумних людей, імена яких втрачено. Україна стала спадкоємцем найбруднішого, найдурнішого та найогиднішого серед створеного Європою. Натомість, усе краще залишилося осторонь.


  06.02.2010
  10:42Автор: Один із підписантів Звернення
  Обговорювати дурниці, які написала д-р Бойко, не варто, бо її аргументація купи не тримається. Але я про інше. Дзеркало Тижня свого часу відмовилося публікувати нас, а тепер друкує полемічну статтю з критикою. Це вкотре свідчить про нечесність та занагажованість євангелізованого керівництва друкованого органу. Ви боїтеся правди та відкритої критики, побожні, нешановані мною пани Мостовий та Гриценко, пані Мостова.


  06.02.2010
  10:40Автор: Подписант - III
  4) Можно ли надеяться на то, что либеральная газета, одно из главных лиц которой имеет счастье быть замужем за самым умным мужиком этой страны, предоставит, бесплатно, эквивалентную площадь для ответа на статью г-жи А.Бойко? А?


  06.02.2010
  10:37Автор: Подписант - II
  3) Те, кто не боятся кары божьей, теологической и филологической, могут поддержать Обращение -- см. http://maidanua.org/static/mai/1262212206.html Загалом станом на 04 лютого 2010 р. підтримало 213 осіб, з них Академіки НАН України: 2 Член-кореспонденти НАНУ: 7 Доктори наук: 40 Кандидати наук: 110 Действительно, Запад и Восток вместе. Присоединяйтесь -- лучше с умными в аду, чем с аллами и мирославами в раю.


  06.02.2010
  10:31Автор: Подписант --1)
  1) Было бы неплохо, чтобы в творении проф.А.Бойко была ссылка на обсуждаемый, пардон, осуждаемый ею текст. Он доступен на многих сайтах (http://maidanua.org/static/mai/1262212206.html) , а даже в "Голосе Украины". 29/01/10 Есть и еще один критик по должности -- вице-ректор Католитического университета http://maidanua.org/static/mai/1263291535.html. Но ему, как говорится, сам бог велел. 2) ЗН отказалась печатать обсуждаемый текст. No commen


  06.02.2010
  05:05Автор: Я
  # * 05.02.2010 21:28 * Автор: Д.О.Цент В общей политике оглупления народа религиозная этика смотрится весьма органично. Это даже заметно и у некоторых докторов как бы наук. +1


  06.02.2010
  02:27Автор: МарьяДуже дякую автору за статтю. Опоненти агресивні, це констатує лише одне - Ви на вірному шляху. Істина завжди побивалася. Але ж виживають лише побиті істини ) Респект )


  05.02.2010
  21:28Автор: Д.О.Цент
  В общей политике оглупления народа религиозная этика смотрится весьма органично. Это даже заметно и у некоторых докторов как бы наук.


  05.02.2010
  20:29Автор: Сергей
  А как религиозный режим мог бы помочь в ликвидации техногенных катастроф? Попросил бы помощи у Бога? Залил бы четвертый энергоблок святой водой? Автор бредит
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.06 | Єретик

   Re: Міносвіти продовжує просувати вивчення "християнської етики"

   Вже банять, редакційна мафія: Мостова, Мостовий, Гриценко.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.06 | Єретик

    Ось новий мій пост, зараз забанять

    06.02.2010
    11:58
    Автор: Єретик
    Ще раз: пані Алла, Мирослав Маринович, та ДТ у цілому на боці інквізиторів, які спалили Джордано Бруно та Яна Гуса.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.06 | Єретик

     Забанили все

     Залишають тільки лагідну критику або компліменти. Віруючі - найбільші брехуни та шахраї серед людства. А Мостові та їх Гриценко - найбільші брехуни серед інтелігенції. Тьху на них.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.06 | to Еретик

      Аутотафе по зеркаловскому

      Действительно, сожгли Ваши комменты. А раз нет, то и не было. А ведь для человека пишущего, нет хуже кары, чем уничтожение его творений его досужего ума.
      Мониторим, когда ж потрут эту атеистическую, используя недавно появившийся термин, мразь -- Подписанта?
      Бойкизм всесилен, потому что он верен и непоколебим в своей вере. Аминь. Аллах акбар.
      Интересно, а число подписантов Обращения к Вакарчуку увеличится после такой мощной поддержки со стороны Св., ой, пока только, Бл.Аллы Киевской?

      06.02.2010
      12:46Автор: Мансур
      Скажите Автор, а вы знаете почему на Земле происходит смена времен года? Я студентам задавал (технический ВУЗ), ответ знают 3-5% от общего числа. Вот это точно катастрофа.


      06.02.2010
      12:43Автор: Мансур
      Автор бредит. Оно и понятно - филолог ничерта не смыслет ни в технике ни в науке. Она имеет шкурный интерес в пропаганде религии и махровых суеверий. Осталось еще в школах ввести "Магию оккультизм" вслед за религией. А также "Астрологию и хиромантию". Впрочем к тому и идет. Усилиями ЗН в том числе.


      06.02.2010
      12:37Автор: джек
      С такими профессорами КНУ из храма науки быстро становится часовенкой при храме мракобесия. И вся страна катится под ту же горку. Крест на науке, крест на образовании, крест на стране.


      06.02.2010
      11:24Автор: АВС
      На кожне "заперечення" авторки наука давно має свої заперечення. Видно неозброєним оком, що авторка, хоча й володіє певною інформацією, не педагог і не методист шкільної освіти. Закликає діяти "за аналогією", що є найгіршою помилкою. Посилання на Данію сміхотворне після "карикатурного скандалу". Питання слід розглядати в контексті всього змісту освіти в Україні. Напр., у нас ніхто не захоче пояснювати історичні події "Божою волею", як в І


      06.02.2010
      10:51Автор: Подписант - IV
      5) Надеюсь, что редакционная кара не затронет своею тяжкою десницею внутренних диссидентов, осмелившихся подписать обращение. 6) Вопрос на десерт. Газета, столько раз встававшая на защиту Конституции и размазывавшая по полу ее разноцветных и разнокалиберных нарушителей, поддерживает нарушение ст.35?


      06.02.2010
      10:42Автор: Один із підписантів Звернення
      Обговорювати дурниці, які написала д-р Бойко, не варто, бо її аргументація купи не тримається. Але я про інше. Дзеркало Тижня свого часу відмовилося публікувати нас, а тепер друкує полемічну статтю з критикою. Це вкотре свідчить про нечесність та занагажованість євангелізованого керівництва друкованого органу. Ви боїтеся правди та відкритої критики, побожні, нешановані мною пани Мостовий та Гриценко, пані Мостова.


      06.02.2010
      10:40Автор: Подписант - III
      4) Можно ли надеяться на то, что либеральная газета, одно из главных лиц которой имеет счастье быть замужем за самым умным мужиком этой страны, предоставит, бесплатно, эквивалентную площадь для ответа на статью г-жи А.Бойко? А?


      06.02.2010
      10:37Автор: Подписант - II
      3) Те, кто не боятся кары божьей, теологической и филологической, могут поддержать Обращение -- см. http://maidanua.org/static/mai/1262212206.html Загалом станом на 04 лютого 2010 р. підтримало 213 осіб, з них Академіки НАН України: 2 Член-кореспонденти НАНУ: 7 Доктори наук: 40 Кандидати наук: 110 Действительно, Запад и Восток вместе. Присоединяйтесь -- лучше с умными в аду, чем с аллами и мирославами в раю.


      06.02.2010
      10:31Автор: Подписант --1)
      1) Было бы неплохо, чтобы в творении проф.А.Бойко была ссылка на обсуждаемый, пардон, осуждаемый ею текст. Он доступен на многих сайтах (http://maidanua.org/static/mai/1262212206.html) , а даже в "Голосе Украины". 29/01/10 Есть и еще один критик по должности -- вице-ректор Католитического университета http://maidanua.org/static/mai/1263291535.html. Но ему, как говорится, сам бог велел. 2) ЗН отказалась печатать обсуждаемый текст. No commen


      06.02.2010
      05:05Автор: Я
      # * 05.02.2010 21:28 * Автор: Д.О.Цент В общей политике оглупления народа религиозная этика смотрится весьма органично. Это даже заметно и у некоторых докторов как бы наук. +1
    • 2010.02.09 | thinker

     Re: Ось новий мій пост, зараз забанять

     На жаль, Ви праві, хоч я знаю особисто досить давно пана Мариновича, і хоч досі вважав його мудрою і толерантною людиною... Але часи змінюють людей...
 • 2010.02.06 | Chapel

  Ось де треба було б повстати за християнство

  12-year Battle against Mosque Ends in Defeat

  http://bnp.org.uk/2010/02/12-year-battle-against-mosque-ends-in-defeat/
 • 2010.02.19 | Дідусь

  Практичне запитання до знавців релігії

  Моє єдине онученя та інші учні 5 класу світської школі отримали завдання від вчительки УКРАІНСЬКОЇ МОВИ написати твір по архангела Михайла! Не зробиш, отримаєш 2 за 12 бальної системи.
  Що робити? Хто допоможе порадою, а краще напише за мене, переконаного атеїста, цей твір. Пляшку гарантую.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.19 | псевдоквази

   Є ідея!

   Пишете твір на тему "Міністр Вакарчук - Архангел Михайло нашої освіти", а далі викладаєте біографію з тирнету з славословіями... Так їм обом і треба!
 • 2010.03.21 | 2

  Re: А чл.-кор. НАНУ М. Азаров освятив службовий кабінет

  То чого можна очікувати від МОН.

  [19.03.2010 14:26]
  Азаров вичистив ауру Тимошенко із кабінету прем’єра

  Прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ заявляє, що 11 березня освятив службовий кабінет прем’єр-міністра на вулиці Грушевського в Києві.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це М.АЗАРОВ повідомив сьогодні у Дніпропетровську під час представлення нового голови Дніпропетровської облдержадміністрації.

  «Після засідання Верховної Ради я зайшов до кабінету прем’єр-міністра і відчув тяжку гнітючу ауру. Я подзвонив священику Павлу з Києво-Печерської Лаври (йдеться про настоятеля Києво-Печерської Лаври – УНІАН) і попросив освятити кабінет. Він приїхав, освятив і стало легше», - наголосив М.АЗАРОВ. За його словами, хоча наразі в країні справи не покращилися, але на душі стало легше.

  постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-368332.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.03.22 | псевдоквази

   "Аура" - це яка конфесія її визнає?

   2 пише:

   > «Після засідання Верховної Ради я зайшов до кабінету прем’єр-міністра і відчув тяжку гнітючу ауру. Я подзвонив священику Павлу з Києво-Печерської Лаври (йдеться про настоятеля Києво-Печерської Лаври – УНІАН) і попросив освятити кабінет. Він приїхав, освятив і стало легше», - наголосив М.АЗАРОВ.

   Аура - це ніби ж не з християнства, а зовсім з іншої опери. Чи теперішні Павли - багатостаночники, вони при потребі зі всім справляються?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.03.22 | Intel

    Re: "Аура" - це яка конфесія її визнає?

    Our beloved RPTs!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.22 | Трясця

     Дупа на колесах

     Зараз шановний пан Георгій почне вказувати на невідповідність мого допису тематиці Форуму. Все одно висловлюся. Те, що Азаров не любить Тимошенко, є фактом його розмаїтої біографії. А ось те, що він дебіл і вірить в ауру, це вже стало фактором нашого сьогодення, визначальним фактором, оскільки містер Дапошліви призначений прем’єром. Тобто цей ніби-то науковець прийматиме рішення на підставі забобонів у купі з порадами православної церкви російського замісу, яка давно вже не відрізняє язичництво від християнства. Знов-таки, нам було би байдуже, якби РПЦ не стала де-факто ДЕРЖАВНОЮ церквою нинішньої Малоросії. Отже, людина із середньовічним мисленням, неук та язичник став на чолі уряду європейської країни, поки що України. От такі в нас урядовці, такі члени-кореспонденти. Не втримаюся та вкотре поздоровлю противсіхів із черговим успіхом їхньої політичної цноти.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.03.22 | Проти-ярличник

      А чи пан не надасть інформацію, кого п. Азаров забив до смерті

      автомобільним бампером? Не люблю ані мракобісся, ані вбивць. Але коли вибір між мракобісами і вбивцями - голосував би, скоріше, за перших. Але найкращий вибір - і проти тих, і проти тих.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.23 | Трясця

       Re: А чи пан не надасть інформацію, кого п. Азаров забив до смерті

       Ще заб’є. Як не бампером, то невидачею пенсії.
     • 2010.03.22 | псевдоквази

      А пані з косою

      чи не до тієї ж церкви вчащала? І чи не з того ж комсомолу винирнула? І чи не при її владі почали проштовхувати церквоетику в школу? Я вже про водорості в трубах та інші супернаукові проекти попередниці помовчу. Азаров поки ще тут не відзначився, хоч перспектива є.
      "Не бачу ніякої різниці." (С) Проти всіх ТАКИХ!

      Трясця пише:
      > Те, що Азаров не любить Тимошенко, є фактом його розмаїтої біографії. А ось те, що він дебіл і вірить в ауру, це вже стало фактором нашого сьогодення, визначальним фактором, оскільки містер Дапошліви призначений прем’єром. Тобто цей ніби-то науковець прийматиме рішення на підставі забобонів у купі з порадами православної церкви російського замісу, яка давно вже не відрізняє язичництво від християнства. Знов-таки, нам було би байдуже, якби РПЦ не стала де-факто ДЕРЖАВНОЮ церквою нинішньої Малоросії. Отже, людина із середньовічним мисленням, неук та язичник став на чолі уряду європейської країни, поки що України. От такі в нас урядовці, такі члени-кореспонденти. Не втримаюся та вкотре поздоровлю противсіхів із черговим успіхом їхньої політичної цноти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.23 | Трясця

       Азаров як остання надія

       Різниця є, хоча багатьом не хочеться її помічати. Юлька ¬ хитроср..а жінка. Не вірить вона ані в Бога, ані в чорта. Тільки вдає, що вірить для електорату, темного та забобонного. І таку дурню, як Янович зараз, після «вигнання» Януковича з кабміну вона не робила не тому, що така хороша, а тому, що їй і на думку це не спало. Натомість Азаров абсолютно неосвічена людина, войовничо неосвічена, абсолютний нуль в усьому, крім нахабного пограбування держбюджету. Він вірить, що красти ¬ це його право від Бога. Я таких зустрічав кілька разів у нашій країні та в Росії. Вони поєднують язичницькі забобони, комуністичну демагогію та повне невігластво в одній голові. Висловлювання Азарова щодо інфляції є доказом справедливості моїх інвектив. А Янукович не знає, що таке інфляція. Але розвести нас, як лохів, вони вміють, бо ми лохи і є. Зокрема, на цьому форумі дехто всерйоз ставиься до Азарова як до керівника-економіста. Такий собі інтелігентський наїв.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.03.23 | псевдоквази

        Сподіваюсь, Вам видніше, бо

        особисто я не маю честі/нещастя бути особисто знайомим з зазначеними особами з нашого владного олімпу, тому хто там хитрий, хто прикидається, а хто щірий ентузіаст церковної справи - то мені невідомо, тільки щось за справами вони десь в одну сторону тягнуть...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.23 | Трясця

         Re: Сподіваюсь, Вам видніше, бо

         Вимушений зізнатися: я теж з ними особисто не знайомий та не маю бажання знайомитися. А характер видно навіть по телевізору. Саме тому ЗК злякався прийти на дебати. А так за нього змухлювали, і все гаразд. Тепер щодо різниці. Вакарчук був поганим міністром, але відверто не висловлювався, беріг репутацію. Табачник, не кращий, принаймні, міністр, іде ва-банк. Тимошенко крім чергової популістичної жуйки мало що виносила на люди. Азаров-Дапошлівий, натомість ріже неправду-матку, як прийнято у них там, у хамських колах. Можна, певна річ, сподіватися, що ці одіозні персонажі стали «хорошими». Але в це не віриться, бо згадується їхній минулий тріумф, як вони гроші крали, аж захлиналися. Далі, усі ці Віктори Івченки, Германи-діти та інша дрібна шушера на палубі свідчить, що красти будуть ще капітальніше. Нарешті, а нам що це принесе? Злидні та втрату залишків демократії. Можна не сумніватися. Економію будуть запроваджувати по-сталінськи, за рахунок сіромах. Інтелігенцію просто розженуть, принаймні, відженуть від бюджетних вареників. У цьому сенсі не шкода мені нездарних драчів та забужок, а от вчителів, справжніх науковців, чесних викладачів ВНЗ, музейних працівників шкода. Ну, а освічена молодь, яка ще досі не втекла, втече, бо тут складеться «аура» донецької улюбленої зони, через яку інтелігентам не думатиметься й не кохатиметься.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2010.03.23 | Torr

          Re: Сподіваюсь, Вам видніше, бо

          Трясця пише:
          > Вимушений зізнатися: я теж з ними особисто не знайомий та не маю бажання знайомитися. А характер видно навіть по телевізору. Саме тому ЗК злякався прийти на дебати. А так за нього змухлювали, і все гаразд. Тепер щодо різниці. Вакарчук був поганим міністром, але відверто не висловлювався, беріг репутацію. Табачник, не кращий, принаймні, міністр, іде ва-банк. Тимошенко крім чергової популістичної жуйки мало що виносила на люди. Азаров-Дапошлівий, натомість ріже неправду-матку, як прийнято у них там, у хамських колах. Можна, певна річ, сподіватися, що ці одіозні персонажі стали «хорошими». Але в це не віриться, бо згадується їхній минулий тріумф, як вони гроші крали, аж захлиналися. Далі, усі ці Віктори Івченки, Германи-діти та інша дрібна шушера на палубі свідчить, що красти будуть ще капітальніше. Нарешті, а нам що це принесе? Злидні та втрату залишків демократії. Можна не сумніватися. Економію будуть запроваджувати по-сталінськи, за рахунок сіромах. Інтелігенцію просто розженуть, принаймні, відженуть від бюджетних вареників. У цьому сенсі не шкода мені нездарних драчів та забужок, а от вчителів, справжніх науковців, чесних викладачів ВНЗ, музейних працівників шкода. Ну, а освічена молодь, яка ще досі не втекла, втече, бо тут складеться «аура» донецької улюбленої зони, через яку інтелігентам не думатиметься й не кохатиметься.

          і буде лунати малиновий церковний дзвін.
 • 2010.04.03 | Ярина ГОРОДИСЬКА

  Згинь, нечиста сило!

  Згинь, нечиста сило!

  Новопризначений міністр культури Микола Кулиняк увійшов до свого нового кабінету лише після того, як звідти вигнали злих духів

  Ярина ГОРОДИСЬКА

  Минулої п’ятниці «новоспечений» міністр культури і туризму Микола Кулиняк приймав вітання з призначенням у приймальні. Двері його нового кабінету було зачинено — новий очільник Мінкульту категорично відмовився переступити поріг, доки приміщення не освятять.

  Як повідомляють журналісти СТБ, очищали кабінет міністра від нечисті панотці КиєвоПечерської лаври: роздали присутнім свічки, намалювали хрести на стінах та обкропили все свяченою водою. «Заходити в деякі кабінети буває важко. Люди приходили сюди й працювали просто не за спеціальністю, не за фахом, — зі знанням справи оцінив атмосферу намісник КиєвоПечерської лаври владика Павло. — Вони відбували той чи інший період. Судячи з цього кабінету, то тільки може бути в моргу так...».

  Як з’ясувалося, приміщення в міністерстві освячують уперше. Одні кажуть — новопризначений міністр хоче таким чином «очистити» робоче місце від попередника. Хтось каже — це звичайний обряд. Найцікавішу версію «УМ» розповіли в одному з міністерств: згідно з нею, раніше в будинку Мінкульту на вулиці Івана Франка, 19... діяло гестапо. Втім історичних підтверджень цьому «УМ» не знайшла. «Якось мені довелось працювати в цьому будинку, але про такі страшні сторінки з його історії я не чув», — зізнався в коментарі «УМ» києвознавець Максим Стріха.

  «Будемо надіятися, що після візиту владики всі привиди і вся нечисть пропаде, і ми будемо робити тільки добрі справи для культури», — сказав журналістам після обряду освячення богобоязкий міністр Кулиняк. А «екзорцисти», які виганяли чи то нечистого, чи то «дух попереднього міністра Василя Вовкуна», порадили високопосадовцю для кращого «ефекту» влаштувати ремонт. «Тут буде янгол хранитель літати, але щоб він не зайшов у таку темноту, треба тут ремонт трошки зробити», — дає настанови владика Павло.

  «Є різниця між обрядом освячення приміщення та читанням молитов при вигнанні злих духів. Що саме робили отці в міністерстві — мені не зрозуміло. Втім я не думаю, що попередники пана Кулиняка займалися в міністерстві чорною магією, — зазначив у коментарі «УМ» прессекретар Української православної церкви Київського патріархату архімандрит Євстратій (Зоря). — У будьякому випадку, освячення приміщення чи інший церковний обряд так не афішується, з цього не робиться публічної справи».

  «УМ» обдзвонила ще кілька міністерств, намагаючись з’ясувати, чи ще хтось із очільників відомств чи їхніх попередників звертався по допомогу до отців. Утім, схоже, саме в Міністерстві культури й туризму вперше започаткували практику виганяти «нечисту» .

  http://www.umoloda.kiev.ua/number/1615/116/56885/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.04.03 | Пандора

   Від розгулу забобонів уже навіть ЗМІ іноді протестують.

   Ось тут програма "Скептик" http://tv.intv.ua/ на К1 за 03.04.2010 об 11.20, в якій намагаються розповісти про те, що боротьба проти дарвінізму в світській школі є наслідком невігластва. І здебільшого провокується недалекими політиками з метою збільшення кількості своїх прихильників.
  • 2010.04.03 | Пам’ятливий

   Re: Згинь, нечиста сило!

   А хто ж цю традицію започаткував? Нагадаю – він всього три місяця тому був нашим гарантом. Чому ж п’ять років тому УМ не знущалась над освяченням секретаріату президента? Й хто ж після цього головний редактор УМ? Був та залишися односільчанином колишнього гаранта!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.04.03 | Трясця

    Керуй, нечиста сило!

    Релігійні діячі один одного варті. А зібрані ними до гуртів міряни не заслуговували б і на лайку, якби не одна обставина. Вони не тільки обскуранти, не тільки вороги науки та прогресу, не тільки забобонні (всупереч християнським доктринам!), вони ще й дурні. Я теж пам’ятаю, як католицький учений муж Маринович та всесвітньо відома вчена дама Алла Бойко виступили проти заяви неформальної спілки науковців і освітян. У заяві йшлося про рівні права віруючих усіх конфесій та невіруючих, а також про ненав’язування церковних поглядів на життя та науку учням середньої школи. Тепер маємо сумні наслідки політики Ющенка-Тимошенко-Вакарчука. А саме, РПЦ увійшла до школи як панівна церква, панівна ідеологічна сила. Ігри з екзорцизмом це лише початок. Дійде до гіршого, і дуже швидко. Цікаво, хто захищатиме тоді в науково-освітянських колах дітей римо-католиків, греко-католиків, вірних Київського патріархату православної церкви або протестантів? Про нечисленних дітей атеїстів годі й казати. Джин, який виповз із відкоркованої пляшки, не повернеться туди знову. Матимемо Середньовіччя.
  • 2010.04.04 | псевдоквази

   За прикладом начальства (див. вище про ауру та Азарова)

  • 2010.08.10 | Almodovar

   Re: Згинь, нечиста сило!

   -Алло. ета прачечная?
   -Х.ячечная! Ета міністєрства культури!
 • 2010.04.03 | korrespondent.net

  Митрополит Донецкий благословил главу Минуглепрома

  http://korrespondent.net/ukraine/politics/1060208
 • 2010.04.06 | відео pravda.com.ua

  Янукович нагородив пастора Аделаджу?

  Янукович нагородив пастора Аделаджу?
  Вівторок, 06 квітня 2010, 20:50
  відео

  http://pravda.com.ua/news/2010/04/6/4914965/
 • 2010.05.07 | Фото

  Членам профсоюза скидка ...

 • 2010.07.27 | ru.euronews.net

  Из церкви – в гей-бар: журналисты разоблачают

  Из церкви – в гей-бар: журналисты разоблачают католических священников

  24/07 17:26 CET

  Броский маникюр на мужских руках, перебирающих четки – это обложка итальянского еженедельника “Панорама”, опубликовавшего скандальную статью о двойной жизни католических священников. Днем – они служители культа, ночью – посетители гей-баров, утверждает журналист, который месяц собирал информацию методом включенного наблюдения. На видео, которое теперь транслируют многие европейские каналы, два священника – Карло и Поль. То, что их связывает не только работа, бросается в глаза. “Панорама” утверждает, что действие происходит в келье.

  Кадры, снятые скрытой камерой были выложены в интернет-версии влиятельного издания, принадлежащего премьер-министру Италии Сильвио Берлускони.

  Клиенты местных гей-баров заявляют, что их смущает двуличие духовых отцов, которые в клубе выдают себя за своих, а утром переоблачаясь идут служить мессу в церкви, которая гомосексуализм не приемлет.

  Римская епархия была вынуждена отреагировать, заявив в официальном коммюнике, что “недостойное поведение священников будет сурово преследоваться”, призвав геев в сутанах чистосердечно признаться и покинуть лоно церкви.

  Copyright © 2010 euronews

  http://ru.euronews.net/2010/07/24/gay-priests-double-life-sex-scandal-in-rome/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.08.10 | Вячеслав Хаврусь

  Угода про співробітництво між УПЦ та МВС України (л)

  http://orthodox.org.ua/uk/node/7415

  Це вже навіть не те що не смішно, а наводить на певні міркування щодо адекватності сторін, які уkладали угоду. На всяк випадоk наводжу копію змісту для історії.
  Угода про співробітництво між Українською Православною Церквою та Міністерством внутрішніх справ України

  14 травня 2010 р.
  м. Київ

  Українська Православна Церква, далі - "УПЦ", в особі Митрополита Київського і всієї України Предстоятеля Української Православної Церкви Володимира, який діє на підставі Статуту Української Православної Церкви, з однієї сторони, та Міністерство внутрішніх справ України, далі — "МВС", в особі Міністра внутрішніх справ України Могильова Анатолія Володимировича, який діє на підставі Положення про Міністерство внутрішніх справ України, з другої сторони, далі разом за текстом - "Сторони", керуючись вимогами чинного законодавства України, дійшли спільної згоди укласти цю Угоду про співробітництво між Українською Православною Церквою та Міністерством внутрішніх справ України, далі - "Угода", про наступне:

  1. ПРЕДМЕТ УГОДИ

  1.1 Предметом цієї Угоди є співробітництво сторін на засадах прозорості, професійності з метою координації зусиль щодо реалізації завдань, спрямованих на відродження духовності, заснованої на традиційних моральних цінностях, що є найважливішим чинником благополуччя й безпеки суспільства.

  1.2. Особливу стурбованість як в УПЦ, так і в МВС викликають такі явища, як тероризм, екстремізм, корупція, наркоманія, аморальність, ріст безпритульності й правопорушень з боку неповнолітніх; спрямована проти особистості діяльність тоталітарних, деструктивних сект, сатанистских культів, а також інші негативні тенденції, які базуються на помилковому розумінні волі й прав людини як уседозволеності й розбещеності.

  1.3. Співробітництво МВС з УПЦ дозволить використовувати потужний духовний потенціал, яким володіє Православ'я, для захисту культурної, духовно-моральної спадщини, історичних традицій, що, безсумнівно, буде сприяти зміцненню стабільності, подоланню погрози духовної деградації народу, зниженню рівня злочинності в країні.

  2. ПОРЯДОК ВЗАЄМОВІДНОСИН СТОРІН

  2.1. Сторони будують свої відносини на принципах рівності, повноти, своєчасності виконання обов'язків і взаємної відповідальності.

  2.2. В офіційних взаємовідносинах Сторін їх можуть представляти уповноважені представники в порядку, визначеному чинним законодавством України.

  2.3. До діяльності, що відповідає напрямкам співробітництва Сторін, передбаченим цією Угоди, віднесено захист культурної, духовно-моральної спадщини, історичних традицій, зміцнення стабільності, подолання погрози духовної деградації народу, зниження рівня злочинності в країні.

  2.4. З метою виконання та реалізації завдань, спрямованих на відродження духовності, заснованої на традиційних моральних цінностях Сторони мають право у межах, передбачених чинним законодавством України, запрошувати .до співробітництва інші установи, підприємства та організації, незалежно від форми власності та видів підпорядкування, 'залучати до співробітництва фізичних осіб, створювати наукові та допоміжні робочі групи, ради для проведення нарад щодо реалізації основних завдань та цілей цієї Угоди.

  3. НАПРЯМКИ СПІВРОБІТНИЦТВА СТОРІН

  3.1. Сторони з метою вдосконалення організаційно - та інформаційно-правового забезпечення, в межах компетенції та у рамках напрямків співробітництва здійснюють заходи шляхом:

  - узагальнення практики застосування нормативно-правових актів з питань свободи совісті та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі освіти, підтримання постійного діалогу із церквами та релігійними організаціями, більш ефективного використання їх потенціалу;

  - запобігання правопорушенням та злочинності у сфері свободи совісті та віросповідання, в тому числі в дитячому середовищі;

  - проведення заходів загальнонаціонального значення, присвячених пам'ятним подіям в історії Української держави;

  - створення належних умов для відновлення порушеної справедливості, захисту прав і законних інтересів релігійних організацій, утвердження принципів свободи совісті та віросповідної рівності;

  - розроблення методичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення та подолання негативних наслідків щодо релігії та церкви;

  - організація взаємодії з іншими установами та організаціями з питань подолання духовної деградації народу та зниженню рівня злочинності.

  3.2. З метою реалізації положень цієї Угоди Сторони в межах своєї компетенції дійшли спільної згоди створити Координаційну Раду під спільним головуванням голови комісії по взаємодії з МВС архіреєм призначеним Священним Синодом та уповноваженої особи призначеної наказом Міністра внутрішніх справ
  України.

  3.3. Проведення превентивно-інформаційної діяльності з питань протидії бездоглядності, безпритульності, торгівлі людьми, їх втягненням в заняття проституцію, порнографією, наркоманією та підвищення загального рівня суспільної моралі шляхом:

  - пастирського та просвітницького піклування про неповнолітніх, в тому числі в приймальниках розподільниках для дітей та ізоляторах тимчасового тримання;

  - створення та розповсюдження соціальної реклами із зазначених питань;

  - участь Сторін в інформаційно-просвітницьких заходах, що проводяться державними структурами, міжнародними, громадськими та релігійними організаціями;

  - підвищення рівня правової обізнаності населення щодо негативного впливу на їх свідомість діяльності сект, сатанинських культів, а також інших негативних тенденцій шляхом проведення лекцій та регулярного висвітлення даної тематики в засобах масової інформації;

  3.4. Видання інформаційної, науково-популярної та навчально-методичної літератури, посібників, бюлетенів тощо з вищевказаних питань.

  3.5. Проведення духовно моральної та психологічної реабілітації осіб, що виконували та виконують оперативно-службові завдання в екстремальних умовах, а також членів їхніх родин.

  3.6. В рамках дії цієї Угоди Сторони в межах компетенції зобов'язуються здійснювати організаційні заходи.

  3.7. З метою підвищення рівня морально-духовної освіти працівників органів внутрішніх справ і військовослужбовців внутрішніх військ, курсантів і слухачів освітніх установ 'органів внутрішніх справ, Сторони в межах компетенції дійшли спільної згоди здійснити організацію курсів і факультативів при навчальних закладах УПЦ для зазначеної категорії осіб, на добровільній основі.

  4. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

  4.1. Сторони зобов'язуються надавати одна одній необхідну методичну та консультативну допомогу з питань, визначених у рамках цієї Угоди.

  4.2. З метою координації зусиль щодо реалізації завдань, спрямованих на відродження духовності, заснованої на традиційних моральних цінностях, що є найважливішим чинником благополуччя й безпеки суспільства, сприяти одна одній в організаційно - та інформаційно-правовому забезпеченні.

  4.3. Надавати одна одній консультативно-методичну допомогу з метою плідного співробітництва в межах, передбачених цією Угодою.

  5. ТЕРМІН ДІЇ УГОДИ

  5.1. Угода набирає чинності з дати її підписання Сторонами, реєстрації у МВС та і діє до 31.12.2012 року.

  5.2. Чинність цієї Угоди припиняється внаслідок закінчення строку, на який її було укладено.

  5.3 Термін дії цієї Угоди може бути пролонгований за взаємною згодою Сторін на тих же самих умовах та на той же самий термін.

  5.4. Обов'язковою умовою пролонгації відносин, що витікають з цієї Угоди, є обмін Сторонами листами про зазначене, але не пізніше ніж за ЗО (тридцять) календарних днів до припинення терміну дії цієї Угоди.

  5.5 Кожна із Сторін має право у будь-який момент припинити дію цієї Угоди в односторонньому порядку, попередивши про це іншу Сторону за 10 днів до припинення її дії.

  6. ІНШІ УМОВИ

  6.1. Будь-які зміни та доповнення до цієї Угоди вважаються дійсними, якщо вони здійснені в письмовому вигляді та підписані уповноваженими на це представниками Сторін, виключно у порядку та у спосіб, передбачений чинним законодавством України.

  6.2. Ця Угода укладена українською мовою у трьох аутентичних примірниках, що мають однакову юридичну силу, два з яких зберігаються у МВС, третій - в УПЦ.

  6.3. Зміст цієї Угоди є інформацією для службового користування і не може надаватись або розголошуватись будь-яким особам без отримання відповідного дозволу на це іншої Сторони, крім випадків, прямо передбачених чинним законодавством України.

  6.4. Сторони гарантують, що ця Угода не порушує права та інтереси третіх осіб, а її виконання буде здійснюватися у повній відповідності до вимог чинного законодавства України про міліцію.

  6.5. Ця Угода не покладає на Сторін будь-яких фінансових зобов'язань та не впливає на зобов'язання, що випливають з інших договорів(угод, контрактів), учасниками яких є Сторони.

  6.6. Ця Угода не є цивільно-правовим або господарсько-правовим зобов'язанням і не породжує для Сторін цивільних та/або господарських обов'язків встановлених
  чинним законодавством України.

  7. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА ПІДПИСИ СТОРІН:

  Від МВС України: генерал-майор міліції Анатолій Могильов

  Від Української Православної Церкви: Блаженніший Митрополит Володимир
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.08.10 | Ректореня

   Автори відомого звернення попереджували

   Тепер, з подачі Вакарчука, Ющенка та Мариновича РПЦ захопила Україну. Кожен, хто відвідує православну церкву та платить за здійснення якихось ритуалів, платить до кишені Януковича-Гундяєва-Путіна. І не треба ля-ля, що "ми не сподівалися". А про Хорошковського чи Стельмаха теж не сподівалися? Воно, певна річ, не по темі, але додам і по темі. Спроба Вакарчука захистити брата за посадою Сминтину свідчить, що крадійство та хабарництво в їхньому середовищі вітається. Єдине тішить, що ані Сминтина, ані Вакарчук не мають шансів на обрання до НАНУ.
 • 2011.03.24 | Вячеслав Хаврусь

  Богослов’я визнано окремим напрямом підготовки бакалаврів (л)

  http://www.osvita.org.ua/news/56766.html

  Богослов’я (теологія) отримало статус окремого напряму у галузі знань "Гуманітарні науки", за яким в Україні здійснюється підготовка бакалаврів у вищих навчальних закладах. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №267 від 17 березня 2011 року, опублікованій на Урядовому порталі.

  Цією постановою Уряд також запровадив розмежування богословів за конфесійним ознакою, в тому числі серед спеціалістів і магістрів.

  Відповідні зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України №1719 від 13.12.2006 року, якою затверджено перелік напрямків з підготовки бакалаврів, та до постанови №787 від 27.08.2010 року, відповідно до якої готуються спеціалісти та магістри.

  Уряд також розширив можливості напрямку богослов’я. Згідно постанови, здобуття диплому бакалавра за напрямом богослов’я (теологія) дозволяє у подальшому отримати фах за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра з присвоєнням кваліфікації вчителя. Умовою для цього є виконання психолого-педагогічної, методичної та практичної програми підготовки відповідно до галузевого стандарту педагогічної освіти.

  Нагадаємо, що раніше богослов’я (теологія) вже знаходилось у переліку спеціальностей, за якими в Україні можна було здобути освіту бакалавра.

  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №363 від 16.06.2005 року бакалаври, спеціалісти та магістри за спеціальністю богослов’я (теологія) готувались у межах напряму підготовки "Філософія" на підставі постанови Кабінету Міністрів України №507 від 24.05.1997 року.

  Пізніше, згідно урядової постанови №1719 від 13.12.2006 року, ця спеціальність була виключена з переліку напрямків підготовки бакалаврів. Відтоді та до теперішніх змін спеціалісти та магістри богослов’я (теології) готувались в Україні на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра філософії.

  У минулому розі відповідно до постанови №787 від 27.12.2010 року Уряд залишив богослов’я (теологія) у переліку спеціальностей, за якими в Україні здійснюється підготовка спеціалістів і магістрів в рамках галузі знань "Гуманітарні науки".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.03.24 | Трясця

   Три складові української освіти:

   богослов"я, суржик, любов до президента.
  • 2011.03.24 | Георгій

   Алe хіба сeрeд богословів ніколи нe було вчeних?

   Починаючи з 1922 року, в Парижі активно функціонував Cвято-Ceргіївський богословський інститут (заснований висланим з Росії на сумнозвісному "кораблі філософів" протоієрeєм о. Ceргієм Булгаковим, який читав там лeкції аж до своєї смeрті у 1948 р.). За 50 років своєї активності - до 1970-х років, коли вийшла книга митрополита Діоклійського +КАЛЛІCТА (Тімоті Вeра) "Православна Цeрква" - Cвято-Ceрг. надрукував стільки наукових праць, що спроба владики Калліста скласти повну бібліографію зайняла більшe ніж 90 сторінок. Ceрeд авторів цих праць були, окрім самого о. C. Булгакова, такі дійсно гіганти eрудиції і світочі думки, як проф. А.В. Карташов, oo. Флоровський, Кeрн, Шмeман, Мeйєндорф, і багато інших.

   Видатним вчeним-богословом також був проф. В.М. Лосський (мирянин, співробітник іншого паризького богословського цeнтру, Інституту св. Діонісія). Він був фахівцeм у галузі "патрології," наукового аналізу спадку отців ранньої Цeркви. За своє нeдовгe життя (він нe дожив навіть до 60 років) профeсор Лосський написав сотні наукових праць, а його "товсті" книжки, "Догматичнe богослов"я" і "Досвід містичного богослов"я східної Цeркви" стали світовою богословською класикою, на яку посилаються і богослови, і світські філософи-рeлігієзнавці з усіх країн світу...

   Якщо почитати повідомлeння на нашому українському сайті РІCУ, то й тeпeр сeрeд богословів є надзвичайно eрудовані фахівці-вчeні. Згадаю, наприклад, доктора Юрія Чорноморця.

   Нічого поганого в тому, що богослов"я оголошується галуззю науки, нeма, тому що воно нeю є. То вжe інша річ, що сeрeд людeй, які прeтeндують на ймeння богословів, були, є, і будуть шарлатани - алe тe самe і в інших галузях науки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.03.24 | простий науковець

    Зловживання термінологією робить терміни беззмістовними. Звичайно,

    існує "наука жити", "наука любити", і т. д. і т. п. Але на цьому сайті ведемо мову професійну. Тож, НМД, треба домовитись, що наука у вузькому сенсі це лише природничі науки. А останні нічого спільного з богослов'ям не мають _за означенням_. Бо якби допустили науковість останнього, - природничі науки б померли. Бо будь-який незрозумілий феномен можна було б пояснити Божим промислом.

    З іншого боку, не бачу великої різниці між богослов'ям і, скажімо, літературознавством чи філософією. Тож вважаю, що треба домовитись, що, оскільки не маємо якогось спеціального терміну для гуманітарки, завжди казати: "наука" і "гуманітарна наука", щоб не було мішанини. І "наука" в гуманітарній науці це як "свинка" у морській свинці. Ніхто й ніколи не назве морську свинку просто свинею, якщо хоче, щоб його зрозуміли.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.24 | Георгій

     От із цим згодeн повністю

     Дійсно, повинно існувати якeсь розмeжування між природничими науками та гуманітарними дисциплінами. В англомовних країнах ніхто нe назвe покійного профeсора В.М. Лосського "scientist," алe всі згодяться, що він був "scholar." На українську мову, на жаль, і "scientist," і "scholar" пeрeкладаються однаково - "вчeний."
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.03.24 | Сергій Вакуленко

      «Словник чужослів» Павла Штепи:

      вчений - науковець, (вона) - науковка, науковиця
      вчений - це навчений (пес)

      Георгій пише:
      > На українську мову, на жаль, і "scientist," і "scholar" пeрeкладаються однаково - "вчeний."
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.24 | Георгій

       На жаль, і цe нe утворює різниці

       Якщо астроном і хімік - науковці, хто тоді філософ і богослов? Тeж науковці?
      • 2011.03.25 | loup-garou

       Вона ж - наукиня, наукачка і наукиця.

       Сергій Вакуленко пише:
       > вчений - науковець, (вона) - науковка, науковиця
       > вчений - це навчений (пес)

       Виявляється, Рюген не просто так потішався.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.03.25 | Проф. Преображенский

        Цитата

        "...вы в присутствии двух людей с университетским образованием позволяете себе с развязностью совершенно невыносимой подавать какие-то советы космического масштаба и космической же глупости […] вам нужно молчать и слушать, что вам говорят. Учиться и стараться стать хоть сколько-нибудь приемлемым членом социалистического общества"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.04.17 | thinker

         Re: Цитата-Коментар

         Проф. Преображенский пише:
         > "...вы в присутствии двух людей с университетским образованием позволяете себе с развязностью совершенно невыносимой подавать какие-то советы космического масштаба и космической же глупости […] вам нужно молчать и слушать, что вам говорят. Учиться и стараться стать хоть сколько-нибудь приемлемым членом социалистического общества"

         Як кажуть в Одесі - "Главноє нє висшеє образованіє, а срєднєє соображеніє, господа..."
 • 2011.04.16 | Вячеслав Хаврусь

  На Вінниччині діє православна військова школа

  При храмі Успіння Божої Матері у місті Погребище Вінницької області діє єдина в Україні православна військово-патріотична парашутно-десантна школа імені цесаревича Алексія.

  Про це кореспонденту УНІАН повідомили у прес-службі Вінницької облдержадміністрації.

  Під час поїздки голови ОДА Миколи ДЖИГИ до цієї школи його посвятили у «почесні десантники» і призначили «головнокомандувачем».

  М.ДЖИГА сказав, що ця школа - «те, що сьогодні потрібно нашому суспільству. Це – збереження дітей, їхнього здоров’я, формування їх як свідомих громадян, і не тільки у плані фізичному, а духовному і моральному».

  Настоятель храму протоієрей Віктор ХОМЕНКО створив школу восени 2009 року. За цей час через навчання у школі пройшли 150 юнаків і дівчат.

  Благословення на створення парашутно-десантної школи для дітей він отримав в архієпископа Тульчинського та Брацлавського ІОНАФАНА. Ідейний принцип релігійно-військової школи - «здатність положити душу за ближнього».

  До школи приймають дітей з 4-5 років. З дітьми проводяться теоретичні заняття по парашутному спорту і володінню зброєю. Право першого стрибка з парашутом діти отримують лише з 14 років.

  Сьогодні у клубі займаються 50 вихованців. Навчання у школі - безкоштовне. Для бажаючих вступити до лав цієї школи висувається жорстка умова – жити за православними канонами.

  Джерело: http://education.unian.net/ukr/detail/190503
 • 2011.05.28 | censor.net.ua

  Re: ...всем знакомые записки "О здравии" и "Об упокоении", просто выброшенные на свалку

  28.05.11 16:15 Попытка штурма скандальной стройки УПЦ МП на руинах Десятинной церкви. ФОТОрепортаж

  Сегодня в Киеве состоялась акция протеста против скандальной постройки храма УПЦ МП на месте Десятинной церкви

  http://censor.net.ua/ru/photo_news/view/170093/popytka_shturma_skandalnoyi_stroyiki_upts_mp_na_ruinah_desyatinnoyi_tserkvi_fotoreportaj

  ...всем знакомые записки "О здравии" и "Об упокоении", просто выброшенные на свалку, хотя их принято рвать и сжигать.
 • 2011.06.18 | простий науковець

  Цікаво, чи скоро ця євангелізація населення дасть такі плоди? (л)

  "У Єрусалимі собаку засудили до страти через побиття камінням"
  http://www.unian.net/ukr/news/news-441612.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.06.19 | псевдоквази

   Главное начать - и процесс пойдет! (С)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua